Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Torino - 6. února 2021   15:00

Atalanta
15' Iličić (de Roon) • 19' Gosens (Muriel) • 21' Muriel
3:3
(3:2)
Torino
43' Belotti   • 45+1' Bremer   • 85' Bonazzoli  (Verdi)
Atalanta
Gollini – Romero, Palomino, Tolói – Ruggeri (46. Djimsiti), de Roon, Pessina (86. Pašalić), Gosens – Muriel (59. D. Zapata), Malinovskyj (79. S. Lammers), Iličić (59. Al. Mirančuk).
Fourneau – Passeri, Di Vuolo
Gewiss Stadium, Bergamo
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Singo (76. Verdi), Lukić (56. Baselli), Mandragora, Rincón (82. Gojak), Murru (56. Ansaldi) – Belotti, Zaza (82. Bonazzoli).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 24:17.
Je dobojováno. A nutno dodat, že jsme sledovali opravdu parádní zápas. Domácí na svého soupeře doslova vlétli a ve 20. minutě vedli už 3:0! Vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto, ale opak byl nakonec pravdou. Ještě do poločasu totiž hosté snížili na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločase bylo k vidění opravdu hodně slibných šancí, ale branka už padla pouze jedna. Trefil se střídající Federico Bonazzoli a Bergamo tedy nakonec remizovalo s Turínem 3:3.
90+5'
90+4'
Ale nic z toho nebylo, protože hostující hráč trefil nejdříve zeď a s následným přízemním pokusem si Rafael Tolói poradil!
90+4'
Tak to je obrovská šance pro Turín, který bude zahrávat standardní situaci přesně z hranice velkého vápna soupeře!
90+3'
Hosté se usadili na polovině svého soupeře a snaží se ještě něco kloudného vymyslet. Pokud by se jim podařilo vstřelit branku, tak by to byla neskutečná otočka.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Hosté zahrávali slibnou standardní situaci, ale po zajímavém centru se žádný z hráčů do zakončení nedostal. Domácí v závěru působí hodně nervózním dojmem.
88'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
87'
Žlutou kartu dostává Mario Pašalić (Atalanta Bergamasca Calcio).
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
85'
FC Turín právě vstřelil branku!
Domácí vedli ve 20. minutě již 3:0, ale pět minut před koncem je to 3:3! Spolupráce dvou střídajících hráčů vedla k vyrovnávací brance. Verdi poslal míč do vápna a FEDERICO BONAZZOLI parádní hlavičkou nedal brankář žádnou šanci!
84'
Hosté přidali a je to znát. V závěru utkání se Turín stále více a více tlačí dopředu.
82'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Amer Gojak.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Federico Bonazzoli.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Je ovšem jasné, že to bude hodně zajímavý závěr utkání.
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Sam Lammers.
77'
A další velká šance, tentokrát pro domácí celek! Střídající Alexej Mirančuk se dokázal uvolnit a po jeho střele z hranice velkého vápna orazítkoval míč levou tyč!
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Simone Verdi.
75'
A hosté se málem dočkali! Na sebe to vzal Wilfried Stephane Singo, který poslal míč do břevna! Domácí měli nyní velkou dávku štěstí!
73'
Nedočkáme, ani z tohoto rohu nic nebylo a stav se tedy stále nemění. Atalanta i nadále vede o jednu branku.
72'
Rohový kop pro domácí Atalantu. Dočkáme se konečně další branky?
71'
Hostům se velice rychle krátí čas. Na vyrovnání už mají pouze a jen dvacet minutek, tak uvidíme, zda se jim podaří něco vymyslet.
69'
Ve slibné šanci se objevil domácí Duván Zapata, ale z hranice velkého vápna netrefil míč ideálně a poslal ho několik metrů nad hostující branku!
67'
Zaza si pohybem mezi obránce skvěle řekl o přihrávku, ale té opět scházela přesnost a míč jako první sebral domácí José Luis Palomino.
65'
A hosté stále spoléhají hlavně na rychlé brejky, tak jako nyní. Ovšem ani tato akce k ničemu nevedla.
63'
Tempo hry malinko opadlo. Domácí se už tak netlačí dopředu, nechtějí chybovat a přijít o své vedení, což je zcela pochopitelmé.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Atalanta vede stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Alexej Mirančuk.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
59'
Hosté to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten nebyl přesný a Zaza se tak k míči nedostal. Na tahu je Atalanta.
58'
V posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje a k vidění je pouze a jen velké množství nepřesných přihrávek.
56'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Cristian Ansaldi.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Daniele Baselli.
55'
Na druhé straně to vzal na sebe Zaza. Po rychlé akci to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale zakončení nezvládl podle představ a míč skončil nad brankou Bergama.
53'
Ani z rohu nic nebylo. Hostující obrana zatím funguje skvěle a soupeře i přes jeho tlak do vážnější šance ve druhém poločase nepustila.
52'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?
51'
Aktivní Josip Iličić si na hranici velkého vápna zasekával míč, následně po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a faul neodpískal. Domácí lavička se hodně zlobí.
50'
Začátek druhého poločasu patří jednoznačně domácím, kteří se stále tlačí dopředu a snaží se vstřelit svou čtvrtou branku v tomto utkání.
48'
Domácí se po dobré kombinaci dostali do vápna soupeře, ale nabíhající Josip Iličić se nakonec do zakončení neprodral. Skvěle zasáhl Wilfried Stephane Singo.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Berat Djimsiti.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03 hodin.
První poločas je za námi a rozhodně jsme se nenudili, protože jsme viděli pět branek! Domácí v úvodu dominovali a ve 20. minutě vedli už 3:0! Vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto, ovšem hosté v závěru prvního poločasu ožili. Prosadili se Belotti a Gleison Bremer a Turín rázem prohrává pouze o jednu branku. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2'
45+1'
No tak pozor, protože hostující celek už prohrává pouze o jednu branku! Po zakončení orazítkoval míč břevno, poté vznikl ve vápně Bergama obrovský závar, po kterém míč do branky uklidil GLEISON BREMER. No, druhý poločas bude nakonec ještě hodně zajímavý!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Hosté se ale přeci jen dočkali a snižují na rozdíl dvou branek. ANDREA BELOTTI penaltu neproměnil, ale okamžitě se dostal k dorážce a to už nezaváhal!
43'
K míči se postavil střelec ANDREA BELOTTI, kterého ovšem Rafael Tolói skvěle vychytal! Hostující útočník se ale dostal k dorážce a míč nekompromisně napálil pod břevno!
42'
Žlutou kartu dostává José Luis Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio).
42'
José Luis Palomino zcela zbytečně fauloval ve vápně Belottiho a je z toho pokutový kop pro Turín!
40'
Ani hosté z rohového kopu nic nevytěžili a do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek.
39'
Hostující Nicola Murru se prodral do vápna, skvěle dloubl míč přes brankáře, ovšem jeden z obránců ho na brankové čáře vyhlavičkoval!
37'
Z rohu ale nic nebylo a stav utkání se tedy tentokrát nemění. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
36'
Po zblokované střele je tu rohový kop pro domácí Atalantu.
35'
A tentokrát fauloval na hranici velkého vápna soupeře sám Belotti, který se hodně diví. Faulů je ale dnes zatím k vidění opravdu hodně.
34'
A další žlutá karta, tentokrát pro domácího Romeru, který zatáhl za záchrannou brzdu a zastavil unikajícího Belottiho.
33'
Na druhé straně hřiště to zkoušel Marten de Roon, ale přes dobře postaveného Lukiče se neprodral a do zakončení se tedy nedostal.
31'
Nicola Murru se vydal dopředu, na pravé stráně se zbavil obránce, ale přihrávku do vápna nezvládl a míč lehce získali domácí zadáci.
29'
Domácí jsou při chuti a stále se tlačí dopředu. Turín se pouze brání a spoléhá na rychlé brejky, ale žádný hostům zatím nevyšel podle představ.
27'
Po dalším tvrdém střetu vyfasoval žlutou kartu hostující Nicolas N'Koulou, který byl v souboji o něco později, než domácí hráč.
25'
Hostující Zaza dnes už popáté fauloval a tentokrát už rozhodčí vytasil žlutou kartu.
23'
Stále se hraje na polovině turínského celku, který v úvodních dvaceti minutách třikrát inkasoval a vypadá to, že o vítězi tohoto klání je už rozhodnuto.
21'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak to už zavání debaklem, protože domácí Bergamo jde do vedení 3:0! Po další rychlé akci se do zakončení dostal výborně hrající LUIS MURIEL, který nadvakrát překonal hostujícího brankáře!
20'
Hosté nyní vůbec neví, co mají hrát a jen se brání. Bergamo se znovu tlačí dopředu.
19'
Domácí jsou při chuti a zcela zaslouženě jdou do vedení o dvě branky! Po rychlé akci přihrál do vápna Muriel a ROBIN GOSENS dokázal z úhlu uklidit míč za bezmocného brankáře!
17'
O vyrovnání se okamžitě snažil aktivní Zaza, ale ani tento jeho pokus nebyl přesný a míč skončil nad brankou, kterou střeží Rafael Tolói.
15'
Tak pozor, protože domácí jdou zničehonic do vedení 1:0! Po zisku míče přišla dlouhá přihrávka, po které šel JOSIP ILIČIĆ sám na brankáře. Zakončení domácí útočník nezvládl ideálně, ale nakonec skákavý míč za brankářem skončil.
14'
Zápas je zatím plný nepřesných přihrávek a na první branku tak stále čekáme. Hosté se po delší době dostali k míči a nikam nepospíchají, trpělivě kombinují.
12'
Aktivní Saša Lukić si v souboji také pomohl faulem a na tahu je tedy domácí Atalanta, která je aktivnější, ale na dobrou obranu Turína zatím nevyzrála.
11'
A Zaza je v úvodu hodně vidět. Opět napadal domácí rozehrávku, ale znovu si pomohl faulem. Je to už třetí faul tohoto zkušeného útočníka, který zatím domácím hráčům nic nedaruje. Zaza potvrzuje, že souboje s ním opravdu bolí.
9'
Zahrozili hosté! Po dlouhém nákopu a povedeném přistrčení se ve vápně dostal k míči zkušený Zaza, který to vyzkoušel z otočky, ale pravou tyč těsně minul!
7'
Další faul, tentokrát v podání domácího Muriela, který si pomohl ve vzdušném souboji. Hosté to hned zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost.
6'
Matteo Pessina to vzal na sebe, prodral se do vápna, ale tam byl zdvojen a míč se od něj nakonec odrazil do zámezí. Domácí jsou v úvodu jasně lepší, ale Turín zatím skvěle brání.
5'
Jenže hostům se nepovedlo něco vymyslet. Zaza se opět prezentoval nedovolenou hrou, domácí získali míč a jsou na tahu.
4'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Nicola Murru, který zastavil Gosense a vybojoval míč pro svůj celek.
3'
Domácí celek, který je velkým favoritem tohoto duelu, se usadil na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.
2'
Hosté dobře napadali domácí rozehrávku, ale nakonec to bylo s faulem, kterým se provinil Zaza. Ten se diví, ale verdikt rozhodčího nezmění.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté. Jako první se míče dotkl Muriel.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Romero, Palomino, Tolói – Ruggeri, de Roon, Pessina, Gosens – Muriel, Malinovskyj, Iličić.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – D. Zapata, Freuler, Djimsiti, Caldara, S. Lammers, Pašalić, Al. Mirančuk, Ghislandi.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Singo, Lukić, Mandragora, Rincón, Murru – Belotti, Zaza.
Náhradníci: Ujkani, V. Milinković-Savić – Bonazzoli, Linetty, Buongiorno, Baselli, Ansaldi, Gojak, Vojvoda, Lyanco, Verdi.

Turín FC

Turínský celek vstoupil do této sezoně velice špatně, dlouho byl na konci tabulky, ale v posledních týdnech začal sbírat body. Z posledních pěti utkání Turín pouze jednou prohrál, ale ani jednou nevyhrál, protože hned čtyřikrát remizoval. Naposledy hostil Fiorentinu a rozešel se s ní smírně 1:1. Na svém kontě má Turín nyní 15 bodů a nachází se na 17. příčce, tedy posledním nesestupovém místě. Hosté by dnes potřebovali také nutně bodovat, ale na hřišti Bergama to budou mít hodně, ale opravdu hodně složité.
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí celek předvádí i v této sezoně velice dobré výkony. Zápasy Bergama jsou hodně ofenzivní, padá v nich tedy spousta branek a fotbalový fanoušek si přijde na své. Domácí zatím nastříleli 45 branek, více jich vstřelil pouze Inter Milán, který jich dal 49. Bergamo zatím ve dvaceti zápasech nasbíralo 36 bodů a nachází se na 7. pozici, tedy těsně za pohárovými příčkami. V posledním kole Bergamo nestačilo na Lazio a doma mu podlehlo 1:3. Dnes domácí mají co napravovat, tak uvidíme, jak si povedou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž pokračuje 21. kolem a my budeme sledovat duel Atalanta Bergamasca Calcio – Turín FC. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo bude spokojenější po závěrečném hvizdu. Čeká nás zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62