Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lazio - 15. května 2021   20:45

AS Řím
42' Mchitarjan (Džeko) • 78' Pedro
2:0
(1:0)
AS Řím
Fuzato – Karsdorp, Mancini, Ibañez (38. Kumbulla), Peres (46. Santon) – Darboe, Cristante – El Shaarawy (72. Pedro), Lorenzo Pellegrini (C) (72. Villar), Mchitarjan – Džeko (90. B. Mayoral).
Pairetto – Bindoni, Ranghetti
Olympijský stadion, Řím
Lazio
Reina – Marušić (73. Fáris), Acerbi, S. Radu (73. F. Caicedo) – Lazzari, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić (84. Akpa-Akpro), Alberto, Lulić (C) (59. Luiz Felipe) – Muriqi (59. Pereira), Immobile.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:8.
AS Řím vítězí v Derby della Capitale nad Laziem 2:0 díky brankám Henricha Mchitarjana a Edina Džeka. Domácí bez problémů kontrolovali průběh zápasu, v jeho závěru jim pomohlo i vyloučeního Acerbiho a Lazio už rezignovalo.
90+3'
90+3'
Poslední střelu zapsal do statistik Andreas Pereira, ten z dobrých třiceti metrů branku přestřelil.
90+3'
Rozeběhla se závěrečná minuta avizovaného nastavení, už je to spíše jen čekání na konec.
90+1'
Domácí nadále zcela kontrolují zápas, mají míč ve svém držení u středové čáry.
90+1'
Rozhodčí Pairetto oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Džekovi se dostalo velkého potlesku jeho spoluhráčů na střídačce.
90'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Borja Mayoral.
89'
Po rohovém kopu se fotbalisté AS do zakončení nedostali.
87'
Lazio bude dokonce dohrávat v deseti, neboť Acerbi zatáhl za dres Edina Džeka, dostává druhou žlutou a posléze červenou kartu.
86'
Naopak Vlci jsou stále nebezpeční, teď Džeko střílel zpoza pokutového území zhruba metr vedle branky.
86'
Laziu se vůbec nedaří založit nějakou smysluplnou akci, takhle se hostům moc nepovede zdramatizovat koncovku zápasu.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
83'
Pedrův centr před Džekem odhlavičkoval Acerbi, Giallorossi se ale zase ujali odraženého míče.
81'
Z následného rohu už domácí Reinu neohrozili.
80'
A další šance domácích! Mchitarjan potáhl míč po útočné polovině a připravil zajímavou pozici pro Villarra, jeho střela byla tečována do protipohybu Pepeho Reiny a k jeho štěstí zamířila těsně vedle branky!
78'
AS Řím právě vstřelil branku!
Fotbalisté AS jsou zase o výrazný krok blíže k výhře! PEDRO dostal obrovské množství prostoru na útočné polovině, napřáhl ke střele z dálky, která zapadla k tyči Reinovy branky!
78'
Ani z dalšího rohu nebylo Lazio nijak úspěšné.
77'
Tentokrát zaútočilo Lazio, Ciro Immobile vnikl do pokutového území po levé straně, snažil se udělat kličku brankáři Fuzatovi, tím se však dostal do ostrého úhlu a následný pas Immobileho před branku Fuzato vyrazil na rohový kop.
76'
Po Džekově průniku do pokutového území Gonzalo Villar připravil zajímavou pozici pro Cristanteho, tomu bránící hráči stačili v poslední chvíli zamezit v zakončení.
76'
Z rohu se Lazio nijak neprosadilo.
75'
Ciro Immobile se dostal k zajímavému zakončení po přihrávce Lazzariho, brankář Fuzato ale dokázal Immobileho střelu vyrazit. Rozhodčím však unikl poměrně výrazný ofsajd Immobileho, bude tak následovat rohový kop.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Muhammad Fáris.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Felipe Caicedo.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Gonzalo Villar.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Pedro.
70'
Luis Alberto se snažil něco s míčem vymyslet u pokutového území Vlků, svojí akci však zakončil nepřesnou přihrávkou.
69'
Připravuje se další střídání, do hry přijdou Pedro a Gonzalo Villar.
68'
Lazio získalo možnost standardní situace na pravém křídle, nijak se ale neprosadilo.
66'
Lazio má míč ve svém držení, ovšem na vlastní polovině.
64'
Útočná akce Lazia po pravé straně je zastavena ofsajdem Andrease Pereiry.
63'
Domácí sehráli zajímavou útočnou kombinaci, Edin Džeko ji ale zakončil nepřesnou přízemní střelou.
61'
El Shaarawymu nevyšel průnik k pokutovému území, navíc se pak provinil nedovoleným zákrokem.
59'
Kapitánskou pásku od Senada Luliće převzal Ciro Immobile.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Andreas Pereira.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Luiz Felipe.
58'
Dala by se čekat spíše aktivita Lazia, výrazně lepším týmem na trávníku teď ale jsou domácí.
57'
El Shaarawyho centr si hrudí zpracoval Bryan Cristante, pak z voleje přestřelil Reinovu branku.
56'
Santon sice odcentroval přes Lazzariho, ovšem překopl své spoluhráče před hostující brankou.
55'
S centrem Mchitarjana si defenziva Lazia poradila, odraženého míče se však znovu zmocnili Římané.
54'
Ciro Immobile se v pokutovém území neprotlačil přes Kumbullu, albánský obránce vybojoval odkop od branky pro AS Řím.
52'
Domácí zahrávali volný kop z nějakých pětadvaceti metrů od branky, Pellegrini ji však vysoko přestřelil.
50'
AS se nastěhovalo na útočnou polovinu, po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat.
48'
Neúspěšná souhra hostů, u míče jsou Giallorossi.
47'
Davide Santon brzy po svém nástupu do zápasu dostává žlutou kartu.
46'
Lazio po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Davide Santon.
46'
Římané budou do druhého poločasu střídat, připravuje se Davide Santon.
První poločas římského derby nenabídl nějakou atraktivní podívanou. Viděli jsme jen minimum příležitostí, v závěru úvodního dějství ale jednu dokázal proměnit Henrich Mchitarjan a druhá část zápasu by tak mohla být výrazně záživnější.
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Pairetto přidává jednu nastavenou.
45'
Další ofsajd, tentokrát v něm byl přistižen Immobile.
44'
Lazio to často zkouší nákopy z vlastní poloviny, teď při dalším z nich byl Muriqimu odmáván ofsajd.
42'
Vlci jsou do vedení! Edin Džeko se parádně prosmýkl do pokutového území kolem Acerbiho a naservíroval gólovou přihrávku na zlatém podnose pro HENRICHA MCHITARJANA!
41'
El Shaarawy se na levém křídle neprosadil přes Marušiće, u míče je znovu Lazio, musí však začít od brankáře Reiny.
39'
Po akci Cira Immobileho vystřelil z dálky Luis Alberto, jeho přízemní ráně ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnala brankáře Fuzata.
38'
Po Marušićově pasu je Muriqimu pískán faul na Kumbullu, rozehrávat může domácí brankář Fuzato.
38'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Roger Ibañez, přichází Maraš Kumbulla.
37'
Rogera Ibaňeze trápí zadní stehenní sval, posadil se na trávník a bude muset být ošetřen. To by byla nepříjemnost pro domácí, pokud by museli sáhnout do stoperské dvojice.
35'
Sergej Milinković-Savić si naběhl na skvělou přihrávku Luise Alberta, v tísni mezi dvěma protihráči však nedokázal kvalitně vystřelit a výrazně minul domácí branku.
34'
Centr Senada Luliće od levé postranní čáry doletěl jen na hlavu Rogera Ibaňeze.
33'
Neúspěšná souhra domácích u pokutového území, Mchitarjanovi se nepovedlo sklepnout míč na Pellegriniho.
31'
Vedat Muriqi si naběhl na dlouhý nákop za domácí obranu a běžel naprosto sám na Fuzata, kterého jednoduše překonal, ovšem ani se neradoval, protože správně tušil, že si nabíhal z ofsajdu.
30'
Perezův centr našel před brankou Edina Džeka, ten hlavičkuje zhruba půl metru vedle branky.
29'
Nákop Cristanteho doletěl k brankáři Reinovi, ten už výhozem rozehrál na své spoluhráče.
27'
Milinković-Savić na hraně faulu odstavil od míče Ibaňeze, rozhodčí Pairetto nechal pokračovat ve hře a v obrovské příležitosti se ocitl Luis Alberto, jehož projektil Fuzato dokázal vyrazit nad branku.
26'
Před Mchitarjanem se otevřel obrovský prostor na polovině Lazia, Arménce však zastavil praporek pomezního rozhodčího, přihrávající Edin Džeko totiž byl v ofsajdu.
24'
Z následné standardní situace se Vlci nijak neprosadili a znovu se hraje ve středu hřiště.
23'
Acerbi dostává žlutou kartu za podražení Edina Džeka.
22'
Luis Alberto hledal v pokutovém území rozběhnutého Muriqiho, blíže k míči však měl Ibaňez, ten byl navíc Muriqim faulován.
21'
Lazio je v posledních minutách aktivnějším týmem, stále však čekáme na výraznější příležitost.
19'
Lazzari se prosmýkl po pravé straně do pokutového území a přihrával před branku, kde si do zajímavé pozice nabíhal Luis Alberto, tomu však stačil v zakončení zamezit Karsdorp.
18'
Lazio hraje na útočné polovině, po odrazu míč do zámezí mohou hosté vhazovat.
16'
Bruno Peres dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na Acerbiho ve středu hřiště.
15'
Pellegriniho centr stáhl ze vzduchu brankář Reina.
14'
Lazzariho obral o míč Darboe, hostující fotbalista jej pak u postranní čáry stáhl k zemi a následovat bude standardní situace.
12'
Ciru Immobilemu je po dlouhém nákopu z vlastní poloviny máván ofsajd.
10'
Lulić potáhl míč po útočné polovině, pak odcentroval k brankáři Fuzatovi.
9'
Z prvního rohu se AS nijak neprosadilo.
8'
Hostům teď vůbec nevyšla rozehrávka na vlastní polovině a zdarma nabídli soupeři rohový kop.
7'
Na Lazzariho centr si naskočil Senad Lulić, mířil však výrazně mimo branku.
6'
Domácí nedokázali při své útočné snaze nic vymyslet, u míče už je Lazio, rovněž však hraje zatím jen v okolí středové čáry.
5'
Římané se usadili na útočné polovině a snaží se dobývat tvrz Lazia.
3'
Úvodní minuty se odehrávají ve středu hřiště, oba týmy jsou zatím velmi opatrné.
1'
Úvodního výkopu se ujalo v tradičních světle modrých dresech hrající Lazio, Vlci rovněž oblékli svoji obvyklou červeno-žlutou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

AS Řím: Fuzato – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Peres – Darboe, Cristante – El Shaarawy, Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.
Náhradníci: Farelli, Mirante – Juan Jesus, B. Mayoral, Kumbulla, Pedro, Reynolds, Santon, Villar, Zalewski, Pastore.

S. S. Lazio: Reina – Marušić, Acerbi, S. Radu – Lazzari, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Alberto, Lulić (C) – Muriqi, Immobile.
Náhradníci: Alia, Strakoša – Akpa-Akpro, Cataldi, Correa, Escalante, Parolo, Luiz Felipe, Fáris, Patric, Pereira, F. Caicedo..
Vzájemná utkání

První duel v probíhající sezóně vyzněl lépe pro Lazio, které v pozici domácího celku v lednu zvítězilo 3:0. Dnes domácí AS Řím tak má svému soupeři určitě co vracet.
S. S. Lazio

Hosté z Lazia Řím jsou o patro výše, a sice šestí se ziskem sedmašedesáti bodů a už mají jistou účast v příštím ročníku Evropské ligy. Teoreticky by ještě mohli získat vyšší umístění, na čtvrtou pozici, která znamená Ligu mistrů, mají ztrátu šesti bodů, ale ještě mají jeden zápas k dobru. To by ale znamenalo, že by musely klopýtnout týmy jako Juventus či Neapol. Je to ale spíše už v rovině teorie. Nicméně i Evropská liga by byla pro hosty určitě velmi dobrá. V posledním odehraném utkání se Laziu dařilo, když doma zvítězilo 1:0 nad Parmou a na tři body chtějí navázat i dnes v derby proti týmu AS ze stejného města. Oba celky dokonce hrají i na jednom stadionu, a sice na tom olympijském v Římě. Oba tak v podstatě budou dnes domácím týmem.
AS Řím

Fotbalisté dnes domácího týmu AS Řím jsou v tabulce italské nejvyšší soutěže na sedmém místě a zatím tedy drží postup do předkola Evropské ligy. Na vyšší umístění, které by bylo vstupenkou do základní skupiny této soutěže, už mohou hráči římského AS zapomenout, neboť svého dnešního soupeře už nemohou předběhnout. Navíc i sedmou pozici, na které mají osmapadesát bodů, nemají vůbec jistou. Na osmé Sassuolo mají náskok jen dvou bodů, což není mnoho a dvě kola před koncem to ještě bude hodně zajímavé. Každopádně dnes mají domácí fotbalisté jasný cíl, a sice získat plný počet bodů. Naposledy se AS nedařilo, když prohrálo na půdě Interu Milán 1:3.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je sedmatřicáté kolo italské Serie A a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy AS Řím a S. S. Lazio. Půjde tedy o pikantní římské derby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62