Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Verona - 4. října 2020   15:00

Sepe – Laurini (63. Darmian), Dermaku, Alves (C), Gi. Pezzella – Kurtić (74. Grassi), Brugman, Hernani (63. Gagliolo) – Kucka – Karamoh (63. Cornelius), Gervinho.
Giua – Colarossi, Tardino
Stadio Ennio Tardini, Parma
Verona
Silvestri – Çetin (86. Tupta), Günter, Lovato (45. Lazović) – Faraoni (C), Tameze, Ilić, Dimarco – Barák (58. Salcedo), Zaccagni (58. Colley) – Favilli.

Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo pouze jednu branku, o kterou se už po necelých dvaceti vteřinách hry postaral domácí Kurtić. Druhý poločas nabídl celkem vyrovnanou podívanou, ve které jsme se dočkali několika slibných šancí, avšak žádné další branky jsme se již nedočkali. Parma upustila ze své pasivní hry, ve druhém dějství byla o něco nebezpečnější. Hellas se v závěru pokoušel o případné vyrovnání, dnes mu to ale prostě nevyšlo.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:18.
90+3'
90+2'
Salcedo to zkoušel vzít středem hrací plochy, kde ovšem číhala smečka protihráčů. Hellas se přesto dostal k centru, který v roli posledního hráče odvracel Alves.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce zápasu tak moc času nezbývá. Zcela určitě se ještě dočkáme nastaveného času.
88'
Tady moc nescházelo! Na padající míč si totiž počkal Günter, který okamžitě hlavičkoval směrem na domácí branku, nicméně Sepe předvedl reflexivní zákrok.
87'
Na útočné polovině si o nahrávku řekl Ilić, který ihned přenechal do běhu na Salceda, jehož centr skončil na protihráči. Verona si vyzkouší další rohový kop.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mert Çetin, přichází Ľubomír Tupta.
86'
Za hranicí pokutového území měl trestuhodně příliš prostoru domácí Brugman, který ovšem pálil přímo doprostřed branky. Silvestri s tímto pokusem poradil.
85'
Pezzella nakonec podél autové lajny rozehrál směrem na Gagliola, který si ovšem poté neporozuměl s Kuckou. Posledně jmenovaný nahrával do země nikoho.
84'
Po autovém vhazování šel nedovoleným způsobem do souboje hostující Faraoni, který si pomohl spíše takticky. Parma nebude s rozehrávkou nikam spěchat.
79'
Na opačné straně si hráči Parmy vyzkoušeli další rohový kop, tentokráte z levé strany. Do vzduchu se vyhoupl Cornelius, jehož hlavička putovala vedle branky.
78'
Nyní nebyl daleko od vyrovnávací trefy hostující Favilli, který ovšem nedokázal prudkou nabídku přetavit ve střelecký pokus. Míč mu totiž proskákal vedle nohou.
77'
Nyní hostující Dimarco zahrával zajímavou standardku, díky které poslal do pokutového území kroucený centr, na který si nabíhala hned čtveřice hladových kolegů.
76'
Konečně jsme se dočkali střeleckého pokusu, tentokráte to na sebe vzal Kucka, jehož sympatická rána levačkou nebyla přesná. Silvestri nemusel zasahovat.
75'
Kombinaci totiž dokázal narušit dotírající Brugman, který si počkal na náběh rychlonohého Gervinha, před kterým se jako první dostal k míči pozorný brankář Hellasu.
74'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Alberto Grassi.
73'
Do rozehrávky se navíc zapojil také brankář Silvestri, který pouze navázal na své spoluhráče. Na pomoc mu přispěchal Günter, jenž ale nerozehrál nejpřesněji.
72'
Verona raději přetočila hru směrem na levou stranu, kde měl Dimarco cestu vpřed zablokovanou. Hellas tak musel opět otáčet hru, o nahrávku si řekl Salcedo.
71'
Sepe si ovšem počínal hodně důrazně, neboť doslova povalil na zem i robustního spoluhráče Alvese. Na nic vážného to nevypadá, bude se znovu vykopávat.
70'
K hranici pokutového území si to namířil hostující Faraoni, který se snažil na zadní tyči najít hned dvojici spoluhráčů. Včas se z branky vydal domácí brankář.
69'
Dánský vytáhlý útočník nakonec musel za postranní lajnu, Parma bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Pokračovat se bude rozehrávkou v podání Hellasu Verona.
68'
Po hlavičkovém souboji se na zemi v bolestech ocitl střídající Cornelius, ke kterému se okamžitě seběhl také lékařský personál, jenž si vzal hráče do péče.
67'
Po delší době přišel na řadu další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany Verony. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny, zřejmě to bude nakrátko po zemi.
66'
Žlutou kartu dostává Federico Dimarco (Hellas Verona FC).
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Andreas Cornelius.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Matteo Darmian.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Riccardo Gagliolo.
61'
Máme za sebou přesnou hodinu hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Parma i nadále drží hubené vedení, navíc je ve druhém dějství o poznání aktivnější.
60'
Střídající Salcedo se okamžitě po svém příchodu zapojil do ofenzivního výpadu, při kterém se Hellasu povedlo roztáhnout hru, což bylo tak nějak všechno.
59'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí domácí Brugman, jehož pokus ovšem vystoupal výrazně nad hostující branku. Silvestri tak bude moci rozehrávat od branky.
58'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Eddie Salcedo.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Ebrima Colley.
57'
Parma tak měla možnost rozehrát rohový kop z pravé strany, avšak žádné nebezpečí z toho nakonec nebylo. Domácí celek se přesto udržel na druhé straně.
56'
Na druhé straně pro změnu sympaticky zakončoval Kurtić, který to zkoušel dělovkou ke vzdálenější brankové konstrukci, kam se včas dostal brankář Silvestri.
55'
Po delší době zákrok pro domácího brankáře Sepeho, kterému se povedlo zneškodnit tvrdé zakončení z kopačky Zaccagniho. Ten mířil pouze doprostřed branky.
54'
Na útočnou polovinu se vzápětí vydal hostující Ilić, kterému se povedlo na pravém křídle najít zcela osamoceného Faraoniho, jehož centr odvracel Pezzella.
53'
Do pokutového území si to namířil Gervinho, který se manévrem pokoušel zbavit bránícího Güntera, jenž zakročil špičkou kopačky. Parma si vyzkouší rohový kop.
52'
Vypadalo to na další faul, neboť si jeden z domácích pomohl v souboji rukou v obličeji. Sudí to zřejmě nepostřehl, možná i proto nechal pokračovat ve hře.
51'
Dalším nedovoleným zákrokem se pro změnu prezentoval hostující Faraoni, který na pravé straně fauloval Brugmana. Parma zahrává zkrácený roh.
50'
Jenomže příliš agresivním způsobem šel do souboje o míč hostující Dimarco, který celkem zbytečným faulem poslal k zemi Hernaniho. Standardka pro Parmu.
49'
Nakonec se míč snesl pouze za postranní lajny, logicky tak z toho bylo autové vhazování. K jeho provedení se postavil Laurini, kterému se povedlo najít Kurtiće.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný nákop z kopačky hostujícího Cetina, který se pokoušel na druhé straně najít Baráka, což se nepovedlo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Parma se totiž dokázala prosadit hned z první útočné akce, což jí dalo klid na kopačky. Paradoxně inkasovaná branka nakopla Veronu, která měla po zbytek poločasu více ze hry, jenomže neustále narážela na pozornou obranu soupeře. Domácí se totiž zatáhli do defenzivní činnosti, díky které se pokoušeli startovat do rychlých protiútoků.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Darko Lazović.
45'
Kurtićova zablokovaná rána doskákala kousek vedle branky!
44'
Rychlá souhra u pokutového území nakonec měla nabídnout průnikovou nahrávku na naběhnuvšího Gervinha, který prudkou nahrávku již dopředu vzdal.
42'
Sepeho další odkop velice přesně našel nohu Kurtiće, který se ještě snažil z jedničky přeposlat na vedle stojícího Burgmana, jenž pro změnu raději uklidnil hru.
40'
V pokutovém území se posadil na zadek hostující Favili, o faul se ale v žádném případě nejednalo. Parma akci znovu uspěchala, Karamoh se na kolegy zlobí.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Na zteč se vydal také Tameze, který ovšem ještě zkoušel dále kombinovat. Nakonec si do šestnáctky seběhl obránce Dimarco, který ovšem na balón nedosáhl.
37'
Hlavní sudí znovu pískl do své píšťalky, tentokráte si všiml nedovoleného počínání Faviliho. Parma rozehrála urychleně, pas se ovšem snesl pouze za lajnu.
36'
Faraoni si pro změnu přichystal centr pravou nohou, který nejprve nevypadal vůbec špatně, avšak v pokutovém území přesto nikdo z kolegů nedosáhl.
35'
Daleko se s míčem nedostal ani Faraoni, kterému míč utekl daleko od kopačky a zastavil se pouze o reklamní banner. Vhazování se tak ujme domácí Pezzella.
34'
Sepe před dotírající dvojicí protihráčů raději vyzkoušel další vysoký odkop na druhou stranu, kde se do vzduchu dostával Gervinho, který se ovšem neprosadil.
33'
Po dalším prudkém odkopu uspěl v souboji u středového kruhu hostující Ilić, který si nevěřil na nahrávku na Faraoniho, místo které oslovil brankáře Silvestriho.
32'
Nakonec se nejednalo o vůbec špatnou rozehrávku, avšak žádné ohrožení branky Sepeho neproběhlo. Jako poslední se míče dotkl Faraoni, bude se odkopávat.
31'
Vracející se Dermaku zasáhl nohu protihráče, který se tak ocitl na zeleném pažitu. Hlavní sudí byl i tentokráte pozorný, rozehrávky standardky se ujme Dimarco.
30'
Míč se nakonec stočil výrazně vedle branky, Silvestri tak nemusel vůbec zasahovat. Ba naopak posléze rozehrával po zemi na Güntera, který vyvezl balón.
29'
Hodně času měl na rozehrávku domácí brankář Sepe, který posílal míč ke středovému kruhu. Tam se dokázal prosadit Kucka, po jehož nahrávce pálil vedle Gervinho.
24'
Do protiútoku se tak pokoušel vyrazit Hernani, který ovšem neustál souboj s gravitací a skončil na trávníku. Rychlý kontr Hellasu pro změnu nabídl střelu vedle.
23'
Verona je i nadále na polovině soupeře, nicméně předchozí rohový kop se jí zrovna nepovedl. Dimarco tak přenášel hru na pravou stranu, kde chyboval Faraoni.
22'
Nyní musel místo brankáře Sepeho zasahovat jeden z domácích obránců, kterému se povedlo odhlavičkovat střelu mířící do domácí branky.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu, Parma stále vede o jednu branku. Hosté jsou výrazně aktivnější, avšak jim chybí větší klid u pokutového území.
20'
Žlutou kartu dostává Bruno Alves (Parma Calcio 1913).
20'
Avizovaný volný kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, navíc se po delší době k míči podíval také brankář Silvestri, který předvedl nesmírně přesný odkop.
19'
Hellas tak přešel na vlastní polovinu, odkud to po levém křídle vzal na sebe Zaccagni. Toho nedovoleně zastavil vracející se Hernani, který přichystal standardku.
18'
Domácí se opět ubránili centru do pokutového území, který se snesl přímo na hlavu pozorného Alvese. Domácí kapitán prudce odehrál balón do bezpečí.
17'
A ten nebyl vůbec špatný. Na přední tyči se k hlavičce protlačil Faraoni, který dost možná ještě trefil protihráče, od kterého se míč nebezpečně snesl k tyči.
16'
Do útočného výpadu se zapojil také Barák, který chtěl po převzetí nahrávky centrovat do pokutového území, kde jeho nabídku blokoval Alves. Další roh pro Hellas.
15'
Verona je v posledních minutách výrazně aktivnější, nyní měla možnost vhazovat od pravé autové lajny. Obránce Cetin raději vhazoval směrem vzad.
14'
Průnikovou nahrávku vypustil ze své nohy hostující Dimarco, který ovšem narazil do dobře postaveného Dermaka. Vzápětí se po faulu ocitl na trávníku Kucka.
13'
Od vlastní branky mohl rozehrávat Silvestri, který si u postranní lajny vybral zcela osamoceného Lovata, jenž přeposlal ke středovému kruhu na volného Baráka.
12'
Na hranici ofsajdu si do vyložené šance dokázal seběhnout Favili, který tvrdou ránou levou nohou napálil pouze Sepeho. I tak se jednalo o těsný ofsajd Hellasu.
11'
K prvnímu odkopu od své branky se pro změnu postavil domácí Sepe, který na opačné polovině zkoušel najít Karamoha, jenomže k míči se včas dostal Lovato.
10'
Sympatickým způsobem to zkoušel domácí Brugman, který se vydal mezi smečku hladových protihráčů, proti které neuspěl. Čistě totiž zasahoval středopolař Ilić.
9'
Hellas se posléze vydal na vlastní polovinu, kde se Tamezemu povedlo u postranní lajny najít Faraoniho, jehož zpětná předávka našla pouze nohu protihráče.
8'
Také hostující celek měl k dispozici úvodní rohový kop, který se snášel na přední tyč. Tam se povedlo zakročit Kurtićovi, který z jedničky odvracel do zámezí.
7'
Parma zahrávala rohový kop z levé strany, který byl rozehrán nakrátko. Posléze jsme přesto sledovali vzdušnou nabídku, které ovšem předcházel útočný faul.
6'
K další zajímavé ráně se pro změnu dostal domácí Karamoh, který si uvnitř pokutového území přichystal míč na levou nohu, avšak poté zakončil kousek vedle.
5'
Posléze se za domácí obranu dostával Faraoni, který se ovšem nacházel pouze v ofsajdu. Pomezní sudí byl hodně pozorný, ofsajd nabídl i opakovaný záběr.
4'
Obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Dermaku, který před napadajícím Favilim raději odkopával do zámezí. Vhazovat tak bude moci zadák Dimarco.
3'
Tak to je hodně nečekaný úvod zápasu, hned úvodní šance totiž skončila vstřelenou brankou. Verona tak začátek prospala, do konce však zbývá hodně času.
1'
Parma právě vstřelila branku!
Tak to bylo velice rychlé, po necelých dvaceti vteřinách hry se Parma dostává do vedení! Sledovali jsme nákop na pravou stranu, kam se vrh rychlonohý Karamoh. Ten v pokutovém území ještě počkal na náběh JASMINA KURTIČE, před kterým číhala prázdná branka Hellasu Verony.
1'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Laurini, Dermaku, Alves (C), Gi. Pezzella – Kurtić, Brugman, Hernani – Kucka – Karamoh, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Darmian, Ricci, Sprocati, Inglese, Dezi, Balogh, Grassi, Cornelius, Gagliolo, Adorante, Valenti.

Hellas Verona FC: Silvestri – Çetin, Günter, Lovato – Faraoni (C), Tameze, Ilić, Dimarco – Barák, Zaccagni – Favilli.
Náhradníci: Pandur, A. Berardi – Rüegg, Tupta, Udogie, Salcedo, Colley, Terracciano, Lazović, Lucas Felippe, Calabrese, Vieira.

Rozhodčí: Giua – Colarossi, Tardino.
Hellas Verona FC

Na opačné straně stojí Verona, která prožívá naprosto odlišný vstup do letošního ročníku. Hellasu se povedlo v obou předešlých duelech naplno bodovat, což mu zajistilo průběžnou šestou pozici. Verona se tak řadí mezi pětici celků, kterým se povedlo v prvních dvou duelech pokaždé zvítězit. Hostující tým tohoto zápasu nejprve šokoval v prvním kole, kdy se mu na domácím stadionu povedlo porazit římský AS, a to přesvědčivým výsledkem 3:0. Mnohem vyrovnanější podívanou poté přinesl duel s trápícím se Udinese, tentokráte se "diváci" dočkali pouze jedné branky, která ovšem stačila na tři body.
Parma Calcio 1913

Fotbalisté Parmy mají za sebou dva duely, ve kterých se jim nepovedlo ani jednou bodovat, což stačí na předposlední pozici tabulky. Tato pozice však není nikterak kritická, italská nejvyšší soutěž totiž má za sebou první kola. Parma v rámci úvodního hracího kola změřila síly s Neapolí, se kterou dokonce hrála na domácím stadionu, kde ovšem prohrála výsledkem 0:2. Hned pět branek poté nabídl souboj s Bolognou, nicméně Parma si nakonec odvezla porážku poměrem 1:4. Parmě se tak zatím nepovedlo navázat na povedené výkony z loňského ročníku, zároveň stále čeká na první bod.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Parma Calcio 1913 a Hellas Verona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62