Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Inter Milán - 10. ledna 2021   12:30

AS Řím
17' Lorenzo Pellegrini (Mchitarjan) • 86' Mancini (Villar)
2:2
(1:0)
Inter Milán
56' Škriniar  (Brozović) • 63' Hakimí  (Brozović)
AS Řím
Pau López – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Villar, Veretout (79. Cristante), Spinazzola (73. Peres) – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C) (89. B. Mayoral).
Di Bello – Preti, Bindoni
Stadio Olimpico, Řím
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí (82. Kolarov), Barella, Brozović, Arturo Vidal (82. Gagliardini), Darmian (34. Young) – Lautaro Martínez (77. Perišić), R. Lukaku.

Tohle je už ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek neděle.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.
Dnešní zápas nakonec končí remízou 2:2, který je vzhledem k výkonu obou celků naprosto zasloužený. Utkání začalo lépe AS, které šlo rychle do vedení díky pěkné střele Lorenza Pellegriniho. Inter následně dlouho hledal recept na skvěle chytajícího Paua Lópeze, ale nakonec se to povedlo Milanu Škriniarovi, o pár minut později navíc dokonal obrat nádhernou střelou Achraf Hakimí. Řím se však s nepříznivým stavem nehodlal smířit, v závěru utkání tak soupeře doslova zamkl a také on se dostal ke vyrovnávacímu gólu, který hlavou vsítil Gianluca Mancini. Oba týmy tak berou zaslouženě po bodu, kvůli čemuž Inter ztrácí na první AC už tři body, AS Řím má pak o tři body méně než jeho dnešní soupeř.
90+6'
90+5'
Ivan Perišić zcela zbytečně kousek před vlastním pokutovým území dohrál Lorenza Pellegriniho, za což vidí žlutou kartu a domácí ještě budou mít výhodu nebezpečného přímého kopu.
90+4'
Romelu Lukaku opět hlavou sklepával nákop za sebe, ale Ivan Perišić jeho myšlenku nepochopil, takže míč skončil jen u domácích fotbalistů.
90+3'
Borja Mayoral chtěl využít své čerstvosti, proto se tlačil za nakopnutým míčem. Stejně byl u něho první protihráč, který to však následně vůbec nezvládl a lacině ho poslal za postranní čáru.
90+2'
Míč se v posledních minutách utkání drží hlavně na středu hřiště, kde o něj oba celky velmi tvrdě bojují, ale nikdo není příliš úspěšný.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Na útočné polovině však přece jen ještě kombinuje AS, které se však stále nemůže přiblížit k šestnáctce, přičemž už pomalu vstupujeme do nastavení.
89'
Aktivnější směrem dopředu už zase začíná být Inter, který je ale ostře napadán, protože Řím už chce udržet aktuální stav do konce.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Borja Mayoral.
86'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí v závěru hrací doby soupeře pořádně zatlačili, z čehož nakonec vytěžili i vyrovnávací branku! Roh byl rozehrán nakrátko, až po chvíli centroval Gonzalo Villar, jenž poslal míč do středu šestnáctky, kde se k zakončení výborně prodral GIANLUCA MANCINI, který pálil přímo k levé tyči, takže Samir Handanovič to měl opět velmi složité. Asistence: Gonzalo Villar.
86'
Henrich Mchitarjan se individuálně dostal až k levé tyči, odkud před bránou našel Bryana Cristanteho, jemuž ale míč před zakončením nešťastně poskočil, takže míč nesměřoval ani do brány.
85'
Chris Smalling poslal míč hlavou jen vysoko nad sebe, Samir Handanovič tak měl následně snadnou práci a míč po chvíli posílá co nejdál od své klece.
84'
Řím je přece jen v posledních minutách mnohem aktivnější a vyrovnání tedy určitě může přijít, Inter však dává do obrany všechno a zatím tak nechybuje.
83'
Rick Karsdorp byl na pravé straně pod velkým tlakem, o míč nechtěl lacině přijít, takže ho raději vrátil dozadu, čímž jeho tým přišel o pár sekund.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Achraf Hakimí, přichází Aleksandar Kolarov.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Roberto Gagliardini.
80'
Romelu Lukaku vypomohl i při bránění, protože po rohu odkopl míč co nejdál od vlastní branky, čímž navíc získal nějaký čas navíc.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Bryan Cristante.
79'
Henrich Mchitarjan také zkusil štěstí, ale z velké dálky, přičemž jeho pokus byl tečovaný mimo tři tyče, což ale znamená rohový kop.
78'
Rick Karsdorp si našel odražený míč v pravé části vápna a okamžitě zkusil štěstí, jenže mířil přímo do náruče připraveného Samira Handanoviče.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Ivan Perišić.
77'
Gonzalo Villar šel proti Arturo Vidalovi skluzem, přičemž ho docela tvrdě trefil, takže je žlutá karta na jeho konto zcela pochopitelná.
76'
Domácím začíná docházet čas, čehož si jsou dobře vědomi, ale zatím marně hledají cestu k nějakému nebezpečnějšímu zakončení.
75'
Henrich Mchitarjan šel do bolestivého souboje, při kterém se dostal do zakončení volejem, ale ten byl příliš nepřesný, takže brankáře hostů nemohl ohrozit.
73'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Bruno Peres.
73'
Samir Handanovič šel proti nebezpečnému centr, přičemž se střel s Edinem Džekem. Ten si v souboji s ním pomohl nedovoleným zákrokem, což hlavnímu rozhodčímu neuniklo.
72'
Arturo Vidal opět zakončoval ze středu vápna, ale při střelbě selhal, protože vzhledem k dešti mu to podklouzlo, takže Pau López nemusel zasahovat.
71'
Jordan Veretout dobře zapracoval na středu hřiště, kde vybojoval míč, ale stejně to k ničemu nevedlo, protože hosté si velmi dobře hlídají pokutové území.
70'
Lautaro Martínez je naštěstí v pořádku, protože střídat nemusel. Romelu Lukaku ho tentokrát zkoušel uvolnit za obranou, ale jeho nákop moc přesný nebyl.
69'
Chris Smalling je při rozehrávce ostře napadán Achrafem Hakimím, nakonec si ale se složitou situací poradil, takže vzápětí mohl vepředu pálit Lorenzo Pellegrini, ale ten jen Samira Handanoviče lehce prověřil.
68'
Řím se rozhodně jen tak nevzdává a po delší době zase hledá cestu dopředu. Centr z pravé strany ale jistě pokryl Milan Škriniar.
67'
Alessandro Bastoni úplně zbytečně zatahal za dres Henricha Mchitarjana, i on tak musel počítat s docela zbytečnou žlutou kartou.
66'
Pau López byl pod tlakem napadajícím protihráčů, rozehrávku ale dobře zvládl přihrávkou k pomezní čáře.
65'
Gianluca Mancini šel rukama do obličeje Lautara Martíneze, v ruce hlavního rozhodčího tak vidí žlutou kartu.
63'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Hosté během sedmi minut kompletují obrat! O druhou branku se nádherným způsobem postaral ACHRAF HAKIMÍ, jenž dostal přihrávku na hranu šestnáctky, tam si míč připravil na levačku a výbornou střelou na zadní tyč poslal balón za brankovou čáru od břevna. Asistence: Marcelo Brozović.
63'
Lorenzo Pellegrini zblokoval nákop, ale míč srazil jen zpět k protihráči, který už podruhé nechyboval.
62'
Henrich Mchitarjan šel do dobrého náběhu, před jeho spoluhráčem se tak utvářela ulice, ale míč se k arménskému hráči nakonec nedostal.
61'
Achraf Hakimí nedosáhl na dlouhou přihrávku do běhu, takže o úspěšnou rozehrávku usiloval Řím, což se mu povedlo, protože jednoho ze soupeřů donutil k faulu.
60'
Hosté po vyrovnávací brance samozřejmě působí dost klidně a pořád mají většinu času míč pod kontrolou. Dopředu už ale příliš nespěchají.
57'
Do další šance se dostal Achraf Hakimí, jenž prosprintoval polovinu hrací plochy a následně z pravé strany zakončoval, ale bylo to z velkého úhlu, takže si Pau López prostor u tyče pohlídal.
56'
Milán přece jen vyrovnává a ještě má spoustu času na obrat! Rohový kop rozehrál Marcelo Brozović, který tak vymyslel opravdu parádní centr do středu pokutového území, kde si míč nakonec našel MILAN ŠKRINIAR, který ho hlavou poslal nechytatelně do pravé části brány. Asistence: Marcelo Brozović.
55'
Inter opatrně začíná další ofenzivu, přece jen čas na vyrovnání už mu pomalu dochází. Achraf Hakimí tak aspoň získal rohový kop.
53'
Romelu Lukaku poslal dobrou přihrávku před bránu, kam si dobře naběhl Lautaro Martínez, který však zakončil jen přímo do brankáře Paua Lópeze! Při zakončení se navíc nejspíš poranil koleno, což vypadá na jeho konec v dnešním zápase.
52'
AS Řím občas zahrozí z rychlého protiútoku, tentokrát se z něho zkoušel prosadit Jordan Veretout, ale tomu trestuhodně utekl míč k protihráči.
51'
Hosté to sice pěkně sehráli, ale nakonec to překombinovali! Arturo Vidal dobře uvolnil ve středu šestnáctky Lautara Martíneze, který ale místo střely volil přihrávku, po které přišla jen zablokovaná střela!
50'
Lautaro Martínez opravdu hodně touží po vyrovnání, vrhal do dalšího úniku, ale protihráči ho tentokrát včas obestoupili, čímž ho donutili k přihrávce dozadu.
49'
Alessandro Bastoni neměl komu přihrát, takže dopředu prostě poslal daleký nákop, který ale u žádného spoluhráče neskončil.
48'
Tentokrát už se belgický hroťák Interu k zakončení dostal a vypadalo to hodně nebezpečně, jenže míč skončil jen těsně vedle pravé tyče!
47'
Arturo Vidal v ponechané výhodě hned zkoušel uvolnit Romela Lukaka, ale ten to vůbec nečekal. Oba hráči se následně zlobí na toho druhého.
46'
Achraf Hakimí z pravé strany vymyslel jen opravdu hodně přetažený centr, který doletěl až nad bránu domácího celku.
46'
První půli tedy jednobrankovým rozdílem ovládl tým z hlavního italského město, ale směrem dopředu byl o něco aktivnější Inter. Ten měl na svědomí o něco více šancí, ale proměnil jen jednu jedinou, která ale byla z ofsajdu. Naopak AS vytěžilo z minima maximum, přičemž ani střelecká pozice Lorenza Pellegriniho nebyla příliš dobrá. Trefil to ale náramně, takže je zatím jediným úspěšným střelcem duelu.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:35.
45+3'
45+3'
Nicoló Barella byl při napadání velmi důrazný, ale nakonec míč srazil jen mimo hrací plochu, což znamená aut pro domácí fotbalisty.
45+2'
V nastavení se Inter ještě dostává k tlaku, ale ani jeden centr mu příliš nevychází. K zakončení hlavou se dostal aspoň Romelu Lukaku, ale ten stejně mířil mimo.
45+1'
Další souboj mezi Chrisem Smallingem a Romelem Lukakem opět dopadl vítězně pro anglického stopera, ten si ale k míči pomohl jen držením, navíc hrál proti pravidlům v docela dobré pozici pro hosty, takže také vidí žlutou kartu.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Na trávníku končí další domácí hráč, tentokrát je to Lorenzo Pellegrini, který se drží na obličeji, tak snad to třeba nebude zlomený nos.
43'
Chris Smalling je v dalším souboji s Romelem Lukakem úspěšný, belgický útočník ale neunesl nervy a následně protihráče tvrdě sjel zezadu, za což nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu.
42'
Milán je v závěru poločasu jednoznačně aktivnější, ale stále nemůže najít cestu do sítě. Romelu Lukaku nyní z levé strany dostal přihrávku do šestnáctky, ale jeho následní přenechání už domácí odvrátili pryč.
40'
Hosté se dočkali vyrovnání, ale to po těsném ofsajdu platit nebude! Romelu Lukaku výborně sklepl nakopnutý míč na nabíhajícího Lautara Martíneze, který byl ale v přesném ofsajdu, takže jeho následná branka nemůže platit!
39'
Chris Smalling při blokování centru trochu otřel centrovaný míč rukou, ale bylo to opravdu těsně, anglický stoper navíc šel rukou k tělu, takže tady to penalta nebude.
38'
Nicoló Barella dobře zvládl souboj s třemi protihráčů, ten třetí už proti němu hrál nedovoleně, takže hosté budou moci v klidu rozehrávat.
37'
Lautaro Martínez si dobře zběhl do volného prostoru v pokutovém území, tam následně dostal centr přímo na hlavu, ale v dobré pozici zakončoval jen vysoko nad.
36'
Edin Džeko v těžké pozici přihrál míč na Leonarda Spinazzolu, který už moc úspěšný nebyl, protože v dalším souboji o balón přišel.
35'
Milan Škriniar jen tak tak udržel míč na hrací ploše, následně ho proto raději vrátil dozadu, protože si do nějakých osobních soubojů příliš nevěří.
34'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Ashley Young.
33'
Centr od rohového praporku mířil na vzdálenější tyč, ale tam byl připraven Pau López, který míč pohotově srazil až do autu.
32'
Inter má opravdu po dlouhé době výhodu standardní situace, získal nebezpečný přímý kop. Po tom hlavičkuje Milan Škriniar, který branku neohrozil, ale získal aspoň roh.
30'
Matteo Darmian se musel nechat ošetřovat, na nic vážnějšího to ale nevypadá, protože za postranní čáru odchází po svých. Za chvíli se nejspíš vrátí do hry.
29'
Pau López ukázal dobrou pozornost, protože za nakopnutým míčem uháněl Romelu Lukaku, ale nakonec u něj byl první domácí brankář, který tak uklidnil situaci.
28'
Arturo Vidal se zničehonic uvolnil na hraně pokutového území, odkud pálil z první a mířil k pravé tyči, ale do prostoru sítě se netrefil.
27'
Achraf Hakimí měl spoustu prostoru na vymyšlení přesné přihrávky z pravé strany, ale nakonec přihrával jen po zemi, což domácí obránci vystihli.
26'
Řím s rozehrávkou stále nikam nepospíchá. Nakonec ale dospěla kombinace k Edinu Džekovi, který nezvládl zpracování, takže míč skončil u Milána.
25'
Edin Džeko se sice dobře uvolnil za obranou, ale byl to jednoznačný ofsajd, takže mu může být jedno, že následnou šanci stejně nevyužil.
24'
Milán je ohledně skórování stále docela bezradný. Tentokrát Romelu Lukaku přihrává po pravé straně, kde Achraf Hakimí následně odcentroval, ale v šestnáctce stejně nenašel správného adresáta.
23'
Leonardo Spinazzola se dobře na levé straně dostal k centru, kterým našel Edina Džeka, jenž ale hlavičkoval jen za sebe. Tam byl ještě připraven spoluhráčů, který tvrdou střelou prověřil brankáře Interu!
21'
Nakonec si jeden z domácích hráčů pomohl nedovoleným zákrokem, což znamená zisk míče pro hosty, kteří jsou směrem dopředu samozřejmě o něco aktivnější.
20'
Milán nyní velmi svědomitě brání a soupeři nedává žádný prostor ke kombinaci, ale k zisku míče jim to stále nepomáhá.
19'
AS je samozřejmě po první brance v klidu a už zase si jen tak přihrává na své polovině. Inter tak má čas na oklepání.
17'
Domácí se i přes svou větší opatrnost dostává do vedení! Celou akci odstartoval hraniční zákrok na Nicola Barellu, který ale hlavní rozhodčí pustil. Následně tak Henrich Michitarjan nachystal dobrou střeleckou pozici na hraně šestnáctky pro LORENZA PELLEGRINIHO, který se odtud trefil přesně k levé tyči, Samir Handanovič se jen smutně ohlížel. Asistence: Henrich Mchitarjan.
16'
Řím se na do útoku dostává mnohem složitěji než soupeř. Už nějakou dobu kombinuje kolem půlící čáry, ale moc dopředu se nepřiblížil.
14'
Tak po rohovém kopu mohli jít Milán do vedení! První centr od rohového praporku sice nebyl využit, ale Romelu Lukaku následně zůstal zapomenutý za obranou, takže po lobu pálil hlavou, ale domácí brankář ho skvěle vychytal!
13'
Lautaro Martínez si našel míč za obranou, k zemi se ho následně snažil poslat Gianluca Mancini, ale útočník Interu se nedal a nakonec se tak dostal až k zakončení, které si ale Pau López pohlídal!
12'
V posledních minutách drží míč mnohem častěji AS, ale jako bych to zakřikl, protože nyní přišel nepřesný průnikový pas.
11'
Leonardo Spinazzola dostává u pokutového území docela dost prostoru, následně tak centrem hledal v šestnáctce Edina Džeka, který o něj bojoval, ale k zakončení se nedostal.
10'
Lautaro Martínez výborně zachytil špatnou rozehrávkou Paua Lópeze, ale následně to pokazil i on, i když měl na to právo, protože byl proti přesile.
9'
Máme tady první zakončení! Rick Karsdorp se nakonec dostal k nakopnutému míči, ale ten byl dost daleko před ním, takže musel jít do střely skluzem, která ale Samira Handanoviče nějak výrazně neohrozila!
8'
Alessandro Bastoni přenesením hry našel jen hlavu bosenského útočníka, díky tomu domácí mohli jít dopředu, ale na hraně šestnáctky o míč stejně přišli.
7'
Stefan de Vrij dobře zasáhl proti odraženému míči, čímž zamezil jakékoliv šanci pro Edina Džeka, který už pomalu mířil do úniku.
6'
Řím se nakonec čistým způsobem dostal k míči a pořád s ním směrem dopředu vůbec nespěchá. Na začátek je to tedy spíš taková oťukávaná.
5'
Hosté se postupně dostávají k pokutovému území, ale za žádnou cenu nechtějí jít do žádného risku, takže se do něj dostávají jen těžko.
4'
Edin Džeko nemohl dlouhý nákop zachytit, Milán ale následně špatně rozehrál, což zkoušeli domácí potrestat po levé straně, ale tam dobře zasáhl Arturo Vidal.
3'
AS Řím má poprvé v zápase míč pevně v moci a dopředu také moc nespěchá. Opatrně s ním kombinuje na své polovině.
2'
Lautaro Martínez dobře vybojoval nákop, ale následně mu vystavil stopku Chris Smalling, jenž srazil míč mimo hřiště.
1'
Úvodní výkop patřím fotbalistům Interu, který se následně v klidu stahují až ke svému brankáři, odkud se pokouší o rozehrávku.
1'

AS Řím: Pau López – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C).
Náhradníci: Farelli, Fuzato – C. Pérez, B. Mayoral, Providence, Kumbulla, Diawara, Peres, Juan Jesus, Cristante, Podgoreanu.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí, Barella, Brozović, Arturo Vidal, Darmian – Lautaro Martínez, R. Lukaku.
Náhradníci: I. Radu, D. Padelli – Perišić, Ranocchia, Alexis Sánchez, Eriksen, Sensi, Young, Kolarov, Gagliardini.

Rozhodčí: Di Bello – Preti, Bindoni.
Inter Milán
Inter měl ještě nedávno dokonce sérii pěti výher za sebou, ale o tu v posledním duelu překvapivě přišel. Proti Sampdorii se od něho očekávalo snadné vítězství, ale nakonec přišel výsledek 1:2 v neprospěch Milána. Kvůli tomu tak dnešní hosté nevystřídali na prvním místě AC Milán, který také zaváhal, konkrétně proti Juventusu. Zpátky ale k vítězné šňůře Interu, který postupně porazil Cagliari, Neapol, Speziu, Veronu a poslední výhru přidal proti Crotone, které nadělil dokonce šest branek. Vše ale musí jednou skončit, ale také to může znovu začít, takže Milán určitě dnes zkusí zahájit další sérii výher.

Poslední tři utkání
Sampdoria vs. Inter – 2:1
Inter vs. Crotone – 6:2
Verona vs. Inter – 1:2
AS Řím
AS Řím zažívá skvělé období, i když občas přijdou nějaké výpadky, ale stejně to stačí na třetí místo, přičemž na druhý Inter ztrácí tři body, které tedy může v případě dnešního vítězství dotáhnout. Dnešní domácí však podle sázkových kanceláří nejsou favority, i když mají výhodu domácího prostředí a navíc drží třízápasovou vítěznou šňůru. Nutno ale podotknout, že se utkali s papírově slabšími soupeři, celkem bez problémů tak porazili Cagliari, Sampdorii a Crotone. Dnes je však čeká opravdová zkouška, tak uvidíme, jak si poradí.

Crotone vs. AS Řím – 1:3
AS Řím vs. Sampdoria – 1:0
AS Řím vs. Cagliari – 3:2
Dobré poledne všem fanouškům italské kopané! Nejdřívější nedělní duel Serie A bude na programu tradičně od 12:30, proti sobě nastoupí AS Řím a Inter. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62