Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : AC Milán - 27. října 2019   18:00

AS Řím
38' Džeko  • 58' Zaniolo
2:1
(1:0)
AC Milán
55' Hernández  (Calabria)
AS Řím
Pau López – Spinazzola (77. Çetin), Smalling, Fazio, Kolarov – Mancini – Zaniolo (83. Santon), Pastore, Veretout, Perotti (53. Antonucci) – Džeko (C).
D. Orsato – L. Manganelli, V. Fiorito
Stadio Olimpico (Roma).
AC Milán
G. Donnarumma – Conti (52. Calabria), Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Paquetá (63. K. Piątek), Biglia (72. Binnásir), Kessié – Suso, Leao, Çalhanoğlu.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:17.
Druhá půle nabídla dva góly, hostům se nejprve podařilo vyrovnat, jenže domácí téměř ihned odpověděli a znovu strhli vedení na svoji stranu. Tentokrát už těsný stav vydržel až do konce, navzdory tomu, že k vidění byly další příležitosti na obou stranách.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán), jenž celkem zbytečně prudce počastoval Pastoreho. Domácí tak v klidu mohou šetřit čas.
90+4'
Calabria se dral do zakončení před soupeřovou bránou, ovšem k míči se nakonec nedostal.
90+2'
Çalhanoğlu míč hezky zakroutil na vzdálenější tyč, avšak o malý kousek ji minul. Myslím, že obrovský balvan spadl ze srdcí domácím hráčům i jejich fans.
90+2'
Přímý kop pro AC Milán, povede se mu vyrovnat?
90+1'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Kolarov (AS Řím).
90+1'
Nastavovat se bude pro italskou ligu standardních pět minut.
90'
Špatná kolmá přihrávka hostů znamená ztrátu míče a domácí vyráží do brejku.
88'
Çalhanoğlu byl blízko, ovšem jeho střela do protipohybu se otřela jen o boční síť.
87'
Milánský tým sice drží míč na kopačkách, ale přes pevnou soupeřovu obranu se nemůže dostat do zakončení. Čas se mu neúprosně krátí.
85'
Je tu faul domácí, kteří se tak musí stáhnout ke své bráně. Soupeř bude rozehrávat standardku z levé strany.
83'
Žlutou kartu dostává Yıldırım Mert Çetin (AS Řím).
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Davide Santon.
82'
Špatná souhra hostů končí nepřesnou přihrávkou a míčem u domácího gólmana.
79'
Dnes už podruhé kazí radost z gólu ofsajd, nyní to byli domácí, kteří skórovali, avšak branka není správně uznána.
78'
Žlutou kartu dostává Mirko Antonucci (AS Řím).
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Yıldırım Mert Çetin.
76'
Hra je přerušena, ošetřován je Spinazzola a zřejmě bude nutné střídání.
75'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, oba celky se dostanou hodně daleko, ovšem poté se činí obě obrany, které svým brankářům usnadňují práci.
74'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (AC Milán).
72'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Ismaël Binnásir.
70'
Zaniolo mohl dát svému celku pojistku, hlavou ale zamířil jen vedle vzdálenější tyče.
69'
Po velkém obléhání se přeci jen povedlo zakončit Bigliovi, ovšem jeho nepříliš prudký pokus Pau López bez větších potíží lapil.
66'
Dvakrát to jeden z hostů zkoušel v pokutovém území, v obou případech trefil pouze bránícího protihráče.
64'
Žlutou kartu dostává Lucas Biglia (AC Milán).
63'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Krzysztof Piątek.
61'
Hosté se snaží o odpověď, tentokrát však narazili na pozornou obranu AS.
58'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí si berou ztracené vedení rychle zpátky. Po chybě hostující obrany si míč zpracoval NICOLÒ ZANIOLO a střílel rovněž do protipohybu gólmana na vzdálenější tyč.
55'
AC Milán právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Volný THEO HERNÁNDEZ si v pokutovém území zpracoval míč a zamířil do bližšího dolního rohu brány. Pau López nemohl zasáhnout, neboť míč šel do jeho protipohybu.
53'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Mirko Antonucci.
52'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Conti, přichází Davide Calabria.
51'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Smalling, avšak vedle bližší tyče.
50'
Kolarov tyto standardky umí, avšak tentokrát trefil jen hlavu jednoho z protihráčů, od níž se míč odrazil mimo bránu.
49'
Žlutou kartu dostává Mateo Musacchio (AC Milán).
49'
Domácí si vynutili faul a rozehrávat budou přímý kop z hodně slibné pozice.
47'
Pastore střílel z hodně těžké pozice na levé straně, míč navíc špatně trefil a s tímto pokusem nemohl rozhodně uspět.
46'
První půle nebyla nastavena ani o minutu. Zápas začal poměrně nudným tempem, více aktivní byli hosté, kteří i skórovali, avšak branka nebyla uznána. Až po prvním gólu se kvalita zvedla a můžeme jen doufat, že tomu bude i ve druhém poločase.
45+1'
45'
Situace se ale otočila a do zakončení se hnal Suso, místo střely volil přihrávku, která byla zblokována na roh.
44'
Po vedoucí brance sou domácí více aktivní, nyní dělají soupeři velké potíže u jeho malého vápna.
42'
Domácí byli hodně blízko druhé brance. Pastore se ocitl sám před brankářem, avšak se střelou dlouho otálel a nakonec mířil jen do vyběhnutého gólmana, který předvedl fantastický zásah, míč vytěsnil na roh a podržel svůj tým.
41'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
40'
Hernández dobře zapracoval v obraně a jeho tým bude rozehrávat aut.
38'
Domácí jdou do vedení, v tomto případě je branka jasná. Míč byl po rohovém kopu prodloužen na vzdálenější tyč, kde stál volný EDIN DŽEKO, který zblízka zamířil hlavou do břevna, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru.
37'
Stále hráči AS Řím zůstávají na své polovině.
36'
Domácí přenesli hru ke svému brankáři, který uklidňuje hru a po chvíli rozehrává.
34'
Zatím to jsou spíše hráči AC Milán, kdo hrozí. Nyní zkoušel střelu Suso, avšak mířil přímo na připraveného Pau Lópeze.
33'
Pastore se sice zlobí, avšak jeho faul byl evidentní. Domácí borec tak musí zanechat útočné akce, míč odevzdat a vrátit se zpět.
32'
Znovu si hráči AC dlouho přihrávali a ve finální fázi pouze nakopli míč na soupeřovu polovinu.
30'
Leao místo střely volil přihrávku na střed do velké skrumáže, což byla nejspíš chyba, neboť domácí stačili míč odvrátit.
28'
Konečně po dlouhé době nějaký střelecký pokus. Çalhanoğlu napřáhl z dálky, ale střelou po zemi na bližší tyč domácího brankáře nepřekvapil. Ten se stačil natáhnout a míč včas zastavil.
27'
Míč končí v rukách milánského brankáře, který rychle rozehrává.
25'
Řada nepřesných přihrávek na obou stranách, v posledních chvílích nesledujeme zrovna kvalitní podívanou. Od obou celků se určitě čekalo víc.
23'
Hosté si teď dlouho přihrávají mezi sebou na své straně.
21'
Zaniolo se těžce zvedá z trávníku, zřejmě předtím utrpěl nějaký šrám, ale faul se nepíská.
20'
Pastore vystihl špatnou rozehrávku soupeře a opět zakončoval, tentokrát z otočky, ale opět mimo tři tyče.
18'
Pastore na druhé straně střílel z voleje na hranici pokutového území, mířil kousek vedle vzdálenější tyče.
16'
Milánský celek se už radoval z gólu, ovšem předčasně. Míč sice skončil v bráně, avšak střílející hráč stál v ofsajdu.
14'
Teď se hostům nepovedlo projít přes obranu soupeře a míč končí u Pau Lópeze.
12'
Leao po pěkné přihrávce od spoluhráče střílel na bližší tyč, kterou těsně minul. Míč se otřel o boční síť a skončil v zámezí.
12'
Hernández v úniku inkasoval úder do obličeje, jeho tým rozehraje kousek od středové čáry. Karta udělena není.
10'
Hodně špatně si teď hosté přihráli a jejich akci tím končí.
9'
Pau López byl připraven i více jistý, než jeho protějšek a balón lehce ukryl do rukavic.
9'
V pořadí zřejmě už čtvrtý roh Milánu.
8'
Donnarumma zaváhal při vyběhnutí, míč se mu nepovedlo chytit do rukou, avšak nikdo z protihráčů se k dorážce nedostal.
6'
Paquetá teď schytal nepříjemný úder míčem do obličeje, po chvíli se však zvedl a pokračuje ve hře. Nevědomky tak zamezil i šanci svého celku.
5'
Hned třikrát zkoušeli milánští hráči štěstí, dvakrát odvrátili obránci Říma míč do zámezí, na třetí pokus po skrumáži odkopli balón ke středovému kruhu.
4'
Nyní hostující celek rozehraje rohový kop.
2'
Hosté se málem dostali do přečíslení, avšak po zkažené přihrávce o šanci přišli.
1'

AS Řím: Pau López – Spinazzola, Smalling, Fazio, Kolarov – Mancini – Zaniolo, Pastore, Veretout, Perotti – Džeko (C).
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Juan Jesus, Calafiori, Çetin, Santon, Darboe, Riccardi, Florenzi, Antonucci.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Paquetá, Biglia, Kessié – Suso, Leao, Çalhanoğlu.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Calabria, Duarte, Gabbia, Binnásir, Krunić, Castillejo, K. Piątek, Borini, Rebić.

Rozhodčí: D. Orsato – L. Manganelli, V. Fiorito.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát. Poprvé doma zvítězil AC Milán těsně 2:1, poté v Římě došlo na remízu 1:1.
AC Milán

Narazí totiž na milánský AC, který se sice nachází až na dvanáctém místě, ale dá se očekávat, že se Milánští zvednou a postupně budou stoupat tabulkou výše. Hráči AC Milán si připsali deset bodů za tři výhry, jednu remízu a čtyři prohry. Ve dvou posledních odehraných duelech ale zabrali. 2:1 zvítězili na půdě Janova, doma potom remizovali 2:2 s Lecce. Oproti AS Řím však nehrají žádnou evropskou soutěž, Liga mistrů i Evropská liga jim utekly. Ovšem ne umístěním v tabulce, ale díky zákazu organizace UEFA. Milán nesmí rok hrát žádnou z těchto evropských soutěží kvůli porušení finančního fair play. Už loni dostal Milán pokutu 12 milionů eur za nevyrovnaný rozpočet a zákaz hrát EL. Ovšem Milánští se odvolali a soutěž odehráli. Letos se ale hosté rozhodli dobrovolně přijmout trest, aby měli více času na urovnání finanční situace a místo nich tak EL hraje AS Řím, který měl původně hrát jen kvalifikaci. Mohou se tak soustředit pouze na ligové výkony, které však ještě nejsou dobré.
AS Řím

Fotbalisté dnes domácího AS Řím, které stále trápí marodka, jsou v tabulce Serie A na šestém místě se třinácti body. Po osmi kolech si připsali tři výhry, čtyři remízy a jednu prohru. V posledních dvou utkáních nedokázali plně bodovat. Dvakrát remizovali. 1:1 s Cagliari a 0:0 pak se Sampdorií. A stejně tak si vedou i v Evropské lize, kde mají za sebou tři duely. Nejprve porazili 4:0 turecký Basaksehir, pak ale přišly dva nerozhodné výsledky. Shodně 1:1 hráli s Wolfsbergem a Mönchengladbachem. Dnes by tak před svými diváky rádi po delší době zase plně bodovali, ale nečeká je vůbec nic lehkého.
Hezký nedělní večer u italského fotbalu. V rámci italské Serie A je na programu deváté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy AS Řím a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62