Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Spezia - 6. února 2021   15:00

Sassuolo
25' Caputo (Obiang)
1:2
(1:1)
Spezia
39' Erlić  (Bastoni) • 78' E. Gyasi  (Ismajli)
Sassuolo
Consigli (C) – Müldür, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Obiang (82. Magnanelli), Locatelli – Traorè (64. Defrel), Djuričić (64. D. Berardi), Boga (40. Haraslín, 82. Raspadori) – Caputo.
Sacchi – Fiore, Bercigli
MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia)
Spezia
Provedel – Vignali, Terzi (C) (53. Ismajli), Erlić, Bastoni – Sena (90. Acampora), M. Ricci, Maggiore (90. Chabot) – D. Verde (64. Farias), Agudelo, E. Gyasi.

Dnes se tedy zrodil první překvapivý výsledek, protože Spezia senzačně porazil Sassuolo! S tímto konstatováním se s Vámi loučím a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 19:14.
Bída Sassuolo i nadále trvá, protože dnes nestačilo ani na Speziu, která tedy bere neskutečně cenné tři body. Lepší začátek utkání ale měli domácí, kteří se brzy dostali do vedení. To jim však nevydrželo ani patnáct minut, protože hosté srovnali krok a od té doby už byli mírně lepším týmem. Naprosto zaslouženě se tak ve druhé půli dočkali vedoucí branky a i přes obrovský nátlak soupeře nakonec těsné vedení udrželi.
90+5'
90+4'
Gian Marco Ferrari padá v pokutovém území vinou protihráče, ale hlavní rozhodčí hned signalizuje i za mohutných protestů domácích, že to penalta nebude!
90+4'
Gennaro Acampora na útočné polovině docela zbytečně fauloval, Sassuolo tak může rozjet poslední útok utkání.
90+3'
Domenico Berardi přece jen vymyslel dost nebezpečný centr z pravé strany, po kterém se natahovali tři spoluhráči, ale nakonec balón skončil u obránce, který ho okamžitě poslal z nebezpečné zóny.
90+2'
Andrea Consigli pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou téměř na půlící čáře. Ani to však nepomohlo, protože se míč dostal jen k brankáři Spezie.
90+1'
Žlutou kartu dostává Luca Vignali (ASD Spezia Calcio 2008).
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Julian Chabot.
90'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Leonardo Sena, přichází Gennaro Acampora.
89'
Marlon se ve vápnu sice dostal k vysokému míči, ale mezi tři tyče ho nedokázal hlavičkovat, následně Spezia získala autové vhazování.
88'
Sassuolo opět neuspělo na útočné polovině a čas už se pomalu krátí. Spezia nyní navíc rozehrává, čímž získává další sekundy.
87'
Hosté přímý kop nevyužili, protože v pokutovém území faulovali, takže se stále budou muset soustředit na ubránění těsného vedení.
85'
Gian Marco Ferrari nestíhal zachytit rychlého Kevina Agudela, raději ho tak poslal k zemi, takže se musí smířit se žlutou kartou.
85'
Domenico Berardi z rohu hřiště pod tlakem dokázal odcentrovat, jeho spoluhráči už ale tak úspěšní nebyli, protože o míč rychle přišli.
84'
Domácí se rychle přesouvají na útočnou polovinu, kde Manuel Locatelli dostal dobrou přihrávku do šestnáctky, ale jeho následný pas už nebyl přesný.
83'
Hosté hrají v naprosté pohodě, dokonce si nyní vytvořili další příležitost, kterou tentokrát Andrea Consigli jakž takž vyřešil.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Giacomo Raspadori.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Francesco Magnanelli.
81'
Sassuolo se nehodlá s aktuálním výsledkem smířit a cestu do zakončení se snaží najít za každou cenu, ale to se nyní nepovedlo.
79'
Domácí jsou frustrovaní, takže to hned soupeři vrátili tvrdým zákrokem, o který se postaral Manuel Locatelli, který za to vidí žlutou kartu, i když s tím rozhodně nesouhlasí.
78'
Spezia právě vstřelila branku!
Spezia totálně šokuje favorizovaného soupeře a šahá po třech bodech! Centr od rohového praporku si našel Ardian Ismajli, který sice zakončoval dost dobře, ale gól by to nejspíš nebyl. Do zakončení však sáhl EMMANUEL GYASI, který srazil míč mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Ardian Ismajli.
76'
Domácí zvládli obranu naprosto bez problémů, s rozehrávkou je to horší, ale Lukáš Haraslín přece jen uklidnil situaci získaným autem.
75'
Do konce základní hrací doby už zbývá jen patnáct minut, čehož si je Sassuolo moc dobře vědomo. Nyní se tak dostalo do další pořádné šance, ale i Grégoire Defrel netrefil bránu.
73'
Simone Bastoni šel do přímé střely, které ale chyběla potřebná razance, takže Andrea Consigli stačil zareagovat.
72'
Hosté také mají slušnou příležitost ke skórování. Kevin Agudelo končí na trávník poblíž pokutového území, čímž vytvořil střeleckou pozici pro jednoho ze svých spoluhráčů.
71'
Ivan Provedel musí čelit se svou obranu dalšímu přímému kopu. Nakonec se ale strachovat nemusel, protože Lukáš Haraslín poslal svůj centr jen mimo hrací plochu.
69'
Martin Erlić nechtěl soupeři dovolit žádný průnik, raději tak zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval, tudíž vidí žlutou kartu.
67'
Ivan Provedel se opět pořádně vylekal při střele soupeře, tentokrát ale zasahovat nemusel, protože míč letěl mimo tři tyče.
66'
Grégoire Defrel se poprvé zapojil do hry a ukázkově zvládl souboj s protihráčem, díky čemuž mohou domácí i nadále kombinovat.
65'
Simone Bastoni měl nějaký prostor na hraně pokutového území, který samozřejmě využil k zakončení, ale to bylo sražené na rohový kop.
64'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Grégoire Defrel.
64'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Domenico Berardi.
64'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Diego Farias.
63'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Tentokrát se o zakončení pokoušelo Sassuolo, ale to se mu nepovedlo.
60'
Vstupujeme do posledních třiceti minut, kde se ovšem rozhodně. Oba celky směrem dopředu umí být nebezpečné, takže může vyhrát naprosto kdokoliv.
59'
Spezia po delší době míří dopředu a opět to zkouší přes pravou část hřiště. Hru nakonec ještě přenesla a nakonec před branku přihrával Simone Bastoni, ale ten našel jen rukavice Andrea Consigliho.
57'
Domácí jsou na koni a dostávají se k jedné střele na druhou. Další ránu vymyslel Lukáš Haraslín, který ale mířil moc vysoko.
55'
Hamed Traorè dostal výtečný pas za obranu a uháněl tak sám na gólmana, kterého chtěl překvapit střelou k bližší tyči, ale to se mu nepovedlo!
53'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Claudio Terzi, přichází Ardian Ismajli.
52'
Sassuolo po delší době zaútočilo a také se dostalo k přihrávce před bránu, kterou jeden z hostů srazil na rohový kop.
51'
Simone Bastoni vede další útok přes levou stranu, Spezia následně přenesla hru na druhou stranu, odkud přišel centr a hlavička Giulia Maggireho, který ale branku těsně netrefil!
50'
Hosté jsou zpočátku druhé půle mnohem aktivnější. Nyní sebrali soupeři míč při rozehrávce a opět se dostali do šestnáctky, kde ale na malém prostoru nezvládli kombinaci.
49'
Simone Bastoni si šikovně narazil míč se spoluhráčem, díky čemuž mohl přijít pas do šestnáctky, kde už to ale domácí měli dobře pohlídané.
47'
Spezia útočí poprvé přes pravou stranu, odkud přišel centr, který ale zablokoval první hráč v cestě a míč tak skončil v autu.
46'
Sassuolo podniká první útok druhé půle, vymyslelo i přesné přenesení hry, ale to bylo tak vše, na co se zmohlo.
46'
Máme za sebou opravdu zajímavý první poločas, který sice začínal poměrně nudně, ale nakonec se z toho stala zajímavá podívaná. To zavinila hlavně první branka Sassuola, po které oba celky začaly být mnohem aktivnější a více se pokoušely o góly. Oba týmy se tak následně jednou prosadily, ale počítala se jen branka Spezie, takže po přestávce bude platit vyrovnaný stav.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+3'
45+2'
Andrea Consigli v klidu pokryje nepřesný nákop soupeře a vepředu ještě vyhlíží nějakého spoluhráče, kterého sice našel, ale následuje jenom ofsajd.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Nakonec se ještě musel pořádně obávat Ivan Provedel, který se při střele Hameda Traorèho proletěl a nakonec vytěsnil míč mimo bránu!
44'
Spezia se snaží drží hru co nejdál od své klece, protože už nechce za žádnou cenu inkasovat. Velice aktivně tak napadá a doufá v co nejdřívější ukončuje poločasu.
42'
Sassuolu se vyplatilo aktivní napadání, protože gólovou průnikovou přihrávku mohl vymyslel Hamed Traorè, jenž tedy vyslal do dobré střelecké pozice Filipa Djuričiće, který sice zakončil ke vzdálenější tyči, ale jeho branka neplatí po kontrole u videa kvůli ofsajdu!
40'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Lukáš Haraslín.
39'
Hosté ještě před přestávkou srovnávají krok! To dokázala díky rohovému kopu, ze kterého přišel přesný centr na zadní tyč, kde se nacházel MARTIN ERLIĆ, který se i přes dva protihráče dostal k zakončení, které skončilo na tyčce a následně už v síti. Asistence: Simone Bastoni.
38'
Rogério do levé straně hřiště nezkrotil skákající míč, který tak nakonec skončil u brankáře hosté, který rychle rozehrává a vybízí spoluhráče k útočnému snažení.
37'
Jeremie Boga nakonec nebude schopen v utkání pokračovat a už zmizel v útrobách stadionu. Vzápětí tak přijde střídání.
36'
Domácí pokračovali v útoku v ponechané výhodě, protože tvrdý zákrok odnesl Jeremie Boga, ale jeho bolest přišla vniveč.
34'
Andrea Consigli se svým odkopem nikam nespěchá, už by totiž byl nejradši v šatně, aby si mohl odpočinout.
33'
Luca Vignali aut nevhodil zrovna nejpřesněji, Sassuolo tak okamžitě startuje protiakci, ze které se ale nakonec stává klasický útok.
31'
Simone Bastoni je prvním hráčem se žlutou kartou, kterou vidí za skluz na unikajícího protihráče.
31'
Hamed Traorè poslal centr na zadní tyč, kde se o zakončení pokoušel Gian Marco Ferrari, kterému se to nepovedlo, protože byl v ofsajdovém postavení.
30'
Nyní si Matteo Ricci pomohl nedovoleným zákrokem také při bránění, Ivan Provedel tak po delší době bude muset řešit standardní situaci soupeře.
29'
Spezia po dobré defenzivě útočila do rozhozené obrany soupeře, Giulio Maggiore však jednoznačně fauloval a připravil tak svůj tým o slušnou šanci.
28'
Sassuolo nechce o vedení přijít, takže nyní začíná uklidňovat hru kombinací na vlastní polovině. Soupeře chce také unavit hrou bez balónu.
27'
Domácí fotbalisté pořád poměrně často faulují, nyní to navíc bylo poměrně blízko pokutového území. Hosté však pro centr nešli a rychle rozehráli nakrátko.
25'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácí rozhodně nedominují, ale i přesto se dostávají do vedení! Nyní se jim opravdu povedlo založení útočné akce, klíčovou přihrávku tak měl na svědomí Pedro Obiang, který poslal do úniku FRANCESCA CAPUTA, jenž svou příležitost využil a zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Pedro Obiang.
25'
Simone Bastoni si velmi důsledně hlídá svou levou stranu, kde předběhl protihráče a vystihl tak přihrávku, kterou ale srazil jen mimo hrací plochu.
24'
Francesco Caputo svým napadáním dostal soupeře pod tlak, takže protihráče donutil k nákopu, jenž ale jeho spoluhráči nedokázal získat.
23'
Sassuolo se však směrem dopředu stále víceméně trápí. Nemá žádný lepší nápad než nákop, který ale téměř nikdy nevyjde.
21'
Rogério prozatím odchází mimo hrací plochu a domácí tak budou chvíli hrát v oslabení. To jim ale nevadí a pokouší se o kombinaci na útočné polovině.
20'
Rogério už se nějakou chvíli nechává ošetřovat a nevypadá to s ním moc dobře. Uvidíme, jestli bude moci v utkání pokračovat.
18'
Po rohovém kopu mohli jít hosté do vedení, tomu tak ale není! Giulio Maggiore dostal výtečný pas za obranu, ale hrudí si ho nezpracoval úplně ideálně. Jistým zákrokem se však neprezentoval ani Andrea Consigli, který dovolil dorážku, kterou už ale zastavili jeho spoluhráči!
17'
Nakonec přišel centr z pravé strany, o který se postaral Daniele Verde, který ho točil směrem k bráně, přičemž nakonec poslal míč do brankové konstrukce!
16'
Na nějakou větší šanci na jedné či druhé straně zatím marně čekáme, nyní k ní má blíže Spezia, která vhazuje na útočné polovině.
15'
Nyní už ale Luca Vignali zapracoval velmi dobře, u dalšího nákopu byl jako první a hlavou ho poslal přesně do rukavic svého brankáře.
14'
Luca Vignali už neudržel míč na hrací ploše, domácí tak pořád zůstávají u míče a tentokrát kombinují na vlastní polovině.
13'
Sassuolo uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Následoval nákop na nabíhajícího Jeremieho Boga, který získal aspoň aut.
11'
Sassuolo při soubojích přestává stíhat, kvůli čemuž docela často fauluje, což nyní potvrdil Pedro Obiang.
10'
Ivan Provedel prokázal přehled a vyběhl tak proti nákopu soupeře, což ale nakonec ani dělat nemusel, protože Francesco Caputo byl přichycen v ofsajdu.
9'
Jeremie Boga měl prostor na levé straně, dostal ale příliš prudkou přihrávku, kterou nestačil doběhnout a míč tak doletěl až do autu.
8'
Marlon byl ve správný čas na správném místě, přihrávku před vlastní bránu tak před sebe nepustil a balón srazil na roh.
7'
Rogério srazil nákop soupeře jen k protihráči, který ale neměl podporu spoluhráčů, takže balón raději poslal dozadu.
6'
Francesco Caputo chtěl míč získat za každou cenu, s důrazem proti Martinu Erlićovi to ale přehnal a dopustil se tak nedovoleného zákroku.
5'
Spezia také s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá. Nakonec to na pravé straně rozhýbal Daniele Verde, po jehož přihrávce se ale míče chopili domácí.
3'
Do hry se už zapojuje také Andrea Consigli, který pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ti mu ale míč pod tlakem vrátili, přičemž už nic neriskoval a nakopl dopředu.
2'
Domácí už také získali rohový kop, při kterém letěl centr na bližší tyči, ale odtud se žádný z domácích hráčů nedostal k zakončení.
1'
První útok utkání podniká Sassuolo, Rogério tak odcentroval z pravé strany, ale mířil přímo do náruče Ivana Provedela.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Müldür, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Obiang, Locatelli – Traorè, Djuričić, Boga – Caputo.
Náhradníci: Pegolo – Peluso, Raspadori, Chiricheş, D. Berardi, Magnanelli, Defrel, K. Ayhan, Haraslín, Kiriakopoulos, Oddei, Toljan.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Terzi (C), Erlić, Bastoni – Sena, M. Ricci, Maggiore – D. Verde, Agudelo, E. Gyasi.
Náhradníci: Krapikas, Zoet – Agoumé, Farias, Acampora, Ramos, Dell'Orco, Marchizza, Chabot, Ismajli, Estevez, Galabinov.

Rozhodčí: Sacchi – Fiore, Bercigli.
ASD Spezia Calcio 2008
Spezia to má s formou úplně naopak, protože vzestup zažívala hlavně v lednu, díky čemuž se už dostala ze sestupových příček, na které má dokonce slušný tříbodový náskok. Dnešní hosté totiž během tří duelů zaznamenali rovnou sedm bodů, přičemž zdolali Neapol a Sampdorii a s Turínem uhráli bezbrankovou remízu. V posledních utkáních už se ale přestává dařit, protože Spezia jednobrankovým rozdílem nestačila na AS Řím a Udinese, navíc už vypadla také z poháru, kde mu Neapol vrátila ligovou porážku. Dnešní hosté ale ukázali, že umí hrát s kýmkoliv, takže určitě mohou pomýšlet na body i proti Sassuolu.

Poslední tři utkání
Spezia vs. Udinese – 0:1
Neapol vs. Spezia – 4:2
AS Řím vs. Spezia – 4:3
US Sassuolo Calcio
Sassuolo bylo na začátku sezony jedním z aspirantů na postup do Evropy, ale po novém roce se mu vůbec nedaří, takže předchozí tvrzení už pomalu přestává platit. Dnešní domácí už totiž ztrácí na pohárové příčky propastných šest bodů a rozhodně to nevypadá, že by je měli v dohledné době získat. Sassuolo totiž na výhru už čeká přesně jeden měsíc, kdy porazilo Janov těsně 2:1. Od té doby v Serii A zapsalo pouhé dva body za dvě remízy a dvě porážky, i když hrálo třeba s Parmou či Cagliari, což jsou papírově slabší celky. Dnes ho čeká další tým ze spodní části tabulky, takže uvidíme, jestli to už konečně zlomí.

Cagliari vs. Sassuolo – 1:1
Lazio vs. Sassuolo – 2:1
Sassuolo vs. Parma – 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! O víkendu nás opět samozřejmě čeká spousta kvalitního fotbalu, společně se mnou budete moci zamířit do Itálie, kde se od 15:00 utkají Sassuolo a Spezia. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62