Lazio - Bologna | ONLINE | 20.5.2019 20:30 | Serie A 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Bologna - 20. května 2019   20:30

Ukončeno
Lazio
14' Correa (Lucas Leiva) • 59' Bastos (Immobile) • 80' S. Milinković-Savić 
3:3
(1:0)
Bologna
50' A. Poli  (Palacio) • 51' Destro  (Palacio) • 64' Orsolini  (Destro)
Lazio
Sestavy:
Guerrieri – Luiz Felipe (53. Armini), Acerbi, Bastos – Rômulo, Parolo, Lucas Leiva (73. S. Milinković-Savić), Badelj (66. Cataldi), Lulić (C) – Correa – Immobile.
Náhradníci:
Proto, Furlanetto – Capanni, Durmisi, Cataldi, Wallace, Patric, Jordao, S. Milinković-Savić, Marušić, Armini.
Rozhodčí
Pasqua – Santoro, Giovane
Stadio Olimpico
Bologna
Sestavy:
Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Dijks – Pulgar, A. Poli (C) (80. Džemaili) – Orsolini, R. Soriano – Palacio (90. Krejčí), Destro (71. Santander).
Náhradníci:
A. Da Costa – Calabresi, Džemaili, Donsah, Falcinelli, Edera, Krejčí, Helander, Paz, Santander, Svanberg.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 3:3. Ačkoliv nám první poločas nám jedinou branku, tak v tom druhém jsme viděli hned pět přesných zásahů. Bologna do něj vstoupila ukázkově, v krátkém časovém sledu vstřelila dvě branky, díky čemuž se dostala do vedení. Římané ale dokázali stejně tak rychle reagovat, avšak další slovo si opět vzal hostující celek, jenž si vzal vedení zpět. Poslední branku tohoto zápasu měli na svědomí domácí hráči, jenž nakonec uzavřeli na konečných 3:3.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá moc času, Bologna se k útočení už moc nemá. Naopak domácí zkoušejí založit jednu z posledních akcí.
90+2'
Bastos se dnes podruhé dostal k technickému zakončení, které tentokráte nemělo dobrou přesnost. Míč směřoval daleko vedle branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Ladislav Krejčí.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Před malým momentem měl branku na kopačce Immobile, jenž ale minul.
88'
Průniková přihrávka měla v pokutovém území najít Immobileho, který se nakonec k míči nedostal. Santander byl ale zastaven v rámci pravidel.
85'
Z ochozů se začínají ozývat chorály domácích fanoušků. Jedná se totiž o poslední domácí zápas, Lazio by ho určitě chtělo zakončit vítězstvím.
84'
Na opačné straně se do menších problémů dostal obránce Danilo, který se nechal obrat protihráčem. Lazio žádnou šanci ale nedokázalo vytěžit.
83'
Tentokráte se k míči postavil Romulo, jenž to rovněž zkoušel přímo na branku. Jeho rána pravou nohou vyprodukovala hodně nepřesný projektil.
82'
Hodně důrazně si v osobním souboji počínal Mbaye, který rukama poslal k zemi Immobileho. Tento nedovolený zákrok uviděl také hlavní rozhodčí.
81'
Deset minut před koncem zápasu tady máme pořádnou zápletku. Viděli jsme šest branek, nezaujatý fanoušek musí být spokojen.
80'
Lazio právě vstřelilo branku!
Nakonec tu skutečně máme vyrovnávací branku! Rozehrávku volného kopu si totiž vzal na starost SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ, který to zkoušel technickým zakončením kolem zdi, což slavilo úspěch. Hostující brankář Skorupski si na míč ještě sáhl, avšak vyrazil ho pouze do sítě.
80'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Blerim Džemaili.
80'
Tohle by mohla být šance pro domácí hráče. Na hrací ploše se totiž ocitl forvard Correa, jeho celek tak bude rozehrávat zajímavou standardku.
79'
Romulo si u postranní čáry nakonec pomáhal v rámci pravidel, což se hostujícímu Palaciovi nelíbilo. Následovalo pár nehezkých slov na adresu sudího.
78'
Zezadu si nedovoleným zákrokem pomohl střídající Santander, který se za svůj čin omluvil. Po rozehrávce dokázal záměr soupeře přečíst Palacio.
77'
Tak trochu zbytečným způsobem se zbavil balónu hostující Danilo, který odevzdal míč soupeři. Acerbi ho tak opět vyváží od vlastní šestnáctky.
76'
Podél postranní čáry se hnal Santander, který ještě pod sebou našel Soriana, jenž místo zakončení ještě volil roztažení hry na kolegu Dijkse.
75'
Hosté si vyzkoušeli rozehrávku standardní situace, na kterou si naskakoval Palacio. Hlavičkový pokus směřoval snad deset metrů vedle branky.
74'
Mimo jiné dnešní utkání doprovází opravdu mohutný déšť. Ten trvá téměř od první minuty tohoto zápasu, navíc začal sílit začátkem druhého poločasu.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Sergej Milinković-Savić.
72'
Bastos to zkoušel hodně nápadnou přihrávkou, kterou navíc dokázal zastavit jeden z protihráčů. Bologna se na útočnou polovinu ale nedostala.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Federico Santander.
67'
Navíc za nesportovní chování obdržel žlutou kartu domácí středopolař Lucas.
66'
Po rozehrávce to po pravém křídle zkoušel domácí Romulo, který si chtěl narazi s jedním z protihráčů, avšak ten přihrával mimo jeho dosah.
66'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Danilo Cataldi.
65'
Hlavní sudí se nakonec ještě běžel podívat na video, které faul Destra nepřineslo. Bologna tak skutečně může slavit třetí branku.
64'
Žlutou kartu dostává Joaquín Correa (S. S. Lazio).
64'
Bologna právě vstřelila branku!
Fantastický druhý poločas pokračuje! Hosté totiž zahrávali rohový kop, který plachtil do malého vápna. Tam si obrana římského celku nepočínala vůbec důrazně, čehož využil pozorný RICCARDO ORSOLINI, jenž po přihrávce pálil z velice složité pozice, avšak Guerrieri měl těžkou práci.
63'
Hodně odvážně si počínal brankář Guerrieri, který rozehrávkou našel přesně nohu Poliho. Ten se dostal kolem protihráče, avšak brankáře neobešel.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas je o poznání záživnější. V krátkém časovém sledu jsme se dočkali tří branek.
61'
Středem hrací plochy chtěl proniknout domácí Armini, který se daleko nedostal. Navíc jeden z hráčů hostujícího celku sáhl k čistému zákroku.
60'
Domácí hráči se tak konečně dostali do šance, kterou dokázali proměnit. V tuto chvíli je stav opět nerozhodný, začínáme opět od začátku.
59'
Lazio právě vstřelilo branku!
Římané se za krátkou dobu dostali k vyrovnávací brance! Domácí se totiž bleskovým způsobem přesunuli k pokutovému území, kam se dostal také zadák BASTOS. Ten se s ničím nerozpakoval, naopak to zkoušel technickým zakončením, které směřovalo mimo dosah brankáře Skorupskiho.
58'
Následně si domácí zadák Bastos pouze narazil s kolegou Badeljem, načež se Lazio nedostalo přes Dijkse, který marně reklamoval nedovolený zákrok.
57'
Hosté se po delší době dostali k pokutovému území soupeře, kde se o zakončení postaral obránce Lyanco, jehož rána byla skutečně hodně nepovedená.
56'
Palacio se vzorně vrátil do svého pokutového území, kde na poslední chvíli odkopl míč před Romulem. Výsledkem je další autové vhazování.
55'
Danilo si před malým momentem nebral servítky, naopak nekompromisním způsobem odkopl míč do zámezí. Romulo se okamžitě ujal autu zprava.
54'
Římané najednou mají obrovský problém, vstup do druhého poločasu jim totiž vůbec nevyšel, v tuto chvíli musí dotahovat jednobrankové manko.
53'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Nicolò Armini.
52'
Žlutou kartu dostává Mattia Destro (Bologna FC).
51'
Bologna právě vstřelila branku!
To jsou věci, hosté jdou dokonce do vedení! Jeden z hostujících hráčů ještě doběhl míč před brankovou čárou, díky čemuž našel zcela osamoceného Palacia, který nikterak nezmatkoval. Místo toho našel ještě lépe postaveného MATTIU DESTRA, jenž v poklidu zametl míč do prázdné branky.
51'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, hostující celek se díky své aktivitě dostal k zaslouženému srovnání. Co nabídnou zbylé minuty?
50'
Bologna právě vstřelila branku!
Je tu vyrovnávací branka! Bologna celkem dlouho dobu okupovala útočnou polovinu, až si na levé křídlo dokázal seběhnout Palacio, který navíc prostrčil přihrávku na ANDREU POLIHO. Ten pronikl do pokutového území, odkud ze značného úhlu překvapil domácího brankáře.
50'
Přenesení hry našlo na levém křídle volného Dijkse, který dlouho nevěděl komu nahrát. Nakonec se sám svalil na zem, což standardku nepřineslo.
49'
Směrem dopředu zkoušel vyvézt míč domácí Felipe, kterému se to povedlo. Jeho přihrávka navíc uvolnila Luliće, který ale nepřesně přihrával.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali zpětnou přihrávku na hostujícího brankáře Skorupskiho, který pro změnu rozehrál do strany.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Sledovali jsme totiž vyrovnanou partii, avšak o jedinou branku se postaral domácí celek, konkrétněji se trefil Correa. Postupem času se začala projevovat také Bologna, avšak její snaha zůstala u pouhých náznaků šancí. Rovněž sledujeme celkem dost nedovolených zákroků, avšak hlavní sudí žlutou kartu netasil. Bologna tak odchází do kabiny na jednobrankového manka.
45'
První poločas skončil.
44'
Palacio se nyní do akce svého celku nezapojil, přihrávka na jeho osobu byla dost nepřesná. Lazio si tak vyzkouší provedení autu z levé strany.
42'
Acerbi nyní odklízel míč ven z hrací plochy, z čehož pramenilo autové vhazování pro soupeře. Mbaye si na jistotu vybral kolegu Orsoliniho.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat. Před malým momentem se do zakončení dostal Immobile, který minul branku.
39'
Jenomže rozehrávka se vůbec nepovedla, míč totiž zamířil přímo do rukavic brankáře Guerrieriho. Lazio se rovněž daleko s balónem nedostalo.
38'
Correa málem našel mezi obránci naběhnuvšího Immobileho, před kterým se mu podařilo vystoupit Danilovi. Posléze přišel nedovolený zákrok domácích.
37'
Hosté si tak vybojovali rohový kop z pravé strany. Soriano zakroutil míč přesně na hlavu Lyanca, jehož hlavičkový pokus dokázal vyhlavičkovat Lulić.
36'
Kousek od pokutového území skončil na zemi Soriano, Bologna tak zahrávala volný kop. K rozehrávce se postavil Orsolini, který trefil pouze zeď.
35'
Dijks si na levém křídle přichystal centr, který nebyl nikterak přesný. Zamířil totiž do malého vápna, kde byl připraven domácí brankář Guerrieri.
34'
Do pokutového území se snášel nadýchaný bochánek, na který si pokoušel naskočit Parolo. Před ním zasahoval protihráč, který navíc otřel míč o Parola.
33'
Římané to nyní naprosto překombinovali, Lucas místo zakončení ještě hledal na pravé straně Romula. Ten alespoň vybojoval rohový kop.
32'
Guerrieri mohl opět rozehrávat od své branky, přičemž si na druhé straně hrací plochy vybral Immobileho, který se po souboji s protihráčem chytil za hlavu.
31'
Míč směřoval za brankovou čáru, z čehož pramenil další rohový kop. Ten naopak nabídl protiútok Lazia, zakončující Immobile pálil do náruče brankáře.
30'
Bologna je i přesto v poslední době o něco aktivnější, díky čemuž si vybojovala druhý rohový kop. Ten ovšem dokázal bezpečně odklidit Guerrieri.
29'
Lulić musel v tísni vyprodukoval zpětnou přihrávku až na brankáře Guerrieriho, který pro změnu zkoušel roztáhnout hru k pravé autové lajně.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nakonec nabídla jeden přesný zásah. Sledujeme ale celkem vyrovnanou podívanou.
23'
Bologna si nakonec vybojovala rohový kop, načež se na malém vápně utvořil menší závar. Toho se pokusil využít Orsolini, jenž nepropálil blok protihráčů.
22'
Neposedný míč nakonec odvracel domácí Felipe, avšak pouze na kopačku Destra. Ten nikterak neváhal, avšak nadýchaným centrem nenašel Poliho.
21'
Zpětná přihrávka směřovala až na domácího brankáře, který konstruktivně rozehrál do strany na Acerbiho, jenž si pro změnu vybral volného Badelje.
20'
Hodně důrazně si před malým momentem počínal hostující Dijks, který skluzem zastavil pokus o centr. Domácí budou opět moci vhazovat.
19'
Do rozhozené obrany se pokoušel dostat domácí Correa, který poté ještě zkoušel narážečku s Immobilem, jenž mu ale nevrátil přesně na kopačku.
18'
S míčem si zahrál také domácí brankář Guerrieri, který v tomto případě odkopával k pravé autové čáře, kde Romulo vybojoval další autové vhazování.
17'
Lulić se postaral o dalekonosné autové vhazování, které propadlo až k hostujícímu Danilovi, jenž pro změnu odklízel ven z hrací plochy.
16'
Ihned po rozehrávce se k ráně z velké vzdálenosti dostal hostující Pulgar, který trefil protihráče před sebou. Následně si hosté počínali čistým způsobem.
15'
V tuto chvíli to bude mít hostující celek hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu zbývá dostatek času.
14'
Lazio právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Útočnou akci svého celku táhl Immobile, který našel pod sebou lépe postaveného Leivu, jehož okamžitá přihrávka směřovala na JOAQUÍNA CORREU. Posledně jmenovaný se s míčem senzačně otočil, díky čemuž se dostal až před brankáře, kterého hravě propálil.
13'
Hrací předmět se nyní nachází na polovině hostujícího celku, kde s ním pracuje Danilo. Zřejmě se bude jednat o dalekonosné přenesení hry.
12'
Už to vypadalo, že se Palacio dostane do zakončení, avak na poslední chvíli ho zastavil jeden z protihráčů. Bologna výrazně přidala na aktivitě.
11'
Nyní mohla přijít finální přihrávka na naběhnuvšího Bastose, avšak domácí obránce se nakonec k míči nedostal. To napravil až brankář Skorupski.
10'
O přihrávku si řekl právě Orsolini, který se u postranní čáry nedostal kolem Acerbiho. Výsledkem je zisk autového vhazování pro domácí hráče.
9'
Před malým momentem měl hodně prostoru kolem sebe zadák Lyanco, který nakonec přenášel hru na Orsoliniho, jenž přenechal Sorianovi.
8'
Římané tak mohli vhazovat od levé autové čáry, o což se postaral Acerbi. Následovalo roztažení hry na Luliće, jehož centr musel odklízet Dijks.
7'
Guerrieri se rozhodl vyhodit míč do bezpečnějšího prostoru, načež se na útočnou polovinu vydal kolega Leiva, jehož přihrávku zablokoval Soriano.
6'
Na opačné straně to podél autové čáry zkoušel Palacio, který nakonec ještě spolupracoval s vedle stojícím Polim, jenž našel pouze rukavice brankáře.
5'
Parolo se na pravém křídle dokázal protlačit až k přízemní nabídce na volného Correu, který v dobré pozici trefil pouze špatně postaveného Luliće.
4'
Dalekonosný pas měl směřovat na Destra, který na míč nedosáhl. I tak ho jeden z protihráčů odehrál přímo na kopačku osamoceného Soriana.
3'
Lazio si v úvodu utkání vyzkoušelo celkem zdlouhavou kombinaci na vlastní polovině. Následně Felipe roztahoval hru na vedle stojícího Acerbiho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

S. S. Lazio: Guerrieri – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Rômulo, Parolo, Lucas Leiva, Badelj, Lulić (C) – Correa – Immobile.
Náhradníci: Proto – Capanni, Durmisi, Cataldi, Wallace, Patric, Jordao, S. Milinković-Savić, Marušić.

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Dijks – Pulgar, A. Poli (C) – Orsolini, R. Soriano – Palacio, Destro.
Náhradníci: A. Da Costa – Calabresi, Džemaili, Donsah, Falcinelli, Edera, Krejčí, Helander, Paz, Santander, Svanberg.

Rozhodčí: Pasqua – Santoro, Giovane.
Bologna FC

Na opačné straně stojí Bologna, která stále nemá jistotu záchrany soutěže, k tomu totiž stačí zisk jediného bodu. Hostující tým tohoto zápasu má totiž na svém kontě čtyřicet bodů, přičemž osmnáctý Janov má o tři body méně. Bologně ale hraje do karet to, že má stále dva zápasy k dobru. Bologna se navíc v posledních týdnech výsledkově zvedla, posledních pět zápasů totiž přineslo hned tři výhry. Ta poslední se uskutečnila právě v minulém kole, kdy Bologna coby domácí celek uspěla proti Parmě, která si odvezla porážku 1:4. Bologně se na venkovních hřištích zrovna moc nedaří, poslední tři zápasy přinesly zisk pouze jediného bodu.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia se v tomto ročníku neopírají o zrovna přesvědčivé výkony, ty totiž momentálně stačí až na osmou pozici, což určitě nebylo předsezónním cílem vedení klubu. Římané mají na svém kontě osmapadesát bodů, přičemž manko na pohárové pozice činí už pět bodů. Stále to není nemožné, neboť Lazio má dnešní utkání k dobru. Domácí celek tohoto zápasu se ale potýká s kolísavou formou, po vítězství totiž přichází na řadu porážky. Podobně to bylo tako po zpackaném souboji proti Atalantě, v následujícím kole si totiž hráči Lazia spravili chuť, neboť se jim podařilo zvítězit na půdě Cagliari, kde uspěli poměrem 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
29. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Juventus 29 23 3 3 59:25 72
2. Lazio 29 21 5 3 66:28 68
3. Inter Milán 29 19 7 3 62:29 64
4. Atalanta 28 17 6 5 80:39 57
5. AS Řím 28 14 6 8 53:38 48
6. Neapol 28 13 6 9 46:37 45
7. Milán 29 12 7 10 36:37 43
8. Verona 29 11 9 9 37:34 42
9. Cagliari 29 10 9 10 48:45 39
10. Parma 29 11 6 12 40:38 39
11. Bologna 29 10 8 11 41:46 38
12. Sassuolo 29 10 7 12 51:50 37
13. Fiorentina 29 7 10 12 35:42 31
14. Torino 29 9 4 16 33:52 31
15. Sampdoria 29 8 5 16 33:51 29
16. Udinese 28 7 7 14 23:41 28
17. Janov 29 6 8 15 35:56 26
18. Lecce 29 6 7 16 36:66 25
19. Spal 29 5 4 20 23:50 19
20. Brescia 29 4 6 19 25:58 18
Články odjinud