Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Chievo - 20. dubna 2019   15:00

Lazio
67' F. Caicedo (Correa)
1:2
(0:0)
Chievo
Chievo
49' Vignato  (Stępiński) • 51' P. Hetemaj  (Depaoli)
Lazio
Strakoša – Patric (39. Parolo), Acerbi, Radu (16. Luiz Felipe) – Marušić, S. Milinković-Savić, Badelj (58. Correa), Alberto, Durmisi – F. Caicedo, Immobile (C).
Chiffi – Rocca, Posado
Olympijský stadion, Řím
Chievo
Šemper – Depaoli, Bani, Cesar (C), Barba – P. Hetemaj, N. Rigoni (69. Dioussé), Léris – Vignato (77. Kiyine) – Stępiński (83. Pellissier), Meggiorini.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký víkend.
Lazio si tak připsalo blamáž. Vždyť proti Chievu bylo jednoznačným favoritem. Na otloukánka Serie A by vsadil jedině blázen. A jestli se mezi tipéry někdo takový našel, tak má teď úsměv roztažený od ucha k uchu. Veronský klub, který měl pád o soutěž níže už před tímto utkáním jistý, vyhrál teprve podruhé. A těšit by ho to mělo hodně dlouho.
Mělo to být jednostranné utkání. Ale nebylo. Možná i kvůli vlažnému vstupu do něj se ve 34. minutě nechal rozhodit Milinković-Savić, který po naprosto zbytečném faulu dosledoval počínání svých spoluhráčů z útrob Olympijského stadionu. A pohled to nebyl pěkný. Obzvlášť v úvodu druhé půle ne. Domácí ho totiž úplně zaspali a výsledkem byly dva inkasované góly. Římanům se sice podařilo zmobilizovat síly a vstřelit kontaktní gól, ale ani přes veškerou snahu v závěru zápasu už porážku nedokázali odvrátit.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:21.
90+5'
90+4'
V nervózním závěru si za podražení prohlédl žlutou kartu Përparim Hetemaj (Chievo). Mrzet ho to ale nemusí, protože jeho tým co nevidět oslaví vítězství.
90+3'
Tak přišla. A to díky standardce. S její exekucí se Alberto (Lazio) vypořádal obstřelem zdi. Balon pak zapadl za pravou tyčku!
90+1'
Correa (Lazio) se drží za hlavu poté, co nastřelil levou tyč! Tohla byla velikánská šance na vyrovnání, žádná jiná už možná nepřijde.
90'
Na tabuli se rozsvítila číslovka pět.
89'
Mohlo být všem jasné, že přihrávkou nakrátko. A teď už směle vyhlížejí dobu nastavení.
88'
Hned z dalšího útoku vytěžili hosté roh. Teprve svůj druhý. Jak s ním hodlají naložit?
87'
Chievo nezůstává pozadu. Pojistit výhru měl v úmyslu Kiyine. Míč si navedl na střed osy hřiště, ale Strakoša dobrým zákrokem udržel svůj tým ve hře.
85'
Roh pro Lazio – odvrácen. Pokus o reparát? Nesložen. Domácí to příště musejí zahrát lépe.
83'
Poslední střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Sergio Pellissier.
82'
A Římané opravdu tlačí. Vyrovnání měl na hlavě Correa, který zblízka jen těsně přestřelil! Jak vidno, touha po bodovém zisku je obrovská.
80'
Deset minut. Tolik času bez případného nastavení zbývá domácím fotbalistům na skórování, které by v případě pevné obrany znamenalo bodový zisk.
77'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Emanuel Vignato, přichází Sofian Kiyine.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
73'
Držíš protihráče? Budeš potrestán. Své o tom ví Assane Dioussé (Chievo).
72'
Nechybělo moc k tomu, aby hosté získali pohodlný náskok zpět! Strakoša však Meggioriniho dělovku dokázal ukočírovat.
69'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Assane Dioussé.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Většina diváků na Olympijském stadionu v Římě si může poprvé zajásat! Domácí tým vrátil do hry FELIPE CAICEDO, když po průstřelu brankáře z bezprostřední blízkosti snížil na 1:2.
65'
Pomohl jim k tomu i Šemper (Chievo), který zlikvidoval Parolovu snahu ze střední distance.
64'
Nakonec z toho byla neskutečná série čtyř rohových kopů. Hosté často nevěděli, kam dřív skočit, ale nakonec se přeci jen ubránili.
63'
Konečně si zaútočili také domácí. Ti budou po Immobileho sražené střele zahrávat roh.
61'
59'
Strakoša (Lazio) teď předvedl kvalitní zákrok proti střele vyprodukované zpoza pokutového území.
58'
Už třetí střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Joaquín Correa.
56'
Verona se ubránila jak standardce, tak pak i rohovému kopu a může tedy znovu útočit.
55'
Podražení, kterým se provinil Nicola Rigoni (Chievo), nezůstalo bez povšimnutí hlavního arbitra. Daniele Chiffi vytáhl z kapsičky žlutou kartu.
53'
Domácí už raději uklidňují hru.
51'
Chievo právě vstřelilo branku!
Vzápětí další studená sprcha pro Lazio! Depaoli posadil míč na hlavu PËRPARIMA HETEMAJE a ten se štěstím skóroval. Římané tak úplně zaspali začátek druhého poločasu a v jeho dalším průběhu mají co napravovat.
49'
Šok pro domácí! Krátce po změně stran se zrodila rychlá akce, která pokračovala Stępińského patičkou na EMANUELA VIGNATA. Následovala zasekávačka před obráncem a střela k pravé tyči. Gólman se natahoval marně.
48'
Po výměně stran se hraje výhradně uprostřed hřiště.
46'
Fotbalisté obou týmů se vrátili na hřiště. Jen připomínám, že těch domácích je o jednoho méně.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:8.
Lazio se stejně jako při podzimním vzájemném měření sil trápí. Otloukánkovi Serie A z Verony během celého poločasu nedokázalo vstřelit gól. A aby také jo, když skoro němelo z čeho. Nadějné vyhlídky nemají Římané ani pro druhý poločas, protože se v něm budou muset obejít bez Milinkoviće-Saviće. Srbský hráč byl za hloupý faul vyloučen ve 34. minutě.
45+2'
45+1'
Oslabené Lazio mohlo dát gól do šatny! Po Durmisiho přihrávce pod sebe měl tuto šanci Parolo. Využít ji zkusil uvnitř šestnáctky, ale Šemper předvedl na zemi jistý zákrok a udržel bezbrankový stav.
45'
Lazio tak během krátkého úseku aspoň zahrávalo dva rohy. V obou případech neúspěšně.
43'
Domácí se za údajnou ruku dožadovali penalty! Jaký je verdikt rozhodčího? Po zhlédnutí všech dostupných záběrů záporný.
40'
Jako největší tvrďák šel do souboje Fabio Depaoli (Chievo) a sudí Chiffi ho za to potrestal žlutou kartou. Nemohl jinak, faul to byl nepřiměřený, zezadu.
39'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Marco Parolo.
37'
Už v obnovené hře se hosté ubránili rohovému kopu.
35'
Milinković-Savić (Lazio) mezitím opouští hřiště. Moc se mu nechce, ale musí.
34'
Tohle do fotbalového prostředí zkrátka nepatří! Sergej Milinković-Savić si poradil s dotírajícím Stępińským tak, že mu po odehrání míče doslova nakopal zadek a za své jednání byl nekompromisně vyloučen! Římský klub tak čeká téměř dvě třetiny dlouhá část zápasu v oslabení. Trest je to nepříjemný, ale zasloužený.
32'
Útočná akce neměla dlouhého trvání. Neschopností zpracovat míč ji pokazil Vignato (Chievo).
31'
Chievo uklidňuje hru přihrávkama uprostřed hřiště.
30'
Domácí samozřejmě nemohli zůstat pozadu a zahrávali roh. Chvilku po něm si vyšplhal do vzduchu Caicedo, ale v obležení několika soupeřů nezamířil přesně.
28'
Po delší časové odmlce vystrčili hosté růžky. Léris prověřil Strakošu střelou zpoza vápna.
26'
Po faulu se kopal přímák. Immobile z něj nedokázal obstřelit obrannou zeď a Gilova dorážka pro změnu minula bránu. Šemper (Chievo) tak zůstal v klidu.
25'
Chvíli se hrálo uprostřed hřiště. Pak se balonu zmocnili domácí a dovezli ho zpátky na útočnou polovinu. Jsem zvědavý, co nového tam vymyslí.
23'
Rychlý brejk zakončil z dálky Durmisi (Lazio). Obráncem zpomalený pokus Šemper hravě zneškodnil.
22'
Povedlo se. Díky tomu mohl odcentrovat Hetemaj (Chievo), jenže Strakoša měl situaci pod kontrolou.
21'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
20'
Ve vlastním území rozvážně kombinující hosté trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
18'
Útočný faul. Provinilcem je Marušić (Lazio).
16'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odkulhal Stefan Radu, zraněného spoluhráče nahradil Luiz Felipe.
14'
Uprostřed hřiště došlo k ostrému střetu. Ošetření si po jeho absolvování žádá Radu (Lazio).
12'
Útočení je sice krásná věc, nesmí se ovšem zapomínat na zadní vrátka. Pro domácí to teď mohlo mít fatální následky. Naštěstí pro ně to ale dobře dopadlo, když Meggioriniho rána prosvištěla kolem pravé tyče.
11'
Rozehrávku nakrátko vystřídal vzdušný pas. Naskočil si na něj Immobile (Lazio), ale mezi tři tyče se netrefil. Hru naváže odkop brankáře Šempera.
10'
Další pokus. Immobile (Lazio) si tentokrát srovnal míč na střelu, po teči obránce je nařízen roh.
9'
Individuálním průnikem to zkusil Caicedo (Lazio), ale přes dvojnásobnou přesilu neprošel.
8'
Jsou to domácí. Právě oni teď díky tomu mohou přemýšlet, jak překonat soupeřovu defenzivu.
7'
Hosté pak balon odkopli k půlící čáře, kde se hraje doteď. Kdo ho nakonec vybojuje?
5'
Další útok už vypadal lépe. Badelj (Lazio) ho dokonce zakončil střelou, tu zblokoval obránce.
4'
Zpátky do ohně vracel míč Alberto (Lazio), jeho přihrávka však nenašla správného adresáta.
3'
Veronští vytvořili obranný val, přes něhož centr Milinkoviće-Saviće neměl šanci proniknout.
2'
Durmisi (Lazio) se rozběhl po levém křídle a byl nedovoleně zastaven. Následuje první přímák.
1'
Výkop provedli domácí.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště.

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Badelj, Alberto, Durmisi – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Cataldi, Correa, Wallace, Jordao, Luiz Felipe, Lulić, Neto, Parolo, Bastos, Rômulo.

Chievo Verona: Šemper – Depaoli, Bani, Cesar, Barba – P. Hetemaj, N. Rigoni, Léris – Vignato – Stępiński, Meggiorini.
Náhradníci: Caprile – Andreolli, Dioussé, Frey, Grubac, Karamoko, Kiyine, Ndrecka, Pellissier, Piazón, Pucciarelli, Tomović.

Rozhodčí: Chiffi – Rocca, Posado.
Nutně zvítězit potřebuje klub z hlavního města i vzhledem k postavení v tabulce. Ze sedmého místa, které je první nepostupové, totiž útočí na pohárovou Evropu. Zálusk si však nedělá pouze na EL, ale rovněž na LM. Účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži zaručuje i čtvrtá příčka, na kterou svěřenci Simona Inzaghiho ztrácejí pouhé tři body.
Fotbalisté Lazia navíc musejí napravit prosincové zaváhání ze vzájemného střetnutí, když na půdě Verony uhráli pouze remízu 1:1. Hrozící porážku Římanů odvrátil v 66. minutě jejich nejlepší střelec Ciro Immobile (14 branek).
Lazio Řím se v sobotu podruhé v řadě chystá potěšit fanoušky ziskem plného počtu bodů. Je to nasnadě, protože se utká s nejhratelnějším možným soupeřem. Chievo Verona je otloukánkem Serie A, který v předchozím kole zpečetil svůj sestup o soutěž níže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62