Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Fiorentina - 1. listopadu 2020   18:00

AS Řím
12' Spinazzola (Mirante) • 70' Pedro (Mchitarjan)
2:0
(1:0)
AS Řím
Mirante – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp (72. Peres), Lorenzo Pellegrini (79. Cristante), Veretout (90. Kumbulla), Spinazzola – Pedro (72. C. Pérez), Mchitarjan – Džeko (C).
Fiorentina
Drągowski – Martínez, Milenković, M. Cáceres – Lirola, Bonaventura (57. Vlahović), S. Amrabat (82. Duncan), Castrovilli (46. Pulgar), Biraghi – Callejón (67. Kouamé), Ribéry (C) (82. Cutrone).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání končí rozhodně lépe pro domácí tým, který bere tři body za výhru nad Fiorentinou 2:0. Vítěznou branku si připsal už ve dvanácté minutě Leonardo Spinazzola a výhru domácích pojistil dvacet minut před koncem Pedro. V závěru se ještě nechal zbytečně vyloučit Lucas Martínez, který zajel do Džeka a rozhodčí na nic nečekal a vytáhl červenou kartu. AS Řím se příště utká 5.11. v rámci skupiny Evropské ligy doma s Kluží. Fiorentinu další zápas čeká 7.11. na hřišti Parmy.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:16.
90+4'
90+4'
Nepřesný nákop středem od hostů skončil u Miranteho, který pravděpodobně udrží čisté konto.
90+3'
Bruno Peres z pravé strany vápna odcentroval na střed, kde si míč zpracoval a stihl i vypálit Edin Džeko. Domácí snajpr ale mířil jen na střed.
90+2'
Dlouhý míč za domácí obranu neprošel, dobře si své povinnosti splnil Roger Ibañez.
90+1'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Maraš Kumbulla.
89'
Hosté se ještě snaží diskutovat, ale je to zbytečné, Lucas Martínez musí do sprch.
88'
Lucas Martínez vletěl pod nohy Džekovi. Navíc nechal nahoře pravou nohu, která trefila bosenského útočníka do holeně a rozhodčí ho okamžitě vyloučil.
88'
Z levé strany vápna centroval na střed Cutrone, který se tam zřejmě nepovídal, protože tam nikdo nebyl.
87'
Fiorentina je opět s míčem na polovině soupeře, ale úplně nemůže najít nějakou mezeru v domácí obraně.
86'
Dlouhý míč za obranu hledal Cutroneho, před kterým udělal dobrou práci Mirante, když vyběhl a míč odkopl.
85'
Cutrone se snažil v rohu hřiště prosadit proti třem, to se mu ale nepovedlo a následně ještě fauloval.
84'
Dlouhý odkop Spinazzoly dopředu nikoho nenašel, a tak hosté mohou jít opět dopředu.
83'
Z levé strany centroval do vápna Cristiano Biraghi, ale jeho centr pouze pohladil rukavice Miranteho.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Alfred Duncan.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Patrick Cutrone.
81'
O další míč do vápna se pokoušel Pol Lirola, který ovšem trefil do zad Manciniho.
80'
Na centr z pravé strany si ve vápně naskočil Christian Kouamé a hlavičkoval do náručí Miranteho.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Bryan Cristante.
78'
Biraghiho dlouhý pas podlé levé lajny sebral Chris Smalling a domácí mohou jít dopředu.
77'
Sufján Amrabat našel důrazným centrem z levé strany ve vápně Vlahoviće, který hlavou zamířil o dost vedle.
76'
Mancini si na středu hřiště vyšlápl na Ribéryho a píská se faul domácího hráče.
75'
Hosté se usadili na polovině soupeře, kde kombinují nějakých pětatřicet metrů od Miranteho.
74'
Lorenzo Pellegrini kroutil míč na zadní tyčku, kde ve výskoku na míč o kousek nedosáhl Chris Smalling.
73'
Další rohový kop pro domácí tým.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Carles Pérez.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bruno Peres.
70'
AS Řím právě vstřelil branku!
Rychlý brejk domácích a už je to o dvě branky. Po rohu se domácí rychle dostali až k vápnu soupeře, kde Edin Džeko dal míč na pravou stranu do běhu pro Henricha Mchitarjana, který na nic nečekal a nahrál přesně k levé tyčce na PEDRA, jež v klidu doklepl míč do sítě.
70'
Rohový kop zahrával Cristiano Biraghi, ale jeho přetažený centr nikoho nenašel
70'
Rohový kop pro Fiorentinu.
69'
Dlouhý míč za obranu nedostihl na hrací ploše Ribéry a Antonio Mirante bude hrát od vlastní branky.
68'
Na levé straně dostal míč do běhu Cristiano Biraghi a hned centroval do vápna. Tam našel pouze připraveného Rogera Ibañeze.
67'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Christian Kouamé.
66'
Mimo hru poslal omylem Franck Ribéry k zemi Jordana Veretouta, hra se tak přerušuje a hrát bude AS.
65'
Po pravé straně se José María Callejón snažil vysunout Lirolu, celou akci však dobře doběhl Spinazzola a míč ukořistil pro sebe.
64'
Z levé strany do vápna si navedl míč Henrich Mchitarjan (AS Řím) a jeho následné zakončení bodlem skončilo pouze v postranní síti.
63'
Faulem na středu hřiště si pomohl José María Callejón, když k zemi poslal Rogera Ibañeze.
62'
Leonardo Spinazzola z levé strany hledal centrem v pokutovém území Džeka, ten však na jeho přetažený míč nedosáhl.
61'
Po hodině hry se chtěl kousek za vápnem otočit s míčem Franck Ribéry, ale proti přesile to byl neřešitelný úkol.
60'
Džeko se sice hezky uvolnil na středu hřiště, pak ale nahrál na levou lajnu Pedrovi do ofsajdu.
59'
K zakončení ve vápně se dostal nově příchozí Dušan Vlahović, ale jeho tvrdá rána trefila pouze obránce před ním.
58'
Erick Pulgar centroval do vápna a na zadní tyčce našel Cácerese, který hlavičkoval pouze za sebe.
57'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Dušan Vlahović.
57'
Roh pro hosty.
56'
Hosté chystají střídání, do hry půjde Dušan Vlahović.
56'
Gianluca Mancini dostal míč na pravou stranu hřiště a okamžitě centroval do vápna. Centr se mu nijak moc nepovedl a hosté odvracejí.
55'
Lorenzo Pellegrini už by měl být v pořádku a hra pokračuje.
54'
Na trávníku zůstává ležet Lorenzo Pellegrini (AS Řím), který dostal úder v jednom ze vzdušných soubojů.
53'
Penalta se pískat nebude, hra pokračuje dál.
52'
Lorenzo Pellegrini se z pravé strany dostal do vápna a hostující Martín Cáceres ho zřejmě poslal k zemi. Domácí chtějí penaltu, ale rozhodčí je proti.
51'
Žlutou kartu dostává Pol Lirola (ACF Fiorentina).
50'
Na polovině hřiště dohrál Chris Smalling Ribéryho a rozhodčí okamžitě odpískal faul domácímu obránci.
49'
Gianluca Mancini se ve vápně srazil hlavou s José Maríou Callejónem a oba borci jsou nyní ošetřováni.
48'
Nepřesnou nahrávku Fiorentiny využili domácí k brejku, ale Pedrův centr do vápna pro Džeka byl o kousek nepřesný.
47'
Hosté jsou v úvodu poločasu opět lepším týmem, tlačí soupeře k jeho brance, ale zakončení tomu zatím chybí.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Erick Pulgar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas nabídl jedinou branku, ve dvanácté minutě se prosadil po dlouhém výkopu Miranteho Leonardo Spinazzola, domácí tak jdou da šaten za vedení 1:0. V úvodu zápasu byl jasně lepší hostující tým, který si vytvořil hned na začátku dvě gólovky, ale ani jednu nedokázal proměnit. Postupem času se do zápasu dostalo i AS a od vstřelené branky bylo i lehce lepším týmem.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 51%:49%
Střely na branku: 4:0
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 8:8
45'
45'
Pedro se uvolnil na pravé straně hřiště a Gaetano Castrovilli ho musel faulovat.
44'
Z levé strany hřiště tentokrát centroval do vápna Pedro, jehož centr našel na zadní tyčce Mchitarjana, ale ten to moc nečekal a míč si nechal utéct za lajnu.
43'
Domácí nyní uklidňují hru, když kombinují v klidu na středu hřiště.
42'
Při rychlém přechodu domácích dopředu dostal míč na levou stranu Spinazzola, ale jeho následná pomalá a nepřesná nahrávka na Mchitarjana celou akci ukončila.
41'
Henrich Mchitarjan si navedl míč za vápnem na střed hřiště a pravačkou pálil pouze do stojícího soupeře před ním.
40'
Faulem se nyní provinil Franck Ribéry, který loktem praštil Manciniho do zubů.
39'
Hodně důraznou nahrávku dostal do vápna Lorenzo Pellegrini, zkusil si ji zpracovat hrudí, ale míč mu uskočil hodně daleko.
38'
Od rohového praporku kroutil míč do vápna znovu Lorenzo Pellegrini. Jeho centr však vápnem propadl, takže žádné nebezpečí pro branku.
37'
Rohový kop pro domácí tým.
36'
Leonardo Spinazzola dostal míč na levou stranu, šel s ním do vápna a pak se rozhodl nahrávat. Nahrávka ale trefila nohy soupeře a změnila směr přesně na brankáře hostů.
35'
Dlouhý míč dopředu posílal brankář Bartłomiej Drągowski. Byl ovšem až moc dlouhý a skončil u jeho kolegy u rukavicích.
34'
Míč si na přímý kop postavil hostující Giacomo Bonaventura a zřejmě mířil na přední tyčku. Jeho pokus trefil pouze připravenou zeď.
33'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).
33'
Pedro sice hezky zpracoval vysoký míč v pokutovém území. Rozhodčí mu ale následně odmával ofsajd.
32'
Žlutou kartu dostává Gaetano Castrovilli (ACF Fiorentina).
30'
Máme za sebou půlhodinu hry. Domácí tým je zatím o kousek lepší a vede po brance Spinazzoly 1:0.
29'
Vysoký míč středem hřiště posílal vpřed Gianluca Mancini. Jeho pobídka našla pouze připraveného Martína Cácerese.
28'
Lorenzo Pellegrini centroval opět na střed vápna, kde míč odvrátil jeden z borců v bílém a hráči AS si myslí, že to bylo rukou.
28'
Roh pro domácí.
27'
Leonardo Spinazzola se zkusil dostat z levé strany do pokutového území přes dva hráče, klička mu ale nevyšla.
26'
AS v klidu hraje na polovině hřiště a hledá mezeru ve zformované obraně soupeře.
25'
Hostující Giacomo Bonaventura se snažil neúnavně projít po pravé lajně dopředu, ale proti přesile to měl ztížené. Nakonec jeho centr trefil Spinazzolu.
24'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (AS Řím).
23'
Od praporku opět centroval Lorenzo Pellegrini, který na středu pokutového území našel Edina Džeka, jehož následná hlavička mířila pouze na střed branky, kde Bartłomiej Drągowski byl a míč vyrazil.
22'
Rohový kop si z pravé strany kopne domácí tým.
21'
O další centr se z levé strany pokusil střelec první branky Leonardo Spinazzola. Tentokrát našel připravené rukavice hostujícího brankáře.
20'
Leonardo Spinazzola dostal míč na levou stranu hřiště a centroval do vápna. Tam našel pouze stopera Lucase Martíneze.
19'
Nepřesná rozehrávka po lajně od Biraghiho a hrát bude domácí celek.
18'
Po rychlém přechodu dopředu dostal míč kousek za hranici vápna Pedro a pálil směrem na zadní tyčku. Míč nakonec skončil necelý metr od Pedrova cíle.
17'
Chris Smalling na středu hřiště hodně důrazně zajel do Amrabata a může být rád, že se to obešlo bez karty.
16'
Pedro sice dobrým presinkem donutil Milenkoviće k nepřesné rozehrávce, ale rozhodčí mu následně odpískal faul.
15'
Hosté nyní v klidu kombinují na vlastní polovině hřiště.
14'
Míč si u praporku postavil Lorenzo Pellegrini a jeho centr na přední tyčku si našel Edina Džeka, který trochu překvapený mířil stehnem pouze nad hostující klec.
13'
Roh pro domácí tým.
12'
První střela AS na branku a hned mohou domácí slavit branku. Odkop brankáře Antonia Miranteho našel v náběhu LEONARDA SPINAZZOLU na útočné polovině, domácí hráč si poté narazil míč o obránce soupeře a poslal balón přesně na přední tyčku hostující branky.
11'
Z přímého kopu centroval do vápna domácí Lorenzo Pellegrini. Nikdo z jeho spoluhráčů to však nečekal a pro míč si tak v klidu došel Bartłomiej Drągowski.
10'
První faul si připsal i hostující tým, když Franck Ribéry šel až moc důrazně do Manciniho.
9'
Opět to byl Giacomo Bonaventura, kdo centroval do vápna. Tam si pro míč nadvakrát došel brankář Antonio Mirante.
9'
8'
K míči se znovu postavil Giacomo Bonaventura a jeho levačka mířila pravděpodobně přímo na branku, jenže trefila zeď.
8'
Na nějakých třiceti metrech byl faulován hostující Gaetano Castrovilli. To značí další přímý kop pro jeho tým.
7'
Gianluca Mancini nechtěl za žádnou cenu pustit za sebe na středu hřiště Ribéryho, tak Francouze fauloval.
6'
Na středu hřiště se hezky uvolnil domácí Lorenzo Pellegrini a kolmicí hned hledal nabíhajícího Džeka, před kterým dokázal vyběhnout Bartłomiej Drągowski.
5'
Míč si postavil Giacomo Bonaventura a centroval do vápna, kde míč odhlavičkoval pozorný Chris Smalling.
4'
Lorenzo Pellegrini trefil vysokou nohou Ribéryho do hrudi. Přímý kop pro hsotující tým.
4'
Lirolova nahrávka po pravé lajně byla nepřesná, hrát tak může římské AS.
3'
Hosté vstoupili do zápasu rozhodně aktivněji. Gaetano Castrovilli se uvolnil patičkou do vápna a jeho následné zakončení musel před brankovou čárou vykopávat Leonardo Spinazzola.
2'
Hned v úvodu dostal nahrávku za vápno hostující Gaetano Castrovilli a pálil. Pravačka mířila jen kousek od levé tyčky domácí klece.
1'

AS Řím: Mirante – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini, Veretout, Spinazzola – Pedro, Mchitarjan – Džeko (C).
Náhradníci: Farelli, Pau López – Fazio, Kumbulla, Peres, Juan Jesus, Cristante, Villar, C. Pérez, B. Mayoral, Podgoreanu.

ACF Fiorentina: Drągowski – Martínez, Milenković, M. Cáceres – Lirola, Bonaventura, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Callejón, Ribéry (C).
Náhradníci: Terracciano, Brancolini – Igor, A. Barreca, Pulgar, Venuti, Duncan, Saponara, Cutrone, Vlahović, Kouamé, Ponsi..

ACF Fiorentina

Fiorentina je v tabulce jen o kousek za svým dnešním soupeřem. Momentálně jí patří desáté místo tabulky. V pěti dosavadních zápasech získalo sedm bodů se skóre 10:10. Nejlepším střelcem týmu je italský záložník Gaetano Castovilli, ten vstřelil 4 góly a na jeden další nahrál. Fiorentina nehraje evropské poháry, a tak se ve středu utkala v rámci italského poháru s Padovou, kterou porazila 2:1, když se prosadil Venuti a Callejón. V dalším kole poháru si tým zahraje na hřišti Udinese.

Poslední tři zápasy

Fiorentina VS. Padova 2:1
Fiorentina VS. Udinese 3:2
Spezia VS. Fiorentina 2:2

AS Řím

Římskému týmu se začátek soutěže rozhodně nepovedl podle představ. V úvodních pěti zápasech získalo AS pouze osm bodů se skóre 11:10. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Jordan Veretout, který dal 4 branky, na asistenci však čeká. Tým také působí v základní skupině Evropské ligy. V prvním utkání vyhrál na hřišti Young Boys 2:1, tento čtvrtek ale pouze remizoval doma s CSKA Sofia 0:0, v tabulce je tak zatím na druhém místě jen o skóre za Kluží.

2018 Fiorentina VS. AS Řím 1:1
Zdravím všechny fanoušky italské nejvyšší soutěže. V rámci 6. kola Serie A se utkají týmy AS Řím a Fiorentiny.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62