Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Udinese - 29. listopadu 2020   12:30

Lazio
74' Immobile
1:3
(0:2)
Udinese
18' Arslan  (Pereyra) • 45+3' Pussetto  (de Paul) • 71' Forestieri
Lazio
Strakoša – Patric (76. Pereira), Acerbi, S. Radu – Lazzari, Parolo (C) (46. Akpa-Akpro), Cataldi (46. Lucas Leiva), Alberto (63. F. Caicedo), Fáris (46. Marušić) – Correa, Immobile.
Aureliano – Carbone, Pagnotta
Venue Stadio Olimpico
Udinese
Musso – Becao, Nuytinck, Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Arslan (57. Jajalo), Pereyra, Zeegelaar (57. Molina) – Forestieri (80. Walace), Pussetto.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:10.
Je konec tři body zapisuje z tohoto duelu do tabulky hostující celek! Ten vedl už po prvním poločase o dvě branky, v tom druhém se navíc prosadil jako první. Fernando Forestieri se opřel do míče a svou ranou z voleje propálil brankáře na bližší tyč. Domácí ještě mohli zdramatizovat utkání poté, co Ciro Immobile proměnil penaltu. To však bylo od Lazia vše, a tak dneska padlo 1:3. Ukazuje, že mu letos vstup do sezóny nevyšel zrovna podle představ.
90+4'
90+4'
A nám běží poslední minuta tohoto utkání. Zrodil se nám navíc překvapivý výsledek. Domácí dnes sice byli favorité, ale Udinese bere tři body za výhru 3:1.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jean-Daniel Akpa-Akpro (S. S. Lazio).
90+2'
Lazio se v posledních minutách nemůže vůbec dostat k balónu, ten je nyní téměř výhradně v držení hostujícího celku. Ten navíc ještě vybojoval volný kop.
90+1'
Juan Musso dostal přihrávku až z poloviny hřiště. Jeden z domácích se sice snažil napadat, ale měl to hodně daleko. Proto gólman hostí odkop stihl v pohodě.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Fotbalisté v černobílých dresech nyní hrají v naprosté pohodě a nepouštějí svého soupeře k ničemu. Hráči v modrém se naopak brání a nemohou útočit.
88'
Tentokrát to zkusilo Lazio po levé straně, ale tam si Udinese poradilo na jedničku. Navíc se samo žene do útočné akce a šetří velmi cenný čas...
87'
Domácí celek se sice snaží, ale jeho snaha je zatím spíše marná. Nyní jsme viděli střelu z velké dálky, ale ta skončila hodně vysoko nad břevnem.
86'
Držení míče je v současné době téměř výhradně na kopačkách domácího celku, ale zatím je to bez nějaké větší šance. Juan Musso může být v klidu.
85'
A do konce základní hrací doby nám chybí posledních pět minut! Něco se rozhodně bude nastavovat. Domácí fotbalisté by potřebovali dát brzkou branku.
84'
Hosté nyní utekli po delší době také do ofenzivní akce, ale ta nebyla nijak úspěšná. Vadit jim to však nemusí, jelikož nadále vedou o dvě branky.
83'
Střely na branku: 5 – 3!
81'
Jeden z domácích fotbalistů zůstává ležet na polovině hřiště, ale Lazio pokračuje ve své akci.
80'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Fernando Forestieri, přichází Walace.
79'
Držení míče: 50% – 50%!
78'
Juan Musso ukázal dobré čtení a dobře vystoupil proti míči, který nakonec našel ve svých rukavicích. To byl důležitý zákrok, už tam byl osamocený soupeř.
77'
Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).
77'
Lucas Leiva evidentně znovu nebyl spokojený s tím, že se mu píská faul. Přitom zvedl svou nohu opravdu hodně vysoko... Udinese je proto u míče.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Andreas Pereira.
75'
No, tak snad nás ještě dnes čeká nějaké drama! S domácími fotbalisty to ale dnes stejně nevypadá ani trochu dobře. Prohrávají o dva góly a čas jim plyne.
74'
Lazio právě vstřelilo branku!
Že bychom ještě měli zaděláno na drama? K penaltě se postavil CIRO IMMOBILE, jenž má nyní kapitánskou pásku. Vůbec se nerozpakoval a napálil balón k levé tyči! Juan Musso sice směr vystihl, ale tuto bombu prostě chytit nemohl.
73'
Penalta pro Lazio! Juan Musso sestřelil svého soupeře, který se na něj řítil a ještě za svůj zákrok vid žlutou kartu.
71'
Udinese právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto, hosté totiž dnes přidávají další branku! FERNANDO FORESTIERI se dostal k odhlavičkovanému míči ve vápně a ranou z voleje překonal gólmana na bližší tyč!
70'
A do konce základní hrací doby nám chybí posledních dvacet minut! Domácí se navíc provinili dalším faulem, a tak o míč ve vápně přicházejí.
69'
A tak se k balónu znovu dostalo Lazio. To by potřebovalo stupňovat svůj tlak na útočné polovině, jenže Calcio působí v obraně opravdu skvělým dojmem.
68'
Hostující fotbalisté se nadále drží na balónu a šetří hodně cenný čas, při kterém se nemusí bránit. Jejich přihrávka za obranu ale adresáta nenašla.
67'
Lazio mělo míc na svých kopačkách na útočné polovině, ale nyní se bude muset minimálně chvilku bránit. Předvedlo totiž faul, a tak se hosté dostanou k míči.
66'
Střely na branku: 4 – 3!
64'
Hostující gólman si poradil se dvěma centry do vápna a neměl s tím ani ty nejmenší potíže. Hosté nadále drží vedení a jdou si dnes pro tři body do tabulky.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Caicedo.
62'
Juan Musso drží naděje svého týmu nad vodou! Nyní fantasticky zasáhl proti střele na zadní tyč, kterou vyrazil konečkama prstů. Jeho spoluhráč práci dokončil a poslal míč na roh.
61'
Rodrigo Becao schytal nepříjemný úder loktem někam do beder. Nakonec ale nebude třeba ani ošetření a hostující hráč vybojoval volný kop na útočné polovině.
60'
Ciro Immobile centroval před bránu, ale velmi dobrý zákrok předvedl Juan Musso. Ten se za míčem pustil hodně neohroženě a má ho ve svých rukavicích.
59'
Joaquín Correa nyní sice upadl ve vápně, ale penalta se pískat nebude! Domácí hráč s číslem jedenáct si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak vše, co se potom stalo, bylo zbytečné!
58'
Fernando Forestieri to zkoušel z hodně těžké pozice, navíc měl proti sobě tři soupeře. Podle toho jeho střela i vypadala a míč sotva dojel až ke gólmanovi.
57'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Nahuel Molina.

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Mato Jajalo.
56'
Tentokrát to nebyla úplně připravená pozice. Domácí hráč se dostal při střele do velkého záklonu, a tak Juan Musso neměl se zákrokem ani nejmenší potíže.
55'
Lucas Leiva si nyní minimálně hodně hlasitě říkal o kartu... Svou nohu vytrčil hodně vysoko a možná dokonce zasáhl soupeře kopačkou jemně do obličeje. Vypadá to, že tentokrát sudí kartu tasit nebude.
54'
Lucas Leiva udělal nyní velký kus práce a chtěl si narazit se spoluhráčem v šestnáctce. Ten mu ale míč vrátil daleko, domácí číslo šest nemohlo balón stihnout.
53'
Fernando Forestieri se nyní hodně vztekal, když rozhodčí určil domácí tým jako ten, který bude vhazovat. Je mu to však k ničemu, Lazio se autu určitě nevzdá.
52'
Držení míče: 48% – 52%!
51'
Jenže defenziva jejich soupeře je zatím pevná jako skála. Domácí celek měl v tomto zápase jen jednu lepší šanci, kterou navíc nedokázal ani využít.
50'
Fernando Forestieri se hnal vstříc gólmanovi, ale v souboji tělo na tělo se neprosadil. Lazio se tak ubránilo a nyní se může vrhnout zase do ofenzivy.
49'
Fotbalisté v modrých dresech budou chtít diktovat tempo hry v tomto poločase. Obrana Udinese dosud fungovala skvěle, bude v tom i pokračovat?
48'
Jean-Daniel Akpa-Akpro si mohl troufnout ke střele, místo toho centroval. Následně jsme viděli bombu Lucase Leivy, ovšem ten zamířil těsně vedle tyče.
47'
Trenér domácího celku si evidentně uvědomil, že výkon jeho týmu nebyl zrovna ideální. Proto připravil do druhého poločasu rovnou trojnásobné střídání.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.

Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Muhammad Fáris, přichází Adam Marušić.

Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
46'
Je za námi první poločas a nejspíše se nám tu rýsuje poměrně překvapivý výsledek! Hostující celek totiž vede o dvě branky a jde si za tříbodovým vítězství. Ten se poprvé prosadil v osmnácté minutě. Tolgay Arslan to zkusil z hranice šestnáctky a svou střelou se trefil přesně k tyči. Lazio se snažilo diktovat tempo hry, ale moc mu to nešlo. Spíše naopak. Mnohem větší šance mělo Calcio, které se nakonec dočkalo ještě jedné branky, a to v samotném závěru nastavení. Gól do šatny dal Ignacio Pussetto.

Další poločas začne přibližně v 13:40.
45+4'
45+3'
První akce hostů sice ještě úspěšná nebyla, jenže ta druhá už ano a je to o dvě branky! Navíc je to gól do šatny, který domácí rozhodně neprospěje. K odraženému míči se jako první dostal IGNACIO PUSSETO, jenž propálil míč do stě.
45+3'
Žlutou kartu dostává Samir (Udinese Calcio).
45+2'
Domácí fotbalisté byli v okolí šestnáctky, jenže nakonec jim byl odpískaný faul, a tak z jejich akce sešlo. Dopředu se proto mohou hnát zase hosté.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
45'
Nenavýší, jenže znovu jsme neviděli vůbec špatnou možnost! Roberto Pereyra se vyšponoval nejvýše, jenže jeho hlavička šla těsně nad!
45'
Žlutou kartu dostává Muhammad Fáris (S. S. Lazio).
44'
Tak se dopředu mohlo hnát zase Udinese. To navíc vybojovalo faul a standardní situaci ze strany. Navýší před koncem půle své vedení? To uvidíme.
43'
Tak tento centr se domácímu týmu nepovedl ani trochu. Joaquín Correa si nabíhal na zadní tyč, jenže na vysoký lob nemohl dosáhnout, a tak je z toho odkop.
42'
Luis Alberto se postaral o daleké přenesená hry na pravou stranu. Odtud jsme viděli další centr, který Bram Nuytinck posunul na rohový kop pro Lazio.
41'
Muhammad Fáris si skvěle přebral balón na pravé straně, když neměl vůbec jednoduchou pozici! Jeho centr ale znovu odvrátila hostující obrana.
38'
Luis Alberto se rozhodl pro centr po krátkém přiťuknutí, ale jeho centr našel jen hlavu hostujícího hráče. Přesto se ještě domácí drží s míčem v okolí šestnáctky.
37'
Posledních osm minut nám chybí do konce poločasu, minimálně minutka se ještě bude nastavovat. Domácí celek vybojoval další standardní situaci.
36'
Hostující kapitán je však v pořádku, a tak se už za postranní lajnou hlásí o svůj návrat do hry. Ten už mu byl umožněn, takže hosté hrají zase v jedenácti.
35'
Rodrigo de Paul zůstává ležet na hřišti, když dostal nepříjemný kopanec někam do kostrče. Proto je nyní ošetřovaný a jeho další působení je zatím otázkou.
34'
Domácí tak promarnili hodně zajímavou možnost přímého kopu z šestnácti metrů. Nadále prohrávají o jednu branku a do šaten nejspíše půjdu s mankem.
33'
Lazio vybojovalo velmi zajímavou možnost přímého kopu z hranice šestnáctky. Luis Alberto to vzal na sebe, ale svou střelou trefil hlavu někoho ve zdi.
32'
Žlutou kartu dostává Tolgay Arslan (Udinese Calcio).
31'
Domácí fotbalisté se v posledních minutách nemohou ani dostat k nějaké střele. Hostující hráči hrají velmi kompaktně a jsou jednoduše lepším týmem.
30'
Už je za námi třicet minut hry, což je jedna třetina tohoto utkání. Lazio nadále prohrává o jednu branku, navíc rozdíl mohl být v této fázi mnohem vyšší.
29'
Hosté vybojovali standardní situaci a my jsme viděli další dobou možnost hostujícího týmu! Hned dva hráči se odpoutali na zadní tyči, ale zakončení hlavou šlo vedle pravé tyče!
28'
Lazio se snažilo svírat svého soupeře v okolí šestnáctky, ale dlouho mu to nevydrželo. Udinese se celkem brzy dostalo k balónu a žene se dopředu.
27'
Domácí fotbalisté měli k dispozici rohový kop, ale s tím si hostující obrana poradila. Následně přišel do vápna ještě jeden centr, ale Juan Musso míč sebral.
26'
Ciro Immobile se snažil prosadit individuálně, ale nešlo to. Byl totiž poměrně dlouho držen za svůj dres, čehož si hlavní rozhodčí všiml a faul odpískal.
25'
Favoritem zápasu jsou sice domácí fotbalisté, ale ti hostující jsou zatím lepším týmem. Hrají mnohem lépe v ofenzivě a dělají velké strasti Laziu.
24'
Calcio nesehrálo rohový kop vůbec špatně! Samir se dostal k těžkému zakončení nohou, ale Tomas Strakoša vytáhl konečky prstů jeho pokus na břevno! Mohlo to být už o dvě branky...
23'
Rodrigo de Paul se drží za postižené místo a zatím se mu na nohy úplně nechce. Po nějaké době se však zvedl, a tak nebude třeba ani jeho ošetření.
22'
Rodrigo de Paul se dostal k odraženému balónu a při odkopu nejspíše trefil spodek kopačky soupeře. Jeho rána byla sražena na rohový kop Fárisem.
21'
Domácí to chtěli zkusit pasem po pravé lajně, ale tam si obrana hostujícího celku poradila. Udinese je tak znovu na míči a bude vhazovat na polovině hřiště.
20'
Vstřelená branka vlastně ani nepadla z nijak velké šance, avšak stačila jedna povedená střela a vedou hosté. Domácí budou muset přidat v tomto duelu.
18'
nakonec se nestřídalo, což se nyní ukázalo jako velmi důležité, hosté jdou v tomto zápase jako první do vedení! TOLGAY ARSLAN dostal přihrávku na hranici šestnáctky, odkud propálil domácího gólmana. Jeho pokus byl ještě nejspíše tečován jedním z hráčů Lazia.
17'
Hosté budou muset střídat! Tolgay Arslan si sedl na hřiště a drží se za zadní stehenní sval poté, co mu ujela noha. Nyní je ošetřovaný a nejspíše bude střídán.
16'
Juan Musso musel na druhé straně hodně rychle na zem. Viděli jsme střelu z hranice vápna, ale ta šla jen do míst, kde byl gólman hostí připravený.
15'
Avšak z tohoto rohového kopu žádné nebezpečí v šestnáctce domácího celku nevzešlo. Domácí míč odhlavičkovali a rozjeli rychlou ofenzivní akci.
14'
Jenže fotbalisté v modrých dresech se nedostali ani do okolí šestnáctky. Roberto Pereyra na druhé straně sice neprošel, ale vybojoval rohový kop pro tým.
13'
Lazio tak vybojovalo balón na útočné polovině, ale k zakončení se s ním ještě nedostalo. Nyní však může kombinovat na polovině hřiště. Skóruje jako první?
12'
Jens Stryger Larsen si vzal na starosti autové vhazování, ale hosté ho v blízkosti šestnáctky nijak nedokázali využít. S míčem to otočili až k domácímu gólmanovi.
11'
Právě uplynula desátá minuta a nehraje se! Všichni hráči na hřišti se pustili do potlesku pro zemřelého Diega Maradonu, dá se tak očekávat nastavení v první půli.
10'
O několik momentů později vybojovali hosté rohový kop. Bram Nuytinck se dotkl míče, a tak je pískán odkop. Obránci hostů se to sice nelíbí, ale nezmění to.
9'
Jens Stryger Larsen zkoušel centrovat na zadní tyč, ale jeho centr byl hodně dlouhý. Domácí obránce přesto zasáhl, avšak odpálil míč jen na autové vhazování.
8'
Oba týmy se zatím snaží hodně útočit, ovšem branky jsme se zatím nedočkali. Nějaké dřívější bychom se ale dočkat mohli. Padne v první půli branka?
7'
Udinese to zkusilo zajímavým pasem za obranu, ale ten byl pro nabíhajícího hráče moc dlouhý. Tomas Strakoša to měl k balónu mnohem blíže než sok.
6'
Marco Parolo to zkoušel individuálně na hranici šestnáctky, jenže proti hradbě soupeřů moc šancí neměl. Nyní se tak do protiútoku ženou hosté.
5'
Tak jsme mohli vidět opravdu raketovou branku v dnešním duelu, leč se tak nakonec nestalo. Hráči v modrém ale ale drží na balónu a jsou na útočné půlce.
4'
A my jsme viděli první velkou šanci v zápasu, kterou měli domácí fotbalisté. Útočník Lazia dostal parádní přihrávku za obranu a běžel z úhlu sám na gólmana. Toho zkoušel překonat střelou na zadní tyč, ale Juan Musso zasáhl!
3'
Domácí celek to zkusil přihrávkou po lajně, ale následně přišel faul hráče Lazia. Calcio tak zůstává u balónu a může pokračovat ve své kombinaci.
2'
Je rozhodně zajímavostí, že Udineský kapitán má místo svého jména na dresu Maradonu. Za Argentince se také držela před utkáním minuta ticha.
1'
A dnešní utkání nám s menším zpožděním právě začalo! Favoritem tohoto utkání jsou jednoznačně domácí, kteří hrají v modrých dresech, hosté v černobílých.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, S. Radu – Lazzari, Parolo, Cataldi, Alberto, Fáris – Correa, Immobile.
Náhradníci: Reina, Furlanetto – D. Anderson, F. Caicedo, Akpa-Akpro, Armini, Lucas Leiva, Pereira, Marušić, S. Milinković-Savić, Escalante, Hoedt.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Nuytinck, Samir – Stryger Larsen, de Paul, Arslan, Pereyra, Zeegelaar – Forestieri, Pussetto.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Mićin, ter Avest, Jajalo, Coulibaly, Bonifazi, Molina, Palumbo, Walace, Deulofeu.

Rozhodčí: Aureliano – Carbone, Pagnotta.
Udinese Calcio

To Udinese k těm předním týmům nepatří a letos to vypadá, že bude bojovat o setrvání v nejvyšší soutěž. I když na závěry je ještě brzy. Po osmi kolech má na svém kontě šest bodů, které mu stačí na šestnáctou pozici. Calcio má záporné skóre, jelikož dalo sedm gólů, ale inkasovalo jich rovnou jedenáct. Celkově tedy -4. V posledních třech duelech bralo Udinese čtyři body. V prvním duelu těsně nestačilo na AC Milán, kterému podlehlo 1:2. Následovala remíza se Sassuolem 0:0. Poslední duel přinesl výhru, když Calcio porazilo Janov na svém hřišti 1:0.
S. S. Lazio

Lazio patří k předním týmům italské nejvyšší fotbalové ligy, ale je spíše v širším okruhu favoritů na titul. Po osmi kolech má na svém kontě čtrnáct bodů, které však stačí jen na osmou pozici. Domácí fotbalisté mají nulové skóre, jelikož sice dali třináct gólů, ale inkasovali jich stejný počet. V posledních třech duelech bralo Lazio sedm bodů. V prvním duelu byla k vidění přestřelka, kterou zvládlo lépe na hřišti Turína a vyhrálo 4:3. Následně přišla remíza s Juventusem, kterou si zajistilo až v páté nastavené minutě. Poslední zápas byl nejklidnější, když vyhráli na hřišti Crotone 2:0.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Serie A! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Laziem a Udinese. Výkop je naplánován na 12:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62