Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Parma - 6. ledna 2021   15:00

Atalanta
16' Muriel (Iličić) • 49' D. Zapata (Gosens) • 61' Gosens
3:0
(1:0)
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer (81. Caldara), de Roon, Freuler (65. Al. Mirančuk), Gosens (65. Maehle) – Pessina – Iličić (58. Malinovskyj), Muriel (46. D. Zapata).
F. Rossi, Sportiello – Caldara, Depaoli, S. Lammers, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Mojica, Ruggeri, Šutalo, D. Zapata, Maehle.
J. L. Sacchi (Itálie)
Gewiss Stadium (Bergamo, Itálie)
Parma
Sepe – Busi, Alves, Valenti, Gagliolo (34. Gi. Pezzella) – Hernani, Cyprien, Kurtić – Karamoh (10. Mihaila) – Inglese (46. Cornelius), Sohm.
Colombi – Balogh, Brugman, Brunetta, Camara, Cornelius, Dezi, Laurini, Gi. Pezzella, Ricci, Dierckx, Mihaila.

Zápas nám skončil a Atalanta potrdila roli jasného favorita. V drhé půli k mnoha střelám přidala ještě dva góly, kdy se trefili střídající Zapata (už po třech minutách) a Gollini, který si tak připsal 1+1 (nahrával zapatovi na gól). Atalanta se posunula na šesté místo tabulky Serie A, ovšem sedmý Juventus má o zápas méně. Parma je nyní sedmnáctá.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:1.
Střely mimo: 7:0.
Rohy: 12:3.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 10:6.
90+2'
90'
Nastavovat se budou dvě minutky nad standardní hrací dobu, stejně jako v první půli.
89'
Kurtič poslal dlouhý centr k pravé tyčce na Corneliuse. Ten hlavičkoval, ovšem míč neusměrnil tak, aby s tím měl gólman Gollini nějaké potíže.
88'
Mehle si nabíhal do vápna, ale byl skvěle bráněn, a tak jen utíkal stále dál podél čáry, až ho nakonec doběhli další obránci a sebrali mu míč.
87'
Poslední minutky zápasu už oba týmy jasně znají výsledek, takže už do toho nijak moc nedávají. Atalanta si hraje co potřebuje, občas vyrazí do brejku. Parma se sice ještě snaží trochu vystrčit růžky, ale vypadá to, že dnes vyjde gólově naprázdno.
86'
Gollini měl nyní nepřijemnosti s míčem, který na něj nakopl spoluhráč. Vyrazil ho a sám se skácel do branky. Parma ale míč nezachytila.
84'
Přímý volný kop Parmy nedopadl moc dobře. Míč byl nacentrován na růžek vápna, odkud ho už Atalanta ukradla a okamžitě zamířila na druhou stranu hřiště.
83'
Cornelius byl podražen kousek od rohu pokutového území domácího týmu. Následovat bude volný přímý kop. Míč bude pravděpodobně centrován, na střelu je to až příliš daleko.
82'
Parma se v posledních minutkách snaží alespoń o čestný úspěch, ale nemůže se prostě dostat do zakončení. Rozdílná kvalita týmů jde znát a Atalanta si zápas v pohodě hlídá.
81'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Mattia Caldara.
79'
Valenti podrazil Duvána Zapatu přímo na hranici pokutového území. Sudí penaltu pískat nebude. Z jeho pohledu se o faul nejednalo.
77'
Zapata nacentroval přízemní centr na hranici malého vápna. odkud ho jeho spoluhráč tečoval, ovšem nepodařilo se mu míč usměrnit na branku.
76'
Atalanta trochu "zpasivněla", a hosté to vycítili. Chtějí toho využít, ovšem zatím jim to moc nevychází. K vápnu se dostávají, ale dále už ne.
75'
Parma si stáhla míč do obrany a zatím si ho tam vyměňuje. S takovouto hrou už dnes absolutně nemůže pomyslet na body, na které tedy asi opravdu nemyslí.
74'
Djimsiti se dopustil faulu. Soupeře poslal k zemi, ale nebylo to nic hrozného, a tak sudí J. L. Sacchi nevytáhne barevnou kartu, jen hráči domluví.
73'
Ani jeden z hráčů se nedokázal dostat k dorážce poté, co míč vyrazil brankář Sepe. A přitom byli Zapata, Pessina i Mirančuk dost blízko.
71'
Martin de Roon si teď věřil na centr. Nakonec jeho míč obloučkem neletěl na hlavu Duvána Zapaty, dobře postaveného v šestnáctce, nýbrž na jednoho z protihráčů.
70'
Parma se zmocnila míče ve středovém kruhu a doběhla až k vápnu, jenže tam vůbec nic nevymyslela a po chvíli nakopla míč zpět do obrany.
68'
Po zisku míče ho Pessina přesunul na Zapatu, který si s ním chvíli "pohrál" a přihrál do zajímavé pozice Malinovskému. Jeho rána ale nebyla nejlepší a minula pravou tyčku.
67'
Mirančuk mohl přihrát do dobré pozice spoluhráči, ale ztratil míč. Pessina ho vybojoval zpět a domácí jdou do další akce.
66'
Atalanta Bergamasca Calcio se řítila do další obrovské šance, ale opět selhalo to, co dne celý tým tolik trápí – finální přihrávka. Kdyby všechny ty šance vyšly, měli bychom tady drtivý debakl.
65'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Joakim Maehle.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Alexej Mirančuk.
64'
Atalanta po gólu vypaá stále hladová a žene se do dalších a dalších šancí. Po brance na 3:0 si vytvořila už dvě skvělé příležitosti, ale ani jednu nezakončila.
61'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta přidává další branku! Iličić posunul na spoluhráče do středu, ten chtěl odcentrovat, ale do trajektorie se mu postavil soupeř. Jenže právě soupeř nešťastně odrazil míč příhodně pro ROBINA GOSENSE, který h oskvěle prodloužil do branky. Bez asistence.
60'
Domácí běželi do zajímavé šance tři na tři, ovšem ta opět skončila velmi špatnou finální přihrávkou. Malinovskyj se tak zatím branky nedočká.
59'
Rohový kop se bergamským nepodařil ani tentokrát. Míč přeletěl celé pokutové území a zamířil až k autu, kde ho domácí sebrali, ale k brance nezamířili.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ruslan Malinovskyj.
56'
Na rohové kopy je to aktuálně 6 – 2 pro domácí. Parma ty své dva rozhodně ale zahrála mnohem lépe. Nyní míč mířil d ovápna a tam ho jeden z hostů uspěrnil na branku, ale do trajektorie rychle skočil domácí hráč.
55'
Iličić se opět dostal do vápna a povodil si tam obránce. Následně se ho zbavil a vypálil. Jeho míč ale šel dost mimo branku Sepeho.
53'
Následný rohový kop nebyl úplně z nejlepších. Atalanta se ale rychle dostala zpět k brance a nyní už tam opět kombinuje.
52'
Djimsiti si nabíhal na nizký centr Iličiće na úroveň penaltového puntíku. Tam ale hlavičkoval naprázdno, protože mu míč rychle ukradl obránce.
51'
Atalanta se po druhém gólu zatáhla do obrany a nyní si před svou brankou hráči jen navzájem vyměňují míč. Že by se Atalanta už nechtěla cpát do útoku?
49'
Tomu říkám střídání! DUVÁN ZAPATA se prosadil po třech minutách na hřišti! Pessina si před vápnem vyměnil míč s Gosensem, ten ho posunul do běhu právě Duvánu Zapatovi, který si popoběhl a vypálil. Brankář opět neměl šanci zakročit. Asistence: Robin Gosens.
48'
De Roon si na polovině hřiště přebral míč na sebe, udělal s ním několik kroků a následně poslal centr Zapatovi do vápna. Ten ale míč nezachytil.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Andreas Cornelius.
46'
První poločas je za námi. Atalanta v něm byla jasně lepším týmem a vytvořila si několik šancí, které ale většinou ztroskotaly na velm idobrém postavení obránců Parmy a nebo velmi špatných finálních přihrávkách. Jediným gólem z prvního poločasu tak zůstává Murielova branka, kterou vstřelil ve spolupráci s Iličićem.
45+2'
45+1'
K tomuto poločasu se budou přidávat jen dvě minutky nad standardní hrací dobu.
45'
Žlutou kartu dostává Matteo Pessina (Atalanta Bergamasca Calcio).
44'
Do úprku na druhou stranu se dal Mihaila, který běžel společně s Djimsitim. Ten ho od míče nakonec odstavil, ale Parma získala alespoň rohový kop.
43'
Atalanta kombinuje po ose Hateboer – de Roon – Freuler – Gosens napříč hřištěm, ovšem nemohou se dostat do nějaké dobré střelecké pozice či přihrát lépe postavenému hráči.
42'
Atalanta si vybojovala rohový kop, který se ji ale moc nezdařil. Míč byl poslán před vápno, kde ho sice získali domácí, ovšem byli vyhnáni na svou polovinu.
41'
Busi odcentroval z předvápnového prostoru na Kurtiče. Ten si seběhl na míč až ke konci hřiště a chtěl ho ještě poslat zpět do vápna, ale z voleje trefil jen svého psoluhráče Ingleseho.
40'
Na poslední chvíli obrana Parmy odstavila domácí hráče od míče. Ti už kombinovali ve vápnu a byli nachystáni ke střele.
39'
Žlutou kartu dostává Wylan Cyprien (Parma Calcio 1913).
38'
Gosens prodloužil do vápna na Pessinu, který ještě přihrával Murielovi. Muriel ale vůbec nezachytil ten míč ideálně a nakonec musel pálit z otočky. Bylo to hodně vysoko.
37'
Iličić je dnes velmi aktivní. Nyní se prodral za hranici vápna a odtamtud chtěl tvrdě vypálit. Jeho rána ale byla zblokována jedním z hráčů v žlutých dresech.
35'
Iličić poslal zprava dlouhý centr na Pessinu na druhou stranu vápna. Ten ještě hlavičkoval na Muriela, který už ale míč ideálně nezachytil a přenechal ho soupeři.
34'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Giuseppe Pezzella.
33'
De Roon posunul dlouhým centrem míč na Pessinu, který stále běžel dopředu a dopředu, až se jeho míč dostal až za čáru a následuej brankářský výkop.
32'
Nějaké těžkosti nyní zažívá Gagliolo. Ten si už podruhé oddechuje, nyní musel dokonce do zámezí. Je tam asi nějaké zranění ze souboje. Nepříjemná situace pro Parmu, která už v tomto poločase střídala kvůli zranění Karamoha.
31'
Pessina si seběhl k vápnu a vyžádal si míč. Následně byl v dobré pozici takměř sám, ale se střelou váhal. Nakonecp osunul míč na Iličiće, který ale vypálil jen do obránce Parmy.
30'
Freuler se ujal míče a následně ho chtěl nacentroval na Iličiće. Ten se ale nepohyboval ve svém obvyklém území, čehož si hráč nevšiml a poslal tak míč do prázdného prostoru.
29'
Domácí se poněkud stáhli. Po vstřeleném gólu měli pár šancí, ale posledních pár minutek už se k vápnu tolik nehrnou.
28'
Toloi sám narazil do soupeře a následně "odletěl" s otočkou k zemi ve snaze si vyžádat psíknutí faulu. Rozhodčí ale takovéto herecké počiny tolerovat nebude.
27'
Iličić předal míč do středu Murielovi, ten mu ho ale parádní zadovkou okamžitě vrátil a Iličić se dostal do vápna. Tam ale zakopl o soupeřovu nohu a akce skončila.
26'
Valenti si při souboji nyní našel Pessinu který se na něj po tvrém faulu rozzlobil a pustil se s ním do slovní přestřelky. Sudí to ale rychle uťal.
24'
Muriel se opět dostal do zajímavé možnosti. Jeho průniky, které si obrana Parmy nehlídá jí můžou velice zle potrestat. Tenokrát to ještě pro hosty dopadlo dobře.
23'
Parma změnila formaci. Z původní 4-3-1-2 se nyní stala formace 4-1-4-1. z rovných řad vystupuje útočník Inglese a záložník Cyprien.
22'
Freuler parádně prostrčil míč obranou na Muriela. Ten si naběhl na hranici pokutového území a odtamtud také vypálil. Jeho přízemní rána ale nebyla problémem pro brankáře Sepeho.
21'
Iličić, Toloi a Hateboer kombinovali po pravé straně. Vyměnili si několik přihrávek, no nakonec pálil stejně útočník Iličić, který míč nasměroval jen do pozorného obránce.
20'
Parma kombinuje a dlouho drží míč před vápnem soupeře. To je poprvé v zápase, co se dostala k míči na tak dlouhou dobu. Nakonec ale přišla jen chabá rána.
19'
Gagliolo se provinil dalším nehezkým faulem, který by se za přísnějšího rozhodčího klidně mohl trestat kartou. Jeho "obětí" byl nyní Palomino.
16'
Atalanta se dostává do vedení zásluhou útočného dua Muriel-Iličić. Druhý jmenovaný poslal velmi dobře směrovaný centr na hranici pokutového území. LUIS MURIEL vystoupil za obranu a míč si předkopl. Následně ho poslal na vzdálenější tyčku a gólman vůbec neměl šanci zasáhnout.. Asistence: Josip Iličić.
15'
Sudí J. L. Sacchi neodpískal očividný faul na jednoho z domácích fotbalistů u autové čáry. Ten se zlobil, ale s verdiktem rozhodčího neměl možnost nic udělat.
14'
Postupným útokem se bergamští dostali až do vápna, ale po sérii hlaviček nakonec míč ztratili. Hosté ho nahráli gólmanu a ten ho rychle poslal na druhou stranu hřiště.
13'
Iličić dopadl nehezky na zem a nyní si už po několikáté klekl k trávníků a snažil se rozhýbat svaly a odehnat bolest. Zatím ale bude slovinec pokračovat.
12'
Ani Murielův centr nebyl vůbec dobrý. Sice do vápna mířil, ale tam nedoletěl k nikomu z hráčů v černomodrých dresech a jeden z hostů ho jen v poklidu odhlavičkoval pryč.
11'
Iličić se znovu propracoval až do vápna, tentokrát z pravého boku. Udělal tam jednu nebo dvě technické kličky na soupeře, ale nakonec nedokázal odcentrovat.
10'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Valentin Mihaila.
9'
Karamoh, který už se vrátil do hry, nyní opět sedí na zemi. U lavičky hostů se rozcvičují hráči. Že by nakonec zranění bylo vážnéjšího rázu?
7'
Karamoh z hostujícího celku ležel na zemi a seběhli sek němu týmoví lékaři, kteří ho nyní odvádějí na další ošetření do zámezá. Hráč by ale měl pokračovat v zápase.
6'
Rohový kop se domácím moc nepovedl. Míč byl odcentrován až za pokutové území, kde ho navíc ani hráči z Bergama nezachytili a museli se rychle stahovat.
5'
Iličić se dostal až do pokuového území, kde si dvakrát "udělal" stejného obránce a nakonec i vypálil. Jeho rána ale mířila přímo do jiného hráče Parmy a od něj se míč odrazil k rohovému praporku.
4'
Sepe si pro míč zaběhl několik metrů za pokutové území a dlouhým výkopem ho rozehrál až na pravé křídlo. Tam si ale míč přebrala Atalanta.
3'
Gagliolo se provinil velmi tvrdým faulem na Iličiće a může být velmi rád, že mu rozhodčí nyní ještě neudělil žlutou kartu, která by tady určitě byla na místě.
2'
Hra nám začala, sice s mírným zpožděním, ale to ničemu nevadí. Atalanta nastupuje v klasické domácí variantě drsů, zatímco Parma obékla žlutou variantu.
1'
Rozhodčí ma nějaké trable a utkání tak začne se zpožděním.
PARMA CALCIO 1913

Parma zažívá hrozné období. Z posledních pěti zápasů nevyhrála žádný, pouze dvakrát remizovala a získala tak dva body. Sice se drží na šestnáctém místě, ovšem na sestupové pozice má jen jednobodový náskok. Hrůznou "formu" umocňuje i fakt, že Parma nastřílela v patnácti zápasech pouze třináct branek, což je nejmíň z celé soutěže. Pokud nechce pomýšlet na možné budoucí boje v Serii B, měla by se rychle vzchopit. Vždyť ji před dvěma zápasy porazilo i úplně poslední Crotone.

Forma: P – P – P – R – R

Absence:
- H. Nicolussi Caviglia (zranění kolene)

ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalanta zatím v Serii A není tak přesvědčivá, jako loni, ovšem opět usiluje o postup do pohárové Evropy, nejlépe do Ligy mistrů. Zatím je až na sedmém místě, ovšem ztráta na šesté Sassuolo (které navíc v posledním zápase rozstřílela), činí pouze jeden bod. A ztráta na postupové pozice do Ligy mistrů činí jen tři body. Atalanta dokázala nastřílet už třicet tři branek, zatímco jich ale 21 obdržela.

Forma: V – R – V – R – V