Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Udinese - 3. ledna 2021   20:45

Juventus
31' Ronaldo  • 49' Chiesa (Ronaldo) • 70' Ronaldo (Bentancur) • 90+3' Dybala (Danilo)
4:1
(1:0)
Udinese
90' Zeegelaar
Juventus
Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci (C) (83. Chiellini) – Chiesa (74. Bernardeschi), McKennie (65. Arthur), Bentancur, Ramsey (74. Kulusevski), Sandro (83. Frabotta) – Dybala, Ronaldo.
Buffon, Pinsoglio – Bernardeschi, Da Graca, Demiral, Di Pardo, Arthur, Portanova, Kulusevski, Chiellini, Frabotta, Fagioli.
Giacomelli – Valeriani, Pagliardini
Juventus Stadium, Turín
Udinese
Musso – De Maio (64. Molina), Bonifazi, Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Walace (81. Makengo), Pereyra (74. Mandragora), Zeegelaar – Lasagna (74. Nestorovski), Pussetto (46. Forestieri).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Juventusu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:1, čímž potvrdil roli favorita zápasu. Stará dáma vstoupila do druhého poločasu velice dobře, hned v úvodu se radovala ze druhé branky. Domácí během chvíle obstarali i třetí trefu, jenomže ta kvůli hře rukou neplatila. Juventus si přesto spravil chuť a třetí branku přeci jenom vstřelil, čímž defakto rozhodl o vítězi zápasu. Udinese během tohoto duelu hned dvakrát trefilo brankovou konstrukci, navíc mu byla jedna branka neuznána. O jedinou branku se postaralo v samotném závěru, ve kterém ještě jednou inkasovalo.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:8.
90+3'
90+3'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí celek si přesto bere tříbrankové vedení zpět! Hostující obrana byla pořádně otevřená, čehož dokázal využít PAULO DYBALA, který se tělem natlačit před Zeegelaara. Následovalo zakončení přesně nad ruku brankáře Mussa, který byl také v tomto případě naprosto bez šance na zákrok!
90+3'
Forestieri si potáhl míč na pravou nohu a poté ho poslal kousek vedle zadní tyče.
90+2'
V ofsajdovém postavení se poté nacházel domácí Bernardeschi, jehož následné napadání tak bylo naprosto zbytečné. Volný kop tak bude rozehrávat Bonifazi.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom z toho nebude čisté konto pro Juventus! Udinese přeneslo hru na pravou stranu, kde se Molina dostal k přízemnímu centru do malého vápna. Szczesny ho vyrážel přímo před sebe, kde byl s dorážkou připraven MARVIN ZEEGELAAR, který bez váhání zamířil do prázdné domácí branky.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na další změnu skóre to v tomto okamžiku vůbec nevypadá. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
88'
Arthurovi se šikovně povedlo přenést hru na levou stranu, kde se nacházel kolega Frabotta. Ten do kombinace zapojil také Bentancura, který nikam nespěchá.
87'
Koncovka zápasu se spíše jen dohrává. Domácí poměrně dlouho pracují s míčem na vlastní polovině, kde se přes levou stranu dostali k pravé autové lajně.
86'
K vyvezení hracího předmětu na druhou stranu se rozhodl nový muž na hrací ploše Frabotta. Ten nakonec zpětnou nahrávkou poprvé oslovil také Chielliniho.
83'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Giorgio Chiellini.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Gianluca Frabotta.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, o vítězi je zřejmě rozhodnuto. Udinese se snaží s výsledkem něco udělat, dnes ale nemá moc štěstí.
81'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Jean-Victor Makengo.
80'
Kulusevski si za pokutovým územím hledal prostor k zakončení, který nakonec našel. Ránu ovšem poslal do protihráče, odraženého míče se chopil Dybala.
79'
Střídající Bernardeschi se nedokázal prodrat kolem Moliny, jenomže po ztrátě míče ještě ukázkově zabojoval. Nakonec z toho bude aut pro Udinese Calcio.
78'
Levý zadák ve službách Juventusu narazil na dvojici protihráčů, která ho nedokázala odzbrojit. Míč se nakonec odrazil do zámezí, vhazovat tak bude Alex Sandro.
77'
Snadná práce pro domácího brankáře Szczęsnyho, který si tak poradil s vysokým centrem v podání Moliny. Následovalo vyhození na volného Alexe Sandra.
76'
Udinese se přeci jenom nadechlo k náporu, který přinesl několik zakončení. Všechny ovšem skončily na dobře bránícím soupeři, Szczęsny tak nezasahoval.
75'
Kdepak, Udinese prostě není přáno. Zeegelaar dokázal obelstít Bonucciho a poté se snažil uklidit míč pod horní konstrukci. Střela přesto trefila břevno!
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Rolando Mandragora.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Ilja Nestorovski.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Dejan Kulusevski.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.
73'
Na pravém křídle si potáhl míč na pravou nohu Dybala, který se uvnitř pokutového území pokoušel oslovit Ronalda. Centrovaná nabídka zamířila do zámezí.
72'
O vítězi tohoto zápasu se tak zdá být rozhodnuto. Stará dáma totiž necelých dvacet minut před koncem zápasu vede o tři branky a stále je mnohem aktivnější.
70'
Tak přeci jenom je tu další branka domácích! Samir odflákl nahrávku ke středovému kruhu, kterou se povedlo vystihnout Bentancurovi. Ten okamžitě vysunul do úniku CRISTIANA RONALDA. Portugalec nekompromisním zakončením levou nohou zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci branky, přičemž si brankář Musso lehce sáhl na balón.
69'
Z ofsajdového postavení poté vybíhal Chiesa, který se nakonec zapojil do hry. Pomezní sudí tak okamžitě zvedl praporek nahoru, jednalo se totiž o jasný ofsajd.
67'
Před malým momentem jsme sledovali další nepřesnost, o kterou se tentokráte postaral hostující Walace, jehož nahrávka skončila až u brankáře Szczęsnyho.
65'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Arthur.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Sebastien De Maio, přichází Nahuel Molina.
64'
Žlutou kartu dostává Matthijs de Ligt (Juventus FC).
63'
Ani další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, Udinese se tak dokázalo nastěhovat k opačnému pokutovému území, kde před Lasagnou zakročil Bonucci.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Úvod druhého poločasu nám zatím přináší poměrně zajímavou podívanou, Juventus i po druhé brance pokračuje v aktivitě.
61'
Tentokráte se rohový kop rozehrával od levého praporku. Dybala to pro změnu zkoušel centrem do malého vápna, kde před Bonuccim zasahoval protihráč.
60'
Juventus si vyzkoušel rozehrávku rohového kopu, který znovu rozehrál po zemi. Nakonec to z velké vzdálenosti vyzkoušel Chiesa, jehož ránu srazil zadák Bonifazi.
59'
Hezkou narážečkou to zkoušel Pereyra, jehož nahrávka na Lasagnu byla přesto o něco delší. Ven z branky se tak vydal Szczęsny, který míč včas ukořistil.
58'
Po delší době jsme se dočkali zakončení z hostující strany. Zakončující Forestieri trefil pouze protihráče před sebou, poté do břevna hlavičkoval Larsen.
57'
Po ztrátě míče jsme sledovali další protiútok Juventusu. Ronaldo si chtěl vyměnit míč s útočným kolegou Dybalou, zpětnou nahrávku ale dokázal zastavit Samir.
56'
Samir nakonec přenechal autové vhazování Zeegelaarovi, který si dával celkem načas. Udinese se poté přesunulo ke středovému kruhu, kde operoval De Maio.
55'
K odkopu od své branky se nyní dostal hostující brankář Musso, kterému se povedlo přenést hru na druhou stranu hrací plochy, kde de Ligt odkopl do autu.
54'
Udinese tak přečkalo další kritický moment a stále tak prohrává "pouze" o dvě branky. Hostující celek se ale bude muset zlepšit, druhá poločas mu nevychází.
53'
To jsou věci! Juventus se radoval ze třetího přesného zásahu, jenomže podruhé v tomto duelu šlo do akce video, které znovu odhalilo hraní rukou. Ramseyho branka tak neplatí!
51'
Pro hostujícího brankáře Mussa se tak jednalo o snadný zákrok, následovala rozehrávka na pravou stranu, kde ovšem s vyvezením míče neuspěl Larsen.
50'
Krátce po rozehrávce to po pravém křídle zkoušel vzít na sebe De Paul, který nejprve ustál souboj tělo na tělo, avšak poté se s míčem dostal až do zámezí.
49'
Nyní se domácí celek přeci jenom raduje ze druhého zásahu! Ronaldovi se povedlo fantastickou nahrávkou za hostující obranou nastartovat FEDERICA CHIESU, který si spravil chuť. Po navedení míče na levou nohu jsme sledovali střelu ke vzdálenější brankové konstrukci, na kterou Musso neměl šanci dosáhnout. Stará dáma tak jde do dvoubrankového trháku!
49'
Hned v úvodu druhého poločasu se do zajímavé pozice pro zakončení dostal domácí Chiesa, který se okamžitě pokoušel o střelu. Ta putovala přímo doprostřed.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to centrem do pokutového území zkoušel hostující Larsen. Jeho nabídka sice nebyla špatná, nicméně směřovala do zámezí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Fernando Forestieri.
46'
Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se po necelé třetině hry postaral Cristiano Ronaldo. Jako první se z branky radovalo Udinese, avšak tato trefa nakonec neplatila kvůli hře rukou v podání de Paula. Stará dáma najednou přidala na aktivitě a soupeř měl pořádnou práci s bráněním útočných akcích. Musso nakonec kapituloval jedinkrát, v několika dalších případech musel zasahovat, čímž svůj celek udržel ve hře o bodový zisk.
45+2'
45+1'
Několik desítek vteřin ležel na hrací ploše Pussetto, který měl zdravotní problémy. Udinese chvíli hrálo v početní nevýhodě, což se nyní opět změnilo k normálu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Posléze nepříliš dobře rozehrál Alex Sandro, který našel pouze dotírajícího Larsena. Domácí se ovšem dokázali bleskově vrátit a útočnou akci tak eliminovali.
42'
Samir před napadajícím Chiesou raději volil zpětnou nahrávku na brankáře Mussa, který riskoval s nahrávkou do strany. Udinese se stále nedostalo z nejhoršího.
41'
Na útočné polovině si o nahrávku řekl Dybala, který před protihráčem raději věnoval zpětnou nahrávku de Ligtovi. Juventus to nyní zkouší trpělivou kombinací.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
V posledních minutách se začíná pořádně přiostřovat. Nyní se příliš pozdě do souboje dostal domácí Dybala, který tak za cenu faulu zastavil kapitána de Paula.
38'
Výsledkem byl zisk rohového kopu, po kterém se Udinese pokoušelo vrhnout do rychlého protiútoku. Ten ještě před půlící čárou dokázal zastavit Ramsey.
37'
Další slušná šance domácích! Udinese znovu otevřelo obranu, čehož se pokoušel okamžitě využít Ramsey, jehož dělovku dokázal Musso pokrýt.
34'
Posléze do pokutového území Udinese přiletěl poměrně nadějný centr, po kterém se ovšem nejvýše do vzduchu vrhl Bonifazi, který tak Dybalovi nedal sebemenší šanci na úspěch.
33'
Žlutou kartu dostává Weston McKennie (Juventus FC).
32'
Udinese to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, hosté se mohou pokusit o odpověď.
31'
Zničehonic tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Udinese sice vhazovalo, jenomže o míč přišel kapitán De Paul. Stará dáma tak dokázala přenést hru na CRISTIANA RONALDA, který se s balónem dostal do pokutového území, odkud nesmírně přesnou střelou pravou nohou nedal Mussovi sebemenší šanci na zákrok. Pro Portugalce se jedná o třináctou trefu letošního ligového ročníku!
31'
Vysokým pasem na útočnou polovinu to zkoušel de Ligt, který to neprovedl nejlépe. Před napadajícím Lasagnou sice odkopl, jenomže pouze vysoko na tribunu.
31'
Prudkým pasem na druhou stranu hrací plochy to zkoušel McKennie, který trefil pouze protihráče do zad. Jako první se k odraženému míči dostal Bentancur.
30'
Juventus si díky zvýšené aktivitě vybojoval další rohový kop, tentokráte z levé strany. Rozehrávka nakrátko našla Sandra, po jehož centru vracel míč Bonucci.
29'
Podél autové lajny si to namířil hostující Larsen, který se dostal poměrně daleko. Nakonec jeho nahrávku zablokoval de Ligt, který okamžitě hledal Bentancura.
28'
Z obrany poté velice dobře vystoupil domácí McKennie, který tak za sebe nepustil Pussetta. Míč směřoval ven z hrací plochy, vhazování se tak ujme Zeegelaar.
27'
S rozehrávkou poté musel spěchat brankář Szczęsny, kterému se sice povedlo odehrát hrací předmět na pravou stranu, tam před Danilem zakročil Zeegelaar.
26'
Udinese se na krátký časový úsek dokázalo usadit na druhé straně hrací plochy, kde si ovšem nic moc nevypracovalo. Ramsey tak přenášel hru na Dybalu.
24'
K avizované rozehrávce se nakonec překvapivě postavil sám faulovaný, tedy Dybala. Jeho ránu ovšem srazila zeď, načež se míče dostal do rukavic Mussa.
23'
Kousek od pokutového území si nedovoleným způsobem počínal Zeegelaar, který šlapákem zastavil Dybalu. Juventus bude zahrávat zajímavou standardku.
22'
Už to vypadalo, že by se do slušné šance mohl dostat Ronaldo, jenomže míč mu přesto utekl daleko od kopačky. Mezitím se vrátila smečka hladových protihráčů.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím na první branku čekáme. Udinese se sice jednou radovalo, avšak video ukázalo hraní rukou De Paula.
20'
Musso se pokoušel odkopnout míč k levé autové lajně, kde se do hlavičkového souboje dostával obránce Samir, kterého ovšem eliminoval jeden z protihráčů.
19'
Odraženého míče se ovšem jako první chopil Ronaldo, který ho posílal zpět do přehuštěného prostoru. Útočným faulem si ale pomohl Ramsey, což uviděl i sudí.
18'
Rohový kop byl nakonec rozehrán nakrátko. Do šestnáctky přesto přiletěl centr z kopačky Dybaly, který ovšem dokázal mimo pokutové území odehrát Bonifazi.
17'
Juventus se usadil u opačného pokutového území, kde to přenesením hry na pravou stranu zkoušel Bentancur, po jehož pasu vybojoval další rohový kop Chiesa.
16'
Po delší době se k míči dostal domácí brankář Szczęsny, kterému se na jistotu povedlo rozehrát nakrátko na vedle stojícího Bonucciho, jenž vyvezl míč vpřed.
15'
Musso nyní mohl odkopávat od své branky, přičemž se mu na druhé straně hrací plochy povedlo najít aktivně hrajícího de Paula, který ihned roztáhl hru do strany.
14'
Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu z poloviny Juventusu. Posléze to přízemní nahrávkou zkoušel obránce Danilo, který ovšem nedokázal najít Ronalda.
13'
Na první branku tohoto zápasu tak stále čekáme. Juventus tak dokázal přečkat kritický moment, naopak hostující celek se při troše štěstí mohl dostat do vedení.
12'
Udinese se sice radovalo z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí. Hlavní sudí se totiž běžel podívat k videu, které odhalilo hraní rukou v podání De Paula.
10'
Stará dáma se kombinačně dostala zpět ke svému pokutovému území, kde se poprvé k míči dostal také brankář Szczęsny, který po zemi rozehrál na Danila.
9'
Stará dáma si tak vybojovala první rohový kop tohoto zápasu, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se nejvýše do vzduchu dokázal dostat soupeř.
8'
Posléze se jako první dostal k odraženému míči Chiesa, kterému se povedlo odcentrovat do pokutového území, kde Ramsey tečoval míč do brankáře Mussa.
7'
Žlutou kartu dostává Federico Chiesa (Juventus FC).
7'
Hodně ostrým způsobem vletěl do Dybaly hostující De Maio, který klidně mohl vyfasovat brzkou žlutou kartu. Hlavní sudí nakonec udělil pouhé napomenutí.
6'
Obrannou povinnost si posléze dokázal splnit talentovaný de Ligt, který tak za sebe nepustil křídelníka Zeegelaara. Udinese bude moci znovu vhazovat zleva.
5'
První střelecký pokus tohoto zápasu obstaral Ronaldo, který si za pokutovým územím dokázal natáhnout míč na pravou nohu, avšak poté mířil vedle branky.
4'
Míč se po další kombinaci přeci jenom celým objemem zjevil za čárou, čeho si všiml také hlavní sudí. O provedení autového vhazování se tak postaral zadák De Maio.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do rozehrávky svého celku zapojil hostující brankář Musso, kterému se povedlo přenést hru na pravou stranu na nohu Larsena.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci – Chiesa, McKennie, Bentancur, Ramsey, Sandro – Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Bernardeschi, Da Graca, Demiral, Di Pardo, Arthur, Portanova, Kulusevski, Chiellini, Frabotta.

Udinese Calcio: Musso – De Maio, Bonifazi, Samir – Stryger Larsen, de Paul, Walace, Pereyra, Zeegelaar – Lasagna, Pussetto.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Arslan, Coulibaly, Forestieri, Nestorovski, Palumbo, Mandragora, Molina, ter Avest, Makengo.

Rozhodčí: Giacomelli – Valeriani, Pagliardini.
Udinese Calcio

Udinese do utkání bude vstupovat v roli velkého outsidera, ale šanci překvapit určitě má. Gottiho družina je na 12. místě a chtělo by se tak říct, že se nachází v klidném středu tabulky, ale Seria A je letos pořádně našlapaná, náskok na sestupem ohrožený Janov činí pouhých pět bodů. Ani Udinese nezvládlo závěr roku. Po dvou remízách přišla nečekané domácí porážka 0:2 s Benevente, ačkoli statistika vyznívala jednoznačně pro I Bianconeri. Střeleckou produktivitu v lize vedou dva hráči, po třech gólech vsítili Rodrigo De Paul a Ignacio Pussetto.
Juventus FC

Fotbalisté Juventusu mají v novém roce co dohánět. Po neúplných čtrnácti kolech jsou totiž na šesté pozici a jejich nadvláda je v ohrožení. Sice mají oproti čelu jeden zápas k dobru, avšak ztráta na vedoucí AC Milán momentálně činí 10 bodů. Svěřenci kouče Pirla drželi do předvánočního období sérii dvanácti utkání bez porážky, ale poslední zápas v roce 2020 nezvládli, doma podlehli Fiorentině vysoko 0:3. Starou dámu v ofenzivě tahá zejména Cristiano Ronaldo, jenž je s 12 zásahy nejlepším střelcem ligy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 15. kola italské Serie A, u zápasu mezi Juventusem a Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62