Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Fiorentina - 22. prosince 2020   20:45

0:3
(0:1)
Fiorentina
3' Vlahović  (Ribéry) • 76' Sandro (vl.)  • 81' M. Cáceres  (Biraghi)
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt (87. Frabotta), Bonucci (C), Sandro – McKennie (73. Kulusevski), Bentancur, Ramsey (20. Danilo), Chiesa – Morata (46. Bernardeschi), Ronaldo.
La Penna – Giallatini, Vivenzi
Allianz Stadium, Turín
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Igor, Valero (52. Pulgar), S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi (82. Venuti) – Vlahović (75. Kouamé), Ribéry (82. Bonaventura).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:18.
Utkání je u konce a body získává Fiorentina! Po přestávce se sice turínští snažili o zvrat, jenže směrem kupředu to dnes Juventusu moc neklapalo a největší šancí byla střela Chiesy, kterou Dragowski zvládl vyrazit. Hosté trpělivě a pečlivě bránili, a když se vydali dopředu, stálo to za to. V 76. minutě jim navíc pomohl domácí Aléx Sandro, když si nešťastně srazil centr do vlastní branky a v 81. minutě dokončil rozvrat Juventusu Martín Cáceres, pohotovým sklepnutím z malého vápna. Juventus Turín tak zaznamenal vůbec první ligovou porážku v této sezóně a je se 24 body na čtvrtém místě, Fiorentině patří s 14 body 15. místo.
90+1'
90'
Ještě jedna střela Fiorentiny, rána po zemi ale Szczęsnyho nepřekvapila, šla navíc přesně do míst, kde byl gólman připraven.
89'
Přetažený centr hostů, míč pouze prolétl šestnáctkou, Fiorentinu to už však za tohoto stavu nemusí moc trápit.
87'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Gianluca Frabotta.
87'
Na domácí straně se chystá ještě jedna změna, dolů, půjde de Ligt, a to pro problémy s nohou.
86'
Nepřesný pas domácích skončil u Dragowskiho, ten má dostatek času na rozehrávku.
85'
Další žlutá karta, tentokrát na domácí straně, potrestán byl Danilo.
84'
Žlutou kartu za skluz dostal hostující Lorenzo Venuti.
83'
Juventus to zkouší, chce dát alespoň čestný gólový úspěch, ale dnes to nevypadá vůbec růžově.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Lorenzo Venuti.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Giacomo Bonaventura.
81'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak tohle je pro Juventus už prakticky debakl. Hosté podnikli po levé straně rychlou akci, Biraghi měl spoustu času na centr a jeho přihrávku po zemi dokonale zužitkoval MARTÍN CÁCERES, když zblízka sklepl míč za Szczęsnyo záda – 0:3.
80'
Dragowski odkopává od své branky, s rozehrávkou samozřejmě nikam nepospíchá.
79'
Juventus se pachtí k pokutovému území, dnes to domácím směrem kupředu opravdu moc nejde.
77'
Pavel Nedvěd sešel z tribuny a už zamířil směrem do zázemí stadionu. A netvářil se vůbec spokojeně...
76'
Ledová sprcha pro Juventus. Hosté se usadili u vápna, centr z levé strany dolétl do malého pokutového území, kde si jej do vlastní branky nešťastně srazil ALÉX SANDRO. Szczęsny s tím nemohl moc co dělat a je to tak 0:2.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
74'
Fiorentina teď nikam nepospíchá, pouze trpělivě brání svou půlku a vyráží do případných kontrů.
73'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Dejan Kulusevski.
71'
Po delší době šance domácích. Chiesa si rychlou kličkou udělal prostor pro střelu a tvrdou ranou prověřil Dragowskiho. Ten vyrazil na roh.
70'
Už se zase hrálo u branky Juventusu, o centr se pokoušel Biraghi, jeho pas byl odhlavičkován mimo pokutové území.
68'
Po Ronaldově akci pravou stranou zakončoval Sandro, dopadl však obdobně, jako před chvílí na opačné straně Cáceres.
67'
Už to vypadalo, že se Fiorentina dostane k centru, na pravé straně byl na chvíli volný Cáceres, svůj pas ale poslal pouze do obránce, který se míči vrhl do cesty.
65'
Hosté svým běhavým fotbalem napadají rozehrávku Juventusu už na polovině domácích, ti mají docela problém přejít do útoku.
63'
Po jeho rozehrání se míč odrazil za pokutové území a pravačkou se do střely opřel Pulgar. Rána se mu stočila od branky.
62'
Fiorentina v postupném přechodu do útoku, k zakončení sice nedošlo, hosté si vybojovali alespoň rohový kop.
60'
O chviličku později to ze střední vzdálenosti zkusil Danilo, nepřálo mu ale štěstí a míč prolétl vysoko nad brankou Fiorentiny.
60'
Po levé straně se k vápnu blížil domácí Chiesa, jenže při pokusu o kličku zaváhal a míč nechal za sebou. Mohl pak jen zklamaně rozhodit ruce.
58'
Není to teď zrovna strhující zápas, stále převládají souboje o míč a nedovolené zákroky. Nyní se provinil domácí Sandro.
56'
Juventus se kratičkou chvíli radoval z vyrovnání, když se hlavou trefil Ronaldo, jenže k k zakončení využil ofsajdového postavení a stav je tak stále 0:1.
54'
Tempo je teď hodně rozkouskované množstvím osobních soubojů a faulů.
52'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Erick Pulgar.
52'
Bernardeschi centroval z levé strany, jeho pas byl sražen a následovat bude roh.
51'
Juventus začíná přidávat na tempu a tlačí se do útoku. S důrazem ale přichází i fauly, tak jako nyní od Bonucciho.
50'
Borja Valero opět poměrně tvrdě fauloval a určitě mu zatrnulo, aby nedostal druhou žlutou kartu. Sudí s ním měl ale slitování.
48'
Z následného přímého kopu nic nebylo, hosté se ubránili a navíc se pískal i těsný ofsajd.
47'
Borja Valero skluzem zastavil unikajícího soupeře a byl za to potrestán žlutou kartou.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Federico Bernardeschi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první půle, která rozhodně nenudila. Fiorentina se hned ve třetí minutě dostala do překvapivého vedení, když Bonuccimu unikl Dušan Vlahović a poradil si i s vyběhnutým gólmanem. Juventusu se situace ještě více zkomplikovala v 18. minutě, kdy byl za ostrý zákrok vyloučen Juan Ciadrado a začala tak dlouhá přesilovka hostů. Ta je zatím nevyužitá, byť ve 26. minutě mohl po pěkné kombinaci navýšit náskok Gaetano Castrovilli. Za domácí v první půli hrozil hlavně Cristiano Ronaldo, zatím však recept na Dragowskiho nenašel. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+2'
45+2'
Výsledkem byly hned dvě standarní situace, po rozehrávce a sraženém centru přišla střela, na kterou ale Dragowski dobře viděl a míč zkrotil.
45+1'
Sandro unikal po levé straně a po střetu s Milenkovićem šel na zem. Takže je tu přímý kop pro Juventus.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
45'
Samotný centr nebyl z těch povedených, lépe vypadala kličkovaná v podání Igora. Tomu ale míč těsně utekl mimo hrací plochu.
45'
Už se ale hraje na opačné straně a Fiorentina si vybojovala ještě jeden rohový kop.
43'
Juventus chvíli před koncem utahuje šrouby a snaží se ještě před pauzou alespoň srovnat skóre.
41'
O něco lépe se vedlo Amrabatovi, jeho střelu ze střední vzdálenosti musel Szczęsny krotit na brankové čáře.
40'
Nenápadný centr od Biraghiho proskákal až na malé vápno a nescházelo mnoho, aby se Cáceres dostal přes obránce a zblízka doklepl. Takto Juventus přečkal další ošemetný moment.
39'
Zase se nám přitvrzuje, na trávníku se po Chiesově zákroku ocitl Castrovilli. Byť se jednalo o tvrdý zákrok a noha se nepříjemně prohnula, tak se karta nekonala.
37'
Ronaldo se začíná dostávat do ráže, nyní střílel z dálky a plavající střela Dragowskiho notně vystrašila. Přesto ji dokázal vyrazit.
37'
Žlutou kartou za skluz byl potrestán hostující Franck Ribéry.
36'
Ronaldo se zničehonic dostal do další příležitosti, když vystihl rozehru hostů, jenže Dragowski včas vyběhl a na hranici vápna jej zablokoval.
35'
Za Fiorentinu hrozil Cáceres, chtěl Szczęsnyho překvapit z úhlu. Gˇolman domácích si ale na malém vápně věděl rady.
34'
Začal se hrát fotbal v obrovském tempu, akce stíhá akci, do útoku se ženou oba celky.
32'
Individuální kvality ukazoval Cristiano Ronaldo, kličkami umotal Milenkoviće, poté ale pouze zamířil do boční sítě Dragowskiho branky.
32'
Neklapla ani kombinace Fiorentiny u vápna, ťukec byl ukončen po nepřesné přihrávce Milenkoviće.
30'
Po kombinaci se k centru z levé strany dostal Ronaldo, jeho spoluhráči však v místech, kam posílal pas, nebyli...
29'
Juventus se nemůže po Cuadradově vyloučení dostat do tempa, pouze kombinuje v uctivé vzdálenosti od pokutového území hostů.
27'
Samotná rozehrávka rohového kopu už pro obranu Juventusu nebezpečná nebyla, domácí se celkem bez potíží dostali ven z vlastní šestnáctky.
26'
Obrovská šance hostů! Ti se po zisku míče přesunuli do bleskového protiútoku a po kombinaci u vápna zakončoval Castrovilli. Szczęsny se ale zvládl přemístit a gólové zakončení vyrazil na roh!
25'
O chviličku později se do zakončení cpal Borja Valero, vystřelil však trochu zbrkle a poté se hned gestem omlouval svým spoluhráčům.
24'
Hosté rozehráli rohový kop, centroval Biraghi, pas byl hosty odvrácen a když se do odraženého míče opřel Amrabat, trefil pouze clonícího soupeře.
22'
No a aby toho nebylo málo, tak je tu žlutá karta pro hosty, potrestán byl Cristiano Biraghi.
22'
Domácí dnes hrají opravdu tvrdě, nyní to po McKennieho zákroku pocítil Ribéry.
20'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Danilo.
19'
Fiorentina se vydala do rychlého přechodu do útoku, Ribéry posunul na Amrabata, u něj ale vše skončilo po chybné přihrávce do vápna.
18'
No a pozor, je tu změna. Rozhodčí si šel zákrok prohlédnout k videu a po chvilce tasil pro Juana Cuadrada rovnou červenou kartu!
16'
O chviličku později se Juan Cuadrado snažil vybojovat míč, jenže skluzem trefil Castrovilliho holeň a rozhodčí mu hned ukázal žlutou kartu.
16'
Už se zase hrálo na opačné straně a k centru se dostával Cuadrado. Jeho pas byl sražen.
15'
Z opačného křídla zakončoval Cáceres, prudkou ránu ale poslal pouze na liduprázdnou tribunu za Szczęsnym.
14'
Dušan Vlahović se opět dostával před Bonucciho, tentokrát však v o něco horším úhlu a musel přihrávat. No a pas na nabíhajícího spoluhráče mu nevyšel podle představ.
13'
Ronaldo se s hlasitým výkřikem skácel k zemi a i když se držel za obličej, zákrok na něj se nepískal.
12'
Další rohový kop pro domácí tým, na centr si ale nejlépe naskočil gólman Dragowski a míč vyboxoval. O zbytek se postarali jeho spoluhráči.
10'
Nevyšla ani přihrávka na Cuadrada na pravou stranu, prudký pas skončil mimo hrací plochu.
9'
Juventus útočí do plných, zatím vůbec nemůže najít cestu k Dragowskiho brance.
8'
Chiesa měl kousek prostoru pro postup k vápnu, klička doleva mu ale nevyšla, o míč přišel v souboji s Pezzellou. Chvíli zůstal na zemi s tím, že od něj dostal úder loktem do obličeje, rozhodčí ale nedovolený zákrok nepískal.
7'
Fiorentina se snaží zpomalit tempo hry od svého soupeře, nyní pomaličku rozehrává aut z vlastní půle.
6'
No a ten se nevyvedl vůbec, Ramsey přišel o míč kousek od pokutového území.
5'
Ten zvolil tvrdou ránu, tou však trefil pouze dobře postavenou zeď. Domácí pak ještě pokračovali v náporu, vybojovali ale pouze rohový kop.
4'
Domácí tým chce co nejdříve srovnat a bude mít příležitost z přímého kopu. U míče je nachystán Ronaldo.
3'
No to je ale bleskový vstup do utkání! Hosté se vlastně poprvé dostali k míči, Ribéry vysunul rozběhnutého DUŠANA VLAHOVIĆE, ten hravě přesprintoval Bonucciho a jemným dloubnutím překonal i vyběhnutého Szczęsnyho – 0:1!
2'
Domácí tým rozehrával první standardní situaci utkání, bylo to ale u půlky a Juventus zvolil postupný útok.
1'

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Sandro – McKennie, Bentancur, Ramsey, Chiesa – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Chiellini, Bernardeschi, Danilo, Dragusin, Dybala, Da Graca, Portanova, Kulusevski, Frabotta.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Igor, Valero, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Vlahović, Ribéry.
Náhradníci: Terracciano – Venuti, Bonaventura, Saponara, Martínez, Pulgar, Lirola, Callejón, Eysseric, Duncan, A. Barreca, Kouamé.

Rozhodčí: La Penna – Giallatini, Vivenzi.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Allianz Stadium začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Federico La Penna, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Giallatini a Mauro Vivenzi.
ACF Fiorentina

Hosté jsou na tom podstatně hůře, na 16. místě mají pouze 11 bodů a musí se začít ohlížet za sebe, protože na sestupové příčky mají v současné době pouze čtyřbodový náskok. Fiorentina vyhrála naposledy 25. října a od té doby čeká již osm zápasů na tříbodový zisk. Minulé kolo hrálo mužstvo doma proti Hellasu Verona a vybojovalo pouze bod za remízu 1:1. Hosté se dostal do vedení již v deváté minutě po Velosově proměněné penaltě, ze stejné situace pak v 19. minutě srovnal Vlahović.

Juventus FC

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě se ziskem 27 bodů, což znamená čtyřbodovou ztrátu na vedoucí AC Milán a tříbodovou na Inter Milán. Juventus je letos stále neporažen, trpí ale na poměrně časté remízy, když už šestkrát tako ztratil body. V minulém kole se ale turínským vedlo opravdu dobře, v Parmě totiž po dvou gólech Ronalda a jedné trefě Kulusevskiho s Moratou vyhráli jasně 4:0. A favoritem na zisk bodů budou i dnes.

Benevento – Juventus 1:1
Juventus – Turín 2:1
Janov – Juventus 1:3
Juventus – Bergamo 1:1
Parma – Juventus 0:4
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy Juventus FC a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62