Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Sampdoria - 13. prosince 2020   15:00

Neapol
54' Lozano (D. Mertens) • 69' Petagna (Lozano)
2:1
(0:1)
Sampdoria
21' Jankto  (Verre)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam (60. Rui) – Ruiz (46. Petagna), Demme (60. Bakayoko) – Politano (46. Lozano), P. Zieliński (78. Lobotka), L. Insigne – D. Mertens.
La Penna – Passeri, Berti
Stadio San Paolo, Neapol
Sampdoria
Audero – A. Ferrari, Colley, Jošida, Augello – Candreva, Ekdal, Thorsby, Jankto (80. Damsgaard) – Verre (64. G. Ramírez) – Quagliarella.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 7:13.
Je konec! Domácí Neapol nakonec díky skvělé druhé půli otočila duel se Sampdorií a vítězí 2:1. Dlouho se hrál velmi opatrný fotbal s minimem šancí. Až po dvaceti minutách utekl obraně Jakub Jankto a jeho dělovka skončila pod břevnem. V závěru poločasu mohl srovnat Insigne, jehož projektil Audero vyrazil. Po změně stran dokázal rychle vyrovnat střídající Hirving Lozano. Právě Lozano mohl dokonce přidat další branku, ale Audero jej vychytal. Dvacet minut před koncem po jeho centru poslal Neapol do vedení Andrea Petagna. Sampdoria se už do dalších šancí nedostala a odjíždí bez bodu.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Gastón Ramírez (UC Sampdoria).
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol).
90+2'
Na hřišti je to teď hodně emotivní. Hned čtyři hráči se na polovině hřiště pustili do menší potyčky, ale rozhodčí vše uklidnil.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Alex Meret si dal pozor na nákop za obranu domácího celku, vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic. Domácí brankář rychle rozehrál na levou stranu.
89'
Neapol už znovu kombinuje na polovině soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se tentokrát nedostal do blízkosti velkého vápna.
87'
Centrovaný míč od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde bez problémů zakročil první obránce v bílomodrém dresu Neapole.
86'
Sampdoria se dostala do blízkosti pokutového území, jenže nikdo v černém dresu si na prudký centr nenaskočil. Janovský celek získal roh.
85'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (SSC Neapol).
85'
Petagna dostal prudkou přihrávku do pokutového území, ještě chtěl sklepnout míč na spoluhráče, ale daroval jej pouze obránci.
84'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
83'
Thorsby fauloval na pravé straně a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu v dnešním souboji. Hosté však potřebují hrát na polovině soupeře.
82'
Petagna upadl v souboji s obráncem na pravé straně, ale podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok. Domácí celek tak bude jen vhazovat.
81'
Albin Ekdal se skvěle stáhl k Petagnovi a zakopl před ním míč do zámezí. Neapol tak bude vhazovat na polovině hrací plochy.
80'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Mikkel Damsgaard.
79'
Neapol zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč nyní přiletěl na značku pokutového kopu, kde před Koulibalym na poslední chvíli zasáhl obránce.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Stanislav Lobotka.
78'
Po následném rohovém kopu se do zakončení hlavou tlačil Koulibaly, ale obránci v černém mu zamezili v zakončení. Neapol však zůstane před brankou soupeře.
77'
Další zajímavá akce domácího celku! Mertens dostal po rychlé akci přihrávku na pravou stranu, dostal se do vápna, ale Audero jeho dělovku vyrazil!
76'
Hostující brankář si dal pozor na vysokého Petagnu, vyrazil do souboje s domácím útočníkem a stáhl ze vzduchu padající centr do rukavic.
75'
Kalidou Koulibaly se také zapojil do rozehrávky domácího celku na polovině soupeře. Neapol po změně stran naprosto dominuje dění na trávníku.
74'
Tiemoué Bakayoko diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Fotbalista Neapole následně rozehrál na levou stranu, kde nenašel spoluhráče.
73'
Hostující brankář si dal pozor na nákop za obranu, vyrazil pro míč a schoval jej do rukavic. Sampdoria tak může uklidnit hru a vydat se do útoku.
72'
Petagna si ve vápně brousil zuby na centr z levé strany, ale obránce jej tentokrát udržel za sebou a dokázal míč odehrát ven z pokutového území.
71'
Alex Ferrari okamžitě vyzkoušel střelecké štěstí z úctyhodné vzdálenosti, ale Alex Meret jeho pokus bez větších problémů vyrazil.
69'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol nakonec otáčí vývoj dnešního souboje a dostává se do vedení! Na pravé straně se uvolnil Hirving Lozano, který odcentroval do vápna a ANDREA PETAGNA zakončil akci střídajících hráčů nechytatelnou hlavičkou!
68'
Bakayoko chyboval při rozehrávce na vlastní polovině a nabídl hostům zajímavou možnost. Jakub Jankto však protiútok zazdil nepřesnou přihrávkou.
67'
Mertens dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, okamžitě rozehrál na levou stranu, ale na následný centr nikdo v domácím dresu nedosáhl.
66'
Piotr Zieliński upadl po souboji na malém vápně, ale rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře. Neapol se penalty nedočkala.
65'
Koulibaly zariskoval na vlastní polovině, jenže riskantní klička se mu nakonec povedla a domácí celek udržel míč na svých kopačkách.
64'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Gastón Ramírez.
63'
Albin Ekdal dostal přihrávku na polovinu hřiště a potáhl míč na polovinu Neapole. Jeho následná přihrávka však neoslovila nikoho v černém dresu.
62'
Domácí celek mohl dokonat obrat v dnešním souboji! Do odraženého míče se z hranice velkého vápna opřel Lozano, ale Audero vytáhl pozorný zákrok!
61'
Tiemoué Bakayoko poslal přihrávku na levou stranu, jenže sprintující Insigne měl k míči o kousek dále a obránce bez problémů odkopl balón do autu.
60'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Tiemoué Bakayoko.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Faouzi Ghoulam, přichází Mário Rui.
59'
Neapol zahrávala přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, ale Koulibaly podle rozhodčího fauloval.
58'
Tommaso Augello dostal přihrávku na pravou stranu, okamžitě poslal pobídku za obranu Neapole, jenže domácí zadáci si pobídku hravě pohlídali.
57'
Domácímu celku po vstřelení vyrovnávací branky pořádně narostlo sebevědomí a domácí Neapol se nadále tlačí do útoku. Insigneho rána skončila nad břevnem.
56'
Hirving Lozano se tentokrát ocitl v pozici centrujícího hráče, jenže jeho pobídka na malé vápno skončila u prvního hráče v černém dresu.
55'
Gólovou situaci ještě zkoumal VAR, který usoudil, že branka byla regulérní!
54'
Je vyrovnáno! Neapol se nakonec krátce po začátku druhého poločasu dočkala. Na vysoký centr z levé strany si ve vápně naskočil HIRVING LOZANO a hlavou poslal míč do sítě!
54'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
53'
Diego Demme došel s míčem u nohy do blízkosti velkého vápna, jenže jeho prudká přihrávka skončila na noze prvního obránce v černém dresu.
52'
Hirving Lozano prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, krásně si jej zasekl kolem obránce, jenže zpětnou přihrávkou zbytečně zbrzdil akci Neapole.
51'
Neapol zahrávala rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde bez problémů zasáhl důrazný stoper Jošida.
50'
Fabio Quagliarella si naběhl na Janktovu přihrávku za obranu Neapole, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
49'
Tommaso Augello vhazoval v blízkosti velkého vápna. Jeho pobídka mířila na Verreho, kterého od míče skvěle odstavil důrazný obránce Manolas.
48'
Insigne dostal přihrávku na levé křídlo, jenže se k němu skvěle stáhl jeden z obránců, který rychlonohého fotbalistu nenechal proniknout do velkého vápna.
47'
Neapol se dostala na polovinu soupeře, jenže kombinace domácího celku zatím drhne také v úvodu druhého poločasu. Sampdoria se brání bez problémů.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Andrea Petagna.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Neapole. Dlouho se hrál velmi opatrný fotbal s minimem šancí. Až po dvaceti minutách utekl obraně Jakub Jankto a jeho dělovka skončila pod břevnem. V závěru poločasu mohl srovnat Insigne, jehož projektil Audero vyrazil. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
Neapol zahrávala přímý kop. Mertens zvolil technickou střelu přes zeď, ale jeho pokus zablokoval právě jeden z hostujících hráčů.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Lorenzo Insigne si v závěru prvního poločasu narazil míč se spoluhráčem a vyslal technickou střelu. Jeho dělovku Audero vyrazil na rohový kop!
44'
Tommaso Augello znovu prošel na polovinu soupeře, jenže jeho pobídka skončila na hlavě obránce Koulibalyho. Sampdoria pokračuje v sympatickém výkonu.
43'
Tommaso Augello dostal přihrávku na levou stranu, dostal se na polovinu Neapole, jenže v souboji s obráncem si pomohl nedovoleným zákrokem.
42'
Alex Ferrari se skvěle uvolnil na pravé straně, jenže jeho nadýchaný centr skončil jen na horní síti domácí branky. Neapol může v závěru prvního poločasu zaútočit.
41'
Emil Audero se musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Jeho nákop přiletěl na levé křídlo, kde nebyl nikdo v dresu Sampdorie.
40'
Valerio Verre si splnil své defenzivní povinnosti a zastavil prudkou přihrávku směřující do pokutového území. Sampdoria zatím brání na jedničku.
39'
Thorsby fauloval na hranici velkého vápna a dostává žlutou kartu.
38'
Omar Colley trefil jednoho z domácích hráčů šlapákem na polovině hřiště a nabídl Neapoli rozehrávku. Domácí mohou rozjet další akci.
37'
Faouzi Ghoulam podpořil ofenzivu náběhem po levé straně hrací plochy. S jeho centrem měl Emil Audero velké problémy, ale na druhý pokus udržel míč v rukavicích.
36'
Koulibaly prošel na polovinu soupeře a poslal přihrávku na rozběhnutého Mertense. Druhý jmenovaný následně centrem poslal míč do autu.
35'
Giovanni Di Lorenzo na polovině hřiště ostrým skluzem doslova sestřelil jednoho ze soupeřů. Hlavní rozhodčí však nechává pokračovat ve hře.
34'
Jakub Jankto si naběhl na další přihrávku za záda domácích obránců, jenže tentokrát si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
33'
Koulibaly se dostal s míčem na polovinu soupeře, narýsoval přihrávku na levou stranu velkého vápna, ale sprintující Insigne ve velké rychlosti neodcentroval.
32'
Neapol zahrávala přímý kop. Centrovaný míč sice přiletěl na malé vápno, ale obránci v černém jej bez problémů pustili do zámezí.
31'
Dries Mertens prošel po pravém křídle na hranici velkého vápna, kde byl nedovoleným způsobem sražen k zemi. Neapol bude zahrávat přímý kop.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme překvapivý vývoj dnešního střetnutí. Neapol se jen těžko dostává do zakončení.
29'
Domácí celek se usadil na polovině soupeře, kde Neapol rozjela kombinaci na malém prostoru, jenže Sampdoria zatím drží soupeře daleko od šestnáctky.
28'
Antonio Candreva dostal prostor na pravé straně, odkud se prodral do pokutového území, ale pod nohy se mu položil obránce, který míč srazil na roh.
27'
Alex Ferrari dostal přihrávku na pravou stranu, kde si míč krásně zpracoval a bez problémů uklidnil rozehrávku Sampdorie. Hostující celek zatím nepouští Neapol do šancí.
26'
Další útočnou akci domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal Dries Mertens.
25'
Fabio Quagliarella se na polovině hřiště krásně otočil kolem svého strážce, sklepl míč pod sebe, jenže Albin Ekdal nákopem na levou stranu poslal míč do autu.
24'
Dries Mertens dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde se s míčem krásně uvolnil, ale už nedokázal přesně přenést hru na pravé křídlo.
23'
Dries Mertens se prohnal do pokutového území, kde v souboji přistrčil jednoho z obránců a poslal jej do reklamních banerů.
21'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Hostující celek se z první obrovské šance dnešního souboje dostává do vedení! JAKUB JANKTO si naběhl na přihrávku za obranu, prosmýkl se do velkého vápna a levačkou napálil míč pod břevno!
20'
Dries Mertens dostal prostor na levé straně, nicméně jeho pobídka skončila na noze prvního obránce v černém dresu. Pokračuje duel dvou pozorných defenziv.
19'
Kalidou Koulibaly diriguje rozehrávku Neapole na polovině hrací plochy. Zkušený stoper přenesl hru na pravou stranu, ale Giovanni Di Lorenzo míč dlouho neudržel.
18'
Dries Mertens táhl akci Neapole po levé straně. Aktivní belgický fotbalista poté našel Ruize, jehož prostrčení do šestnáctky si obrana soupeře pohlídala.
17'
Jakub Jankto táhl akci Sampdorie po levém křídle, jenže jeho pokus o centr levačkou do pokutového území skončil na hrudi prvního obránce.
16'
Dries Mertens dostal přihrávku na pravou stranu, odkud přihrál na polovinu soupeře, jenže tam nebyl nikdo v dresu favorizované Neapole.
15'
Maja Jošida potáhl míč po pravé straně na polovinu soupeře, jenže v klíčovou chvíli zapomněl balón za sebou a už se pro něj nestačil vrátit.
14'
Fabián Ruiz dostal prostor ve středu hrací plochy, krásně se otočil kolem soupeře a rozehrál na pravé křídlo. Neapol teď hraje takovým házenkářským způsobem.
13'
Neapol se snad poprvé v utkání dostala do zakončení. Zpoza velkého vápna to levačkou vyzkoušel Piotr Zieliński, jehož pokus prolétl kolem levé tyčky.
12'
Giovanni Di Lorenzo dostal přihrávku na levou stranu, odkud nakopl míč na hranici velkého vápna, jenže nikdo v modrém na jeho pobídku nedosáhl.
11'
Omar Colley si dal pozor na centr z levé strany a před dobíhajícím soupeřem raději odehrál míč na rohový kop. Stále čekáme na první velkou šanci.
10'
Diego Demme se v blízkosti velkého vápna zmocnil odraženého míče a rozjel akci Neapole. Jeho nákop směřoval na Fabiána Ruize, který byl skvěle bráněn.
9'
Antonio Candreva poslal přihrávku na pravé křídlo, odkud následně odcentroval Verre, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
8'
Konstantinos Manolas si v pokutovém území splnil své defenzivní povinnosti a odehrál do bezpečí centr z levé strany.
7'
Sampdoria se snad poprvé v utkání dostala do pokutového území, jenže centr z levé strany skončil na hrudi prvního obránce v modrém dresu.
6'
Emil Audero si dal pozor na další oblouček do pokutového území a bez problémů si došel pro míč. Hostující brankář následně rozehrál nákopem na levé křídlo.
5'
Diego Demme dostal přihrávku do pokutového území, kde si míč krásně zpracoval, jenže místo zakončení přihrál pod sebe, kam se stačil stáhnout soupeř.
4'
Lorenzo Insigne poslal přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Dries Mertens, jenže druhý jmenovaný si míč nezasekl a získal jen rohový kop.
3'
Neapol se drala do útoku středem hrací plochy, ale Insigne byl nedovoleným způsobem doslova složen k zemi. Neapol může pokračovat v kombinaci.
2'
Kalidou Koulibaly si na vlastní polovině troufl na hodně riskantní rozehrávku, zasekl si míč kolem napadajícího soupeře a rozehrál na levou stranu.
1'
Domácí Neapol obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Favorizovaný celek se ihned vydal do útoku, ale nákop skončil v autu.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam – Ruiz, Demme – Politano, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens.
Náhradníci: Contini, Ospina – Bakayoko, Elmas, Lobotka, Lozano, Nikola Maksimović, Malcuit, Rui, Petagna.

UC Sampdoria: Audero – A. Ferrari, Colley, Jošida, Augello – Candreva, Ekdal, Thorsby, Jankto – Verre – Quagliarella.
Náhradníci: Letica, N. Ravaglia – Askildsen, Damsgaard, Gabbiadini, La Gumina, Léris, G. Ramírez, Regini, Rocha, Tonelli, Adrien Silva.

Rozhodčí: La Penna – Passeri, Berti.
SSC Neapol

Domácí Neapol je na tom mnohem lépe a tradičně se drží mezi italskou špičkou. V deseti zápasech získala Neapol dvacet bodů a po deseti kolech držela třetí pozici. V pátek se před ní dostalo Sassuolo. Neapol navíc hraje skvěle v útočné fázi. Svým soupeřem nasázela už dvacet čtyři branek. V posledním kole rozstřílela 4:0 Crotone. Ve čtvrtek v rámci Evropské ligy remizovala 1:1 s Realem Sociedad a zajistila si postup do jarní fáze.
UC Sampdoria

Hostující celek z Janova zatím odehrál deset zápasů, ve kterýh vybojoval jedenáct bodů. S touto vizitkou se Sampdoria pohybuje ve středu tabulky italské Serie A. V posledních týdnech se jí ale vůbec nedaří. Už šest zápasů v řadě nedokázala Sampdoria zvítězit. Po remíze na hřišti FC Turín naposledy doma padla 1:2 s vedoucím AC Milán.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání textového přenosu ze Serie A mezi SSC Neapol a UC Sampdoria. Výkop je stanoven na 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62