Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Torino - 15. května 2021   15:00

Spezia
19' Saponara (Agudelo) • 41' N'Zola  • 74' N'Zola (Marchizza) • 84' Erlić (Farias)
4:1
(2:0)
Torino
54' Belotti
Spezia
Zoet – Ferrer, Terzi (C), Ismajli, Marchizza – Pobega (68. Estevez), M. Ricci (57. Sena), Maggiore – Agudelo (57. Farias), N'Zola, Saponara (77. Erlić).
Orsato – Colarossi, Giallatini
Stadio Alberto Picco, Spezia
Torino
Sirigu – Izzo (55. Singo), Bremer, N'Koulou – Mandragora – Vojvoda (46. Verdi), Lukić (63. Buongiorno), Rincón (77. Baselli), Ansaldi – Belotti (C), A. Sanabria (63. Zaza).

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou!
Spezia si díky výhře 4:1 zajistila setrvání v italské nejvyšší soutěži. Dnes vyhrála po zásluze, neboť Turín toho moc nepředvedl. Hrdinou zápasu se stal dvougólový útočník Mbala N'Zola, který nejprve proměnil penaltu a následně se prosadil i po standardní situaci. Naopak Turín ještě záchranu jistou nemá a zítra bude muset napjatě sledovat utkání Beneventa s Crotone.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 25:17.
90+5'
90+5'
Belotti ještě z velké dálky zkusil štěstí. Zoet se ale natáhl a stačil zakročit.
90+4'
Spezia hraje velmi dobře poslední minuty tohoto utkání. Kombinuje na útočné polovině a zároveň na její střídačce se už slaví.
90+2'
Sirigu vyrazil přímý kop pouze před sebe. K dorážce se sice dostal Giulio Maggiore, ale domácímu fotbalistovi byl odmáván a zapískán ofsajd.
90+1'
Žlutou kartu dostává Simone Verdi (Turín FC).
90+1'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil Mbala N'Zola nepřesnou přihrávkou. Nicméně ve chvíli přihrávky byl faulován Verdim.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se přidá ještě 5 minut.
90'
Jeroen Zoet vytáhl skvělý zákrok. Z prostoru zadní tyče přilétla hlavička, která už už padala pod břevno. Gólman domácích ji ale stačil vyrazit.
89'
Turín bude kopat druhý rohový kop v rychlém sledu. Do vápna Spezie se stěhuje většina fotbalistů.
88'
Nedovoleně si pomohl i Mbala N'Zola, který ale hraje velmi dobré utkání. Na hrotu útoku se celých 90 minut příkladně rve jako lev.
87'
Belottimu byl navíc odpískán útočný faul. Další rodící se akce hostů tedy končí.
86'
Hosty zastavila nepřesnost. Spezia už slaví, neboť v tuto chvíli je téměř rozhodnuto o tom, že zůstane v Serii A i pro sezonu 2021/2022.
84'
Spezia právě vstřelila branku!
Spezia přidává další branku! Diego Farias dostal prostor na pravém křídle, ze kterého vyslal do vápna skvělý centr. Ten si našel MARTIN ERLIĆ, jenž hlavičkou poslal balón nechytatelně pod břevno. 4:1. Asistence: Diego Farias.
83'
Rozhodčí sice nejprve vytáhl hostujícímu obránci Bremerovi červenou kartu, ale nakonec ji změnil na žlutou, neboť se šel podívat na video. Bremer fauloval loktem.
80'
Žlutou kartu dostává Diego Farias (ASD Spezia Calcio 2008).
80'
Nakonec ale fotbalisté v bílých dresech získali míč zpět a na pravé straně zahrozili. Centr ale stačil pokrýt brankář Sirigu.
79'
Domácím byl odpískán ofsajd. Hra se za chvíli přenese zpět na jejich polovinu.
78'
Alessandro Buongiorno inkasoval zcela zaslouženou žlutou kartu. Do souboje s Marchizzou šel ošklivě kopačkou napřed.
77'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Daniele Baselli.
77'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Martin Erlić.
76'
Turín má před sebou přetěžký úkol. Jestliže chce dnes bodovat, bude muset vstřelit dvě branky. Vzhledem k tomu, že v průběhu celého zápasu moc šancí neměl, bude to mít velmi náročné.
74'
Domácí znovu získávají dvougólový náskok! Riccardo Marchizza vyslal nadýchaný centr, který si na hranici malého vápna nedoskočil hostující obránce Bremer. Za ním stál úplně osamocený MBALA N'ZOLA, který nastavil nohu a následně zavěsil. 3:1. Asistence: Riccardo Marchizza.
74'
Saponara získal standardní situaci pro své mužstvo. Spezia tedy může zahrozit.
72'
Diego Farias nabral rychlost a snažil se s míčem doběhnout co nejblíže k bráně hostů. Už na půli hřiště ale byl snadno odstaven.
71'
Jeroen Zoet šel do souboje velmi odvážně, když skočil pod nohy Zazovi. Jako první ale zasáhl míč, takže o penaltě nemohla být ani řeč.
70'
Domácí jsou zatažení na své polovině, avšak zatím se brání celkem kvalitně. Žádný větší tlak turínských fotbalistů nepřichází.
70'
Andrea Belotti se snažil načasovat co nejlepší přihrávku na Verdiho, jenž se ale k odraženému míči nedostal.
68'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Nahuel Estevez.
68'
Gleison Bremer nemohl pokračovat směrem dopředu, a tak zvolil přihrávku na Siriga. Oba celky si pomáhají nákopy.
66'
Tommaso Pobega se dostal k hlavičce, ale ta moc důrazná nebyla. Sirigu zasáhl bez větších problémů.
65'
Riccardo Saponara si našel nákop brankáře a poté si míč pokryl tělem. Čekal na kontakt, a ten opravdu přišel. Domácí tak mají k dispozici standardní situaci.
64'
Současné minuty nejsou moc záživné, neboť se často střídá a hra se tedy kouskuje. Uvidíme, co nám nabídne závěrečná půlhodina utkání.
63'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Simone Zaza.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Alessandro Buongiorno.
63'
Riccardo Saponara zavíral zadní tyč. Jeho střela ale byla velice nepřesná.
62'
Následná kombinace Spezie putuje i přes gólmana Zoeta. Turín se ale snaží rozehrávku co nejvíce napadat.
61'
Jeden z hostujících hráčů se nyní ošklivě ohlédl na rozhodčího, neboť si myslel, že byl faulován. Hvizd z píšťalky ale nepřišel.
60'
Wilfried Stephane Singo si v osobním souboji pomohl faulem. Tento střet se tentokrát obejde bez žluté karty.
59'
Po delší době získal domácí tým balón déle na své kopačky. Rozhodně o něj nechce rychle přijít.
57'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Diego Farias.
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Matteo Ricci, přichází Leonardo Sena.
57'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (Turín FC).
56'
Saša Lukić si hledal místo ve vápně, ale až ke střele se neprobil. Terzi stačil míč včas odkopnout.
55'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Wilfried Stephane Singo.
54'
FC Turín právě vstřelil branku!
Hostující tým se dostává díky proměněné penaltě zpět do hry. Trefuje se ANDREA BELOTTI, jenž dokázal přesně umístit míč k pravé tyči. Také gólman Zoet skočil na opačnou stranu, takže byl bez šance. 2:1.
53'
Penalta pro hosty! Salva Ferrer šel do souboje velice nešetrně a možná i zbytečně důrazně.
52'
Ardian Ismajli stačil čistým způsobem zastavit rozběhnutého Belottiho. Defenzíva domácích dnes funguje velice slušně.
51'
Antonio Sanabria fauloval těsně před bránou Spezie kapitána Terziho. Odkopávat tak bude Jeroen Zoet.
50'
Matteo Ricci šikovně prostrkával míč na střed hřiště, kde však dokázali hosté zasáhnout. Je vidět, že Spezia se bude snažit trestat z brejků.
49'
O pár sekund později zakončil velice pohotově Mbala N'Zola. Brankář Sirigu byl včas na zemi a připsal si zákrok.
49'
Ansaldi se snažil přesně odcentrovat, ale to se mu moc nepovedlo. Míč všechny hráče hostů přeletěl.
48'
Mandragora byl faulován. V prvních dvou minutách poločasu měli míč na kopačkách hlavně hosté.
47'
Belotti vyprodukoval šikovnou patičku, které ale jeho spoluhráči moc neporozuměli. Míč tak připadl k moci gólmana Zoeta.
46'
Krok hostujícího kouče směrem do druhého poločasu je zcela zřejmý. Turín chce zkvalitnit ofenzívu, o což se má postarat střídající Simone Verdi.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Simone Verdi.
46'
Skončil nám první poločas, který dopadl jednoznačně lépe pro Speziu. Domácí se ujali vedení v 19. minutě zásluhou dnes velmi aktivního Saponary. Na konci poločasu navíc proměnil penaltu N'Zola, takže hosté budou mít co dělat, aby duel minimálně vyrovnali.
45+2'
45+2'
Rohový kop vyšel vniveč, stejně jako následná střela z velké dálky. Vypadá to, že Spezia půjde do kabin s dvoubrankovým náskokem.
45+1'
A vzápětí vybojoval i rohový kop. Většina hráčů ve vínově červených dresech se stěhuje do vápna.
45+1'
Nastavovat se budou minuty dvě. V tuto chvíli hraje na útočné polovině Turín.
45'
Salvatore Sirigu ale bez potíží zastavil centr ze strany. Za okamžik se dozvíme, kolik minut bude hlavní rozhodčí v rámci první půle nastavovat.
44'
Turín se ani po druhé inkasované brance nedostal z tlaku soupeře. Nyní se bude muset bránit standardní situaci.
41'
Domácí udělali další důležitý krok směrem k záchraně v lize! K penaltě se postavil MBALA N'ZOLA, jenž s přehledem utáhl svou střelu k pravé tyči ze svého pohledu. Sirigu skákal na stranu opačnou. 2:0.
41'
Bude se kopat penalta! Spezia bude mít obrovskou šanci na navýšení vedení, neboť šlapák v podání Vojvody byl zcela zřejmý.
40'
Riccardo Saponara je zatím nejlepším mužem na trávníku. Dostal se do velké rychlosti, obhodil si Bremera a následně z hranice pokutového území vystřelil. Horní tyč jen o kousek přestřelil.
39'
Hlavičkový souboj ve vápně byl poměrně důrazný. Zvládli jej lépe ovšem hostující fotbalisté.
38'
Nicolas N'Koulou se dostal do úzkých, a proto musel míč co nejrychleji odkopnout. To se mu i povedlo, ale Spezia stupňuje tlak.
37'
Riccardo Saponara dlouho manévroval těsně před pokutovým územím. Nakonec ale o míč přišel.
35'
Salvatore Sirigu se chystá na odkop od své brány. Rozhodně nemůže vyčkávat moc dlouho, neboť jeho tým prohrává.
34'
Andrea Belotti si přebral míč, hned se obtočil a následně pádil do otevřenější obrany. Jeho průniková přihrávka ale přesná nebyla.
33'
Hlavní rozhodčí nyní kartami rozhodně nešetří. Další žluté napomenutí dostal Tommaso Pobega, jehož trefil Mandragora hned při rozehrávce. Pobega nestál dostatečně daleko.
32'
Žlutou kartu dostává Mërgim Vojvoda (Turín FC).
32'
Belotti sklepával celkem vysoký centr pod sebe, jenže spoluhráč na jeho pobídku nereagoval. Turín se sice častěji snaží držet míč, ale ve vápně nebezpečný není.
31'
Kevin Agudelo včas dostoupil Ansaldiho, kterému tak nedal dostatečný čas k přebrání míče.
29'
S rohovým kopem soupeře si domácí Spezia dokázala poradit. Už se hraje daleko od její svatyně.
28'
Žlutou kartu dostává Kevin Agudelo (ASD Spezia Calcio 2008).
28'
Andrea Belotti reklamoval faul na svou osobu. Riccardo Marchizza při odkopu měl štěstí, že míč nemířil na bránu. Tohle by byl totiž velmi kuriózní vlastenec.
27'
Saša Lukić chtěl proniknout středem hřiště, jenže čistým obranným skluzem byl od míče odstaven.
26'
Saponara byl opět aktivní na útočné polovině. Presoval velice náročně rozehrávku hostů už v zárodku.
25'
Antonio Sanabria si hledal místo k zakončení, jenže byl okamžitě dostoupen hned třemi hráči domácích, přes které by míč neprošel.
24'
Pomalu ale jistě se hosté blíží k brance Spezie. Aut budou nyní vhazovat těsně u rohového praporku. Nicméně v úvodních čtyřiadvaceti minutách Turín ještě nevystřelil.
23'
Tomás Rincón byl po faulu seslán na zem. Rozhodčí tuto situaci moc dobře viděl, a proto nařídil balón ve prospěch Turínských.
22'
Nicolas N'Koulou nerozehrál vůbec dobře. Jeho balón zamířil jen a pouze do zámezí.
21'
Spezia je po brance při chuti a nadále hraje na útočné polovině.
19'
Teď se už RICCARDO SAPONARA parádně trefil. Kevin Agudelo na něj nasměroval míč a střelec následné branky se poté zbavil obránců. Navedl si míč na pravačku, se kterou vystřelil k bližší tyči. Sirigu si sice na míč sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal. 1:0. Asistence: Kevin Agudelo.
18'
Obrovská šance domácích gólem neskončila. Riccardo Saponara se protančil okolo gólmana do dobré střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli trefil tyč.
17'
Riccardo Marchizza nabral na levém křídle velkou rychlost a navíc velice přesně si vyměnil míč s kolegy. Jeho následný centr byl jen o chlup nepřesný, N'Zola se k hlavičce nedostal.
16'
Rolando Mandragora byl chvíli ošetřován. Ve hře ale bude moct pokračovat.
15'
Antonio Sanabria šikovně dostal míč na spoluhráče, který se snažil přihrávat na malé vápno. I v tuto chvíli ale stoper Claudio Terzi zasáhl.
14'
Přenesení hry na levou stranu Turínu nevyšlo. Autové vhazování vzápětí vezme na sebe Salva Ferrer.
13'
Po útočném faulu domácích připadl míč na kopačky hostů. Stále se pokračuje bez střeleckých pokusů.
12'
Cristian Ansaldi si narovnal míč na levou nohu, aby těsně před pokutovým územím mohl vyslat centr. Také tentokrát byl ale gólman Spezie připraven.
11'
Poprvé si na balón sáhl i Jeroen Zoet, jenž s přehledem zastavil turínský centr ze strany.
11'
Sirigu vyslal z kopačky dlouhý nákop. Stoperská dvojice Spezie ale dokonale zapracovala.
9'
Andrea Belotti si na hranici vápna rovnal míč k zakončení, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Hra tak byla zastavena.
8'
Tomás Rincón zvolil několik manévrů a kliček na pravé straně. Před sebou ale dostatek prostoru neměl, a tak musel hrát jen pod sebe.
7'
Hosté se už přemístili na útočnou polovinu, kde za pár chvil rozehrají aut. Utkání je zatím z obou stran spíše opatrné. Je zřejmé, že se hraje o hodně.
6'
Pokus o nákop skončil v rukavicích hostujícího brankáře. Sirigu má tak dostatek času na rozehrávku.
5'
Chybu v rozehrávce turínského celku chtěl potrestat Mbala N'Zola. Útočníkovi domácích ale míč v rozhodující chvíli odskočil od nohy.
5'
Hosté už znovu drží míč. Momentálně kombinují na polovině hrací plochy.
4'
První větší náznak Spezie přišel z pravé strany. Až k malému vápnu se ale krajní záložník Kevin Agudelo nedostal.
3'
Cristian Ansaldi přebral míč na středu hrací plochy. Nyní jej zkouší přidržet ve své moci.
2'
Při prvním rohovém kopu zápasu se domácí k zakončení nedostali. Nicméně duel začali svižně.
1'
Robustní Mbala N'Zola vyrazil hned po dvaceti sekundách dopředu. Pod sebou viděl Salvu Ferrera, jemuž servíroval přihrávku. Následný centr ale byl sražený.
1'
Oba celky už jsou připraveny k úvodnímu hvizdu. Spezia bude hrát v černobílé kombinaci, zatímco Turín v dresech vínově červených.

ASD Spezia Calcio 2008: Zoet – Ferrer, Terzi (C), Ismajli, Marchizza – Pobega, M. Ricci, Maggiore – Agudelo, N'Zola, Saponara.
Náhradníci: Provedel – Agoumé, Farias, E. Gyasi, Estevez, Bastoni, Erlić, D. Verde, Dell'Orco, Vignali, Sena, Piccoli.

Turín FC: Sirigu – Izzo, Bremer, N'Koulou – Mandragora – Vojvoda, Lukić, Rincón, Ansaldi – Belotti (C), A. Sanabria.
Náhradníci: Ujkani, R. Sava – Lyanco, Baselli, Ricardo Rodríguez, Zaza, Singo, Verdi, Bonazzoli, Buongiorno.

Rozhodčí: Orsato – Colarossi, Giallatini.
Tento zápas slibuje velké drama, neboť oba celky jsou stále namočeny v záchranářských bojích. Výhra jednoho či druhého bude znamenat udržení v lize. Oba týmy ale jistě budou brát ohled i na zápas Beneventa, které až v neděli vyzve Crotone.

ASD SPEZIA CALCIO 2008

Ani Spezia ještě nemá vyhráno. Na kontě má stejný počet bodů jako Turín, avšak odehrála už 36 zápasů. Na výhru čeká už od 10. dubna, od té doby třikrát prohrála a třikrát remizovala. Naposledy uhrála bod po remíze 2:2 na hřišti Sampdorie. V posledním kole bude mít znovu výhodu domácího prostředí, bude ale hostit silné římské AS. Nejlepším střelcem tohoto celku je M'Bala Nzola, jenž vstřelil 9 branek.

TURÍN FC

Turín je momentálně na šestnácté příčce a na osmnácté Benevento drží náskok čtyř bodů. Je velmi nepravděpodobné, že by sestoupil, neboť oproti ostatním týmům má ještě utkání k dobru. Turín tak celkově dosud posbíral 35 bodů v pětatřiceti zápasech, nastřílel 48 branek a inkasoval jich 64. Tento tým ještě v úterý bude hrát na půdě Lazia a v rámci posledního kola přivítá Benevento. Nejlepším střelcem týmu je dvanáctigólový Andrea Belotti.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z italské Serie A. Dnes je na programu 37. kolo, které nám dost možná odkryje, kdo z nejvyšší soutěže sestoupí. Budeme sledovat utkání mezi Spezií a Turínem FC. Úvodní hvizd je na programu v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62