Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Parma - 8. července 2020   21:45

AS Řím
43' Mchitarjan (Peres) • 57' Veretout
2:1
(1:1)
Parma
9' Kucka
AS Řím
Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Peres (67. Kolarov), Diawara (83. Villar), Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini (83. C. Pérez), Mchitarjan (90. Zaniolo) – Džeko.
Fabbri – Liberti, Gori
Stadio Olimpico, Řím
Parma
Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gi. Pezzella – Hernani (87. Scozzarella), Kucka, Barillà (63. Karamoh) – Kulusevski (81. Caprari), Cornelius (46. Kurtić), Gervinho (87. Sprocati).

To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:10.
Je dobojováno, AS Řím nakonec otočil nepříznivě se vyvíjející zápas a udolal Parmu 2:1. Hosté se ujali vedení už v osmé minutě, kdy proměnil penaltu Juraj Kucka. Těsně před koncem první půle ale vyrovnal Mchitarjan a krátce po změně stran dokonal obrat výstavní ranou Veretout. Hosté málem měli možnost znovu skórovat z penaltového puntíku, ruku Mancihiho ale sudí Fabbri ani po konzultaci s VAR neodpískal. Domácí si naopak vytvořili pár dalších tutovek v samotném závěru, stav 2:1 už se ale nezměnil.
90+6'
90+6'
Ještě v jedné šanci se zjevil Leonardo Spinazzola, jeho přízemní ránu ale Sepe reflexivně vyrazil!
90+6'
Roger Ibañez ještě za faul na Sprocatiho vidí žlutou kartu.
90+5'
Gonzalo Villar se zjevil sám před Luigim Sepem, tuto gólovku ale spálil a nechal vyniknout hostujícího gólmana!
90+4'
Římané se snadno brání a sami vyrážejí do rychlých protiútoků, nyní míří kupředu Džeko.
90+3'
Nepříliš prudká hlavička Bruna Alvese doletěla přímo do Lópezovy náruče, domácí brankář s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá.
90+2'
Carles Pérez se dostal k míči po minele v rozehrávce Parmy, poté ale rovněž zaváhal a nedokázal najít volného Džeka!
90+1'
Střídající Sprocati to zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho střela ale zamířila vysoko nad břevno Lópezovy svatyně.
90'
Druhý poločas bude nastaven hned o šest minut!
90'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Nicolò Zaniolo.
89'
Hostům se čas začíná neúprosně krátit, na nějaký závěrečný tlak Parmy to teď navíc vůbec nevypadá.
87'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Mattia Sprocati.
87'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Matteo Scozzarella.
86'
Na centr Veretouta si na zadní tyči naskočil Edin Džeko, míč ale pořádně netrefil, a Sepe tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
85'
Jasmin Kurtić vidí za svůj zákrok u postranní čáry žlutou kartu.
84'
Střídající Carles Pérez mohl definitivně rozhodnout, ze skvělé pozice ale nepropálil Sepeho!
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Carles Pérez.
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Gonzalo Villar.
83'
Kuckův centr z pravé strany zblokoval Bryan Cristante, hosté následně vybojovali alespoň autové vhazování.
82'
Exekuce této standardky se ujal Hernani, který ale trefil pouze hlavu bránícího Lorenza Pellegriniho.
81'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Gianluca Caprari.
81'
Gianluca Mancini zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl Gervinha k zemi, hosté tak budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
80'
Reprezentant Pobřeží Slonoviny hledal v pokutovém území Jasmina Kurtiće, ten si ale prudký centr nedokázal zpracovat.
79'
Parmským fotbalistům už na vstřelení vyrovnávacího gólu zbývá jen něco málo přes deset minut, u balonu je nyní Gervinho.
78'
Dejan Kulusevski opět leží na trávníku. Tentokrát jej fauloval Henrich Mchitarjan, který za svůj zákrok navíc vidí žlutou kartu.
76'
Gervinho už se radoval z gólu, celé akci ale předcházel jasný ofsajd zkušeného křídelníka!
75'
Diawara ve středu hřiště fauloval střídajícího Karamoha, parmští fotbalisté už rychle zakládají další útočnou akci.
74'
Penalta to nebude! Fabbri po dlouhém průzkumu záznamu inkriminované situace odmítl ukázat na pokutový kop, ačkoliv se Mancini míče zcela prokazatelně dotkl rukou...
72'
Gianluca Mancini se ve vlastním pokutovém území zřejmě dotkl míče rukou! Sudí Fabbri si vyžádal pomoc VAR.
71'
Amadou Diawara ve středu pole povalil Kucku, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
70'
Střídající Aleksandar Kolarov si na střelu z pravého okraje pokutového území netroufl a jeho centr navíc ani nebyl nikterak přesný.
69'
Domácí trenér teď za nějaké průpovídky vůči rozhodčímu Fabbrimu vidí žlutou kartu...
68'
Matteo Darmian to přehnal s důrazem v souboji s Rogerem Ibañezem, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
67'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Aleksandar Kolarov.
65'
Na zemi po souboji s Mchitarjanem zůstává ležet Dejan Kulusevski, který je viditelně otřesen.
64'
Lorenzo Pellegrini prchl po pravém křídle, po souboji s bránícím Alvesem ale o míč přišel.
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Yann Karamoh.
61'
Před Mchitarjanem se otevřela dálnice volného prostoru, které Arménec využil a poté přenechal míč Džekovi, jemuž ale zakončení vůbec nevyšlo.
60'
Ani ze svého sedmého rohového kopu v utkání domácí nezahrozili, Kucka teď může vyvézt balon do bezpečí.
59'
K dalšímu pokusu se odhodlal Leonardo Spinazzola, jeho ránu ale obránci Parmy zblokovali do zámezí.
57'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí se zničehonic dostávají do vedení! JORDAN VERETOUT napřáhl z dobrých dvaceti metrů a jeho náramná rána zapadla přesně k levé tyči!
56'
Mezitím už se opět hraje, svěřenci Eusebia Di Francesca teď od Mchitarjana zakládají další akci.
54'
Bývalý zadák Manchesteru United už je zpět na nohou a pomalu se šourá ze hřiště, nevypadá to, že Darmian bude schopen pokračovat.
53'
Právě Darmian teď zůstal ležet na trávníku po ostrém souboji s Diawarou, který mu v pádu omylem šlápl na holeň.
52'
Matteo Darmian vyváží míč přes půlící čáru, v úvodu druhé půle se ani jednomu týmu nedaří vytvořit si souvislou územní převahu.
50'
Henrich Mchitarjan z velké dálky jen vyprášil Sepeho rukavice – snadná práce pro parmského gólmana.
49'
Bruno Peres vidí za svůj ostrý zákrok na Hernaniho žlutou kartu.
48'
Veretoutův centr z pravé strany si Luigi Sepe pohlídal a s odkopem teď vůbec nespěchá.
47'
Mchitarjanova kolmice na Pellegriniho byla příliš prudká a obránci Parmy dokázali dopravit balon do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Jasmin Kurtić.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:49.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi a do kabin se jde za vyrovnaného stavu 1:1. Parmští se dostali do vedení již v samotném úvodu, kdy Bryan Cristante v pokutovém území fauloval Andrease Corneliuse a nařízenou penaltu proměnil Juraj Kucka. Domácí se poté dlouho trápili, nakonec se jim ale záslsuhou Mchitarjana podařilo vyrovnat.
45+3'
45+2'
Římané ještě vybojovali roh, po němž se u vzdálenější tyče zjevil volný Jordan Veretout, jehož hlavička těsně minula parmskou svatyni!
45+1'
Peresův centr z pravé strany sice nikoho v bílém dresu nenašel, Leonardo Spinazzola ale ještě udržel míč na hrací ploše.
45'
První poločas bude o dvě nastavené minuty delší.
44'
Domácí pokračují v ofenzivních choutkách, Leonardo Spinazzola si ale na levém křídle nepřišel na Darmiana.
43'
Změnilo, a to prakticky okamžitě! Peres vybojoval míč na pravém okraji pokutového území a poté ho posunul na osu hřiště k HENRICHU MCHITARJANOVI, jenž napálil balon nekompromisně pod břevno!
41'
Zatímco akce AS Řím jsou velice pomalé a kostrbaté, Parma nepřestává hrozit z rychlých brejků. Uvidíme, zdali se na tom něco změní.
39'
Dejan Kulusevski na útočné polovině přenechal balon Kuckovi, slovenský středopolař ale vypálil značně nepřesně.
38'
Teď měli hosté štěstí. Lorenzo Pellegrini poslal zajímavý centr do předbrankového prostoru, Henrich Mchitarjan na míč ale těsně nedosáhl!
36'
Po nepřehledné situaci před Sepem dokázal Darmian zakopnout balon do bezpečí.
35'
V pokutovém území Parmy se ale nejrychleji zorientoval Bruno Alves a odhlavičkoval centr od rohového praporku do bezpečí.
34'
Dalekonosná rána Bruna Perese byla zblokována, domácí tak budou mít k dispozici rohový kop.
33'
Henrich Mchitarjan se za hranicí pokutového území zmocnil odraženého míče a bez váhání vypálil – leč nepřesně.
32'
Svěřenci kouče Di Francesca se sice znovu usadili na útočné polovině, jejich kombinace je ale jalová a postrádá nějakou ideu.
30'
Je za námi půlhodina utkání a momentálně sledujeme poklidnou kombinaci hráčů Parmy na polovině hřiště. Je znát, že AS Řím je zcela z formy.
29'
Následný Hernaniho centr od rohového praporku nikoho v modro-žlutém dresu nenašel a balon skončil v autu.
28'
Gervinho si navedl míč ke střele z levého okraje pokutového území, pokus zkušeného reprezentanta Pobřeží Slonoviny byl ale zblokován do zámezí.
27'
Leonardo Spinazzola našel z levé strany uvnitř pokutového území hlavu Peresse, zadák AS ale nezamířil přesně!
26'
Bruno Alves si nepřidělával starosti a zadovkou posunul míč na brankáře Sepeho.
24'
Edin Džeko si vyšlápl na Hernaniho, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
23'
Ofsajd a v něm Juraj Kucka, ojedinělá útočná akce parmského týmu neměla dlouhého trvání.
22'
Bruno Peres se vydal kupředu po pravém křídle, jeho následný centr ale skončil bezpečně skryt v Sepeho náruči.
21'
Andreas Cornelius pod tlakem jen odkopl míč směrem k Lópezovi, svěřenci Eusebia Di Francesca už zakládají další protiútok.
20'
Po trmě-vrmě v šestnáctce Parmy se balon odrazil k Veretoutovi, zkušený středopolař ale vysoko přestřelil.
19'
Po dalším nepřesném nákopu Mchitarjana je balon v autu, vhazovat bude krajní bek Parmy Matteo Darmian.
17'
Na opačné straně zahrozil Hernani, jeho dalekonosná střela ale postrádala přesnost a Pau López mohl zůstat v klidu.
16'
Hosté sice tuto standardní situaci soupeře ustáli, hráči v bílých dresech už ale okamžitě zakládají další útok.
15'
Leonardo Spinazzola to zkusil z pravého okraje pokutového území, Luigi Sepe si ale připsal snadný zákrok.
14'
Henrich Mchitarjan se pokusil vysokým nákopem najít Džeka, pas arménského legionáře ale postrádal přesnost.
13'
Fotbalisté římského AS si vyměňují míč na útočné polovině, nedaří se jim ale prokousat se blíže pokutovému území Parmy.
11'
Z pravé strany přiletěl zajímavý centr na hlavu Edina Džeka, bosenský snajpr ale netrefil míč ideálně.
10'
Hosté navíc pokračují v útočení, teď ale po faulu Andrease Corneliuse o balon přijdou.
9'
Parma právě vstřelila branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal JURAJ KUCKA a slovenský reprezentant uklidil míč bezpečně do protipohybu gólmana Lópeze. Parma jde do vedení!
8'
Bryan Cristante navíc za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
8'
Ale pozor! Fabbri si celou situaci ještě prohlédl u videa a po konzultaci s videorozhodčím přeci jen nařídil pokutový kop!
6'
Dánský útočník ve službách Parmy ale pádu hodně přidal, tohle na penaltu nebylo ani náhodou.
5'
Andreas Cornelius upadl v pokutovém území po souboji s Cristantem, sudí Fabbri ale nechává pokračovat ve hře.
3'
Giuseppe Pezzella na půli hřiště fauloval Bruna Perese, domácí si tak budou moci rozehrávku zopakovat.
2'
Juraj Kucka po pravém křídle zavezl míč hluboko na útočnou polovinu, na bránícího Rogera Ibañeze si ale nepřišel a balon skončil v zámezí.
1'

AS Řím: Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko.
Náhradníci: Mirante – Kolarov, Fazio, Zaniolo, N. Kalinić, Ünder, Çetin, Pastore, Villar, Perotti, Zappacosta, C. Pérez.

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gi. Pezzella – Hernani, Kucka, Barillà – Kulusevski, Cornelius, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Karamoh, Brugman, Gagliolo, Kurtić, Grassi, Scozzarella, Regini, Sprocati, Dermaku, Caprari, Laurini.

Rozhodčí: Fabbri – Liberti, Gori.
Parma Calcio 1913
Parma ještě nedávno držela šanci na evropské poháry, jenže stejně jako její dnešní soupeř třikrát v řadě nebrala jediný bod. Na Calcio to však má ještě horší následky než na Řím, protože se tím propadlo až na dvanáctou příčku, přičemž na první pohárové místo ztrácí devět bodů, což už je docela dost. Pro Parmu je navíc dost frustrující i to, že s Fiorentinou, Veronou a Interem padla o jedinou branku. Dnešní hosté alespoň už mají skoro jisté, že nesestoupí, takže můžou ještě v klidu zabojovat o lepší umístění.

Poslední tři utkání
Parma vs. Fiorentina – 1:2
Verona vs. Parma – 3:2
Parma vs. Inter – 1:2
AS Řím
AS Řím ještě bude muset hodně zabojovat jen o to, aby se vůbec dostalo do Evropy. Aktuálně je sice na pátém místě zajišťující Evropskou ligu, ale do Ligy mistrů se už tutově nedostane, protože čtvrtá Atalanta má na něj obrovský patnáctibodový náskok. Dnešním domácím vůbec nepomáhá ani aktuální forma, protože prohráli třikrát v řadě, přičemž ve všech třech utkáních vstřelili jedinou branku, zatímco jich šest inkasovali. Kvůli tomu už má Řím stejně bodů jako šestá Neapol a na sedmý AC Milán má jen dvoubodový náskok. AS už tak dnes konečně potřebuje prolomit nepříznivou sérii, takže uvidíme, jestli se mu to povede.

Neapol vs. AS Řím – 2:1
AS Řím vs. Udinese – 0:2
AC Milán vs. AS Řím – 2:0
Zdravím všechny fotbalové příznivce! I přes týden nás čeká pěkná kupa zápasů ze všech možných velkých evropských lig. Spolu se mnou se tentokrát zaměříte na Serii A, konkrétně na duel mezi Římem a Parmou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62