Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Udinese - 8. března 2019   20:30

Juventus
13' Kean (Sandro) • 41' Kean  • 68' Can  • 72' Matuidi (Spinazzola)
4:1
(2:0)
Udinese
86' Lasagna  (de Paul)
Juventus
Szczęsny – Cáceres, Rugani, Barzagli (27. Bonucci), Spinazzola – Bentancur, Can, Matuidi (73. Dybala) – Bernardeschi, Kean (82. Caviglia), Sandro.
Perin, Pinsoglio – Dybala, Chiellini, Bonucci, De Sciglio, Mandžukić, Ronaldo, Caviglia, Kastanos, Mavididi.
Chiffi – Vivenzi, Liberti
Allianz Stadium (Turín)
Udinese
Musso – De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck (28. Opoku) – ter Avest (64. Sandro), Stryger Larsen, Fofana, Wilmot (46. Lasagna), Zeegelaar – de Paul, Pussetto.
Perisan, Nícolas – Ingelsson, Micin, Opoku, Lasagna, Okaka, Sandro, Bočić.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:9.
Tři nastavení minuty uplynuly a předehrávka sedmadvacátého kola je u konce. Juventus v domácí prostředí jednoznačně přehrál Udinese 4:1.

Juventus byl i ve výrazně obměněné sestavě oproti normálu od samého začátku aktivnějším týmem. Již ve třinácté minutě byli domácí odměněni vedoucí brankou. Po zaváhání Ter Avesta získal míč na levé straně Sandro, který parádním pasem oslovil Keana a ten ve skluzu dopravil míč do sítě. Moise Kean přidal ještě do poločasu druhou branku. Tentokrát sám získal balon, poté prošel jednoduše do vápna a ukrytou střelou k přední tyči překonal Mussu podruhé.

Po změně stran tempo lehce opadlo, ale branky padly hned tři. Po více než hodině hry byl v šestnáctce faulován Moise Kean a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Emre Can. O několik minut později přidal čtvrtý zásah po centru Spinazzoly Blaise Matuidi. Těsně před koncem se dočkali také hosté, když využil otevřené obrany Juventusu křížnou ránou ke vzdálenější tyči Kevin Lasagna.
90+3'
90+2'
Domácí drží míč pod kontrolou daleko od vlastního pokutového území. Bernadeschi si chtěl kličkou vychutnat Fofanu, ale míč mu následně utekl za postranní čáru.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Po několika přihrávkách u středového kruhu se Udinese přesunulo k pravé postranní lajně. Se Sandrem se vrátil do obrany Spinazzola, který byl poté také faulován Zeegelaarem.
89'
S dlouhým nákopem si v obraně poradil Troost-Ekong. Hosté se ale uchylují jen k dalekém obranným odkopům a k míči se tak velmi lehce dostávají hráči Juventusu.
88'
Udinese dlouho drželo míč u středového kruhu, ale po lehkém zisku míči se dostali do útoku domácí. Dybala však prudkou přihrávkou od Bernadeschiho nenašel.
86'
Udinese právě vstřelilo branku!
Také Udinese se v závěru zápasu prosazuje! Po vynikajícím přenesení hry se dostal k balonu na útočné polovině KEVIN LASAGNA, po perfektním zpracování si připravil míč na pravou nohu a střelou ke vzdálenější tyči překonal Szczesného.
85'
Na levé straně se zbavil soupeře Bernadeschi, ale poté přihrávka na Sandra už neprošla. Skvěle se vrátil do obrany Sebastien De Maio.
84'
Domácí tým s postupem utkání lehce polevuje v koncentraci. Bentancur si sice ještě narazil s Bernadeschim, ale to už bylo z akce domácích všechno.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. O třech bodech je dávno rozhodnuto.
81'
Udinese ještě pokračuje v útočné snaze. Po přihrávce Pussetta do pokutového území mohl pálit z prvního doteku De Paul, ale do cesty se mu postavil Bonucci.
82'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Hans Nicolussi Caviglia.
80'
Ve střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Paulo Dybala. Po lehkém odskoku si ale Musso pohlídal situaci.
79'
Dlouhou přihrávku do pokutového území téměř z poloviny trávníku už Bernadeschi nedokázal zastavit na hrací ploše. Navíc skvěle vyběhl proti útočníkovi Juan Musso.
78'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se k míči dostal hostující Kevin Lasagna. Domácí se ale rychle stáhli do obrany a nepustili soupeře až do pokutového území.
77'
Juventus i nadále kontroluje průběh zápasu. Bernadeschi si narazil s Canem, poté přišla přihrávka na střídající Dybalu, který ale už nepřešel kolem De Maia.
76'
Hostující celek přidává směrem do útoku. Sandro přihrával do pokutového území Pussettovi, ale k míči se dostal pouze polský brankář ve službách Juventusu.
74'
Udinese se ještě pokouší alespoň lehce upravit skóre dnešního zápasu. Po souhře Sandra s Pussettem právě hostující útočník přešel do vápna, ale s Cáceresem si neporadil.
73'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Paulo Dybala.
72'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus v rychlém sledu přidává čtvrtou branku! Domácí kombinovali na pravém kraji, zničehonic přišel prudký centr do pokutového území, odkud hlavičkoval netradiční střelec BLAISE MATUIDI. Po odrazu od země míč přeskočil Mussa a skončil v brance.
71'
Rugani poslal míč skrz záložní řadu hostujícího celku, následně měl před sebou spoustu prostoru Matuidi.
70'
Juventus se i po vstřelení třetí branky snaží útočit. Po náběhu Spinazzoly se dostal k centru z pravé strany Matuidi, ale míč byl sražen na rohový kop.
68'
Míč si na značku pokutového kopu postavil EMRE CAN. Pětadvacetiletý německý záložník se rychle rozběhl a poté umístěnou ránou překonal Juana Mussu v hostující brance.
67'
Pokutový kop pro Juventus! Opoku se nechal předskočit v pokutovém území Keanem a poté ho nešikovně poslal k zemi.
66'
Bernadeschi měl sice na zádech nalepeného Opokua, ale i tak se snažil u postranní lajny udržet balon pro domácí. S míčem ale vycestoval až do zámezí.
65'
Spinazzola startoval na pravém kraji za balonem. De Maio se stačil na poslední chvíli vrátit a ještě ve skluzu míč odpálil za postranní lajnu.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Sandro.
63'
S Matuidim si chtěl na levé straně narazit Aléx Sandro. Domácí se však museli před napadající trojicí zatáhnout zpět na vlastní polovinu trávníku.
62'
Druhý poločas zatím v tempo zaostává za prvním dějstvím. Juventus sice i nadále drží míč pod kontrolou, ale domácí hráči už nejsou tak hladoví jako v samém úvodu zápasu.
61'
Ter Avest měl prostor k centru do pokutového území, ale jen protáhl domácího brankáře Szczesného, který míč sebral do rukavic.
60'
I po hodině hry vede Juventus nad Udinese o dva góly. Již v prvním poločase dvakrát rozvlnil sítě mladý Moise Kean.
59'
Hostující fotbalisté postupně ztrácejí sílu na napadání domácí rozehrávky. I proto si mohl dovolit Bonucci parádní oblouček do pokutového území, který ale Kean neproměnil v přesnou střelu.
58'
Sandra odstavil tělem od balonu Nicholas Opoku. Udinese se ale u míče příliš dlouho nezdrželo, ihned přihrávka Fofany skončila u Matuidiho.
57'
Spinazzola měl na levé straně spousto prostoru, ještě si narazil s Keanem, ale následný centr do pokutového území na Bernadeschiho už neprošel.
56'
Bentancur cpal míč na rozběhnutého Keana, ale jako poslední obránce na poslední chvíli zasáhl Troost-Ekong. Akce Juventusu ještě pokračovala, ale Sandro z druhé vlny mířil mimo.
55'
Už už to vypadalo, že by se do zakončení mohli dostat také hostující fotbalisté. Po ztrátě balonu však fauloval za žlutou kartu také Opoku.
54'
Lídr Serie A pokračuje v suverénním výkonu. Po spolupráci Bentancura s Canem se rozběhl na pravé straně Cáceres, ale ten už proti zformované obraně neuspěl.
53'
Matuidi měl míč pod kontrolou, ale dostal se až do velkého úhlu, odkud nemohl ohrozit hostující branku, proto zvolil přihrávku zpět na Cana.
52'
Ani po změně stran se nemůže Udinese dostat do tempa. Nyní navíc sestřelil skluzem Pussetto Aléxe Sandra, který musí být ošetřován na hrací ploše. Je z toho žlutý trest pro hostujícího útočníka.
51'
Juventus se udržel na útočné polovině. Matuidi hledal průnikovou přihrávkou do vápna Keana, který byl však obsazen hned dvěma protihráči.
50'
Ve středu trávníku zůstal ležet po tvrdém střetu s De Paulem Bentancur. Hlavní rozhodčí ještě nechal domácí akci dohrát, ale poté hru přerušuje.
49'
Velmi záhy mohla přijít třetí branka Juventusu. Musso nedokázal vyhrát souboj s Keanem, míč se odrazil přesně proti Bernadeschimu, ale pětadvacetiletý útočník domácích zamířil vedle branky.
48'
Udinese začíná druhý poločas o něco aktivněji. Po přihrávce střídajícího Lasagny na Ter Avesta však skončil balon pouze u napadajícího Cana.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Ihned po několika přihrávkách se faulem provinil Rodrigo Bentancur.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ben Wilmot, přichází Kevin Lasagna.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten domácí fotbalisté, kteří vedou nad Udinese 2:0.

45+2'
45+2'
Ani v nastaveném čase první půle se Udinese nemůže vymanit z tlaku. Juventus naopak kontroluje hru postupnou kombinací uprostřed trávníku.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Hidde Ter Avest získal míč na Matuidim, následně ale neměl komu dál míč předat a tak musel svou akci zastavit v samém zárodku.
44'
Minutu před pauzou se zmocnil balonu Aléx Sandro. Po dlouhém pasu přes celou šířku vápna skončil míč pouze u Opokua, který ale rychle odkopával do bezpečí.
43'
Juventus kontroluje závěr prvního poločasu. Matuidi si několikrát narazil s Canem, poté přispěchal do kombinace také Spinazzola, ale to už byla hostující obrana zformovaná.
41'
Už to vypadalo, že se závěrem první půle přijde také tlak Udinese, ale opak je pravdou. MOISE KEAN se zmocnil po čistém souboji ve středu pole balonu, poté bleskově upaloval k brance hostujícího celku. Devatenáctiletý útočník Juventusu měl proti sobě sice bránícího De Maia, ale právě s přispěním lehké teče zaskočil brankáře hostů střelou k přední tyči.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Bentancurova narážečka s Cácaresem sice nebyla nejpovedenější, ale Juventus dokázal míč udržet ještě na útočné polovině.
39'
Aléx Sandro nabral na levé straně velkou rychlost, poté ještě přihrával Keanovi, ale to už se k němu stačil stáhnout bránící Sebastien De Maio.
38'
Matuidi si nyní narazil s Keanem, poté se dostal před bránícího Troost-Ekonga, který musel sáhnout k taktickému faulu na středu hrací plochy.
37'
Moise Kean upadl v pokutovém území po souboji s De Maiem. Domácí diváci očekávali odpískání penalty, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
36'
De Paul zastavil rukou Bernadeschiho. Juventus tak mohl rozehrávat volný přímý kop z pětatřiceti metrů, ale hlavička Bonucciho se do branky nevešla.
35'
Po několika odrazen před šestnáctkou Udinese se dostal ke střele z kroku Federico Bernadeschi. Ještě před brankářem Mussou stačil míč zastavit obránce Troost-Ekong.
34'
Juventus ještě zůstal v blízkosti vápna soupeře po rozehrávce rohového kopu. Ani po něm se ale domácí hráči nedostali k zakončení.
33'
Přetažený centr sebral na zadní tyči Sandro. Akce Juventusu ještě pokračovala, ale s náběhem Bentancura si už hostující obrana s klidem poradila.
32'
Pořádná nepřesnost na pravé straně. Bentancur minul přihrávkou na několik metrů rozběhnutého Cácerese o pořádný kus.
31'
Po více než půlhodině hry vede domácí Juventus nad Udinese stále o jednu branku. O tu se postaral již v úvodu zápasu Moise Kean.
30'
Jens Larsen se pokoušel tečovat míč v pokutovém území rukou, ale to neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který okamžitě uděluje žlutou kartu.
29'
Od Szczesného putoval míč na levou stranu k Matuidimu. Francouzský záložník poté hledal Sandra, ale ten byl pouze přikrytý bránícím De Maiem.
28'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Nicholas Opoku.
27'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Andrea Barzagli, přichází Leonardo Bonucci.
26'
Také Bram Nuytinck má zdravotní potíže a musí být ošetřován. Hra je přerušena a vypadá to na střídání i v domácím dresu.
25'
Hidde Ter Avest dokonale zpracoval přihrávku přes celou šířku trávníku. Následně přenesl hru zpět na Zeegelaara, ale ten se bez cizího zavinění skácel k zemi.
24'
Matuidi posílal míč podél obránce na nabíhajícího Sandra. De Maio však dokázal soupeře zachytit. Následně hlavičkoval z prostoru penalty v krkolomné pozici Emre Can.
23'
Federico Bernadeschi si zpracoval těžkou přihrávku od Matudiho, poté na nic nečekal, ale střelu z otočky poslal vysoko nad branku hostujícího Juana Mussy.
22'
Matuidimu se ale velmi rychle podařilo získat míč na Ter Avestovi. Domácí však rychlou akci zastavili ještě v hloubi pole a pokračují jen v kombinaci.
21'
Can nyní zaváhal při zpracování. Míč německému záložníkovi odskočil od kopačky a poté musel sáhnout k taktickému faulu na Pussetta Daniele Rugani.
20'
Po dvaceti minutách už mohl Juventus vést o dvě branky. Po centru od rohového praporku hlavičkoval netradičně Rodrigo Bentancur a míč těsně prosvištěl kolem levé tyče.
19'
Aléx Sandro pořádně větrá levou stranu. I tentokrát se uvolnil k centru, ale na zadní tyči nedokázal zakončovat z prvního doteku téměř volný Federico Bernadeschi.
18'
Tlak Juventusu se opět zvyšuje. Sandro na levé straně vybojoval pro domácí tým rohový kop. Ten rozehrál Spinazzola jen na krátko a nebylo to ideální řešení. Po nepřesnosti v kombinaci skončil míč za koncovou čárou.
17'
Levá strana Juventusu je dnes o něco aktivnější. Matuidi spolupracuje velmi často se Sandrem, ale nyní dokázal pokrýt prostor v obraně De Maio.
16'
Udinese se stále nemůže dostat s míčem dále než několik metrů za půlící lajnu. Can se skvěle vrátil do obrany a obral o balon Wilmota.
15'
I po vedoucí brance se Juventus drží u balonu. Bentancurova průniková přihrávka tentokrát nebyla tak přesná, jak by si nejspíše Bernadeschi představoval.
13'
Juventusu se ujímá vedení! Ter Avest zaváhal na pravé straně při rozehrávce, toho využil k zisku míče Aléx Sandro, který se bleskově přesunul až téměř k vápnu Udinese a milimetrovým pasem oslovil MOISE KEANA. Devatenáctiletý útočník Juventusu stačil skluzem usměrnit míč za záda Juana Mussy.
12'
Ani Spinazzola se v útoku příliš nepředvedl. Dlouhý centr z levé strany přelétl celé vápno a skončil bez doteku hráčů daleko za koncovou lajnou.
11'
Matuidi prostrkával míč do vápna přes dva soupeře na Keana. Mladý útočník Juventusu si ale nedokázal prvním dotekem připravit míč ke střele a toho využil Juan Musso k zákroku.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Juventus sice drží míč po většinu času pod kontrolou, ale až do pokutového území soupeře se dostává jen sporadicky.
9'
Moise Kean pálil z nepřipravené pozice zpoza pokutového území. Míč se po trávníku jen došoural do náruče hostujícího brankáře Mussy.
8'
Přes De Paula se nedokázal dostat Can. Hostující útočník ale míč po zisku pouze odevzdal Ruganimu a domácí tak mohou svůj útok začít opět od obránců.
7'
Spinazzola přihrával podél postranní lajny na Sandra, domácí se dokázali na moment udržet těsně před vápnem Udinese, ale až ke střele se nedostal Kean ani Bernadeschi.
6'
Juventus měl k dispozici první rohový kop zápasu. Po nedůrazu hostujícího brankáře při vyboxování míče z vápna mohl zakončovat z prvního doteku Aléx Sandro, ale z ideální pozice přestřelil.
5'
Ani jeden z týmů se v úvodu utkání nemůže dostat do tempa. Matuidi sice hledal přihrávkou stále jen devatenáctiletého Keana, ale míč neprošel přes bránícího De Maia.
4'
Po dlouhém nákopu hostujícího brankáře vyhrál hlavičkový souboj ve středovém kruhu Bentancur nad Fofanou. Následně se u balonu zjevil Cáceres, který vybojoval pro domácí autové vhazování.
3'
Emre Can si ve středu pole narazil s Bentancurem, poté přišla parádní přihrávku k pravé postranní lajně na Bernadeschiho, ale právě útočník Juventusu neobstál při zpracování.
2'
Juventus pokračuje v držení balonu na vlastní polovině. Hostující hráči mají plno sil k napadání a výrazně znepříjemňují domácímu celku rozehrávku.
1'
O úvodní rozehrávku v prvním poločase se postarali domácí fotbalisté. Na levé straně se chtěl prosmýknout kolem obránce Matuidi, ale mistr světa z minulého roku nedokázal uniknout čistému skluzu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Předehrávka sedmadvacátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A může za několik málo okamžiků začít.

Juventus FC: Szczęsny – Cáceres, Rugani, Barzagli, Spinazzola – Bentancur, Can, Matuidi – Bernardeschi, Kean, Sandro.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Dybala, Chiellini, Bonucci, De Sciglio, Mandžukić, Ronaldo.

Udinese Calcio: Musso – De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck – ter Avest, Stryger Larsen, Fofana, Wilmot, Zeegelaar – de Paul, Pussetto.
Náhradníci: Perisan, Nícolas – Ingelsson, Micin, Opoku, Lasagna, Okaka, Sandro, Bočić.

Juventus FC

Juventus dokázal přidat sedmý titul v nejvyšší italské soutěži v řadě. V Serii A se musel jen třikrát sklonit před soupeřem. Před druhou Neapolí si "stará dáma" udržela náskok pouhých čtyř bodů, ale za odskočeným duem už byla bodová propast. Také Italský pohár mířil na Allianz Stadium! Ve finálovém střetnutí Juventus sestřelil čtyřmi góly milánské AC, když hned o dva góly se postaral produktivní Benatia.

Před novou sezonou se Juventus činil na přestupovém trhu. Portugalská superstar Cristiano Ronaldo odešla po devíti letech z Realu Madrid a zamířil na Apeninský poloostrov. Mezi další velmi drahé akvizice se řadí Joao Cancelo, který přišel z Valencie a také vracející se z AC Milán Leonardo Bonucci. Po sedmnácti letech naopak opustila Juventus legenda mezi tyčemi Gianluigi Buffon.

V přípravných zápasech hrál Juventus ve velmi rozdílných sestavách, ale i tak dokázal porazit v International Champions Cupu Bayern Mnichov i portugalskou Benficu.

V Serii A Juventus vládne! Ve šestadvaceti duelech turínský tým ještě neprohrál a je s šestnáctibodovým náskokem jasně na čele. Navíc Juventus pouze třikrát remizoval a má nakročeno již k osmému italskému titulu v řadě. Před týdnem si Juventus pochutnal na Neapoli, když už v prvním poločase se prosadil Pjanić s Canem, za neapolský tým už jen snižoval na konečných 1:2 Callejón.

Před týdnem ale zažil Juventus nepovedený vstup do vyřazovací části Ligy mistrů. Na trávníku Atlética Madrid neskóroval, navíc sám musel dvakrát tahat míč ze sítě a do odvety si nepřichystal jednoduchou pozici pro případný postup.
Udinese Calcio

Udinese mělo v minulém ročníku velké problémy se sběrem bodů. Až dvěma výhrami v závěrečných dvou kolech si Udinese zajistilo příslušnost mezi italskou elitou v Serii A. Právě o důležité dvě výhry 1:0 se postaral v jednom případě Antonín Barák, ve druhém Seko Fofana.

Do přípravy na nový ročník vstoupilo Udinese skvěle, poradilo si s ruskou Ufou i anglickým Leicesterem. Až v závěru přátelských zápasů dvakrát narazilo na německý Hannover a ve dvou zápasech prohrálo 1:5 a 1:2.

Ani v nové sezoně Serie A se Udinese příliš nedaří. Na úvod sice zvítězilo 1:0 nad Sampdorií a 2:0 také nad Chievem, následně ale po zápase s Chievem nebodovalo naplno hned sedmkrát v řadě! Po šestadvaceti kolech se Udinese pohybuje těsně nad pásmem sestupu, po dvou těsných výhrách nad Chievem a Bolognou se Udinese odpoutalo od soupeřů a nyní už má na osmnáctý tým v tabulce náskok sedmi bodů.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již sedmadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Juventusu, který před domácím publikem přivítá Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62