Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Sampdoria - 14. prosince 2019   20:45

0:1
(0:0)
Sampdoria
85' Gabbiadini  (Linetty)
Janov
I. Radu – Romero, Biraschi, Criscito (C) (89. Cleonise) – Ghiglione, Schöne (66. Jagiełło), Radovanović, Cassata, Pajač (66. P. Ankersen) – Pinamonti, A. Sanabria.
Daniele Doveri – Matteo Passeri, Ciro Carbone
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Sampdoria
Audero – Thorsby, A. Ferrari, Colley, Murru – Depaoli, Vieira, Ekdal (45+1. Murillo), Linetty – G. Ramírez (75. Gabbiadini) – Quagliarella (C) (75. Caprari).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:26.
Je konec. Janov v městském derby nakonec podlehl Sampdorii 0:1. Bohužel po skvělém nástupu hráčů na plochu, kdy byly vidět ohňostroje a slyšet dělobuchy se v první půli takřka vůbec nic nestalo. Neviděli jsme ani jednu střelu na branku, za to velký počet faulů.
Polovina druhého poločasu se nesla ve stejném duchu, kdy jsme byli opět svědky jen nedovolených zákroků. Až v 69. minutě přišla první střelu na branku, ovšem s tou si hostující brankář Audero poradil. V 79. minutě přišel neúspěšný přímý kop z nohy Sanabrii. Nakonec ale v 85. minutě rozhodl toto utkání Manolo Gabbiadini ránou k levé tyči. Janov už nedokázal v posledních minutách odpovědět.
90+5'
90+5'
Ovšem centr našel pouze hostující hráče a Sampdoria může slavit.
90+4'
Fabio Depaoli se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Janov tak bude mít ještě možnost posledního volného kopu.
90+4'
Fanoušci Sampdorie už slaví a zpívají vítězné chorály, protože jejich svěřenci jsou k velkému vítězství v tomto derby velice blízko.
90+3'
Útočná akce hostů ale nepřinesla žádné pojištění jednogólového náskoku a Janov tak stále má čas na srovnání.
90+2'
Nový hráč na hrací ploše Denilho Cleonise si hned připsal na svůj účet žlutou kartu, jelikož faulem zamezil brejk soupeře.
90+2'
Ovšem centr se domácímu hráči příliš nepovedl a obrana hostujícího mužstva jej odvrátila do zámezí. Janov tak bude pokračovat v rámci autového vhazování.
90+1'
Fabio Depaoli skluzem poslal soupeře k zemi, což rozhodčí viděl a také odpískal faul. Janov tak bude rozehrávat volný kop z levé strany.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
89'
Janov nyní je v tlaku a po centru do vápna se snažil zakončit nůžkami Andrea Pinamonti, ovšem jeho pokus letěl hodně daleko vedle brány Audera.
89'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Domenico Criscito, přichází Denilho Cleonise.
88'
Gianluca Caprari vyslal z velké dálky zajímavou ránu, která ale nakonec skončila pár metrů nad soupeřovou svatyní.
87'
Po centru do vápna přišel útočný faul domácího celku a možnost o srovnání je tak alespoň momentálně pryč.
86'
Nyní se ale možná dočkáme rychlého srovnání, protože hostující hráč se dopustil faulu a Janov získal volný kop z pravé strany.
85'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak přece jenom tady máme branku, kterou v tomto janovském derby dává hostující celek! Paolo Ghiglione se dopustil velké chyby na své polovině, když přišel o balón a dopředu se tak vydal Karol Linetty, jenž posunul míč pod sebe na MANOLA GABBIADINIHO a ten zpoza vápna vypálil přízemní střelu přesně k levé tyči! Asistence: Karol Linetty.
84'
Diváci i hráči už mysleli, že se bude roh opakovat, protože to byl Domenico Criscito, který jasně hlavou poslal míč do zámezí, ale sudí nakonec nařídil jen odkop od domácí svatyně.
84'
Tak že bychom se ke konci zápasu přece jenom dočkali něčeho zajímavého? Sampdoria totiž po zblokované přihrávce uvnitř vápna získala rohový kop.
83'
Poté ještě uviděl kartu žluté barvy Cristian Gabriel Romero, jenž sejmul k zemi svého soupeře v možnosti zamezení rychlého brejku.
83'
Snad poprvé v tomto utkání jsme uslyšeli vzrušení na stadionu, když hostující obránce promáchl a Antonio Sanabria se tak dostal do šance, ale místo zakončení ještě přihrával, což nebyla správná volba.
82'
Domácí drží balón ve středu hrací plochy a že by spěchali směrem dopředu se rozhodně říct ani napsat nedá.
81'
Ve druhém poločasu je o něco lepším týmem Janov, který vede na střely na branku neskutečných 1:0!
80'
Posléze se sice dopředu dostala Sampdoria, ale centr Jeisona Murilla z pravé strany letěl do míst, kde byli jen hráči v modročervených dresech, tudíž soupeře.
79'
K přímému kopu se postavil Antonio Sanabria, ale jeho rána letěla pouze nad hostující svatyni!
78'
Hlavní rozhodčí Daniele Doveri ještě domlouvá zdi a domácím hráčům.
77'
Že bychom se opět dočkali něčeho zajímavého? Alex Ferrari skluzem sejmul Antonio Sanabriu a Janov má přímý kop ze solidní pozice.
76'
Fabio Depaoli přes sebe nepustil Filipa Jagiełła a Janov bude opět v poklidu rozehrávat na polovině soupeře.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Manolo Gabbiadini.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gianluca Caprari.
74'
Sampdoria momentálně šlape vodu a nemůže se dostat ke kulatému nesmyslu na delší dobu.
73'
Antonio Sanabria dokázal odcentrovat svou pravou nohou z levé strany, ovšem míč skončil jen na hlavě hostujícího hráče.
72'
Janov začíná přitápět pod kotlem, protože střílený centr Petera Ankersena z levé strany propadl až do vápna, ale nakonec sudí odpískal ofsajd.
71'
Následný roh ale už nebyl nijak nebezpečný a Sampdoria po chvíli dostal balón přes polovinu hrací plochy.
70'
Následně se Janov dostal opět do vápna, ale Ronaldo Vieira dokázal odkopnout míč do zámezí a domácí celek bude pokračovat v útoku po rohovém kopu.
69'
Neuvěřitelné! Dočkali jsme se první střely na branku v tomto utkání! Domácí hráč poslal z přímého kopu střelu, která letěla na svatyni soupeře, ale Emil Audero si s ní poradil bez problémů.
68'
Francesco Cassata se svíjí na zemi, protože jej Omar Colley jasným šlapákem poslal k zemi a uviděl žlutou kartu.
67'
Omar Colley tentokrát zezadu v hlavičkovém souboji poslal soupeře k zemi a Janov tak bude u míče.
66'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Marko Pajač, přichází Peter Ankersen.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Filip Jagiełło.
65'
Už se zdálo, že se hosté dokonce prokombinují po zemi až do šestnáctky soupeře, ale následná přihrávka nakonec byla zblokována.
64'
Tak prý ani tentokrát ne řekl fotbalový bůh, protože centr skončil pouze na hlavě domácího obránce, jenž jej uklidil do zámezí.
63'
Ivan Radovanović tentokrát poslal k zemi Fabio Quagliarellu a Sampdoria bude mít k dispozici volný kop, který poletí do vápna a možná se poprvé dočkáme něčeho zajímavého.
62'
Jediné co zatím stojí za povšimnutí jsou dělobuchy, které se ozývají od začátku utkání s nějakým desetiminutovým intervalem, aby diváci na stadionu náhodou neusnuli.
61'
Nicola Murru v pádu se snažil odkopnout míč, ovšem dostal se do špatné pozice a nyní tak leží na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moct pokračovat a to překvapivě i bez ošetření lékařů.
60'
Hodina hry je za námi a bohužel jsme se pořád nedočkali ani jedné střely na branku, což dělá z tohoto janovského derby pořádnou holomajznu.
59'
Ovšem nějaký protiútok Janova nepřišel a k vidění tak na stadionu byl jen další faul, nyní se ho provinil Andrea Pinamonti.
58'
Nyní si hráči Sampdorie skvěle vykombinovali soupeře na pravé straně, ale posléze přišla jen ztráta balónu.
57'
Antonio Sanabria ucítil kontakt a tak s sebou plácl ve vápně jako ryba do vody, ovšem na to mu sudí rozhodně neskočil a může být rád, že neuviděl také žluté varování.
56'
Fabio Quagliarella se po rohovém kopu dostal k míči, ale ten se od něj odrazil nad domácí svatyni a ani nyní se tak nedá hovořit jako o nějaké šanci.
55'
Hosté se sice následně ještě dostali k míči a poslali jej do vápna, kde ho odvrátil do zámezí Marko Pajač a uvidíme tak rohový kop.
54'
Nyní to byla opět Sampdoria, která se snažila projít dopředu po levé straně, ale Karolovi Linettymu byl nakonec ukraden balón.
53'
Gastón Ramírez si strašně moc chtěl vymodlit penaltu a tak upadl v pokutovém území, ovšem rozhodčí jeho počínání vyhodnotil naopak a ukázal mu žlutou kartu za simulování.
53'
Jeison Murillo skvělou volejí odklidil nebezpečný centr domácího mužstva do vápna a Janov tak bude mít opět rohový kop.
53'
Ale následný centr ze standardní situace skončil jen na hlavě hostujícího hráče, ovšem Janov zůstane u balónu v podobě autového vhazování.
52'
Ronaldo Vieira dokázal zblokovat centr z pravé strany a Janov tak bude mít k dispozici druhý rohový kop v tomto utkání.
51'
Ale po centru do vápna byla zfaulována velká hvězda Sampdorie Fabio Quagliarella a hosté tak budou rozehrávat.
50'
Alex Ferrari svým skluzem nadělil Andreo Pinamontimu nepříjemné chvilky. Janov tak má k dispozici volný kop.
49'
Opět je nad hrací plochou menší mlha z dýmovnic, ale není to nic obrovského, aby musel být zápas přerušen.
48'
Domenico Criscito si bez problému poradil s křížným pasem a následně navíc stáhl s sebou k zemi Gastón Ramírez protihráče.
47'
Bohužel se nám začátek druhého poločasu odehrává stejně jako první půle, protože přišel jen další faul, tentokrát se jim provinil hostující hráč Jeison Murillo.
46'
Druhá polovina utkání nám začala velice ostře a už po dvaceti vteřinách uviděl za svůj faul žlutou kartu Domenico Criscito.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je u svého konce a Janov zatím hraje v derby se Sampdorií 0:0. Bohužel po skvělém nástupu hráčů na plochu, kdy byly vidět ohňostroje a slyšet dělobuchy se takřka vůbec nic nestalo. Neviděli jsme ani jednu střelu na branku, za to velký počet faulů, který je momentálně na čísle 9:11. Doufejme, že druhá polovina utkání bude mnohem záživnější.
45+3'
45+2'
Hostující celek bude po faulu soupeře rozehrávat ze středu hrací plochy a snažit se něco vymyslet před odchodem do šaten.
45+1'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Jeison Murillo.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
44'
Opět tak vidíme pouze marné dobývání hostující svatyně a následně přihrávku, která končí v rukou gólmana Audera.
43'
Janov se dokázal ubránit chvilkovému tlaku soupeře, ale žádný protiútok z toho nakonec nebyl.
41'
Albin Ekdal opět polehává na trávníku, když jej na něj poslal Lasse Schöne a na hrací ploše jsou lékaři.
40'
Posléze se ale nedovoleného zákroku dopustil Fabio Depaoli a zápas je tak opět na pár vteřin pozastaven, což vůbec neprospívá plynulé pěkné hře.
39'
Paolo Ghiglione se snažil prodrat po pravé straně, ale tam jej obrana soupeře zastavila a směrem dopředu tak něco může vymyslet Sampdoria.
38'
Ovšem Antonio Sanabria si neporadil s míčem zrovna dvakrát dobře a Emil Audero má jen odkop od své svatyně.
37'
Janov ale je v menším tlaku a následovat bude autové vhazování pro domácí.
36'
Domácí mužstvo se sice dostalo po levé straně dopředu, ale přízemní centr odvrátila obrana Sampdorie do bezpečí.
35'
Nyní se Janov skvěle vykombinoval přes polovinu hřiště a posléze přiletěl centr do vápna z levé strany, do kterého se vložil Antonio Sanabria, ale jeho zakončení skončilo vedle brány.
34'
A opět přichází další a další faul a další diskuze s rozhodčím. Utkání tak je zatím velkým zklamáním.
33'
Davide Biraschi se se soupeřem příliš nemazal, ovšem sudí jeho nedovolený zákrok viděl a také odpískal.
32'
Fabio Depaoli se po souboji se soupeřem svaluje na zemi, když škobrtl o kopačku Criscita.
31'
Ronaldo Vieira nyní hodně zariskoval, když zfauloval soupeře a Janov se dožadoval druhé žluté karty, ovšem sudí jí prozatím nechal v kapsičce.
30'
Půl hodina tohoto vyhroceného derby je u svého konce. Bohužel zatím vidíme spíše velký boj, než pohledný fotbal se střelami na bránu.
29'
Nepřesná přihrávka ze strany Sampdorie končí jen v zámezí a následuje autové vhazování.
28'
A znovu je utkání přerušené, protože se útočník domácího celku ocitl v ofsajdu.
27'
Fabio Quagliarella posléze dostal naloženo do obličeje od Cristiana Gabriela Romera, ovšem to sudí neviděl a na stadionu se opět ozývají dělobuchy.
26'
Od začátku utkání je hra hodně přiostřená a nyní uviděl další žlutou kartu Ronaldo Vieira, jenž zezadu poslal soupeře k zemi.
25'
Andrea Pinamonti sice bojoval o míč s Alexem Ferrarim, ale nakonec je z toho pouze odkop od svatyně Emila Audera.
24'
A opět je hra přerušena, protože se útočník Sampdorie ocitl v ofsajdové pasti.
23'
Nyní se hostující hráč dopustil faulu na pravé straně a Janov tak bude opět u míče.
22'
Ovšem rohový kop domácího celku nepřinesl nic víc, než protiútok soupeře, který zastavil faulem Francesco Cassata a uviděl kartu žluté barvy.
21'
Hlavní rozhodčí ještě musí uklidnit hráče uvnitř vápna, protože dnešní derby je úplně na jiném měřítku, než ostatní zápasy.
20'
Janov bude mít k dispozici další možnost vstřelit úvodní branku, protože získal rohový kop z pravé strany.
19'
Hostující brankář Emil Audero nedokázal vyboxovat centr z levé strany, ale k jeho štěstí Andrea Pinamonti nečekal, že by míč propadl až k jeho nohám.
18'
Domácí nyní převzali iniciativu a snaží se něco vymyslet. Pomoct jim k tomu může volný kop z pravé strany.
16'
Lasse Schöne nedokázal zpracovat míč svého spoluhráče a Emil Audero tak bude mít odkop od své svatyně.
15'
Následně navíc přišla střela z dálky, která byla zblokována, ale Janov zůstává u míče i nadále.
14'
Po velice vyhecovaném nástupu momentálně vidíme nudnější podívanou, kdy Janov velice pomalu dobývá branku soupeře.
12'
Janov to zkoušel po levé straně, ale tam vrátka nebyla otevřená a tak posléze přišel nákop, jenž skončil jen u hostujícího brankáře.
11'
Po delší době je na kopačkách také domácí družstvo, ovšem to si ho zatím posílá jen na své polovině.
9'
A další faul domácího hráče. Začátek utkání nám tak toho příliš nepřináší, protože sudí Daniele Doveri musí neustále foukat do píšťalky.
8'
Paolo Ghiglione uviděl za svůj faul žlutou kartu a bude si tak muset po zbytek zápasu dávat velký pozor.
7'
Opět přišel pouze faul ze strany domácího celku ve středu hrací plochy. Sampdoria tak má další volný kop.
6'
Hosté jsou na začátku zápasu o něco aktivnějším týmem, ale centr z pravé strany nepřinesl nic velkého.
5'
Bohužel hned na začátku zápasu tady máme zdržení, protože Domenico Criscito zůstal po souboji se soupeřem ležet na hrací ploše a je ošetřován.
4'
Ovšem nákop ze strany hostů končí pouze bezpečně v moci brankáře Ionuta Radua.
3'
Gastón Ramírez skončil po zákroku domácího hráče na lopatkách a Sampdoria tak bude rozehrávat.
2'
Balón skončil z kopaček hostujících hráčů pouze v zámezí a Janov tak bude mít autové vhazování na své polovině.
1'
Ve velké mlze začalo utkání, ve kterém jde o velice cenné body, jelikož se utkal 19. a 18. tým Serie A.
1'
Už při příchodě hráčů je hned vedle stadionu velký ohňstroj a přímo na Stadio Luigi Ferraris se ozývají mohutné dělobuchy. Dnes přijela Sampdoria v rámci městského derby do velkého pekla.

Janov CFC: I. Radu – Romero, Biraschi, Criscito (C) – Ghiglione, Schöne, Radovanović, Cassata, Pajač – Pinamonti, A. Sanabria.
Náhradníci: Marchetti, Jandrei – P. Ankersen, Cleonise, Favilli, Aljámik, Goldaniga, Jagiełło, Rovella, Sturaro.

UC Sampdoria: Audero – Thorsby, A. Ferrari, Colley, Murru – Depaoli, Vieira, Ekdal, Linetty – G. Ramírez – Quagliarella (C).
Náhradníci: Seculin, Falcone – Augello, Caprari, Gabbiadini, Chabot, Léris, Maroni, Murillo, Regini, Rigoni.

Rozhodčí: Daniele Doveri – Matteo Passeri, Ciro Carbone.
UC Sampdoria:

Sampdoria je aktuálně na 16. místě s 12 body a skóre 12:25. Nachází se tak o jediný bod před jejím dnešním soupeřem. V posledním zápase přivítal na své půdě před 19 516 diváky Parmu. A byli to hosté, kteří šli ve 21. minutě do vedení po trefě Kucky. Po první půli tak vedla Parma 1:0. V 77. minutě mohlo přijít vyrovnaní, protože domácí celek získal penaltu, ale tu Quagliarella nedokázal proměnit. Parma posléze ubránila jednogólový náskok a zvítězila tak 1:0. Nejlepšími střelci Sampdorie jsou se třemi góly Quagliarella, Gabbiadini a Ramírez.
Janov CFC:

Janov je momentálně na 17. místě s 11 body a skóre 17:30. Pyšní se tak nelichotivou statistikou, že je týmem s největším počtem obdržených branek. V posledním utkání zavítal na půdu Lecce. První poločas hostům vyšel skvěle, protože se nejprve prosadil ve 31. minutě Pandev a v 45+5. minutě proměnil penaltu Criscito. Janov tak vedl po první půli 2:0. Ovšem v 60. minutě srovnal Falco a o deset minut později Tabanelli. Zápas tak skončil remízou 2:2. Nejlepším střelcem Janova je s 5 góly Kouamé.
V 16. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy Janov CFC a UC Sampdoria. Naposled se spolu tato mužstva utkala v dubnu na půdě Sampdorie, která zvítězila 2:0. Dnes se bude bojovat na Stadio Luigi Ferraris v Janově. Tento stadion nabídne kapacitu pro 36 599 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Daniele Doveri a jeho asistenti Matteo Passeri a Ciro Carbone. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62