Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Neapol - 20. prosince 2020   20:45

Lazio
9' Immobile (Marušić) • 56' Alberto (Immobile)
2:0
(1:0)
Lazio
Reina – Luiz Felipe (85. Patric), Hoedt, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (85. Akpa-Akpro), Escalante (80. Cataldi), Alberto, Marušić – Immobile (C) (80. Pereira), F. Caicedo (67. Muriqi).
D. Orsato – A. Tegoni, S. Ranghetti
Stadio Olimpico (Roma).
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly (C) (55. Manolas), Rui (64. Ghoulam) – Ruiz, Bakayoko (64. Lobotka), P. Zieliński – Politano (55. Elmas), Petagna, Lozano (74. Malcuit).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji krásnou adventní noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:8.
Také ve druhé půli padl jeden gól a znovu se o něj postaral domácí tým, který navýšil své vedení a poté si svůj náskok hlídal až do úplného konce. Hostům sice nelze upřít aktivitu ani snahu, avšak dnes toho v útoku moc nepředvedli, určitě podali jeden z těch horších výkonů v této sezóně.
90+4'
90+4'
Domácí teď zcela zastavili svoji útočnou akci a hru přenesli zpět ke své bráně. Je jasné, že čekají na závěrečný hvizd a nikam se nepoženou.
90+2'
Pepe Reina musí být ve střehu, nyní rychle vyběhl z brány i z pokutového území a soupeřův pas odkopl do bezpečné vzdálenosti.
90+1'
Žlutou kartu dostává Manuel Lazzari (S. S. Lazio).
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
89'
Domácí mohli definitivně pojistit svoje vítězství, avšak Andreas Pereira netrefil míč úplně ideálně a zamířil vedle levé tyče. Na druhou stranu jej to mrzet moc nemusí.
87'
Pepe Reina vyběhl z brány a velmi dobře pohlídal míč při cestě do zámezí před dotírajícím Petagnem.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Patric.
83'
Velká chyba v rozehrávce, po které soupeř vyrazil dopředu a získal rohový kop, čímž ušetří další čas.
82'
Nyní si dlouho přihrávají u středového kruhu, ale dál se dostat nedokážou.
80'
Hosté si špatně rozuměli v souhře a míč jim utíká za postranní lajnu. Nutně by potřebovali vstřelit kontaktní branku, ale čas jim utíká.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Andreas Pereira.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Danilo Cataldi.
79'
Andrea Petagna už zakončoval o poznání nebezpečněji, avšak také jeho pokus šel jen do míst, kde stál připravený Pepe Reina.
77'
Nikola Maksimović se sice dostal k hlavičce, ale ta nebyla nijak prudká a skončila přímo v rukavicích domácího gólmana.
77'
Piotr Zieliński si míč u pokutového území příliš dlouho zpracovával a nakonec nedokázal zakončit.
75'
Krátce na to dostává žlutou kartu Stanislav Lobotka (SSC Neapol).
75'
Jeden z hráčů Neapole střílel v pokutovém území, avšak jen do protihráče.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Kévin Malcuit.
73'
Hráči římského celku si mezi sebou dlouho přihrávali, nakonec však o míč přišli.
72'
Velká skrumáž před domácí bránou, ale ani jeden z hráčů Neapole se nedokázal k balónu dostat a hlavou jej tečovat za brankovou lajnu.
70'
A teď pro změnu faulovali domácí a bude to Neapol, která rozehraje poblíž brány.
69'
Wesley Hoedt se do toho pořádně opřel a jeho rána letí hodně vysoko nad protivníkovu svatyni. Tento pokus určitě nemohl přinést kýžené ovoce.
68'
Kapitán Lazia statečně bojoval o míč na soupeřově straně a vynutil si faul.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Vedat Muriqi.
66'
Slibně vypadají možnost Neapole končí, neboť se jeden z hráčů provinil celkem zbytečným faulem.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Stanislav Lobotka.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
62'
Nyní si pro změnu počínali nedovoleně a balón musí odevzdat.
61'
Neapol se snaží o kontaktní branku, ale její hráči si špatně přihráli a o míč přichází.
58'
Sergej Milinković-Savić inkasoval nepříjemný úder a chvíli zůstal ležet na trávníku. Nakonec ale pokračuje ve hře.
56'
Lazio právě vstřelilo branku!
A domácí vedou už o dva góly. LUIS ALBERTO parádně zatočil svoji střelu z hranice pokutového území přesně k pravé tyči a David Ospina se natahoval marně. Krásný gól.
55'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Eljif Elmas.
55'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Konstantinos Manolas.
54'
Neapol rozehrála roh, avšak domácí obrana velmi dobře zapracoval a míč končí daleko od brány.
52'
Pepe Reina musel ven z pokutového území a volný míč odkopl rychle do bezpečí.
51'
Teď se do útoku vydali také domácí, ovšem přihrávka Felipeho Caiceda neprošla skrz zhuštěný prostor před bránou.
50'
Andrea Petagna hledal svojí přihrávkou někoho ze spoluhráčů, avšak u brány Lazia byl sám.
48'
Andrea Petagna volil místo rychlé střely ještě přihrávku vpravo, avšak jeho spoluhráč jeho záměr nepochopil a na míč nedosáhl.
47'
Nepřesný pas jednoho z hostů končí za domácí bránou.
46'
Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a po výstavním gólu se zaslouženě ujali vedení, které následně mohli několikrát navýšit. To se však nestalo a hosté mohli vyrovnat, ale na rozdíl od soupeře se nedokázali prosadit ani jednou. Povede se jim to ve druhé půli?
45+2'
45+1'
Nepřesná souhra domácích znamená ztrátu balónu a soupeř může zkusit založit poslední útok této části.
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Míč letí k Davidu Ospinovi, ten rozehrává na krátko.
44'
Domácí kapitán zůstává po kontaktu s Giovannim Di Lorenzem ležet na trávníku.
43'
Pepe Reina odkopl míč co nejdál to šlo, přihrál tak jenom soupeři.
42'
Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio).
41'
Piotr Zieliński ještě stačil doběhnout míč před brankovou čárou, avšak jeho následná přihrávka na slepo nenašla žádného z jeho spoluhráčů.
39'
V dalším útoku zabránil mužstvu z hlavního města ofsajd.
39'
Následoval centr před bránu, který byl ovšem ihned odvrácen a David Ospina tak neměl žádnou práci.
38'
Po rychlém výpadu si Lazio vynutilo faul, po kterém rozehraje přímý kop.
37'
Míč skončil opět u domácího gólmana, jenž rozehrávku dlouho zdržoval.
35'
Francesco Acerbi velmi dobře zahrál v obraně a Reina tak bude odkopávat od své svatyně.
34'
Hra se trochu zklidnila a odehrává se daleko od obou branek. Míč drží hostující tým.
31'
Felipe Caicedo to zkusil z dálky a málem mu jeho záměr vyšel, míč proletěl kousek vedle pravé tyče.
30'
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
30'
Pepe Reina obdržel malou domů, s rozehrávkou vůbec nespěchal.
29'
Vypadalo to, že Ciro Immobile udržel míč ještě na hrací ploše, avšak hlavní arbitr je jiného názoru a nařizuje rozehrávku od brány Lazia.
28'
Rohový kop pro Lazio.
26'
Neapol je v posledních minutách o trochu aktivnější, avšak její hráči se zmůžou jen na kombinaci mezi sebou.
24'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (S. S. Lazio).
24'
Nepřesná přihrávka hostí končí u Reiny, který s rozehrávkou nepospíchá.
22'
Ciro Immobile dychtil po druhém zářezu, avšak v době, když už chtěl střílet, mu míč sebrali obránci.
19'
Další skvělý zásah Pepeho Reiny, který se musel pořádně natáhnout a dloubák směřující z kopačky Piotra Zielińskiho do jeho brány vyrazit mimo.
18'
Andrea Petagna výborně u brankové lajny obehrál protihráče a vybídl ke skórování Fabiána Ruize, jehož střelu z hranice pokutového území domácí brankář bravurně vyrazil.
17'
Tiemoué Bakayoko hlavičkoval příliš mimo na to, aby soupeřova brankáře nějak ohrozil.
17'
Teď mohou zahrozit z rohového kopu.
16'
Hosté se nemohou dostat dál než za středovou čáru, kde o míč hned přijdou. Domácí zatím velmi dobře brání a jsou i aktivnější.
14'
Luiz Felipe se dobře vyhnul ofsajdu, avšak hlavou zakončil z bezprostřední blízkosti příliš vysoko nad.
13'
To na druhé straně je vše jinak a žlutou kartu dostává Hirving Lozano (SSC Neapol).
13'
Jeden z hráčů Neapole se v pokutovém území skácel k zemi, ale faul se nepíská.
12'
Naložili s ním ale velmi špatně a brankáře vůbec neohrozili.
11'
Hosté mají možnost vyrovnat z přímého kopu.
11'
Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (S. S. Lazio).
9'
Lazio jde do vedení po výstavní trefě. Marušić dostal přihrávku na levou stranu, trochu popošel s míčem a pak jej poslal do pokutového území, kde nejvýš vyskočil CIRO IMMOBILE a hlavou zamířil do pravého horního rohu, kam se Ospina natahoval marně.
7'
Ciro Immobile si zpracoval ze vzduchu balón a pálil z otočky, leč také pouze nad hostující svatyni.
6'
Felipe Caicedo hlavičkoval, avšak míč letí pouze nad bránu.
5'
Domácí oblehli soupeřovu svatyni a nakonec vybojovali rohový kop.
2'
Na druhé straně nabíhal k letícímu míči Felipe Caicedo, ale ani on se do zakončení nedostal.
2'
Neapol se dostávala do první příležitosti, ale centr Piotra Zielińskiho před bránu byl nepřesný.
1'

S. S. Lazio: Reina – Luiz Felipe, Hoedt, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Escalante, Alberto, Marušić – Immobile (C), F. Caicedo.
Náhradníci: Strakoša, Alia – Armini, Acerbi, Adeagbo, Akpa-Akpro, Franco, Cataldi, Pereira, D. Anderson, Patric, Muriqi.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly (C), Rui – Ruiz, Bakayoko, P. Zieliński – Politano, Petagna, Lozano.
Náhradníci: Meret, Contini – Malcuit, Hysaj, Ghoulam, Rrahmani, Manolas, Demme, Elmas, Lobotka, F. Llorente.

Rozhodčí: D. Orsato – A. Tegoni, S. Ranghetti.
S. S. Lazio

Domácí Lazio je na tom mnohem hůře. Celek z italské metropole dosud odehrál dvanáct zápasů, ve kterých získal pouze osmnáct bodů a zatím drží devátou pozici ligové tabulky. Lazio tak zaostává za svými výkony z posledního ročníku Serie A. V posledním kole dokonce pouze remizovalo 1:1 na hřišti Beneventa.
SSC Neapol

Hostující Neapol se tradičně drží na špici italské ligy. Po dvanácti duelech má na svém kontě dvacet tři bodů a zatím drží pátou pozici. Na vedoucí AC Milán ztrácela Neapol před třináctým kolem pět bodů. Neapol navíc pečlivě brání. Dosud inkasovala jen dvanáct branek. Naposledy prohrála 0:1 na hřišti Interu Milán.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Laziem a Neapolí. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62