Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AS Řím - 29. listopadu 2020   20:45

Neapol
31' L. Insigne  • 64' Ruiz (L. Insigne) • 81' D. Mertens  • 86' Politano
4:0
(1:0)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Demme (83. Lobotka) – Lozano (67. Politano), P. Zieliński (78. Elmas), L. Insigne – D. Mertens (C) (83. Petagna).
Di Bello – Tegoni, Bindoni
Stadio San Paolo, Neapol
AS Řím
Mirante – Mancini (38. Juan Jesus), Cristante, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (79. B. Mayoral), Veretout (46. Villar), Spinazzola – Pedro, Mchitarjan – Džeko (C) (71. C. Pérez).
Farelli, Pau López – Calafiori, Diawara, Feratovič, Juan Jesus, B. Mayoral, Peres, C. Pérez, Podgoreanu, Villar.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera.

Fauly: 3:11
Zápas je u konce, Neapol dnes AS Řím naprosto rozebrala a doma vyhrála vysoko 4:0. Skvělým způsobem tak vzdala hold tento týden zesnulé klubové legendě Diegu Maradonovi. Po půlhodině hry otevřel skóre z přímého kopu Lorenzo Insigne. Ten samý hráč pak asistoval na druhou branku, kterou vstřelil v 64 .minutě dobře umístěnou střelou k tyči Fabián Ruiz. V závěrečné desetiminutovce pak Neapol svého soupeře dorazila dalšími dvěma brankami, nejprve se z dorážky trefil Dries Mertens a pak ještě po pěkné kličce gólmanovi Matteo Politano.
90+1'
90'
Antonio Mirante byl tentokrát na svém místě, na hranici vápna chytil míč dřív, než se k němu dostal někdo z Neapole.
88'
AS asi nepřidá ani čestnou branku, další jeho rohová kop Neapol bez problému ubránila.
86'
Neapol právě vstřelila branku!
Debakl AS Řím je na světě, na tohle vítězství by byl Diego Maradona určitě pyšný. Mezi střelce se zapisuje také MATTEO POLITANO, který si hezky obešel Mirante a zblízka pak poslal míč do brány. Bez asistence.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Stanislav Lobotka.
81'
Tak teď už je o vítězi nejspíš definitivně rozhodnuto, už na 3:0 zvyšuje DRIES MERTENS. Kapitán Neapole byl včas na správném místě, když mu stačilo jen dorazit střelu Elmase, kterou vyrazil Mirante pouze před sebe. Bez asistence.
80'
Borja Mayoral se hned po svém příchodu na trávník chtěl zapojit do akce AS, ale byl přistižen v ofsajdu.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Borja Mayoral.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
77'
Bryan Cristante opakovaně fauloval a tentokrát už za držení za dres vidí žlutou kartu.
76'
Ještě patnáct minut mají hráči AS, aby zápas minimálně vyrovnali. Nyní se snaží vytvořit si tlak a dostat domácí do úzkých.
75'
Bryan Cristante si pomohl v souboji s Di Lorenzem rukama, jednoznačně fauloval.
74'
A rohové kopy AS zatím dnes nejsou moc nebezpečné a nebyl ani tento.
73'
Velkou šanci na snížení měl střídající Carles Pérez, který dostal výbornou přihrávku někam na penaltu, jeho střela však byla sražena na rohový kop.
73'
Lorenzo Pellegrini své zakončení trochu uspěchal a střelou zpoza vápna vůbec netrefil branku Neapole.
72'
V těsném ofsajdu byl Lorenzo Insigne a zraku pomezního sudího to neuniklo.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Carles Pérez.
70'
Domácí si viditelně věří a hezky kombinovali v pokutovém území AS Řím. Až do zakončení ale svou nadějnou akci nedotáhli.
70'
Z velké dálky zkusil štěstí Lorenzo Insigne, který dnes hraje skvělý zápas, tentokrát však pálil vysoko nad.
68'
Na zemi skončil Diego Demme , rozhodčí tak přerušil hru a z vlastní poloviny budou rozehrávat domácí.
67'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
66'
Henrich Mchitarjan se snaž být aktivní, ale nyní se mu nepovedlo z levé strany ani odcentrovat.
66'
Teď už začíná být pro AS situace kritická, naopak Neapol je na dobré cestě, aby odčinila předchozí prohru s AC Milán.
64'
Domácí zvyšují svůj náskok na 2:0! Míč zavedl na polovinu soupeře Insigne, poté si všiml v náběhu volného FABIÁNA RUIZE, tak mu předal míč, a ten se trefil přesnou, i když ne zrovna prudkou, střelou přesně k tyči. Asistence: Lorenzo Insigne.
62'
Henrich Mchitarjan nemohl pokračovat ve hře, protože byl v ofsajdu.
60'
Až teď musel Meret poprvé do akce, střílel Edin Džeko. Ta střela bosenského útočníka však byla hodně pomalá a nepovedená.
59'
Nyní měli hosté další z nich, ale ani z tohoto rohového kopu nemusel Meret zasahovat.
58'
Ofenzíva AS Řím se ale přeci jen začíná probouzet, zatím hosté hrozí hlavně ze standardních situací.
57'
Pellegrini poslal míč do vápna na Džeka, který ho sice udržel a posunul na Mchitarjana, ten však už nic dalšího vymyslet nedokázal.
56'
I další centr, tentokrát z rohového kopu, skončil jen v rukavicích brankáře Mereta.
55'
Centr AS z pravé strany měl mířit na Džeka, ale skončil jen v moci Mereta, který se zatím dnes spíše nudí.
54'
Mertens to ještě zkusí a bude pokračovat ve hře.
53'
Až nyní je hra přerušena a Mertens bude moci být ošetřen,
52'
Mertens po jednom ze soubojů zůstává ležet na zemi a drží se za své pravé koleno.
51'
Centr Insigneho po rohovém kopu zamířil jen do náručí brankáře Miranteho.
50'
Neapol je i ve druhém poločase velmi aktivní, nyní bude zahrávat další rohový kop.
49'
Znovu střílel Lozano, tentokrát ranou z pravé strany branku trefil, ale Mirante míč výborně vyrazil.
48'
Hirving Lozano vypálil pravačkou, ale branku netrefil, zatím dnes nemá střelecké štěstí.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Gonzalo Villar.
46'
První poločas je za námi, Neapol vede na domácím hřišti nad AS Řím 1:0. Domácí měli trochu pomalejší vstup do utkání, kdy se nechali trochu zatlačit od AS Řím, ale postupem času převzali nad utkáním kontrolu a začali hrozit brance soupeře. Ve 31. minutě se Neapol dočkala vedoucí branky, trefil se krásnou střelou z přímého kopu Lorenzo Insigne. Domácí mohli ve 43. minutě vést 2:0, ale velkou šanci Mertense vychytal Mirante. AS Řím nemělo ani jednu střelu na branku.
45+3'
45+2'
Zielinski postupoval dopředu individuálně, zastaven byl jen za cenu faulu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Antonio Mirante dobře četl hru, byl včas venku ze své branky a u míče jako první.
43'
Do velké šance se dostal kapitán domácích Dries Mertens. Zakončoval z levé strany vápna placírkou na vzdálenější tyč, Antonio Mirante však předvedl fantastický zákrok.
42'
Tlak Neapole neustává ani v závěrečných minutách prvního poločasu. Domácí zahrávali rohový kop, Antonio Mirante však zasahovat nemusel.
41'
Jordan Veretout nyní fauloval zezadu Lozana, ale sám má teď svalové problémy a je ošetřován.
40'
Vypadalo to, že následně fauloval také Jesus, ale tento tvrdý souboj nechal rozhodčí být.
39'
Jordan Veretout se dopustil faulu a hrát tak bude moci Neapol.
38'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Juan Jesus.
37'
Bryan Cristante v souboji o míč zasáhl María Ruie nepříjemně rukou do obličeje.
36'
AS Řím se ubránilo i tomuto rohovému kopu a drží tak své manko jen na jedné brance.
35'
Hirving Lozano se dostal do zakončení zpoza šestnáctky, to však trefilo Manciniho. Další rohový kop pro Neapol.
33'
Hosté se snažili reagovat rychlým srovnáním, po standardní situaci se do zakončení dostal Bryan Cristante, netrefil však branku.
32'
Giovanni Di Lorenzo dostává za hrubý faul na Mchitarjana žlutou kartu.
32'
Insigne si hned běžel pro dres se jmenovkou Maradona a právě s ním emotivně tuto branku oslavil.
31'
Domácí otevírají skóre zápasu! Neapol měla k dispozici standardní situaci, tu si vzal na starosti LORENZO INSIGNE a rozhodl se střílet, čímž možná překvapil Miranteho, který nebyl u své pravé tyče včas. Bez asistence.
29'
Před Neapolí se na chvíli otevřel střed pole, ale Mertens nedostal od Zielinského ideální přihrávku do běhu, takže se pak celá akce vlastně zastavila.
28'
Další rohový kop už Neapol zahrála přímým centrem do vápna. Ten směřoval na první tyč, kde to měli hosté pokryté.
27'
Ani tento rohový kop nebyl pro branku AS přímo nebezpečný, Neapol alespoň zůstává u míče.
26'
Mertensův centr nebyl špatný, ale hosté ho dokázali srazit na další rohový kop.
25'
Neapol může ohrozit branku soupeře ze standardní situace, kterou bude rozehrávat Mertens z pravé strany.
24'
AS opět celkem snadno odevzdalo míč a další akce Neapoli tak může začít od brankáře Mereta.
23'
Neapol zatím rozehrává rohové kopy na krátko, ale zatím se pak domácím nikdy nepovedlo ani dostat míč do vápna.
22'
Edin Džeko pomohl svému týmu v defenzivě a odvrátil míč na rohový kop.
21'
Domácí se nadechli k menšímu tlaku, nervózní úvod zápasu tak už je nejspíš za nimi.
19'
I na podruhé to Neapol zkusila na krátko, ale ani teď z toho ohrožení branky AS nebylo.
19'
Domácí roh rozehráli na krátko, následný centr pak hosté opět srazili na rohový kop.
18'
Lozano se snažil centrovat z pravé strany, ale míči se postavil do cesty Leonardo Spinazzola, takže z toho bude rohový kop.
17'
AS Řím se sice ubránilo, ale poté jen odkoplo míč, takže to budou domácí, kdo mohou pokračovat v ofenzivě.
16'
Neapol získala míč a celkem rychle se přesunula na polovinu soupeře, zkouší to po levém křídle přes Insigneho.
15'
Hráči Neapole jsou nyní kompletně zatažení na své polovině a čekají, s čím přijde soupeř.
14'
Zápas se zatím nehraje v příliš vysokém tempu, jako by na obou mužstvech byla vidět tíha a symbolika tohoto utkání. Doufejme, že se tempo co nejdříve rozjede.
12'
Až nyní ve dvanácté minutě rozhodčí dal pokyn a pokračuje se ve hře.
10'
Zápas je nyní přerušen a všichni aktéři symbolicky v desáté minutě tleskají na počest Diega Maradony.
10'
Neapol zatím branku AS neohrozila, nyní to zkouší postupným útokem.
9'
Hosté se snažili postupovat dopředu středem pole, tudy to však tentokrát nešlo, Neapol zastavila tuto akci už v zárodku.
8'
Ta se však Neapolským vůbec nepovedla, míč dolétl jen do rukavic brankáře Miranteho.
7'
Nyní bude moci zahrozit Neapol, bude zahrávat standardní situaci.
5'
Neapol je v úvodu utkání pod tlakem AS Řím, které navíc vysoko napadá a tím znepříjemňuje rozehrávku domácím.
3'
Celou situaci nakonec přeci jen hosté dohráli až do zakončení, které si vzal na starosti Pedro, branku ale netrefil.
2'
Mchitarjan vymášlel velmi zajímavou přihrávku pod sebe, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
1'
AS Řím se dostal dopředu jednoduchým nákopem do předu a nyní už kombinuje na polovině Neapole.
1'
Minuta ticha za Diega Maradonu už proběhla, zápas tedy může začít.
AS Řím se představí ve svých tradičních vínových dresech.
Hráči Neapole už nastupují na stadion a mají na sobě symbolicky dresy argentinské reprezentace, nechybí samozřejmě ani smuteční černá páska na rukávu.
Před zápasem ještě proběhne minuta ticha k uctění Diega Maradony, který zesnul tento týden ve středu. Maradona odehrál svá nejlepší léta kariéry právě v Neapoli, která dokonce uvažuje, že o své legendě pojmenuje svůj stadion.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Demme – Lozano, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens (C).
Náhradníci: Contini, Ospina – Elmas, F. Llorente, Lobotka, Nikola Maksimović, Malcuit, Petagna, Politano, Ghoulam.

AS Řím: Mirante – Mancini, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini, Veretout, Spinazzola – Pedro, Mchitarjan – Džeko (C).
Náhradníci: Farelli, Pau López – Calafiori, Diawara, Feratovič, Juan Jesus, B. Mayoral, Peres, C. Pérez, Podgoreanu.

Rozhodčí: Di Bello – Tegoni, Bindoni.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně oba vzájemné zápasy vyhrál tým, který hrál zrovna doma, nejprve AS Řím 2:1 a poté stejným výsledkem také Neapol. Předtím se však Neapoli doma proti AS moc nedařilo a čtyřikrát v řadě ho na vlastním stadionu neporazila.
AS Řím

AS Řím patří rovněž mezi nejslavnější italské týmy, v posledních sezonách však byl trochu v útlumu a v boji o titul nemohl Juventusu konkurovat. Poslední mistrovský titul získalo AS v sezoně 2000/01 a v aktuálním ročníku má velkou motivaci o něj znovu po letech zabojovat. Zatím má sezonu rozjetou slušně, se sedmnácti body mu patří třetí příčka se tříbodovou ztrátou na první AC Milán. AS má navíc výbornou formu, vyhrálo už pět soutěžních utkání v řadě a dokonce má sérii jedenácti zápasů ve všech soutěžích bez porážky. Naposledy si AS Řím připsal vítězství 2:0 na půdě Kluže v rámci Evropské ligy. Venku zatím AS Řím v této sezoně v lize odehrál čtyři utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné prohry. Posledních pět soutěžních utkání venku AS neprohrálo, naposledy v rámci Serie A vyhrálo 3:1 na hřišti FC Janov.
SSC Neapol

Neapol patří dlouhodobě mezi italskou špičku, v posledních sezonách bývala hlavním vyzyvatelem Juventusu v boji o titul, ten však získala naposledy ještě v sezoně 1989/90. V této sezoně by Neapol ráda využila toho, že Juventus zatím nevypadá tak silně a poměrně hodně ztrácí body, zatím se jí to však moc nedaří, se 14 body se nachází až na šestém místě tabulky, na první AC Milán ztrácí už šest bodů. Jedno utkání však bylo v neprospěch Neapole kontumováno – byl to právě zápas proti Juventusu, na který Neapol kvůli obavám z koronaviru neodcestovala. Z poslecních čtyř soutěžních utkání Neapol třikrát vyhrála, naposledy doma v rámci Evropské ligy 2:0 nad Rijekou. V lize ovšem Neapol v posledním kole prohrála 1:3 doma s AC Milán. Doma Neapol v této sezoně v lize odehrála zatím čtyři utkání s bilancí dvou výher a dvou proher, z posledních čtyř soutěžních domácích utkání Neapol tři prohrála.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 9. kola Serie A mezi týmy SSC Neapol a AS Řím. Zápas se odehraje na Stadio San Paolo v Neapoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62