Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Spezia - 6. ledna 2021   18:00

Neapol
58' Petagna (Di Lorenzo)
1:2
(0:0)
Spezia
68' N'Zola   • 81' Pobega
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Rui – Ruiz (83. F. Llorente), Bakayoko (76. Elmas) – Lozano, P. Zieliński (76. Lobotka), L. Insigne (C) – Politano (53. Petagna).
Mariani – Bresmes, Margani
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Spezia
Provedel – Vignali, Terzi (C), Ismajli, Marchizza (90. Ramos) – Maggiore (90. Saponara), Agoumé, Deiola (46. Pobega) – Agudelo (46. E. Gyasi), N'Zola, Farias (79. Erlić).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:16.
Je dobojováno a my byli svědky velkého překvapení. Domácí Neapol se sice v 58. minutě dostala do vedení, když se zblízka prosadil Andrea Petagna, jenže o deset minut později se k penaltě za faul na Pobegu postavil Mbala N'Zola a dokázal srovnat. Když byl ale v 77. minutě vyloučen hostující Ismajli, vypadalo to, že by Neapol mohla nakonec dotáhnout zápas do vítězného konce. Dopadlo to ale přesně naopak, protože v 81.minutě se na správném místě objevil Tommaso Pobega a z malého vápna dorazil N'Zolův pokus do tyče. Spezia pak i v deseti tento náskok udržela a připsala si velmi cenné tři body. Má jich 14 a je na 16. místě, Neapoli patří s 28 body páté místo.
90+6'
90+5'
Ještě jeden nápor domácích, zblokovaná střela, míč nakonec doskákal mimo hrací plochu a je tu odkop od Provedelovy branky.
90+4'
Llorente mohl zakončovat a třeba srovnat, jenže měl v úmyslu přenechat míč svému spoluhráči, který byl podle něj v lepší pozici, jenže následoval pouze rázný odkop hostující obrany.
90+3'
Konstantinos Manolas fauloval Gyasiho a za zákrok byl potrestán žlutou kartou.
90+2'
Ospina neztrácí čas a ihned rozehrává až k půlce. Neapol pospíchá.
90+1'
Spezia drží míč na útočné polovině, tohle hostům bohatě stačí.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Juan Ramos.
90'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Riccardo Saponara.
89'
Vyrovnat mohl Eljif Elmas, který byl ve vápně zcela volný, jenže přihrávku do dobré pozice doslova zazdil, když vystřelil nad!
88'
Další žlutá karta, tentokrát pro hosty. Obdržel ji Claudio Terzi.
87'
Žlutí se i na straně neapolských, za faul u půlky byl potrestán Giovanni Di Lorenzo.
86'
Neapol rozehrála rohový kop, Provedel centr vyboxoval a poté dokázal zakročit i proti Lozanově pokusu o dorážku.
85'
Gyasi chránil míč u rohového praporku a několik vteřin držel hned dva protivníky v šachu.
84'
Provedel vyboxoval centr z levého křídla, navíc se na něj pískal útočný faul.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Fernando Llorente.
83'
Rázem musí pospíchat Neapol, moc se ale domácím směrem kupředu nedaří.
82'
Na opačné straně zakončoval Rui, Provedel ale zvládl vytáhnout jistý zákrok.
81'
Spezia právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. Po dlouhém nákopu po rozehrávce přímého kopu se do vápna probil N'Zola a jeho píchnutí špičkou kopačky skončilo na tyči. Míč se odrazil na malé vápno, kde dobíhal TOMMASO POBEGA a zblízka hravě doklepl – 1:2!
81'
Pro tuto chvíli je ale vše zastaveno pro nedovolený zákrok na Gyasiho. Spezia se nikam nežene.
80'
Neapol začíná krátkou přesilovku a hned se tlačí do útoku.
79'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Martin Erlić.
77'
Je tu problém pro hostující tým. Ardian Ismaili totiž fauloval ve výskoku Petagnu a za loket dostal žlutou kartu. No a jelikož to byla jeho druhá, následovala i ta červená.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Stanislav Lobotka.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Eljif Elmas.
75'
Centr z levé strany, na míč si naskakoval Petagna, nakonec se ale mával ofsajd. Zakončení šlo navíc nad branku.
74'
Neapol se po útlumu probouzí a začíná před pokutovým územím budovat nápor.
72'
Další žlutá karta pro hostující tým, tentokrát si ji za faul prohlédl Giulio Maggiore.
71'
Výpad pravou stranou byl zastaven pomezním sudím – mával se ofsajd.
70'
A jak to tak vypadá, tak vyrovnávací gól hosty hodně nabudil a Spezia se opětovně cpe do prostor u pokutového území.
68'
Po kontrole videa a potvrzení pokutového kopu si míč nachystal MBALA N'ZOLA, dal si krátký rozběh a poté poslal střelu na opačnou stranu, než si vybral brankář Ospina – 1:1.
66'
Penalta pro Spezii! Po průniku do vápna se Pobega dostal do kontaktu s dvěma protivníky, upadl a rozhodčí neváhal ani okamžik!
65'
Hostující Tommaso Pobega fauloval Di Lorenza a za zákrok byl potrestán žlutou kartou.
63'
Hra hostujícího celku se přitvrdila, Neapol z toho má standardní situace a mírný tlak.
61'
Žlutou kartou za potažení unikajícího protihráče byl potrestán hostující Ardian Ismajli.
60'
Rázem tak mají hosté o to více práce, pokud nechtějí odjíždět s prázdnou. Dá se čekat zvýšená útočná šinnost Spezie.
58'
Neapol právě vstřelila branku!
No a nakonec z toho byl vedoucí gól domácích! Ti se s míčem dostali do vápna, Di Lorenzo se uvolnil a poslal po zemi přihrávku na první tyč, kde se přes Terziho dostal k zakončení ANDREA PETAGNA a po zemi uklidil míč za brankovou čáru – 1:0.
57'
Ospina se hlasitě vyjádřil k práci obránců, kteří na něj pustili nepříjemnou střelu po zemi. Pak už ale rychle rozehrál.
57'
Menší zmatky na hrací ploše, oba celky teď mají docela problém s kombinací.
55'
Centr z přímého kopa přilétl před branku Spezie, obrana host měla zase plno práce, zvládla si poradit.
53'
Krátký tlak před Provedelem, oba střelecké pokusy z vápna byly zblokovány.
53'
Petagna se hned probil do zakončení, střelu zblízka ale poslal přesně do Provedela.
53'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Andrea Petagna.
52'
Změnit to chtěl Lozano, ke kterému se dostala přihrávka na střed, jeho střela po zemi však Provedela až tak moc nevystrašila.
50'
Spezia je rozhodně aktivnější, než tomu bylo před přestávkou, Neapol je navíc jakoby ještě myšlenkami v šatně.
48'
Ospina zaváhal při rozehrávce z vlastního vápna a málem toho využil N'Zola. Jenže jeho zakončení šlo vedle branky.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Tommaso Pobega.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Emmanuel Gyasi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli velkou převahu neapolských, jenže stále bez gólového vyjádření. Jednou sice domácí dostali míč do branky, nicméně Lozanovo zakončení přišlo z těsného ofsajdu. Další šance vychytal pozorný Provedel, nebo střely končily mimo. Spezia toho směrem kupředu mnoho nepředvedla, Ospinu hosté prakticky neohrozili a tak se do kabin odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Po akci levou stranou přišel centr do pokutového území hostů, kde si seběhl Politano, jeho střela z první ale letěla vysoko nad branku.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
43'
Spezia chce poločas dohrát bez úhony, rozehrává aut na vlastní polovině a nikam s tím nepospíchá.
41'
Takřka házenkářské obléhání pokutového území Spezie, jenže bez jakéhokoliv centru do šestnáctky.
40'
Těsný ofsajd hostů, Manolas dobře zareagoval na situaci a vystavil N'Zolu do nedovoleného postavení.
38'
Samotná standardní situace už nebezpečná nebyla, Spezia se bez potíží osvobodila.
37'
Tohle volalo po gólu! Zieliński po zemi vysunul nabíhajícího Insigneho, ten volil zakončení z běhu, střelu na zadní tyč ale Provedel vyškrábl na roh!
36'
Po tomto rozehrání střílel z dálky Agoumé, pokus z první se ale stočil velký kus od Ospinovy branky.
35'
Marchizza předvedl přetažený centr až za zadní tyč, zakončení nepřišlo, hosté ale mají ještě jeden roh.
35'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu a po Di Lorenzově obranném zákroku má Spezia rohový kop.
34'
Lozano neprošel po pravé straně, ubránil jej Ismajli a je z toho pouze odkop od Provedelovy branky.
32'
Nekonec z toho byly rohy hned dva, oba Zielińskiho centry obrana Spezie odvrátila. U jedné z akcí sice Ruiz reklamoval, že byl stažen za dres, rozhodčí ale penaltu pískat nehodlal.
31'
Změnit se to může po rohovém kopu, u praporku je nachystán Piotr Zieliński.
30'
Vypadá to, že Neapol ztratila trochu rychlosti, v posledních akcích naráží na dobře postavenou obranu hostů.
28'
Je to teď fotbal na jednu branku, nicméně bez přesného zakončení neapolských.
26'
O chvíli později už domácí dostali míč do sítě, když Provedel pouze vyrazil Lozanovu střelu nad sebe a míč poté spadl za brankovou čáru, nicméně zakončující hráč byl v těsném ofsajdu!
25'
Po táhlém pasu do šestnáctky a sklepnutí na Lozana měli domácí další šanci. Lozano se snažil rychle otočit a ještě najít Ruize, Provedel mu ale skočil pod nohy a akci ukončil.
23'
Insignemu odskočil míč od kopaček, akce Neapole tak skončila ještě před šestnáctkou.
21'
Politano je zpět ve hře, a hned se předvedl rychlým sprintem a seběhnutím si na střed. Jeho následná střela prosvištěla nad břevnem.
20'
Velká malá domů a Provedela, ten si v poklidu zpracoval a už si vybírá, na koho pošlo táhlý nákop.
19'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku probíhá Politanovo ošetřování pravé holeně. Na nohy se mu zatím moc nechce...
18'
Prevedelův dlouhý odkop skončil u hráčů Neapole, domácí už rozjíždí další postupnou akci.
16'
Hosté se po pomalejším úvodu začínají více osmělovat, zatím ale nemají dost prostoru pro pořádné zakončení.
14'
Po rozehrání přišla střela z levé strany, míč se sklouzl po mokrém trávníku, Provedel si ale zvládl poradit.
13'
Neapol pokračuje v náporu, opět zakončoval Insigne, obrana hostů jeho ránu po zemi srazila na roh.
12'
Obrovská chyba gólmana Provedela nabídla Neapoli šanci na otevření skóre, brankář Spezie ale své zaváhání odčinil, když vyrazil Insigneho střelu. S dorážkou mu pomohl obránce a konečná střela, opět od Insigneho skončila nad!
11'
No a výpad byl zakončen střelou Mbaly N'Zoly z hranice šestnáctky, byla však zablokována.
10'
Ze standardní situace nic nebylo, domácí se osvobodili, už se ale Spezia zase snaží přejít do útoku.
9'
Agudelo se prosmýkl pravou stranou do pokutového území a už se šteloval ke střele, když k němu na poslední chvíli přistoupil Maksimović a uklidil míč na roh.
8'
Hostující Farias byl přistrčen Di Lorenzem, rozhodčí ale zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.
7'
Tentokrát domácí nevymysleli nic, co by mohlo znamenat šanci, Spezia jde do protiútoku.
6'
Po kombinaci u šestnáctky zakončoval ze střední vzdálenosti Bakayoko, jeho ránu gólman Provedel vyrazil na roh.
5'
Ten už pro branku Ivana Provedela nebezpečný nebyl, Spezia se konečně na delší časový úsek osvobozuje.
4'
Na pravé straně si naběhl Politano a po seběhnutí na střed technicky vystřelil. Jeho pokus byl sražen a následovat bude další rohový kop.
3'
Centr z pravé strany, hosté na malém vápně odvrátili dobrou hlavičkou. Za Neapol nyní vhazuje Mário Rui.
2'
Neapol pokračovala v útočení a měla k dispozici rohový kop. Ten obrana Spezie horkotěžko odvrátila, nicméně nebezpečí pro hosty stále trvá.
1'
Hned v úvodu unikl po pravé straně Lozano a po zemi naservíroval přihrávku na Insigneho. Ten v plném běhu nezasáhl míč podle svých představ a zakončil mimo.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Rui – Ruiz, Bakayoko – Lozano, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Politano.
Náhradníci: Meret, Contini – Cioffi, Lobotka, F. Llorente, Rrahmani, Hysaj, Elmas, Petagna, Ghoulam.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Terzi (C), Ismajli, Marchizza – Maggiore, Agoumé, Deiola – Agudelo, N'Zola, Farias.
Náhradníci: Krapikas, Rafael – E. Gyasi, Sena, Erlić, Ferrer, Ramos, Dell'Orco, Piccoli, Pobega, Saponara.

Rozhodčí: Mariani – Bresmes, Margani.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Diego Armando Maradona začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude Maurizio Mariano, kterému budou na pomezí asistovat Marco Bresmes a Damiano Margani.
ASD Spezia Calcio 2008

Hosté jsou na tom v tabulce o hodně hůře, na 18. místě mají pouhých 11 bodů a na poslední místo tak mají pouze dvoubodový náskok. Na výhru už Spezia čeká plných osm utkání a v této neveselé sérii pouze třikrát remizovala, jinak pět zápasů prohrála. Stalo se tak i v posledním utkání na domácím stadionu proti Hellasu Verona. Tento duel rozhodla pouze jediná trefa, za hosty se prosadil Zaccagni a zařídil export bodů pro hosty.

SSC Neapol

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se ziskem 28 bodů a pouhou dvoubodovou ztrátou na třetí AS Řím. Neapol dala v minulém kole zapomenout na nevýrazné výkony z posledních dní a třízápasové čekání na výhru a na půdě Cagliari vyhrála vysoko 4:1. Domácí João Pedro sice dokázal zareagovat na gól Zielińskiho, nicméně ten chvíli po vyrovnávací trefě zaznamenal svůj druhý úspěch a výhru neapolských poté potvrdili Lozano a z penalty Insigne.

Neapol – Sampdoria 2:1
Inter Milán – Neapol 1:0
Lazio – Neapol 2:0
Neapol – Turín 1:1
Cagliari – Neapol 1:4
Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy SSC Neapol a ASD Spezia Calcio 2008.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62