Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Lecce - 13. ledna 2020   20:45

Parma
57' Iacoponi (Hernani) • 72' Cornelius
2:0
(0:0)
Parma
Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Grassi (76. Scozzarella), Hernani (83. Gervinho), Kurtić – Kulusevski, Inglese (70. Cornelius), Kucka.
Michael Fabbri – Dario Cecconi, Valerio Colarossi
Stadio Ennio Tardini, Parma
Lecce
Gabriel – Donati, Rossettini, Lucioni, Dell'Orco – Petriccione, Tachtsidis, Deiola (87. Rispoli) – Mancosu (C) (63. Lapadula) – Falco, Babacar (78. Vera).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 19:9.
Zápas je u konce a favorit se raduje z výhry a tří bodů. Rozhodující okamžiky přišly v 57. a 72. minutě, kdy se gólově prosadili Simone Iacoponi a Andreas Cornelius. První se trefil hlavou po rohovém kopu, druhá branka padla po důrazné dorážce. Lecce se neúspěšně snažilo s nepříznivým výsledkem něco udělat, koncovka však dnes nebyla silnou stránkou hostů a Sepe tak po přestávce nemusel řešit nikterak složité situace. Duel skončil výsledkem 2:0, Parma je po tomto utkání na sedmém místě s 28 body, Lecce je sedmnácté s 15 body.
90+3'
90+2'
Po centru se k hlavičce dostal Rispoli, jeho zakončení skončilo na horní síti Sepeho branky.
90+1'
Po faulu Kurtiće na Lapadulu budou hosté rozehrávat přímý kop. Tohle by mohl být nebezpečný centr z pravé strany.
90'
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.
89'
Sepe má míč ve svém držení, s rozehrávkou od vlastní branky nikam nepospíchá.
88'
Kulusevski se po několika kličkách snažil projít na útočnou polovinu, byl však na chvíli zastaven. Parma vhazuje.
87'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Andrea Rispoli.
87'
Parma si dobře hlídá vlastní polovinu, soupeře prakticky nepouští do nějakého vážného zakončení.
86'
Nepřesná střela hostů a dopředu se už hnal Kulusevski. Svou individuální akci zakončil ránu nad břevno.
85'
Lapadula měl trochu prostoru na pravé straně, nedokázal to však přetavit v přesnou střelu. Sepe tuto ránu pouze kontroloval pohledem.
83'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Gervinho.
83'
Bylo tomu tak, vysokou přihrávku si ale Sepe opět pohlídal a stáhl si jej do náruče.
82'
Lecce opět v útoku, bude rozehrávat standardní situaci z levé strany. Uvidíme tak centr na malé vápno.
81'
Následný přímý kop pouze prolétl přes zeď a skončil mimo hrací plochu. Sepe zasahovat nemusel.
80'
Nedovoleného zákroku na unikajícího hráče se dopustil domácí Bruno Alves a dostal za to žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Brayan Vera.
76'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Matteo Scozzarella.
76'
O průnik do pokutového území domácích se snažil Deiola, míč se mu ale odrazil na ruku.
74'
Parma u míče, nyní kombinuje na útočné polovině, hráči ale nikam nepospíchají.
72'
Parma právě vstřelila branku!
A je to o dvě branky! Po centru se do vzduchu pověsil Kucka, jeho prudká hlavička se od břevna odrazila zpět do hry a ANDREAS CORNELIUS zblízka napálil míč do sítě – 2:0.
71'
Táhlý centr do pokutového území Parmy, Sepe situaci skvěle přečetl a ve výskoku si stáhl míč do rukavic.
70'
Nevyšel ani rohový kop hostů, ani následný pokus o rychlé přenesení hry Parmy.
70'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Andreas Cornelius.
69'
Falcova střela šla mimo, bylo to ale s tečí, takže bude následovat roh. Ale ještě předtím střídání Parmy.
67'
Kousek od vápna upadl domácí Inglese, rozhodčí však v zákroku faul neviděl, pokračovalo se tak ve hře.
65'
Sepe se musel natáhnout po nepříjemné střele po zemi, zvládl však skákavý pokus u své levé tyče zkrotit.
63'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Matteo Mancosu, přichází Gianluca Lapadula.
63'
Roberto Inglese byl za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
62'
Faul Ingleseho na Tachtsidise, hosté budou rozehrávat. Ještě předtím ale přijde střídání Lecce.
61'
I tentokrát došlo k zakončení, do lehce odvráceného míče se opřel Bruno Alves, jeho střela šla ale vysoko nad.
61'
Kurtić prováhal možnost nebezpečného centru a jeho pokus byl sražen na další rohový kop.
60'
Lecce se samozřejmě nevzdává a ihned se tlačí do útoku, aby co nejdříve vyrovnalo.
58'
Hostující trenér Fabio Liverani protestoval proti uznání gólu tak vehementně, že si od rozhodčího vysloužil žlutou kartu.
57'
Domácí jdou do vedení! Rozehráli rohový kop, na Hernaniho centr si naskočil SIMONE IACOPONI a jeho umístěná hlavička skončila u tyče Gabrielovy branky. Ten se za míčem pouze ohlédl a je to 1:0.
55'
Kombinace a centr Parmy. Zprava přihrával Kucka, Ingleseho zakončení prolétlo těsně vedle. Vzrušení však bylo zbytečné, mával se ofsajd.
54'
Ani tady rohový kop nevedl k zakončení, obrana Parmy se bez potíží ubránila.
53'
Na pravé straně si našel trochu prostoru Mancosu a tvrdě vystřelil. Sepe musel u své levé tyče vyrážet na roh.
52'
Centr od rohového praporku už nebezpečný nebyl, Lecce se vcelku bez potíží ubránilo a samo vyráží do protiútoku.
51'
Kulusevski sice po svém průniku nezakončil, přihrál ale do druhé vlny na Kucku, jehož technický pokus musel Gabriel vyrazit na roh!
50'
Inglese při pokusu o útok fauloval u pokutového území Babacara, s verdiktem sice moc nesouhlasí, nicméně se už vrací zpět.
48'
Faul na Petriccioneho kousek od půlky, Lecce se pozvolna posouvá k brance domácích.
47'
Parma se hned v úvodu druhé půle natlačila do pokutového území před Gabriela, zatím však na něj nešlo nic vážného.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, který nepřinesl zrovna špičkový fotbal. Spíše se bojovalo a bylo to velice úporné. Pokud se už dostavila šance, tak scházela přesnost, tak jako v případě Kuckovy hlavičky, či zasáhl gólman Sepe proti střele Falca. Gólu se diváci nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45'
44'
Hráči Parmy kombinují na vlastní polovině, dále to zatím přes dobře pracující obranu hostů nejde.
42'
Zprava se na střed stahoval domácí Kulusevski, při kličce však fauloval stínícího obránce.
41'
Ještě před rozehrávkou přichází pro Jacopa Petriccioneho trest v podobě žluté karty.
40'
Petriccione šel skluzem do souboje o míč a fauloval Hernaniho. Ihned se omlouval, domácí se už chystají k rozehrávce ze středového kruhu.
39'
Přihrávka z pravého křídla byla v pokutovém území prodloužena až na zadní tyč, kde si sbíhal Gagliolo, střílel na první tyč, bylo to však z těsného ofsajdu.
38'
Další z nepřesných centrů, v tuto chvíli se neprosadili hráči hostujícího celku.
37'
Už je po náporu Lecce, Rossettini nebyl přesný a dopředu už pospíchají domácí hráči.
36'
Na druhé straně si na centr z pravého křídla naběhl Petriccione a nebýt teče, tak by šla rána na branku. Takhle je z toho pouze roh.
35'
Inglese nepřešel v těsném souboji přes Rossettiniho, vniveč tak přišla další akce Parmy.
33'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok ji dostal domácí Hernani.
32'
Lecce předvedlo akci po křídle a na centr z pravé strany si nabíhal Babacar. Jeho líznutí hlavou šlo o notný kus mimo.
31'
Domácí Inglese v souboji o míč přehnal důraz a na Lucioniho spáchal šlapák.
30'
Nepřesností ve finální fázi pokračují, nyní byla k vidění nepovedená přihrávka na hranici šestnáctky hostů
28'
Teď si zachytal i gólman Gabriel, centr z levého křídla k němu dolétl a on jej v poklidu lapil do rukavic.
26'
Z obrovské dálky napřáhl hostující Mancosu, jeho táhlý pokus šel ale vysoko nad Sepeho branku.
25'
Z hloubi pole se o rozehrávku hostů snažil Donati, jenže narazil na bílou zeď Parmy.
23'
Centr z pravé strany byl hostující obranou sklepnutý k brankáři Gabrielovi, ten ihned rozehrál.
22'
Akce Parmy po pravé straně byla zastavena zákrokem na Petriccioneho, kterému soupeř přišlápl nárt.
21'
Není to teď zrovna strhující fotbal, spíše úporný boj o každý míč a metr hřiště.
20'
Falco na zemi a ne vlastní vinou. Po Grassiho nedovoleném zákroku rozehrává Lecce přímý kop.
18'
Další střela na domácího gólmana, nyní už Sepe zasahovat musel, střílel na něj ze střední vzdálenosti Filippo Falco.
16'
Za hosty zpracovával těžkou přihrávku a následně zakončoval Babacar, na Sepeho si s tím ale nepřišel.
14'
No tohle už bylo opravdu nebezpečné! Zleva přilétl do pokutového území hostů centr, na který si naběhl Kucka a jeho hlavička po rybičce skončila kousek vedle branky!
12'
Do protiútoku našlápl Khouma Babacar, jenže byl osamocen a ještě kus před pokutovým územím byl o míč obrán.
12'
Z autu se stal roh, jenže nízký centr skončil hned u prvního bránícího hráče Lecce.
10'
Hostující Petriccione chyboval v rozehrávce, míč skončil v zámezí a Parma vhazuje poblíž pokutového území soupeře.
9'
Parma v další akci, Kulusevski se ale nedokázal probít k míči a pořádně zakončit.
8'
Domácí Kurtić tvrdě přibrousil Donatiho, zákrok se pro tuto chvíli obešel bez karty, pouze s varováním.
7'
Po svižném úvodu se nám hra lehce zklidnila, sledujeme teď urputné souboje o míč.
6'
Lecce vhazuje na útočné polovině, všichni hráči v červenožlutém jsou ale obsazeni.
5'
Parma poprvé v náznaku dobré akce, pas si zpracoval Inglese a poté i vystřelil, jak se ale ukázalo, zřejmě to zpracování přišlo za pomoci ruky.
4'
Domácí tým se pomaličku dostává z úvodního náporu Lecce, zatím se ale hraje poblíž půlky.
3'
Tak nevyšla ani další akce, Sepe mohl zůstat v klidu, hosté jeho nepovedený výkop nepotrestali.
2'
Samotný roh nebezpečný nebyl, jenže brankář Sepe poté špatně vykopl a hosté se vrací do útoku.
2'
Lecce se vydalo do útoku a po centru Lucioniho si vybojovalo první rohový kop
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C), Gagliolo – Grassi, Hernani, Kurtić – Kulusevski, Inglese, Kucka.
Náhradníci: Alastra, Colombi – Gervinho, Sprocati, Siligardi, Laurini, Cornelius, Scozzarella, Brugman, Gi. Pezzella, Dermaku.

US Lecce: Gabriel – Donati, Rossettini, Lucioni, Dell'Orco – Petriccione, Tachtsidis, Deiola – Mancosu (C) – Falco, Babacar.
Náhradníci: Vigorito, Chironi – Dubickas, Rispoli, Riccardi, Vera, Maselli, Gallo, Meccariello, Lapadula, Laraspata.

Rozhodčí: Michael Fabbri – Dario Cecconi, Valerio Colarossi.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Ennio Tardini začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Fabbri, kterému budou na pomezí asistovat Dario Cecconi a Valerio Colarossi.
US Lecce

Hosté jsou na tom hůře, na 17. místě mají 15 bodů a už čtyři kola čekají na výhru. Naposledy se Lecce představilo doma proti Udinese, nevstřelilo ani gól, naopak těsně před koncem se prosadil hostující De Paul a zařídil tak export bodů do Udine. Lecce už začíná bojovat o ligovou příslušnost, každý zápas už je tak pro tým velice důležitým. Nejinak tomu bude i dnes, v Parmě to ale nebude vůbec jednoduché.

Parma Calcio 1913

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě s 25 body, forma však v posledních dnech poklesla. Poslední duel byl pro Parmu opravdu hrozný, na trávníku Atalanty totiž prohrála vysoko 0:5, když se do sítě Sepeho postupně trefili Gómez, Freuler, Gosens a dvakrát Iličić. Dnes tak bude chtít tým tuto prohru odčinit v duelu, kdy bude favoritem.

Parma – AC Milán 0:1
Sampdoria – Parma 0:1
Neapol – Parma 1:2
Parma – Brescia 1:1
Atalanta – Parma 5:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 19. kola mezi týmy Parma Calcio 1913 a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62