Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AS Řím - 28. října 2018   20:35

Neapol
90' D. Mertens (Callejón)
1:1
(0:1)
AS Řím
14' El Shaarawy  (Ünder)
Neapol
Ospina – Hysaj (70. Malcuit), Albiol, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Hamšík (C) (75. P. Zieliński), Ruiz – L. Insigne, Milik (56. D. Mertens).
Massa – Costanzo, Peretti
Stadio San Paolo, Neapol
AS Řím
Olsen – Santon, Manolas (75. Fazio), Juan Jesus, Kolarov – De Rossi (C) (43. Cristante), N´Zonzi – Ünder (65. Florenzi), Lorenzo Pellegrini, El Shaarawy – Džeko.

On-line přenos končí, hezký zbytek večera.
A jak se výsledek promítl do tabulky? Neapol zůstala druhá, bedlivě však bude sledovat pondělní dohrávku mezi Interem Milán a Laziem Řím. Pokud v ní uspěje milánský tým, tak se bodově dotáhne právě na SSC. A co AS Řím? Ten zůstane do příšího kola osmý.
Fotbalisté AS Řím cestovali do Neapole pro bod a mají ho, u sopky Vesuv vyválčili remízu 1:1. Objektivně ale musím konstatovat, že si ho vůbec nezasloužili. Jednoznačně lépe hrající domácí si totiž vytvořili nespočet šancí, které ovšem nedokázali využít. A když už ano, tak jim hned dvakrát zkazil radost ofsajd.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 12:2. Rohy: 17:3. Ofsajdy: 10:1. Fauly: 7:6.
90+4'
90+3'
Olsen (AS Řím) musel vystartovat z brány, aby ukořistil míč před dobíhajícím Mertensem.
90+1'
Zápas ještě potvrá čtyři minuty.
90'
Neapol právě vstřelila branku!
DRIES MERTENS dává zapomenout na dva neuznané góly a už doopravdy rozpoutává euforii z vyrovnání! Protože se na to domácí hodně nadřeli, pojďme si popsat jejich branku podrobněji. Ťukec na jeden dotek zahnal Insigneho až ke koncové čáře, odkud následoval pas před branku. Tam Callejón sice netrefil míč čiště, ale k zadní tyči sbíhající Mertens zavěšením pod břevno dokonal dílo za něj.
87'
Po krátké kombinační souhře a následné průnikovce zůstal v ofsajdu Callejón (SSC Neapol).
85'
Neapolští nedokázali zužitkovat rohový kop.
82'
Fotbalisté Neapole dosáhli druhé neregulérní branky v utkání! Za jejím neuznáním znovu stojí ofsajd, z něhož skóroval Mertens. Domácí skřípou zubama, ale verdikt sudích nezmění.
80'
A za ten samý prohřešek je potrestán také jeho spoluhráč Lorenzo Pellegrini (AS Řím). No jo, pustit si pusu na špacír se mnohdy nevyplácí.
80'
Gólman Robin Olsen (AS Řím) si prohlédl žlutě zbarvený kartonek za nesportovní chování.
78'
Římané odvrátili dva rohové kopy.
75'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Federico Fazio.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.
74'
Na tribunách San Paolo je veselo, protože honbu za vyrovnáním domácí dotáhli do úspěšného... Tak ne! Gól kvůli porušení ofsajdového pravidla neplatí. Původní střelec Mertens rychle tahá míč ze sítě a nelibě ho předkládá rozhodčímu. To je k nevíře!
72'
Jen o chvíli později ale přihlížel tomu, jak El Shaarawy (AS Řím) trefuje před ním utvořenou zeď.
71'
Centr ze strany sebral a s rozehrávkou rychle chvátal gólman Ospina (SSC Neapol).
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Kévin Malcuit.
68'
Dobře pohybující se Mertens si na své osobě vymodlil další faul za žlutou kartu, tu za přidržení svého protihráče dostal Konstantinos Manolas (AS Řím).
66'
Pěkná neapolská spolupráce úspěch neslavila. Hamšík skvěle našel Insigneho, který v ideální pozici ohrozil leda diváky sedící v horním patře tribuny.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Alessandro Florenzi.
62'
Statistika rohových kopů: 11 : 1.
61'
V zakončení se objevil také Mertens (SSC Neapol), při něm ale příliš zaklonil hlavu.
60'
Neapol si vytvořila sérii tří rohových kopů, během níž bylo před bránou pořádně rušno! Asi největší příležitost na vyrovnání měl Callejón, který na Olsena pálil zblízka u jedné z tyčí.
58'
Krátce po svém nástupu na plac dostal Mertens pořádně naloženo. K zemi ho poslal Steven N´Zonzi (AS Řím) a samozřejmostí je žlutá karta.
57'
Ofsajd. Zapomněl se v něm Callejón (SSC Neapol).
56'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dries Mertens.
55'
Edin Džeko (AS Řím) si to namašíroval do pokutového území a přepadl tam přes brankáře, zezadu byl navíc přistrčený Albiolem. Jaké pak pro něj bylo překvapení, když mu hlavní arbitr udělil kartu za simulování.
53'
Po gólmanově vyhození se hraje ve středu hřiště.
52'
Přímý kop zahrávající Insigne (SSC Neapol) našel pouze rukavice připraveného Olsena.
50'
Při další akci si Rui (SSC Neapol ) zastavil míč u rohu šestnáctky a odtud ho napálil někam na tribunu.
49'
Domácí měli zájem zužitkovat rohový kop. Když to nevyšlo, zkusil štěstí ze střední distance Allan. Jeho pokus byl razantní, leč hodně nepřesný.
47'
Hosté vstoupili do druhé části pěkně zhurta! Akrobaticky se zkoušel prosadit El Shaarawy, ale míč netrefil ideálně. Cristanteho volej pak letěla vedle.
46'
Gladiátoři se vrátili na bojiště.
Poločasové skóre neodpovídá skutečnému stavu věci. Neapol totiž byla nejen střelecky aktivnější, ale hlavně mnohem nebezpečnější. Do římské defenzivy bušila hlava nehlava, ale likvidační úder ne a ne přijít. Abych však hostům úplně nekřivdil, musím se zmínit i o jejich několika šancích. Kromě autora gólu El Shaarawyho zlobil nejvíce bývalý teplický hráč Edin Džeko.
45+1'
45'
Římané zlikvidovali exekuci rohového kopu. Ke spokojenému odchodu do kabin jim zbývá minuta.
43'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Bryan Cristante.
42'
Insigne pustil uzdu své ráně ze střední vzdálenosti a ta si hledala cestu do brány! Na poslední chvíli si to ale rozmyslela a zamířila mimo. Domácí toho mohou jedině litovat.
41'
Callejón se ze svízelné situace dostal a ještě připravil palebnou pozici pro Allana, ten zpoza velkého čtverce nedokázal propálit římskou hradbu.
40'
Následující tažení si domácí sami zkazili, když zahnali Callejóna až někam k rohovému praporku.
38'
Strhující tempo ukončuje asistent rozhodčího, který nepřehlédl metrový ofsajd Neapole.
37'
Momentálně se hra přelévá ze strany na stranu.
35'
Hosté zahrozili při svém dalším útoku. Džeko vylákal gólmana z brány a pak ho už z ostrého úhlu překonal! Ruce nad hlavou ale nemá, gólovou radost mu totiž zkazil na brankové čáře hlavičkující obránce.
34'
Také neapolská defenziva zůstala zkonsolidovaná a hrozící nebezpečí relativně snadno zlikvidovala.
33'
Protiútok zakončil Ünder střelou sraženou mimo bránu. AS Řím má k dispozici rohový kop.
31'
Úspěšně. Do vzduchu totiž vzlétl jeden z Římanů a odhlavičkoval balon pryč z rizikové zóny.
30'
Přesto bude hostující celek muset odbránit další roh, v pořadí už pátý. Jak si povede?
28'
Není divu, že římské AS raději uklidňuje hru.
27'
Neapolští fotbalisté přikládají pod kotlem! Z nějakých dvaceti metrů od brány se do balonu opřel Callejón a nechybělo moc, aby ho nechal doskákat až do sítě.
24'
Hosté pak čelili hned dvěma rohovým kopům.
23'
Z krušných chvil se Římané evidentně nepoučili, jinak by nenechali odhlavičkovat Milika. Polák o chloupek minul vzdálenější pravou tyč!
20'
Ta touha po vyrovnání je obrovská. Další příležitost Neapole zazdil Hamšík. Slovenský reprezentant nebyl schopen prostřelit Olsena.
19'
O vyrovnání usilující Milik (SSC Neapol) sestrojil před hranicí pokutového území bombu, která gólmanem Olsenem pořádně otřásla! Následná dorážka jednoho z dobíhajících hráčů už se do statistik nezapočítá, protože přišla z ofsajdu.
17'
Další střelecký pokus. Ospina (SSC Neapol) už tentokrát El Shaarawyho vychytal.
14'
AS Řím právě vstřelil branku!
Předchozí varování si obrana Neapole nevzala k srdci a v předbrankovém prostoru nechala úplně nepokrytého STEPHANA EL SHAARAWYHO. Ten si jednou nohou míč zpracoval a druhou ho o tyč poslal do brány. Sice ho ještě vykopával Koulibaly, ale už bylo příliš pozdě.
13'
Zničehonic je tu brejk a pravou šibenici míjící Džeko (AS Řím)! Pavouci se třásli strachem.
12'
Římané zaspali úvod zápasu a ustavičně se brání. Teď v nouzi raději odkopli míč do bezpečí.
10'
Další neapolský útok skončil ofsajdem.
8'
Pochopitelně následoval roh. Na centr z něj si naskočil Milik (SSC Neapol), jenž přehlavičkoval bránu.
7'
Obrovská šance neapolského týmu zůstala nevyužita! Spoustu času na zakončení dostal uvnitř pokutového území Insigne. Než však nabil zásobník, stihl se do jeho výstřelu položit obránce a o zem odražený balon pak jako šikovný skokan do výšky přeskočil horní tyčku.
6'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Insigne (SSC Neapol) nedokázal získat míč do své moci.
5'
Na vlastní polovině teď provedou autové vhazování, ujmout by se ho měl Kolarov (AS Řím).
4'
To už sice neplatí, jenže Římané po průchodu přes středovou čáru nedošli nikde daleko.
3'
Hosté ještě nevylezli ze svého území.
2'
Hlavní arbitr musel poprvé přeruši hru, pokyn mu k tomu dal faulující Milik (SSC Neapol).
1'
Až teď to vypadá, že by se konečně mohlo začít.
Kvůli nespecifikovaným problémům začne utkání s několikaminutovým zpožděním. Všichni aktéři už jsou dávno na hřišti, ale pouze tam postávají.
Kapitáni absolvovali tradiční los, který rozhodl o tom, že zahajovací výkop provedou hosté.
Davide Massa společně se svými asistenty právě přivedl hráče na bojiště stadionu San Paolo.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Hamšík (C), Ruiz – L. Insigne, Milik.
Náhradníci: Karnezis – Ghoulam, Diawara, Nikola Maksimović, D. Mertens, P. Zieliński, Malcuit.

AS Řím: Olsen – Santon, Manolas, Juan Jesus, Kolarov – De Rossi (C), N´Zonzi – Ünder, Lorenzo Pellegrini, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Fazio, Cristante, Ćorić, Schick, Marcano, Florenzi, Zaniolo, Luca Pellegrini.

Rozhodčí: Massa – Costanzo, Peretti.
Zatímco fotbalisté obou celků se na hřišti intenzivně rozcvičují, vy si prohlédněte sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 10. kola Serie A mezi Neapolí a AS Řím
Jak vypadala loňská vzájemná utkání?

AS Řím – Neapol 0:1 (0:1)
Branka:
20. Insigne.

Neapol – AS Řím 2:4 (1:2)
Branky:
6. Insigne, 90+2. Mertens – 7. Ünder, 26. a 73. Džeko, 79. Perotti.
AS Řím

Římané přijedou k sopce Vesuv odčinit potupnou domácí porážku s trápícím se Spalem, která ukončila jejich tři zápasy dlouhou vítěznou sérii. Asi největší výhodou fotbalistů AS je rozložení gólů mezi širokou skupinu střelců, tu tvoří hned jedenáct členů kádru. I proto bude mít Eusébio Di Francesco dilema, koho do utkání povolat. Příležitost alespoň na část zápasu by mohl dostat Patrik Schick, který už za rozhodnutého stavu nastoupil na posledních deset minut utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva.
SSC Neapol

Società Sportiva Calcio, jak zní celý název neapolského klubu, se s výrazným odstupem dívá na záda suverénnímu Juventusu. Naopak těsně za sebou drží Inter Milán a Lazio Řím, jejichž očekávaný duel je na programu v pondělí. Azzurri, kteří svá domácí utkání hrají na San Paolo (kapacita 60 000 diváků), si ze svého chrámu postavili nedobytnou tvrz. Postupně odrazily útoky čtyř protivníků a hned třem z nich nedovolili ani skórovat.
Víkend italské ligy zakončí večerní souboj ambiciózních celků Neapole a AS Řím. Domácí neberou nic než vítězství, zatímco hosté by byli spokojeni i s bodem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62