Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Juventus - 22. února 2020   18:00

70' Petagna
1:2
(0:1)
Juventus
39' Ronaldo  (J. Cuadrado) • 60' Ramsey  (Dybala)
Spal
Beriša – Cionek, Bonifazi, E. Zukanović, Reca – Missiroli (C) (80. Tunjov), Valdifiori, L. Castro (60. Fáris) – Espeto, Petagna, Valoti (89. Di Francesco).
Juventus
Szczęsny – Danilo, Rugani, Chiellini (C) (55. de Ligt), Sandro – Ramsey (73. Rabiot), Bentancur, Matuidi (79. Bernardeschi) – J. Cuadrado, Dybala, Ronaldo.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 25:15.
Bylo to drama, ale všechny tři body putují do Turína pro tamní Juventus. Skóre zápasu otevřel ve 39. minutě Ronaldo po nahrávce Cuadrada. Druhou branku přidal po změně stran Ramsey. Domácí se tlačili dopředu, ale zvládli jen vyrovnat, a to, když se z penalty trefil Petagna. Spal příště hraje 1.3. na hřišti Parmy. Juventus už ve středu čeká zápas Ligy mistrů na hřišti Lyonu.
90+6'
90+5'
Ronaldo dostal sice pas před obranu, ale rozhodčí mu ofsajd odpískal.
90+4'
Dybala u rohového praporku zdržoval čas, ale dlouho to nevydržel.
90+3'
Míč do vápna centroval Mirko Valdifiori, který na přední tyčce našel Muhammada Fárise, který ale hlavičkoval nad branku.
90+2'
Espetův centr zblokovaný, roh pro domácí.
90+2'
Dlouhý nákop na Ronalda neúspěšný, protože Portugalec ho nedokázal zpracovat.
90+1'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
90'
Žlutou kartu dostává Danilo (Juventus FC).
89'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Federico Di Francesco.
89'
Dybala z přímého kopu centroval do vápna. Tam našel De Ligta, který hlavičkoval nad.
88'
Žlutou kartu dostává Espeto (Spal).
87'
Ronaldo posílal míč patičkou podél levé lajny na Sandra, který byl faulován. Další cenné vteřiny pro hosty.
86'
Szczęsnyho odkop od branky nekvalitní a končí na kopačkách domácích.
85'
Domácí znovu se snaží jít dopředu. Reca zleva centroval, ale nikoho v bílém nenašel.
84'
Juan Cuadrado si došel pro další faul na jeho osobu za vápnem. Uvidíme, zda se k míči postaví znovu Ronaldo, nebo dostane prostor třeba Dybala.
83'
Dybala dostal míč dopředu a už se hnal do zakončení, v tu dobu ale rozhodčí odpískal ofsajd. Argentinec vztekle zakopl míč.
82'
Hosté se znovu dostali k míči a v klidu hrají na vlastní polovině, protože nemají kam spěchat.
82'
Rugani jen nakopával dopředu, takže další útok může rozjet Spal.
81'
Matthijs de Ligt parádní rozehrávkou našel na pravé straně Juana Cuadrada, který hned centroval do vápna. Tam našel na zadní tyčce Cristiana Ronaldo, ten ale z voleje trefil jen postranní tyčku.
80'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Georgi Tunjov.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Federico Bernardeschi.
79'
Cionek centroval z pravé strany do šestnáctky, kde našel Petagnu, který si ale míč zpracoval rukou.
78'
Žlutou kartu dostává Blaise Matuidi (Juventus FC).
77'
Arkadiusz Reca centroval z levé strany do vápna. Jeho centr ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
76'
Další útočná akce Juvetusu začne od brankáře Wojciecha Szczęsnyho.
75'
A právě Ronaldo se také k míči postavil, ale jeho nadzemní pokus trefil jen připravenou zeď.
74'
Matuidi byl faulován Cionkem zhruba dvacet metrů od branky. Velká šance pro hosty, zvlášť, když mají v týmu Ronalda.
73'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Adrien Rabiot.
73'
Na Dybalu letěl vysoký míč na střed hřiště, Argentinec na něho nestačil, tak si ho zpracoval rukou.
72'
Za vápnem se do míče opřel Mirko Valdifiori. Jeho pokus cestou ještě skočil, ale i tak končí jen na středu branky, kde si to Wojciech Szczęsny pohlídal.
72'
Aléx Sandro posílal dlouhý pas za obranu soupeře, kam se vysunul Blaise Matuidi. U míče byl rychlejší Cionek.
71'
Juventus se hned dostal na míč a kombinuje na polovině soupeře.
70'
Spal právě vstřelil branku!
K míči se postavil ANDREA PETAGNA a poslal míč do sítě. Střílel na levou ruku brankáře, který ale skočil na jnou stranu – 1:2.
69'
Je to penalta. Velká šance pro domácí tým.
68'
Tak video jakoby snad nefungovalo, rozhodčí komunikuje prostřednictvím vysílačky.
67'
Rozhodčí spolu komunikovali zatím jen hlasem, teď se teprve jde Federico La Penna podívat na video.
66'
Po kontaktu Ruganiho s Simonem Missirolou se domácí dožadují penalty, rozhodčí komunikuje s kolegou u videa.
65'
Po centru z levé strany se natahoval ve vápně Petagna. O kousek na míč nedosáhl.
64'
Útočného faulu se při napadání dopustil Juan Cuadrado.
63'
Ani domácí tým se nikam nežene a kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
62'
Domácí se snažili dostat vpřed podél levé lajny, v čemž jim zastavil pozorný Matthijs de Ligt .
61'
Hosté v klidu hrají na vlastní polovině hřiště.
60'
Juventus právě vstřelil branku!
Už je to o dvě branky a hosté si jdou pro výhru. Paulo Dybala našel ze středu hřiště díru v obraně soupeře, tou poslal nádherný pas na nabíhajícího AARONA RAMSEYHO, který nezazmatkoval a ve vápně přeloboval Berišu.
60'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Muhammad Fáris.
59'
Espeto naznačil kličku ve vápně a pálil. Jeho rána jen trefil soupeře.
59'
Následovala rána Ramseyho za vápnem. Jeho zajímavý pokus dělil od úspěchu jen centrimetry.
58'
Ronaldo dostal míč na levou stranu a postupoval vpřed, přitom děla svoje tradiční přešlapovačky, po jedné z nich ale o míč přišel.
58'
Dybala za postranní čárou, může se pokračovat.
57'
Tvrdě atakován byl hostující Dybala, který je momentálně v péči lékařů.
56'
Po Sandrově centru se na zadní tyčce k zakončení dostal Juan Cuadrado, který sice skákající míč trefil, ale mířil jen do brankáře.
55'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Matthijs de Ligt.
54'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem na Petagnu, ten ale v rychlostním souboji s Danilem prohrál.
53'
Blaise Matuidi z těžké pozice u lajny hledal Dybalu, který následně chytře poslal o soupeři míč do zámezí, aut pro hosty.
52'
Z větší dálky zkusil štěstí Juan Cuadrado. Jeho rána ale Berišovu branku netrefila.
51'
Ronaldo poslal do vápna pas na Ramseyho, ten ale nesmyslně šel přímo do dvou soupeřů, míč pochopitelně ztratil.
50'
Hezkou kombinaci na jeden dotyk ukázal domácí tým. Na jejím konci byl zakončující Valoti, kterému ale míč trochu sjel z kopačky.
49'
Giorgio Chiellini poslal dlouhý nákop vpřed na Dybalu, ten míč neudržel a dopředu jdou domácí.
49'
Roh rozehrával Dybala, ale jeho centr našel jen hlavu domácího Bonifaziho, který míč poslal do bezpečí.
48'
Za vápnem dostal míč na nohu Ronaldo, potáhl ho dva metry a střílel. Jeho pokus vykopl Beriša na roh.
47'
Petagna dostal zády k brance míč na hranici vápna, udržet ho ale nedokázal.
46'
Na zemi je domácí Cionek, poslal ho tam nevědomky Sandro.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas skončil lépe pro hostující celek, který ho vyhrál 1:0. Jedinou branku dal ve 39. minutě hvězdný kanonýr Cristiano Ronaldo, když ho pasem z pravé strany našel Juan Cuadrado. Hosté byli celkově určitě lepším týmem, když byli častěji na míči, ale dopředu se moc nehnali. Hosté ale rozhodně nebyli o hodně lepším týmem, snažili se chodit ve velkém počtu hráčů dopředu, třeba ještě ve druhém poločase utkání zdramatizují.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 47%:53%
Střely na branku: 3:4
Rohy: 2:2
Ofsajdy: 0:1
Fauly: 12:5
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Ervin Zukanović (Spal).
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Matuidi hledal pasem středem hřiště Ronalda. Na Portugalce byl míč moc dlouhý a končí v rukavicích domácího brankáře.
45'
Dybalův nepřesný pas středem hřiště, hrát v dalších sekundách budou domácí.
44'
Domácí se znovu dostali dopředu, ale následně se v ofsajdu octl Vladifiori.
43'
Rychlý brejk hostí zastavila až nepřesná nahrávka Dybaly.
42'
Další domácí střelu si za vápnem připsal Zukanović. Ani jeho střela ale branku netrefila.
41'
Juventus se odkopem zbavil míče, takže je teď na kopačkách domácích.
40'
Za vápnem se ke střele odhodlal Petagna, tři tyče ale netrefil.
39'
A hosté jdou do vedení. Ramsey našel parádním pasem na pravé straně Juana Cuadrada, ten si míč pustil a následně ho poslal do vápna. Tam už čekal CRISTIANO RONALDO, který z voleje poslal míč do sítě.
38'
Mirko Valdifiori centroval do vápna z levé strany. Jeho vzrůstající centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.
37'
Cuadradův centr našel z pravé strany Ronalda, který hlavičkoval, ale Beriša vytáhl parádní zákrok.
37'
Ramsey dostal míč na střed a hned byl nepříjemně atakován, rozhodčí hned píská.
36'
Reca dostal míč na levou stranu proti dvěma soupeřům, zpracování mu nevyšlo a míč končí za postranní čárou.
35'
Juventus se nikam nežene, kombinuje na vlastní půlce hrací plochy.
34'
Dybala dostal míč zády k brance na středu hřiště, zpracoval si ho, ale pak ho nepříjemně dohrál soupeř, rozhodčí nepíská.
33'
Mirko Valdifiori centroval od praporku. Ve vápně našel hlavu Petagny, ale jeho pokus končí nad brankou.
33'
Roh pro domácí.
32'
Nepřesnou nahrávku domácích vystihl Giorgio Chiellini, kterého sice zklamalo zpracování, ale pak míč poslal dozadu do klidu.
31'
Ruganiho nepřesná rozehrávka Cuadrada nenašla.
30'
Juan Cuadrado dostal míč na pravou stranu a centroval do středu. Jeh ostrý centr Ronaldovi proklouzl.
29'
Uklidnění na hřišti. Domácí hrají v klidu na své půlce.
28'
Bentancur zkoušel kolmou nahrávkou najít Ronalda. Pokus přes několik těl ale Portugalce nenašel.
27'
Nepřesná nahrávka domácích končí na kopačkách Juventusu, který bude tvořit.
26'
Sandrův centr z levé strany do vápna měl asi najít Ronalda, ale k tomu se míč neměl šanci dostat.
25'
Ramsey při výstavbě útoku faulovaný, jeho tým bude na míči pokračovat.
24'
Castro zkusil kolmou nahrávku na nabíhajícího Petagnu. Jeho chytrý pokus zastavil Bentancur.
24'
Domácí kombinace v blízkosti brankáře, nikam se Spal nežene.
23'
Na pravé straně se uvolnil Strefezza a dostal se do vápna s následným zakončením. Mířil mezi nohy brankáře, tomu míč propadl, ale až do branky se nedostal.
22'
Thiago Cionek centroval z pravé strany do vápna. Jeho uspěchaný pokus nikoho ve vápně nenašel.
21'
Do vápna centroval Mirko Valdifiori. Jeho centr nikterak kvalitní nebyl a nikoho ve vápně nenašel.
21'
Recův centr zblokovaný. Roh pro domácí celek.
20'
Jen dlouhý odkop hostů až do obrany Spalu.
20'
Teď se chvilku nehrálo, protože zdravotní problémy má i Danilo.
19'
Žlutou kartu dostává Mattia Valoti (Spal).
18'
Juan Cuadrado se dostal na levou stranu a snažil se uvolnit. Soupeř ho ale poslal k zemi.
17'
Ronaldo již je na nohou, tak snad to rozběhá.
17'
Útočný faul domácích, po kterém se na zemi nachází Ronaldo, což je pro hosty zlá zpráva.
16'
Domácí Valdifiori střílel na branku z nějakých pětatřiceti metrů. Jeho rána končí dva metry nad brankou.
16'
Urostlý Petagna končí na zemi, když ho na ni poslal Rugani.
15'
Paulo Dybala centroval od praporku do šestnáctky. Centr do kvalitní nebyl a míč končí za brankou.
15'
Ronaldo měl míč na nějakých třiceti metrech, tak vystřelil. Jeho pokus zblokovaný, takže roh pro favorita zápasu.
14'
Po dlouhém nákopu Dybala prohrál hlavičkový souboj, takže na míči domácí.
13'
Mirko Valdifiori se postavil k míči a centroval do vápna. Jeho pokus byl až moc daleký a končí za čárou.
12'
Bentancur fauloval na pravé straně hřiště Valotiho, takže přímý kop pro domácí.
11'
Sandro si vyšlápl na Strefezzu, rozhodčí hned píská faul.
10'
Po centru z levé strany od Ronalda se na zadní dostal k zakončení Juan Cuadrado. Jeho volej pravačkou ale končí jen vysoko nad brankou.
10'
Dybala našel na pravé straně hřiště Ramseyho, který už hledal, komu by míč nabídl ve vápně. Pod nohy se mu však vydal Reca a míč mu odkopl.
9'
Hosté v klidu kombinují na vlastní polovině hřiště.
9'
Ronaldo se z levé strany snažil dostat na střed a pokusit se o střelu. Ani jedno se mu nepovedlo, protože ho odzbrojil Bonifazi.
8'
Sandrův centr z levé strany ve vápně našel hlavu Ramseyho, který ale hlavičkoval jen nad domácí branku.
7'
Domácí Valdifiori ze solidní dálky centroval míč do vápna. Tam ovšem nikdo v bílém nebyl, tak si míč pro sebe stáhl Rugani.
6'
Branka neplatí, hraje se dál za stavu 0:0.
5'
Rozhodčí se ještě baví s videem, zda se opravdu jednalo o ofsajd.
4'
Cristiano Ronaldo se už radoval z branky, ale ta neplatí. Dybala se uvolnil na středu a levačkou poslal míč doleva do vápna pro Portugalce, ten na dlouhou nohu míč otřel o tyčku a poslal do branky. Rozhodčí ale píská ofsajd.
3'
Arkadiusz Reca našel na středu hřiště Andreu Petagnau, který hned z otočky pálil. Jeho pokus končí v rukavicích hostujícího brankáře.
2'
Hosté jsou na míči a kombinují na polovině hřiště.
1'
Úvodní nedorozumění Chielliniho se Szczęsnykm končí v rukavicích polského brankáře.
1'

Spal: Beriša – Cionek, Bonifazi, E. Zukanović, Reca – Missiroli (C), Valdifiori, L. Castro – Espeto, Petagna, Valoti.
Náhradníci: Letica – Vicari, Sala, Tomović, Felipe, Tunjov, Fáris, Murgia, Floccari, Di Francesco, Bryan Dabo.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Rugani, Chiellini (C), Sandro – Ramsey, Bentancur, Matuidi – J. Cuadrado, Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – de Ligt, Coccolo, De Sciglio, Bernardeschi, Rabiot, Olivieri, Wesley, D. Peeters..

Juventus FC

Italský titán se momentálně nachází na první příčce Serie A, za 24 zápasů získal 57 bodů se skóre 46:23. Na druhé Lazio má Juve náskok jednoho bodu. Nejlepší střelec týmu je Cristiano Ronaldo, ten dal 20 branek a na další dvě nahrál, v tabulce střelců je na druhém místě za Immobilem. Uvidíme, v jaké sestavě se v sobotu Juventus představí, protože hned následující středu jede tým trenéra Sarriho do Francie, kde se utká s Lyonem v rámci úvodního zápasu osmifinále Ligy mistrů.

Poslední tři zápasy

Juventus VS. Brescia 2:0
AC Milán VS. Juventus 1:1
Verona VS. Juventus 2:1

Spal

Domácí tým je momentálně na úplném dně italské nejvyšší soutěže. Patři mu dvacáté místo, zatím získal jen 15 bodů ve 24 zápasech se skóre 18:42. Nejlepší střelec týmu je Ital Andrea Petagna, který dal 9 branek a na jednu nahrál. Má tedy podíl na více než polovině branek svého týmu v aktuálním ročníku. V roce 2020 vyhrál Spal jen jednou, a to když Atalantu na jejím hřišti porazil 2:1, tehdy se trefil Petagna a Valoti.

Lecce VS. Spal 2:1
Spal VS. Sassuolo 1:2
Lazio VS. Spal 5:1
Zdravím všechny fanoušky kvalitní italské kopané. V rámci 25. kola Serie A se utkají týmy Spal a Juventus Turín.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62