Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Neapol - 10. listopadu 2018   20:30

Janov
20' Kouamé (Rômulo)
1:2
(1:0)
Neapol
62' Ruiz  (D. Mertens) • 86' Biraschi (vl.)
Janov
Radu – Biraschi, Romero, Criscito – Hiljemark (78. L. Mazzitelli), Veloso (58. Omeonga), Rômulo (89. Panděv), Bessa, Lazović – Kouamé, K. Piątek.
Abisso – Tonolini, Liberti
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Janov)
Neapol
Ospina – Hysaj (82. Malcuit), Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík, P. Zieliński (46. Ruiz) – Callejón, Milik (46. D. Mertens), L. Insigne.

Fotbalisté favorizované Neapole doslova vyválčili tři body v nesmírně náročném utkání v Janově.

Soupeřem jim kromě domácího týmu byl i terén, který vytrvalým intenzivním deštěm velmi promokl a bylo nesmírně náročné předvést jakoukoliv útočnou akci, nakonec se ale hostům podařilo utkání otočit.

Janov měl zápas dlouho výborně rozehraný díky trefě Kouamého z dvacátého minuty, po přerušení zápasu vinou vytrvalého deště hostům zařídili tři body Fabian Ruiz a vlastní brankou Davide Biraschi.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Luca Mazzitelli (Janov CFC).

Domácí fotbalista byl potrestán za viditelné přidržení Ruize.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kévin Malcuit (SSC Neapol).
90+2'
Mazzitelli byl sražen v pokutovém území, ke zlosti publika rozhodčí Abisso penaltu nepíská.
90+1'
Rozhodčí Abisso oddaluje závěr zápasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Na další centr Mazzitelliho si naběhl Piatek, jeho hlavičku ale likviduje brankář Ospina.
90'
Domácí ještě bojují o vyrovnání, Mazzitelliho centr ale postrádal kvalitu.
89'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Rômulo, přichází Goran Panděv.
88'
Neapoli se podařilo otočit utkání i na velmi podmáčeném terénu, který útočné hře moc nesvědčí.
87'
Žlutou kartu dostává Domenico Criscito (Janov CFC).
86'
Neapol právě vstřelila branku!
Branka je regulérní! Po Insigneho centru si míč do vlastní sítě srazil DAVIDE BIRASCHI!
86'
Neapol zřejmě vstřelila vedoucí branku díky vlastní trefě jednoho z domácích hráčů po skrumáži před brankou, rozhodčí Abisso ještě řeší situaci s kolegou u videa.
85'
Žlutou kartu dostává Stephane Omeonga (Janov CFC).
83'
Hosté rozehrávají volný kop ze středu pole, vyjma brankáře Ospiny jsou všichni hráči nastěhováni na domácí polovině.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Kévin Malcuit.
81'
Janov disponoval zprvu velmi nadějným protiútokem, to by se ale muselo hrát na standardním terénu, neboť Kouamé bojoval spíše s trávníkem než s hráči soupeře a nakonec Piatkův centr stahuje do svých rukavic Ospina.
79'
Centr Lazoviće od rohového kopu přeletěl všechny fotbalisty srovnané před brankářem Ospinou.
78'
Piatek kolmicí po levém křídle vysunul Kouamého, tomu ve skluzu ukopl míč na rohový kop Koulibaly.
78'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Luca Mazzitelli.
77'
Bessa ukopl míč Hysajovi, poté mu je velmi sporně pískán faul a navíc se žlutou kartou, což velmi rozlítilo publikum i trenéra Juriće.
76'
Do Mertensova přetaženého centru se z voleje opřel Callejón, svoji ránu ale nedokázal nasměrovat na domácí branku.
75'
Christian Kouamé se přebrodil s míčem k pokutovému území Neapoli, zpoza pokutového území pak branku vysoko přestřelil.
74'
Lazoviće u postranní čáry nepustil k centru Allan, domácí fotbalista bude moci vhazovat.
72'
Další rohový kop Neapole se neujal, domácí odvracejí centr Insigneho do bezpečí.
70'
Domácí zaútočili po levé straně, centr Lazoviće stáhl do svých rukavic brankář Ospina.
68'
Na přízemní centr Insigneho k bližší tyči si naběhl Mertens, zblízka ale nedokázal překonat Radua.
67'
Centr Fabiana Ruize rukou srazil Romulo, hosté budou zahrávat standardní situaci od rohu pokutového území.
66'
Hysajův centr Biraschi odhlavičkoval jen za vlastní branku, hosté budou rozehrávat od rohového praporku.
66'
Kouamého nepovedený centr doletěl jen ke Koulibalymu, ten už přesunul hru do středu hřiště.
64'
Další útočná akce Neapoli končí jen autovým vhazováním, toho se ujme Mario Rui.
62'
Perfektní souhra hostujících náhradníků vede k vyrovnání! Dries Mertens na hranici patičkou pokutového území parádně posunul míč do běhu FABIANU RUIZOVI, jenž prostřelil brankáře Radua!
61'
Domácí v rámci možností zakombinovali u pokutového území Neapole, Hiljemark poté střílel velmi nepřesně.
60'
Insigne si u pokutového území Janova nevybojoval nedovolený zákrok, domácí už přesunuli hru do středu hřiště.
59'
Už se znovu hraje, míč se ale na vodou prosáklém trávníku sotva kutálí a zdá se, že závěrečná půlhodina bude mít blíže k vodnímu pólu než k fotbalu.
Rozhodčí Abisso potvrdil, že hra skutečně může být navázána, domácí budou vhazovat.
Aktéři zápasu se přeci jen vracejí z útrob stadiónu zpět na trávník, jistě proběhne kontrola pažitu a uvidíme, zda-li bude utkání ještě pokračovat.
59'
Rozhodčí Abisso kvůli prudkému a vytrvalému dešti přerušuje utkání a posílá hráče do šaten!
58'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Stephane Omeonga.
58'
Mario Rui na velmi těžkém terénu nesmírně zariskoval při prudké malé domů, brankáři Ospinovi se ale podařilo míč zkrotit ve hřišti.
56'
Další útočná snaha Neapole končí jen postavením mimo hru, rozehrává brankář Radu.
55'
Utkání pokračuje ve stále sílícím dešti, i diváci na tribunách se snaží schovat kam mohou.
53'
Na střílenou přihrávku Ruie si ke vzdálenější tyči nabíhal Dries Mertens, na míč ale nedosáhl.
51'
Z následného rohového kopu Neapol nedokázala ohrozit rumunského brankáře v domácí brance.
50'
Biraschi ve vlastním pokutovém území nešťastně posunul míč Mertensovi přímo do běhu, jeho střela je sražena mimo branku.
48'
Hosté jsou po přestávce podle očekávání aktivnějším týmem, zatím se ale ještě nepřiblížili k pokutovému území.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dries Mertens.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Fabián Ruiz.
46'
Do druhého poločasu hosté vyšlou Fabiana Ruize a Driese Mertense, ti už jsou u střídačky vysvlečeni do dresu
Fotbalisté Janova po prvním poločase nečekaně vedou nad Neapolí 1:0 díky brance Christiana Kouamého po parádním centru Romula. Hosté měli dvě výrazné šance, nejdříve ještě za bezbrankového stavu Insigne trefil tyč a později Milika senzačním zákrokem vychytal Ionut Radu.

Při odchodu do šaten pak ještě žlutou kartu za protesty viděl Lorenzo Insigne.
45+1'
45+1'
Při odchodu do šaten viděl Lorenzo Insigne žlutou kartu.
45+1'
Rozhodčí Abisso k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Mario Rui nepřesně hledal u pokutového území dvojici Insigne – Milik, domácí odkopli míč do zámezí, hosté ale následně autové vhazování vůbec nezvládli a Zielinski byl vystaven do ofsajdu.
42'
Mario Rui z hranice pokutového území střílel velmi nepřesně. Portugalský obránce se možná ještě pokoušel vyzvat některého ze spoluhráčů k teči, ti ale měli k míči také daleko.
40'
Kouamé u rohu pokutového území dokázal potáhnout míč kolem dvou protihráčů, následně přihrál Piatkovi, ten ale v tísni neudržel míč v držení Janova.
38'
A dobrou šanci posléze měl i Janov! Lazović posadil svůj centr na hlavu Piatka, jeho zakončení ale mířilo jen do připraveného brankáře Ospiny, ten si poradil i s nepříjemným odskokem míče od země.
37'
Neapol začíná pořádně topit pod kotlem, Callejonova prudká střela ze střední vzdálenosti je ale domácími zadáky odražena do pole.
36'
Fantastická akce hostů, během niž Allan s Callejonem připravili naprostou tutovku pro Milika, jeho střelu zblízka ale reflexivně vyráží Radu a hrdinou okamžiku tak je rumunský brankář!
35'
Další nadějná souhra Neapole, v závěru akce ale Insigne při své střele netrefil míč dobře a trefil pouze bránícího Romera.
34'
V Janově silně prší. Uvidíme, jaký dopad to bude mít na další průběh zápasu.
33'
Přeci jen se hosté dokázali v těsném prostoru prokombinovat do pokutového území, ve finální fázi akce ale byl Mario Rui důsledně pokryt Biraschim.
32'
Neapol je usazena na útočné polovině a dobývá pokutové území domácích.
30'
Piatkova střela z osmnácti metrů letěla výrazně mimo neapolskou branku, rozehrává David Ospina.
28'
Lazovićova přihrávka do pokutového území na Kouamého vypadala z janovského pohledu velmi nadějně, útočník z Pobřeží Slonoviny ale na míč nakonec těsně nedosáhl.
27'
Dlouhý nákop Maria Ruie do pokutového území nečekaně propadl až k Callejonovi, v jeho těsné blízkosti ale míč stačil vyboxovat domácí brankář Radu.
26'
Piatkovu střelu hosté odrazili jen k osamocenému Romulovi, ten u rohu pokutového území připravil dobrou palebnou pozici pro Hiljemarka, švédskému fotbalistovi ale střela vůbec nesedla a zatočila se daleko od branky.
25'
Lazović u levé postranní čáry šikovně posunul míč do běhu Bessovi, před něj ale stačil vložit své tělo Hysaj a vynutil si faul janovského fotbalisty.
24'
Centr Maria Ruie doletěl k osamocenému Romerovi, u míče ale zůstává Neapol.
22'
Janov je při chuti, další útočné snažení domácích ale končí Piatkovým faulem na Maria Ruie.
20'
Janov právě vstřelil branku!
Bouře radosti v Janově! Dva Piatkovy centry ještě odvrátili Albiol a Koulibaly, následně ale naprosto perfektní centr dopadl na hlavu CHRISTIANA KOUAMÉHO, jenž se zavěsil do vzduchu kolem stínícího Hysaje a hlavou nezadržitelně skóroval!
19'
Insigne s Ruiem rozehráli povedenou kombinaci, na jejímž konci byl střílející Zielinski, pokus polského středopolaře ale domácí fotbalisté dokázali srazit mimo branku.
18'
Kouamého přihrávka Piatkovi k pokutovému území postrádala potřebnou kvalitu a našla jen bránícího Albiola.
16'
Janov vybojoval rohový kop, před brankou ale míč do bezpečí vyboxoval Ospina.
14'
Piatek dravě pronikl po pravém křídle, parádně načasovaným skluzem mu ale míč ukopl Koulibaly. Ten trochu napodobil svůj senzační obranný zákrok z úterního utkání Ligy mistrů proti Mbappému z Paříže.
13'
S prudkým centrem Lazoviće ke vzdálenější tyči si s přehledem poradil David Ospina.
12'
Další střela hostů zpoza pokutového území už skončila na tyči domácí branky! Po Insigneho ráně do brankové konstrukce pak Milik z dorážky branku netrefil.
11'
Marek Hamšík dostal mnoho volného prostoru na útočné polovině, tak potáhl míč k pokutovému území, následně ale míč příliš podebral a střílel vysoko nad břevno.
9'
Kometa úvodních kol letošního ročníku Serie A Krzysztof Piatek převzal míč u pokutového území Neapole a z otočky střílel, přízemní ránu ale nevtěsnal mezi tři tyče.
7'
Neapol na trávníku pomalu přebírá iniciativu, Milik vybojoval nedovolený zákrok na útočné polovině.
6'
Následný roh hosté rozehráli nakrátko, následný centr ale doletěl až za janovskou branku.
5'
Na Hysajův centr si ke vzdálenější tyči nabíhal Hamšík, jeho hlavičku Biraschi srazil za vlastní branku.
5'
Callejon pronikl po pravém křídle k pokutovému území, následný oblouček před branku postrádal přesnost.
4'
Domácí pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta, míče se zmocnil i brankář Radu.
2'
První útočný výpad Arkadiusze Milika po levé straně hřiště, polský útočník si ale při zpracování míče pomohl rukou.
1'
Rozehráno! Oba týmy bojují v tradičních barvách, Janov tedy v červeno-modré kombinaci a Neapol ve světlé modrém.
1'
Aktéři zápasu už jsou na trávníku zaplněného janovského stadiónu, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Janov CFC: Radu – Biraschi, Romero, Criscito – Hiljemark, Veloso, Rômulo, Bessa, Lazović – Kouamé, K. Piątek.
Náhradníci: Russo – Günter, Lakićević, Lapadula, I. Medeiros, L. Mazzitelli, Lisandro López, Omeonga, P. Pereira, Panděv, Rolón, E. Zukanović.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík, P. Zieliński – Callejón, Milik, L. Insigne.
Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Diawara, Ghoulam, Nikola Maksimović, Luperto, Malcuit, D. Mertens, Ounas, Rog, Ruiz.

Rozhodčí: Abisso – Tonolini, Liberti.
Jak to vypadalo v loňské sezoně?

25. říjen 2017
Janov – Neapol 2:3 (1:2)
Branky:
4. Taarabt, 76. Izzo – 14. a 30. Mertens, 60. (vl.) Zukanović.

18. březen 2018
Neapol – Janov 1:0 (0:0)
Branka:
72. Albiol.
SSC Neapol

Úřadující vicemistr má i letos vysoké ambice, s Interem Milán se nyní dělí o druhou pozici. Neapol zatím prohrála dvakrát a v obou případech se tak stalo venku, přemožitele poznala v suverénovi soutěže Juventusu Turín a Sampdorii Janov. Právě město Janov tímpádem může být pro SSC strašákem, toho by se ale zkušený neapolský klub neměl zaleknout.

Na koho se upíná zrak?
Lorenzo Insigne – na svém kontě má 7 gólů.
Dries Mertens – také on 7x skóroval.

Kromě domácí scény se Neapol představuje také na jevišti Ligy mistrů, kde si v základní skupině po čtyřech odehraných kolech vede poměrně obstojně.

Skupina C:
1. Liverpool – 6 bodů (7:5), bilance 2-0-2
2. Neapol – 6 bodů (4:3), bilance: 1-3-0
3. PSG – 5 bodů (11:7), bilance 1-2-1
4. CZ Bělehrad – 4 body (3:10), bilance 1-1-2
Janov CFC

Jak jsem již předeslal, janovský celek je na tom čím dál hůře. V posledních pěti utkáních vybojoval pouhé dva body, kvůli čemuž se z horní poloviny tabulky propadl na třináctou pozici. Sezonu měl přitom rozjetou slibně, když po šestém kole ovládl celé dvě třetiny zápasů. Teď se tým chorvatského kouče Ivana Juriče hodlá vzepřít nejen špatným výsledkům, ale také nedobré historii, Neapol totiž naposledy porazil v roce 2012.

Krzysztof Piątek – s 9 brankami vede tabulku střelců.
Duel týmů s odlišnou formou zakončí sobotní program italské Serie A. Zatímco Janov se nedočkal vítězství popáté v řadě, Neapol bude usilovat o navléknutí pátého korálku na svou šňůru neporazitelnosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62