Lecce - Atalanta | ONLINE | 1.3.2020 15:00 | Serie A 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Atalanta - 1. března 2020   15:00

Ukončeno
Lecce
29' Saponara (Deiola) • 40' Donati (Saponara)
2:7
(2:2)
Atalanta
17' Donati (vl.)  • 22' D. Zapata  (Iličić) • 47' Iličić   • 54' D. Zapata   • 62' D. Zapata  (Iličić) • 88' Muriel   • 90+1' Malinovskyj  (Pašalić)
Lecce
Sestavy:
Gabriel – Donati, Lucioni, Rossettini, Calderoni – Majer (63. Tachtsidis), Deiola, Barák – Mancosu (C) (63. Šachov) – Saponara, Lapadula.
Náhradníci:
Chironi, Vigorito – Dell'Orco, Oltremarini, Meccariello, Petriccione, Paz, Rimoli, Rispoli, Šachov, Tachtsidis, Vera.
Rozhodčí
Massa – Schenone, Valeriani
Stadio Comunale Via del Mare
Atalanta
Sestavy:
Gollini – de Roon, Caldara, Palomino – Hateboer, Freuler, Pašalić, Gosens – A. Gómez (C) (69. Malinovskyj) – Iličić (73. Muriel), D. Zapata (85. Tameze).
Náhradníci:
F. Rossi, Sportiello – Bellanova, Castagne, Czyborra, Colley, Malinovskyj, Muriel, Okoli, Tameze.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo hned devět branek, přičemž se o pět z nich postarala Atalanta, která tak zvítězila výsledkem 7:2. Hostující celek vstoupil i do druhého poločasu ukázkovým způsobem, během několika minut se dostal zpět do dvoubrankového vedení, načež se Bergamu povedlo ještě třikrát skórovat. Lecce dnes nehrálo zrovna nejlépe, na bodový zisk to určitě nebylo.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12.
90+2'
Konec zápasu.
90+1'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hostující celek dokonce slaví sedmý přesný zásah! Atalanta totiž rozjela jednu z posledních akcí tohoto zápasu, za pokutovým územím si našel střeleckou pozici RUSLAN MALINOVSKYJ, který o zkusil levou nohou, což slavilo úspěch.
90+1'
Ještě jeden rohový kop pro domácí Lecce rozehrál Saponara. Nakonec se jednalo o rozehrávku po zemi, následné zakončení trefilo pouze jednoho z protihráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
88'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Branka nakonec skutečně platí! LUSI MURIEL se totiž dostal do úniku, při kterém nejprve trefil brankovou konstrukci, avšak následná dorážka skončila v síti. Sudí nejprve branku neuznal kvůli ofsajdu, následné přezkoumání u videa ale žádný ofsajd nepotvrdilo!
88'
Bergamo se radovalo ze šesté branky, avšak ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí. Muriel se dostal do úniku, avšak ten dle sudího nebyl v pořádku.
88'
Z jeho kopačky se do pokutového území zakroutil pohotový centr, který ovšem odvracel protihráč. Odraženého balónu se chopil Deiola, jenž pálil vedle.
87'
U postranní lajny si nedovoleným zákrokem pomohl střídající Tameze, který před zrakem sudího fauloval Calderoniho. Saponara tak obstará další volný kop.
86'
V posledních minutách není k vidění zrovna moc pohledných momentů, Lecce se s porážkou zřejmě smířilo. Ani aktivita Bergama není zrovna moc ukázková.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Adrien Tameze.
84'
Tentokráte to měl na dlouhou nohu hostující Zapata, který tak na nahrávku od Freulera neměl šanci dosáhnout. Míč naopak proskákal až na nohu brankáře.
83'
K práci s míčem se dostal také Gabriel, který velice přesným odkopem poslal hrací předmět na opačnou polovinu, kde se Calderoni nedostal kolem Hateboera.
78'
Lecce v posledních minutách přeci jenom o poznání více přidalo na aktivitě, avšak obrana Bergama podává zodpovědný výkon. Ani Gollini nemá moc práce.
77'
Saponara si již tradičním způsobem potáhl míč na pravou nohu, načež se pokusil o zakončení. To zablokoval pozorný Caldara, od kterého se balón dostal k Deiolovi.
76'
Donatimu se povedlo udržet míč na svých kopačkách, jenomže snaha o nahrávku skončila pouze na Gosensovi, který pro domácí "vybojoval" autové vhazování.
75'
Kousek za pokutovým územím si našel střeleckou pozici hostující Pašalić, avšak jeho rána skončila pouze na protihráči. Lecce se daleko s balónem nedostalo.
74'
Navíc jsme sledovali další nedovolený zákrok, při kterém dostal celkem dost naloženo domácí Iličić. Ten měl problémy s kolenem, kvůli kterým musel střídat.
73'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Luis Muriel.
72'
Napadající Saponara si dle sudího pomohl čistým způsobem, jeho celek tak mohl útočit po levém křídle. Tam se k centru dostal Calderoni, jenž našel soupeře.
71'
Žlutou kartu dostává Riccardo Saponara (US Lecce).
70'
Hostující Iličić se s míčem dostal až ke středovému kruhu, kde měl překvapivě příliš prostoru na práci s balónem. Lecce se k napadání zrovna moc nemá.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Ruslan Malinovskyj.
68'
Po delší době se k balónu dostal také hostující brankář Gollini, kterému se povedlo poslat hrací předmět na opačnou polovinu, kde ve vzduchu uspěl Calderoni.
66'
Žlutou kartu dostává Fabio Lucioni (US Lecce).
64'
Za dlouhým pasem se hnal domácí Lapadula, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Jako první se k němu dostal Caldara, jenž ho přesně rozehrál na de Roona.
63'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Matteo Mancosu, přichází Jevhen Šachov.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Žan Majer, přichází Panagiotis Tachtsidis.
62'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tady se schyluje k pořádnému debaklu, pátá branka Bergama! Iličić si totiž za pokutovým územím vyměnil míč s Gómezem, načež v kostrbaté pozici přenechal DUVÁNU ZAPATOVI. Posledně jmenovaný hráč nadvakrát překonal brankáře Gabriela, čímž zkompletoval hattrick!
61'
Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali hned šesti branek. Bergamo má druhý poločas jasně v režii, naopak domácí působí hodně vlažným dojmem.
60'
Do poněkud rozhozené obrany upaloval domácí Mancosu, který ovšem neměl potřebnou podporu spoluhráčů. Caldara si s ním poradil výstavním čistým zákrokem.
59'
Lecce si ve druhém dějství přichystalo vůbec první standardní situaci. K rozehrávce se nakonec postavil Barák, po jehož nabídce vystoupal do vzduchu de Roon.
58'
Atalanta se s míčem udržela na útočné polovině, kde pokračovala v kombinaci. Do ní se zapojil také aktivně hrající Zapata, který přenechal míč Freulerovi.
57'
Žlutou kartu dostává José Luis Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio).
56'
Fatální chyba jednoho z hostujících hráčů mohla být smrtící. Nahrávku se totiž povedlo vystihnout Lapadulovi, proti kterému bleskovým způsobem vyběhl Gollini.
55'
Z druhé vlny se k míči probojoval obránce Palomino, který ještě vracel na kopačku Gosense. Druhý jmenovaný hráč svým centrem našel pouze brankáře.
54'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté si berou dvoubrankového vedení zpět, i tentokráte jsme sledovali pohlednou kombinaci! Domácí obrana zaspala při bránění Pašaliće, který si seběhl až do pokutového území, kde nahrávkou pod sebe oslovil volného DUVÁNA ZAPATU, před kterým číhala prázdná branka.
53'
Lecce je v úvodu druhého poločasu nesmírně pasivní, na což jednou doplatilo. Před malým momentem to zkoušel Iličić, který ovšem nenašel nikoho z kolegů.
52'
Bergamo se s míčem přestěhovalo na útočnou polovinu, kde se Iličićovi povedlo odcentrovat směrem do pokutového území, kde ještě vracel míč Hateboer.
51'
V další vyložené šanci pro změnu selhal Gómez, který si seběhl na zpětnou nahrávku z pravé strany, avšak z malého vápna trestuhodně minul prázdnou branku.
50'
I další útočná snaha Atalanty byla nesmírně nebezpečná. Gómez to totiž zkoušel zakončením ke vzdálenější konstrukci, se kterým si brankář Gabriel poradil.
49'
Dalekonosný pas měl směřovat na domácího Majera, avšak jako první se k míči dostal vracející se de Roon, který ho raději poslal až na kopačku Golliniho.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišel na řadu dalekonosný pas směrem na Zapatu, kterému se povedlo zpracovat míč na hrudník a poté nahrát na nohu Gómeze.
47'
Bergamo právě vstřelilo branku!
I vstup do druhého poločasu vychází lépe Bergamu! Nejprve se do vyložené šance dostal kapitán Gómez, jehož dělovku levou nohou dokázal Gabriel zneškodnit. K odraženému míči se však dostal JOSIP ILIČIĆ, který dopravil hrací předmět do prázdné branky.
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který byl z hlediska vstřelených branek hodně výživný. Bergamo se v krátkém časovém sledu povedlo skórovat ze dvou rohových kopů, na domácích najednou ležela deka. Vzápětí se Lecce však povedlo snížit, na konci prvního poločasu se domácí dokonce dostali k vyrovnávací brance, což znamená o to zajímavější druhé dějství.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Žlutou kartu dostává Hans Hateboer (Atalanta Bergamasca Calcio).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet hostující Zapata, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky vážně. O faul se nejednalo, Gabriel tak bude odkopávat od branky.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Lecce právě vstřelilo branku!
Nápor domácích hráčů končí vyrovnávací brankou! Saponara i při této akci udělal kus práce, tentokráte si navedl míč na pravou nohu, avšak přihrával za pokutové území. Tam měl balón proti noze GIULIO DONATI, jehož rána pravou nohou byla pro Golliniho příliš přesná. Donati se dnes prosadil do obou branek!
39'
Do protiútoku se vydal domácí Deiola, který si v náběhu všiml Lapaduly. Ten okamžitě vracel na levou stranu, odkud se nepovedlo odcentrovat Saponarovi.
36'
Nakonec to bylo s tečí protihráče, což znamenalo rohový kop pro Bergamo. Iličićova nabídka nakonec prolétla až za vápno, odkud zakončoval nad branku Freuler.
35'
Bergamo pro změnu přešlo na pravou stranu, odkud se Iličićovi povedlo procedit nahrávku směrem na kopačku Gosense, jehož nepříjemná rána směřovala nad branku.
34'
Směrem mezi domácí obranu si to chtěl namířit Gómez, před kterým se ve vzduchu povedlo zasáhnout domácímu Lucionimu, který poslal balón do bezpečí.
33'
Rossettini si pořádně zahrával ve svém pokutovém území, kde se málem nechal obrat o míč v podání napadajícího Freulera, kterému moc nechyběo k zisku míče.
32'
Na opačné straně přišel na řadu další rohový kop, který nebyl rozehrán zrovna nejlépe. Na přední tyči totiž zasahoval Donati, jenž odklízel směrem do zámezí.
31'
Najednou se nám schyluje k pořádně zápletce, domácí sice nebyli zrovna moc aktivní, avšak přesto se jim povedlo vstřelit kontaktní branku, která je hodně důležitá.
29'
Lecce právě vstřelilo branku!
Zničehonic tu máme kontaktní branku domácího celku! Atalanta totiž naprosto propadla při bránění útočné akce, RICCARDO SAPONARA se navíc s míčem dostal až do pokutového území, kde si ho navedl na pravou nohu a poté parádním obstřelem nedal Gollinimu sebemenší šanci.
29'
Atalanta celkem dlouho pracovala s míčem na polovině soupeře, kde nakonec došlo k nepřesné nahrávce na Gosense, před kterým zasahoval kapitán Mancosu.
28'
Hateboer se šikovným způsobem prodral až k centru do malého vápna, který si ovšem naše jeden z domácích hráčů, jenž odvracel za cenu dalšího autu pro soupeře.
27'
Napadající Freuler nakonec napadal natolik aktivně, že jeho snaha končí odpískaným útočným faulem. To znamená, že bude brankář Gabriel moci odkopávat.
26'
Zapata si ukázkovým způsobem zpracoval padající míč, který se mu povedlo roztáhnout do volného prostoru na Iličiće, který se ovšem nedostal přes protihráče.
25'
Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo, míč se totiž snesl pouze do rukavic pozorného brankáře Golliniho, který posléze sám rozehrál po zemi na volného de Roona.
24'
Po rozehrávce si to směrem na druhou stranu chtěl namířit domácí Saponara, který byl zastaven za cenu faulu. Domácí budou zahrávat další standardku.
23'
Lecce to bude mít hodně složité, absolutně mu totiž nevyšel vstup do tohoto zápasu. V krátkém časovém sledu navíc inkasoval už dva přesné zásahy.
22'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hostující celek nakonec odskakuje na rozdíl dvou branek! I tentokráte jsme sledovali rohový kop, který si pro změnu dokázal najít DUVÁN ZAPATA, jenž se v souboji s protihráčem protlačil k padajícímu míči, který důrazně poslal za brankáře.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jedinou branku. Lecce se směrem dopředu zatím hledá, výrazně aktivnější je totiž soupeř.
17'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostává hostující celek! Sledovali jsme totiž rohový kop, který se stáčel směrem do malého vápna. Tam ovšem zakročil domácí GIULIO DONATIHO, který si zřejmě spletl směr, neboť si vstřelil ukázkovou vlastní branku.
16'
K odkopu od své branky se tak mohl postavit Gabriel, který v tomto případě zvolil přízemní nahrávku do strany, kde si útočným faulem pomohl hostující Freuler.
15'
Před malým momentem jsme registrovali hned dvě snahy o zakončení. Tu druhou měl na svědomí hostující Palomino, jehož pokus trefil pouze protihráče.
14'
Bergamo se díky své aktivitě dostalo k dalšímu rohovému kopu, avšak ani ten nebyl vůbec nebezpečný. Na malém vápně se totiž povedlo zakročit Donatimu.
13'
Lecce se nakonec rozhodlo rozehrát po zemi zpět na obrannou polovinu. Rossettini nakonec posílal míč směrem na druhou stranu, kde Barák vybojoval aut.
12'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, který byl k vidění kousek od postranní lajny. Postaral se o něj Pašalić, jenž místo míče trefil pouze protihráče.
11'
Hluboko na vlastní polovinu se vydal také ofenzivní laděný Gómez, který šikovným způsobem hledal u postranní lajny Iličiće, jenž se vydal zpět ke středovému kruhu.
10'
Na pořadu dne byl vůbec první rohový kop, který si vzala na starost právě Atalanta. Rozehrávky se chopil Gómez, jehož centr ovšem odvracel pouze protihráč.
9'
Atalanta opět nikam nepospíchala, naopak se jí povedlo roztáhnout hru k pravé autové lajně. De Roon navíc zkoušel najít Iličiće, který byl dobře bráněn.
8'
První střelecký pokus tohoto zápasu měl na svědomí hostující Zapata, jehož pokus nebyl vůbec přesný. Navíc se do dráhy letu míče připletl zadák Rossettini.
7'
Přetahovaná ve středu hrací plochy nakonec vyzněla pro Bergamo, které se raději vracelo zpět na vlastní obrannou polovinu, odkud rychle rozehrál Palomino.
6'
Lecce v poklidu prošlo směrem na útočnou polovinu, kde došlo k roztažení hry na volného Calderoniho, jehož vzdušná nabídka skončil až u brankáře Golliniho.
5'
Do útoku se dostával domácí Lapadula, který se ovšem nedostal přes přehuštěný prostor ve středu hrací plochy. Atalanta se tak žene směrem kupředu.
4'
Poprvé si s míčem zahrál také hostující brankář Gollini, který raději na jistotu rozehrál do strany na volného spoluhráče, jenž vyvezl míč na druhou stranu.
3'
Domácí hráči kombinovali na vlastní polovině, kde jsme sledovali celkem dlouhou souhru, kterou ukázkovým zákrokem dokázal narušit Barák.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Rossettini, Calderoni – Majer, Deiola, Barák – Mancosu (C) – Saponara, Lapadula.
Náhradníci: Chironi, Vigorito – Dell'Orco, Oltremarini, Meccariello, Petriccione, Paz, Rimoli, Rispoli, Šachov, Tachtsidis, Vera.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – de Roon, Caldara, Palomino – Hateboer, Freuler, Pašalić, Gosens – A. Gómez (C) – Iličić, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Bellanova, Castagne, Czyborra, Colley, Malinovskyj, Muriel, Okoli, Tameze.

Rozhodčí: Massa – Schenone, Valeriani.
Atalanta Bergamasca Calcio

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Atalanta, která pro změnu okupuje čtvrtou pozici tabulky, což by i tentokráte znamenalo účast v základní skupině Ligy mistrů. Bergamo má pro změnu na svém kontě pětačtyřicet bodů, jenomže na vedoucí Lazio v tuto chvíli ztrácí již sedmnáct bodů. Atalanta naposledy prohrála před více než měsícem, od té doby přišla na řadu čtyřzápasová série, během které se Bergamu povedlo vyhrát hned třikrát. Naproti tomu jeden zápas skončil nerozhodným výsledkem, bylo tomu tak proti Janovu, který uhrál velice cenný bod do tabulky.
US Lecce

Fotbalisté Lecce se po pětadvaceti odehraných duelech nacházejí na průběžné šestnácté pozici tabulky, přičemž na sestupové pásmo mají náskok pouhých dvou bodů. Lecce v posledních týdnech konečně začalo bodovat, navíc si dokonce připsalo hned tři výhry v řadě. Tato série ale skončila v minulém kole, kdy Lecce dle očekávání nestačilo na římské AS, které na vlastním stadionu vyhrálo výsledkem 4:0. Lecce je třetím nejhorším celkem na vlastní půdě, dohromady zde odehrálo dvanáct zápasů, ve kterých se mu povedlo naplno bodovat pouze ve dvou případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi US Lecce a Atalanta Bergamasca Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Juventus 26 20 3 3 50:24 63
2. Lazio 26 19 5 2 60:23 62
3. Inter Milán 25 16 6 3 49:24 54
4. Atalanta 25 14 6 5 70:34 48
5. AS Řím 26 13 6 7 51:35 45
6. Neapol 26 11 6 9 41:36 39
7. Milán 26 10 6 10 28:34 36
8. Verona 25 9 8 8 29:26 35
9. Parma 25 10 5 10 32:31 35
10. Bologna 26 9 7 10 38:42 34
11. Sassuolo 25 9 5 11 41:39 32
12. Cagliari 25 8 8 9 41:40 32
13. Fiorentina 26 7 9 10 32:36 30
14. Udinese 26 7 7 12 21:37 28
15. Torino 25 8 3 14 28:45 27
16. Sampdoria 25 7 5 13 28:44 26
17. Janov 26 6 7 13 31:47 25
18. Lecce 26 6 7 13 34:56 25
19. Brescia 26 4 4 18 22:49 16
20. Spal 8 2 0 6 6:15 6
Články odjinud