Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Fiorentina - 6. ledna 2021   15:00

Lazio
6' F. Caicedo (Lazzari) • 75' Immobile
2:1
(1:0)
Fiorentina
88' Vlahović
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe (46. Patric), Hoedt, Acerbi – Lazzari (77. S. Radu), S. Milinković-Savić, Escalante (77. Cataldi), Alberto, Marušić – F. Caicedo (58. Akpa-Akpro), Immobile (C) (89. Muriqi).
Rosario Abisso
Stadio Olimpico, Řím
Fiorentina
Drągowski – Martínez (73. Lirola), Pezzella (C), Igor – Venuti (60. Callejón), Bonaventura (73. Kouamé), S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Ribéry (38. Eysseric), Vlahović.
Terracciano – Milenković, Duncan, Valero, Lirola, Kouamé, M. Cáceres, A. Barreca, Callejón, Pulgar, Eysseric, Krastev.

Také tento vzájemný zápas mezi Laziem a Fiorentinou končí výsledkem 2:1 pro Lazio, stejně jako dva vzájemné zápasy předchozí. A také dnes se trefil Ciro Immobile, takže tradice soupeření těchto dvou týmů pokračují. Nedá se však říct, že by domácí Lazio bylo lepším celkem. Po většinu zápasu držela častěji míč na kopačkách Fiorentina, ale šancí jsme mnoho neviděli ani na jedné straně. Dlouho se zdálo, že branka Caiceda ze 6. minuty možná bude tou vítěznou, ale v 75. minutě navýšil vedení domácích Immobile. Hosté snížili v 88. díky proměněné penaltě Vlahoviće. Poté si už žádnou šanci ale nevytvořili, takže z hlavního města Itálie odjíždějí s prázdnou. Lazio poskočilo na 8. příčku, zatímco Fiorentina zůstává na 14. místě.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 3:1. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:11.
90+6'
90+5'
Teď už to s Laziem vypadá dobře. Domácí vybojovali faul na útočné polovině a zřejmě za pár sekund se ozve závěrečný hvizd.
90+4'
První centr byl odvrácen, ale k odraženému míči se dostal Sufján Amrabat. Střední záložník Fiorentiny zkusil štěstí přízemním pokusem k tyči, ale domácí brankář byl ve střehu.
90+4'
A následovat bude i standardní situace ze zajímavé pozice. Znovu ji rozehraje Cristiano Biraghi.
90+3'
Christian Kouamé dokázal zatlačit na Acerbiho a zároveň jej dokázal vyrušit. Pro Fiorentinu tak vybojoval autové vhazování.
90+2'
Dlouhý nákop si ale Strakoša našel v rukavicích, takže s následným odkopem rozhodně spěchat nebude. Fiorentina se snaží veškeré míče tlačit dopředu.
90'
Nastavovat se bude 5 minut. Tolik času tedy hostům zbývá k tomu, aby se pokusili o vyrovnání a zisk bodu.
89'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
88'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Závěr zápasu bude ještě dramatický! Míč si na značku pokutového kopu postavil DUŠAN VLAHOVIĆ a tvrdou střelou k pravé tyči se nemýlil. Tomas Strakoša sice penaltu vystihl, ale na balón nedosáhl. 2:1.
87'
Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (S. S. Lazio).
87'
V pokutovém území Lazia je nyní rušno a dokonce se bude kopat penalta! Zřejmě za faul Hoedta na Vlahoviće.
86'
Ciro Immobile zkusil hostujícího brankáře Bartłomieje Drągowského překvapit přízemní střelou z velké dálky. To se mu ale nepovedlo.
85'
Christian Kouamé si naběhl za obranu a řítil se směrem na bránu. Francesco Acerbi ale předvedl další parádní skluz, díky kterému získal míč pro své barvy.
84'
Stopeři hostů si přihrávají těsně před půlící čárou, ke kombinaci se jim však mnoho spoluhráčů nenabízí.
83'
Immobile tentokrát v hlavičkovém souboji neuspěl. Domácí se opět budou muset zaměřit na svou hru v obraně.
82'
Gaetano Castrovilli obdržel žlutou kartu po faulu na Wesleyho Hoedta.
81'
Lze očekávat, že i závěrečné minuty nabídnou podobný obrázek jako předchozí průběh utkání. Tedy držení míče ze strany Fiorentiny a zataženou defenzívu Lazia.
80'
Po ztrátě míče těsně před pokutovým územím se Lazio zadarmo dostává k autovému vhazování.
78'
Obrovská šance Fiorentiny gólem nekončí! Ve vápně si udělal prostor Gaetano Castrovilli, jehož tvrdá rána propálila Strakošu, ovšem na brankové čáře míč odhlavičkoval jeden z domácích obránců.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Danilo Cataldi.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Stefan Radu.
75'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí Lazio dnes těží z minima maximum a přidává tak i druhý gól. Římany k zisku tří bodů přiblížil CIRO IMMOBILE, jenž si počkal na propadlý rohový kop u zadní tyče a poté nechytatelně skóroval. 2:0.
75'
Po delší době se budou moct domácí usadit před bránou soupeře, čeká je rozehrání rohu.
74'
Fialky se zásluhou Callejóna dostali k centru, ale bývalý hráč Realu Madrid nebo Neapole našel pouze Strakošovy rukavice.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Christian Kouamé.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Pol Lirola.
72'
Ciro Immobile byl po zisku míče na útočné polovině až příliš osamocen. Ukázkovou bojovností ale jej i přes dva hráče soupeře dokázal získat.
71'
Biraghiho centr si tentokrát našel hlavičkující Bonaventura, jehož zakončení zamířilo vysoko nad břevno.
71'
Tlak Fiorentiny ale neutichá. Hosté se chystají k rozehrání standardní situace.
70'
Dušan Vlahović ukázkově bojuje a nyní vybojoval další rohový kop pro Fiorentinu. Z něj však nebezpečí nevzniklo, ve vzduchu bylo znovu lepší Lazio.
69'
Druhý poločas zatím moc šancí nenabídl, lépe řečeno, žádnou vážnější příležitost na jedné či druhé straně jsme neviděli.
68'
Lazzari se k centru zprava neodhodlal. Raději si přihrávkou na krátkou vzdálenost pomohl s Marušićem.
67'
Ciro Immobile byl v hlavičkovém souboji nedovoleně poslán na zem. Faul se tentokrát pískal ve prospěch Římanů.
66'
Gaetano Castrovilli se po souboji s hráčem Lazia vyčítavě podíval na rozhodčího. Chtěl faul, ovšem u arbitra neuspěl.
64'
Vzápětí však přišla standardní situace, se kterou ale Luis Alberto nenaložil vůbec dobře. Po rozehrávce na krátko si míč předkopl a z velké dálky vystřelil. Jeho rána ale minula horní tyč o několik metrů.
63'
Fiorentina se i nadále snaží hrát s míčem. Středopolaři celku v červených dresech získali míč a rozhodli se přihrávat brankáři.
62'
Igor fauloval Lazzariho, kterého museli ošetřovat týmoví lékaři. Uvidíme, jestli autor asistence na zatím jediné brance zápasu bude pokračovat.
61'
Do vzduchu se ale dokázal vyšplhat Hoedt, který okamžitě míč odvrátil daleko od své brány.
60'
Hosty čeká další rozehrávka rohového kopu. Míč už si staví krajní bek Biraghi.
60'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází José María Callejón.
59'
Giacomo Bonaventura moc dobře viděl spoluhráče Vlahoviće, který chtěl míč poslat do levého křídla. Patric ovšem vystoupil včas a dokázal osobní souboj vyhrát.
58'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
58'
Drągowského výkop přesný nebyl. Lazio získalo balón, ale do lepší pozice se prokombinovat nedokázalo.
57'
Střela ovšem nepřišla, takže domácí si mohou na chvíli oddechnout. Snaží se míč podržet na levé straně.
56'
Fiorentina ale často získává ve středu pole téměř všechny míče. Lazio se tak nemůže dostat z trvalého tlaku svého soupeře.
55'
Další nákop hostů za obranu si Vlahović nedokázal najít. Tělem byl odstaven Hoedtem.
54'
Luiz Felipe si dokázal udělat prostor na levé straně, ale také tento centr hostů byl jemně nadzvednut. Nutno říct, že obrana Lazia dnes pracuje jako jeden muž.
53'
V předbrankovém prostoru sice vznikla nepřehledná situace, ale Tomas Strakoša balón zachytil do své moci.
52'
Dušan Vlahović byl ve vápně čistým skluzem zastaven Wesleym Hoedtem. Fiorentina ale zůstane u míče, neboť bude kopat roh.
51'
Na druhé straně si hledal prostor v šestnáctce Caicedo, ale chycen byl do ofsajdu.
50'
Giacomo Bonaventura si tentokrát naběhl na levou stranu k přihrávce Castrovilliho. Centr prvně jmenovaného byl ale přizvednut do rukavic gólmana. Strakoša hned rozehrává.
49'
Venuti rozběhl Bonaventuru, jehož centr byl odkopnut Hoedtem. Domácí se ubránili první útočné snaze hostů ve druhém poločase.
48'
Lucas Martínez vystihl úmysl v domácí rozehrávce, takže Lazio do lepší střelecké pozice nepustil.
47'
Manuel Lazzari byl faulován a nedovoleně sražen k zemi. Míč tak putuje znovu do moci fotbalistů ve světle modrých dresech.
46'
Domácí hned nakopli míč směrem dopředu a snaží se něco vymyslet. Do výstavby útoku se zapojil i Caicedo.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Patric.
46'
První poločas skončil. Fiorentina rozhodně nehraje špatný zápas, ale do vyloženějších pozic se nedostává. Lazio naopak využilo hned svou první šanci zásluhou Caiceda, ale poté se už do šancí nedostávalo. Fiorentina byla častěji na polovině soupeře, ale jakýkoliv překvapivý moment v její kombinaci chybí. Navíc jednoznačným problémem je pro hosty zranění Francka Ribéryho, který z utkání musel odstoupit.
45+2'
45+2'
A rohové kopy z toho byly hned tři. Po tom prvním míč nebezpečně poskakoval ve vápně, ale Fiorentina se k zakončení nedostala.
45+1'
Cristiano Biraghi vykouzlil skvělý centr, na který ale dosáhli jen obránci Lazia. Kopat se však bude roh.
45'
Gonzalo Escalante obdržel také žlutou kartu. Bonaventura jej totiž obešel, a proto musel domácí hráč zatáhnout za záchrannou brzdu. Fiorentina znovu bude kopat standardní situaci.
44'
Fiorentina si vytvořila územní převahu, ale obrana Lazia funguje důsledně. Prostory se v defenzívě domácích moc neotevírají.
43'
Felipe Luiz viděl žlutou kartu po ostrém skluzu na Gaetana Castrovilliho.
42'
Nakonec se ale ukázalo, že hostující útočník spadl příliš ochotně a kontakt velký nebyl, takže penalta se kopat nebude.
42'
Fiorentina hru rychle dostala do vápna. Tam o pár sekund později upadl Dušan Vlahović, celou situaci bude zkoumat videorozhodčí.
41'
Faul Milinković-Saviće. Hosté chtěli rozehrát okamžitě, ale sudí hru vrátil. Nyní je tak čeká standardní situace.
40'
Následně ale přišla ztráta, takže s počátkem 40. minuty už znovu kombinují hosté.
39'
Lazio se dostává častěji na balón, což jsme v průběhu prvního poločasu viděli jen ojediněle.
38'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Valentin Eysseric.
37'
Franck Ribéry je zraněn a dnes tedy branku Laziu rozhodně nevstřelí. Bývalý hráč Bayernu má nějaký svalový problém a bude muset střídat.
36'
Lazio využilo ztráty balónu v podání hostů a kupředu mířilo v akci 3 na 3. Alberto našel Immobileho, který ještě pod sobu uvolnil Milinković-Saviće. Srbský záložník ale nedokázal prostřelit obranu Fiorentiny, neboť hosté se postupně stihli vrátit na své pozice.
35'
Sergej Milinković-Savić ale trefil pouze dobře postavenou zeď, takže svěřenci kouče Inzaghiho z této příležitosti nedokázali vytěžit více.
34'
Lucas Martínez fauloval těsně před pokutovým územím Luise Alberta. Lazio tak bude kopat přímý kop z velmi dobré pozice, zhruba z dvaceti metrů.
33'
Hráči v červených dresech chtěli znovu rychle přenést hru směrem do vápna. Igor ze své kopačky vyslal centr, který ale skončil v rukavicích domácího brankáře.
32'
Ciro Immobile vytáhl vysoké napadání, ale na míč nakonec nedosáhl. obránci Fiorentiny si v těžké pozici počínali dobře.
31'
Caicedo přistrčil míč proti noze Adamu Marušićovi. Druhý jmenovaný okamžitě vypálil, ale trefil pouze tělo bránícího hráče, který stál zrovna před ním.
30'
Drągowski proti centrovanému míči znovu vystartoval z brány. Nebezpečí musel krotit nadvakrát, ale nakonec vše dokázal zvládnout.
28'
Amrabatovi se ani trochu nelíbí, že jeho souboj s Luisem Albertem byl posouzen jako jeho faul.
27'
Dušan Vlahović si šikovně sklepl míč do strany a poté z hranice šestnáctky vyslal tvrdý pokus levačkou. Tomas Strakoša musel řešit první těžkou práci v tomto utkání, ale zvládl ji.
26'
Lazio sice vstřelilo druhý gól po rychlém úniku Cira Immobileho, ale kanonýr a kapitán domácích se v době přihrávky ocitl v ofsajdu. Systém VAR tedy situaci překontroloval a doporučil gól neuznat.
25'
Vypadá to, že hostující gólman bude pokračovat, ale jeho rameno určitě nebude fungovat stoprocentně.
23'
Při rohovém kopu Lazia si pro centrovaný míč doskočil Bartłomiej Drągowski, který jej také vyboxoval. Nicméně při kontaktu se soupeřem si poranil rameno a nyní zůstal ležet na trávníku.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a rozhodně musíme říct, že Fiorentina se snaží dostávat do ofenzivních pozic. Celkem se jí to i daří, ale střelba z její strany zatím nepřichází.
21'
Gaetano Castrovilli se rozhodl pro netradiční zakončení patičkou, i když byl zády k bráně. Strakošu sice nevystrašil, ale lepší provedení by se možná ujalo.
20'
Dušan Vlahović zatím odvádí dobrou práci na hrotu útoku. Často si nabíhá pro míč a následně jej dokáže šikovně rozdat do stran.
19'
Po další kombinaci se domácí znovu ubránili, ale pouze odevzdali míč do autu.
18'
Možná překvapivě je zatím častěji na míči Fiorentina. Lazio toho směrem dopředu zatím moc nepředvedlo, i když jeho jediná akce, a to opravdu krásná akce, skončila gólem.
17'
Lorenzo Venuti vyslal z pravé strany ostrý centr, který byl ale opět odvrácen stopery Lazia.
16'
Ribéry si až moc dlouho hrál s balónem na hranici pokutového území domácích. Nakonec se ocitl v obležení hned tří hráčů soupeře, a proto nepomohly ani jeho pokusy o kličku.
15'
Sergej Milinković-Savić prostrčil míč na Cira Immobileho, který si jej šikovně vedl až do pokutového území. V rozhodující chvíli ale nezapracoval tělem moc dobře a nakonec tedy o balón přišel.
14'
Martínez rozjel další akci domácích, která ale byla pohotovou levou stranou defenzívy Lazia zastavena.
13'
Fiorentina promarnila celkem vhodnou pozici k velké šanci. Dva hráči domácích totiž upadli a hosté se vydali do přečíslení. Bonaventura ale vůbec nezvládl dlouhou přihrávku na levou stranu.
12'
Do rozehrávky hostů se zapojil i brankář Bartłomiej Drągowski, jenž čeká na nabídku svých spoluhráčů.
11'
Záložník Fialek ale bude v pořádku, takže můžeme pokračovat ve hře.
10'
Na hrací ploše zůstal chvíli sedět Gaetano Castrovilli, zřejmě si odnesl nějaký šrám z předchozího souboje. Hosté míč zakopli do zámezí a čekají na ošetření svého spoluhráče.
10'
Fiorentina znovu přenesla hru na útočnou polovinu a nyní se snaží něco vymyslet ona.
9'
Přetažený centr si u zadní tyče hostující brány našel Adam Marušić. Sice hlavičkoval už z velkého úhlu, ale nakonec dokázal trefil tyč. Gólman Bartłomiej Drągowski ale vše jistil, takže branka by z toho asi nebyla.
8'
Na obranné polovině Lazia fauloval Franck Ribéry. Domácí se chystají k rozehrávce přízemní kombinace.
6'
Lazio dává branku ze svého prvního pobytu na útočné polovině. Na levém křídle si udělal prostor Francesco Acerbi, jenž nasměroval pěkný centr na hlavu Manuela Lazzariho. Ten ještě pod sebou, na hranici malého vápna, uvolnil FELIPEHO CAICEDA, který se tvrdou střelou z voleje trefil přesně. 1:0. Asistence: Manuel Lazzari.
5'
Domácí získali míč na své kopačky. Momentálně si přihrávají před půlící čárou.
4'
Fiorentina ale je v úvodu střetnutí aktivnější. Dušan Vlahović si zpracovával míč zády k bráně, za sebou měl obránce, ale vytočit se dokázal. Jeho následná přihrávka byla nepřesná.
3'
Domácí stoper Luiz Felipe s přehledem odvrátil prudký centr ze strany. Lazio tak svého soupeře nenechalo se dostat až do vápna.
2'
Lucas Martínez zrychlil hru směrem dopředu, ale přesnou přihrávkou svého spoluhráče Ribéryho oslovit nedokázal.
1'
Lazio do utkání vstoupilo s míčem na kopačkách. Bude hrát v modrých dresech, zatímco Fiorentina oblékla barvu červenou.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Hoedt, Acerbi – Lazzari, S. Milinković-Savić, Escalante, Alberto, Marušić – F. Caicedo, Immobile (C).
Náhradníci: Reina, Furlanetto – Patric, Pereira, Armini, D. Anderson, S. Radu, Parolo, Cataldi, Franco, Akpa-Akpro, Muriqi.

ACF Fiorentina: Drągowski – Martínez, Pezzella (C), Igor – Venuti, Bonaventura, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Ribéry, Vlahović.
Náhradníci: Terracciano – Milenković, Duncan, Valero, Lirola, Kouamé, M. Cáceres, A. Barreca, Callejón, Pulgar, Eysseric.

Rozhodčí: Rosario Abisso.

S. S. LAZIO

Laziu se v loňské sezoně dařilo rozhodně lépe, římský celek si dokonce vybojoval vstupenku do Ligy mistrů, ve které postoupil do vyřazovací fáze a v osmifinále změří síly s úřadujícím šampionem této soutěže Bayernem Mnichov. V domácí soutěži už to pro tento tým není taková sláva, jak v sezoně minulé. Lazio je zatím deváté, když v 15 zápasech získalo 22 bodů. Na postup do evropských pohárů momentálně ztrácí 4 body. Hlavně v posledních zápasech se svěřencům kouče Simone Inzaghiho moc nedaří. Zvítězili totiž jen jednou z posledních pěti zápasů. V minulých dvou kolech Lazio podlehlo 2:3 AC Milán a o víkendu remizovalo 1:1 v Janově. Není velkým překvapením, že také letos se střelecky daří Ciru Immobilemu, který už dokázal vstřelit 10 branek.

ACF FIORENTINA

Fialky jsou v tabulce na čtrnácté pozici se ziskem 15 bodů v 15 odehraných zápasech. Je dost možné, že se tradiční účastník Serie A zapojí do bojů o záchranu, neboť na osmnáctou Spezii drží náskok pouhých čtyř bodů. Celek kouče Prandelliho vstřelil pouze 16 branek, což je pátý nejnižší počet v lize. Fiorentina si ale v defenzívě nevede moc špatně, protože z týmů v dolní polovině tabulky dostala branek nejméně. Z posledních deseti zápasů v domácí soutěži vyhrála jen jednou a to překvapivě na hřišti turínského Juventusu poměrem 3:0. Právě v deseti posledních zápasech si ale připsala 5 remíz a 4 prohry. V minulém kole remizovala 0:0 s Bolognou. Nejlepším střelcem týmu je Dušan Vlahović se čtyřmi góly na kontě.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně si ve vzájemných zápasech vedlo vždy lépe Lazio, které oba duely vyhrálo 2:1. V říjnu 2019 vyhrálo Lazio na hřišti svého soupeře o gól, díky trefě Cira Immobileho v 89. minutě. Utkání v červnu 2020 mělo podobný průběh. Za Fiorentinu znovu skóroval Franck Ribéry a Lazio muselo utkání otáčet ve druhém poločase. To se římskému celku povedlo díky gólům Immobileho a Alberta. Lazio naposledy s Fiorentinou prohrálo v květnu roku 2017.
Přeji příjemné středeční odpoledne při sledování textového přenosu z 16. kola Serie A. Fotbalisté Lazia Řím dnes na domácí půdě přivítají Fiorentinu. Utkání devátého týmu se čtrnáctým začíná v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62