Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Cagliari - 22. prosince 2018   12:30

Lazio
12' S. Milinković-Savić  • 23' Acerbi  • 67' Lulić (Immobile)
3:1
(1:0)
Cagliari
90+3' Pedro
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu (80. Bastos) – Marušić, Parolo, Alberto (76. J. Lukaku), S. Milinković-Savić (69. Lucas Leiva), Lulić – Immobile, Correa.
Manganiello – Vivenzi, Gori
Stadio Olimpico
Cagliari
Cragno – Bradarić, Romagna, Klavan (46. Farias), Padoin – Faragò, Pisacane, Ionita – Barella (72. Dessena) – Cerri (46. Pajač), Pedro.
Aresti, Rafael – Pajač, Cigarini, Dessena, Doratiotto, Farias, Sau, Andreolli.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lazia, které svého soupeře porazilo poměrem 3:1. Ve druhém poločase jsme sledovali o poznání vyrovnanější podívanou, přičemž Cagliari kousalo v jeho samotném v úvodu. Strakoša se dlouhou dobu překonat nenechal, místo toho si třetí branku přichystal domácí celek, který čekal na protiútoky. Římané mohli později navýšit svoje vedení, avšak místo toho přišla kontaktní branka soupeře.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio).
90+4'
Lukaku musel pořádně zabrat, nakonec to v rychlostním souboji zvládl na jedničku.
90+3'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom máme sníženo! K rozehrávce pokutového kopu se postavil JOAO PEDRO, který prudkou střelou zamířil k pravé tyči, zatímo se Strakoša vydal k opačné konstrukci.
90+2'
Rozhodčí Manganiello si nakonec prohlédl video, díky kterému odhalil faul v šestnáctce. Je tu pokutový kop pro Caglari, žlutou kartu dostává Bastos.
90+1'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Farias, který se ale zdá být v pořádku. Lazio tak sportovně odevzdalo míč, hosté budou zakládat jednu z posledních akcí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi utkání máme rozhodnuto, ještě ale budeme sledovat nastavený čas.
88'
Aby toho nebylo málo, tak se směrem kupředu dostával hostující Pisacane, který nakonec fauloval Lucase. Lazio s rozehrávkou volného kopu moc nespěchá.
86'
Mohlo být sníženo! V pokutovém území zůstal zcela sám hostující Dessena, který ale napálil prostředek branky, kde se nacházel Strakoša.
85'
Standardka pro Cagliari. Lucas totiž vytasil další nedovolený zákrok, hosté budou rozehrávat volný kop zhruba třicet metrů od branky domácích.
84'
Až nyní se Cagliari dostalo s míčem na útočnou polovinu, kde ale u postranní čáry zapracoval Lukaku. I tak se k odraženému balónu dostal Ionita.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Lazio stále vede o tři branky, navíc hostující hráči jsou v posledních minutách hodně neškodní.
82'
Vyběhnuvší Strakoša si zrovna moc neporozuměl s Acerbim, načež druhý jmenovaný raději odkopl míč do zámezí. Soupeř tak bude vhazovat.
81'
Co scházelo! Lazio běželo ve čtyřech na jediné dva obránce soupeře, Lulić oslovil volného Immobileho, jehož křižná rána směřovala kousek vedle tyče.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Bastos.
79'
Ve vzduchu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Lucas, který si pomáhal rukama. Hosté se tak po delší době dostanou na druhou stranu.
78'
Další špatnou rozehrávku soupeře se pokoušel využít Lulić, který na malém vápně hledal své útočné kolegy, před kterýma ale zasáhl pozorný Bradarić.
77'
Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté se Lucas dostal k další vzdušné nabídce, která málem skončila na hlavě Immobileho.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jordan Lukaku.
75'
Následně se k hlavičkovému pokusu prodral domácí Alberto, který ale hlavičkoval nad branku. Střela byla ještě tečována, sedmý rohový kop pro Lazio.
74'
Lazio se dostalo do dalšího protiútoku, jenomže Correa nedokázal oslovit naběhnuvšího Immobileho. I tak domácí zůstávají na útočné polovině.
72'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Daniele Dessena.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Lucas Leiva.
68'
Ještě před třetí brankou skončil v bolestech na zemi domácí Correa, který si vyžádal lékařské ošetření. Na nic vážného to ale v žádném případě nevypadá.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Je tu další branka v hostující síti! Římané se po zisku míče dostali do rychlého protiútoku, který středem hrací plochy táhl Immobile. Ten si počkal na náběh SENADA LULIĆE, který zamířil přesně do protipohybu brankáře Cragna, jenž se vydal k bližší tyči.
67'
I o malý moment později bylo pískáno, tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Lulić. O rozehrávku se postaral obránce Romagna.
66'
Nakonec je pískáno ve prospěch Cagliari, neboť si Marušić pomáhal rukama. Poslední minuty nenabízí zrovna pohlednou podívanou.
65'
U středového kruhu vytasil nedovolený zákrok Parolo, který místo míče trefil dolní končetinu Barelly. Cagliari i tentokráte rozehrálo po zemi.
64'
Celkem nenápadná akce domácích přinesla zakončení Milinkoviće-Saviće, které ale plachtilo několik metrů vedle, Cragno tak nemusel zasahovat.
63'
Prudká přihrávka směřovala na Marušiće, který si ale při zpracování neposedného míče pomohl rukou. Cagliari se daleko do útoku nedostalo.
62'
Římané zahrávali volný kop z levé strany, jenomže ani tentokráte se nejednalo o nic nebezpečného. Cragno si tak připsal další snadnou práci.
61'
Posléze se k hlavičkovému pokusu dostal Correa, jehož nepovedené zakončení skončilo u Cragna. Cagliari to ihned zkouší rychlým výpadem.
60'
Práce také pro Strakošu, který bezpečně schoval centr z levé strany do svých rukavic. Na druhé straně si nedovoleným zákrokem pomohl Farago.
59'
Alberto se i tentokráte chopil rozehrávky rohového kopu. Jeho rozehrávka po zemi přeci jenom přinesla centr, který ze šestnáctky odklízel Bradarić.
58'
S míčem si zahrál také brankář Cragno, který je ve druhém poločase téměř bez práce. Jeho rozehrávka putovala k postranní čáře na Pisacaneho.
57'
Který ale skončil těsně před pokutovým územím, vzorně se totiž vrátil hostující Romagna. Mezitím se Lazio dostalo zpět ke středovému kruhu.
56'
Po následném rohovém kopu se hostující hráči dožadovali pokutového kopu, avšak sudí nechal pokračovat ve hře, což přináší rychlý protiútok.
55'
Posléze se domácí hráči dostali do nepříjemné pozice, přičemž v rozehrávce chyboval Acerbi. Z úhlu se dostal do zakončení Farago, který ale nepropálil Strakošu.
54'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval napadající Milinković-Savić, který u středového kruhu poslal k zemi Barellu. Hosté okamžitě rozehráli.
53'
Středem hrací plochy si to namířil právě Alberto, po jehož přihrávce nebezpečně zakončoval Correa. Hostující brankář ale stačil zasáhnout levou nohou.
52'
Aby toho nebylo málo, tak Lazio zahrávalo rohový kop. K míči se opět postavil Alberto, jehož vysoký centr přistál na hlavě Acerbiho, jenž mířil kousek nad.
51'
Vzápětí se do útoku hnal soupeř, nicméně Barella nepředvedl zrovna úctyhodné vedení kulatého nesmyslu, vhazovat tak bude domácí celk.
50'
Následně se Lulićovi podařilo vyvézt míč k půlící čáře, kde jeho přihrávku křížem zablokoval Pisacane. Římané tak budou vhazovat z levé strany.
49'
Posléze se domácí dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Farias ale narazil pouze na Radua.
48'
Jenomže úvodní akce Cagliari nebyla zrovna povedená, míč totiž skončil až za brankovou čárou. Strakoša si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Ragnar Klavan, přichází Diego Farias.
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází Marko Pajač.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli hned dvě branky. Úvod utkání nenabízel nic nebezpečného, posléze se ale domácí prosadili hned dvakrát. Římané byli směrem dopředu mnohem nebezpečnější, rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. Postupem času se do hry začalo zapojovat také Cagliari, které ale mělo velké starosti s přechodem do útoku. Strakoša si tak nemusel připsat žádný zákrok, hosté tak budou dotahovat dvoubrankové manko.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Posléze se kolem své osy otáčel hostující Cerri, který technickým projektilem mířil vedle branky, domácí brankář tak nemusel zasahovat.
43'
Romagna se vydal s míčem na útočnou polovinu, odkud hledal své útočné kolegy. Přihrávka ale byla hodně dlouhá, navíc skončila až Strakoši.
40'
Parolo vytasil hraniční zákrok, který sudí posoudil jako nedovolený. Cagliari tak rozehrálo od svého vápna, postaral se o to obránce Klavan.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Sledujeme pasáž plnou nepřesností. Lazio se raději rozhodlo uklidnit hru, přičemž se ke kulatému nesmyslu dostal také brankář Strakoša.
37'
Posléze se k centru do pokutového území dostal Correa, který ale našel pouze nohu protihráče. Jeden z domácích si ale pomohl nedovoleným zákrokem.
36'
Cagliari je v posledních minutách o poznání aktivnější, stále to ale nevede k ničemu nebezpečnému. Momentálně to po pravé straně zkouší Pisacane.
35'
Hosté se dostali k souvislejšímu držení míče, přičemž Bradarić roztáhl hru na levou stranu, odkud Padoin odcentroval do rukavic brankáře Strakoši.
34'
Do nebezpečného protiútoku se pouštěl Immobile, který ale na hranici šestnáctky nedokázal předat Albertovi. Také Cagliari podniká protiakci.
33'
Srbský ofenzivní hráč nakonec opustil hrací plochu, mezitím domácí sportovně odevzdali míč svému soupeři. Momentálně je u balónu Bradarić.
32'
Na zemi se ocitl domácí Milinković-Savić, hlavní sudí tak musel přerušit hru. Na nic vážného to ale nevypadá, střelec první branky by měl pokračovat.
31'
Pisacane se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry. Jako adresáta si vybral Faraga, před kterým odkopl míč zpět do zámezí Lulić.
30'
Dalekonosný nákop ještě za sebe prodlužoval Immobile, který ale mířil do prostoru, kde se nacházel Romagna. Cagliari se ale rychle zbavilo míče.
29'
Také Cagliari si vyzkoušelo rozehrávku rohového kopu. Ten směřoval k hranici malého vápna, kde ale zakročil Felipe. Domácí se ženou vpřed.
24'
Máme za sebou úvodní něco málo přes dvacet minut, zatím jsme viděli dvě branky. Cagliari to bude mít po zbytek tohoto zápasu složité.
23'
Domácí se přeci jenom dostávají do dvoubrankového vedení! Alberto rozehrál rohový kop přesně na hlavu Correy, který ještě tak trochu přihrával naběhuvšímu FRANCESCU ACERBIMU, jenž nadvakrát dokázal překonat brankáře Cragna.
23'
Málem to bylo o dvě branky! Correa totiž přiťukl Immobilemu, jehož pumelenice skončila na horní konstrukci, od které se odrazila před brankovou čáru.
22'
Už se zdálo, že si hosté vybojovali přímý kop, avšak hlavní sudí nakonec odpískal ve prospěch Lazia. Domácí hráči okamžitě rozehráli po zemi.
21'
To nebylo vůbec špatné. Farago si totiž hodil míč na pravou nohu a poté do šestnáctky poslal nebezpečný centr, po kterém zakončoval nad branku Ionita.
20'
Poté se ke střeleckému pokusu dostal Marušić, který ale rovněž mířil pouze doprostřed branky. Cragno ihned rozehrál výkopem do strany.
19'
Římané se rozhodli zaútočit po levém křídle, kde si Milinković-Savić narážel s Lulićem. Zpětou přihrávku na prvně jmenovaného ale zachytil Romagna.
18'
Alberto si nevěřil na centr do pokutového území, místo toho hledal vedle stojícího Luliće, který pro změnu přihrál přímo na nohu obránce Piasacaneho.
17'
Posléze se Faragovi nepodařilo ideální zpracovat míč, což hrálo do karet napadajícímu Parolovi, jenž ale nedokázal přesně přihrát na nohu Marušiće.
16'
Lazio se po rozehrávce dostalo opět k míči, se kterým kombinuje na vlastní polovině. U kulatého nesmyslu se otočila kompletní obranná trojice.
15'
Cagliari to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
14'
Klavan raději zahrál na jistotu, míč nekompromisně odkopl na druhou stranu hrací plochy. Vzápětí se Lulić nedostal přes obránce Pisacaneho.
13'
Strakoša měl první práci. Za pokutovým územím napřáhl forvard Cerri, který ale mířil přímo doprostřed branky. Domácí brankář tak v poklidu zasáhl.
12'
Domácí se dostávají do vedení! O první zakončení se postaral křídelník Correa, jehož střelu vyrazil Cragno pouze před sebe, kde už číhal SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ. Jeho okamžitá rána byla skutečně hodně tvrdá, hostující brankář neměl sebemenší nárok.
12'
Lazio bude hrát chvíli v desíti. Radu totiž musel opustit hrací plochu, neboť se v jeho obličeji objevila krev. Za postranní čárou si ho do péče vzali lékaři.
11'
Alberto ještě zachytil míč na hrací ploše, načež oslovil vedle stojícího Milinkoviće-Saviće. Lazio se postupně dostává na útočnou polovinu soupeře.
10'
Na opačné straně se proti valu protihráčů řítil Barella, který nakonec před šestnáctkou narazil do Acerbiho. Strakoša bude rozehrávat od branky.
9'
Ten už o poznání nebezpečnější, posléze ještě Lulić přihrával po zemi do malého vápna, kde ale dokázal zasáhnout pozorný obránce Romagna.
8'
Jenomže po jednom ze soubojů skončil na zemi Radu, který zřejmě inkasoval loket do hlavy. I tak to nemění nic na tom, že domácí budou zahrávat další roh.
7'
Římané si nakonec vybojovali úvodní rohový kop, ke kterému se postavil záložník Alberto. Rozehrávka cvičeným signálem nepřinesla nic nebezpečného.
6'
Rozehrávky se ujal sám brankář Strakoša, který raději rozehrál po zemi do strany. V současné době je u míče Marušić, jenž váhá s rozehrávkou.
5'
Nyní se do pokutového území dostával hostující Pedro, který nakonec sám fauloval. Při zakončení totiž trefil bránícího obránce Luize Filipeho.
4'
Pisacane udělal hrubou chybu, čehož mohl využít napadající Lulić. Ten si navedl míč na pravou nohu, avšak poté zamířil hodně vedle hostující branky.
3'
Hned v úvodu jsme sledovali klasickou kombinaci Lazia na jeho vlastní polovině. Soupeř se k napadání rozehrávky zatím příliš nemá.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo, Alberto, S. Milinković-Savić, Lulić – Immobile, Correa.
Náhradníci: Proto – F. Caicedo, Bastos, Cataldi, Lucas Leiva, Durmisi, Badelj, J. Lukaku, Patric, Wallace, Murgia, Valon Beriša.

Cagliari Calcio: Cragno – Bradarić, Romagna, Klavan, Padoin – Faragò, Pisacane, Ionita – Barella – Cerri, Pedro.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Pajač, Cigarini, Dessena, Doratiotto, Farias, Sau, Andreolli.

Rozhodčí: Manganiello – Vivenzi, Gori.
Cagliari Calcio

Fotbalisté Cagliari neprožívají zrovna povedenou sezónu, momentálně se totiž nachází na třinácté pozici, přičemž na sestupové pásmo mají náskok pěti bodů. Cagliari se ale v posledních týdnech nepotýká s dobrou formou, nevyhrálo už šest ligových utkání v řadě. Poslední vítězství přišlo téměř před dvěma měsíci, tehdy Cagliari doma porazilo poslední Chievo. Cagliari se řadí mezi šestici nejhorších celků v rámci venkovních zápasů. Z osmi utkání vyhrálo pouze v jednom případě, další čtyři zápasy skončily porážkou. Poslední dva venkovní zápasy ale pokaždé nabídly nerozhodný výsledek (Frosinone, Spal)
S. S. Lazio

Na domácí straně stojí římské Lazio, které i v letošní sezóně okupuje příčky zaručující pohárovou Evropu. Lazio se v tuto chvíli nachází na pátém místě, přičemž na vedoucí celek soutěže Juventus ztrácí propastných jednadvacet bodů. Lazio sice prohrálo pouze jediné z posledních šesti zápasů, nicméně hned čtyři utkání pokaždé nabídly nerozhodný výsledek. Lazio se řadí do horní poloviny tabulky domácích celků, konkrétněji je z toho osmá pozice. Římané ale poslední dva domácí zápasy příliš nezvládli, nejprve remizovali s AC Milán, další nerozhodný výsledek se uskutečnil v souboji proti Sampdorii Janov.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a Cagliari Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62