Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Udinese - 25. října 2020   18:00

Fiorentina
11' Castrovilli (Biraghi) • 21' Milenković (Castrovilli) • 53' Castrovilli
3:2
(2:1)
Udinese
43' Okaka  (de Paul) • 86' Okaka  (Forestieri)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C) (41. Martínez), M. Cáceres – Lirola (79. Venuti), Bonaventura (79. Pulgar), S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Callejón (67. Cutrone), Vlahović (67. Kouamé).
Fourneau – Preti, Mastrodonato
Stadio Artemio Franchi, Firenze
Udinese
Nicolas – Becao, De Maio, Samir – Molina, de Paul, Arslan (57. Walace), Pereyra (85. Forestieri), Ouwejan (57. Pussetto) – Okaka, Lasagna (C) (71. Deulofeu).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 16:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nabídl pět branek a nakonec také vítězství domácí Fiorentiny. Domácí celek vedl 2:0, pak 3:1 a nakonec vyhrál 3:2 a dokráčel si pro všechny body. A nutno dodat, že zcela zaslouženě, protože Fiorentina byla lepším týmem.
90+5'
90+5'
Domácí se už ubrání a získají všechny tři body.
90+3'
Hosté se snaží a ještě se tlačí dopředu, ale do zakončení se v nastaveném čase nedostávají.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
88'
Hosté jsou na koni a znovu se tlačí dopředu. Domácí se s vypětím všech sil brání.
86'
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože konec utkání bude ještě hodně zajímavý, protože hosté snižují na rozdíl jedné branky! Po centru z levé strany se nechytatelnou hlavičkou prezentoval STEFANO OKAKA, 3:2!
85'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Fernando Forestieri.
83'
Hosté se vydali dopředu, ale jejich bleskovou akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
81'
Je před námi posledních deset minutek a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto, protože domácí vedou o dvě branky a navíc kontrolují své vedení.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Erick Pulgar.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Lorenzo Venuti.
77'
Pol Lirola je za postranní lajnou, tak uvidíme, zda bude moci v duelu pokračovat.
76'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
74'
Z následného rohu nic nebylo a Fiorentina tedy stále vede o dvě branky.
73'
Střídající Gerard Deulofeu hned ukázal své umění! Napřáhl z dálky, ale s jeho krásný technickým pokusem si Bartłomiej Drągowski dokázal poradit a míč vytěsnit na roh!
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Gerard Deulofeu.
70'
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek a na další šanci tedy stále čekáme.
67'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Patrick Cutrone.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
66'
Žlutou kartu dostává Ignacio Pussetto (Udinese Calcio).
65'
Je před námi posledních nějakých třicet minutek a Udinese stále prohrává o dvě branky, tak uvidíme, co hosté vymyslí a zda s nepříznivým výsledkem něco udělají. Zatím to vypadá, že všechny body získá Fiorentina.
64'
Žlutou kartu dostává Gaetano Castrovilli (ACF Fiorentina).
63'
Roberto Pereyra se dostal na hranici velkého vápna k míči, vyzkoušel to technicky, ale jeho pokusu pár čísel chybělo! Pokus to ale byl velmi povedený!
61'
Udinese zahrávalo už pátý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
60'
Rohový kop pro Udinese.
59'
Hosté kombinují na polovině svého soupeře, ale daleko od branky, kterou střeží Bartłomiej Drągowski.
57'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Thomas Ouwejan, přichází Ignacio Pussetto.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Walace.
55'
Hosté se hned vydali dopředu a snažili se něco vymyslet, ale nevymysleli vůbec nic a na tahu je tak Fiorentina.
53'
Fiorentina právě vstřelila branku!
To už ale neplatí, protože domácí zvyšují na 3:1! Po skrumáži se dostal k míči GAETANO CASTROVILLI, který ho téměř z hranice velkého vápna parádně uklidil do šibenice!
52'
Z rohového kopu ale nic nebylo, Fiorentina se v pohodě ubránila a stále vede o jednu branku.
51'
49'
Druhý poločas se zatím hraje v poměrně poklidném tempu a nic zajímavého se na trávníku neděje.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který zatím mnohem lépe zvládají domácí fotbalisté, kteří vedou nad Udinese 2:1. Nutno dodat, že domácí celek byl lepší, mnohem aktivnější a vede zcela zaslouženě. Hosté bojují, ale na soupeře to zatím nestačí. Uvidíme, co nám hráči obou celků předvedou ve druhém dějství.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
43'
Tak pozor, protože hosté snižují na rozdíl jedné branky! Rodrigo de Paul pláchl po pravé straně, poslal míč před branku a STEFANO OKAKA ho uklidil za bezmocného brankáře!
43'
Poprvé mu hlavní rozhodčí kartu po faulu odpustil, ale nyní už ne. Po dalším faulu tak vyfasoval Tolgay Arslan žlutou kartu.
42'
Hosty opět zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Domácí jsou u míče a nikam samozřejmě nepospíchají.
41'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Lucas Martínez.
40'
Germán Pezzella byl ošetřován a nakonec odkulhal za postranní lajnu, tak uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat.
38'
Hostující hráč opět upadl na hranici velkého vápna Fiorentiny, ale ani tentokrát rozhodčí zákrok neposoudil jako nedovolený.
37'
Nyní to vyzkoušel Thomas Ouwejan, ale jeho rána se neujala a od své branky bude rozehrávat Bartłomiej Drągowski.
35'
Tolgay Arslan se prezentoval dalším ostrým faulem, ale ani on nevyfasoval žlutou kartu. Domácí se už hodně zlobí.
33'
Snažení hostujících hráčů nakonec skončilo ofsajdem a na tahu je tak domácí Fiorentina.
32'
31'
Domácí se hnali do přečíslení čtyři na tři, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic, tedy kromě nepovedeného centru.
29'
Na polovině hřiště zastavil akci Fiorentiny Sebastien De Maio a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
27'
Nyní to domácí Fialky zkusily dlouhým nákopem, ale hosté si to pohlídali a Nahuel Molina míč pohodlně sebral.
25'
Ale po zisku míče to vzal na sebe hostující Tolgay Arslan, ale jeho rána nebyla přesná a stav utkání se nemění.
23'
Hostům se zatím vůbec, ale vůbec nedaří, Po rozehrávce se hned vydali dopředu, ale jejich akce trvala pouze pár vteřin.
21'
Je to 2:0 pro favorita tohoto utkání. Po rohu zahrávali domácí standardní situaci, po centru se k míči ve vápně dostal zcela osamocený Gaetano Castrovilli, který měl dostatek času a udělal to výborně. Lehkým dloubáčkem poslal míč nad zadní tyč a zcela volný NIKOLA MILENKOVIĆ ho uklidil do prázdné branky!
20'
Rohový kop pro Fiorentinu.
19'
Domácí hráč se dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale jeho technický pokus byl hodně nepřesný a míč skončil vysoko nad brankou Udinese.
17'
Hostující hráč si na hranici velkého vápna zpracoval míč, byl zády k brance a po ataku upadl, ovšem rozhodčí byl blízko a faul neodpískal.
15'
Nakonec se hosté vydali dopředu a byl z toho centr z pravé strany, se kterým měl Bartłomiej Drągowski obrovské problémy, ale nakonec si poradil.
14'
Tentokrát z toho ale nic nebylo. Hosté jsou u míče a kombinují, ale zatím pouze na své polovině.
13'
A domácí borce úvodní branka pořádně nakopla a znovu se tlačí dopředu. Udinese se v posledních minutách pouze brání.
11'
No vida, je tu první branka tohoto utkání. Domácí se dostali do vápna, na hranici penalty se k míči prodral GAETANO CASTROVILLI, který ho s velkou dávkou štěstí doslova procedil za Nicolase.
10'
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Nicolas.
8'
Stále se nic zajímavého neděje, ani jeden celek nechce chybovat. Domácí se nyní vydali dopředu, ale zastavila je další nepřesná přihrávka.
6'
Začátek utkání je zatím velmi opatrný, což ale zrovna v italské nejvyšší soutěži, která je velmi taktická, není žádným překvapením.
4'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Hosté se v pohodě ubránili a hned se vydali dopředu, ale nevymysleli nic.
3'
2'
Z první akce hostujícího celku ovšem nic nebylo a na tahu je Fiorentina, která je favoritem tohoto zápasu.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Lirola, Bonaventura, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Callejón, Vlahović.
Náhradníci: Brancolini, Terracciano – A. Barreca, Cutrone, Igor, Duncan, Kouamé, Montiel, Martínez, Saponara, Pulgar, Venuti.

Udinese Calcio: Nicolas – Becao, De Maio, Samir – Molina, de Paul, Arslan, Pereyra, Ouwejan – Okaka, Lasagna (C).
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Coulibaly, Deulofeu, Forestieri, Nestorovski, Makengo, Pussetto, Walace, ter Avest, Zeegelaar.

Rozhodčí: Fourneau – Preti, Mastrodonato.
Poslední vzájemné zápasy

Udinese – Fiorentina 0:0
Fiorentina – Udinese 1:0
Udinese – Fiorentina 1:1
Udinese – Fiorentina 0:2
Udinese Calcio

Hostující celek je na tom ještě hůře, protože po čtyřech zápasech má na svém kontě tři body a nachází se na šestnácté pozici. Hosté také pouze jednou vyhráli, když v posledním kole přehráli Parmu. První tři kola ale Udinese nezvládlo a nezískalo v nich tedy ani bod.
ACF Fiorentina

Domácí celek nevstoupil do nové sezony ideálně, protože po čtyřech zápasech má na svém kontě zatím jen čtyři body a nachází se na dvanácté pozici. Fiorentina zatím jen jednou vyhrála, když porazila hned v úvodním kole Turín 1:0. Poté ale nestačila na Inter a Sampdorii. Naposledy remizovala na hřišti Spezie.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel ACF Fiorentina – Udinese Calcio. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62