Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Juventus - 6. října 2018   18:00

0:2
(0:2)
Juventus
35' Bentancur  (Cancelo) • 39' Ronaldo  (Mandžukić)
Udinese
Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir – Behrami (64. Pussetto) – Barák (77. Teodorczyk), Fofana, Mandragora, de Paul – Lasagna (88. Vizeu).
Abisso – Posado, Mondin
Dacia Arena (Udine)
Juventus
Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro – Bentancur, Pjanić (90. Barzagli), Matuidi (46. Can) – Dybala (67. Bernardeschi), Mandžukić, Ronaldo.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:10.
Ani v osmém utkání nového ročníku Serie A Juventus neztratil body. Z trávníku Udinese si odváží vítězství 2:0!

Juventus od úvodu utkání diktoval tempo hry. Postupem času už nedokázala obrana Udinese stíhat útočné výpady ofenzivy soupeře. Po odvraceném rohovém kopu se Juventus dostal po půlhodině do rychlého protiútoku. Cancelo milimetrově našel hlavu Rodriga Bentancura, který v rychlosti poslal míč do sítě. Následně mohl vedení navýšit Mandžukić, ale ten byl vychytán Scuffetem. O druhou branku se tak po Mandžukićově nahrávce postaral až Cristiano Ronaldo. Ve druhém poločase už tolik brankových příležitostí k vidění nebylo. Dybala, Bernadeschi ani v závěru Cancelo brankáře Udinese už nepřekonali.
90+4'
90+4'
Mario Mandžukić si ještě v poslední minutě nastavení vysloužil od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
90+3'
Ani střela zpoza vápna od Rodriga De Paula nemohla Szczesného překvapit. Na polského brankáře v dresu Juventusu nešlo příliš střel, ale když už nějaká obranou prošla, tak si s ní lehce poradil.
90+2'
Udinese zkouší ještě úplný závěr zápasu lehce zdramatizovat. Po Larsenově přihrávce mohl jít do útoku Fofana, ale tomu se postavil do cesty střídající Barzagli.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty
90'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Andrea Barzagli.
89'
Mandžukić se chce dnes zapsat mezi střelce. Po kličce k ose trávníku se pokusil pálit levou nohou, ale trefil pouze obránce postaveného před sebou.
88'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Felipe Vizeu.
87'
Od třetího inkasovaného gólu nyní zachránilo Udinese břevno! Po několika nečekaných odrazen se dostal ke střele z první Cancelo, který ale dělovkou našel s přispěním Scuffeta pouze břevno.
86'
Bentancur byl napálen Chiellinim do hrudníku, následně ale zmatek v obraně Juventusu nedokázal využít Lasagna, který navíc ještě fauloval a nebyl daleko od druhé žluté karty.
85'
Bonucci znovu až příliš riskoval při rozehrávce po trávníku. Mezi napadajícímu hráči ale dokázal najít malý prostor, kterým protlačil míč skrz na Pjaniće.
84'
Emre Can nebyl po svém příchodu před druhým poločasem příliš vidět. Nyní si dělal prostor tělem, ale je mu pískán faul na Fofanu, který ještě navíc na něj spadl. Následně je odměněn žlutou kartou Lasagna.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Juventus pohodlně drží balonu ve středu pole a čeká na vhodný okamžik k útoku.
81'
Po mizerné rozehrávce Fofany se hnali do útoku také hráči Juventusu. Po nástřelu Ronalda zblokoval míč za brankovou lajnu Samir. Juventus pokračuje v tlaku.
80'
Hosté to chtěli u svého vápna vyřešit konstruktivně, ale napadající domácí se zmocnili velmi rychle míče. Po rohovém kopu ale musel hasit další protiútok za žlutou kartu Samir.
79'
Mandžukićovi dnes není přáno. Hned dvakrát spálil jasnou šanci, tentokrát navíc už poněkolikáté dostal tvrdý úder. Po nákopu De Paula zůstal Chorvat několik sekund na trávníku, ale už se znovu na nohou.
78'
Ani nyní se nemůžou hráči Juventusu potřetí radovat. Mandžukić měl na pravé straně spoustu prostoru na připravení balonu, ale jeho střela přeletěla břevno Udinese o pěkných pár metrů.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Łukasz Teodorczyk.
76'
Sandro našel ještě dostatek sil k individuální akci na pravé straně. Jeho centru za obranu měl najít Ronalda, ale místo toho skončil jen u bránícího Samira.
75'
Nyní už znovu Juventus kontroluje hru na útočné polovině. Mandžukić si narazil s Ronaldem, následně mu ještě jednou vrátil míč, ale portugalská hvězda napálila jen nohu brankáře Udinese.
74'
Seko Fofana vedl útočnou akci Udinese. Do kombinace se zapojil i Barák, který vyzval ke střele Mandragoru, který pořádně vystrašil Szczesného.
73'
Třetí branka Juventusu visí ve vzduchu. Nyní zakončoval po Ronaldově nahrávce Mandžukić. Chorvatova střela se ale mezi tři tyče o malý kus nevešla.
71'
A mohlo to být o tři branky! Ronaldo přiťukl míč proti noze Bernadeschimu, který však střelou k přední tyči Scuffeta nezaskočil. Následný rohový kop si domácí bez potíží pohlídali.
70'
Tentokrát zůstal na trávníku ležet Samir. Brazilský krajní obránce inkasoval tvrdý úder od Pjaniće. Udinese pokračuje v držení balonu na vlastní polovině.
69'
Cristiano Ronaldo si přece jen srovnal míč na levou nohu. K míči se natahoval a už nemohl tak prudce zamířit. Střelu do středu si pohlídal Simone Scuffet.
68'
Juventus už nejde tak hladově do útoku jako v prvním poločase. Nyní se obhájce titulu snaží spíše držet míč pod kontrolou a nepouštět soupeře do hry.
67'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Federico Bernardeschi.
66'
Barák měl namířilo k nastřelenému míči po pravém kraji. Následně však byl u hracího předmětu blíže Bonucci. Ronaldovi je následně pískána vysoká hra nohou.
65'
Faulem se provinil také Cristiano Ronaldo. Portugalec zkoušel projít středem do vápna, ale jen ztratil míč a poté při snaze ho získat zpět fauloval Samira.
65'
Mandžukić schytal další tvrdý zákrok od Nuytincka. Po rychlé rozehrávce se ale hostům nepodařilo přečíslit obranu domácího celku a tak pokračuje vyčkávaná ve středu pole.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Ignacio Pussetto.
63'
Udinese dokázalo tlak Juventusu protentokrát rozmělnit. Na druhé straně trávníku se pokoušel pálit Barák, ale jeho pokus šel jen nad.
61'
Alex Sandro to zkusil jeden na jednoho proti Samirovi. Neprošel, ale míč se odrazil zpět k nohám hostujících fotbalistů. Na druhé straně zaspal přihrávku Mandžukiće Cancelo.
60'
Po hodině hry tlak turínského celku znovu narůstá. Po rohovém kopu se už už chystal Ronaldo k akrobatickému zakončení, ale nakonec usoudil, že míč letí až příliš vysoko.
59'
Juventusu se podařilo stabilizovat hru na útočné polovině. Cancelo byl v obležení, ale nezazmatkovat, dokázal míč posunout na Dybalu, který byl faulován.
57'
Paulo Dybala to udělal náramně. Pohybem těla zmátl bránícího Nuytincka, následně si kličkou do středu otevřel prostor ke střela, ale střela samotná šla vysoko nad.
56'
Giorgio Chiellini dostal pořádně naloženo v souboji s Behramim. Zkušený stoper Juventusu se jen těžce zvedal z promočeného trávníku.
55'
Po zisku balonu vyvezl hru na útočnou polovinu Antonín Barák. Český záložník se pokusil najít De Paula, který byl sice obsazen, ale nakonec vybojoval rohový kop.
54'
Udinese hraje ve druhém poločase o poznání odvážněji. De Paul bojoval na levém kraji, k němu se přidal i Samir, ale tomu už klička proti Sandrovi nevyšla.
53'
Dnes to rozhodně zatím není Mandžukićův den. Chorvatský reprezentant v první půli spálil jasnou šanci a nyní schytal pořádně tvrdý úder při hlavičkovém souboji.
52'
Následně De Paul ukončil protiútok Juventusu faulem za žlutou kartu.
51'
Cancelo si počínal v obranné fázi neohrabaně, zasáhl útočícího De Paula a byl odpískán faul. K rozehrávce se postavil sám faulovaný Rodrigo De Paul. Jeho pobídka do šestnáctky našla Fofanu, který ale z dvou metrů míč do sítě nedostal.
50'
Po několika nepřesnostech ve středí části trávníku se dostal k míči Bentancur společně s Pjanićem. Uruguayec vyzval k útoku Sandra, ale ten byl zblokován.
49'
Lasagna byl přeskočen ve vzdušném souboji Cancelem. Juventus se brzy zmocnil balonu a hrnul se vpřed. Pjanić vysouval kolmicí Sandra, ale ten už se k míči nedostal.
48'
Po Cancelovi převzal míč znovu Can, ale jeho centr doletěl pouze za branku domácího celku. Simone Scuffet může rozehrávat ze svého vápna.
47'
Za silného deště rozehráli hostující fotbalisté druhou část dnešního utkání. Po Mandžukićovi se dotkl míče také Bonucci. Juventus začal útokem z levé strany, ale střídající Emre Can příliš dlouho míč neudržel.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Emre Can.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Jedna nastavená minuta vypršela a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten rozhodně hráči Juventusu, kteří na trávníku Udinese vedou 2:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Antonín Barák se prezentoval vynikající přízemní střelou, Wojciech Szczęsny na balon nedosáhl, ale dělovka českého reprezentanta skončila jen na tyči.
44'
Minutu před pauzou se postavil k rozehrávce rohového kopu Pjanić. Na přední tyči tečoval míč směrem do sítě Mandžukić, ale Scuffet předvedl další povedený zákrok.
43'
Udinese se stále nemůže dostat s míčem na delší čas k brance hostů. Mandžukić kouzlil s míčem na levém kraji a po vytlučení Larsena vydřel pro Juventus rohový kop.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Juventus myslí před odchodem do šaten ještě na jeden zásah. Cancelův průnik byl ale včas zastaven.
40'
Také Udinese myslí na útočení. Dybala ale získal míč proti Samirovi. Ten už neměl síly na nahánění mladého Argentince a tak ho fauloval.
39'
Juventus právě vstřelil branku!
Tlak Juventusu nepolevil a hosté jsou odměněni druhým zásahem. Mandžukić si zaběhl na levou stranu, kam mířil dlouhý oblouček do vápna. Následně přiťukl míč CRISTIANU RONALDOVI, který dělovkou ke vzdálenější tyče už Scuffeta překonal.
38'
Obrovská šance Maria Mandžukiće druhou brankou nekončí. Chorvat měl před sebou pouze ležícího soupeře, napálil míč do horní poloviny branky, ale Scuffet skvěle vyrazil míč.
37'
Juventus pokračuje v aktivní hře směrem dopředu i po vstřelení branky. Cancelo byl na pravé straně opět velmi aktivní, ale tentokrát se k centru přes Samira neprotlačil.
35'
Rozehrávka rohového kopu se domácím hrubě nepovedla! Do bleskového protiútoku se vydaly všechny ofenzivní esa Juventusu. Z pravé strany centroval do vápna Joao Cancelo. Na značce pokutového kopu byli připraveni k hlavičce Ronaldo i RODIGO BENTANCUR, který nakonec míč z blízkosti poslal do sítě.
35'
Do otevřené obrany Juventusu se hnal z levé strany Samir společně s De Paulem. Právě první jmenovaný si obhodil ve velký rychlosti Cancela a zastavil ho až blok Bonucciho.
34'
Mandžukić sice získal svou agresivitou míč u levé postranní lajny, poté ale vhazoval nepřesně a k míči se tak snadno dostávají fotbalisté Udinese.
33'
Rodrigo De Paul mohl jít po zisku míče po levé straně do útoku. Velmi rychle se ale k němu stáhl Cancelo a tak raději posunul míč jen k obráncům.
31'
Turínský tým pokračuje v obléhání domácího vápna. Nyní ale musel pod tlakem přihrával až Szczesnému Joao Cancelo. Snad vůbec poprvé si sáhl na míč také brankář Juventusu.
30'
První půlhodina zápasu branku nepřinesla, nepřinesla ani žádnou vážnější situaci před jednou z branek. Juventus sice ovládá hru, ale k nebezpečnější střele se nedostal Ronaldo, Mandžukić ani Dybala.
29'
Seko Fofana si ublížil při obranném odkopu. Francouzský záložník se složil na trávník a bude potřebovat ošetření. Nakonec to ale nevypadá s Fofanou tak zle.
28'
Ronaldo se nyní ukvapil s přihrávkou na Dybalu. Domácí na malý moment získali míč, ale dlouho si ho neužili. Zpět do obrany se totiž stačil vrátit Rodrigo Bentancur.
27'
Po zblokovaném Mandžukićově průniku se rozehrával rohový kop. Ve vápně si ale počínal nedovoleně Chiellini a po jeho faulu je pískáno proti Juventusu.
26'
Blaise Matuidi přetáhl míč až na Cancela. Ten byl v obležení dvou protihráčů a tak raději posunul míč jen zpět na obránce. Juventus pokračuje v kombinaci ve středu pole.
25'
Matuidi nebyl poslední minuty příliš u balonu, ale nyní se už znovu zapojil do kombinace. Na levém kraji si narazil se Sandrem, poté předal míč do středu, kde už čekal Mandžukić. Chorvatský útočník ale zatím nemá den.
23'
Po Pjanićově centru se v pokutovém území Udinese snažila o zakončení hned pětice hostů. Na zadní tyči sice nebyl úspěšný Sandro, ale ještě získal míč pro Juventus na několik okamžiků.
22'
Bentancur společně s Cancelem se pokoušeli přejít na pravé straně, poté se k nim připojil také Ronaldo, který byl velmi rychle zatažen za dres a Juventus bude pokračovat volným přímým kopem.
21'
K Pjanićovi se odrazil míč na pětadvaceti metrech od branky Udinese. Střední záložník Juventusu práskl do balonu, ale trefil pouze boční síť. Simone Scuffet plachtil vzduchem marně.
20'
Udinese přečkalo úvodní tlak hostů a nyní se samo snaží něco vyprodukovat také směrem dopředu. Tentokrát se ale domácí publikum zlobí na rozhodčího, který podle něj neodpískal faul na De Paula.
19'
Po delší odmlce se do útoku pustili také domácí. Barák si chtěl narazit na pravém kraji s Lasagnou, následně však zasáhl čistým způsobem proti českému reprezentantovi Chiellini.
18'
Juventus je stále natlačen na útočné polovině. Bentancur získal míč na Behramim, následně ho chtěl předat Mandžukićovi, který ale zády k brance nestačil obrannému páru.
17'
Opět to byl Pjanić, kdo rozehrával od rohového praporku. Po spolupráci s Matuidim centroval do vápna, ale tam se faulem provinil Dybala, který se snažil dostat k hlavičce.
16'
Právě Miralem Pjanić se postavil k rozehrávce z místa přestupku. Balon však poslal daleko za zadní tyč, kde si situaci pohlídal Antonín Barák. Juventus bude pokračovat rohovým kopem.
15'
Juventus se i nadále tlačí do útoku. Po Dybalovi se dostal k míči Cancelo. Ten byl ale pod tlakem a musel přihrával v nouzi Pjanićovi. Záložník z Bosny byl faulován na třiceti metrech od branky Udinese.
14'
Pjanić si několikrát ve středu vyměnil míč s Matuidim. Následně centroval do vápna Cancelo, ale Mandžukić ani Ronaldo se k zakončení už nedostali. Po rychlém protiútoku musel hasit nebezpečnou akci Udinese faulem Chiellini.
13'
Bentancur si sebevědomě nabíhal mezi dva obránce. Dokázal si prvním dotekem zpracovat míč, ale poté už neudržel stabilitu a poroučel se k zemi. Navíc na něj spadl vracející se Nuytinck.
12'
Udinese se zatím přechod do útoku příliš nedaří. Tentokrát to zaskřípalo mezi Barákem a Foganou. Juventus ale příliš dlouho míč neudržel a tak mohou pokračovat domácí.
11'
Sandro je s Matuidim hodně aktivní na levém kraji. Tentokrát to ale tým z Turína zkusil přes Cancela. Dybala si sběhl na přední tyč, ale proti Samirovi neuspěl.
10'
Úvodní desetiminutovka byla v režii mistrovského Juventusu. Matuidiho přihrávka do vápna měla najít Mandžukiće, ale ten byl bráněn hned dvojicí obránců v pokutovém území.
9'
Cristiano Ronaldo si nedělal těžkou hlavu s obranným blokem, po otočce vypálil a jen s velkým štěstím pro domácí neskončila tečovaná rána v pravém horním rohu.
8'
Ronaldo ztratil míč ještě před půlící lajnou. Domácí se hnali do rychlého protiútoku, po Barákově přihrávce mohl centrovat Samir, ale Brazilcovi utekl míč za koncovou lajnu.
7'
Úvodní rohový kop Udinese nebyl vůbec špatný. Na přední tyči číhal Lasagna, ale u něj byl jako přikovaný Cancelo společně s Bentancurem.
6'
Simone Scuffet musel převzít malou domů od Larsena. Domácí se velmi rychle přesunuli po dlouhém výkopu na útočnou polovinu, ale po obranném zákroku Bonucciho z toho bude jen rohový kop.
5'
Chiellini našel přihrávkou po levé straně Sandra. Ten si napravil zaváhání z před malé chvíli. Parádně se otočil, následně přenesl hru přes celou šířku trávníku, ale Cancelo opět neodcentroval přesně.
4'
Balon si pro sebe vzal Miralem Pjanić. Následně vyzval ke sprintu na pravé straně Cencela, který ale v plné rychlosti nedokázal přesně odecentrovat. Juventus však pokračuje v držení balonu.
3'
Juventus od úvodních sekund jde co nejrychleji do útoku. Sandro nyní ale zaváhal na levé straně, míč mu podjel pod kopačkou až za postranní lajnu.
2'
Přes před čerstvého mistra světa Matuidiho vedli hosté útočné snažení. Matuidi spolupracoval s Ronaldem, který mu hrudí přistrčil míč, ale dále než před vápno akce nevedla.
1'
Rozehrávku prvního poločasu obstarali domácí fotbalisté. Matuidi se ale velmi rychle zmocnil míče na levém kraji a Juventus tak může jít do prvního útoku.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmého kola nejvyšší italské soutěže Serie A, tak může za několik málo okamžiků začít.

Udinese Calcio: Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir – Behrami – Barák, Fofana, Mandragora, de Paul – Lasagna.
Náhradníci: Musso, Nícolas – Wagué, Opoku, Gi. Pezzella, Vizeu, Machís, ter Avest, Pontisso, Pussetto, D'Alessandro, Teodorczyk.

Juventus FC: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro – Bentancur, Pjanić, Matuidi – Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Benatia, Barzagli, J. Cuadrado, Kean, Can, Bernardeschi.

Juventus FC

Juventus dokázal přidat sedmý titul v nejvyšší italské soutěži v řadě. V Serii A se musel jen třikrát sklonit před soupeřem. Před druhou Neapolí si "stará dáma" udržela náskok pouhých čtyř bodů, ale za odskočeným duem už byla bodová propast. Také Italský pohár mířil na Allianz Stadium! Ve finálovém střetnutí Juventus sestřelil čtyřmi góly milánské AC, když hned o dva góly se postaral produktivní Benatia. Jako mistr Itálie si Juventus zajistil postup do Ligy mistrů ve které si zahraje v základní skupině proti Manchesteru United, Valencii a Young Boys.

Před novou sezonou se Juventus činil na přestupovém trhu. Portugalská superstar Cristiano Ronaldo odešel po devíti letech z Realu Madrid a zamířil na Apeninský poloostrov. Mezi další velmi drahé akvizice se řadí Joao Cancelo, který přišel z Valencie a také vracející se z AC Milán Leonardo Bonucci. Opačným směrem poté zamířila dvojice Caldara, Higuaín. Po sedmnácti letech opustila Juventus také legenda mezi tyčemi Gianluigi Buffon.

V přípravných zápasech hrál Juventus ve velmi rozdílných sestavách, ale i tak dokázal porazit v International Champions Cupu Bayern Mnichov i portugalskou Benficu.

V novém ročníku Serie A zatím nemá Juventus konkurenci. V sedmi odehraných kolech neztratil ani bod a jasně vládne na první pozici. V prvních kolech to sice "staré dámě" drhlo směrem dopředu, ale i utrápené zápasy se podařilo Juventusu vyhrát. Podobně úspěšný je italský klub také v Lize mistrů, kde poradil s Valencií i Young Boys Bern.
Udinese Calcio

Udinese mělo v minulém ročníku se sběrem bodů. Až dvěma vítězstvími v závěrečných dvou kolech si Udinese zajistilo příslušnost mezi italskou elitou v Serii A. Právě o důležité dvě výhry 1:0 se postaral v jednom případě Antonín Barák, ve druhém Seko Fofana.

Do přípravy na nový ročník vstoupilo Udinese skvěle, poradilo si s ruskou Ufou i anglickým Leicesterem. Až v závěru přátelských zápasů dvakrát narazilo na německý Hannover a ve dvou zápasech prohrálo 1:5 a 1:2.

Ani v nové sezoně Serie A se Udinese příliš nedaří. Na úvod sice zvítězilo 1:0 nad Sampdorií a 2:1 také nad Chievem, ale poté přišly nepříjemné prohry. Nejprve 1:2 s Laziem a před týdnem také s Bolognou. Tým okolo Antonína Baráka má velké potíže především v ofenzivě, kde se podařilo útočným esům vstřelit pouze osm branek.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Italská nejvyšší soutěž Serie A pokračuje osmým kolem a my se společně zaměříme na utkání Udinese, které před domácím publikem přivítá mistrovský Juventus.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62