Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AC Milán - 6. dubna 2019   18:00

Juventus
60' Dybala  • 85' Kean (Pjanić)
2:1
(0:1)
AC Milán
40' K. Piątek  (Bakayoko)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Rugani – Spinazzola (61. Pjanić), Bernardeschi, Can (26. S. Khedira), Bentancur, Sandro – Dybala (67. Kean), Mandžukić (C).
Fabbri – Ranghetti, Giovane
Allianz Stadium, Turín
AC Milán
Reina – Calabria (88. Cutrone), Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso (76. Castillejo), K. Piątek, Borini.

To je z mé strany vše, hezký sobotní večer.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 21:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec lépe zvládl Juventus, který doma porazil AC 2:1. Nutno dodat, že milánský celek byl většinu zápasu lepším a aktivnějším týmem, dostal se do vedení 1:0, ale na konci duelu Juventus zabral, vstřelil dvě branky a bere všechny body za vítězství 2:1.
90+4'
90+4'
Ještě strkanice u rohového praporku, ale více se už nejspíše nestane.
90+3'
Juventus už duel pouze zkušeně dohrává a míří za dalším vítězstvím. Dnes velmi cenným a vydřeným vítězstvím.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Po střele z hranice velkého vápna měl práci Wojciech Szczęsny, ale s přízemním pokusem si poradil s podržel svůj celek!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Patrick Cutrone.
87'
Žlutou kartu dostává Mario Mandžukić (Juventus FC).
85'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté chybovali v rozehrávce, míč získal Pjanič, který ho posunul do vápna tam byl MOISE KEAN. Tento devatenáctiletý mladíček to vzal na sebe a propálil Reinu! Jen dodám, že Kean v posledních týdnech září, dává branky za Juventus, ale i za áčko italské reprezentace, obrovský talent.
84'
Domácí nyní neměli kam hrát, tak poslali míč až svému brankáři. Fanoušci na to zareagovali hlasitým pískotem.
83'
Federico Bernardeschi zatáhl míč do vápna, nakonec se odhodlal ke střele, ale míč skončil vysoko nad brankou AC.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek, tak uvidíme, jak tento šlágr nakonec dopadne.
79'
Moise Kean vybojoval rohový kop. Po něm zakončoval Alex Sandro, ale z poměrně slibné pozice branku trefit nedokázal a pokračujeme tedy za stavu 1:1.
77'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (AC Milán).
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Samuel Castillejo.
76'
A s blížícím se koncem se na trávníku také pořádně přiostřilo. Nyní to odnesl Mario Mandžukić, který se hodně rozčiloval.
74'
Domácí ožili a nyní jsou lepším týmem, vypadá to, jako by hráčům AC došly síly, protože nyní pohyb domácích vůbec nestíhají.
72'
Po rohu se míč odrazil na malé vápno, ale střídající Moise Kean ho napálil jen vysoko nad branku Reiny!
71'
Ale nyní po parádní kombinaci se do vápna dostal Mario Mandžukić, ale na poslední chvíli ho zastavil obránce. Roh pro domácí.
71'
Juventus nyní velice dobře kombinoval, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
69'
Hostující celek se stále tlačí dopředu a snaží se vstřelit vedoucí branku, ale zatím domácí odolávají.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Moise Kean.
65'
Hakan Çalhanoğlu skvěle obstřelil zeď, ale míč skončil těsně vedle levé tyče!
64'
Tiemoué Bakayoko byl faulován a je z toho zajímavá standardní situace pro hosty. Z nějakých dvaceti metrů od branky Juventusu.
63'
A Juventus po vyrovnávací brance ožil a nyní je domácích hráčů plné hřiště. No, bude to ještě hodně zajímavé.
61'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Miralem Pjanić.
60'
K míči se postavil faulovaný PAULO DYBALA, který ho poslal doprostřed branky a Pepe Reina byl tentokrát bez šance, 1:1!
60'
Žlutou kartu dostává Mateo Musacchio (AC Milán).
60'
Dybala se dostal do vápna, po souboji upadl a je z toho penalta pro Juventus!
59'
Po dalším centru hlavičkoval Tiemoué Bakayoko, ale s tímto slabým pokusem neměl Wojciech Szczęsny žádné problémy.
58'
Po sražené střele zahrávali hosté další rohový kop, ale po centru se žádný z hráčů do zakončení neprodral.
57'
Juventus se dnes směrem dopředu hodně trápí. Ještě nevymyslel vůbec nic a například Dybala zatím není vůbec vidět.
55'
Ale z tohoto rohu nic nebylo, následně hosté faulovali a u míče jsou po delší době také domácí.
54'
Jenže hosté získali míč, hned se vydali dopředu a nakonec vybojovali další roh.
54'
Po rohu zakončoval Fabio Borini, ale tohle nemělo gólové parametry a stav utkání se tedy nemění. AC vede i nadále o jednu branku.
53'
Krzysztof Piątek to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale s jeho technickým pokusem si Wojciech Szczęsny poradil a míč vyrazil na roh!
53'
A znovu Pepa Reina. Ten si poradil i s dalším centrem a výrazně tak pomohl svým zadákům.
51'
A po dalším centru si pro míč došel Pepe Reina, který zatím dnes chytá a čte hru opravdu výborně.
50'
Aléx Sandro se provinil útočným faulem a akce Juventusu tedy velmi rychle skončila.
49'
Začátek druhého poločasu je zatím velmi opatrný. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je pochopitelné.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci první půle.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme typický italský šlágr, který je plný emocí a hezkých fotbalových momentů. Dočkali jsme se zatím jedné branky. Tu vstřelil Krzysztof Piątek a AC tak vede na hřišti Juventusu 1:0. A nutno dodat, že hosté vedou zaslouženě, protože byli lepším týmem. Je ale jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se tak na co těšit.
45+4'
45+4'
Z následného rohu ale nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
45+3'
Nádherný fotbalový moment! Po centru vystřihl Mario Mandžukić parádní nůžky, ale Pepe Reina vytasil úžasný zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Nyní výborně napadali také domácí hráči, ale nakonec z toho byl faul a AC s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
41'
Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (Juventus FC).
40'
AC Milán právě vstřelil branku!
A hosté jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po skvělém napadání se dostali k míči, nakonec se do zakončení dostal polský střelec KRZYSZTOF PIĄTEK, který zkušeně překonal brankáře!
39'
AC se znovu tlačí dopředu, tak uvidíme, zda v prvním poločase ještě něco vymyslí.
37'
Rozhodčí pokutový kop nakonec nenařídil. Hosté se samozřejmě zlobí, ale to je tak jediné, co mohou dělat.
36'
Alex Sandro možná zahrál rukou ve svém vápně, ale vše nyní řeší hlavní rozhodčí s videorozhodčím.
35'
Rohový kop pro AC. Dočkáme se úvodní branky?
34'
Po nepřesném centru si pro míč došel pozorný Wojciech Szczęsny, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
33'
Nic zajímavého se nyní na trávníku neděje. O něco aktivnější jsou stále hosté, ale do zakončení se nyní nedostávají.
31'
Nakonec dostal Franck Kessié přihrávku do vápna, ale jeho přízemní rána byla hodně nepřesná a rozehrávat bude Wojciech Szczęsny.
30'
Ale z rohu a ani následného snažení domácích nic nebylo. U míče už jsou hosté, kteří tentokrát nikam nepospíchají.
29'
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Juventus.
28'
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Každopádně pořád platí, že AC je aktivnější a nebezpečnější, ale branky jsme se ještě nedočkali.
27'
Po rohovém kopu vznikl obrovský závar před brankou Juventusu, ale nakonec je z toho pouze další roh pro AC.
27'
Rohový kop pro hosty.
26'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Sami Khedira.
26'
Emre Can znovu leží na trávníku a vypadá to, že dnes asi dohrál.
25'
Polský objev Krzysztof Piątek si v souboji pomohl faulem a z této akce AC tedy nic nebylo. Na tahu je Juventus.
24'
AC je směrem dopředu aktivnější, ale Juventus velice dobře brání, což ale není žádnou novinkou.
23'
A další faul a znovu se provinil Rodrigo Bentancur, který zatím protihráče vůbec nešetří. Nyní už mu hlavní rozhodčí důrazně ukázal, že to byl třetí faul a příště to už bude za kartu.
22'
Dopředu se vydali i domácí, ale ty zastavil útočným faulem Rodrigo Bentancur.
21'
A další snažení milánského týmu skončilo nepřesným centrem, takže od své branky bude rozehrávat Wojciech Szczęsny.
20'
Ale úvodních dvacet minutek nabídlo pouze jednu šanci. Krzysztof Piątek měl hned ve druhé minutě tutově, ale nedal, takže je to stále 0:0.
18'
Zatím se hráči opravdu nešetří a je vidět, že jsou ve hře důležité body. Hlavně tedy pro AC, které by dnes potřebovalo vyhrát a přiblížit se tak Lize mistrů, což je cíl tohoto celku s bohatou historií.
16'
Nyní dostal naloženo domácí kapitán Mario Mandžukić, který také zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
15'
Leonardo Bonucci zajel zezadu do protihráče a může být rád, že za tento ostrý zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
13'
Juventus dlouho trpělivě kombinoval na své polovině. Následně se domácí dopředu vydali, ale byla z toho jen nepovedená přihrávka před branku AC.
11'
Can je na hřišti, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
11'
Can odkulhal za postranní lajnu, tak uvidíme, zda bude moc pokračovat, nebo jestli ho nahradí už rozcvičující se Miralem Pjanić.
10'
Tvrdý střet nyní odnesl defenzivní záložník Can, který zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
9'
Davide Calabria si při rozehrávce pořádně zkomplikoval život, ale nakonec to se štěstím zvládl a do šance domácího borce nepustil.
8'
Vzápětí to z velké dálky vyzkoušel aktivní Suso, ale jeho rána nebyla povedená a míč skončil několik metrů vedle domácí svatyně.
8'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Juventus se výborně ubránil a Wojciech Szczęsny tedy práci neměl.
7'
Rohový kop pro AC.
6'
Domácí nyní skvěle napadali a hosté měli při rozehrávce obrovské problémy, ale nakonec to zvládli.
5'
Nyní zahrozil Juventus, ale po střílené přihrávce před branku žádný z domácích hráčů na míč nedosáhl.
4'
Zatím se hraje v opravdu hodně svižném tempu. Myslím si, že dnes to bude skvělá podívaná a nudit se rozhodně nebudeme.
2'
První velká šance hned ve druhé minutě! Suso parádně utekl po straně, poslal míč před branku, ale Krzysztof Piątek z malého vápna nemířil přesně!
1'
Úvodní výkop obstarali domácí, kteří se hned vydali dopředu. Byl z toho zajímavý centr z levé strany, ale nakonec byl u míče jako první zkušený Pepe Reina.
1'

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Rugani – Spinazzola, Bernardeschi, Can, Bentancur, Sandro – Dybala, Mandžukić (C).
Náhradníci: Del Favero, Pinsoglio – Cancelo, Chiellini, S. Khedira, Kean, Matuidi, Nicolussi Caviglia, Pjanić.

AC Milán: Reina – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso, K. Piątek, Borini.
Náhradníci: An. Donnarumma, Gabriel – Abate, Bertolacci, Caldara, Biglia, Castillejo, Cutrone, Laxalt, J. Mauri, Strinić, C. Zapata.

Rozhodčí: Fabbri – Ranghetti, Giovane.
Poslední vzájemné zápasy

Juventus – AC 1:0
AC – Juventus 0:2
Juventus – AC 4:0
Juventus – AC 3:1
AC MILÁN se chce vrátit mezi evropskou špičku a tuto sezonu zatím nemá vůbec špatnou. V lize zatím nasbíral 52 bodů a je na čtvrté pozici, která zaručuje Ligu mistrů. AC má o bod více jak Bergamo a o čtyři body více jak Lazio, které má ale zápas k dobru. AC by dnes nutně potřeboval bodovat, nejlépe za tři body, protože v posledním kole doma ztratil, když pouze remizoval 1:1 s Udinese. Na hřišti silného Juventusu to ale bude velmi složité.
JUVENTUS FC stále v Itálii dominuje. V této sezoně zatím nasbíral 81 bodů a je samozřejmě na první pozici. Před druhou Neapolí má náskok 18 bodů a vzhledem k tomu, že zbývá už pouze 8 kol, tak o titulu je nejspíše rozhodnuto. Vypadá to tedy, že Cristiano Ronaldo po svém příchodu okamžitě získá mistrovský titul. Jen dodám, že v této sezoně dal Ronaldo 19 branek a na 8 jich přihrál, ale odehrál o dost méně zápasů, než ostatní. A hrát nebude kvůli zranění ani dnes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další kolo a my budeme sledovat opravdu hodně zajímavý zápas, protože Juventus dnes hostí AC Milán. Favoritem je samozřejmě domácí mužstvo.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62