Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Neapol - 16. února 2020   18:00

0:1
(0:0)
Neapol
65' D. Mertens  (Hysaj)
Cagliari
Cragno – Pisacane, Walukiewicz (70. Mattiello), Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini (83. Birsa), Ionita – Pereiro (67. Paloschi), João Pedro (C) – Simeone.
Sardegna Arena, Cagliari
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj (80. Rui) – Ruiz, Demme (61. L. Insigne), P. Zieliński – Callejón (C) (67. Politano), D. Mertens, Elmas.

Fotbalisté Neapole dokázali vyhrát v Cagliari, kterému oplatili srpnovou porážku, a v tabulce italské Serie A svého soupeře o bod přeskočili. O osudu utkání znovu rozhodl jediný gól, který dnes vstřelil Dries Mertens. Konečný výsledek zní. Cagliari Calcio 0 SSC Neapol 1.
90+5'
90+4'
Už to vypadalo, že jeden z domácích hráčů poběží sám na bránu, jenže David Ospina teď vyběhl až za hranici vlastního pokutového území, aby míč odkopl do dáli.
90+3'
Dries Mertens vystřelil na hranici šestnáctky a jeho technický pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány. Alessio Cragno si oddechl a mohl odkopávat.
90+2'
Matteo Politano si na pravém křídle skvěle pokryl míč tělem a byl faulován. Neapol poté rozehrála standardní situaci nakrátko a přišla přihrávka do středu hřiště.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno pět minut a domácí Cagliari má poměrně hodně času na to, aby se postaralo o vyrovnávací gól a získalo alespoň bod.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
89'
Neapol nyní vyrazila po nepřesné přihrávce Cagliari do rychlého protiútoku, nakonec ale takticky zpomalila hru a na pravé straně hřiště předvedla zpětnou přihrávku.
88'
Dries Mertens byl hodně nepříjemně faulován na vlastní polovině hřiště, kde mu jeden z protihráčů nepříjemně přišlápl nohu. Vzápětí se mu ovšem sportovně omluvil.
87'
Valter Birsa se mohl prosadit z pozice střídajícího hráče po pár minutách pobytu na hřišti, jenže jeho střela ze střední vzdálenosti zamířila vysoko nad bránu Neapole.
86'
Dries Mertens se snažil vybojovat míč, jenže to na útočné polovině Neapole přehnal s důrazem a fauloval domácího Nahitana Nándeze, který si dobře pokryl míč tělem.
85'
Po rozehrání rohového kopu Cagliari přišla pohotová střela z hranice šestnáctky, jenže míč zamířil vysoko nad hostující bránu Neapole a David Ospina odkopával.
84'
Ragnar Klavan napřáhl k nepříjemné přízemní střele, která ze střední vzdálenosti mířila k levé tyči, David Ospina ji ale dokázal vytáhnout na rohový kop! Neapol drží svůj těsný náskok 1:0.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Cigarini, přichází Valter Birsa.
82'
Fotbalisté Cagliari se dožadovali odpískání faulu, jenže hvizd nezazněl a následovalo pouze autové vhazování, po kterém se domácí hráči k ničemu kloudnému nedostali.
81'
Luca Cigarini se na pravém křídle otáčel s míčem a Piotr Zieliński ho zezadu nepříjemně fauloval. Žlutá karta.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Mário Rui.
79'
Cagliari nyní začíná utahovat šrouby a touží po vstřelení vyrovnávacího gólu, jenže centr z levého křídla zamířil přímo do rukavic bývalého brankáře Arsenalu. Odkop.
78'
Domácí se opět snažili prosadit podél levé postranní čáry a Neapol míč odvrátila do autu. Následné autové vhazování obstaral domácí obránce Luca Pellegrini.
77'
Fotbalisté Cagliari měli k dispozici standardní situaci a do šestnáctky Neapole z levé strany přilétl vysoký centr, David Ospina ale vyběhl z brány a míč vyboxoval.
76'
Neapol rozehrála standardní situaci nakrátko a zpětnými přihrávkami se míč dostal až k brankářovi Davidovi Ospinovi. Hosté chvílemi hrají zbytečně pasivně.
75'
Nahitan Nández předvedl hodně ostrý skluz a hostující Elseid Hysaj už je zpět na nohou. Vypadá to, že bude moci v dnešním utkání pokračovat, nyní je ale ošetřován.
74'
Elseid Hysaj se rozebíhal podél levé postranní čáry a Nahitan Nández ho skosil ostrým skluzem. Žlutá karta.
73'
Dries Mertens si na ose hřiště naběhl na pěknou přihrávku z pravého křídla a bez přípravy se pokusil skórovat, jeho následná střela ale zamířila vysoko nad bránu.
72'
Neapol se ujala vedení, a pokud dnešní zápas vyhraje, v tabulce Cagliari o bod přeskočí. Luca Pellegrini to chtěl změnit, jenže David Ospina jeho střelu zpoza vápna chytil.
71'
Sebastian Walukiewicz toho má plné zuby a navíc to má ke střídačce hodně daleko, protože musí obcházet celé hřiště. Stále ale najde síly, aby zatleskal fanouškům.
70'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Federico Mattiello.
68'
Giovanni Di Lorenzo se nepříjemně srazil s jedním z protihráčů a musel být v blízkosti vlastního pokutového území ošetřován. Hráči obou týmů se doběhli občerstvit.
67'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Alberto Paloschi.
67'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Matteo Politano.
65'
Neapol právě vstřelila branku!
DRIES MERTENS si na levém křídle vyměnil míč s Elseidem Hysajem a na levé straně šestnáctky napřáhl k nádherné technické střele, která se od vzdálenější pravé tyče odrazila do brány! Hosté tak vedou v Cagliari 1:0. Asistence: Elseid Hysaj.
65'
José María Callejón si nabíhal na vzdálenější pravé tyči brány na přetažený centr z levého křídla a krok mu nyní chyběl k tomu, aby se dostal do zakončení.
64'
Hosté se nyní dostali k míči na pravé straně hřiště a do šestnáctky mířil nebezpečný zpětný přízemní centr, jenže domácí hráči Cagliari ho uprostřed šestnáctky odvrátili.
63'
Neapol volí hodně rozvážnou kombinaci, což dává Cagliari příležitost k tomu, aby se v klidu vrátilo do obranných pozic a strážilo hranici kolem pokutového území.
62'
Fotbalisté Neapole během posledních osmi zápasů na hřišti Cagliari sedmkrát udrželi čisté konto a vypadá to, že ani dnes branku neinkasují. Skóre zápasu je 0:0.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Lorenzo Insigne.
60'
Cagliari obléhá pokutové území Neapole a hledá cestu kudy se dostat do šance. Utkání stále žádný gól nepřineslo a zatím to vypadá na bezbrankovou remízu.
59'
Giovanni Simeone se krásně otočil s míčem na ose hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé přízemní střele, která o pořádný kus minula vzdálenější levou tyč.
58'
Dvojice hráčů Neapole si nyní zbytečně dávala přednost na pravé straně šestnáctky a hosté se nakonec do zakončení nedostali. Jeden z hostů se poté hodně hněval.
57'
Rohový kop Neapole žádné nebezpečí nepřinesl, stejně jako následný centr Cagliari z levé strany hřiště, který zamířil vysoko nad bránu, a David Ospina odkopával od brány.
56'
Neapol nyní odpověděla přízemní střelou zpoza šestnáctky, která pak mířila k pravé tyči, Alessio Cragno šel ale velice rychle k zemi a míč vytáhl na rohový kop! Zakončoval záložník Piotr Zieliński.
55'
Gastón Pereiro si zpracoval míč v blízkosti šestnáctky, jenže byl nepříjemně tísněn a jeho pohotová střela zamířila vysoko nad bránu hostující Neapole.
54'
Cagliari se dokázalo ubránit a poté se na ose hřiště vydalo směrem vpřed. Neapol ale faulovala ve středovém kruhu a poté se ozval pískot. Rozhodčí však kartu nevytáhl.
53'
Poslední okamžiky zápasu se odehrávají na polovině Cagliari, Neapol si ovšem zatím žádnou slibnou brankovou příležitost nevytvořila, ačkoliv to nyní vypadalo nadějně.
52'
Neapol střádala útočné pikle na levém křídle, jenže následná přihrávka do šestnáctky byla nepřesná a domácí fotbalisté na přední tyči odkopli míč rychle do bezpečí.
51'
Kolmá přihrávka Neapole byla příliš nepřesná a zamířila do území nikoho. Tedy někdo v něm byl, byl to ale pouze domácí brankář Cagliari Alessio Cragno.
50'
David Ospina v dnešním zápase zatím neměl příliš mnoho práce, to samé ovšem platí o domácím brankářovi Alessiovi Cragnovi, který taktéž drží čisté konto.
49'
Artur Ionita se dostal k míči na levém křídle a do šestnáctky Neapole poslal vysoký centr, proti kterému se vydal bývalý brankář Arsenalu, a snadno ho stáhl ze vzduchu.
48'
Cagliari vyrazilo podél levé postranní čáry do rychlého protiútoku, který vzápětí ztroskotal na nepřesné diagonální přihrávce směrem k šestnáctce a do středu hřiště.
47'
Fotbalisté Cagliari faulovali v blízkosti středového kruhu a José María Callejón se opět postavil k rozehrání standardní situace. Následná akce Neapole ale nic nepřinesla.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut zápasu skončilo úplně stejným výsledkem jako v prvním vzájemném duelu v srpnu, kdy zápas přinesl jeden jediný gól a padl 3 minuty před koncem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Střetnutí dvou týmů ze středu tabulky italské Serie A během úvodního poločasu žádný gól nepřineslo. Eljif Elmas neuspěl se svou přízemní střelou z úhlu, zatímco na opačné straně pálil po skvělé individuální akci hodně mimo domácí záložník Gastón Pereiro. Skóre po prvním poločase utkání tak zní. Cagliari Calcio 0 SSC Neapol 0.
45'
45'
Luca Cigarini byl faulován na pravém křídle v blízkosti šestnáctky a následovat bude standardní situace domácího Cagliari v podobě zkráceného rohového kopu.
44'
Neapol se snažila prosadit podél levé postranní čáry, jenže se příliš daleko nedostala a domácí fotbalisté Cagliari vzápětí mohli v klidu obstarat autové vhazování.
43'
Fotbalisté Neapole měli k dispozici standardní situaci, jenže následný diagonální centr byl příliš dlouhý a zpětná přihrávka skončila pouze u jednoho z domácích hráčů.
42'
José María Callejón se krásně uvolnil na pravém křídle a už si to mířil směrem do šestnáctky, jenže poté se ocitl v kleštích a byl jedním z domácích fotbalistů faulován.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Cagliari může rozehrávat v blízkosti středového kruhu. Neapol sáhla k faulu a poté se mohla v klidu vrátit zpět do obrany.
39'
Dlouhá kolmá přihrávka Cagliari podél osy hřiště skončila pouze u hostujícího brankáře Neapole. David Ospina si míč v klidu zpracoval a poté měl hodně času na rozehrávku.
38'
Neapol na levém křídle předvedla další pěknou kombinační akci a už to vypadalo, že se uprostřed pokutového území dostane ke střele, domácí ale míč na poslední chvíli odkopli.
36'
Eljif Elmas si zpracoval míč na levé straně domácí šestnáctky po přetaženém centru z pravé strany a přízemní střelou pak mířil k přední tyči, Alessio Cragno šel ale rychle k zemi a míč snadno chytil!
35'
Gastón Pereiro nádherně pronikl do šestnáctky mezi třemi protihráči Neapole a na pravé straně pokutového území napřáhl k prudké střele, která minula přední tyč! Slibná šance gól nepřinesla.
33'
Giovanni Simeone byl nepříjemně faulován ve středovém kruhu a hlavní rozhodčí okamžitě odpískal faul. Domácí hráči následnou standardní situaci rozehráli nakrátko.
32'
Neapol tahá většinu svých útočných akcí po levém křídle, odkud do šestnáctky Cagliari přilétl velmi nebezpečný centr, domácí hráči ho ale dokázali odvrátit.
31'
Dries Mertens se postavil k rozehrání volného přímého kopu a snažil se míč zatočit k přední levé tyči, jenže jeho následná technická střela byla nepřesná a skončila mimo.
30'
Sebastian Walukiewicz dostal dodatečně žlutou kartu poté, co v blízkosti šestnáctky fauloval Eljifa Elmase.
29'
Eljif Elmas si to mezi dvěma protihráči neohroženě namířil do šestnáctky a těsně před hranicí pokutového území byl faulován. Následovat bude nebezpečný volný přímý kop.
28'
Fabio Pisacane se dostal k míči na pravém křídle a do šestnáctky poslal nádherný kolmý pas, po kterém jeden z jeho spoluhráčů předvedl rybičku a míč usměrnil mimo.
27'
José María Callejón na pravém křídle nyní zvedl hlavu a do pokutového území poslal velmi nepříjemný přízemní centr, po kterém Alessio Cragno sáhl pravou rukou, a vytáhl ho na roh.
26'
Piotr Zieliński se krásně uvolnil na levé straně šestnáctky a poté napřáhl k technické střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány!
25'
Bývalý hráč Realu Madrid se vzápětí vydával směrem dopředu podél levé postranní čáry a jeden z napadajících hráčů Cagliari do něj ostře zajel. Vzápětí se pískal útočný faul.
24'
José María Callejón skutečně rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal pěkný centr, na který si na vzdálenější tyči naběhl Konstantinos Manolas, a hlavičkoval vysoko nad.
23'
Cagliari během posledních okamžiků zápasu hodně často fauluje a José María Callejón si postavil míč na levém křídle na místo přestupku, aby rozehrál standardní situaci.
22'
Piotr Zieliński se snažil uvolnit na levém křídle pohybem směrem do středu hřiště a Gastón Pereiro ho zastavil rukama. Jasný faul, za který mohl klidně vidět kartu.
21'
Neapol mohla odpovědět po centru od pravé postranní čáry, jenže se jí vůbec nepovedl a zamířil vysoko nad domácí bránu Cagliari. Alessio Cragno mohl v klidu odkopávat.
20'
Fotbalisté Cagliari se vzápětí dostali ke střele na pravé straně šestnáctky, hostující brankář David Ospina ale míč mířící pod břevno snadno zastavil a připsal si první zákrok.
18'
Nahitan Nández byl zřejmě hráčem, který si zpracoval míč v blízkosti šestnáctky zády k bráně a druhým dotykem napřáhl k pohotové střele, která z otočky zamířila vysoko nad.
17'
David Ospina se dostal pod tlak po dlouhé zpětné přihrávce jednoho ze svých spoluhráčů a odkopl míč za pravou postranní čáru, čímž domácím daroval autové vhazování.
16'
Hlavní rozhodčí vzápětí naopak pískal faul jednomu z domácích fotbalistů a Neapol se ubránila poté, co Cagliari dlouhou obléhalo hranici jejího pokutového území.
15'
Luca Pellegrini si to na levém křídle namířil do šestnáctky a na hranici pokutového území upadl po kontaktu s Fabiánem Ruizem, který se po něm sápal, penalta se ale nepískala.
14'
Cagliari bude v dnešním zápase spoléhat především na protiútoky a do jednoho z nich se nyní domácí vydali podél levé postranní čáry, kromě autu se ale k ničemu nedostali.
13'
Oba fotbalisté si vzápětí situaci vyříkali za dohledu rozhodčího a zápas může pokračovat. Rozehrávka Neapole je zatím hodně pomalá a nemá čím domácí Cagliari překvapit.
12'
Diego Demme byl hodně nepříjemně dohrán v blízkosti středového kruhu a João Pedro pak viděl žlutou kartu.
11'
Ze zápasu uběhlo úvodních deset minut a Neapol je zatím směrem vpřed nebezpečnější, zatím se ovšem k žádné střele nedostala, stejně jako domácí fotbalisté Cagliari.
10'
Neapol předvedla krásnou kombinační akci a na pravé straně šestnáctky se dostala ke střele, která byla zablokována. I kdyby ale zamířila do sítě, vzápětí se pískal a mával ofsajd.
9'
Elseid Hysaj a Eljif Elmas si vyměnili míč na levé straně útočné poloviny Neapole, vzápětí ale následovala dlouhá zpětná přihrávka do středového kruhu. Domácí dobře brání.
8'
Neapol se dopustila další nepřesnosti v blízkosti středového kruhu a fotbalisté Cagliari mohli ve středu hřiště vhazovat. Ihned po vhazování ale o míč přišli a musí se bránit.
7'
Neapol se neustálými zpětnými přihrávkami dostala do obrovských problémů, Cagliari ovšem míč v blízkosti pokutového území nezpracovalo a žádná střela nepřišla.
6'
Piotr Zieliński se konečně sebral ze země po ostrém střetu s protihráčem v blízkosti středového kruhu a fotbalisté Neapole rozehráli standardní situaci nakrátko.
5'
Neapol se dvakrát dostala do pokutového území a vždy z toho bylo nebezpečí, domácí brankář Alessio Cragno ovšem zatím zasahovat nemusel a drží čisté konto.
4'
Fabián Ruiz využil volného prostoru před sebou a na pravé straně pokutového území napřáhl k přízemní střele, která minula vzdálenější levou tyč brány Cagliari.
3'
Cagliari se snažilo prosadit podél pravé postranní čáry a jeho první útočnou akci v dnešním zápase zastavila pozorná obrana Neapole, která míč odvrátila za postranní čáru.
2'
Eljif Elmas upekl vánočku na levé straně pokutového území a nádherně se uvolnil, vzápětí mu ovšem míč odskočil od nohy a v blízkosti levé tyče se do zakončení nedostal.
1'
Fotbalisté Cagliari právě obstarali výkop zápasu a budou se snažit navázat na vítězství z pátého kola, ve kterém na hřišti Neapole zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Walukiewicz, Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini, Ionita – Pereiro, João Pedro (C) – Simeone.
Náhradníci: Olsen, Rafael – Birsa, Lykogiannis, Ragatzu, Ch. Oliva, Ceppitelli, Paloschi, Mattiello.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Demme, P. Zieliński – Callejón (C), D. Mertens, Elmas.
Náhradníci: Karnezis, Meret – Lobotka, L. Insigne, Ghoulam, Rui, Politano, F. Llorente, Luperto.

Rozhodčí: Daniele Doveri. Asistenti: Stefano del Giovane, Filippo Valeriani. Čtvrtý rozhodčí: Davide Ghersini.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se poprvé střetly v letošní sezóně Serie A v úvodu soutěže a Cagliari v pátém kole vyhrálo na hřišti Neapole nejtěsnějším rozdílem 1:0. O osudu střetnutí rozhodl pouhé tři minuty před koncem Lucas Castro.
SSC Neapol

Neapol se taktéž nachází v klidném středu tabulky a na svého dnešního soupeře ztrácí aktuálně dva body, což znamená, že v případě vítězství může Cagliari v tabulce přeskočit. Hosté na hřišti Cagliari vyhráli čtyři venkovní utkání ve všech soutěžích v řadě a během posledních tří ligových zápasů vstřelili minimálně dva góly. Vyhrají?
Cagliari Calcio

Cagliari v domácím prostředí nevyhrálo třikrát v řadě a během posledních šesti domácích ligových utkání navíc vždy inkasovalo minimálně dva góly. Z dlouhodobého hlediska se domácímu týmu v lize nedaří vůbec, když během posledních devíti ligových zápasů nevyhrál ani jednou, a přesto se nachází v klidném středu tabulky.
Fotbalisté Neapole se představí v neděli večer na hřišti Cagliari, kde během posledních osmi venkovních duelů sedmkrát udrželi čisté konto a fantastickou bilanci proti domácím budou chtít ještě vylepšit. Cagliari se doma teď nedaří a pravidelně inkasuje minimálně dvě branky.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62