Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : AS Řím - 1. března 2020   18:00

Cagliari
28' João Pedro (Ch. Oliva) • 76' Pereiro (Nainggolan) • 89' João Pedro
3:4
(1:2)
AS Řím
30' N. Kalinić   • 42' N. Kalinić  (Mchitarjan) • 64' Kluivert  (N. Kalinić) • 82' Kolarov
Cagliari
Olsen – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Ionita (67. Pereiro), Ch. Oliva, Rog (90+1. Ragatzu) – Nainggolan, João Pedro – Paloschi (68. Simeone).
Di Bello – Mondin, de Meo
Sardegna Arena, Cagliari
AS Řím
Pau López – Peres (85. Santon), Smalling, Fazio (C), Kolarov – Villar, Cristante – Ünder (77. C. Pérez), Mchitarjan, Kluivert (86. Veretout) – N. Kalinić.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:14. Střely mimo: 0:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:13.
Je konec! AS Řím nakonec zvládlo přestřelku na hřišti Cagliari a vítězí 4:3.Domácí celek se navíc ujal vedení, když se prosadil Pedro! Hned z následné akce ale dokázal po chybě domácí obrany vyrovnat Nikola Kalinič! V závěru poločasu navíc AS předvedlo přímočarou akci a Nikola Kalinič svou druhou brankou v utkání poslal hostující celek do vedení. Po změně stran navíc utekl domácí obraně Kluivert. Následně však dokázal přesnou střelou snížit Pereiro. Deset minut před koncem se s velkou porcí štěstí prosadil z přímého kopu Kolarov. Domácí ale nesložili zbraně a po ruce Chrise Smallinga zahrávali pokutový kop, po kterém snížil Pedro. Víc už ale Cagliari nestihlo.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Daniele Ragatzu (Cagliari Calcio).
Žlutou kartu dostává Davide Santon (AS Řím).
90+6'
V samotném závěru se Cagliari nadále tlačí do pokutového území, ale fotbalisté AS pokračují v urputné defenzivě.
90+5'
Robin Olsen nakopl míč na polovinu AS, jenže Smalling dokázal uspět v hlavičkovém souboji a odehrál míč mimo nebezpečný prostor.
90+4'
Gastón Pereiro se na hranici velkého vápna hnal za odraženým míčem, ale obránce jej před ním dokázal na poslední chvíli odkopnout do autu.
90+3'
Pau López dlouho otálel s rozehrávkou a vysloužil si žlutou kartu.
90+2'
Cagliari už se usadilo na polovině soupeře a domácí fotbalisté si hledají cestičku do zakončení. Hráči AS se musí strachovat o výsledek.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90+1'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Daniele Ragatzu.
89'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Je sníženo! K exekuci pokutového kopu se postavil JOAO PEDRO, jehož ránu brankář vyrazil před sebe, ale stejný hráč z dorážky dostal míč do sítě!
88'
Smalling hrál rukou a Cagliari bude kopat penaltu!
88'
Marko Rog odcentroval do pokutového území, kde zahrál hodně zajímavým způsobem Smalling. Domácí se dožadují penalty a sudí se jde podívat na video!
87'
Carles Pérez vyslal nadýchaný oblouček na hranici velkého vápna, kam si naběhl Kalinič, ale autor dvou branek na vysokou pobídku nedosáhl.
86'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Jordan Veretout.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Davide Santon.
84'
Nálada na hřišti se opět naprosto obrátila. Domácí fotbalisté si teď nejsou schopni vyměnit krátké přihrávky. Také domácí fanoušci najedou přestali fandit.
82'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hostující celek přidává i čtvrtou branku a výrazně se přibližuje k vítězství! Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal ALEKSANDAR KOLAROV a jeho technický pokus zapadl se štěstím do sítě.
81'
Pellegrini zastavil Kaliniče hodně ostrým skluzem a dostává žlutou kartu.
80'
Hostující celek se najednou začíná strachovat o své vedení. Naopak domácí fotbalisté jsou plní energie a napadají rozehrávku soupeře opravdu vysoko.
79'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AS Řím).
78'
Justin Kluivert dostal krásnou přihrávku proti noze na hranici velkého vápna, jenže jeho technickou střelu dokázal Olsen skvěle vyrazit.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Carles Pérez.
76'
Pozor! Domácí celek ještě dokázal zdramatizovat závěr dnešního souboje! GASTÓN PEREIRO si navedl míč do blízkosti pokutového území, odkud zakončil levačkou a jeho rána zapadla k přední tyči!
75'
Fabrizio Cacciatore si dal pozor na prudkou přihrávku na rozběhnutého Kolarova a včasným skluzem odehrál míč do zámezí. Vhazuje hostující celek.
74'
Aleksandar Kolarov dostal krásnou přihrávku do běhu na levou stranu, zpětnou přihrávkou našel Villara, jehož rána prolétla vysoko nad břevnem.
73'
Luca Pellegrini odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže i s jeho pobídkou si obrana AS dokázala bez větších problémů poradit.
72'
Radja Nainggolan se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině soupeře. Centrovaný míč se snesl na značku pokutového kopu, ale tam kraloval Smalling.
71'
Právě Simeone si řekl o přihrávku mezi obránce soupeře, jenže nikdo v červenomodrém dresu jeho akci nepodpořil a jeho průnik skončil nepřesnou střelou.
70'
Simeone trefil soupeře šlapákem a dostává žlutou kartu.
69'
Christian Oliva dostal krásnou přihrávku do blízkosti pokutového území, odcentroval na značku pokutového kopu, ale tam nebyl nikdo v domácím dresu.
68'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Giovanni Simeone.
67'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Gastón Pereiro.
66'
Rozhodčí ještě brankovou situaci konzultoval s kolegou u videa. O ofsajd se ale podle všeho nejednalo.
64'
Římský celek přidává třetí gól a odskakuje na rozdíl dvou branek! Do rychlého protiútoku se dostal JUSTIN KLUIVERT, který utekl obráncům a svůj únik zakončil střelou k tyči!
63'
Luca Pellegrini dostal prostor na levé straně a vymyslel průnikovou přihrávku za obranu soupeře. Nikdo v červenomodrém dresu jeho pobídku nepochopil.
62'
João Pedro dostal prostor na hranici velkého vápna, roztáhl hru na pravou stranu, jenže následný Paloschiho centr trefil jen vracejícího se Chrise Smallinga.
61'
Cengiz Ünder rozkmital své rychlé nohy a probil se do pokutového území. Hostující rychlík poté zakončil levačkou, ale vůbec netrefil branku Cagliari.
60'
Chris Smalling se v pokutovém území prodral k centru z pravé strany hrací plochy, ale jeho zakončení hlavou našlo cestu jen do rukavic připraveného Olsena.
59'
Radja Nainggolan prošel s míčem u nohy na hranici velkého vápna, kde si balón přehodil na pravačku, ale jeho pokus skončil kousek nad břevnem.
58'
Cengiz Ünder prohnal domácí obránce. Klavan se před ním stačil vrátit na vlastní polovinu a pomohl si malou domů. Olsen následně odkopem daroval míč soupeři.
57'
Na světě je další žlutá karta! Za ostrý skluz ji dostává Bryan Cristante.
56'
Luca Pellegrini dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, krásně si míč přehodil na levačku, nicméně jeho pobídka skončila u dobře postaveného soupeře.
55'
Bryan Cristante dlouho otálel s rozehrávkou na levé straně hrací plochy, nicméně jeho průniková přihrávka skončila u dobře postaveného obránce.
54'
Bruno Peres dostal prostor na pravé straně hrací plochy, jenže jeho průnik neměl moc šancí na úspěch. Krajní obránce AS totiž zapomněl míč za sebou.
53'
Artur Ionita se probil do pokutového území, kde se krásně otočil kolem obránce, jenže jeho zpětná přihrávka na hranici velkého vápna nenašla adresáta.
52'
Další obrovská šance AS! Po rychlém brejku dostal přihrávku na hranici velkého vápna Cengiz Ünder, ale jeho technickou ránu zastavilo břevno!
51'
Hostující celek zahrával další přímý kop. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, ale připravený Robin Olsen dokázal balón vyboxovat.
50'
Bruno Peres poslal prudkou přihrávku podél pravé pomezní čáry, ale domácí obránce Klavan zachytil Kaliničův náběh a pustil míč do autu.
49'
Chris Smalling dostal prostor na pravé straně, dostal se do volného prostoru a odcentroval na malé vápno. Nikola Kalinič si ale na třetí branku musí počkat.
48'
Chris Smalling si řekl o přihrávku na pravou stranu, krásně se s míčem otočil a nakopl jej na polovinu domácího celku. Nikdo v bílém se k jeho pobídce nedostal.
47'
Luca Pellegrini prodloužil přihrávku za obranu hostujícího celku, ale jeho pobídku si obránci AS hravě pohlídali a dokázali míč odehrát do bezpečí.
46'
Cagliari obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Nákop za obranu hostujícího celku si ale s přehledem pohlídal obránce Chris Smalling.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně zajímavou podívanou! Domácí Cagliari v úvodu přestálo velké šance soupeře. Domácí celek se navíc ujal vedení, když se prosadil Pedro! Hned z následné akce ale dokázal po chybě domácí obrany vyrovnat Nikola Kalinič! V závěru poločasu navíc AS předvedlo přímočarou akci a Nikola Kalinič svou druhou brankou v utkání poslal hostující celek do vedení. Do kabin se proto jde za stavu 1:2.
45'
45'
Hostující celek zahrával v závěru prvního poločasu další rohový kop. Peres tentokrát odcentroval prudce na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém dresu.
44'
Cagliari se vydalo do útoku se snahou o rychlou odpověď, ale přihrávka na levou stranu skončila jen u připraveného obránce Kolarova.
42'
Hostující celek dokázal otočit vývoj dnešního souboje ještě před koncem prvního poločasu! AS podniklo rychlý přechod do pokutového území. Henrich Mchitarjan ještě přihrál pod sebe a NIKOLA KALINIČ přidal z malého vápna svůj druhý zásah v utkání!
41'
Christian Oliva poslal prudkou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže tam nenašel nikoho ze spoluhráčů. Dotírající Cengiz Ünder pomalou rozehrávku na hřišti nedohnal.
40'
Po dalším centru už na míč dosáhl Alberto Paloschi, který hlavičkoval v pádu a míč jen líznul kolem vzdálenější tyčky. Hostující brankář mohl zůstat klidný.
39'
Cagliari zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo z domácích fotbalistů se nedostal do zakončení hlavou.
38'
Marko Rog obral o míč hostujícího Villara a hnal se směrem k pokutovému území. Cengiz Ünder jej ale stačil zastavit za cenu nedovoleného zákroku.
37'
Hostující celek zahrával další přímý kop, jenže prudký centr skončil v rukavicích připraveného brankáře Olsena. Domácí gólman poté rozehrál na levou stranu.
36'
A po ostrém skluzu vidí žlutou kartu také Joao Pedro.
36'
Až nyní se po další akci zapisuje na seznam hříšníků Cengiz Ünder.
35'
Aleksandar Kolarov se po souboji na levé straně cítil ukřivděně a vydal se do debaty s hlavním rozhodčím. Sudí vše vyřešil bez karetního trestu.
34'
Nikola Kalinić napadal rozehrávku domácích stoperů, jenže při změně směru podklouzl a poroučel se k zemi. Hostující celek ale vybojoval míč.
33'
AS Řím zahrávalo další přímý kop na polovině domácího celku. Jeho exekuce se ujal Cristante, který vyslal centr na malé vápno, kam si pro míč došel Olsen.
32'
Zadáci AS Řím kombinují s míčem na kopačkách a snaží se otevřít další skulinku v obraně domácího celku. Na hřišti navíc začínají trýskat emoce.
30'
Domácímu celku vedení moc dlouho nevydrželo! Římský celek totiž odpověděl hned z první akce. Po rychlé kombinaci přiletěl centr na malé vápno, který domácí obránce netrefil ideálně a NIKOLA KALINIČ hlavou vyrovnal!
28'
Domácí celek se dostává do vedení! Cagliari dokázalo udeřit ze své první šance v dnešním souboji! JOAO PEDRO si naběhl na prudkou přihrávku, kterou si skvěle zpracoval a parádním obloučkem nachytal brankáře AS!
27'
Pau López se musel zapojit do rozehrávky hostujícího mužstva. Brankář AS rozehrál na pravou stranu, jenže Peres míč pro hostující celek dlouho neudržel.
26'
Christian Oliva dostal přihrávku do pokutového území a pohotově zakončil levačkou. Jeho ránu však hostující brankář dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
25'
Cengiz Ünder si z pravého křídla navedl míč na hranici velkého vápna, odkud zakončil levačkou, ale jeho pokus prosvištěl kousek nad břevnem.
24'
Fabrizio Cacciatore je v posledních minutách ústřední postavou dnešního souboje. Domácí fotbalista hledal prudkou přihrávkou Roga, kterému k zakončení scházel krok.
23'
Zadáci Cagliari kombinují na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru. Fotbalisté AS Řím však nadále pokračují ve vysokém presinku.
22'
Fabrizio Cacciatore se tentokrát v pokutovém území natahoval po odraženém míči, jenže se při snaze o dorážku dopustil útočného faulu.
21'
Fabrizio Cacciatore dostal přihrávku do běhu, jenže při zpracování zapomněl míč za sebou a nedokázal jej vybojovat zpět před napadajícím soupeřem.
20'
Aleksandar Kolarov podpořil ofenzivu hostujícího celku sprintem po levém křídle. Srbský veterán se ale nedostal k odcentrování. Cagliari v posledních minutách zlepšilo obrannou činnost.
19'
Radja Nainggolan si také vyzkoušel roli centrujícího hráče. Jeho pobídka plachtila na malé vápno, ale pozorná obrana hostujícího celku nechala míč prosvištět do autu.
18'
Marko Rog odcentroval z pravé strany na malé vápno, kam spěchali hned tři fotbalisté Cagliari, ale hostující brankář Pau López byl důraznější a došel si pro míč.
17'
Fabrizio Cacciatore prošel po pravé straně na polovinu soupeře, našel prudkou přihrávkou Paloschiho, jenže jeho centr zablokoval první obránce.
16'
AS Řím zahrávalo přímý kop na polovině domácího celku. Jeho exekuce se ujal Cengiz Ünder, jehož centr si našel Kalinič, ale tomu pokazil radost ofsajd.
15'
Fazio se po rohovém kopu dostal k centru u vzdálenější tyče, jenže musel hlavičkoval ze záklonu a jeho projektil proskákal daleko vedle branky.
14'
Henrich Mchitarjan se krásně prosmýkl na polovinu Cagliari, přenesl těžiště hry na pravou stranu, ale s následným centrem si domácí obrana poradila.
13'
Bruno Peres si na pravé straně skvěle pokryl míč tělem a jeden z domácích obránců jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
12'
Nikola Kalinič si řekl o přihrávku do běhu, nicméně ve výskoku si zrovna nepotykal se zpracováním a míč mu od kopačky utekl do zámezí.
11'
Neskutečná šance hostujícího celku! Po rychlém přechodu do útoku si míč na levačku navedl Cengiz Ünder, ale jeho technická střela skončila na břevně!
11'
Fabrizio Cacciatore znovu operoval na pravé straně. Domácí obránce měl tentokrát dostatek času, ale přesto nevyprodukoval přesnou přihrávku.
10'
Gonzalo Villar napadal rozehrávku Cagliari na jeho polovině. Hostující fotbalista dostal pod tlak Cacciatoreho, který si ale pomohl nepřesným nákopem.
9'
Nikola Kalinić si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území a bez váhání zakončil z ostrého úhlu. Domácí brankář Olsen jeho ránu vykopl na roh!
8'
Pau López vyrazil ven z branky a došel si za obranu pro nepřesnou rozehrávku domácího celku. Brankář AS Řím následně rozehrál výhozem na pravou stranu.
7'
Fabrizio Cacciatore dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, ale rychle k němu přistoupil obránce v bílém dresu, který mu nedovolil konstruktivně rozehrát.
6'
Hostující celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kam se tlačil Gonzalo Villar, jenže v záklonu netrefil míč zrovna optimálně.
5'
Cengiz Ünder se po pravém křídle prohnal na hranici pokutového území, jenže jeho zakončení dokázal domácí brankář Olsen vyrazit na rohový kop.
4'
Za dalším nákopem na levou stranu se hnal Rog, jenže pobídka byla moc dlouhá a míč před domácím záložníkem utekl do zámezí. Vhazuje AS Řím.
3'
Klavan nakopl míč na polovinu hostujícího celku, jenže jeho pobídka skončila u dobře postaveného obránce v bílém dresu AS Řím.
2'
Domácí stopeři uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo z fotbalistů AS Řím kombinaci domácích hráčů neatakuje.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. AS Řím se vydalo do útoku po pravé straně, ale Kluivertův centr byl nepřesný.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Domácí Cagliari bude hrát v modročerveném, zatímco AS oblékne bílé dresy.

Cagliari Calcio: Olsen – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Ionita, Ch. Oliva, Rog – Nainggolan, João Pedro – Paloschi.
Náhradníci: Cragno, Rafael – Lykogiannis, Pereiro, Carboni, Birsa, Simeone, Cigarini, Ladinetti, Walukiewicz, Ragatzu, Mattiello.

AS Řím: Pau López – Peres, Smalling, Fazio, Kolarov – Villar, Cristante – Ünder, Mchitarjan, Kluivert – N. Kalinić.
Náhradníci: Mirante, Fuzato – Džeko, Çetin, Ibañez, Juan Jesus, Veretout, Spinazzola, Santon, C. Pérez.

Rozhodčí: Di Bello – Mondin, de Meo.

Cagliari Calcio
Sardinský celek se nachází na jedenácté pozici s celkovým počtem 32 bodů. V posledních pěti duelech uhrál tři remízové stavy a dvě prohry. Ta poslední přišla s Neapolí, která vyhrála těsně 1:0.

AS Řím
Celek z Věčného města drží pátou příčku s celkovým počtem 42 bodů! V minulém kole dokázali zvítězit a to po třech předchozích porážkách. Vítězství slavili nad Lecce, kterému nadělili celkem čtyři branky.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62