Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Udinese - 31. ledna 2021   12:30

0:1
(0:0)
Udinese
52' de Paul
Spezia
Provedel – Vignali (71. M. Ricci), Erlić, Chabot, Bastoni – Pobega (46. Acampora), Agoumé (72. Estevez), Maggiore – E. Gyasi, Galabinov (63. Agudelo), Farias (63. Saponara).
Di Martino – Pagnotta, Di Gioia
Stadio Alberto Picco (La Spezia)
Udinese
Musso – Becao, Bonifazi (89. De Maio), Nuytinck – Stryger Larsen, Walace, Arslan (60. Mandragora), Zeegelaar (89. Molina) – de Paul, Pereyra – Deulofeu (61. F. Llorente).

Duel tabulkových sousedů mezi nováčkem ze Spezie a Udinese nabídl vše, co fotbalový zápas může nabídnout. Nechyběl gól, penalta, ani červené karty.

Právě z pokutového kopu padla jediná branka, kterou v 52. minutě jako správný kapitán rozhodl utkání Rodrigo de Paul. Stejný hráč putoval čtvrt hodiny před koncem po druhé žluté kartě do sprch, kde mu o deset minut později dělal společnost rovněž vyloučený Riccardo Saponara.

Hra v desíti lidech na obou stranách už se skóre nepohnula, a tak se z hubené výhry raduje tým z Udine, který na tento okamžik čekal dlouhých devět zápasů.
Držení míče: 61% : 39%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:1.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:19.
90+5'
90+5'
Domácí přesto ještě nesložili zbraně. Přes Roberta Pereyru se snažil odcentrovat Gennaro Acampora, ale trefil pouze bránícího fotbalistu. Teď už je jasné, že zápas plný trestů skončí 0:1.
90+4'
Následuje nepřesné přenesení hry. Příjemcem dlouhého míče se měl stát Giulio Maggiore (Spezia), který se na svého spoluhráče vážně hodně zlobí.
90+3'
Domácí se nedokáží probojovat do střelecké pozice. Defenziva Udinese je velmi dobře připravená a veškeré ataky spolehlivě odráží.
90+2'
Fernando Llorente (Udinese) při výskoku ve středovém kruhu zasáhl Juliana Chabota loktem. Faul.
90'
Antonio Di Martino nastavil 5 minut.
89'
Žlutou kartu dostává Sebastien De Maio (Udinese).
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Nahuel Molina.
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Bonifazi, přichází Sebastien De Maio.
88'
Trenér týmu Udinese má připravené střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení.
86'
Poměr sil na hřišti se vyrovná! Spezia přichází o přesilovku poté, co Riccardo Saponara ve skluzu sevřel Rodriga Becaa do kleští. Taky v tomto případě ukončila pobyt na hrací ploše druhá žlutá karta.
84'
V početní převaze hrající Spezia buší do defenzivy Udinese. Ta vytrvalému tlaku stále odolává.
83'
Marvin Zeegelaar a brankář Juan Musso (oba Udinese) si neporozuměli při bránění centru. Následkem toho došlo k bolestivé srážce, která naštěstí nebyla pro nikoho z nich vážná.
81'
Antonio Di Martino kartama vůbec nešetří. A je to správně, protože Riccardo Saponara (Spezia) jednoznačně stáhl Roberta Pereyru za dres.
79'
A stalo se tak právě teď.
78'
Hra je stále přerušena. Čeká se na to, až Rodrigo de Paul (Udinese) hřiště opustí.
76'
Teď to rozhodčí Rodrigu de Paulovi spočítal. Faul na Gennara Acamporu, kterého se kapitán Udinese marně snažil obehrát, nevypadal nijak hrozivě, ale byl to už jeho několikátý prohřešek v krátkém časovém sledu. Možná trochu přísné vyloučení, které si však Antonio Di Martino obhájí.
75'
Statistika držení míče: 59% : 41%.
74'
Rodrigo de Paul (Udinese) se pustil do odvážného souboje s dvojnásobnou přesilou. Ta byla nad jeho síly, takže si pomohl viditelným faulem.
72'
Ofsajd a v něm přistižen Gennaro Acampora (Spezia).
71'
Rodrigo de Paul (Udinese) bolestivě dohrál Riccarda Saponaru. Tady se taky žlutit muselo.
72'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Nahuel Estevez.
71'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Luca Vignali, přichází Matteo Ricci.
69'
Udinese čím dál více hraje ze zajištěné obrany na brejky, z čehož právě vyplývají tyhle fauly.
68'
Tu si prohlédl i Gennaro Acampora (Spezia) poté, co při podobné situaci podrazil Brama Nuytincka.
66'
Soupeře v brejku zastavil faulem, za který Simone Bastoni (Spezia) po právu uviděl žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Andrej Galabinov, přichází Kevin Agudelo.
63'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Riccardo Saponara.
62'
Luca Vignali (Spezia) teď měl velké štěstí. Rolanda Mandragoru totiž atakoval šlapákem, za nějž málem přišla druhá žlutá karta!
61'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Fernando Llorente.
60'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
60'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Rolando Mandragora.
58'
Spezia obrátila hru doleva, kde operuje Julian Chabot. Ten se snažil projít kolem svého strážce, když ale zjistil, že to nepůjde, tak zařadil zpátečku.
57'
Jenže dobře zorganizovaná defenziva Udinese je postupně vytlačila až k půlící čáře.
55'
Domácí by samozřejmě rádi co nejdříve vyrovnali. Za tím účelem teď kombinují v okolí soupeřovy šestnáctky.
52'
Udinese právě vstřelilo branku!
Na bílý bod si míč postavil RODRIGO DE PAUL. A pravačkou ho poslal dolů k levé tyči. Ivan Provedel se vydal na opačnou stranu a zůstal tak bez jakékoliv šance.
51'
Ivan Provedel nejprve vychytal v úniku Roberta Pereyru. Pak ale Julian Chabot uvnitř vápna podkopl Gerarda Deulofeua a domácí tým bude čelit penaltě!
49'
Jens Stryger Larsen (Udinese) odvedl dobrou defenzivní činnost, když na pravé straně zkušeně zakřižoval Simone Bastoniho.
47'
Domácí útočili v ponechané výhodě. Giulio Maggiore zleva našel Diega Fariase, jehož volejovku z hranice šestnáctky ztlumil na svém těle Juan Musso.
46'
Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Gennaro Acampora.
46'
Za první poločas musím hráče obou týmů pochválit. Na to, že se jejich týmy nacházejí nízko v tabulce, hráli překvapivě líbivý fotbal. Škoda, že bez branek. Minimálně jednu na každé straně by si za svůj výkon zasloužili.

Co není, může být. Po změně stran se dá očekávat ještě urputnější zápolení, které může mít na útočníky větší vliv. Je však pouze na nich, zda dokáží svůj potenciál vyjádřit i gólově.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 0:1.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:10.
45'
44'
Na první gól jsme čekali téměř celý poločas! A na ten regulérní si ještě počkáme. Protože tomu, který právě vstřelil Tolgay Arslan (Udinese), předcházel centimetrový ofsajd.
43'
Rodrigo Becao dobře zablokoval střelu, kterou před vápnem vyslal Andrej Galabinov (Spezia).
42'
Oba celky se před koncem poločasu rozstřílely. Teď zakončila Spezia, konkrétně Luca Vignali, který prověřil Juana Mussa relativně slabou hlavou.
41'
Ještě větší příležitost měl tým z Udine, když v chaosu před bránou dorážel Gerard Deulofeu z úhlu do tyče!
39'
Žlutou kartu dostává Luca Vignali (Spezia).
38'
Zprava centrující Luca Vignali posadil míč na hlavu Andreje Galabinova a ten protáhl Juana Mussa zapadáčkem pod břevno! To byla solidní šance Spezie!
37'
Standardku z velké vzdálenosti rozehrál sám faulovaný Rodrigo de Paul (Udinese). Do centru, který se mu nepovedl, vložil příliš razance.
36'
Tvrdě teď Julian Chabot (Spezia) narazil do Rodriga de Paula a může být rád, že za svůj zákrok neobdržel žlutou kartu.
35'
Gerard Deulofeu (Udinese) si naběhl na průnikovou přihrávku a už to vypadalo, že půjde sám na gólmana. Výborně se však vrátil Martin Erlić, který soupeři míč skluzem na poslední chvíli vypíchl.
33'
Na druhé straně rozvířil vody Roberto Pereyra (Udinese). Sám na vlastní pěst zkusil projít do vápna, v tom mu ale vyztužená defenziva zabránila.
31'
Diego Farias (Spezia) si naběhl do vápna, kde od Emmanuela Gyasiho dostal nepřesný pas.
30'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
29'
Rozvážnou kombinací na vlastní polovině hřiště Udinese dotahuje procentuální držení míče.
27'
Napodruhé už to bylo lepší. Julian Chabot nechal vyskočit samotného Roberta Pereyru a ten v dobrém postavení o metr přehlavičkoval břevno domácí branky.
26'
Rozehrávku nakrátko vystřídal odvrácený pas, po němž se bude celá procedura opakovat.
25'
Rodrigo de Paul padá uvnitř vápna po zpětné přihrávce od Jense Strygera Larsena. Penalta pro Udinese? V žádném případě. Je z toho pouze roh.
23'
Tommaso Pobega (Spezia) sáhl po unikajícím Rodrigu de Paulovi a stal se druhým karetně potrestaným hříšníkem.
22'
Roh, který následoval, hosté ubránili o poznání lépe než předchozí situaci.
21'
Žádný z hostujících stoperů nezachytil náběh Emmanuela Gyasiho na zadní tyč a první velkou šanci musel likvidovat Juan Musso!
20'
Hlavičkovaná na území Udinese. Vyhrál ji bránící se tým, který pak uklidnil hru vyvezením balonu ke středové čáře.
18'
Hosté přenesli hru doprava. Jens Stryger Larsen při svém centru podklouzl a Ivan Provedel tak měl jednoduchou práci.
16'
První žlutá karta. Kevin Bonifazi (Udinese) zboural na okraji středového kruhu Giulia Maggioreho a z pozice stopera je to pro něj výrazná výstraha.
15'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
14'
Územní převahou disponující Spezia zakládá útok z vlastní poloviny.
13'
Hosté získali míč o chvíli později. Marvin Zeegelaar se pak na levé straně propdral před Lucu Vignaliho, ale podle sudího si k tomu vypomohl faulem.
12'
Domácí byli při rozehrávce pod tlakem, a tak jim po malé domů vypomohl Ivan Provedel.
10'
Oťukávaná pokračuje u středového kruhu. Walace (Udinese) si tam vyšlápl na Andreje Galabinova.
9'
Ofsajd a v něm Roberto Pereyra (Udinese).
8'
Po faulu u levé lajny zahrávali hosté standardku. Rodrigo de Paul poslal svůj centr na zadní tyč, kde došlo k voleji letící do náruče Ivana Provedela.
7'
Dlouhý nákop dopadl až k rohovému praporku. Emmanuel Gyasi (Spezia) míč odtamtud dostal patou, ale ta správného adresáta nenašla.
6'
Marvin Zeegelaar tam nedovoleně atakoval Luciena Agoumého, takže s míčem znovu hraje Spezia.
5'
Po jeho výkopu se hraje uprostřed hřiště.
4'
Spezia vstoupila do utkání dobře. Ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele Giulio Maggiore a poprvé otestoval připravenost brankáře Mussa.
3'
Ani další útok domácího celku nebyl úspěšný. Andrej Galabinov totiž dostal přihrávku do ofsajdové pozice, takže ji raději nechal plavat.
1'
Výkop měla Spezia a do útoku hned uháněl Emmanuel Gyasi. Míč si však posunul daleko od nohy a při jeho doběhu se provinil faulem.
1'
Základní jedenáctky už nastoupily na hřiště. Souboj tabulkových sousedů, jejichž společným jmenovatelem je bilance, každou chvíli začne!
Na lavičku Udinese poprvé usedne Fernando Llorente. 35letý veterán, který hrával třeba za Juventus nebo Tottenham, přišel na severovýchod Itálie z Neapole.
Spezia se i dnes bude muset obejít bez své největší opory. M'Bala Nzola (9 gólů ve 13 zápasech) stále laboruje se zraněním, které utrpěl v polovině ledna.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Vignali, Erlić, Chabot, Bastoni – Pobega, Agoumé, Maggiore – E. Gyasi, Galabinov, Farias.
Náhradníci: Krapikas, Zoet – Acampora, Agudelo, Sena, Dell'Orco, Estevez, Ismajli, D. Verde, M. Ricci, Ramos, Saponara.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck – Stryger Larsen, Walace, Arslan, Zeegelaar – de Paul, Pereyra – Deulofeu.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – De Maio, Makengo, Molina, Mandragora, Mićin, Nestorovski, Ouwejan, F. Llorente.

Rozhodčí: Di Martino – Pagnotta, Di Gioia.
Předzápasová rozcvička je v plném proudu, nastal čas prozradit vám sestavy. Takhle si je poskládali trenéři Vincenzo Italiano a Luca Gotti.
Udinese neprožívá zrovna vydařené období. Tým z města ležícího asi 20km od slovinských hranic totiž zapomněl vyhrávat. Kdy naposledy hráči Udinese slavili, to si dost možná nepamatují ani oni sami. Naše záznamy naštěstí jo, a tak vám mohu prozradit, že to bylo přesně 12. prosince. Od té doby museli fotbalisté skousnout čtyři prohry protkané pěti remízami. Není tak žádným tajemstvím, že se trenérské křeslo pod Lucou Gottim nebezpečně viklá. Rozkymácí ho Spezia natolik, že bude následovat pád?
Spezia má stejně bodů jako celek z Udine, v neprospěch ligového nováčka však hovoří skóre. Alarmující je hlavně počet obdržených branek, který se po prohře na stadionu AS Řím (3:4) zastavil na čísle 36. Právě klub z hlavního města nedávno Spezia senzačně vyřadila z osmifinále národního poháru, a tak se na ligové scéně dočkala odplaty. K té ovšem nemuselo vůbec dojít, kdyby si rozhodující gól nenechala vstřelit v nastavení. Sympatický výkon může být povzbuzením do dalšího boje, ve kterém na Speziu čeká již zmíněný tým z Udine.
Soubojem tabulkových sousedů bude v neděli po obědě pokračovat 20. kolo Serie A. Patnáctá Spezia vyzve o příčku výše postavené Udinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62