Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crotone : Benevento - 17. ledna 2021   15:00

Crotone
4' Glik(vl.)  • 29' Nwankwo  • 54' Nwankwo (Rivière) • 65' Vulić (Nwankwo)
4:1
(2:0)
Benevento
82' Falqué
Crotone
Cordaz – Djidji, Golemić, Magallán – Rispoli (80. Luperto), Zanellato (84. Rojas), Vulić (80. Petriccione), P. Pereira (80. Mazzotta) – Messias – Nwankwo, Rivière (70. Henrique).
Simone Sozza
Stadio Ezio Scida, Crotone
Benevento
Montipò – Improta (75. Falqué), Tuia (75. Caldirola), Glik, Barba – P. Hetemaj, Bryan Dabo, R. Insigne (40. Caprari), Ionita (66. Tello), Sau (66. Di Serio) – Lapadula.

S konstatováním, že FC Crotone porazilo na domácím placu Benevento v souboji nováčků jasně 4:1, zvítězilo potřetí v sezoně a na dva body se přiblížilo sedmnáctému místu znamenající záchranu, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý.
Žluté karty: 1-3 (realizační tým 0-1)
Červené karty: 0-0 (realizační tým 0-1).
Utkání nakonec končí jasným vítězstvím posledního týmu tabulky FC Crotone, který souboj nováčků začalo dobře. Ve čtvrté minutě si totiž centr srazil hlavou do vlastní branky Kamil Glik. Ten samý hráč měl prsty i ve druhé brance domácích, když při rychlém protiútoku chtěl ve vápně skluzem připravit Vuliće o míč. To se mu sice podařilo, ale balon přešel na Simeona Nwankwa a domácí vedli o dvě branky. Benevento také mělo šance, ale nedokázalo je využít, protože brankář Alex Cordaz předváděl dobrý výkon.

V 54. minutě bylo vlastně rozhodnuto. Simeon Nwankwo si našel ve vápně přízemní centr Riviéreho a zakončil v obtížné pozici přesně k tyči. O jedenáct minut později bylo mezi hráči Crotone ještě veseleji. Po hezké akci sice ve vápně nedosáhl při skluzu na míč Riviére. Akce ale pokračovala. Nwankwo našel na levé straně těsně před vápnem Miloše Vuliće, ten oklamal kličkou Hetemaje, naznačením Tuiu a trefil se krásně na vzdálenější tyčku. Hosté už jen korigovali osm minut před koncem, když se po rohu odrazil míč k Iago Falguému a ten ho z první napálil zpoza vápna do sítě – 4:1.
90+4'
90+3'
Míč po prudkém nákopu doskákal za brankovou čáru daleko od tří tyčí. Alex Cordaz odkopává od branky a dnešní mač končí.
90+3'
Caprari rozbíhá na levé straně jeden z posledních útoků zápasu, ale hosté jen kombinují na polovině hřiště. Hetemaj navíc adresoval zpětnou přihrávku na beky.
90+2'
Giuseppe Di Serio ještě vzbudil trošku emocí, když zamezil domácím v rychlém provedení autového vhazování.
90+1'
Jeden z domácích hráčů nyní na útočné polovině pořádně naložil Caprarimu, který tento zákrok nedobře vydýchává. Ale po chvilce může pokračovat ve hře.
90'
Poslední minuta základní hrací doby se právě rozbíhá, otevře jí Alex Cordaz odkopem od branky. Sudí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
V předposlední minutě základní hrací doby bude následovat rohový kop Beneventa.
88'
Domácí si situaci nekomplikují, pod tlakem odkopávají míč daleko od branky.
87'
Po jedné takové vidí za nesportovní chování žlutou kartu Junior Messias a jen těžko tento karetní trest vydýchává.
85'
Domácí už chtějí zápas v poklidu dohrát, ale na hřišti vznikají větší či menší potyčky. Což je za jasně rozhodnutého stavu přinejmenším divné.
84'
Niccolò Zanellato dnes také dohrál, místo něj nastoupí na zbytek zápasu Luis Rojas Zamora.
83'
Bryan Dabo si již po několika faulech v dnešním utkání kartu vysloužil, když poslal na zem Simeona Nwankwa.
82'
Benevento právě vstřelilo branku!
Čestný úspěch je hostům přece jen dopřán. Dvanáctý rohový kop sice Crotone ubránilo, ale míč se dostal za vápno pro IAGO FALGUÉHO. Ten se s ničím nepáral a opřel se do něj levačkou. Přes bránícího Zanellata a Mazzottu přešel dále, Koffi Djidji jej lehce přizvednul a Cordaz se natahoval marně.
80'
Hned trojí střídačka domácích. Z placu odchází dnes velmi aktivní Pedro Pereira, kterého nahrazuje Antonio Mazzotta. Ze hřiště by odcházel za potlesku fanoušků – kdyby mohli do ochozů – i střelec krásné čtvrté branky Miloš Vulić, jenž přepouští místo pro Jacopo Petriccioneho. A třetím do party je Andrea Rispoli, kterého nahrazuje Sebastiano Luperto.
79'
Alex Cordaz v brance Crotone si hodně dlouho stavil zeď. K přímému volnému kopu se pak postavil Gianluca Caprari a asi dokresluje, jaký výkon jeho tým podal. Obstřelil zeď, ale zhruba o pět metrů i celou branku...
78'
Koffi Djidji fauloval dva metry před vápnem protihráče a hostům se rýsuje dobrá šance alespoň k mírné korekci stavu.
77'
Përparim Hetemaj obdržel dobrou přihrávku na střed hřiště, zhruba třicet metrů od branky. Ale ke střele se neodhodlal.
75'
Benevento má dnes vyčerpáno v rámci střídání, když čtvrtým hráčem mířícím z placu je Alessandro Tuia a hned po něm následuje Riccardo Improta. Šanci dostane Luca Caldirola a Iago Falqué.
74'
Pomalu se rozbíhá poslední čtvrthodina základní hrací doby, kterou budou chtít domácí odehrát bez inkasované branky.
73'
Crotone si zápas užívá. Poslední celek tabulky míří k teprve třetí výhře v sezoně a za jeden zápas dal jednu pětinu celkové gólové produkce sezony.
71'
Federico Barba vidí za faul žlutou kartu, kterou sudí už musel dát, aby trošku uklidnil hru.
70'
Střídání také na domácí straně. Emmanuel Rivière dnes dohrál a střídá ho Eduardo Henrique.
66'
U toho ale už nebude jeden z členů realizačního týmu Beneventa, jenž dostává červenou kartu a jde mimo střídačku. To se samozřejmě Filippu Inzaghimu, manažerovi hostí, opět hrubě nelíbí.
66'
Dvojí střídání nyní nařizuje Pippo Inzaghi svým svěřencům. Z placu jde Artur Ionita a Marco Sau, místo kterých půjdou na pětadvacet minut na plac Andrés Tello a Guiseppe Di Serio.
65'
Crotone právě vstřelilo branku!
Celá akce před čtvrtou brankou začala parádní patičkou Djidjiho na pravé straně před vápnem pro Rispoliho. Bek Crotone poslal míč do vápna, kde na něj ve skluzu těsně nedosáhl Riviére. Ovšem akce pokračovala a Nwankwo doběhl centrovaný balon. Poslal ho na levou stranu před vápno na MILOŠE VULIĆE, který se vyhnul kličkou Hetemajovi, naznačením oklamal i Tuiu a poté poslal balon krásným obstřelem na vzdálenější tyčku. Asistence: Simeon Nwankwo.
63'
Když domácí mohou, tak zahrozí. Jako nyní po rohovém kopu, který hosté srazili jen na další roh.
62'
Barba posílal aut po pravé straně na Hetemaje, který byl na hranici faulu stažen k zemi. Sudí nechal pokračovat ve hře a píská až následný zákrok na Nwankwa, který se chopil míče a mohl jít do protiútoku. A to už nevystál Filippo Inzaghi, jenž za protesty vidí kartonek žluté barvy.
60'
Crotone už se soustředí na pečlivou defenzívní činnost a začíná čím dál častěji volit snadné nákopy až k brance soupeře.
57'
Tady už by asi žlutá karta byla záhodná. Niccolo Zanellato se snažil vzít míč Tuiovi, avšak neuspěl. Spadl na trávník, avšak rychle se zvedl a chtěl pokračovat v defenzívní práci. V tom do něj jako urvaný vagon nalétl možná i trošku frustrovaný Bryan Dabo a poslal jej tvrdě k zemi.
56'
Po faulu na Nwankwa u střídaček vznikla menší potyčka, jelikož faulovaný hráč vyskočil z travnatého pažitu jak čert z krabice. Nakonec se bude pokračovat dále.
54'
SIMEON NWANKWO dává svůj druhý gól zápasu a přibližuje svůj tým důležitým třem bodům. A opět se jednalo o důležitý souboj, který vyhrál Pedro Pereira. Přihrál Rivierovi na levý roh vápna a ten perfektním přízemním centrem našel ve vápně SIMEONA NWANKWA. Nigerijský forvard se odpoutal od obránce Barby a v trošku obtížné pozici dokázal míč usměrnit k tyčce. Asistence: Emmanuel Rivière.
53'
Gianluca Caprari poblíž domácí střídačky opět zcela zbytečně fauloval Juniora Messiase, kterého takřka podkopl. Crotone tak zůstává lehce u míče.
52'
Gianluca Lapadula to zkusil individuálním průnikem ze strany pravé. Jenže neuspěl kličkou před vápnem a byl zbaven balonu.
52'
Další útočný faul před brankou Crotone. Kdepak, na prvních padesát minut tohoto mače rozhodně nebude Benevento vzpomínat v dobrém.
50'
Hetemaj nahrál na vápno pro Saua, jenž mu míč vrátil. V útoku to hostům dnes poměrně dost vázne.
48'
Përparim Hetemaj si před vápnem v souboji s Koffi Djidjm pomohl rukama, stáhnul soupeře na perfektně upravený pažit a je tak pískán útoční faul.
48'
Přízemní centr do vápna odvrátil Vladimir Golemić, Benevento tak bude zahrávat nen aut.
V poločasové přestávce se nestřídalo, oba celky pokračují ve stejném složení, ve kterém skončily první část.
46'
Červené karty: 0-0.
První poločas je za námi a jeho směřování ukázala už čtvrtá minuta. Kamil Glik sice vyhrál ve vápně hlavičkový souboj proti Nwankwovi, ovšem míč poslal smolně k tyči vlastní branky, kam Montipo nemohl dosáhnout. Hosté se snažili vyrovnat, ovšem Sau v dobré pozici mířil těsně vedle a několik rohů Beneventa k vyrovnání nevedlo. Ve 29. minutě tak přišla druhá branka Crotone. Messias vyhrál na půlce souboj domácí šli do akce čtyři na dva. Vulić před vápnem získal míč a byť ho od něj ve skluzu málem odstavil skluzem smolař Glik, tak vlastně jen nechtěně nahrál pro Simeona Nwankwa a ten podél natahujícího se a padajícího gólmana Montipa zamířil přesně. A stav 2:0 vydržel až do konce poločasu. Insigne tváří v tvář brankáři totiž nevyzrál na Cordaze a domácí brankář v první minutě nastavení fantasticky vyškrábl volej Hetemaje směřující do šibenice.
45+3'
45+1'
Përparim Hetemaj měl na noze snížení. Krásně se ve vápně položil do centrovaného míče a zamířil na bližší tyč, kam ale Alex Cordaz fantasticky vytasil svou ruku a míč skvostně vyrazil. Ukázal tak, proč má na rameni kapitánskou pásku.
45'
V prvním poločasu budou nastaveny tři minuty.
44'
Je mi tak záhadou, proč Artur Ionita dostává za tento souboj žlutou kartu, ale budiž. Nikdo další příliš neprotestuje, jen manažer hostí Pippo Inzaghi kroutí hlavou.
43'
Artur Ionita měl k míči při výskoku blíže než Pedro Pereira, se kterým se srazil. Pereira navíc při výskoku ještě zbytečně dal koleno napřed. Oba jsou tak ošetřováni.
42'
První poločas se pomalu blíží ke konci a další akce Beneventa finišuje u gólmana Alexe Cordaze, jenž drží míč bezpečně ve své moci. Kapitán Crotone dnes podává dobrý výkon.
40'
Roberto Insigne si zřejmě při jednom ze soubojů přivodil zranění, proto místo něj jde na plac Gianluca Caprari.
39'
Golemić prohrál souboj s Lapadulou, jenž dal krásnou přihrávku přes bránícího Magallána pro Roberta Insigneho. Tohle by kanonýr jeho formátu měl dávat, vždyť šel tváří v tvář sám na brankáře Cordaze. Ten ale jeho zakončení k levé tyči skvěle vychytal. Míč se vzápětí odrazil na Gainluku Lapadulu, jenž celou akci započal, potáhl si balon proti vystoupivšímu soupeři na pravou stranu a vypálil, jenže těsně minul pro změnu pravou tyčku.
37'
Filippo Inzaghi, bývalý skvělý útočník AC Milán a dnes manažer Beneventa, chodí kolem své střídačky jako lev v kleci. Vůbec se mu nelíbí hra jeho svěřenců.
36'
A stejně tak nestačí ani centr – nebo spíš lob – z levé strany v podání Marco Saua. Tohle byla pro italského forvarda Alexe Cordaze snadná práce a balon si stáhl jako jablko ze stromu.
35'
Hosté, zaskočení dosavadním průběhem, nyní zkouší postupný útok po pravé straně. Jenže to na dnes dobře hrající obranu Crotone nemůže stačit.
33'
Střelec druhé branky Simeon Nwankwo se nyní hodně zlobí, že na něj nebyl písknut faul a řádně vyčinil druhému asistentovi sudího. Na tohle by si měl dát pozor, ovšem první žlutá karta ještě nyní udělena nebude.
32'
Crotone si ale už opět musí dávat na pozor na druhé straně, což se domácím povedlo a mají míč bezpečně v moci.
29'
Celá akce před druhou brankou domácích začala tím, že Junior Messias vyhrál na půli hřiště důležitý souboj a sudí nechal výborně pokračovat ve hře. Domácí tak šli do protiútoku čtyři na dva. Na ose hřiště těsně před vápnem dostal míč Miloš Vulić, který přešel přes obránce a Kamil Glik se mu ve skluzu snažil vypíchnout míč. Tohle byl také zákrok na hraně, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře, jelikož balon prošel na SIMEONA NWANKWA a ten se trefil pod marně se natahujícím a padajícím gólmanem do sítě.
28'
Benevento bude opět hrozit rohovým kopem ze strany pravé.
27'
Statistika zápasu z pohledu střel na branku i mimo je velice zajímavá. Hosté mají šest pokusů, ale bezu gólu. Naopak domácí nevystřelili za 27 minut ani jednou, ale vedou díky vlastní brance polského stopera Kamila Glika.
27'
Tentokrát nepřišlo ze strany hostí žádné ohrožení. Ačkoliv Artur Ionita sice vyskočil ve vápně nejvýše, balon trefil špatně a ten šel vysoko nad.
26'
Crotone se tak musí bránit dalšímu rohovému kopu Beneventa.
25'
Dvaadvacetiletý portugalský záložník Pedro Pereira, jenž v Crotone hostuje z Benfiky, byl opět hodně agilní na straně levé. Jenže tentokrát to přehnal s kličkami a před vápnem si na soupeře nepřišel.
25'
Riccardo Improta si po autovém vhazování nedělal žádné problémy a poslal míč centrem dopředu. Jenže naslepo a míč skončil na kopačkách domácích hráčů.
23'
Po rohovém kopu se míč vrátil na pravou stranu pro Marco Saua, jenž jej znovu poslal do velkého čtverce. Ve vápně opět přišel hraniční zákrok a hosté se už hodně zlobí, ovšem sudí Simone Sozza zůstává naprosto klidný.
23'
Ve vápně si na centr naběhl Gianluca Lapadula a domácí s obtížemi dali míč alespoň na rohový kop.
22'
Přímý volný kop byl rozehrán skutečně centrem, který ale Lorenzo Montipò bezpečně stáhl ze vzduchu a hned posílá míč na druhou stranu pro spoluhráče.
21'
Po odraženém míči na středu hřiště byl u balonu dříve Riccardo Improta. Vzápětí ale přišel faul Përparima Hetemaje, naturalizovaného finského křídelníka, a Crotone bude centrovat míč do vápna.
19'
Kamil Glik ukazoval, že by sudí měl pískat po zákroku na něj faul, ovšem rychle se zvednul z travnatého pažitu, když zjistil, že hra je navázána výhodou.
18'
Lisandro Magallán, argentinský křídelní bek ve službách Crotone, zpracoval nepříjemný aut od spoluhráče a raději posunul balon na stopera Golemiće. I z tohoto okamžiku je vidět, že domácí nejsou v defenzívě úplně jistí. Ono taky čtyřicet inkasovaných branek v dosavadním průběhu Serie A mluví za vše.
17'
Ačkoliv Crotone vede, zbytečně ztrácí míče po útočných faulech. Přesně tohle nyní předvedl Pedro Pereira, který střídá dobré okamžiky s horšími. U levého vápna zcela jasně povalil Riccarda Improtu.
17'
A nyní ještě na polovině hřiště taktický faulem zastavil vznikající kontr Crotone. Divím se, že sudí Sozza neukázal žlutou kartu. Ta se patrně bude vytahovat za větší fauly.
16'
Na pravé straně se zcela jednoduše nechal obehrát Pedro Pereira. Což byla voda na mlýn pro Bryana Daba, který pronikl do vápna, ale přihrávkou pod sebe žádného ze spoluhráčů nenašel.
14'
Marco Sau se opět dostával do zakončení zpoza vápna, kde měl kvantum volného prostoru. Zkusil vystřelit, ale mezi tři tyče nemířil a tohle je další výrazný zdvižený prst pro domácí. A je celkem jasné, že stoper Vladimir Golemić své spoluhráče pořádně a od plic seřval.
13'
Roh z druhé strany nebyl tolik nebezpečný, ovšem domácí odkopli míč jen kousek za vápno a stále se musí bránit.
11'
Po rohovém kopu z levé strany nejvýše vyskočil Kamil Glik, který by určitě chtěl napravit vlastní gól. Nyní opět byla v hlavní roli jeho hlavička, po které míč směřoval přesně do míst, kde byl brankář Alex Cordaz.
10'
Hosté se už vzpamatovali z obdržené branky a útočí. Lapadula na hranici vápna přiťukl míč pro Marco Saua, který jako správný útočník nevracel balon zpět, ale zkusil střelu na vzdálenější tyčku. Míč jeden z beků lehce srazil na roh.
9'
Po dlouhém autu se k míči ve vápně dostal Alessandro Tuia, respektive balon k němu propadl na penaltový puntík. Stoper Beneventa chtěl zakončit z první, ale zajel do něj Lisandro Magallán a ten může být rád, že se sudí nerozhodl písknout pokutový kop.
8'
Jenže přišel další zbytečný faul a Crotone vlastně odevzdává míč pro Benevento.
8'
Pedro Pereira hraje na levé straně zatím velmi dobře. Nyní i přes klinč dvou protihráčů vybojoval autové vhazování.
6'
Crotone je vedoucím gólem, byť vlastním, hodně uklidněno a naopak Filippo Inzaghi má svým svěřencům co vysvětlovat.
4'
Hodně smolný moment pro hosty. Petro Pereira nacentroval z levé strany do vápna, kde sváděl souboj obránce KAMIL GLIK a útočník Simeon Nwankwo. V hlavičkovém souboji sice uspěl Glik, ale nešťastně poslal míč přesně k tyči vlastní branky, kde Montipó neměl šanci zasáhnout.
4'
Útočný faul hatí další snažení posledního týmu tabulky. U míče tak je Benevento.
3'
Také domácí se poprvé dostali k velkému vápnu před branku Lorenza Montipa. Nicméně bylo z toho pouze autové vhazování.
2'
Dobrý pas byl adresován Robertu Insignemu, zkušenému šestadvacetiletému forvardovi. Ten si ale nezkušeně nepohlídal ofsajd a hra je přerušená.
1'
V první minutě se hosté drží u míče. Përparim Hetemaj mohl jít dopředu, ale nakonec volili přihrávku zpět na stopery.
1'

FC Crotone: Cordaz – Djidji, Golemić, Magallán – Rispoli, Zanellato, Vulić, P. Pereira – Messias – Nwankwo, Rivière.
Náhradníci: Festa, Crespi – Mignogna, Cuomo, Mazzotta, Luperto, Crociata, Henrique, Ranieri, Rojas, Petriccione, Siligardi.

Benevento Calcio: Montipò – Improta, Tuia, Glik, Barba – P. Hetemaj, Bryan Dabo, R. Insigne, Ionita, Sau – Lapadula.
Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Ch. Maggio, Pastina, Caldirola, Foulon, Viola, Tello, Basit, Caprari, Falqué, Di Serio.

Rozhodčí: Simone Sozza.
Poslední vzájemné zápasy:
Crotone – Benevento 3:0 (3.7.2020, Serie B)
Benevento – Crotone 2:0 (23.11.2019, Serie B)
Crotone – Benevento 1:0 (1.5.2019, Serie B)
Benevento – Crotone 3:0 (23.12.2018, Serie B)
Benevento – Crotone 3:0 (18.2.2018).

Během posledních devíti zápasů je bilance obou týmů shodně vyrovnaná. Čtyři výhry má Crotone, stejný počet vítězství získalo Benevento a jeden mač skončil remízou.
Benevento Calcio:
Benevento má jistotu, že do nedělního programu osmnáctého kola půjde nejhůře z jedenácté pozice, protože v sobotu ho může předstihnout jen Sampdoria. Také Benevento zažilo historickou chvilku teprve nedávno, když do nejvyšší italské soutěže postoupilo prvně ve historii jen o rok později než Crotone – přes play-off na konci sezony 2016/2017. Hned následující ročník ale vytvořilo smutný rekord 14 proher v řadě a ihned sestoupilo. Návrat se týmu podařil loni, kdy vyhrál Serii B s jasným náskokem 18 bodů před Crotone. A v měření nováčků se mu daří výrazně lépe, jelikož Beneventu patří aktuálně 10. pozice s 21 body a s bilancí šesti výher, tří remíz a osmi porážek při skóre 20:30. Což je na opětovného nováčka slušný počin. Na sestupové osmnácté místo si Benevento vytvořilo náskok již devíti bodů. Červenožlutým se daří hlavně venku, kde z osmi zápasů již čtyřikrát vyhráli!

FC Crotone:
Klub, který do italské nejvyšší soutěže postoupil poprvé v historii po sezoně 2015/2016 a dokázal se daší ročník zachránit, bude mít výrazné záchranářské starosti. Pokud nechce Crotone dopadnout jako v ročníku 2017/2018, kdy při své druhé sezoně v Serii A sestoupilo, bude muset zabrat. V aktuální tabulce totiž patří Crotone, druhému týmu Serie B loňského ročníku, poslední místo s pouhými devíti body získanými v sedmnácti zápasech. navíc má tým hodně nelichotivé skóre 17:40 a aktuálně i tři porážky v řadě. Přes to všechno ale ztrácí Crotone na sedmnácté místo, znamenající záchranu "jen" pět bodů. Mančaft sráží hlavně tragická venkovní bilance. Na hřištích soupeřů totiž Crotone získali v devíti zápasech jen dvě remízy.

Poslední zápasy Crotone:
Verona – Crotone 2:1
Crotone – AS Řím 1:3
Inter – Crotone 6:2
Crotone – Parma 2:1
Sampdoria – Crotone 3:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu italské Serie A, která má na programu 18. kolo. V neděli se bude hrát pět zápasů, z toho dva od patnácti hodin a v tento čas nastane i úvodní výkop zápasu mezi FC Crotone a Benevento Calcio. Tedy mezi dvěma týmy, které byste ještě před zhruba pěti lety hledali na mapě nejvyšší italské soutěže marně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62