Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Verona - 8. listopadu 2020   20:45

AC Milán
27' Magnani(vl.)  • 90+3' Ibrahimović (B. Díaz)
2:2
(1:2)
Verona
6' Barák   • 19' Calabria
AC Milán
G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Gabbia, Hernández – Binnásir, Kessié – Saelemaekers (46. Rebić), Çalhanoğlu (87. Hauge), Leao (78. B. Díaz) – Ibrahimović.
Guida – Fiorito, Sechi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Verona
Silvestri – Ceccherini, Lovato, Magnani (73. Çetin) – Lazović (C), Dawidowicz (63. Tameze), Ilić (69. Udogie), Dimarco – Barák, Zaccagni – N. Kalinić (63. Colley).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 12:2. Rohy: 14:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:19.
Bláznivý zápas skončil nerozhodným výsledkem. AC Milán po většinu zápasu tlačil a byl lepším týmem, ale na domácím stadiónu s Veronou pouze remizoval 2:2. Hosty poslal do vedení už v 6. minutě Antonín Barák, jenž dorazil střelu Ceccheriniho do břevna. Do dvoubrankového vedení odskočila Verona o deset minut později zásluhou Davideho Calabrii, jenž ztečoval zakončení Zaccagniho mimo dosah gólmana. Rossoneri se nenechali nepříznivým stavem rozhodit a ve 27. minutě se dostali na kontakt, po nepovedeném zakončení Kessiého si míč srazil do vlastní brány Giangiacomo Magnani. Vyrovnat mohl v 65. minutě Zlatan Ibrahimović, jenže z nařízené penalty přestřelil bránu. Švédský forward se ale nakonec prosadil, ve třetí nastavené minutě skóroval hlavou po centru Díaze a vybojoval lídrovi tabulky alespoň bod. Verona spadl na osmé místo z důvodu vítězství římského AS.
90+7'
90+6'
Poslední příležitost měla Verona. Jenže Ebrima Colley si v souboji s Binnásirem počínal nedovoleným způsobem. Útočný faul.
90+5'
Domácí ještě mohli dokonat bleskový obrat. O vítězný zásah se pokusil Ante Rebić, Chorvat z otočky zasáhl jenom dobře postaveného Silvestriho.
90+3'
AC Milán právě vstřelil branku!
Teď už Milánským nikdo a nic vyrovnávací branku nesebere! Nezdolný ZLATAN IBRAHIMOVIĆ prolomil obrovskou smůlu, po centru Díaze z pravé strany hlavičkoval neomylně do levého horního rohu.
90+2'
Arbitr Guida nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
90+1'
Všechno je jinak! Hlavní rozhodčí si na radu videorozhodčího šel překontrolovat celou situaci na obrazovku, kde skutečně odhalil hru rukou Ibrahimoviće. Gól neplatí!
90+1'
Po inkasované brance k hlavnímu rozhodčímu naběhli tři hráči Verony, kteří hlasitě protestovali proti počínání švédského útočníka. Adrien Tameze si vykoledoval akorát žlutou kartu.
89'
Rossoneri se nakonec dočkali, je vyrovnáno! Zlatan Ibrahimović sklepl balón pro Davide Calabriu, jenž z halfvoleje napálil balón nechytatelně k levé tyči!
88'
Dobrou práci odvedl Adrien Tameze. V klíčové chvíli dokázal předběhnout Haugeho, jehož navíc při obranné hlavičce trefil do natažené ruky.
87'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Jens Hauge.
86'
Velké nedorozumění nyní zhatilo snahy Verony v honbě za třetím gólem. Ebrima Colley zakřičel na Lazoviće pozdě, spoluhráč mu balón nepřenechal a sám v záklonu hlavičkoval slabě.
85'
Ismaël Binnásir zabojoval, balón ovšem pro své barvy nevybojoval. Právě po odrazu od jeho nohy totiž balón skončil za postranní čárou.
84'
Ante Rebić dokázal vyzrát na Lovata, načež zleva vyslal vysoký centr na Ibrahimoviće. Před něj se natlačil Federico Dimarco, hlavou poslal balón do rukavic Silvestriho.
83'
Ebrima Colley měl před sebou posledního protihráče, nakonec ani nezakončil. Útočník byl totiž v době nahrávky za posledním obráncem.
82'
Moc fotbalistů do pokutového území Milána nenaběhlo. Centr mířil na Iyenomu Destinyho Udogieho, jenž neměl šanci uspět proti dvojici protihráčů.
81'
Fotbalisté ve žlutých dresech mají možnost rozhodnout o svém vítězství ze standardní situace. Darko Lazović si skvěle pokryl balón a Ismaël Binnásir ho poslal na zem.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácí stále zaostávají o jediný gól. V posledních minutách tlačí, co to jde, avšak Verona i s notnou dávkou štěstí odolává.
79'
Zlatanu Ibrahimovićovi není přáno. Znovu stál přesně tam, kde měl, Hakan Çalhanoğlu mu poslal ideální centr. Jenže zakončení z bezprostřední blízkosti dokázal parádně vyrazit Silvestri.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Brahim Díaz.
77'
Branková konstrukce nyní zachránil zmrazeného Silvestriho! Italský gólman pouze sledoval, jak hlavička Ibrahimoviće po centru od rohového praporku orazítkovala spojnici břevna a tyče.
76'
Antonín Barák dnes odvedl velké množství černé práce. Český záložník pracuje opravdu skvěle, zastavil nejeden slibně se rozvíjející útok favorita.
75'
Milánští opět zkusili štěstí vzduchem přes Ibrahimoviće. Toho oslovil Calabria, Švéd ani v tomto případě nedokázal zamířit přesně.
74'
Nově příchozí Ebrima Colley vyzval k souboji jeden na jednoho Thea Hernándeze. Francouz využil svých zkušeností, dal před soupeře tělo a k ničemu ho nepustil.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giangiacomo Magnani, přichází Mert Çetin.
72'
Více volného prostoru dostal u pravé lajny Rafael Leao. Do pokutového území vyslal zajímavý centr, Zlatan Ibrahimović hlavičkoval nad břevno.
71'
Ale zvládli to na jedničku. Darko Lazović s Matteem Lovatem pěknou narážečkou vyřadili ze hry Ibrahimoviće, probíhá kombinace kolem středového kruhu.
70'
Verona se snaží zklidnit jru, což se zatím daří. Fotbalisté ve žlutých dresech musí pár vteřin přestát v deseti, protože Barák z důvodu ošetřování musel opustit hrací plochu.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Ivan Ilić, přichází Iyenoma Destiny Udogie.
68'
Antonín Barák se drží za hlavu po střetu s Franckem Kessiém. Gianluigi Donnarumma po chvilkovém váhání zakopl míč, hra je přerušena.
67'
Domácím dnes není přáno. Červeno-černí jsou ve druhém poločase jasně lepší, ale probojovat se přes kompaktní defenzivu není vůbec jednoduché. A když už se to povede, pokulhává finální fáze.
65'
Stejně jako proti Spartě, i teď Zlatan Ibrahimović selhal při zahrávaní penalty! Znovu mířil na střed, bránu ovšem přestřelil o několik metrů.
65'
Avšak vyrovnat mohou Rossoneri hned vzápětí. Matteo Lovato zezadu trefil do lýtka Kessiého, sudí neváhal a odpískal pokutový kop.
65'
Ani druhou stoprocentní šanci nedokázal Theo Hernández přetavit v gól! Po pěkné narážečce byl sám před Silvestrim, jenže balón poslal vedle levé tyče!
63'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Adrien Tameze.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Ebrima Colley.
63'
Po obranném odkopu zůstal sedět Paweł Dawidowicz. Podle prvních záběrů to vypadá na problém se svalem, trenér Jurić bude muset střídat.
62'
Polovysoký pas na přední tyč prodlužoval za sebe Matteo Gabbia. Federico Ceccherini ukázal rychlejší reflexy než Kessié, balón odkopl do bezpečí.
61'
Hakan Çalhanoğlu vzal na sebe exekuci volného přímého kopu. Nejvýše vyšplhal Čech Antonín Barák, v záklonu odvrátil na roh.
60'
Hodina z utkání je pryč, do konce zbývá posledních třicet minut základní hrací doby. AC Milán pořád prohrává o jedinou branku, Verona podává v defenzivě perfektní výkon.
59'
Jediným stoperem Verony bez žluté karty je Giangiacomo Magnani. Ital od ní teď neměl daleko, po faulu na Rebiće dostal důrazné varování.
58'
Hostující strážce svatyně opět v akci. Tentokráte dobře odhadl, že Hakan Çalhanoğlu bude centrovat na Ibrahimoviće, kulatý nesmysl ze vzduchu stáhl pro sebe.
57'
Zlatan Ibrahimović ve vzduchu dokázal ideálně sklepnout balón pro Leaa. Mladý Portugalec vypálil z halfvoleje na střed, kde stál pozorný Silvestri.
56'
Ante Rebić je po příchodu hodně vidět, ne ale v moc pozitivním světle. I jeho třetí střela letěla o pořádný kus mimo cílové zařízení.
55'
Na trávníku se začíná pořádně přiostřovat. Darko Lazović zůstal ležet na zemi po kontaktu s Calabriou, který arbitr posoudil jako čistý.
54'
Frustrovaný středopolař Ismaël Binnásir obdržel úplně zbytečnou žlutou kartu. V době držení balónu se ohnal po Ilićovi, jehož trefil do obličeje.
53'
Rozhodčí Guida si ještě nechal celou situaci přezkoumat od videorozhodčího, který potvrdil výrok pomezního sudího.
52'
Domácí dokázali vyrovnat, z gólu se ovšem radovali jen malou chvíli. Zblokovanou střelu dorazil za záda brankáře Hakan Çalhanoğlu, po jeho střele však pomezní odmával ofsajd.
51'
Zničehonic mohlo udeřit na druhé straně! Mattia Zaccagni se krásně prosadil přes Calabrou a nahrávkou pod sebe našel osamoceného Federico Dimarco, jenž slabší pravačkou přestřelil.
50'
Ibrahimović dokázal i pod tlakem posunout pod sebe Çalhanoğluovi. Ten ještě nabil Binnásitovi, rána z voleje proletěla o metr nad.
49'
Rafael Leao se přesunul na pravou stranu, odkud vyslal nezdařilý centr do šestnáctky. Před Ibrahimovićem výborně zasáhl Matteo Lovato.
49'
Vysunutého beka Calabriu nedovoleně atakoval Paweł Dawidowicz. Arbitr si dal na čas, nakonec zákrok středopolaře odpískal.
48'
Chorvatský fotbalista poprvé u balónu, přízemním pasem jej volného našel Ibrahimović. Rebić nevymýšlel nic převratného, zpětnou přihrávkou oslovil Kessiého.
47'
Zatímco hostující trenér Jurić neměl žádný důvod střídat, tak kouč Pioli jednu změnu udělal. Nevýrazného Saelemaekerse nahradil Rebićem.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Ante Rebić.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Lídr Serie A, AC Milán, nemůže být po prvním poločase s výkonem ani výsledkem spokojený. Na San Siru překvapivě prohrává s Hellasem Veronou 1:2. Hosty poslal do vedení už v 6. minutě český záložník Antonín Barák, jenž dorazil střelu Ceccheriniho, která šla do břevna. Druhý zásah byl hodně šťasný, zakončení Mattii Zaccagniho srazil mimo dosah brankáře blokující Calabria. Rovněž domácí však vstřelili velmi šťastnou branku. Rána Kessiého šla mimo bránu, ale po zásahu Giangiacoma Magnaniho míč skončil v síti.
45'
44'
S útočnou agresivitou to přehnal Antonín Barák. Český záložník naletěl do Mattea Gabbii, kterého velmi nešetrně srazil k zemi.
43'
Zlatan Ibrahimović zkusil z úctyhodné vzdálenosti vypálit. Balón nabral vysokou výšku, ke smůle útočníka začal padat příliš pozdě.
42'
Také druhá žlutá karta míří do řad Verony. Matteo Lovato riskantním skluzem minul míč, nikoliv nohy Leaa. Nebylo co řešit.
41'
AC Milán sází na trpělivou kombinaci. Ta zatím na defenzivu soupeře neplatí, hráči ve žlutém dokáží skvěle přebírat jednotlivé hráče.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Ze třetí standardky hostující mužstvo skórovat nedokázalo. Důvodem byl mizerný centr Iliće, míč napálil do dvoučlenné zdi.
38'
Ismaël Binnásir si nechal utéct Darka Lazoviće, v poslední chvíli ještě dokázal soka zatáhnout za dres a zamezit tak slibné příležitosti. Může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
37'
V souboji u lajny uspěl Antonín Barák, jenž šikovně napálil balón do Kessiého. Verona může na okamžik vydechnout, bude vhazovat.
36'
Ofenzivní složku týmu podpořil Simon Kjaer. Po narážečce mezi Çalhanoğlem a Kessiém na něj letěl balón, obránce dobře pokryl Lovato.
35'
Leao zatím patří k nejaktivnějším hráčům. Výborně si nechal projet míč za tělem, čímž dokonale zmátl protivníka. Portugalec vzápětí nahrál Ibrahimovićovi, Švédův pokus byl zblokován.
34'
Centr tentokráte nemířil na Ibrahimoviće, nýbrž na Kjaera. Dánský stoper se probojoval k zakončení, balón přizvedl kousek nad horní tyč.
33'
Premiérovou žlutou kartu střetnutí si vykoledoval Federico Ceccherini. Obránce nedokázal zachytit pohyb Alexise Saelemaekerse, kterého zezadu podrazil.
32'
Jenže rohy domácím, na rozdíl od konkurenta, vůbec nevycházejí. Hakan Çalhanoğlu moc zvedl míč, žádný ze spoluhráčů na kulatý nesmysl nedoskočil.
31'
AC Milán bdue zahrávat rohový kop. Rafael Leao v těžké pozici udělal to nejlepší, co mohl. Nastřelil soka a míč posléze skončil v zámezí.
30'
Máme za sebou úvodní půl hodiny, v níž jsme viděli už tři góly. Překvapivé vedení zatím drží Verona, ta je ale v posledních minutách pod velkým tlakem.
29'
Okamžitě mohlo být srovnáno! Mezi obránci proletěl Theo Hernández, jemuž na poslední chvíli skvěle změnšil úhel Silvestri a právě jeho francouzský bek napálil.
27'
Smolný zásah i na druhé straně! Na centr Saelemaekerse si skvěle naběhl Kessié, který ale nedokázal balón usměrnit do brány. To za něj udělal bránící GIANGIACOMO MAGNANI, od jeho těla se balón odrazil k levé tyčce.
26'
Rafael Leao často hraje na sebe, a to není vždy ku prospěchu věci. Nyní s balónem naběhl zleva více na střed, technickým zakončením pak o několik metrů netrefil cílové zařízení.
25'
Velmi dobrý centr Hakana Çalhanoğla mířil na skvělého hlavičkáře Ibrahimoviće. Švédský útočník vyskočil příliš pozdě, balón minul.
24'
Tato chyba by mohla Mattea Lovata ještě hodně mrzet. Při zpracování dlouhého nákopu mu totiž spadl balón na ruku, což hlavní rozhodčí postřehl.
23'
Rohový kop Milánským vůbec nevyšel. Hakan Çalhanoğlu centroval na přední tyč, jenže v tomto prostoru stál jen protihráč Darko Lazović.
22'
Franck Kessié nabral rychlost, načež přihrál vedle sebe Leaovi. Směr střely portugalského forwarda drobně pozměnil jeden z obránců, gólman Silvestri však skvěle zareagoval a předvedl jistý zákrok.
21'
Pioliho družina rozhodně má nad čím přemýšlet. Jejich výkon má k ideálu daleko, zatímco Verona zatím dokázala z minima vytěžit maximum.
19'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Druhá standardka znamená druhý gól v bráně domácích! Barák se k hlavičce nedostal, avšak do odraženého míče se z první opřel Mattia Zaccagni a mimo dosah gólmana následně smolně ztečoval balón pravý bek DAVIDE CALABRIA.
19'
Dobré krytí balónu ukázal Ivan Ilić. Před Kessiého šikovně postavil tělo, fotbalista z Pobřeží Slonoviny fauloval a daroval soupeři standardku.
18'
Brankář Gianluigi Donnarumma dostal malou domů, na krátko ovšem neměl s kým si alespoň vyměnit balón. Proto volil dlouhý odkop na útočnou polovinu.
17'
Středopolař Ismaël Binnásir podnikl odvážný výpad středem. Alžířan si hodil balón mezi třemi protihráče. Zastavil ho Darko Lazović, ale nedovoleně.
16'
Proti centru od praporku vystartoval dopředu Marco Silvestri. Ve vzduchu si počínal bezchybně, balón vyboxoval pryč z šestnáctky.
15'
Obranu má Verona organizovanou výborně. Federico Dimarco nestíhal, ale Lovato Leaa dobře zakřižoval a dokázal zamezit nebezpečí za cenu rohového kopu.
14'
Perfektní práci odvedl stoper Matteo Lovato, ten se vydal stíhat Ibrahimoviće skoro až na útočnou polovinu a nakonec mu kulatý nesmysl úspěšně sebral.
13'
Hakan Çalhanoğlu zamotal hlavu Ivanu Ilićovi. Místo očekávané přízemního pasu ještě udělal jednu zasekávačku, načež vyslal nepřesnou nahrávku na střed.
12'
Rodrigo Leao opět ukázal rychlé nohy, rovněž však špatně vyřešenou finální fázi. Centr z levé strany proletěl celým pokutovým územím bez jakéhokoliv doteku.
11'
Na hrotu osamocený Nikola Kalinić marně bojoval se stoperskou dvojicí červeno-černých. Byl to Matteo Gabbia, kdo získal míč pro sebe.
10'
Hosté podle očekávání více zatáhli hru, pochopitelně nebudou chtít hrát s jasným favoritem vyrovnanou partii. Navíc když dokázali vstřelit vedoucí branku.
9'
Další útok táhl levou lajnou Rafael Leao. Úspěšně utekl svému osobnímu strážci, přízemní centr ovšem odvrátil mimo hrací plochu Lazović.
8'
Lídr soutěže chtěl okamžitě odpovědět. Ibrahimović našel na středu nikým neatakovaného Alexise Saelemaekerse, zakončení k levé tyči si Silvestri pohlídal.
6'
Hosté začali zápas bez přehnaného respektu a odměnou jim je překvapivé vedení! Donnarumma sice skvěle vychytal Kaliniće, avšak po centru z rohového kopu Federico Ceccherini sice hlavičkoval pouze do horního břevna, ale s dorážkou přispěchal český borec ANTONÍN BARÁK, jenž byl rychlejší jak Kjaer a poslal kulatý nesmysl do sítě.
5'
Na útočný výlet se vydal obránce Giangiacomo Magnani. A právě on stál na konci celé akce, když se špatně zorientoval a vystřelil velmi nepřesně.
4'
První příležitost si vytvořili Rossoneri. Alexis Saelemaekers odcentroval zprava na Zlatana Ibrahimoviće, rána z halfvoleje proletěla vysoko nad.
3'
Kouč Pioli musel na poslední chvíli sáhnout ke změně. Při rozcvičce se totiž zranil stoper a kapitán Alessio Romagnoli, jehož místo zaujal Matteo Gabbia.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-černých dresech. Hosté hrají rovněž v klubových barvách, a sice ve žlutých.
1'

AC Milán: G. Donnarumma (C) – Calabria, Kjaer, Gabbia, Hernández – Binnásir, Kessié – Saelemaekers, Çalhanoğlu, Leao – Ibrahimović.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Castillejo, Conti, Dalot, B. Díaz, Duarte, Hauge, Krunić, Rebić, Tonali.

Hellas Verona FC: Silvestri – Ceccherini, Lovato, Magnani – Lazović (C), Dawidowicz, Ilić, Dimarco – Barák, Zaccagni – N. Kalinić.
Náhradníci: Pandur, Borghetto – Amione, Cancellieri, Çetin, Colley, Di Carmine, Empereur, Salcedo, Tameze, Terracciano, Udogie.

Rozhodčí: Guida – Fiorito, Sechi.
Hellas Verona FC

Také Verona zahájila nový ročník Serie A velmi dobře. Tým, jenž navazuje na výborné 9. místo z minulé sezóny je momentálně sedmý a vypadá to, že by Jurićova družina letos mohla klidně zaútočit i na poháry. Verona zatím prohrála jen s Parmou, remizovala pak s Janovem a ohromně cennou remízu urvala i venku proti Juventusu. O nečekaný výsledek se The Mastiffs postarali i v prvním kole, kdy si smlsli na AS Řím výsledkem 3:0.
AC Milán

Fotbalisté AC Milán prožívají parádní začátek sezóny. Po šesti odehraných kolech jsou na úplném čele soutěže, na senzačně druhé Sassuolo, jež má odehrané o zápas více, disponuje tříbodovým náskokem. Svěřenci kouče Pioli ztratili jen jednou, na San Siru v divoké přestřelce remizovali 3:3 s AS Řím. Milánští nepůjdou do utkání v úplně dobrém rozpoložení, v týdnu totiž doma překvapivě prohráli s Lille jasně 0:3.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 7. kola italské Serie A, u zápasu mezi AC Milán a Hellas Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62