Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić (83. Murgia), Lulić – Immobile (85. F. Caicedo), Alberto (90. Badelj).
Sportiello – Brighenti, Salamon, M. Capuano – F. Zampano (71. Ghiglione), Chibsah, Maiello, Cassata (82. Soddimo), Molinaro – Ciano, Perica (71. Ardaiz).

Ode mě je to pro dnešek vše. Dobrou noc.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:8.
Lazio si připisuje první bodový zisk v novém ročníku Serie A, před vlastními fanoušky totiž poráží Frosinone 1:0. Domácí dnes dominovali, v koncovce se jim ale vůbec nevedlo. Vždyť po prvním poločase mohlo být rozhodnuto, Parolo ale hlavou mířil pouze do tyče, Immobile netrefil prázdnou branku a Milinković-Savić dvakrát pálil těsně vedle. Jediný gól zápasu obstaral krátce po přestávce Luis Alberto, jenž využil zmatků v obraně hostí.
90+4'
90+3'
Ofsajd a v něm přichycený Felipe Caicedo. Hosté se nadechují k závěrečné akci dnešního utkání.
90+2'
Po Wallacem zblokované střele sáhli hostující fotbalisté k rozehrávce rohového kopu na krátko, obrana Lazia ale stále drží čisté konto.
90+1'
Žlutou kartu dostává Paolo Ghiglione (Frosinone Calcio).
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Milan Badelj.
89'
Chvíli nato to španělský šikula přeci jen zkusil, když narýsoval kolmici pro Caiceda, balonu ovšem dodal až příliš velkou razanci.
88'
Caicedo se bravurně vyhnul svému strážci a přenesl balon k Albertovi. Ten už se nikam hnát nebude, místo toho raději zkusí pro Lazio získat cenné vteřinky.
87'
Domácí se hnali kupředu ve třech proti čtyřem. Vzal to na sebe střídající Caicedo, jenže trefil pouze před sebou couvajícího Salamona.
86'
Ghiglioneho parádní průnik vedl jen k dalšímu rohu pro Frosinone. Úspěch se nedostavil ani nyní, Cianovi kvůli nepovedenému zpracování utekl míč do zámezí.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
84'
Nedoraz v šestnáctce hostí mohl zužitkovat Ciro Immobile, jenž zatlačil na Capuana, tomu ale přispěchal na pomoc dnes velice spolehlivý Sportiello.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Alessandro Murgia.
82'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Francesco Cassata, přichází Danilo Soddimo.
81'
Domácí dominují, co se držení míče týče. Pokud chtějí svěřenci trenéra Longa pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk, měli by co nejrychleji rozjet závěrečný tlak.
80'
Deset minut, přesně tolik času zbývá do konce základní hrací doby dnešního mače. Povede se hostům srovnat, nebo Lazio těsný náskok udrží či dokonce navýší?
79'
Frosinone mělo k dispozici hned dva kopy od rohového praporky, pouze ale potvrdilo, že standardní situace dnes nefungují ani jednomu z týmů.
77'
Pokud jde o rohové kopy Lazia, je to pořád ta stejná písnička. Ať už do vápna centruje Alberto či Parolo, pro balon si v posledních případech pokaždé dojde Sportiello.
76'
Milinkovićova-Savićova kolmice sice prošla až k Immobilemu, ten ale zareagoval pomaleji, než bylo potřeba, a nechal tak vyniknout bránícího Salamona.
75'
Luis Alberto pokazil jednoduchý pas, kupředu se tak mohli vydat hosté. Cassata hledal střídajícího Ardaize, před nímž ve vápně stačil odklidit balon Wallace.
74'
Marušić došel k závěru, že přes Molinara nepřejde, proto přihrál lépe postavenému Parolovi, jenže rána italského veterána se mezi tři tyče nevešla.
73'
O chvíli později poslal Parolo míč do vápna od rohového praporku znovu. Obrana Frosinone jej odvrátila pouze k Leivovi, s jehož skákavým pokusem si Sportiello věděl rady.
72'
Střídající hráči se ihned zapojili do bránění rohového kopu Lazia, zasahovat ale nemuseli, pro centrovaný balon si totiž vyskočil pohotový Sportiello.
71'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Francesco Zampano, přichází Paolo Ghiglione.
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Joaquín Ardaiz.
70'
Výtečně to udělal Wallace, který se zodpovědně vrátil a navíc u postranní čáry díky parádně načasovanému skluzu zastavil vpřed se ženoucího Molinara.
69'
Hostující hráč je ošetřován za postranní lajnou, zřejmě si přivodil nějaký drobný svalový problém. Uvidíme, zda bude Maiello Moci pokračovat.
68'
Nedovoleně atakován byl ve středu pole Raffaele Maiello, sudí ale Milinkovićovi-Savićovi kartu neudělil, což se hráčům Frosinone vůbec nelíbí.
67'
Římané by určitě potřebovali vsítit druhou branku, která by pro ně představovala určitě uklidnění. Hosté sice jsou nevýrazní, pořád se ale drží na dostřel.
65'
Roh byl k vidění i na opačném konci hrací plochy, do vápna Canarini poslal míč Parolo. Poté, co míč na přední tyči za sebe prodloužil Leiva, mohl vedení Lazia navýšit Acerbi, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil.
64'
Zampano se vyhnul Lulićovi, načež se po souboji s Raduem poroučel k zemi. Sudí jeho hereckou etudu nezbaštil, hostující fotbalista může být naopak rád, že neinkasoval žlutý kartónek.
63'
Frosinone mohlo zkusit zahrozit ze standardní situace, jenže rohový kop Francesco Cassata rozehrál pouze do míst, kde číhal bránící Wallace.
62'
Lulić hraje velké utkání, levá strana hřiště mu naprosto patří. Tentokráte bosenský veterán zapracoval i do obrany, když hravě odstavil Camilla Ciana.
61'
Famózní zákrok hostujícího gólmana! Marco Sportiello vyhrál i další vzájemný souboj s Milinkovićem-Savićem, když vyrazil tvrdou dělovku srbského mladíka.
60'
Svěřenci trenéra Longa se poprvé v druhé půli dostali k pokutovému území soupeře a hned to zavánělo nebezpečím, když Perica z dobré pozice pálil do Acerbiho.
59'
Lulić už poněkolikáté v tomto mači spolupracoval s Milinkovićem-Savićem, jehož centrovaný balon se stal pouze snadnou kořistí pro Sportiella.
58'
Hosté opět zmatkovali při rozehrávce, nakonec ale pro ně vše dopadlo dobře, když Chibsah svůj odkop otřel o Parola a získal pro Frosinone aut.
57'
Ciro Immobile si narazil s Albertem a poté zkusil vypálit, hrát těl před brankou soupeře ale neprostřelil, Marco Sportiello tak k zákroku sáhnout nemusel.
56'
Lazio i nadále kontroluje hru, svého soupeře v dosavadním průběhu druhého poločasu nepustilo absolutně k ničemu a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo cokoliv měnit.
55'
Marušić byl jasně přidržen Francescem Cassatou, načež jej od sebe poněkud zbytečně odstrčil. Oběma hráčům jejich prohřešky prošly, sudí pro kartu nesáhl.
54'
Leiva si netroufl na volej z dobré pozice, místo toho pouze nepřesně nahrál a posléze navíc fauloval rozehrávajícího Chibsaha.
53'
Leiva krásnou patičkou uvolnil Parola, po jehož pasu k Immobilemu centroval Senad Lulić, výtečně ale zapracoval obránce Campano.
52'
Domácí hrají to, co potřebují. Dobře vědí, že mají převahu, nikam se ale bezhlavě neženou a místo toho v poklidu vyčkávají, až jim Frosinone znovu poskytne nějakou šanci.
51'
Sergej Milinković-Savić ve snaze o kličku nechtěně zasáhl Salamona rukou do tváře. Nepříjemný moment, správně posouzený faul v podání hlavního arbitra.
49'
Lazio právě vstřelilo branku!
Lepší vstup do druhého poločasu si domácí fotbalisté nemohli přát, krátce po jeho začátku se totiž zaslouženě ujímají vedení. Lulićův centr způsobil v šestnáctce Frosinone zmatek, hostující beci nedokázali odvrátit míč do bezpečí a místo toho namazali LUISI ALBERTOVI, který tvrdou ranou překonal Sportiella.
48'
Albertova patička uvolnila Senada Luliće, jenž ale musel vypálit svou slabší pravačkou a navíc balonu dodal úplně opačnou rotaci, než by celé Lazio potřebovalo.
47'
Krátce po rozehrávce se v rohu hřiště střetli Luis Alberto s Brighentim, který vypadá nepříjemně otřesen. Snad bude hostující obránce v pořádku.
46'
Druhý poločas odstartoval, na úvodní branku v Římě stále čekáme. Nutno poznamenat, že Frosinone doposud neinkasovalo i díky velkého přispění paní Štěstěny. Odolá tlaku Lazia i po přestávce?
46'
V první půli jsme gól neviděli, s čímž nemohou být spokojeni především domácí fotbalisté. Ti totiž svého soupeře jasně přehrávají, žádnou ze svých příležitostí, a že jich nebylo málo, ale nevyužili. Hned tři možnosti měl Milinković-Savić, jednou jej zastavilo ofsajdové postavení, dvakrát o kousek nepřesná muška. Při hostech ale stojí i štěstí, vždyť Parolo z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do tyče a Immobile dokonce vůbec netrefil úplně prázdnou branku!
45+3'
45+2'
Ojedinělý útok Frosinone zastavil Wallace. Hosté posléze měli k dispozici rohový kop, jenže hlavičkující Brighenti měl mířidla poněkud vychýlená.
45+1'
Další práce pro brankáře Frosinone. Hlavičkou z nadějné pozice jej prověřil Ciro Immobile, jenže Sportiello inkasovaní nepříjemného gólu do šatny nepřipustil.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Nevypadá to, že by se před koncem prvního poločasu skóre nějak pohnulo. Pro hosty skvělý stav, pro Lazio velké zklamání, Inzaghiho svěřenci klidně mohli vést už o tři góly.
43'
Parádní rána Milinkoviće-Saviće! Srbský záložník za to vzal po přihrávce od Senada Luliće, jenže jeho dalekonosné pumelici k zasažení šibenice chyběly decimetry.
42'
Camillo Ciano to udělal výborně, pokryl ti míč tělem a v souboji u postranní čáry si došel pro nedovolený zákrok. Proti pravidlům se provinil zatím velmi aktivní Lulić.
41'
Wallace přenesl balon k Lulićovi, který se mezi několika protivníky drze prokličkoval až do vápna, kde jeho akce ztroskotala na nepřesném pasu pro Immobileho.
39'
Střílený centr od Radua neodhlavičkoval Salamon úplně jistě, když poslal míč pouze nad sebe, hosty ale zachránila blesková reakce gólmana Sportiella.
38'
Na hřišti lehce vzplály emoce po Leivově souboji s Maiellem. Sudí musel oba kohouty uklidnit, následně si je pozval k menšímu rozhovoru, k udělení karty nedošlo.
37'
Domácí to zkusili po rohovém kopu, který rozehrál Senad Lulić, hlavičkují Stefan Radu ale zacílil jen do míst, kde se pohyboval připravený Sportiello.
36'
První půle se blíží ke konci a domácí tým stále stupňuje svůj tlak. Povede se Laziu obrovskou herní převahu zúročit ještě před odchodem do šaten?
35'
Lulić vystihl rozehrávku hostí, nijak se nerozmýšlel a okamžitě vybídl ke střele Sergeje Milinkoviće-Savić, jehož projektil nebyl špatný, Sportiello ale zasahovat nemusel.
34'
To snad není možné, domácí spálili tisíciprocentní možnost! Lulićova nahrávka doputovala až k zapomenutému Immobilemu, který zakončení uspěchal a nepochopitelně minul úplně prázdnou branku.
33'
Pár šancí už sice domácí měli, při většině ofenzivní akcí jim ale schází rychlost a také nějaká nečekaná či trochu více kreativnější přihrávka.
32'
Marušić se díky šikovnému naznačení odpoutal od Capuana, načež odcentroval do malého vápna, kde si pro balon suverénně došel Marco Sportiello.
31'
Další pokus Longovy družiny obstaral Francesco Cassata, který ze vzdálenosti nějakých třiceti metrů Strakošovu branku vysoko přestřelil.
30'
Náramně to udělal Cristian Molinaro, jenž si poradil s Wallacem a vyslal vstříc Strakošovi technický pokus, jenže domácí brankář díky Acerbiho bloku zasahovat nemusel.
29'
Frosinone zatím sází na rychlé protiútoky. Jeden takový středem hřiště táhl Chibsah, fotbalisté Lazia jej ale zdvojili a nakonec to byl Parolo, kdo zasáhl.
28'
Lulićovu nabídku odvrátil jeden z obránců Frosinone pouze k Albertovi, jenž okamžitě nahrával osamocenému Immobilemu, sudí ale odmával ofsajdové postavení.
26'
Tohle musí být gól. Milinković Savić si vyměnil balon s Immobilem, načež stanul sám před Sportiellem, z nadějné pozice ale rozvlnil pouze boční síť.
25'
Nyní už musel Tomas Strakoša zasahovat. Nutno ovšem poznamenat, že přízemní pokus z kopačky Francesca Zampana jej zrovna dvakrát neprověřil.
24'
Molinaro svým centrem nenašel nikoho z kolegů, oslovil pouze Francesca Acerbiho, který s jeho odklizením do bezpečí neměl vážnější potíže.
23'
Frosinone přestálo další chvilkový nápor svého soupeře, kupředu se poté vydal Maiello, který si došel pro nedovolený zákrok. Vymyslí něco hosté ze standardní situace?
22'
Immobile si sice v šestnáctce zpracoval míč, a předvedl tak velkou šikovnost, dle názoru hlavního sudího ale pár okamžiků před celou situací fauloval Salamona.
21'
Immobile si dělal prostor na střelu, ideální moment k prověření Marca Sportiella ovšem prováhal a trefil pouze před sebou blokujícího Brighentiho.
20'
Žlutou kartu dostává Marco Parolo (S. S. Lazio).
19'
Následný rohový kop Římanům nevyšel, protiakci naopak podnikl Raman Chibsah, byl ale dostižen a posléze i odzbrojen poctivě se vracejícím Leivou.
18'
Obrovská šance Lazia, tady mnoho nescházelo. Lulićův načechraný bochánek si našel Marco Parolo, který z těsné blízkosti hlavičkoval do tyče.
17'
Vůbec to v podání hostujícího celku nebylo špatné. K hlavičce se v šestnáctce dostal Francesco Cassata, zamířil ale pouze doprostřed branky, kde čekal Strakoša.
16'
Hosté se konečně vymanili ze spárů soupeřovy ofenzivy, průnik Francesca Zampana vyústil v rohový kop. Jak s ním fotbalisté Frosinone naloží?
15'
Další akci Lazia coby dirigent řídil Sergej Milinković-Savić. Jeho nahrávka na Immobileho přišla o chvíli později, italský útočník byl tedy přichycen v ofsajdu.
14'
Do šestnáctky Frosinone přilétl už několikátý centr z levé strany. Tentokráte se Luis Alberto odpoutal od obránce a dostal se ke střele, ta mu ovšem absolutně nesedla.
13'
Po dalším centru z kopačky Senada Luliće se k míči nebezpečně hnal Immobile, Salamon jej proto raději odklidil na rohový kop.
12'
Canarini vstoupili do tohoto zápasu hodně pasivně. V podstatě čekají na to, co favorizované Lazio předvede. Takovýto přístup by se hostům mohl vymstít.
11'
Parolovu nabídku dokázal Alberto zpracovat, načež sklepl za sebou stojícímu Lulićovi, jehož centr se stal snadnou kořistí pro obránce Capuana.
10'
Herní dominanci Římanů utnul až Cristian Molinaro, jenž obral o míč Marušiće a pelášil s ním vstříc Strakošovi, jenž byl včas zastaven Wallacem.
9'
Další nápor Lazia vyústil v Leivovu laxní nahrávku, kterou bez potíží vystihl Francesco Cassata. Hosté si tak mohou alespoň na chvíli odpočinout.
8'
Domácí s výrokem hlavního arbitra pochopitelně nejsou spokojeni, opakované záběry ale odhalily, že Milinković-Savić opravdu hlavičkoval z mírného ofsajdu.
6'
Rozhodčí si ještě celou situaci nechal zkontrolovat u videa, svůj verdikt po jeho zhlédnutí nezměnil, stav tak zůstává bezbrankový.
5'
Domácím se podařilo dostat míč do sítě, když po Albertově centru sklepl Radu pro osamoceného Milinkoviće-Saviće, jenž se z bezprostřední blízkoti nezmýlil. Sudí ale odpískal ofsajd, gól neplatí.
4'
Žlutou kartu dostává Nicolò Brighenti (Frosinone Calcio).
3'
Po zaváhání defenzivy římského celku se v šestnáctce málem dostal k volnému míči Perica, domácí ale podržel včas vybíhající brankář Strakoša.
2'
Lazio kombinuje na obranné polovině soupeře, kterému chce hned od úvodních minut ukázat, kdo je favoritem tohoto zápasu. Marušić vybojoval aut.
1'
Giampaolo Calvarese foukl do píšťalky, utkání mezi římským Laziem a nováčkem z Frosinone může začít. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v bílo-modrých dresech, naopak svěřenci trenéra Longa budou hrát v černém.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Immobile, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Basta, Correa, Durmisi, Bastos, F. Caicedo, Cáceres, Badelj, Cataldi, Murgia, Patric.

Frosinone Calcio: Sportiello – Brighenti, Salamon, M. Capuano – F. Zampano, Chibsah, Maiello, Cassata, Molinaro – Ciano, Perica.
Náhradníci: F. Bardi – Ghiglione, Goldaniga, Soddimo, Ariaudo, Matarese, Besea, Krajnc, Beghetto, Crisetig, Pinamonti, Ardaiz.

Rozhodčí: Giampaolo Calvarese – Matteo Bottegoni, Mauro Galetto.
Frosinone Calcio

Do nejvyšší italské soutěže se Frosinone vrátilo po dvouleté odmlce, na konci sezony 2015/16 obsadilo devatenáctou příčku, ztráta na pozice zajišťující záchranu čítala osm bodů. Na jaře Canarini uhájili třetí místo, tedy to poslední postupové, v rámci Serie B o jediný bod před Palermem, spolu s nimi si polepšili ještě fotbalisté Empoli a Parmy. V létě klubové vedení hodně hráčů angažovalo formou hostování, jedinou známější posilou se stal Joel Campbell. Kostarický záložník přišel z Arsenalu, minulé sezony ale strávil třeba v sevillském Betisu, Villarrealu či Sportingu Lisabon. Mezi italskou elitou nezažili svěřenci trenéra Longa zrovna vřelé přivítání, hned v prvním kole totiž museli skousnout čtyřgólový příděl od Atalanty. Minulý víkend pak Giallazzurri remizovali s Bolognou, do dnešního mače ale znovu vstupují v roli outsidera.
S. S. Lazio

Minulý ročník se Laziu povedl, účast ve čtvrtfinále Evropské ligy a navíc páté místo v našlapané italské lize, to se určitě počítá. „Mladší sestru“ Ligy mistrů budou Římané hrát i tento podzim, páteční los jim přiřkl těžkou skupinu s Olympiquem Marseille, Eintrachtem Frankfurt a Apollonem Limassol. Na přestupovém trhu nebyli I Biancocelesti příliš aktivní, naopak přišli o dva klíčové muže. Stefan de Vrij, dlouholetý lídr defenzivy, přestoupil do milánského Interu, udržet se nepodařilo ani Felipeho Andersona, nově hráče anglického West Hamu, který se mimořádně rozuměl s kanonýrem Immobilem. Po dvou kolech má družina trenéra Inzaghiho v kolonce bodů nulu, nutno ale poznamenat, že nestačila na dvě těžké váhy italského fotbalu a hlavní kandidáty na zisk titulu, Juventus a Neapol. Spraví si dnes Le Aquile chuť proti nováčkovi?
Příjemný nedělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Italská Serie A má dnes na programu většinu zápasů třetího kola, hrát se bude na sedmi stadionech. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj mezi Laziem Řím a nováčkem z Frosinone. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62