Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Spezia - 19. února 2021   18:30

Fiorentina
48' Vlahović (Castrovilli) • 64' Castrovilli  • 82' Eysseric (Vlahović)
3:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Martínez – Venuti (85. M. Cáceres), S. Amrabat (59. Valero), Pulgar, Bonaventura (45+1. Castrovilli), Biraghi (85. Igor) – Kouamé (46. Eysseric), Vlahović.
Calvarese – Vono, Massara
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Spezia
Provedel – Vignali (85. Piccoli), Ismajli, Chabot, Marchizza (11. Ramos) – Estevez, M. Ricci, Maggiore (C) (63. Sena) – E. Gyasi, Agudelo (63. Galabinov), Saponara (63. D. Verde).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:11.
Utkání je u konce a domácí Fiorentina se raduje z opravdu důležitých bodů. Druhý poločas měl rychlý úvod, už ve 48. minutě dal vedoucí gól Dušan Vlahović a jeho gól přinutil hosty více otevřít hru. Jenže směrem kupředu to Spezii dnes moc nešlo a naopak dvakrát inkasovala. V 64. minutě skóroval Gaetan Castrovilli a na konečných 3:0 uzavřel v 82. minutě výsledek Valentin Eysseric. Fiorentina se touto výhrou posunula na 12. místo s 25 body, Spezia je na 16. místě s 24 body.
90+5'
90+4'
Fiorentina drží míč na svých kopačkách a snaží se závěr zápasu dohrát někde u půlky.
90+3'
No a ten si svůj nákop chystá opravdu důkladně, zase s tím nepospíchá.
90+2'
Dobrá práce domácí obrany při bránění prostor u vápna, je z toho odkop od Dragowskiho branky.
90+2'
Zá faul na vyběhnutého gólmana Provedela byl žlutou kartou potrestán domácí Lucas Martínez.
90+1'
Hosté rozehráli roh, centr byl obranou Fiorentiny odvrácen kus za šestnáctku, odkud to zkusil Ricci, jenže trefil pouze blok hráčů.
90'
Rozhodčí nastaví pět minut.
89'
Domácí vhazují a nikam s tím nepospíchají. Rozhodčí má zatím trpělivost a nenapomíná je za zdržování hry.
88'
Míč je na půlce a už ani hosté nepředvádí hru, která by měla vést k ohrožení branky soupeře.
87'
Nevyšel ani Estevezův centr na malé vápno, domácí odvrátili okamžitou hlavičkou.
86'
Ismajli poslal dlouhý pas k vápnu na Verdeho, ten svou prudkou střelu opřel pouze do jednoho z bránících hráčů.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Igor.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Martín Cáceres.
85'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Luca Vignali, přichází Roberto Piccoli.
84'
Teď se už bude zřejmě jen dohrávat, Fiorentina si bude v poklidu hlídat pohodlný náskok.
82'
Fiorentina právě vstřelila branku!
A je zřejmě rozhodnuto. Po obrovské chybě hostů v rozehrávce se Fiorentina dostala do rychlého kontru, Vlahović přihrál na VALENTINA EYSSERICA a ten už pouze doklepával do odkryté branky – 3:0.
82'
Přímý kop hostů z pravé strany, nízký pas ale hravě odkopl pozorný Vlahović.
81'
Bartłomiej Drągowski je již v pořádku, což dokázal mrštným skokem na zem, kterým vyškrábl poměrně prudký centr na malé vápno.
80'
Po jednom ze soubojů si přivodil zranění kotníku gólman Dragowski a máme tu tak krátkou pauzu na jeho ošetření.
79'
Po rychlém rozehrání vznikl malý závar před Dragowskim, do zakončení se dostal Ricci, ale ani jemu to nevyšlo.
78'
Roh pro Spezii.
77'
Další žlutá karta pro domácí tým, za skluz na Gyasiho ji dostal Borja Valero.
76'
K Vlahovićovi se dostal odražený míč, sám však nedokázal Provedela překonat, ten vytáhl povedený zákrok na zemi.
75'
Faul na Senu, domácí Valentin Eysseric byl za zastavení akce potrestán žlutou kartou.
74'
Středem se k vápnu dostal Galabinov, jeho střela byla ale sražena a Dragowski byl bez práce.
72'
Vypadá to ale, že Fiorentina opouští svou snahu o útok a vyklízí prostor. Spezia má více místa pro vlastní útočné rejdy.
71'
Neuspěl ani Gyasi, ten si dal míč daleko od nohy a ten mu utekl mimo hrací plochu.
70'
Fiorentina teď dobře kontroluje střed hrací plochy, nepouští vůbec soupeře do nějakého zakončení.
68'
Ne, centr odvrátil Vlahović a pokus Vignaliho zpoza vápna byl zablokován.
67'
Možná to bude lepší teď po rohovém kopu, ten rozehraje Ramos.
65'
Teď už to bude míst Spezia hodně těžké, zatím totiž směrem kupředu mnoho nepředvedla...
64'
Domácí unikají do dvoubrankového náskoku! Po akci levou stranou přišel centr po zemi na Eysserica, jehož pokus byl zablokován, míč se ale odrazil přesně ke GAETANU CASTROVILLIMU a ten už byl z dorážky úspěšný – 2:0.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Daniele Verde.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Leonardo Sena.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Andrej Galabinov.
63'
Už je po přerušení, oba zainteresovaní jsou již zase připraveni hrát.
62'
Zraněním odnesl střet i brankář Provedel, u něj se jedná o pravé koleno.
61'
Na levé straně se za míčem rozběhl Eysseric, ve vápně se dostal do kontaktu s brankářem Provedelem a nepříjemně přes něj upadl. Při pádu si zřejmě pochroumal rameno.
59'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Borja Valero.
59'
Po prudkém pasu na pravou stranu se k míči dostal Venuti, ten nahrál na Vlahoviće a ten zakončoval z první. Ovšem zcela mimo, míč prolétl několik metrů vedle branky Spezie.
58'
Po úvodním gólu to vypadalo, že by se hra mohla více zatraktivnit, už tu ale zase máme pokles tempa a hru bez šancí.
56'
Maggiore se hezky protáhl kolem Amrabata, přihrávka do druhé vlny mu už ale nevyšla a míč skončil u hráčů domácích.
55'
Vlahović se natahoval po dlouhém pasu k půlce, nepovedlo se mu ale zpracovat a míč mu odskočil od nohy do autu.
53'
Spezia se snaží o rychlé vyrovnání, tlačí se k šestnáctce, je to ale zatím bez střel.
48'
Už je ale jasno, rozhodčí u videa porušení pravidel nenašli a tak se DUŠAN VLAHOVIĆ i jeho spoluhráči mohou radovat z vedoucího gólu utkání – 1:0.
48'
VAR se stále ještě nevyjádřil, ani nedoporučil sudímu, aby se šel sám podívat k videu.
48'
Domácí dostali míč do sítě, když po centru přišla od brankové čáry přihrávka na Dušana Vlahoviće, který zblízka zakončoval do prázdné branky, jenže gól zatím není uznán. Kontroluje se, zda míč při centru neopustil hrací plochu, případně nešla jedna z přihrávek do ofsajdu.
46'
Fiorentina se ihned vydala do útoku, akce levou stranou skončila Castroviliho ofsajdem.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Valentin Eysseric.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:38.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalu nepřinesl. Spíše se bojovalo a šancí bylo skutečně poskrovnu. No a když už mohlo k něčemu dojít, tak akce skončila nějakou nepřesností, nebo zakončení postrádalo jakoukoli přesnost. Není tak divu, že do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+7'
45+5'
Fiorentina zahrozila z protiútoku, do centru se v šestnáctce pokládal Biraghi, jeho volej však prosvištěl vysoko nad břevnem.
45+5'
Vignali neuspěl s pokusem rozehrát od pomezní čáry směrem k vápnu, míč byl sražen na aut.
45+3'
Provedel rozehrál nákopem k půlce, jeho spoluhráči ale akci nerozvinuli a míč se dokutálel až k Dragowskimu.
45+1'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
45'
Rozhodčí nastaví šest minut.
45'
Bonaventura se po ošetření už do hry nevrátí, střídat se tak bude i na domácí straně.
43'
Zase tu máme ošetřování, nyní na straně Fiorentiny, lékařský zásah potřebuje Bonaventura.
42'
Ne ne, tohle nebude zápas, na který by se mělo vzpomínat jako na strhující...
40'
Už ale vyskočil na nohy a zápas může pokračovat. Tentokrát se to pro hosty obešlo bez nutnosti střídat.
39'
No a opět nehrajeme, neboť na trávníku leží hostující Kevin Agudelo a má problémy s pravým kolenem.
38'
Celkem zbytečný faul Giacoma Bonaventury u středové čáry, přistrčením srazil Ricciho.
37'
A zase menší úpadek tempa, oba celky pouze kombinují okolo středového kruhu.
35'
Po centru z pravé strany a obranné hlavičce se do míče opřel hostující Ricci a nemyslel to vůbec zle. Jeho táhlý pokus prolétl vedle levé Dragowskiho branky.
33'
Fiorentina se i nadále snaží přejít do útoku, stále však platí, že to zatím vůbec nejde...
32'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém centru zakončoval nejprve Ricci a když byl zablokován, dostal se ke slovu Saponara. A ten mířil nad.
31'
Tohle už vypadalo nadějněji, Gyasi měl na pravé straně docela dost prostoru na centr, Martínez jej ale dokázal zablokovat a srazit míč na roh.
29'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou k centru, nebo alespoň rohovému kopu, jenže Ramos byl v souboji proti Venutimu tím posledním, kdo se dotkl míče a je tak z toho pouze odkop od Dragowskiho brány.
28'
Není to teď zrovna strhující fotbal, je poznat, že pro oba celky se jedná o důležité utkání.
26'
Míč doputoval na levou stranu, kde měl trochu prostoru domácí Biraghi, první pokus byl ale zablokován a ten druhý mířil o kus vedle levé Provedelovy tyče.
25'
Přibývá i osobních soubojů, které jsou sudím Calvaresem ohodnoceny jako nedovolené.
23'
Brankář domácího celku má míč u svých kopaček a rozhlíží se, komu by rozehrál. Jeho spoluhráči jsou všichni obsazeni.
21'
Spezia je zatím směrem kupředu jasně aktivnější, o centr se pokoušel Vignali, jeho pokus byl zblokován a k Dragowskimu se míč nedostal.
20'
Rohový kop pro hostující tým, vysoký centr skončil u Ismajliho, slabá hlavička však nemohla Dragowskiho ohrozit.
18'
Je tu první žlutá karta, za ostrý faul na Maggioreho si ji prohlédl Sufján Amrabat.
17'
Biraghi si centr z přímého kopu zopakoval i z levé strany, nedopadlo to ovšem vůbec lépe mával se dokonce ofsajd.
16'
Přímý kop pro Fiorentinu. Po dlouhých přípravách centroval Biraghi, ve vápně však zaúřadovala obrana hostů a akce byla odvrácena.
15'
Další akce Spezie, tentokrát mířil centr do vápna z levé strany, do voleje se pokládal Ramos, promáchl však do prázdna.
Agudelo se snažil vysunout Saponaru, dal mu však až příliš prudkou přihrávku a míč skončil mimo hrací plochu.
11'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Juan Ramos.
10'
Pauza se nám prodlužuje, každopádně Marchizza je už mimo hrací plochu a do hry půjde Juan Ramos.
9'
Už se nám na trávníku objevila i nosítka, pro Marchizzu tak zápas zřejmě definitivně končí.
8'
S Marchizzou to nevypadá moc dobře, pořád leží na trávníku a na lavičce se dokonce chystá střídání.
7'
Na trávníku leží hostující Riccardo Marchizza, jenž se po srážce drží za hlavu. Už k němu míří týmoví lékaři.
6'
No a nakonec z toho byla první šance, když se míč dostal do vápna, skluzem po něm šel Agudelo a jeho pokus trochu na náhodu skončil na boční síti Dragowskiho branky.
5'
Spezia zaútočila pravou stranou, zatím je to ale hodně opatrné a bez většího tempa.
4'
Malá domů na Provedela, domácí tým mu poté dal mnoho času i prostoru na poklidné rozehrání.
3'
Fiorentina se pokusila o narážečku středem, vše skončilo u Amrabata, který chybně přihrával.
2'
Hostující Estevez byl obětí šlapáku, Spezia rozehrává přímý kop od půlky hřiště.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Martínez – Venuti, S. Amrabat, Pulgar, Bonaventura, Biraghi – Kouamé, Vlahović.
Náhradníci: Rosati, Terracciano – Castrovilli, Valero, Malcuit, Eysseric, Callejón, Igor, Montiel, M. Cáceres, Olivera, Kokorin.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Ismajli, Chabot, Marchizza – Estevez, M. Ricci, Maggiore (C) – E. Gyasi, Agudelo, Saponara.
Náhradníci: Zoet – Agoumé, D. Verde, Galabinov, Sena, Pobega, Ferrer, Dell'Orco, Capradossi, Acampora, Piccoli, Ramos.

Rozhodčí: Calvarese – Vono, Massara.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Artemio Franchi začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Giampaolo Calvarese, kterému budou na pomezí asistovat Antonio Vono a Gaetano Massara.
ASD Spezia Calcio 2008

Hosté jsou na tom v tabulce o něco málo lépe, na 13. místě mají 24 bodů, mohou se však pochlubit lepší aktuální formou. V posledních dvou kolech se Spezia radovala z výhry a poslední výhra má navíc opravdu velkou váhu. Na svém trávníku totiž Spezia zdolala 2:0 AC Milán, když se trefili Maggiore a Bastoni a podílela se tak na změně v čele ligové tabulky.

ACF Fiorentina

Domácí tým je v tuto chvíli až na 16. místě tabulky se ziskem 22 bodů, což klubu dává sedmibodový náskok na osmnácté Cagliari. Forma teď není kdovíjaká, Fiorentina čeká už tři zápasy na výhru, poslední dva duely skončily porážkou. Minulé kolo se ACF představilo na půdě Sampdorie a i když Vlahović dokázal v 37. minutě srovnat nepříznivý stav, tak poslední slovo měli domácí a v 71. minutě rozhodl o výsledku 2:1 Quagliarella. Fiorentina se dnes pokusí na tuto rodící se nepříjemnou sérii zapomenout a vybojovat důležité body, jednoduché to však nebude.

Neapol – Fiorentina 6:0
Fiorentina – Crotone 2:1
Turín – Fiorentina 1:1
Fiorentina – Inter 0:2
Sampdoria – Fiorentina 2:1
Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 23. kola mezi týmy ACF Fiorentina a ASD Spezia Calcio 2008.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62