Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Udinese - 26. prosince 2018   18:00

0:0
(0:0)
Spal
A. Gomis – Bonifazi, Cionek, Felipe, Fares – Lazzari (67. F. Costa), Schiattarella, Valoti (75. Dickmann), Missiroli – Petagna, Floccari (85. Paloschi).
Doveri – Lo Cicero, Manganelli
Stadio Paolo Mazza
Udinese
Musso – Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Fofana (79. Barák), Mandragora, de Paul, D'Alessandro – Pussetto, Lasagna.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou! Ani druhý poločas nepřinesl zrovna ofenzivní hitparádu, nicméně aktivnější byl domácí celek, který ale většinu času narážel na pozornou obranu soupeře. Udinese se snažilo vycházet ze zajištěné obrany, avšak směrem dopředu to byla hodně velká bída. Diváci nesledovali téměř žádné vyložené šance, spíše jsme byli svědky celé řady nedovolených zákroků, či rohových kopů.
90+4'
90+3'
Spal rozjíždí jednu z posledních akcí tohoto zápasu, s míčem se žene vpřed Missiroli, který je na útočné polovině.
90+2'
Průniková přihrávka směřovala přesně na nohu Lasagny, který raději oslovil vedle stojícího Baráka, jenž dokázal vybojovat autové vhazování.
90+1'
Udinese se nyní dostalo s míčem na útočnou polovinu, jenomže Mandragora o něj hodně rychle přišel.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Rolando Mandragora (Udinese Calcio).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Na světelné tabuli stále svítí bezbrankový výsledek, počítat můžeme ještě s nastaveným časem.
88'
O rozehrávku se i tentokráte postaral De Paul, který hledal kolegy na zadní tyči. Obrannou povinnost si ale splnil Felipe, jenž zakročil na jedničku.
87'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Lasagna, který byl zasažen loktem do hlavy. Následovat bude další standardka pro hostující mužstvo.
85'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Sergio Floccari, přichází Alberto Paloschi.
83'
Pussetto si tak dlouho naváděl míč na centr, až mu ho do zámezí dokázal srazit Felipe. Udinese se rovněž ujme rozehrávky rohového kopu.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Stále čekáme na první branku tohoto utkání, navíc se ani jeden z celků nedostává k ničemu vážnějšímu.
81'
Gomis musel zpozornět, soupeř totiž zahrával přímý kop z velice dobré pozice. Nakonec to sám na sebe vzal De Paul, jehož rána trefial pouze dobře postavenou zeď.
80'
Střídající Dickmann podklouzl, což přineslo zisk míče pro Udinese. Mandragora se rozhodl uklidnit hru, proto přihrával zpět až na nohu Ekonga.
79'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Antonín Barák.
78'
Ekong musel zasahovat na bližší tyči, kde odvracel míč za cenu rohového kopu. Spal i tentokráte rozehrál nakrátko, posléze Missiroli pálil těsně nad.
77'
Cionek měl velké starosti s naskakujícím Pussettem, který se totiž dostal nejvýše do vzduchu, k volnému míči se ale včas dostal brankář Gomis.
76'
Na druhé straně to centrovaným balónem do ohně zkoušel Bonifazi, jenomže ani jeho nabídka nebyla zrovna oku lahodící, míč skončil v zámezí.
75'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Lorenzo Dickmann.
74'
Jenomže hostujícímu celku se ve druhém poločase vůbec nedaří. Mandragora si všiml naběhnuvšího Pussetta, míč ale poslal úplně do jiného prostoru.
73'
Fares se nyní vydal po levém křídle, který ale neprošel přes prvního protihráče. Navíc to bylo s útočným faulem, hrát tak může Udinese.
72'
Celkem nenápadný Fofana nedokázal kloudně přihrát do strany, míč skončil daleko v zámezí. Spal se tak dostane k dalšímu autovému vhazování.
71'
Schiattarella rozehrál volný kop z půlící čáry, přičemž jeho rozehrávka směřovala zpět na Felipeho, který okamžitě přenesl hru na pravou stranu.
70'
Rázem měl kolem sebe dostatek prostoru domácí Petagna, jehož okamžitá jedovka skončila na obětavém protihráči, odraženého míče se pak chopil Nuytinck.
69'
Spal se chopil rozehrávky dalšího rohového kopu. Po rozehrávce nakrátko přiletěl do vápna další centr, který ale odvracel hostující Mandragora.
67'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Filippo Costa.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Ve druhém poločase zatím aktivněji jeví domácí mužstvo.
63'
Míč se kroutil směrem do branky, Musso ho ale dokázal vyboxovat. I tak bylo pískáno, jeden z domácích hráčů si ve vzduchu pomáhal rukama.
62'
Lazzari si u postranní čáry doběhl pro nedovolený zákrok, Udinese se tak bude muset bránit dalšímu centru. U míč opět stojí Schiattarella.
61'
Mezitím ale na zeleném pažitu zůstal ležet hostující Opoku, který si odnesl menší šrám z předchozího souboje. Na nic vážného to ale nevypadá.
60'
Floccari ještě šikovně vracel míč do ohně, jenomže Petagna neměl proti přesile protihráčů šanci na úspěch. Vzápětí si Udinese vybojovalo aut.
59'
Vše skončilo rohovým kopem pro domácí. K rozehrávce se postavil Schiattarella, jehož kroucená nabídka skončila přesně na hlavě Ekonga.
58'
Petagna dokázal ustrážit míč, jenomže potom o něj přišel křídelník Missiroli. Aby toho nebylo málo, tak Mandragora nevybojoval ani aut.
57'
Střeleckým pokusem to zkoušel hostující Larsen, jehož rána ale plachtila daleko od branky soupeře. Gomis tak nemusel vůbec zasahovat.
56'
Posléze se před pokutové území nastěhoval domácí celek. K centru se nakonec odhodlal Missiroli, který svým centrem našel rukavice Mussa.
55'
Ani Spal toho směrem dopředu moc nevymyslel, vše skončilo kvůli nepovedené přihrávce Lazzariho. Úvod druhého poločasu přináší celou řadu nepřesností.
54'
Zbytečná ztráta míče v podání domácích přinesla rychlý protiútok pro soupeře. Mandragora neměl kolem sebe spoluhráče, proto akce skončila.
53'
Udinese zahrávalo rohový kop z pravé strany. Jednalo se o první roh pro hosty, nicméně centr přistál na hlavě Opokua, který hlavičkoval nad branku.
52'
Hodně prostoru měl kolem sebe Lasanga, který ještě přenášel hru na Pussetta, jehož vrácení míče do ohně směřovalo pouze k Felipemu.
51'
Ekong se dostal s míčem ke středovému kruhu, odkud nákopem oslovil D´Alessandra, jehož přihrávka pod sebe nenašla nikoho ze spoluhráčů.
50'
Žlutou kartu dostává Rodrigo de Paul (Udinese Calcio).
50'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Missiroli, který ve vzduchu fauloval rukama De Paula. Hlavní sudí ale píská ve prospěch domácích.
49'
Následně Spal vhazoval od pravé autové čáry. Lazzari si vybral vedle stojícího Bonifaziho, který byl donucen ke zpětné přihrávce na Gomise.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu se k centru z pravé strany dostal domácí Bonifazi, který svůj pokus poslal pouze do Nuytincka.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž v úvodu utkání měl navrch domácí celek, který se postaral o největší šanci poločasu, avšak Petagna trefil pouze břevno. Postupem času se začal projevovat také hostující celek, který byl směrem dopředu hodně neškodný. Doufejme, že druhý poločas nabídne o trochu atraktivnější podívanou.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Posléze došlo k nedovolenému zákroku u postranní čáry, postaral se o něj napadající Opoku. K rozehrávce se staví sám brankář Gomis.
43'
Udinese zahrávalo standardní situaci, která opět nepřinesla zakončení. De Paul se totiž snažil najít Fofanu, před kterým zasahoval Felipe.
40'
Spal se dostal k rohovému kopu z pravé strany. Rozehrávka nakrátko přeci jenom přinesla centrovaný míč, Fares ho ale poslal mimo dosah Petagny.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Obrannou povinnost si splnil vracející se Nuytinck, který za sebe nepustil přihrávku na Bonifaziho. Spal se i přesto drží s míčem na útočné polovině.
37'
Žlutou kartu dostává Pasquale Schiattarella (Spal).
36'
Musso se postaral o rozehrávku od své branky. Polovysoký centr směřoval k levé postranní čáře, kde si ale nedovoleným zákrokem pomohl D´Alessandro.
35'
Ve středu hrací plochy se nejlépe zorientoval Schiattarella, který posléze předal míč na pravou stranu. Bonifazimu se centr příliš nepovedl.
34'
Na jistotu se rozhodl zahrát domácí Fares, který odkopl míč daleko z hrací plochy. Opoku tak opět vhazoval z pravé strany, nicméně ke střele se jeho celek nedostal.
33'
Felipe to zkoušel dalekonosným nákopem na Floccariho, který dokázal udržet balón. Krátce poté se k míči dostával Valoti, před kterým zasáhl Musso.
32'
Fofana nedokázal kloudně předat vedle stojícímu Larsenovi, míč tak skončil za postranní čárou. Fares okamžitě obstaral autové vhazování.
31'
Cionek prokázal obětavost, díky které zamezil rohovému kopu. Místo toho se míč dostal za postranní čáru, soupeř tak bude vhazovat z levé strany.
30'
Po delší době se dostal k rozehrávce od své branky domácí Gomis, nicméně jeho spoluhráči se nedostali s míčem ani ke středovému kruhu.
29'
Momentálně sledujeme lehce nezáživnou pasáž tohoto utkání. Oba celky se sice střídají v držení hracího předmětu, to ale k ničemu nevede.
24'
Na pořadu dne byla standardka pro Udinese Calcio. K míči se postavil technicky velmi dobře vybavený De Paul, jehož centr našel pouze Felipeho.
23'
Nyní se Udinese usadilo s míčem na útočné polovině, kde rozjelo celkem zdlouhavou kombinaci, do které se zapojil také kompletní obranná trojice.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím se aktivnějším dojmem jeví Spal, jehož největší šance skončila na břevně.
21'
Bonifazi se dokázal prodrat po pravém křídle až k centru, na který si naskakoval Petagna. Jeho hlavička nakonec skončila metr nad brankou.
20'
De Paul si tak dlouho naváděl míč na střelu, až nakonec vyprodukoval kolmici za obranu, která se ale snesla až za brankovou čáru.
19'
Jenomže rozehrávka nakrátko nepřinesla nic nebezpečného, místo toho se k autu dostane také soupeř. Konkrétněji se dostává k míči Larsen.
18'
Následně přišel další nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi domácí Floccari. Spal bude rozehrávat téměř od poloviny hrací plochy.
17'
Poté se ve středu hrací plochy dostal k míči domácí Valoti, který ale chyboval. Toho se pokusil využít Pussetto, který ale nepřetlačil protihráče.
16'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Petagna, který to zkoušel přímo na bránu. Jeho hezký obstřel ale skončil pouze na horní konstrukci.
15'
Missiroli chtěl oslovit jednoho ze spoluhráčů, jenomže soupeř zahrál rukou, což uviděl také sudí. Spal má k dispozici velice nebezpečnou standardku.
14'
Spal vhazoval od pravé postranní čáry, krátce poté se za volným míčem ještě řítil Lazzari, jenomže velmi zkušeně si ho ustrážil hostující Ekong.
13'
Středem hrací plochy to zkoušel domácí Valoti, který ale neobešel hned prvního protihráče. Na druhé straně se Udinese nepodařilo rychlá protiakce.
12'
Domácí si nakonec vybojovali rohový kop, samotný centr ale nepřinesl nic nebezpečného. Posléze zakročil Opoku, jenž zahrál za cenu rohového kopu.
11'
Během ní se do míče opředl Floccari, který trefil pouze jednoho z protihráčů. Spal se následně dožadoval penalty, sudí ale nechává pokračovat.
10'
Posléze se k padajícímu míči dostal brankář Gomis, který ho okamžitě vyhodil do strany. Rychlý útok Spalu přináší zdlouhavou kombinaci.
9'
Volný kop se rozhodl obstarat záložník Schiattarella, který to zkoušel cvičeným signálem. Ten ale přinesl útočný faul jednoho z domácích.
8'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval napadající Mandragora, který místo míče trefil nohu Valotiho. Spal okamžitě rozehrál přihrávkou do strany.
7'
Vzdušná nabídka nepřinesla žádné nebezpečí, avšak poté si Spal pořádně zkomplikoval rozehrávku, což ale nepřineslo nic moc nebezpečného.
6'
I o malý okamžik později bylo pískáno, opět se na zemi ocitl hostující De Paul. K rozehrávce standardní situace se staví záložník D´Alessandro.
5'
Na zemi se ocitl hostující De Paul, kterého hodně nepříjemně přišlápl napadající Cionek. Udinese bude rozehrávat z vlastní poloviny.
4'
Poprvé k míči se dostal hostující brankář Musso, který odkopával za středový kruh, kde se v hlavičkovém souboji dokázal prosadit Pussetto.
3'
Po pravém křídle to zkoušel Bonifazi, jehož centrovaná nabídka přinesla před brankou menší rozruch, který ale ukončil pozorný Nuytinck.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Spal: A. Gomis – Bonifazi, Cionek, Felipe, Fares – Lazzari, Schiattarella, Valoti, Missiroli – Petagna, Floccari.
Náhradníci: Poluzzi, V. Milinković-Savić – Moncini, Antenucci, Šimić, Valdifiori, Everton Luiz, Vicari, Dickmann, F. Costa, Paloschi, Viviani.

Udinese Calcio: Musso – Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Fofana, Mandragora, de Paul, D'Alessandro – Pussetto, Lasagna.
Náhradníci: Scuffet, Nícolas – Vizeu, Gi. Pezzella, Wagué, Micin, Machís, Pontisso, ter Avest, Barák, A. Balić.

Rozhodčí: Doveri – Lo Cicero, Manganelli.
Udinese Calcio

Na opačné straně stojí Udinese, kterému se v letošní sezóně rovněž nedaří. Dříve velice ambiciózní celek se momentálně nachází na poslední nesestupové pozici, tedy na sedmnácté příčce. Udinese má na svém kontě pouze čtrnáct bodů, jeho dnešní soupeř má o dva body více. Hostující tým dnešního utkání čeká na výhru už čtyři zápasy, naposledy tomu bylo v souboji proti římskému AC, přičemž jedinou branku utkání vstřelil De Paul. Udinese odehrálo na hřištích soupeřů osm zápas, nicméně vyhrálo pouze jediný. Další tři zápasy nabídly nerozhodný výsledek, poslední čtyři pak pochopitelně znamenaly porážku.
Spal

Fotbalisté Spalu sice vstoupili velmi dobře do letošního ročníku, avšak poslední zápasy nejsou zrovna ideální. Spal se totiž propadl až na momentální šestnáctou pozici, přičemž na sestupové pásmo má náskok tří bodů. Spal naposledy zvítězil v říjnu, od té doby následuje následuje osmizápasová série bez tříbodového vítězství. Domácí celek dnešního utkání letos nastřílel pouze čtrnáct branek, což ale stále není nejhorší počínání. Zároveň se Spal řadí mezi čtveřici nejhorších celků na vlastním stadionu, dohromady zde odehrál osm zápasů, přičemž se mu podařilo zvítězit pouze ve dvou případech. Poslední tři domácí zápasy pokaždé nabídly nerozhodný výsledek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Spal a Udinese Calcio.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62