Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Parma - 2. února 2019   20:30

Juventus
36' Ronaldo (Matuidi) • 62' Rugani (Ronaldo) • 66' Ronaldo (Mandžukić)
3:3
(1:0)
Parma
64' Barillà  (Kucka) • 74' Gervinho  (Kucka) • 90+3' Gervinho  (Inglese)
Juventus
Perin – Cancelo, Cáceres, Rugani, Spinazzola – S. Khedira (79. Bentancur), Pjanić, Matuidi – Costa (46. Bernardeschi, 86. Can), Mandžukić (C), Ronaldo.
Piero Giacomelli
Juventus Stadium
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni, Gagliolo – Kucka (86. Dezi), Scozzarella (76. Štulac), Barillà – Gervinho, Inglese, Biabiany (57. Siligardi).

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 9:6. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:11.
Dnešní šílený zápas je u konce a Parma nakonec vstala z mrtvých a získává na půdě lídra tabulky bod za remízu 3:3!

Ve druhé půli přitom nic nasvědčovalo tomu, že by hosté měli duel dramatizovat. Khedira nejprve hlavou podruhé v zápase trefil tyč, aby následně na 2:0 zvyšoval z otočky ve vápně obránce Daniel Rugani. Hosté za dvě minuty z čista jasna odpověděli, když se hlavou po Kuckově centru trefil Antonio Barilla, ale na jeho trefu také za dvě minuty odpověděl pro změnu Cristiano Ronaldo. Ten se trefil také hlavou, zaznamenal druhý gól v zápase a zvýšil na 3:1. Hosté se ale vzdát nechtěli, po dalším Kuckově pasu snížil pro změnu patou na bližší tyči Gervinho a ten stejný hráč se stal hrdinou hostů v nastavení, když dostal pas od Ingleseho a nikým nehlídaný prostřelil Perina s pomocí břevna a uzavřel skóre na konečných 3:3.
90+4'
90+4'
V poslední akci zápasu střílel z dálky Ronaldo, rána levačkou mu ale nevyšla, a tak ji poslal daleko od branky.
90+3'
Parma právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné se stává skutečností, hosté v nastavení vyrovnávají. Domácí naložili s míčem ledabyle, když o něj v rohu přišli. Nakonec se k němu dostal Inglese, který se otočil kolem beka a do druhé vlny odcentroval na GERVINHA, jenž byl nikým nehlídám. Hostující útočník se opřel do míče, trefil sice prostor, kde stál Perin, ale od jeho rukavic a od břevna se balón odrazil do sítě – 3:3!
90+2'
Hosté poté rozehráli nakrátko, ale k centru se přes dobrý blok nedostali. Přesto mohou postupovat směrem vpřed.
90+1'
Mandžukič stáhl k zemi Siligardeho a za svůj prohřešek uviděl žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Nakonec přišla rozehrávka nakrátko a série krátkých přihrávek, až poté přišel centr Pjaniče, ten byl však nepřesný.
89'
Tentokrát se Miralem Pjanič odhodlal ke střele sám, jeho pokus byl ale znovu sražen na rohový kop, s jehož rozehrávkou však domácí rozhodně pospíchat nebudou.
88'
Míč byl domácími obránci sražen, navíc následně byl jednomu z hráčů v černo-bílém odpískán útočný faul na gólmana Parmy.
87'
Ronaldo mohl definitivně rozhodnout poté, co mu nabil ke střele Pjanič, tvrdá rána ale skončila na bloku soupeře. Akce pokračovala, ale Ronaldo míč na Matuidiho nedostal, a tak uvidíme další rohový kop domácích.
86'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Emre Can.
86'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Jacopo Dezi.
85'
Na zemi zůstává nyní v bolestech ležet Bernardeschi, který do duelu zasáhl až na začátku druhé půle, ale zdá se, že bude muset střídat.
85'
A tu možnost měl nakonec Inglese, který si míč zpracoval na hranici vápna, udělal Ruganimu kličku a vystřelil levačkou, branku však zhruba o metr minul.
84'
Hosté mají nyní míč na svých kopačkách a aktivně kombinují směrem vpřed. Navíc nejsou vůbec daleko od toho, aby na hřišti lídra uhráli alespoň bod.
83'
K míči se nakonec stavěl Ronaldo, ale na středu nedošlo, domácí rozehráli nakrátko. Hosté poté míč na chvíli vybojovali, ale zase o něj rychle přišli. Aktivní Cancelo v konci celé akce centroval po zemi zprava, leč jen do rukavic Sepeho.
82'
Gervinho fauloval domácího obránce Cancela, který jej obešel kličkou, a tak hostujícímu hráči nic jiného ani nezbývalo.
81'
Domácí jsou nicméně i nadále u míče a kontrolují v kombinaci svůj jednogólový náskok.
80'
Na centr Bernardeschiho se nakonec tlačil na zadní tyči navrátilec z hostování Caceres, ale jeho hlavička v těžké pozici byla nepřesná.
80'
Matuidi byl na levé straně faulován Kuckem, domácím se otevírá další zajímavá možnost k rozehrávce přímého kopu.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Rodrigo Bentancur.
78'
Oba celky teď předvedly několik nepřesností ve středu hřiště, u míče budou domácí. Ještě předtím se ale chystá jejich druhé střídání.
77'
Faul ze strany Parmy ale zastavil také její akci, dopředu mohl jít Ronaldo, Ten se odhodlal k centru pravačkou, míč však poslal jen do rukavic Sepeho.
76'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Leo Štulac.
76'
Ten znovu nedopadl podle představ exekutora Pjaniče, hosté míč odvrátili a po faulu mohou jít dopředu.
75'
Domácí se opět pokoušejí o rychlou odpověď, Ronaldo byl tentokrát pokryt a je tu rohový kop pro Juventus.
74'
Další snížení hostů je na světě, a stejně tak zápletka! Na pravé straně byl sám střídající Kucka, který dobře odcentroval po zemi na zadní tyč, kam si naběhl GERVINHO a patičkou usměnil míč do sítě. Perinovi celou situaci ztížil Rugani, který mu clonil a ještě míč tečoval – 3:2.
72'
Ronaldo se opět nehlídaný protlačil na zadní tyči k hlavičce, tentokrát měl o něco složitější pozici, a tak nezakončil podle představ.
71'
To na druhé straně Inglese výborně stopoval dlouhý nákop, k míči se nepustil Cacerese, kolem kterého se otočil a připravil si střelu, rána z otočky z těžkého úhlu šla však kousek vedle vzdálenější tyče!
70'
Domácí se snaží definitivně rozhodnout. Mandžukič si hlavou naskakoval na prudký centr, chtěl jej prodloužit, ale nakonec balón na Ronalda neposunul.
69'
Nakonec přišel útočný faul Barilly, který byl v souboji až moc aktivní, a tak hosté o míč přicházejí úplně. Domácí jdou dopředu.
68'
O odpověď se nyní snaží také hosté z Parmy, ale zatím se jim to nedaří, protože domácí opět skvěle napadají.
66'
Juventus právě vstřelil branku!
S góly se nám nyní roztrhl pytel a domácí vedou opět o dvě trefy! Mandžukič si na levé straně narazil se spoluhráčem, který mu míč výtečnou kolmicí vrátil. Domácí kapitán měl poté prostor i čas na skvělý centr. Na jeho pobídku si naskočil CRISTIANO RONALDO, jenž si našel místo mezi pěti bránícími hráči, předskočil Iacopoinoho a zakončil hlavičkou o zem přesně pod břevno – 3:1.
64'
Blesk z čistého nebe a hosté jsou rázem zpátky ve hře. Kucka vedl míč po pravé straně bez napadání soupeře. Následně ze své pravačky vypustil geniální centr do vápna na rozběhnutého ANTONIA BARILLU, který hlavou v plném běhu trkl míč k zadní tyči – 2:1!
63'
Hosté se snažili o co nejrychlejší odpověď, jenže Inglese je v útoku bez podpory, a tak jeho polostřela polocentr neměla šanci na úspěch.
62'
Vzápětí už ale přišlo to, co přijít muselo – druhý gól! První rána z hranice vápna byla ještě zablokována, ale Mandžukič v akci pokračoval a dobře odcentroval. Ronaldo sice lízl jen lehce, ale ten se poté odrazil ke stoperu DANIELU RUGANIMU, který z otočky zakončil přesně k tyči – 2:0.
61'
Třetí Khedirova tutovka v zápase! Domácí záložník dostal tentokrát míč proti noze na hranici vápna, balón tlačil technickou ranou na zadní tyč, ovšem Pere jeh pokud fantasticky konečky prstů vyrazil!
60'
Inglese byl dokonce chvíli sám za obranu, kam dostal míč, ale zpracování mu trvalo déle, než sám chtěl. Domácí obránci jej poté od balonu odzbrojili.
59'
Po dalším tlaku domácí vybojovali rohový kop, jenže s ním nenaložili příliš dobře, a tak jdou dopředu hosté.
58'
Domácí záložník navíc v souboji s obránce utrpěl menší zranění, nešlo však o nic vážného a Němec už je zpět na nohou. Hra pokračuje.
57'
Další tutovka Juventusu! Ronaldo parádně levačkou odcentroval napříč vápnem na zadní tyč, jenže Khedira trefil hlavou znovu jen tyč!
57'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jonathan Biabiany, přichází Luca Siligardi.
56'
Na útočné polovině už je opět Juventus, domácí se dostali do kombinace, jenže Pjanič s nabíhajícím Cancelem si nerozuměli.
55'
Z rohu opět žádná šance na ohrožení domácí branky nepřišla, Cancelo byl navíc při odkopu faulován, a tak je hra opět přerušena.
54'
Chvíli už to vypadalo, že se hosté dostanou do brejku, ale celou akci pozdrželi. Iacoponi si naběhl do vápna, do zakončení se však nedostal, a tak jeho spoluhráč Gervinho alespoň vybojoval roh.
53'
Parma je znovu u míče a aktivně kombinuje, domácí ale stále a pořád odpovídají rychlým presinkem.
52'
Alves se octl v ostrém vzdušném souboji s Mandžukičem, oba souboj asi hodně bolel a oba vyvázli bez většího šrámu.
51'
Hosté vybojovali přímý kop z uctivé vzdálenosti, Do míče se nakonec razantně opřel pravačkou obránce Alves, jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale nakonec skončil nad brankou.
50'
Do první akce zakončené střelou se ale nakonec dostali domácí, Ronaldo vzal celou situaci na sebe, z dálky se opřel do rány levou, ale místo ohrožení branky přišel jen vysoký pozdrav pro diváky.
49'
Hosté začínají nakonec druhou půli mnohem lépe a sympatičtěji, drží se s míčem na útočné polovině a snaží se vymyslet něco kloudného směrem vpřed.
48'
Parma znovu velmi dobře napadala a míč vybojovala, Inglese se však v obležení obránce k hlavičce nedostal.
47'
Po ztrátě ale mohl přijít brejk hostů, Gervinho se tlačil za dobrým centrem neobsazený na levé straně vápna, míč však nakonec nezpracoval podle představ a následně o něj přišel.
46'
Domácí také na začátku druhé půle hýří aktivitou a ihned se ženou směrem vpřed.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Federico Bernardeschi.
46'
První půle je za námi a domácí odcházejí do kabin spokojenější. V úvodním dějství byli aktivnější a tlak zúročili gólem Crisitiana Ronalda, který se prosadil přesnou ranou na zadní tyč. Khedira navíc trefil tyč a v závěru po konzultaci s videem rozhodčí odvolal penaltu pro Juventus.
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
45+1'
45+1'
Ještě jedna velká šance v závěru půle! Mandžukič hlavou sklepl míč Ronaldovi, ten ale levačkou z hranice vápna vzdálenější tyč minul.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta
45+1'
Tak penalta se kopat nebude, rozhodčí opravil svůj výrok!
45'
Celou situaci si však hlavní sudí jde ještě ověřit na video.
45'
Nešťastník první půle hostující Iacoponi navíc po centru povalil na zadní tyči k zemi Cacerese a rozhodčí nařizuje penaltu pro domácí!
44'
Centr od rohového praporku byl velmi zajímavý, ale obrana hostů jej odvrátila. Sám exekutor Pjanič si poté pro míč sběhl na hranici vápna, jenže jeho rána byla sražena na roh.
43'
Spinazzola byl po pasu spoluhráče na levé straně uvolněn, dostal se k centru, ale ten byl sražen jen na další rohový kop.
42'
Po něm však celek ve žluto-modrém o balón opět přišel, domácí se vydali do útoku. Prostor k ráně dostal na levé straně vápna Mandžukič, jeho rána měla dobrou razanci i směr, ale pozorný Sepe ji zastavil!
41'
Mandžukič se nyní vydal vypomoci spoluhráčům na obrannou polovinu, jeden ze soupeřů o něj míč ale zkušeně odrazil a vybojoval aut.
40'
Hosté se nyní drželi na polovině hřiště v dobré kombinaci, presink soupeře jim však dělal značné problémy. Nakonec je vysvobodil až faul napadajícího Matuidiho.
39'
Sepe nakonec musel znovu zasahovat, a to proti dalekonosné ráně Pjaniče, tu však pokryl bez potíží do své náručí.
38'
Domácí jsou nyní pochopitelně na koni a opět hýří aktivitou, obrana Parmy je ale znovu pozorná.
36'
Tlak je zúročen, domácí jdou zaslouženě do vedení! Přímočará akce začala na pravé straně, míč se poté dostal na střed k Matuidimu, který jej rychle předal na levou stranu vápna CRISTIANU RONALDOVI. Ten neměl příliš času na střelu, navíc u ní podklouzl, ale obránce Iacoponi míč nešťastně přizvedl a brankář Sepe byl proti změně směru bezmocný. Balón zapadl k zadní tyči – 1:0.
36'
Ronaldo vybojoval roh, který rychle sám rozehrál, ale Costa svůj pokus o střelu příliš uspěchal.
35'
Domácí poté na malý moment o míč přišli, jenže hosté toho směrem dopředu opět moc nepředvedli, jejich útok měl jepičí život a Juventus jde vpřed.
34'
Největší šance duelu! Khedira dostal míč do vápna, kolem něj bylo sice množství hráčů, ale naznačením se jich zbavil a jeho tvrdá rána skončila na levé tyči!
33'
Následně si Ronaldo opět položil v běhu obránce a levačkou odcentroval, našel však jen hlavu připraveného obránce Bastoniho. Obrana Parmy stále odolává.
32'
Aktivita s míčem se domácím rozhodně nedá upřít, celku v černo-bílém však chybí potřebný moment překvapení. Na Ronaldův centr se tentokráte tlačil Matuidi, hlavou ale nedosáhl.
31'
Ronaldův centr do vápna neprošel, a tak domácí střelec rozdal míč na střed znovu pro Pjaniče, ovšem ani další jeho rána neprošla přes blok na branku.
30'
Rozehrávky se chopil obávaný exekutor Miralem Pjanič, jeho technická rána ale skončila jen na zdi, a hosté poté míč opět odkopli.
29'
Ránu Spinazzoly blokoval Scozzarella jen rukou, za svůj prohřešek vidí žlutou kartu a domácí mají navíc k dispozici zajímavý volný přímý kop.
28'
Costův pokus byl zablokován, aby poté ostře centroval z úrovně brankové čáry Cancelo. Míč proletěl kolem padajícího Sepeho, ale nakonec hosté balón nadvakrát odvrátili.
27'
Khedira opustil hrací plochu v doprovodu lékařů, ale ve hře by měl pokračovat. Mezitím vracel míč do ohně na zadní tyči Ronaldo, hosté byli opět pozorní.
26'
Následovat bude rohový kop a Antonio Barillà za předchozí šlapák ve středu hřiště dostává žlutou kartu.
26'
U míče nakonec byli hosté, ale velmi rychle o něj přišli a rodil se brejk. Khedira byl faulován, rozhodčí ale nařídil výhodu, nicméně centr Mandžukiče z pravé strany do vápna neprošel.
25'
Ten ale znovu nic převratného nepřinesl, míč byl dlouhým odkopem odvrácen a zahraje si také brankáře Juve Perin.
24'
Další centr směřoval do vápna hostů zleva, pozorný Simone Iacoponi ale hlavou odvrátil míč na další rohový kop.
23'
Následný roh už nebyl tak povedený, míč byl přetažený a zpětný centr obránce Bruno Alvese mířil vysoko nad branku.
22'
Po rohu se k hlavičce tlačil Riccardo Gagliolo, ale jeho prudká hlavička byla obráncem sražena na další roh. Fotbalisté Parmy ještě reklamovali ruku, ale ta se nepískala.
21'
Nakonec se jeden z hostů dostal k dalekonosné ráně, kterou Perin pro jistotu vyrazil, a zpětný centr byl sražen na rohový kop.
20'
Parma se po delší době drží v kombinaci a snaží se vymyslet něco kloudného směrem vpřed.
19'
Aktivita domácích pokračuje. João Cancelo si dobře řekl na pravé straně o pas do běhu od Ronalda, nakonec ale na míč běžecky nestačil, a tak balon skončil v autu.
18'
Ten však žádné nebezpečí nepřinesl, Ronaldo si při narážečce nerozuměl se spoluhráčem a pokus o brejk zastavil taktickým faulem Rugani.
17'
Costa vzápětí také nezpracoval pas spoluhráče a podobně si vedl i Manžukič. Ten však v pádu míč ještě zastihl a rázem z toho byla zajímavá akce. Do míče se z dálky opřel Ronaldo, jeho pokus brankář vyrazil před sebe a hostující bek poté odvrátil míč na roh.
16'
O chvíli později to málem vyšlo, když si za obranu zleva nabíhal Matuidi, načechraný míč do běhu ale nakonec špičkou kopačky nezpracoval.
15'
Čtvrthodina hracího času je za námi. Domácí jsou aktivnější směrem vpřed, mají i větší držení míče, ale zatím nemohou prolomit obranný val hostů.
14'
Do třetice už byl centr do vápna hostů ostrý, na míč si nabíhal Ronaldo, ale Alves svého krajana a spoluhráče z národního týmu ubránil.
13'
Další akce domácích směřovala tentokrát z pravé strany, k centru se dostal druhý krajní bek Cancelo, i on však svůj pas hodně přetáhl a poslal jej za vápno Parmy.
12'
Leonardo Spinazzola se zasekávačkou uvolnil na levé straně, dobře poté odcentroval, ale nakonec svůj pas přetáhl, a tak na něj ani Ronaldo, ani Mandžukič nedosáhli.
11'
Několik nepřesností teď na obou stranách. Ronalda opět protihráči pohlídali, i když Portugalec signalizoval faul, rychlý brejk opačným směrem ale zastavil vracející Pjanič.
10'
Juventus konečně rozpohyboval obranu hostů a hned mohl zahrozit. Khedira dostal míč do vápna, z pravé strany chtěl střílet placírkou na přední tyči, ale branku nakonec přestřelil.
9'
A další akce domácích je zastavena útočným faulem, tím se nyní provinil kapitán Mario Mandžukič. Hosté chtěli rychle rozehrát, ale pas dopředu byl přetažený.
8'
Ronaldo o míč nejprve přišel po útočném faulu, následně se k němu po nepřesné rozehrávce vrátil, ale Portugalec poté nepřešel přes dvojnásobnou přesilu.
7'
Domácí opět u míče v kombinaci na útočné polovině, ale zatím nemohou najít recept na dobře se pohybující obranu soupeře.
6'
Po rohu se sice jeden z hostů dostal v krkolomné pozici do zakončení, nicméně míč na zadní tyči netrefil vůbec podle představ. Perin bude vykopávat.
5'
A akce hostů nebyla vůbec špatná. Gervinho si navedl míč na střed hranice vápna k ráně, která byla zablokována a opakovaný pokus v podání Scozzarelly byl sražen na roh.
5'
Nejlepší střelec hostů Inglese byl po dlouhém pasu za obranu polapen v ofsajdu, Juventus opět v postupné kombinaci přechází směrem do útoku.
4'
Na opačné straně byl proti přihrávce zleva uvolněn Pjanič, míč si však na střelu chystal až moc dlouho, a tak byl od balonu odzbrojen, Hosté jsou v kombinaci.
3'
Parma nakonec míč získala a byl to Slovák Kucka, kdo se z dálky opřel do střely, nicméně jeho skákavá rána zaplula přesně do rukavic domácího brankáře.
2'
Stará dáma zatím nepouští svého soupeře k míči, nicméně hosté velmi dobře napadají a komplikují domácím rozehrávku.
1'
Domácí fotbalisté uvedli míč do hry, ale první dlouhý nákop byl odvrácen obranou hostů, a tak musejí hráči Juventusu začít opět z obranné poloviny.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují tradičně v bílo-černých pruhovaných dresech, hosté v modro-žluté kombinaci.

Juventus FC: Perin – Cancelo, Cáceres, Rugani, Spinazzola – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Costa, Mandžukić (C), Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – De Sciglio, Sandro, Bentancur, Can, Kean, Bernardeschi, Dybala.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni, Gagliolo – Kucka, Scozzarella, Barillà – Gervinho, Inglese, Biabiany.
Náhradníci: Bagheria, Frattali – Gazzola, Ceravolo, Dimarco, Dezi, Gobbi, Siligardi, Sprocati, Štulac, Dicombo Pepin, Davozdzie.

Rozhodčí: Piero Giacomelli.
Parma Calcio

To hostující Parma je v klidném středu tabulky, a to konkrétně na 12. místě se ziskem 28 bodů. Na sestupové příčky už mají hosté pohodlný dvanáctibodový náskok, to na pohárové příčky ztrácí jen šest bodů, a tak cíle pro zbytek sezóny jsou jasné – pokusit se zabojovat o "šestku" a vrátit poháry zpět do Parmy.

V posledním ligovém utkání Parma ztratila body na svém hřišti, když v přestřelce prohrála se Spalem 2:3. Nejlepším střelcem týmu je momentálně italský útočník Inglese, který letos nasázel již osm branek.
Juventus FC

Turínský celek hraje v nové sezóně v parádní formě a vděčí za to zejména příchodu fenomenálního Cristiana Ronalda. Ten i v novém klubu pálí ostrými a překonává nejrůznější rekordy. Domácí se momentálně v tabulce nacházejí na 1. místě se ziskem 59 bodů a to vše po 21 zápasech. Stará dáma má navíc náskok už jedenácti bodů na druhou Neapol.

V posledním ligovém kole zvládl Juventus šlágr na hřišti Lazia Řím, kde zvítězil 2:1, v týdnu však narazil v poháru, kde bez několika opor vypadl poměrně hladce na hřišti Atalanty po výsledku 0:3. Nejlepším střelcem týmu je právě výše zmiňovaný CR7, kterému s 15 zásahy patří dokonce 2. místo střelci celé soutěže.
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího evropského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola italské Serie A představí před vlastním publikem favorizovaný Juventus FC, jehož soupeřem bude Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62