Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Verona - 16. února 2020   12:30

0:0
(0:0)
Udinese
Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Becao, Nuytinck – Sema (78. ter Avest), Mandragora, Fofana (86. Jajalo), de Paul – Lasagna (C), Okaka.
Nicolas, Perisan – Samir, Jajalo, Walace, Teodorczyk, ter Avest, Zeegelaar.
Abbattista – Giallatini, Paganessi
Dacia Arena
Verona
Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C), S. Amrabat, Lazović – Verre (81. Stępiński), Pessina (70. Zaccagni) – Borini.

Je konec! Dnešní utkání nakonec branku nepřineslo, oba celky si tak body rozdělily. Druhý poločas byl o poznání záživnější, drtivou většinu času mělo územní převahu Udinese, které při své největší šanci dokonce vstřelilo branku, avšak tak kvůli ofsajdu neplatila. Verona se směrem dopředu celkem dlouhou dobu hledala, i hostující celek však několikrát zahrozil, avšak na brankáře si zkrátka nepřišel.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:17.
90+5'
90+4'
Poté se k odraženému míči dostal Lasagna, který se do něj opřel zpoza velkého vápna. Výsledkem bylo hodně nepovedené zakončení, Silvestri nezasahoval.
90+3'
V závěru tohoto zápasu jsme sledovali standardní situaci Udinese. K míči se i tentokráte postavil De Paul, jehož centr přistál pouze na hlavě Rrahmaniho.
90+2'
K padajícímu míči se jako první dostal brankář Musso, který s rozehrávkou nikam nepospíchal. Až po několika vteřinách zvolil vysoký odkop na druhou stranu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Druhý rohový kop byl pro změnu rozehrán z pravé strany. Míč se navíc nebezpečně snášel směrem do branky, zakončující Kumbulla však svatyni přestřelil.
87'
Verona si dokonce dokráčela k zisku rohového kopu. Vzdušná nabídka se snášela směrem od branky, nakonec si jí ve vzduchu našel Becao, jenž odvracel na další roh.
86'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Mato Jajalo.
86'
Musso předvedl další vysoký odkop, prostřednictvím kterého se mu povedlo oslovit Mandragoru. Druhý jmenovaný prodlužoval za sebe, kde ale číhal Günter.
85'
Napadající Lazović se ještě rozhodl dohrát situaci u brankové čáry, kde poslal k zemi domácího Troosta-Ekonga. Ten pro Mussa vybojoval další odkop od branky.
84'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, na první přesný zásah stále čekáme. Verona hru pořádně vyrovnala, domácí mají problémy s přechodem.
83'
Verona měla k dispozici volný kop z vlastní obranné poloviny. Rozehrávající Kumbulla to proto zkoušel vysokým odkopem, na který střídající Stępiński nedoskočil.
81'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Mariusz Stępiński.
78'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ken Sema, přichází Hidde ter Avest.
77'
Žlutou kartu dostává William Troost-Ekong (Udinese Calcio).
76'
Z jedničky musel vykopávat hostující brankář Silvestri, kterému se to zas tak moc nepovedlo. Jeho celek se přesto pustil do útoku, sám před brankářem byl Zaccagni. Místo okamžité střely však dlouho pracoval s míčem, jeho ránu navíc vykopl z čáry Nuytinck.
75'
Udinese si však vybojovalo další rohový kop, tentokráte z levé strany. Další přízemní rozehrávka pro změnu přinesla hodně nepovedený centr z nohy De Paula.
74'
Z vlastní poloviny rozehrával volný kop domácí Troost-Ekong, který si na druhé straně vybral Semu. Centr druhého jmenovaného se však snesl do zámezí.
73'
Hosté se konečně dostali na delší časový úsek na polovinu soupeře. Lazovićovi se povedlo přenést hru na Faraoniho, jehož ukvapená rána směřovala nad.
72'
Fofana se dostal k míči za pokutovým územím, následným centrem však našel pouze hlavu pozorného protihráče. Verona se v posledních minutách dostala pod tlak.
71'
Další útočný výpad pro změnu skončil ziskem rohového kopu. Míč se nakonec snesl na hlavu Lasagny, jehož hlavičkový pokus musel Silvestri vyrazit vedle sebe.
70'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mattia Zaccagni.
69'
Pohledná kombinace domácích nakonec přinesla tvrdou ránu z kopačky Lasagny. Jeho zakončení levou nohou směřovalo nad, Silvestri tak nemusel zasahovat.
68'
Udinese pochopitelně pokračuje ve své aktivitě. Tentokráte se do útočení zapojil také obránce Nuytinck, který přesto pod sebou raději hledal volného Mandragoru.
67'
Silvestri tak mohl v poklidu odkopávat od své branky, přičemž poslal míč daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu dokázal uplatnit Borini.
65'
Udinese se sice radovalo z první branky, avšak ta nakonec neplatí. První střela se sice snesla pouze na tyč, následná dorážka poté skončila v síti. I tak se jednalo o ofsajd!
61'
Je za námi zhruba hodina hry, tento zápas nám stále nepřinesl žádnou branku. I druhý poločas přináší celou řadu soubojů, sudí dokonce dvakrát vytasil kartónek.
60'
Na opačné straně se pro změnu povedlo včas zakročit Nuytinckovi, který za sebe nepustil hostujícího Faraoniho. I nadále tak čekáme na nějakou výraznější šanci.
59'
Žlutou kartu dostává Darko Lazović (Hellas Verona FC).
58'
Míč se opět snesl pouze ven z hrací plochy, což v tomto případě znamenalo autové vhazování pro Udinese. Larsen se pokoušel najít Okaku, kterého ale nenašel.
57'
Hostující obrana se trochu otevřela, což se pokusil využít důrazný Fofana. Jeho výpad směrem do pokutového území byl zastaven, Günter si počínal čistým způsobem.
56'
Dnes celkem nevýrazně hrající De Paul počkal na náběh Larsena, avšak jeho následná nabídka trefila pouze prvního protihráče. Na řadu tak přijde další aut.
56'
Žlutou kartu dostává Miguel Veloso (Hellas Verona FC).
55'
Aby toho nebylo málo, tak se do souboje zapojil také hlavní sudí, který rovněž upadl na zem. Fofana si počínal hodně důrazně, na rozhodčího ohled nebral.
54'
Amrabat se dostal hluboko na vlastní obrannou polovinu, kde mu posléze ještě přispěchal na pomoc Verre, který pro změnu poslal míč do volného prostoru.
53'
Druhý poločas zatím nepřináší nic moc zajímavého, naopak je k vidění celá řada ošetřování. Nyní pro změnu skončil na zemi Rrahmani, který musí za lajnu.
52'
U postranní lajny bojoval proti přesile protihráčů domácí Okaka, kterému se nakonec povedlo vybojovat autové vhazování, který si vzal na starost zadák Nuytinck.
51'
Zdravotní problémy měl také již zmiňovaný Larsen, který nakonec odkulhal za postranní lajnu. Několik nadcházejících vteřinek se tak obejde bez jeho účasti na hřišti.
50'
Zpětná nahrávka od Pessiny byla hodně nepřesná, Lazović tak ni neměl šanci dosáhnout. Míč zaplul pouze za brankovou čáru, na řadu tak přijde další odkop.
49'
Navíc se po jednom ze soubojů poroučel k zemi domácí Mandragora, který dostal celkem slušně naloženo. Na nic vážného to nevypadá, pokračuje se tedy ve hře.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání domácího Semy. Po jeho nabídce si nedovoleným zákrokem pomohl kolega Stryger Larsen.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Směrem dopředu bylo aktivnější Udinese, které ovšem neustále naráželo na pozornou obranu soupeře. Verona tak vycházela z poctivé defenzívy, na druhou stranu byla směrem dopředu celkem nebezpečná, avšak na Mussa si ani jednou nepřišla.
45+2'
45+1'
Udinese se v závěru prvního dějství nikam nežene, naopak se snaží poklidným způsobem zaútočit směrem na opačnou polovinu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Málem tomu skutečně tak bylo! Na rohový kop si totiž dokázal naskočit jeden z hostujících hráčů, který hlavičkou prověřil pozornost brankáře Mussa.
43'
Lazović vhazoval kousek od rohového praporku, přičemž se jeho kolegovi povedlo vybojovat další rohový kop. Přijde první branka těsně před koncem poločasu?
42'
Do akce se dostal také pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení domácího Lasagny. Rozruch před brankou byl zbytečný, Silvestri tak může v klidu rozehrát.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Verona to pro změnu zkoušela přes levý okraj hrací plochy, Borini však nebyl úspěšný s výpadem přes Becaa. Následovat bude další odkop od domácí branky.
39'
Amrabatovi se povedlo roztáhnout hru k šestnáctce, kde se o další centr pokoušel Verre. Jeho nabídka směřovala k zadní tyči, žádný z hráčů na ní nedosáhl.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím na první branku stále čekáme. Udinese je sice častěji na míči, jenomže soupeř podniká o poznání nebezpečnější výpady.
33'
Nuytinck se musel s míčem vrátit na vlastní obrannou polovinu, kde ihned zvolil roztažení hry na kolegu Becaa, jehož centr prudce odklízel pozorný Günter.
32'
Před brankářem Silvestrim se před malým momentem zjevil De Paul, kterému se ovšem nepovedlo vůbec zakončit. Jeho celek bude posléze alespoň vhazovat.
31'
Hlavní sudí musel přerušit hru, menší zdravotní komplikace měl jeden z hostujících hráčů. Už se ovšem pokračuje ve hře, o provedení autu se postaral Kumbulla.
30'
Musso se posléze opět dostal k míči, který tentokráte rozehrál vysokým odkopem. Ten si na druhé straně dokázal najít Okaka, jenž sklepl pod sebe na Fofanu.
29'
Borinimu se povedlo načasovat nahrávku na naběhnuvšího Pessinu, který zkoušel štěstí z velkého úhlu. Domácí brankář Musso jeho zakončení přesto vyrazil.
28'
Na pořadu dne byl pro změnu další rohový kop, pro který si vyběhl hostující brankář Silvestri, jenž ho vyrazil mimo vápno. Hellas však i nadále zůstává pod tlakem.
27'
Hlavní sudí ukázal směrem na hostující branku, nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval napadající Veloso. Mandragora ihned poté rozehrál volný kop po zemi.
26'
Hezká souhra na levém křídle nakonec přinesla nabídku v podání Semy, kterému se povedlo najít Lasagnu. Druhý jmenovaný hráč ovšem pálil pouze doprostřed.
25'
Mezitím se zpět na hrací plochu vrátil hostující Faraoni, který se podrobil důkladnějšímu lékařskému ošetření za postranní lajnou. Hellas chvíli hrál v početní nevýhodě.
24'
U pokutového území neustál jeden ze soubojů domácí Lasagna, který si ovšem odpískání faulu nevymodlil. Udinese ovšem pokračuje v kombinaci na polovině soupeře.
19'
Nuytinck vložil nohu do nahrávky od Faraoniho, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Veronu. Po něm se Verre dostal do vápna, kde měl příliš málo místa.
18'
Hellas se vůbec poprvé v tomto duelu dostal k souvislejší kombinaci na polovině soupeře. Lazović byl zahnán k postranní lajně, kde alespoň vybojoval aut.
17'
Po jednom ze soubojů pro změnu skončil na zemi kontroverzní útočník Borini, který neustál střet s Becaem. Jeho celek tak vybojoval volný kop z půlící lajny.
16'
Fofana se posléze sám prodíral směrem do šestnáctky, kde byl ovšem pohotově zastaven. Odraženého míče se chopil Mandragora, který ovšem pálil vedle.
15'
Na pořadu dne byly hned dva rohové kopy pro Udinese. Ten druhý byl rozehrán nakrátko, nicméně Fofana raději vyprodukoval zpětnou nahrávku ke středovému kruhu.
14'
Verona se navíc svižným způsobem natlačila zpět na útočnou polovinu, kde ovšem u postranní lajny zakročil Larsen natolik zkušeně, že vybojoval další aut.
13'
Z velice zajímavé pozice rozehrával volný kop domácí Mandragora, který kroutil míč směrem do branky, avšak jeho střelecký pokus skončil pouze na horní síti.
12'
De Paul spolupracoval s vedle stojícím Larsenem, který se nakonec pokoušel o centr pravou nohou. Ten ovšem zamířil na hlavu Güntera, který ihned odvracel.
11'
Hostující celek chvíli kombinoval na vlastní polovině, načež se na tu druhou stranu dostal Kumbulla. Souhra však nebyla ideální, pozorný Mandragora ji vystihl.
10'
Do pokutového území se před malým momentem protáhl Borini, který pálil v pádu. Musso si připsal první zákrok, prudké zakončení nakonec vyrazil za cenu prvního rohu.
9'
U pokutového území si pokoušel zpracovat padající míč Pessina, avšak první kontakt s hracím předmětem mu vůbec nevyšel, což dokázal využít Troost-Ekong.
8'
I tak hlavní sudí nařídil pro domácí celek další standardní situaci. Rozehrávající Mandragora to zkoušel polovysokým centrem, který za sebe prodloužil Becao.
7'
Sledovali jsme hodně důrazný souboj, při kterém došlo k nešťastné srážce dvojice protihráčů. O trochu hůře to odnesl Günter, který již vstal zpět na nohy.
6'
Na opačné straně to pro změnu centrovanou nabídkou zkoušel Lazović, avšak ani jeho snaha nebyla zrovna optimální. Míč totiž doletěl pouze vysoko nad.
5'
Udinese mělo k dispozici standardní situaci z velké vzdálenosti od branky, centr se ovšem stal snadnou kořistí obránce Güntera, který odvracel do bezpečí.
4'
Kousek od pokutového území to na sebe vzal právě Fofana, proti kterému číhala hned trojice protihráčů. Domácí záložník přesto roztáhl hru do volného prostoru na Semu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Musso, který to zkoušel dalekonosným odkopem ke středovému kruhu, kde číhal Fofana.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Becao, Nuytinck – Sema, Mandragora, Fofana, de Paul – Lasagna (C), Okaka.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Samir, Jajalo, Walace, Teodorczyk, ter Avest, Zeegelaar.

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, Veloso (C), S. Amrabat, Lazović – Verre, Pessina – Borini.
Náhradníci: A. Berardi, B. Radunović – Badu, Adjapong, Bocchetti, Dimarco, Empereur, Eysseric, Salcedo Mora, Stępiński, Zaccagni.

Rozhodčí: Abbattista – Giallatini, Paganessi.
Hellas Verona FC

Na opačné straně ovšem stojí až příliš sympaticky hrající Hellas, který dokonce okupuje šestou pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Verona má na svém kontě čtyřiatřicet bodů, avšak náskok před smečkou pronásledovatelů je však minimální. Verona přesto těží z velice povedených výsledků v tomto ligovém ročníku, v posledním kole dokonce dokázala na vlastním stadionu zdolat vedoucí Juventus výsledkem 2:1. Hellas je na hřištích soupeřů jedenáctým nejlepším celkem, z jedenácti duelů dokázal vyhrát třikrát.
Udinese Calcio

Fotbalisté Udinese i letos okupují spodní patra tabulky, v tuto chvíli z toho je patnáctá pozice, přičemž náskok na sestupové pásmo činí pouhé tři body. Udinese by určitě chtělo proniknout do horní poloviny tabulky, na devátou pozici mu však chybí sedm bodů, což není nikterak zanedbatelné manko. Domácí celek tohoto zápasu však hledá optimální formu, navíc na výhru čeká už více než měsíc, kdy dokázal porazit Sassuolo výsledkem 3:0. Udinese však má na svém kontě hned čtyři zápasy bez výhry, v posledním duelu se mu však povedlo alespoň bodovat, neboť remizovalo s Brescii.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Udinese Calcio a Hellas Verona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62