Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Neapol - 26. prosince 2018   20:30

Inter Milán
90+2' Lautaro Martínez (Baldé)
1:0
(0:0)
Inter Milán
Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Valero (64. Vecino), Brozović, Mário (83. Lautaro Martínez) – Politano, Icardi (C), Perišić (74. Baldé).
Mazzoleni – Costanzo, Paganessi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Neapol
Meret – Callejón, Albiol, Koulibaly, Rui – P. Zieliński, Hamšík (C) (24. Nikola Maksimović), Allan, Ruiz (78. Ghoulam) – L. Insigne, Milik (71. D. Mertens).

Utkání Interu s Neapolí bylo dramatické zejména v úvodu a závěru, nakonec se radují domácí.

Ty mohl do vedení historickou trefou poslat Mauro Icardi, ovšem přímo z úvodního výkopu trefil břevno branky Neapole. Fotbal se pak ze San Sira zcela vytratil a utkání zdramatizovala až červená karta pro Koulibalyho, jenž ironicky zatleskal rozhodčímu Mazzolenimu po své první žluté kartě.

I v deseti ale Neapol mohla rozhodnout, v závěru zápasu ale Insigneho střelu vyrazil Handanović a dorážku Zielinského z brankové čáry vykopl Asamoah, nedlouho poté utkání rozhodl po hezké kombinační souhře domácích mladý Argentinec Lautaro Martínez. Krátce před závěrečným hvizdem ještě neunesl frustraci Lorenzo Insigne a také byl vyloučen.
90+4'
90+4'
V závěru ještě vidí červenou kartu i Lorenzo Insigne, jenž musel říct rozhodčímu něco hodně nepěkného!
90+4'
Neapol by ještě ráda ohrozila Samira Handanoviće, teď už ale hosté zřejmě nebudou mít síly ani čas, ačkoliv rozhodčí Mazzoleni ještě přidává jednu minutu navíc.
90+2'
Lautaro Martínez ještě dostal žlutou kartu za vysvlečení dresu při gólové oslavě.
90+2'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Ohromná erupce radosti na San Siru! Po hezké kombinační akci Keita Baldé přihrál do pokutového území, Politano šikovně propustil míč na LAUTARA MARTÍNEZE a ten střelou do protipohybu překonal brankáře Mereta!
90+1'
Rozhodčí Mazzoleni oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Rozhodnout nakonec mohli hosté, Insigneho střelu ale vyrazil brankář Handanović a při dorážce Zielińského Inter zachránil na brankové čáře Asamoah! Neuvěřitelně dramatická situace před domácí brankou!
88'
Inter je rozestaven po útočné polovině, domácím ale zatím chybí ve hře nějaký nápad.
86'
Domácí zvyšují tempo, Neapol už se ale chystá především bránit v hlubokém bloku a pro Inter nebude lehké se dostat do gólové příležitosti.
84'
Inter vybojoval rohový kop, domácí ale nedokázali brankáře Mereta nijak ohrozit.
83'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází João Mário, přichází Lautaro Martínez.
81'
... a poté rozhodčímu Mazzolenimu zatleskal a je okamžitě vyloučen po dvou žlutých kartách v jednom přerušení!
81'
Utkání nedohraje Kalidou Koulibaly, klíčový stoper Neapole! Ten nejdříve dostal žlutou kartu za sražení rozběhnutého Politana ...
80'
Ghoulamův centr přesvědčivě zpracoval Asamoah a rozehrál útočnou akci Interu.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Faouzi Ghoulam.
77'
Centr Joaa Maria zpracoval Piotr Zielinski a polský středopolař rozehrává další útočnou snahu Neapoli.
75'
Hosté se usadili na polovině Interu a snaží se dostat před Handanoviće, k pokutovému území ale zatím mají daleko.
74'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Keita Baldé.
73'
Neúspěšný výpad D'Ambrosia po pravém křídle, proti němu výborně zasáhl Mario Rui a míč se pak do zámezí odrazil od domácího zadáka, ten pak nechápavě reagoval na správný výrok rozhodčích, kteří přisoudili Neapoli odkop od branky.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dries Mertens.
70'
Po nadýchaném centru Perišiće se míče zmocnil brankář Meret, toho pak nedovoleně atakoval dobíhající Vecino.
69'
Ivan Perišić zahrozil z levého křídla, jeho přihrávku Icardimu do takřka gólové pozice stačil srazit na rohový kop Koulibaly.
68'
Žlutou kartu dostává Raúl Albiol (SSC Neapol).
66'
Velmi nepříjemnou přízemní ránu vyslal Callejón a Handanović musel rychle na trávník, aby míč dokázal vyrazit! Odraženého míče se ujal Milik a střílel do slovinského brankáře, to už mu byl navíc máván ofsajd.
64'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Matías Vecino.
64'
Insigneho centr letěl právě mezi Callejóna a Milika, o pár momentů později se odraženého míče zmocnil brankář Handanović a byl při svém zásahu nepříjemně atakován Arkadiuszem Milikem, Slovinec ale bude v pořádku.
62'
Ve druhém poločasu se Maksimović postavil na post pravého obránce a José Callejón by tak přeci jen mohl mít více útočných úkolů.
60'
Na tečovaný centr Politana si naskakoval Perišić, u vzdálenější tyče ale nedokázal střelecky zakončit.
58'
Hosté se ojediněle usadili na polovině Interu, Zielinski vybojoval nedovolený zákrok Joaa Maria, stále ale daleko od domácí branky.
56'
Tentokrát je žlutě napomenut Allan za faul na Asamoaha a nutno dodat, že fotbalisté obou týmů předvádějí místy až hysterické výstupy při inkasování žluté karty.
54'
Po souhře s Perišićem Icardi připravil dobrou palebnou pozici pro Brozoviće, jeho rána zpoza pokutového území ale letí daleko od neapolské svatyně.
52'
Borja Valero se nepříjemně srazil s krajanem José Callejónem a prohlíží si žlutou kartu v ruce sudího Mazzoleniho.
50'
Valerův centr pokryl brankář Meret, zatím se hraje bez ohrožení obou branek.
48'
Po přestávce se pokračuje podobně opatrně, jak probíhala většina prvního poločasu.
46'
Po změně stran oba týmy pokračují beze změn v sestavách, tedy oproti těm, v nichž dohrály první poločas.
46'
Úvod druhého poločasu se mírně posouvá, fotbalisté obou týmů se jen pozvolna trousí z útrob San Sira.
Šestý poločas vzájemných soubojů Interu s Neapolí v řadě skončil bez branek a nejblíže jsme k ní byli hned po pěti sekundách zápasu, neboť Mauro Icardi rovnou z úvodního výkopu trefil břevno!

Poté se hrál velmi taktický boj bez výraznějších příležitostí a v němž už Neapol přišla o svého kapitána, neboť ze zdravotních důvodů musel utkání opustit Marek Hamšík.
45+2'
45+2'
Přeci jen hosté ještě zaútočili, po sklepnutí Perišiće ale Joao Mario ze střední vzdálenosti střílel nepřesně.
45+2'
Inter zřejmě dohraje první poločas s míčem na svých kopačkách, domácí ale znovu jen bez nějakého většího cíle kombinují ve středu hřiště.
45'
Rozhodčí Mazzoleni k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
43'
Centr Borjy Valera v pokutovém území našel Icardiho a byť už se zdálo, že Icardi prováhal ideální moment k zakončení, tak nakonec se se štěstím dostal přes brankáře Mereta a Koulibaly zachránil Neapol odkopem takřka z brankové čáry!
41'
Tempo utkání výrazně opadlo, momentálně se hraje výhradně ve středu hřiště a oba týmy se marně snaží napadat soupeřovu rozehrávku.
39'
Na Politanův centr si před brankou naskočil Joao Mario, jeho hlavičku ale snadno pokryl brankář Meret, míč směřoval přímo do jeho postavení.
37'
Fabian Ruiz z velké dálky střílel na branku Interu. Na střelecké pokusy zatím Neapol vede 4:3, na bránu je to 1:1.
36'
Fotbalisté Neapoli se rozestavili po útočné polovině a hledají skulinu v domácí defenzivě.
34'
Ofsajdem končí také útočná snaha Neapole, za zády domácích obránců se v nepravý čas objevil Lorenzo Insigne.
32'
Po rohovém kopu Interu Ivan Perišić poprvé překonal brankáře Mereta, stál ale ve viditelném ofsajdu, což postřehli i rozhodčí.
30'
Perišić se jemným lobem snažil najít před brankou Neapole Maura Icardiho, ten byl pokryt hostujícími stopery.
29'
Brozović ostrým skluzem podrazil Milika a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem zápasu.
28'
Zielinski se uvolnil v blízkosti pokutového území Interu, poté ale velmi nepřesně střílel.
26'
Po Brozovićově zásahu rukou hosté zahrávali standardní situaci, Callejónově centru se ale domácí dokázali ubránit.
24'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Nikola Maksimović.
23'
Po souboji s Valerem velmi kulhá Marek Hamšík a hostující kapitán zřejmě nebude schopen v zápase pokračovat!
22'
Icardi skutečně vybojoval míč v blízkosti soupeřova pokutového území, Perišić poté neprostřelil bránícího Callejóna, ten si zatím na pozici pravého obránce vede velmi dobře.
21'
Hosté drží míč ve středu hřiště, dostávají se ale pod tlak napadajícími domácími fotbalisty.
19'
Na Hamšíkovu přihrávku sice Milik dosáhl, ovšem už nedokázal míč sklepnout nabíhajícímu Insignemu, rozehrávat bude brankář Handanović.
16'
Insigneho prudkou střelu domácí brankář Handanović vyrazil, ke štěstí Interu nasměroval míč mimo dosah Milika číhajícího po dorážce.
15'
D'Ambrosio ve středu hřiště neprošel kolem Hamšíka, míče se sice ujali hosté, velmi brzy jej ale zase odevzdali Interu.
13'
Asamoahův centr stáhl ze vzduchu brankář Meret.
11'
Na opačné straně také Milik zakončoval nad branku Interu.
9'
Další útočná snaha Interu je zastavena zdviženým praporkem, Mauro Icardi byl přistižen v ofsajdu.
8'
Matteo Politano nebezpečně střílel ze střední vzdálenosti a těsně přestřelil hostující branku.
6'
První roh zápasu končí jen útočným prohřeškem domácího týmu.
5'
Ivan Perišić, v prvním souboji s Callejónem vybojoval rohový kop.
5'
Zielinski nedovoleně atakoval Joaa Maria, Inter rozehrává z blízkosti středové čáry.
3'
Domácí kontrolují hru a kombinují ve středu hřiště s míčem na svých kopačkách.
1'
Neuvěřitelný úvod zápasu! Mauro Icardi vystřelil okamžitě po zahajovacím hvizdu rozhodčího Mazzoleniho a jeho střela z padesáti metrů mířila přímo do břevna hostující branky!
1'
S kapitánskými páskami na paži se pozdravili Mauro Icardi a Marek Hamšík, úvodní výkop se nezadržitelně blíží.
Jeden z nejzkušenějších italských sudích Paolo Mazzoleni už přivedl aktéry zápasu na zaplněné San Siro, dnešní šlágr bude doprovázet skvělá atmosféra.
V brance Neapoli poprvé ve velkém zápase dostane příležitost jedenadvacetiletá letní posila Alex Meret, ten letos zatím chytal dvakrát a ani jednou neinkasoval, jednalo se však o domácí zápasy proti Frosinone a jeho bývalého týmu Spal.

Zajímavostí je také start Josého Callejóna na postu pravého obránce. Španělský fotbalista byl odjakživa útočným křídlem a proti Perišićovi jej čeká velmi dlouhý večer.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Valero, Brozović, Mário – Politano, Icardi (C), Perišić.
Náhradníci: D. Padelli – Candreva, Dalbert, Gagliardini, Baldé, Lautaro Martínez, Vecino, Vrsaljko, Ranocchia.

SSC Neapol: Meret – Callejón, Albiol, Koulibaly, Rui – P. Zieliński, Hamšík (C), Allan, Ruiz – L. Insigne, Milik.
Náhradníci: Karnezis, Ospina – Ghoulam, Hysaj, Diawara, Nikola Maksimović, Luperto, Malcuit, D. Mertens, Ounas, Rog, Verdi, Younes.

Rozhodčí: Mazzoleni – Costanzo, Paganessi.
SSC Neapol

Neapol vyhrála všechny čtyři poslední ligové zápasy a v Serii A je neporažena už deset zápasů v řadě. Podobně úspěšně se ale daří i Juventusu a tým trenéra Ancelottiho tak nadále ztrácí na obhájce titulu osm bodů. Na druhou stranu Neapol disponuje hodnotným náskokem čtrnácti bodů na páté AC Milán, tedy první pozici, která neznamená účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Neapoli se v poslední době daří i proti Interu, když proti dnešnímu soupeři už čtyřikrát v řadě udržela čisté konto. Nutno ale podotknout, že oba poslední vzájemné duely skončily bezbrankovou remízou.

Jedinou absencí Neapole je rumunský obránce Vlad Chiriches, ten je dlouhodobě mimo hru po poranění křížových vazů ze září.
Inter Milán

Inter Milán do šlágru proti Neapoli vstupuje ze třetího místa v tabulce, na vedoucí Juventus už ale ztrácí propastných šestnáct bodů. Odstup od čela se navýšil v sobotu, kdy Inter neudržel vedení na hřišti Chieva Verona a v nastaveném čase inkasoval na konečných 1:1.

Podstatně lépe se Interu daří na domácím trávníku, kde všech posledních pět ligových zápasů Nerazzuri vyhráli bez jediné inkasované branky.

Otazník visí nad startem Mirandy, o jeho zdravotní způsobilosti by se mělo rozhodnout až krátce před výkopem, očekává se ale, že nebude schopen nastoupit. Po karetním trestu se vrací Kwadwo Asamoah, mimo hru zůstává další levý obránce Dalbert.

S jistotou pak nenastoupí Radja Nainggolan, belgický středopolař je klubem dočasně suspendován z disciplinárních důvodů a podle italských médií se jedná o častý pozdní příchod na tréninky v poslední době.
Hezký sváteční večer při sledování šlágru osmnáctého kola italské Serie A, na San Siru se střetne třetí a druhý tým tabulky, Inter Milán přivítá Neapol a můžeme se těšit na atraktivní souboj dvou ambiciózních celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62