Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Spal - 12. ledna 2020   15:00

Fiorentina
82' Pezzella (Pulgar)
1:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella, M. Cáceres – Lirola, Benassi, Pulgar, Castrovilli, Dalbert – Chiesa (75. Cutrone), K-P. Boateng (46. Vlahović).
La Penna – Baccinci, Bresmes
Stadio Artemio Franchi
Spal
Beriša – Cionek, Vicari, Felipe – Espeto, Murgia, Missiroli, Valoti, Igor (86. M. Janković) – Petagna, Di Francesco (64. Floccari).

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:17.
Je konec! Domácí celek nakonec potvrdil roli favorita a raduje se z veledůležitých tří bodů do tabulky! Druhý poločas měl podstatně zajímavější průběh než ten první. Viděli jsme několik dobrých šancí, ale z těch branka nepadla. Ta totiž padla z rohového kopu. Erick Pulgar vyslal krásný centr do šestnáctky, na který si naskočil Germán Pezzella, který tak jako obránce dal jedinou branku v dnešním zápase. Pro domácí je to posun tabulkou vzhůru, a to na čtrnáctou pozici. Spal naopak zůstane na samém dnu Serie A.
90+3'
90+3'
Spal si nejspíše právě pohřbil jakékoliv naděje na srovnání! Viděli jsme totiž naprosto nepřipravenou střelu, která letěla naprosto mimo branku. Bartłomiej Drągowski bude odkopávat a hru trochu pozdrží.
90+2'
Balón nyní létal několik sekund ve vzduchu, když jsme viděli hodně hlaviček na polovině hřiště. Balón do své moci nakonec získali hostující fotbalisté.
90+1'
A mohlo být definitivně rozhodnuto! Domácí se hnali do protiútoku, ve kterém si před branku naběhl Patrick Cutrone, avšak těsně před ním obránci stihli míč odpálit!
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
89'
Další roh hostujícího celku nevedl ani k zakončení na branku. Spal tak prohrává o jednu branku a nemá už moc času na vstřelení nějakého gólu.
88'
Ale Spal měl k dispozici alespoň rohový kop. Ten přinesl přetažený centr na Mattiu Valotiho, jenže balón vracel do ohně. Tam si s tím obrana domácích poradila.
87'
V minulém střídání Spalu jsme mohli vidět, že jde o jednoznačné posílení ofenzivní řady. Hosté se ale nemohou dostat k nějaké nebezpečné střele.
86'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Igor, přichází Marko Janković.
86'
Jenže z toho byl nakonec jen velmi nízký centr, který letěl jen na hranici šestnáctky, kde si s ním obrana domácího celku bez problémů poradila.
85'
Spal se okamžitě vrhnul do útoku, ale na ten už nemá moc času. Po nepřesném pasu se mu ale povedlo vybojovat standardní situaci z větší vzdálenosti.
84'
Jeden z hráčů sice zůstal ležet po souboji se střelcem branky na zemi, ale z opakovaných záběrů to zase tak tvrdý souboj nebyl. Branka tentokrát platí.
82'
Fiorentina právě vstřelila branku!
První velká šance brankou ještě neskončila, ale nyní se už domácí radují a vedou o jednu branku! Fiorentina měla k dispozici rohový kop, na který si nejvýše naskočil GERMÁN PEZZELLA, jenž poslal nechytatelnou bombu do sítě.
81'
Domácí hráč si nabíhal na vysoký nákop, který šel až na hranici šestnáctky. Hostující obránce však předvedl dobou práci a poslal míč mimo nebezpečí.
80'
Fiorentina měla k dispozici standardní situaci. K zakončení se nakonec dostal Dušan Vlahović, avšak jeho pokus se vůbec nevešel mezi tři tyče.
79'
Žlutou kartu dostává Alessandro Murgia (Spal).
78'
Sergio Floccari se to pokoušel vzít na sebe, ale úspěchy s touto taktikou neposbíral. Dopředu tak mohou po delší době něco vymyslet také domácí.
77'
Hosté ale nyní zahodili obrovskou šanci! Gaetano Castrovilli byl nejspíše tím, kdo se zjevil před gólmanem, když se k němu odrazila jeho vlastní střela! Proto vymyslel lob, kterým sice gólmana překonal, ale bránu netrefil!
76'
Simone Missiroli si zastavil míč a rozmýšlel se, co s ním udělá. Na přihrávku dopředu mu nikdo nenaběhl, a tak z toho byl pas zase jen zpět na polovinu.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Patrick Cutrone.
75'
Po delší době jsme viděli střelu! Bohužel ne na branku... Dalbert napřáhl na hranici šestnáctky, ale jeho skákavý pokus šel jen vedle vzdálenější tyče.
74'
Pol Lirola je dnes hodně aktivním hráčem na straně hostí, možná dokonce ten nejaktivnější. Ani jeho nynější centr ale neskončil nějakým úspěchem.
73'
Hosté se znovu objevili vepředu, ale nebylo z toho nějaké vážnější nebezpečí. Bartłomiej Drągowski sebral odražený míč ze vzduchu a rozehrál.
71'
V posledních minutách se dopředu žene zase Spal. Dnes může vyhrát kdokoliv a může to být i remíza. Simone Missiroli střílel, ale jeho rána byla sražena.
70'
Do konce utkání nám chybí nějakých dvacet minutek a nějaké menší nastavení. Stan je nadále nerozhodný, navíc stále čekáme na nějakou branku.
69'
Centr z rohového kopu šel nakonec na zadní tyč, odkud se snažil hráč hostí balón asi vrátit. Jeho hlavička však nebyla přesná a šla do sítě nad brankou.
68'
Teď zase na druhé straně obléhají hosté šestnáctku. Nakonec z toho byl centr do malého vápna, který byl jen odvrácen na rohový kop pro Spal.
67'
Pol Lirola si zpracoval balón na své obranné polovině a po rychle kombinaci se dostali domácí až k šestnáctce. Tam však proběhla jen ztráta balónu.
66'
Alessandro Murgia dostal přihrávku do běhu do strany a vyslal okamžitě centr z první. Obrana Fiorentiny se stihla vrátit a balón zase odvrátit pryč.
65'
Hostujícímu záložníkovi se znovu nelíbilo rozhodnutí sudího, který přiřkl autové vhazování domácímu týmu. Ani v tomto případě s tím ale nic nezmůže.
64'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Sergio Floccari.
63'
Spal se v podstatě v posledních minutách jen brání. Domácí drží balón hlavně na svých kopačkách, ale nyní předvedli jen chybu na polovině hřiště.
62'
Fiorentina měla nakonec k dispozici rohové kopy dva. Znovu se míč odrazil k zadní tyči, kdy Pol Lirola vypálil. Ani on nedokázal překonat obránce před sebou.
61'
Domácí fotbalisté se snaží obklopovat šestnáctku soupeře a jsou aktivnější směrem dopředu. Nikola Milenković si naběhl na centr a snažil se pálit z první. Jeho výskok byl opravdu dobrý, ale ranou trefil jen soupeře, od něhož šel míč na roh.
60'
Je za námi přesně hodina hry v rámci dnešního zápasu! Marco Benassi se pokoušel o střelu na zadní tyč, ale nezatočil ji dostatečně, takže síť minul.
59'
Gaetano Castrovilli poslal jemný lob na boční hranici šestnáctky, kde si s ním jeho spoluhráč nedokázal poradit. Následně získal Spal autové vhazování.
58'
Spal měl k dispozici standardní situaci. Nakonec z toho byl centr k brance, ale Bartłomiej Drągowski si křikl, a tak chytil míč do svých rukavic.
57'
Balón sice léta z jedné strany na druhou, ale k míči se nejčastěji dostávají brankáři. Ani jeden z týmů se nemůže zase dostat k nějakému střeleckému pokusu.
56'
Fotbalisté ve fialovém předvedli kombinaci, po které letěl centr do šestnáctky. Šel ale do míst, kde byli připravení jen hostující obránci. kteří míč sebrali.
54'
Fotbalisté v modrobílé kombinaci dresu se už dostali do druhého poločasu a drží balón častěji. Zatím se ale znovu hraje hlavně okolo poloviny hřiště.
53'
Simone Missiroli držel balón na své kopačce, ale neodhodlal se s ním vydat po až dopředu. Následně se Espeto dostal ke střele, ale mířil doprostřed.
52'
Záložník Fiorentiny předvedl skvělý defenzivní zákrok na polovině hřiště a nepustil soupeře do protiútoku. Přesto se balón odrazil znovu k hráčům Spalu.
51'
Domácí fotbalisté vstoupili do první půle o něco lépe, jenže to udělali i v té první a nakonec mohli být rádi, že neinkasovali. Snad uvidíme brzy nějaký gól.
50'
Hostující hráč není ani trochu spokojen s výrokem rozhodčího, jelikož chtěl získat penaltu. Sudí je však neoblomný a pískat se rozhodně nechystá.
49'
Federico Chiesa se snažil probít do zakončení na hranici šestnáctky, ale to se mu nepovedla. Obrana proti němu vystoupila a jeho pokus dokázala srazit.
48'
Fiorentina se hnala do rychlého protiútoku, když sebrala nepřesný pas na polovině hřiště. Nakonec z toho byla střela, jenže ta vůbec nešla mezi tři tyče.
47'
Do druhého poločasu tedy přišel domácí celek s jednou změnou. Kevin-Prince Boateng už dále nepokračuje, na vině může být i souboj z první půle.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Dušan Vlahović.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme nakonec neviděli ani jednu branku. respektive Fiorentina sice jedné dosáhla, ale ta nebyla uznána. Postupem čas začal mít Spal více ze hry a připsal si několik gólových šancí. Ani jednu z nich ale nedokázal proměnit ve vedoucí branku, a i on se tak musí spokojit s nerozhodným stavem 0:0. Druhý poločas bude ještě otevřený.

Další poločas začne přibližně v 16:03.
45+2'
45+2'
Spal šel málem na samém konci poločasu do vedení! Jeden z hostí vyslal ránu z dálky, se kterou si ale Bartłomiej Drągowski neporadil! Míč se odrazil od tyčky do běhu pro Felipeho, který poslal balón těsně vedle branky!
45+1'
Kevin-Prince Boateng zezadu zajel do svého soupeře a může být hodně rád, že neviděl žlutou kartu. Dnes opravdu vidíme plno ostrých osobních soubojů.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
44'
No, směrem dopředu to domácímu týmu v posledních minutách nelepí ani trochu. Spal naopak působí na hřišti lepším dojmem, což z něj dělá lepší tým.
43'
A z této standardní situace jsme viděli další dobrou šanci! Jeden z hostí se totiž dostal k hlavičce, ale nakonec mířil těsně nad horní tyč!
42'
Felipe je dnes obětí ostrých zákroků, kdy nyní schytal další, když do něj Marco Benassi vcelku nesmyslně zajel. Pro hosty je z toho další standardka.
40'
Jenže z tohoto rohového kopu žádné nebezpečí v šestnáctce nevzniklo. Hosté se sice ještě dostali k balónu, ale nakonec jim byl odpískán ofsajd.
39'
Alessandro Murgia dostal rychlou přihrávku ze standardní situace a sám posílal centr do šestnáctky. Ten byl však sražen domácím hráčem na rohový kop.
38'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).
37'
A to nebylo vůbec špatné! Igor dostal přihrávku do strany a měl před sebou hodně místa. Proto poslal střílený přízemní centr o šestnáctky, kde na něj jen o kousek nedosáhl Andrea Petagna!
36'
Etrit Beriša musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho centr sice byl těžký, ale hostující záložník se Polu Lirolaovi ubránil bez potíží.
35'
Avšak zase se hraje hlavně na polovině hřiště, jinak týmy předvádějí opravdu hodně nepřesností. Snad se obraz hry co nejdříve změní do lepší podívané.
34'
Kevin-Prince Boateng byl u míče o něco rychleji, když ho dojel jeden ze soupeřů. Domácí hráč je ale schopen pokračovat, to by byla jinak velká ztráta.
33'
Pol Lirola znovu v akci a předvedl, že je šikovným hráčem. Jeho centr ovšem letěl přesně do míst, kde byl připravený Etrit Beriša, který míč chytil.
32'
Germán Pezzella chvilku podržel balón a následně rozehrál. Pol Lirola nakonec dostal přihrávku do strany a zpětným pasem hledal spoluhráče. Ten se však k míči nestihl dostat, obrana na poslední chvíli zasáhla!
31'
V posledních momentech se hraje hlavně okolo poloviny hřiště. Chvilku má míč na kopačkách jeden tým, chvilku ten druhý. Bez nějaké větší útočné akce.
30'
Už je za námi prvních třicet minut v zápasu, tedy už celá jedna třetina! Stav je nadále bezbrankový a bez větších šancí. Domácí sice dostali míč do sítě, ale tato branka nakonec nebyla rozhodčím uznána.
29'
Bartłomiej Drągowski se po delší době dotkl míče, když dostal malou domů. Následně znovu rozehrál a atraktivní podívaná to v současné chvíli tedy není.
28'
A viděli jsme dokonce dlouhý aut do vnitřku velkého vápna! Federico Chiesa se hodně snažil, ale nakonec se do neposedného balónu nedokázal trefit.
27'
Tentokrát se hostující hráč neprosadil individuální akcí, a tak mu byl míč sebrán z kopačky. Fiorentina naopak vybojoval aut nedaleko šestnáctky.
26'
Marco Benassi dostal přihrávku do tísně, navíc hodně k lajně. Předvedl však ukázkové zpracování, nenechal se obrat a ještě přesně nahrál.
25'
Směrem dopředu to v posledních minutách už není, ze začátku zápasu jsme viděli o něco lepší akce. Nyní oba týmy předvádí hodně nepřesností.
24'
Škoda pro domácí, že Federico Chiesa nemohl hrát, protože byl v ofsajdu. Jeho spoluhráč už neměl takovou rychlost, takže nemohl být u balónu dříve.
23'
Avšak až nyní se fotbalisté ve fialovém dostali k balónu a mají ho na svých kopačkách. I zde si ale zatím přihrávají hlavně obránci mezi sebou.
22'
Postupnou kombinací se hostující celek dostal až k dalšímu centru. Domácí obrana si s tím v klidu poradila ve vzduchu jsou zatím lepším celkem na hřišti.
21'
Spal se snaží poněkud ukldinit hru, a tak jeho obránci kombinují mezi sebou na obranné polovině. Fiorentina je sice vysunutá, ale nijak aktivně nenapadá.
20'
Federico Chiesa předvedl hodně nebezpečný šlapák, kdy mu noha vystřelila hodně vysoko. Faul se sice píská, ale žlutá karta překvapivě nepřišla.
19'
Hra se poměrně často přerušuje, což zrovna nepřidává na plynulosti hry. Andrea Petagna byl tentokrát oběti nedovoleného zákroku domácího celku.
18'
Federico Chiesa se snažil aktivně napadat rozehrávku soupeře, ale nebyl úspěšný. Měl proti sobě hned trojici protihráčů, která to v klidu ustála.
17'
Standardní situace sice nebyla špatně kopnutá, jelikož šla do míst, kde byla vysoká koncentrace hráčů. Domácí obránce se ale vyšplhal nejvýše a míč odhlavičkoval.
16'
To nebyla vůbec špatná pozice pro hosty! Alessandro Murgia ještě dokázal vypálit z hranice brankoviště, ale nakonec z toho bude pro hosty standardka.
15'
Gaetano Castrovilli si počínal už za hranicí povolného důrazu, když chtěl za každou cenu získat balón letící směrem ze hřiště. Je mu však odpískán faul.
14'
Oba týmy se snaží hrát hodně aktivně od začátku zápasu, tak by nás dnes nemusela čekat žádná nuda. Chtělo by to jen nějakou regulérní branku.
13'
Kevin-Prince Boateng dostal přihrávku do strany a nabil na Marca Benassiho. Ten se sice do míče opřel, ale do jeho rány vletěl soupeř a zblokoval ji.
12'
I další útočná akce přišla z hostující strany, tentokrát to byl vysoký centr, se kterým měla Fiorentina značné problémy, ale poslal ho mimo nebezpečí.
11'
Asi poprvé se hráči v pruhovaných dresech dnes dostali na útočnou polovinu. Alessandro Murgia posílal přízemní centr, ale ten obrana odvrátila.
10'
Tak to byly nakonec velmi dramatické momenty, které nám přinesly úvodní minuty dnešního zápasu. Fiorentina však bude neuznanou brankou nakopnuta.
8'
Branka nakonec není uznána! Rozhodčí původně totiž odpískal ruku, která byla nejspíše dále kontrolována na videu. Každopádně branka nakonec neplatí, a tak je stav vyrovnaný.
7'
V akci je ještě video!
6'
Jenže trochu větší vzdálenost jim nemusí vadit! Po několika odrazech se balón odrazil na domácího hráče, jehož přihrávka šla na druhou tyč, kde hráč Fiorentiny v klidu zakončil.
6'
Ostrý zákrok jsme viděli i na druhé straně, je vidět, že pro oba týmy jde dnes o hodně. Fiorentina však vybojovala standardní situaci z větší vzdálenosti.
5'
Felipe je odváděn za postranní čáru, kde se bude pokračovat v jeho ošetřování. Vypadá to ale, že tento hráč Spalu se do hry v pořádku vrátí.
4'
Felipe se ocitl na zemi, když dostal při souboji rukou někam do krku. Karta z toho nebude, ale hostující obránce je právě ošetřován, takže se nehraje.
3'
Zatím drží podstatně častěji balón na svých kopačkách domácí fotbalisté. Spal ale rychle přistupuje a nedovoluje jim nějakou rychlejší kombinaci.
2'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl vůbec přesný. Etrit Beriša se tak poprvé může dotknout balónu a s klidem rozehrát na obránce.
1'
A souboj mezi Fiorentinou a Spalem právě začal! domácí dnes nastupují v klasické barvě domácích dresů, tedy ve fialové. Hosté naopak v modrobílé.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, M. Cáceres – Lirola, Benassi, Pulgar, Castrovilli, Dalbert – Chiesa, K-P. Boateng.
Náhradníci: Terracciano – Ranieri, Badelj, R. Ghezzal, Ceccherini, Sottil, Żurkowski, Venuti, Terzić, Eysseric, Vlahović, Cutrone.

Spal: Beriša – Cionek, Vicari, Felipe – Espeto, Murgia, Missiroli, Valoti, Igor – Petagna, Di Francesco.
Náhradníci: Letica, Thiam – Mastrilli, Floccari, Reca, Tunjov, Salamon, Valdifiori, Paloschi, M. Janković, Cannistrà, Mendoza.

Rozhodčí: La Penna – Baccinci, Bresmes.
Spal

Co se týče Spalu, tak ten je na to ještě hůře, a to vůbec nejhůře z celé ligy. Tomuto týmu totiž patří poslední, tedy dvacátá příčka. Po osmnácti kolech má na svém kontě jenom dvanáct bodů, ale na první nepostupovou příčku ztrácí jen body tři. Velkým problémem hostujícího týmu je střílení branek, kterých dal jen dvanáct v této sezóně! Inkasoval jich sice jen dvacet osm, ale neproduktivita je sráží na dno. Spal čtyři z posledních pěti zápasů prohrál. Postupně nestačil na Inter (1:2), Bresciu (0:1), AS Řím (1:3) a Veronu (0:2). Dokázal však porazit Turín 2:1, a tak získal v posledních pěti zápasech o bod více než jeho dnešní soupeř.
ACF Fiorentina

Fiorentina na tom zatím není zrovna dobře a bude nejspíše bojovat o záchranu. V současné době má na svém kontě po osmnácti zápasech totiž osmnáct bodů. Na poslední sestupové místo, které drží Brescia, je to náskok pouhých čtyř bodů. Domácí fotbalisté zatím v sezóně vstřelili dvacet dva branek, ale inkasovali jich rovnou devětadvacet. V posledních pěti zápasech v rámci italské nejvyšší fotbalové soutěži se jim navíc vůbec nedařilo. Fiorentina totiž padla s Lecce (0:1), Turínem (1:2) a AS Řím (1:4). K tomu přidala dvě remízy s Interem a Bolognou.
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního zápas v rámci italské fotbalové nejvyšší soutěže! Spolu se podíváme na duel mezi Fiorentinou a Spalem! Úvodní výkop je naplánován na 15:00 a my u toho samozřejmě nesmíme chybět!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62