Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Sassuolo - 1. listopadu 2020   18:00

0:2
(0:0)
Sassuolo
59' Locatelli   • 90+5' Maxime López  (Rogério)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly (C), Hysaj (70. Rui) – Ruiz, Bakayoko – Lozano (65. Petagna), Politano (78. P. Zieliński), D. Mertens (70. Elmas) – Osimhen.
Mariani – Di Iorio, Scatragli
Stadio San Paolo, Neapol
Sassuolo
Consigli – K. Ayhan, Chiricheş (88. Bourabia), G. M. Ferrari, Rogério – Maxime López, Locatelli (C) – Müldür (81. Kiriakopoulos), Traorè (68. Defrel), Boga (81. Obiang) – Raspadori (88. Marlon).

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera.
Sassuolo je tak druhé o dva body za vedoucím AC, navíc má s osmnácti vstřelenými góly nejlepší ofenzivu v soutěži a zažívá skutečně perfektní vstup do sezony. Neapol momentálně okupuje pátou pozici
Sassuolo šlo do vedení v 58. minutě, kdy se hosté nejprve dožadovali penalty a sudí Mariani na pokyn kolegy u videa přerušil kontr Politana. Běžel k monitoru a viděl šlapák Di Lorenziho. Kapitán Locatelli poslal pokutový kop do protipohybu Ospiny. To hosty docela nabudilo a na chvíli se hra vyrovnala. Nicméně poté opět začaly do vápna Sassuola létat centry ve všech stran. Tak či onak – Consigli neinkasoval a stal se hrdinou zápasu. Sassuolo ještě přidalo v nastavení druhou trefu, když López prošel snad přes čtyři hráče a Ospina si jeho pokus srazil k tyči. Tomu předcházela situace, kdy Neapol chtěla penaltu za držení za dres Osimhena.
Je tady překvapení! Neapol poprvé v tomto ročníku Serie A prohrála na hřišti, když doma padla se Sassuolem 0:2. Přitom v drtivé většině zápasu byla lepším mužstvem, ale na to už se historie nikdy ptát nebude. Hosté si ve druhém poločase vytvořili dvě vyložené loženky a ty proměnili. Pro Neapol je to kruté...Vždyť Osimhen skvěle nahradil Insigneho, ale z několika příležitostí prostě ani jednou nepřekonal Consigliho v hostující braně.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:9.
90+8'
90+6'
Ospina potrestán kartou za protesty.
90+5'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Neapol je pořádně vytočená. Osimhen byl skutečně lehce zatažený za dres. Otázkou zůstává, jak moc velký vliv to mělo na jeho pobyt ve vápně proti Consiglimu.

Tak či onak – z protiakce skóroval MAXIME LÓPEZ, ten si po převzetí křižného pasu v levé části vápna položil Manolase, na penaltě prošel mezi dvěma hráči a jeho střelu si srazil Ospina ke své pravé tyči, za brankáře domácích už nezaskočil ani fotbalista na čáře.
90+4'
Je veselo! Osimhen si naběhl na nahrávku, byl zatažený za dres. Domácí se dožadovali penalty. Místo toho skočil Consigli pod nohy domácího útočníka a od plic pořádně vyčinil Osimhenovi!
90+4'
Jinak se nastavuje sedm minut!
90+3'
Hosté jsou na balónu a nelze se divit, že Kiriakopoulos na levé straně šetří čas.
90+2'
Opakované záběry ukazují, že Osimhen skutečně byl v ofsajdu.
90+1'
Výborný balón do druhé vlny, Osimhen zakončoval hlavou na brankářovu levou stranu. Consigli vyrazil míč levou rukou do břevna a hlava Manolase dorážela z malého vápna do prázdné branky. Gól ale neplatí pro ofsajd!
90'
Teď už tahá sudí kartu, ale pro Bourabiu (SAS) za faul na Ruie na levé straně.
90'
Ostrý zákrok Rogéria z pravé strany, za tohle měla přijít žlutá karta.
89'
Faul na levé straně, to opravdu domácí nepotřebovali.
89'
Consigli si rukama poradil se standardní situaci a hosté už jsou hodně blízko ke třem bodům.
88'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Mehdi Bourabia.
88'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Marlon.
87'
Chiriches leží na zemi, dost možná jej berou křeče. Navíc si hned říká o střídání.
86'
Hosté mohli zaútočit levou stranou, ale sudí foukl zákrok Obianga na Ruize.
86'
Raspadori neprošel přes beka, ale nahrávku po levé straně odpálil vybíhající Consigli do zámezí.
85'
Hosté nepůjčují balón domácím fotbalistům a snaží se tahat čas, co nejvíce to je možné.
84'
Od hlavy Osimhena putuje míč do rukavic Consigliho, ten ho vyhodí na Kiriakopoulose.
84'
Petagna šel ochotně k zemi, sudí zřejmě správně nepískal. Vzápětí vybojovali domácí míč zpět, ale hosté se ubránili centr Ruize.
83'
López měl dost času a přece jen nahrál křížem na levou stranu na Kiriakopoulose, ten vystřelil přes Di Lorenza do boční sítě. Zprvu se zdálo, že hlavní sudí nařídil roh.
82'
Di Lorenzo zakončuje u přední tyče mimo branku a vykopává tak Consigli.
81'
Centr Zielinskiho zleva blokuje bek, roh.
81'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Pedro Obiang.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Giorgos Kiriakopoulos.
80'
Elmas spolupracoval s Di Lorenzem, vzápětí Ruiz posunul míč na levou stranu proti noze, ale zakončení skončilo vedle protější tyče.
79'
Domácí kombinace na útočné polovině nepřinesla nic zásadního.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Piotr Zieliński.
77'
Ruiz se zlobí po odpískání faulu na levé straně.
76'
Sudí pustil hraniční skluz Koulibalyho na levé straně, ale poté přišla špatná nahrávka křížem.
75'
Ještě k tomu si Rogério proti Bakayokovi a ještě jednomu protihráči na levé straně vynutil faul.
75'
Hosté kombinují na polovině hřiště, to ve druhém poločase prakticky nevidíme.
74'
Petagna podržel míč na pravé straně a po centru Politana střílel Osimhen ve složité pozice nůžkami do náruče brankáře.
73'
Manolas hlavičkoval ze záklonu a osy vápna, Consigli se posléze v malém vápně dohodl s bekem a ten netečoval letící balón.
73'
Ferrari hlavičkoval na bližší tyči, Di Lorenzo získal další standardku.
72'
Koulibaly se otočil v levé polovině šestnáctky, ale obrana jeho střelu zablokovala. Opět roh, k praporku běží Politano.
72'
Osimhenův centr zleva přes padajícího Chirichese sráží López u zadní tyče na jistotu na roh.
71'
Nervozita na domácích kopačkách je patrná...
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Mário Rui.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Eljif Elmas.
69'
Roh z levé strany přistál v rukavicích Consigliho na bližší tyči, ten jej vyhodil na Rogéria.
68'
Petagna dostal v podstatě míč zdarma, ale centr z levé strany poslal do zad otáčejícího se beka.
68'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Grégoire Defrel.
67'
Koulibaly překazil přihrávku na útočníka a Neapol kombinuje před šestnáctkou soupeře.
66'
Hostující obrana zaspala! Politano nacentroval levačkou zprava přes Bogu do levé poloviny vápna, kde úplně osamocený Mertens minul přední tyč!
65'
Chiriches si na posledním obránci proti Osimhenovi dovolil naznačení přihrávky pod sebe na Consgliho se posléze se kličkou útočníkovi zbavil právě Osimhena.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Andrea Petagna.
64'
S určitou prodlevou byl odmáván ofsajd domácích.
63'
Osimhen obešel prvního beka, ale pak se mu vůbec nepovedl centr z pravé strany. Hosté tak mohou vhazovat.
62'
Boga se nedohodl se spoluhráči ve vápně, kdo odehraje míč, ale Neapol se k balónu nedostala.
61'
Konstantinos Manolas (Neapol) vyskočil na pravé straně a trefil nohu Locatelliho. Za žlutou kartu může poděkovat.
61'
Neapol vysunula presink a donutila stopera Chirichese k chybě. Vzápětí se ale domácí neprosadili.
60'
Domácím tak najednou není vůbec nic platné, že drtivou část zápasu svírají protivníka.
59'
Obrovská radost na hostující straně! MANUEL LOCATELLI proměnil penaltu zakončením na svou levou stranu a do protipohybu Ospiny – 0:1.
57'
Už protesty Mertense značily, že to pro domácí nevypadá vůbec dobře. Každopádně šlapák Di Lorenziho na chodidlo Raspadoriho znamená pokutový kop!
57'
Penalta pro hosty!
56'
Rozhodčí Mariani přerušil hru a Neapol se asi potí, protože hlavní arbitr dostal pokyn od kolegy u videa a jde se podívat na monitor. Politan tak nemůže pokračovat v akci!
55'
Raspadori se v levé části vápna natahoval po míči a následně upadl, chtěl penaltu.
54'
Koulibalyho zakončení hlavou šlo mimo branku. Teď je ale Sassuolo pod velkým tlakem.
54'
Osimhen napálil z pravé strany před sebou postaveného Ferrariho, od něho se míč odrazil vedle přední tyče.
53'
Manolas vracel hlavou u vzdálenější tyče Mertensův přetažený centr do ohně, ale na hraně vápna si ruce Consigliho našly balón proti Osimhenovi.
52'
Politano a Di Lorenzo vyšachovali dva hráče na pravé straně, ten třetí se ale položil do centru domácích fotbalistů.
52'
Nadvakrát se hosté osvobodili hlavou Chirichese, na zemi ještě zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ale sudí hru nepřerušil.
51'
Mertens tlačil míč pravačkou k zadní tyči a pokus to byl velice dobrý. Nicméně skákající Consigli jej tečoval levou rukou.
49'
Manuel Locatelli (Sassuolo) dostává jako první hráč v zápase kartu, když ve skluzu při souboji o balón zasáhl koleno Osimhena.
49'
Mertensův centr odvrátili hosté hlavou před Osimhenem, následoval ale další nebezpečný míč zleva. Consigli šel do prázdna a zakončení hlavou domácího útočníka zamířilo mimo tři tyče!
48'
Rogério získal míč zpět a rozjel útok středem, nakonec po sklepnutí pod sebe vypálil Locatelli z pravé strany a schovaná střela skončila vedle přední tyče.
46'
Rogério přetlačil na levé straně Di Lorenza, ale střelu křížem chytil Ospina.
46'
V prvním poločase jsme gól neviděli, ale nuda to opravdu nebyla. Největší šanci měl zřejmě Osimhen hned v úvodu, kdy mu brankář Consigli namazal přímo na kopačku, ale následně skokem na svou levou stranu zázrakem napravil obrovské zaváhání. Osimhen si poté ještě vypracoval další příležitosti, například těsně minul šibenici, ale Consigliho zkrátka nepřekonal. Hosté se hlavně v prvních minutách dost hledali a byli horší. Postupem času vyrovnali hru a zhruba během 25. – 35. minuty nepůsobili vůbec špatným dojmem. Nejblíže ke gólu měl z hostující družiny Boga, ale Ospina se nenechal přehodit. Dodejme ještě, že konec poločas už patřil znovu domácím fotbalistům, ale skóre se nezměnilo.
Fauly – 1:4
45+2'
45+1'
Obránce vypíchl míč Hysajovi zprava a je tady konec prvního poločasu.
45'
Zakončení hlavou Koulibalyho z hranice malého vápna přes dva hráče končí nad brankou. Domácí kapitán ještě postřehl teč hlavy soupeře, na rozdíl od rozhodčího. Nicméně uvidíme rozehrávku Consigliho.
45'
Hysaj přeloboval na levé straně bránícího Müldüra, doběhl do vápna, kde jeho centr srazil Ayhan na přední tyč. Roh vezme Politano.
44'
Sudí pustil také souboj Lozana s Locatellim a teď nechává hře celkem plynulost.
43'
Boga měl na pravé straně u vápna proti sobě tři hráče a chtěl je překvapit přehozením brankáře na zadní tyč, Ospina ale levou rukou pod břevnem vyškrábl balón.
42'
Hosté protestují a chtějí penaltu za zákrok Lozana na Traorého v pravé polovině šestnáctky. Rozhodčí však nepíská a vzápětí se při nejbližíšm přerušení hry rozhodl, že se zkrátka pokutový kop kopat nebude.
41'
Solidní centr šajtlí Lozana z levé strany na zadní tyč, kde po souboji Politana s Rogériem nařizuje rozhodčí odkop od hostující branky.
40'
Lozano se dostal zleva na střed, ale přízemní střelu k brankářově pravé tyči dokázal Consigli chytit bez sebemenších potíží.
39'
Müldür v podstatě musel jít na pravé straně do dvou hráčů a o balón přišel.
38'
Na hraně malého vápna vystoupal Consigli nad Osimhena a schoval balón do rukavic.
37'
Proti pravé noze Mertense vyskočila zeď a od hlavy beka skončil balón za brankou, tím pádem roh.
36'
Teď už zazněl hvizd hlavního rozhodčího, jelikož Chiriches podrazil Osimhena na středu a z této pozice se dá skórovat.
35'
Osimhen se dvacet metrů od Consigliho brány otočil kolem beka a podle mínění domácích hráčů byl zasažený do kotníku, sudí Mariani nepíská.
34'
Mertensův centr zleva na kratší tyč se stal kořistí hostů.
33'
Vynikající Consigli vyrazil zakončení z jedničky a druhé vlny přesunem na svou levou stranu, dorážka Politana z pravé části vápna byla sražena obráncem.
33'
Osimhen táhl přečíslení po levé straně, naznačil střelu a posunul si míč na střelu pravačkou na osu hřiště, následovala tvrdá střela těsně nad pravou šibenici z pohledu domácího útočníka!
32'
Müldür natahoval nohu na pravé straně, ale míč skončil v autu. Domácí ale poté ani nepřešli na svou útočnou polovinu.
31'
Hosté nedokázali prověřit Ospinu. Tak či onak – v posledních minutách se Neapol spíše brání.
30'
Müldur si narazil na pravé straně, tím vyřadil ze hry Hysaje. U vzdálenější tyče ale skočil Di Lorenzo rybičku a míč směřoval křížem na roh.
29'
Chiriches naskakoval na centr u přední tyče, Manolas o něm asi nevěděl. Ospina vyboxoval míč do vzduchu a ten nakonec od člena hostujícího mužstva dopadl za branku.
28'
Müldür posunul míč přes dva beky do běhu na pravou stranu a střílený balón Traorého na zadní tyč škrtl Ospina pravou rukou, roh.
27'
V závěru domácí souhry poblíž hostující šestnáctky překopl Mertens branku o více než tři metry.
26'
Koulibaly dostal docela dost místa na levé straně a nahrál na střed těsně před vápno Politanovi, ten mířil z prvního doteku přes hostující obránce a ti pustili míč ke Consiglimu.
25'
Hosté pokazili svou kombinaci přihrávkou zleva na střed na paty Raspadoriho a útočí domácí.
24'
Koulibaly zablokoval střelu z levé strany a hosté ještě viděli údajnou ruku.
23'
Domácí dobře roztáhli hru až na pravou stranu, rozběhnutý Di Lorenzi umístil centr na bližší tyč, ten ale vystihl vybíhající Consigli.
22'
Už takových deset minut nemuseli pánové Consigli a Ospina zasahovat. Obraz hry je čím dál horší.
21'
Hosté právě navštívili svou útočnou polovinu, ale Neapol je pohyblivá v obraně.
20'
Zajímavý balón na přední tyč, ten se poté odrazil od Di Lorenzovy hlavy na střed pro Manolase do druhé vlny, vzápětí jej hosté odkopli z vápna a bylo to ještě s tečí někoho z domácích fotbalistů.
20'
Mertens se nedostal k centru zprava, obránce natáhl nohu. Nicméně Belgičan ještě bude kopat roh.
18'
Koulibaly našel Hysaje na levé straně, ten se zbavil Müldüra, první centr zablokoval bek, následně si dal Consigli pozor na padající balón a lapil jej do koše.
17'
Mertens se snažil presovat a hosté museli hrát přes pravou stranu až přišli o balón.
16'
Domácí rozehrávají u svého vápna, Koulibaly s Ospinou nikam nepospíchají.
15'
Jelikož se hraje tento zápas bez diváků, tak je slyšet úplně všechno. Vzhledem k tomu, že Itálie dost možná zažívá druhou vlnu pandemie, tak jsou stadiony liduprázdné.
14'
Mertens znovu zkoušel centr zprava na vzdálenější tyč, kde měl Consigli proti sobě Osimhena, ale chytil balón, padl na zem. Otázkou zůstává, jestli to nebyl faul na brankáře, ale to už není podstatné, jelikož Neapol neskórovala.
13'
Domácí zvolili postupný útok po levé straně, ale hosté se velice dobře brání a stíhají přistupovat k modrým.
12'
Neapol diktuje tempo zápasu, je aktivnější, to Sassuolo ještě ani nevystřelilo na Ospinu.
11'
Pane jo, to byla hrubice! Consigli namazal při rozehrávce a poslal míč přímo Osimhenovi, ten si jej přehodil na pravačku, načež hostující brankář možná až zázračně skokem ze svého pohledu na levou stranu napravil svou chybu.
10'
Osimhen ukázal Mertensovi, že to myslel dobře při centru zprava na zadní tyč, tam ale domácí útočník nedosáhl na balón.
10'
Lozano se otočil kolem beka na levé straně, ale nevyšla mu přihrávka k bližší tyči.
9'
Rozhodčí Mariani odpískal zřejmě první faul zápasu, Mertens se omluvil Locatellimu.
8'
Raspadori seběhl na levou stranu, ale proti poslednímu obránci Koulibalymu jej zradil první dotek.
7'
Di Lorenzo propadl v souboji jeden na jednoho, ale nahrávka zleva propadla malým vápnem domácího celku.
6'
Manolasovi se u pravé lajny rozeběhl Mertens, ale toho hostující defenziva zdvojila.
5'
Hysaj centroval pravačkou zleva pouze na hlavu beka a domácí to musí zkusit znovu až od Ospiny.
4'
To nebyla vůbec špatná střela! Po posunutí balónu ze středu na pravou stranu si jej Mertens hodil kolem beka a zakončil o fous vedle vzdálenější tyče.
3'
Neapol zrychlila hru nahrávkou na pravou stranu, ale balón jenom odskočil od Osimhena, ten si jej nedokázal zpracovat.
2'
Ayhan hasí svou chybu faulem, domácí rozehrávají nakrátko.
2'
Koulibaly vystoupil, ale hosté ještě stačili přihrát křížem na levou stranu a již takovou minutu nepůjčili domácím fotbalistům balón.
1'
Neapol rozehrála, nastoupila v modrém, zatímco soupeř v zeleném.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj – Ruiz, Bakayoko – Lozano, Politano, D. Mertens – Osimhen.
Náhradníci: Meret, Contini – Nikola Maksimović, Ghoulam, Elmas, Petagna, Malcuit, Rui, P. Zieliński, Lobotka, Rrahmani, Demme.

US Sassuolo Calcio: Consigli – K. Ayhan, Chiricheş, G. M. Ferrari, Rogério – Maxime López, Locatelli – Müldür, Traorè, Boga – Raspadori.
Náhradníci: Vitale, Turati, Pegolo – Marlon, Bourabia, Defrel, Peluso, Piccinini, Steau, Kiriakopoulos, Obiang.

Rozhodčí: Mariani – Di Iorio, Scatragli.
Neapol před letošní sezonou opustil španělský útočník Callejón, který odešel do Fiorentiny. Stejně tak brazilský obránce Allan, jenž zamířil do Evertonu či Řek Karnezis, jenž už působí ve francouzském Lille. Co se týče hostujícího mužstva, tak dnes se můžeme těšit na Slováka Lukáše Haraslína. Tento zápas bude pikantní hlavně pro rumunského beka Vlada Chirichese, který hrál za Neapol hned čtyři sezony (bilance 32 zápasů, tři vstřelené branky), ale momentálně již dva roky obléká dres Sassuola.
Do Neapole dnes zavítá Sassuolo, tedy osmý celek uplynulého ročníku Serie A, který v konečném účtování skončil o jedenáct bodů za domácím celkem. Hosté zatím v úvodu letošní sezony z pěti duelů třikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Nutno podotknout, že zatím při vší úctě nenarazili na žádný tým, který by byl před sezonou pasovaný na možného účastníka evropských pohárů. Posuďte sami – postupně Cagliari, Spezia, Crotone, Boloňa a FC Turín. Zejména utkání o posledním víkendu proti Turínu bylo pořádně bláznivé. Soupeř vedl 3:1, ale Sassolu se povedlo vyrovnat Chirichesem a Caputem během dvou minut, a sice v 84. respektive 85. minutě.
Neapol jde do dnešního duelu jako favorit. Po sedmém místě v minulé sezoně nezačala tento ročník nejvyšší italské soutěže vůbec špatně. Z pěti duelů prohrála pouze proti Juventusu, a to kontumačně. Jinými slovy řečeno – Neapol v Serii A v letošní sezoně ještě nikdo na hřišti neporazil. A důvody kontumace duelu na půdě Juventusu? Ještě před rokem nepředstavitelné. Zielinski a Elmas byli pozitivně testovaní na koronavir a jak uvádí server iDnes, tak úřady zakázaly Neapoli odcestovat na zápas. Pro italský svaz to ani tak nebyl relevantní důvod. Dle regulí totiž může totiž utkání být odloženo pouze, když v jednom mužstvu bude mít koronavir deset hráčů, anebo trenérovi zbyde k dispozici pro daný duel méně než třináct fotbalistů. Neapol se proti kontumaci odvolala. Do toho jí byl ještě stržený bod, takže momentálně oficiálně domácí tým nasbíral v letošní sezoně 11 bodů.
Jednačtyřicetiletý Gennaro Gattuso startuje na neapolské lavičce svou druhou sezonu. V Serii A vedl mj. také AC Milán, kde strávil většinu své hráčské kariéry. Trenérem Neapole se stal loni v prosinci, kdy nahradil Carla Ancelottiho. Pod mistrem světa 2006 vyhrála Neapol Italský pohár, když ve finále porazila Juventus na penalty. Probojovala se také do základní skupiny Evropské ligy. Nicméně v uplynulé sezoně si zahrála dokonce osmifinále Ligy mistrů. V osmifinále vypadla proti Barceloně.
Vzájemné zápasy
NEA - SAS 2:0
SAS – NEA 1:2
SAS – NEA 1:1
NEA - SAS 2.0
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu šestého kola italské Serie A, ve kterém se střetnou SSC Neapol a U Sassuolo Calcio. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62