Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Lazio - 3. ledna 2021   15:00

Janov
58' Destro (Šomurodov)
1:1
(0:1)
Lazio
15' Immobile
Janov
Perin – A. Masiello, C. Zapata (33. Radovanović), Criscito (C) – Zappacosta, Behrami (73. Lerager), Badelj, Rovella (46. Zajc), Czyborra – Pjaca (46. Šomurodov), Destro (61. Scamacca).
Calvarese G. (ITA)
Stadio Luigi Ferraris, Janov (ITA)
Lazio
Reina – Patric (46. Luiz Felipe), Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (81. Muriqi), Lucas Leiva (70. Escalante), Alberto (89. Akpa-Akpro), Marušić – F. Caicedo (81. Pereira), Immobile (C).

Z tohoto střetnutí je to všechno. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na viděnou.
Další utkání čeká oba celky už za tři dny. Janov se představí na stadionu pátého Sassuola. Lazio přivítá v domácím prostředí čtrnáctou Fiorentinu.
Lazio se po remíze propadlo na devátou pozici. O jednu příčku si pohoršil rovněž Janov, který je předposlední.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:19.
Fotbalisté Janova remizovali v utkání 15. kola italské Serie A 1:1 s Laziem Řím. Hosté šli po čtvrthodině do vedení, když po zhlédnutí videa nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Ciro Immobile. Hosté byli v prvním poločase jednoznačně lepším týmem, své možnosti ale neproměnili a nakonec za to pykali. V 58. minutě se Janov dostal do rychlého protiútoku, který vedl po levé straně střídající Šomurodov. Ten našel přihrávkou na pravé straně vápna Mattiu Destra a ten střílel podél vyběhnuvšího Reiny přesně. Skóre se mohlo měnit i ve zbylém průběhu střetnutí, Caicedo ale z malého vápna i vinou teče těsně minul, aktivní Šomurodov na druhé straně přízemní ranou o kousíček minul levou tyč.
90+3'
90+3'
V závěru ještě žlutá karta pro Gonzala Escalanteho, který nevybíravým skluzem podsekl Gianlucu Scamaccu. Žlutá karta a definitivní razítko na plichtu. Již se totiž naplnil nastavený čas a rozehrávat bude na vlastní půlce Janov.
90+2'
Zdá se, že zápas spěje k remíze. Janov drží balon na polovině soupeře, na dostřel Reinovy svatyně už se ale nedostává.
90+1'
Lazio se bude muset vystěhovat z útočné poloviny. Kontakt Vedata Muriqiho s Lennartem Czyborrou byl posouzen jako faul prvně jmenovaného. Na hřišti se teď hodně jiskří.
90+1'
Už to víme. Budou to tři minuty.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Obránci Lazia zapojili před napadajícími protivníky do hry i brankáře Pepeho Reinu. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr rozhodne nastavit.
89'
Manuel Lazzari zkusil štěstí překvapivou střelou z nějakých třiadvaceti metrů. Mattia Perin měl volný výhled a neměl tak problém zasáhnout.
89'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
88'
Domácí defenzivě se spolehlivě daří odvracet vysoké balony z kopaček hostů. Jak vidno, vzduchem to nepůjde.
87'
Adam Marušić a hlava v dlaních. Zřejmě si žádal roh, opakované záběry ale jasně ukázaly, že rozhodčí viděli správně. Bude se kopat od branky Perina.
86'
Janovu se v těchto chvílích daří držet mít poblíž půlící čáry a rozbíjet tak bobtnající tlak Lazia, který se v posledních minutách urodil.
84'
Manuel Lazzari to zkoušel individuálně, z jeho snahy ale pramenil jen další roh. Krátce po centru z pravé strany, který si vzal tentokrát na starost Andreas Pereira, bylo pískáno.
83'
Trenér Inzhaghi teď při autovém vhazování posunul rukama svého svěřence více na útočnou polovinu. Je vidět, že kouč Lazia rozhodně není v klidu.
82'
Tentokrát jej Luis Alberto rozehrál z pravé strany, výsledek je ale stejný. Janov se ubránil a tentokrát již dostal balon do bezpečných míst.
81'
Dvojice centrů zleva na přední tyč. V obou případech výborně zasáhla janovská obrana. Po Criscitově zásahu hlavou ale bude následovat v krátkém sledu již třetí roh.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Vedat Muriqi.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Andreas Pereira.
80'
Na levé straně rozběhnutý Ciro Immobile střílel z velkého úhlu. Jeho ránu zablokoval skluzem na rohový kop Ivan Radovanović. Nejprve ale dojde na další změny v sestavě.
79'
Tentokrát se sedmadvacetiletý záložník Manuel Lazzari provinil faulem. Momentálně neprožívá nejpovedenější chvíle.
77'
Málem jsem to zakřikl! Hosté se dostali do rychlé akce dva na dva. Manuel Lazzari přihrával z pravé strany na střed vápna úplně volnému Felipemu Caicedovi, balon mu ale trestuhodně poslal na paty, takže se ekvádorský útočník do zakončení ze skvělé pozice nedostal!
76'
Janov kontroluje balon na vlastní polovině. Lazio úplně vypadlo ze hry. Favorit chce jistě tři body, zatím to na ně ale nevypadá.
75'
Eldor Šomurodov si na hranici šestnáctky připravil balon na střelu, jeho pokus byl ale zblokován. Janov se nicméně nebojí vyrazit dopředu a nutno říci, že střídání domácím prospěla.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Lukas Lerager.
71'
Janov mohl jít do vedení! Eldor Šomurodov si narazil balon s Gianlucou Scamaccou, obhodil si Stefana Rada a pálil po zemi jen těsně vedle levé tyče! Teď měli hosté obrovské štěstí.
70'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Gonzalo Escalante.
69'
Lucas Leiva přidržel za dres Milana Badelje, který šel ochotně k zemi. Další žlutá karta.
68'
Jestliže byl po změně stran aktivnějším týmem Janov, po srovnávací brance se domácí vrátili spíše k defenzivnějšímu pojetí hry a nechávají tvořit favorizované Lazio.
66'
Druhý pokutový kop z toho není.
65'
Lazio ale správně reklamovalo i předešlé hraní rukou jednoho z domácích. Rozhodčí míří podruhé v utkání k obrazovce.
64'
Neskutečné, co teď spálil Felipe Caicedo! Po přiklepnutí míče z levé strany se zdálo, že střílel uvnitř malého vápna přesně do Perina, míč ale zřejmě tečoval kopačkou vedle levé tyče na poslední chvíli padající Ivan Radovanović.
63'
Lennart Czyborra přižduchl zezadu Manuela Lazzariho a je v krátkém sledu už třetím adresátem žlutého napomenutí.
61'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Gianluca Scamacca.
60'
Sergej Milinković-Savić zezadu dloubl do Mihy Zajce a bylo mu dle gesta hned jasné, že bez karty nevyvázne.
59'
Mattia Destro oslavil svou vyrovnávací trefu svléknutím dresu a dostává tak žlutou kartu. Takovou, kterou trenéři nikdy nevidí rádi.
58'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí krátce před hodinou hry srovnávají krok! Janov podnikl bleskový protiútok, který vedl na pravé straně rozběhnutý Eldor Šomurodov. Ten se elegantně zbavil hned několika protihráčů a poté nahrál na pravou stranu, kde pálil MATTIA DESTRO bez přípravy podél Reiny k pravé tyči.
57'
Lazio zahrozilo rychlou akcí. Rozběhnutý Luis Alberto obdržel míč na levou stranu šestnáctky. Tam nejprve vyrušil hejno ptáků, které se vzneslo do vzduchu, následně si zasekl míč na pravačku a střelou na vzdálenější branku jen těsně minul zařízení! Byla tam i těsná teč, takže následuje roh.
55'
Ivan Radovanović schytal při čekání na padající míč úder rukou od Cira Immobileho. Ten mu ve středovém kruhu pomohl na nohy. Vše odpuštěno.
54'
Francesco Acerbi teď čistým skluzem na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu. Následně se k míči dostal Milan Badelj, který zkoušel elegantní dloubáček na střed šestnáctky, spoluhráči ale jeho záměr nepochopili. Míč má Pepe Reina.
52'
Střídající Miha Zajc rozehrál centrem na přední tyč pro změnu rohový kop Janova. Do zakončení se po něm domácí nedostali.
51'
Další roh Lazia už byl o poznání nebezpečnější! Lehce přetažený centr propadl na zadní tyči k Ciru Immobilemu, který z první střílel nad břevno!
50'
Hodně lacině přišlo Lazio k rohovému kopu. Centr na přední tyč ale obrana Janova odvrátila.
49'
Felipe Caicedo načapán v ofsajdovém postavení.
48'
Úvod druhého dějství je zatím poklidný. Balon drží Janovští, Pepe Reina si ale balon dosud polaskal jen po přiťuknutí hlavou z řad spoluhráčů.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Luiz Felipe.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Eldor Šomurodov.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Miha Zajc.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Utkání mezi Janovem a Laziem Řím nabídlo ve své první části jediný gól. Radovali se z něj po čtvrthodině hosté, které poslal do vedení ze značky pokutového kopu Ciro Immobile. Brankáře Perina poslal k levé tyči a svou přízemní střelu umístil k té pravé. Pro kanonýra Lazia jde o jubilejní desátou trefu v probíhajícím ročníku Serie A. Hosté byli i nadále aktivnější, Perina ale ze hry překonat nedokázali. Janov zabral až těsně před pauzou. Uvidíme, co přinese druhá půle.
45+2'
45+2'
Zmatky ve svém pokutovém území nakonec vyřešili domácí obránci dalekým odkopem. Už se zřejmě nic nestane.
45+1'
Hosté pohodlně kombinují s balonem na vlastní polovině. Zadáci zapojují zpětnými přihrávkami do hry i Pepeho Reinu.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Domenico Criscito na zemi, je pískáno. Rozehrávat může z vlastní poloviny Janov, který v závěru poločasu přeci jen přidal.
44'
Pepe Reina si centrovaný balon letící z pravé strany stáhl do rukavic.
43'
Z následného rohu Janov nic nevytěžil. Zakrátko ale fauloval na pravé straně hřiště Patric Davida Zappacostu. Je z toho první žlutá karta a další standardka pro domácí skvadru.
42'
Marko Pjaca obdržel zajímavou průnikovou přihrávku a hnal se do zakončení. Žel pro něj i Janov byl tísněn protihráčem, a tak nakonec střílel z úhlu jen do připraveného Reiny.
41'
Domácí si žádali rohový kop, Valon Behrami byl ale vyveden z omylu. Rozehrávat bude zkušený španělský muž s rukavicemi Pepe Reina.
40'
Ciro Immobile si zpracoval dlouhatánský centr z pravé strany, z běhu ale pálil vedle levé tyče. Balon nabral opačnou faleš a stočil se směrem od branky.
39'
Sledujeme klidnější pasáž hry. V době, kdy se na trávník začínají snášet provazy deště, by se dost možná aktéři viděli nejradši v kabině u teplého čaje.
37'
Hned dva hráči Janova upadli po rozehrání standardky ve vápně. Držení za dres vehementně reklamoval Andrea Masiello, druhá penalta se ale (zatím) kopat nebude.
36'
Milan Badelj schytal bolestivý zásah kopačkou. Lucas Leiva vymrštil svou nohu příliš vysoko. Standardka pro Janov.
36'
Krátce po rohovém kopu bylo pískáno. Hrát může opět Lazio Řím.
35'
Po přiklepnutí z hlavy Valona Behramiho zkoušel střílet z otočky Mattia Destro. Jeho rána byla zblokována na roh.
34'
S míčem momentálně kombinují hráči v černo-červených dresech, avšak daleko od svatyně Lazia. Pepe Reina se dnes mezi tyčemi zatím nudí.
33'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cristián Zapata, přichází Ivan Radovanović.
32'
Cristián Zapata je skutečně smolařem zápasu. Za půl hodiny stačil zavinit penaltu a teď musí pro zranění dokonce předčasně střídat. Přejeme brzké uzdravení.
31'
Po centru z levé strany propadl míč na pravý okraj vápna k Manuelu Lazzarimu. Ten si balon zpracoval, posunul jej na střelu a zakončil. Naneštěstí pro Lazio vysoko nad branku.
30'
Naplnila se úvodní půlhodina zápasu. Zatím je to takříkajíc na jednu branku – a to tu janovskou.
29'
Lennart Czyborra se prezentoval u postranní čáry dobrým obranným zákrokem a nedovolil Manuelu Lazzarimu projít do šestnáctky. Janov ale u balonu dlouho nezůstal, vzápětí přišel zoufalý odkop za autovou lajnu.
28'
Janov je pod neustálým tlakem. Místy obraz na trávníku připomíná pověstnou hru kočky s myší. Propastný rozdíl v tabulce je zkrátka znát.
27'
Po centru z levé strany hlavičkoval z penaltového puntíku Sergej Milinković-Savić vysoko nad branku. Srb to měl těžké, byl tísněn a navíc v záklonu.
26'
K balonu se postavila trojice hráčů, štěstí ale nakonec zkusil Luis Alberto. Rána to byla nepovedená, letěla vysoko nad horní tyč.
25'
Felipe Caicedo v krátkém sledu opět na zemi. Janov si až nezdravě často vypomáhá nedovolenými zákroky. Další zajímavá standardka pro Lazio.
23'
Příliš nechybělo! Sergej Milinković-Savić obstřelil zeď a zakroutil svůj přímý kop jen několik decimetrů vedle levého horního růžku Perinovy klece.
22'
Andrea Masiello fauloval kousek před hranicí šestnáctky Felipeho Caiceda. Nadějná standardní situace pro Lazio.
21'
Těžko říci, zda šlo o záměr. Manuel Lazzari každopádně zvolil něco mezi střelou a centrem. Balon nabral faleš a málem zapadl do pravého horního růžku branky. Mattia Perin jej vytěsnil konečky prstů.
20'
Lazio opět kontroluje hru na útočné polovině. Hosté zde posílají balon z jedné strany na druhou. Janovští dobře vykrývají prostory ve středu hrací plochy.
18'
Po Immobileho faulu poblíž rohového praporku zahrávali domácí fotbalisté standardku. Obrana Lazia si ale s centrovaným balonem na středu vápna poradila.
17'
Zatím se rozhodně nehraje v rukavičkách, faulů je k vidění celá řada. Tentokrát se proti pravidlům provinil Andrea Masiello.
15'
Lazio právě vstřelilo branku!
Kanonýr CIRO IMMOBILE poslal přízemní střelu k pravé tyči. Mattia Perin se vrhnul na druhou stranu. Hosté se v Janově rychle ujímají vedení.
14'
Ano! Rozhodčí nařizuje po zhlédnutí opakovaných záběrů penaltu!
13'
Pozor! Ve vzduchu je i případná penalta. Rozhodčí zkoumá video a posuzuje, zda nakonec nefauloval Cristián Zapata ve výskoku ještě uvnitř vápna.
12'
Velká možnost pro Lazio. Cristián Zapata fauloval půl metru před hranicí velkého čtverce a hosté mají k dispozici hodně nebezpečnou standardku.
11'
Hosté bleskově rozehráli a vytěžili ze situace další rohový kop – hlavička Cira Immobileho byla sražena mimo branku. Po centru z levé strany se balon odrazil mimo šestnáctku, kde se do něj vší silou opřel z druhé vlny nabíhající Patric. Jeho dělovka ale byla zablokována.
10'
Lazio se usadilo na útočné polovině a pramenil z toho faul na Sergeje Milinkoviće-Saviće. Jeho autorem Domenico Criscito.
9'
Po delší době si užívají balon zadáci Janova. Ti jsou ale při rozehrávce pod neustálým tlakem.
7'
Hosté znovu cítí křivdu. Adam Marušić obral u rohového praporku o balon Andreu Masiella, který se až příliš ochotně poroučel k zemi. Rozhodčí písknul k nelibosti Lazia útočný faul.
6'
Po centru z levé strany upadl Manuel Lazzari v šestnáctce. Došlo k drobnému přistrčení Valona Behramiho, sudí Calvarese ale ani přes mohutné hostující protesty pokutový kop neodpískal.
5'
Tentokrát na sebe pětadvacetiletý srbský záložník upozornil nedovoleným zákrokem, a tak se musí hráči v bledě modrých dresech vracet na vlastní polovinu.
4'
Hosté rozehráli úvodní roh nakrátko. Posléze sice přišel zleva centr na zadní tyč, Sergeje Milinkoviće-Saviće ale zradilo zpracování míče.
3'
Mattia Perin musel rychle vyběhnout až na okraj vápna, kde se snažil zabránit rohovému kopu. To se mu nakonec nepodařilo. Šance pro Lazio.
2'
Manuel Lazzari byl při snaze vyvézt balon z obranné poloviny faulován Milanem Badeljem. Rozehrávat bude Lazio.
1'
Fotbalisté Janova zápas odehrají v červeno-černých dresech. Hosté z Říma ve světle modrých.
1'

Janov CFC: Perin – A. Masiello, C. Zapata, Criscito (C) – Zappacosta, Behrami, Badelj, Rovella, Czyborra – Pjaca, Destro.
Náhradníci: Paleari, Zima – Bani, Dumbravanu, Ghiglione, Goldaniga, Lerager, Melegoni, Radovanović, Scamacca, Šomurodov, Zajc.

S. S. Lazio: Reina – Patric, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Marušić – F. Caicedo, Immobile (C).
Náhradníci: Alia, Strakoša – Akpa-Akpro, D. Anderson, Armini, Cataldi, Escalante, Franco, Hoedt, Luiz Felipe, Muriqi, Pereira.

Rozhodčí: Calvarese G. (ITA).
V loňské sezóně odešlo z obou vzájemných klání vítězně Lazio Řím. Na podzim doma zvítězilo jednoznačně 4:0, venku pak přehrálo Janov těsně 3:2.
Favorita utkání ovšem musíme hledat na straně hostů. Římské Lazio zůstává letos za očekáváním, když je s 21 body až na osmé pozici. Nutno říci, že čelo tabulky je našlapané a na čtvrtou příčku, která zaručuje účast v základní skupině Ligy mistrů, ztrácejí svěřenci trenéra Inzaghiho pět bodů. Že se s Laziem musí počítat, dokázaly i poslední dva zápasy, které se uskutečnily těsně před Vánoci. Římané nejprve porazili na domácí půdě 2:0 pátou Neapol a následně pořádně trápili i vedoucí AC Milán. Lídr, který prochází soutěží po čtrnácti kolech bez jediné porážky, rozhodl o svém triumfu v poměru 3:2 až ve druhé minutě nastavení. Nejlepším střelcem Lazia je Ciro Immobile. Zkušený třicetiletý reprezentační útočník se v aktuálním ročníku prosadil devětkrát.
Fotbalisté Janova bojují v italské nejvyšší soutěži o holý život. Klub z přístavního města se momentálně nachází na osmnácté pozici, která je zároveň první sestupovou. Na zisku pouhých 10 bodů se odrazila zejména dlouhatánská dvanáctizápasová série bez vítězství, kterou Janovští ukončili až v minulém kole. Na hřišti Spezie sice od desáté minuty prohrávali, výsledek ale dvěma góly otočili a po dlouhé době si tak mohli zapět vítězný pokřik. Jednou brankou se na výsledku podílel Mattia Destro. Devětadvacetiletý italský útočník zapsal tímto počinem čtvrtou letošní trefu a je v tomto směru nejlepším střelcem Janova.
Příjemné nedělní odpoledne. Italská Serie A má dnes na programu kompletní 15. kolo. Zápas mezi týmy Janov CFC a S. S. Lazio možná není na první pohled tím nejšťavnatějším kouskem nabízeného desetichodového menu, souboj nicméně slibuje zajímavou podávanou – oběma týmům jde ostatně o hodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62