Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Janov - 13. února 2021   15:00

Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Singo, Rincón (79. Linetty), Mandragora, Lukić (71. Baselli), Ansaldi (79. Murru) – Zaza (71. Verdi), Belotti (C).
Stadio Olimpico di Torino, Turín
bez diváků diváků
Janov
Perin – A. Masiello, Radovanović, Criscito (C) (18. Goldaniga) – Zappacosta, Zajc, Rovella, Strootman, Czyborra – Destro (76. Pjaca), Pandev (46. Šomurodov).

Je za námi utkání mezi Turínem a Janovem, které skončilo bezbrankovým výsledkem. Dělba bodů je zasloužená, neboť ani jeden tým nebyl výrazně lepší. Nejblíže ke gólu byl hostující Davide Zappacosta, jenž z velké vzdálenosti trefil zadní tyč domácí brány. Janov tak v lize neprohrál už šestý zápas v řadě, Turín popáté za sebou remizoval a osmnáctému Cagliari momentálně odskočil na dva body. Většina zápasů tohoto kola se ale bude teprve hrát.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. Na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:15.
90+4'
90+3'
Turín získal míč a zřejmě jej znovu pošle dopředu. Konec nastaveného času se ale blíží.
90+2'
Verdimu se ale rána vůbec nepovedla. Balón skončil vysoko nad bránou, takže domácí svou možnost prováhali.
90+1'
Ivan Radovanović zastavil pronikajícího Belottiho faulem. Turín bude kopat přímý kop z velmi dobré pozice, tento moment zřejmě bude pro oba celky moc důležitý.
90+1'
Nad rámec devadesáti minut se budou nastavovat už jen minuty 3. Uvidíme, kdo si půjde výrazněji pro vítězství.
90'
To se i stalo, ale obránci Janova zvládli své defenzivní úkoly na podtrženou jedničku.
89'
Nedovoleně byl zastaven i Daniele Baselli. Domácí se chystají k rozehrávce míče, zřejmě jej pošlou dopředu dlouhým nákopem.
88'
Kevin Strootman i s pomocí faulu loktem seslal na zem domácího hráče. Žlutou kartu ale hlavní rozhodčí tentokrát neudělí.
87'
Končí nám 87. minuta a stále jsme žádnou branku neviděli. Je tak už dost pravděpodobné, že se dnes oba celky rozejdou po remíze 0:0.
86'
Další zajímavý náznak šance hostů ale nezvládl svým zpracováním Eldor Šomurodov, jenž si nechal míč doputovat do zámezí. K odkopu se tak chystá Salvatore Sirigu.
85'
Po zisku míče se ke střele z velké vzdálenosti dostal Simone Verdi, jehož pumelice ale byla značně nepřesná.
85'
Hosté vyhnali sami sebe z útočné poloviny, ale míč mají pořád v držení.
84'
Žlutou kartu dostává Armando Izzo (Turín FC).
83'
Andrea Belotti si nechal utéct míč do zámezí, takže Janov znovu může pokračovat na balónu. V uplynulých minutách je aktivnějším týmem a mnohem častěji se tlačí k bráně turínských fotbalistů.
82'
Eldor Šomurodov důrazně zakončoval hlavičkou po kvalitním centru, jenže zamířil doprostřed brány, takže Salvatore Sirigu si dokázal poradit.
81'
Akci ale zastavil útočný faul Kevina Strootmana, jenž musel hasit případné nebezpečí, které by hrozilo z brejku.
80'
Janov se ale usadil před bránou Turína a dokázal získat rohový kop. Většina hráčů v bílých dresech míří do soupeřova vápna.
80'
Zappacostův centr si sice zpracoval hostující útočník, ale okolo stopera se už neotočil. Ani z tohoto náznaku střelecký pokus nepřišel.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Karol Linetty.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Nicola Murru.
79'
Žlutou kartu dostává Gleison Bremer (Turín FC).
78'
Po rohovém kopu domácích se k hlavičce šplhal Izzo, který ale souboj s protihráčem tak úplně nezvládl.
78'
Radovanović se dostal do mírných potíží, ale odkop zvládl. Nebezpečně na něj totiž dotíral Andrea Belotti.
76'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Marko Pjaca.
76'
Akce Destra však skončila ofsajdem. Nyní se bude střídat.
76'
Teď už jsou na míči opět hosté, kteří rychle hru přenášejí na pravou stranu, protože moc dobře ví, že Zappacosta hraje dobré utkání a je nebezpečný.
75'
N'Koulou parádně vystihl přihrávku do vápna a následně míč vyvezl vpřed. Přihrál i do levé strany, takže Turín založil rychlý kontr, který ale střeleckým pokusem nepokračoval.
74'
Je zcela zřejmé, že dnes to bude zápas o jednom gólu. Pokud jej někdo vstřelí, tak s největší pravděpodobností vezme všechny tři body.
73'
Zappacostovo prodloužení do strany skončilo v zámezí. Janov je v posledních minutách často nepřesný, i když situace jej k tomu přímo nenutí.
72'
Čerstvý Simone Verdi hned chtěl prostrčit míč Belottimu do střelecké pozice, ale souhra domácích přesná o kousek nakonec nebyla.
71'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Simone Verdi.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Daniele Baselli.
70'
Šomurodov se neprotlačil k dalšímu nákopu hostujících stoperů. Za chvíli se můžeme těšit na několik střídání, které rozhodně mohou oživit tento zápas.
69'
Saša Lukić napřáhl pravačkou z velké dálky, ale jeho nepříliš důrazný pokus minul zadní tyč o několik metrů.
68'
Nicolas N'Koulou vyhrál následný hlavičkový souboj, po kterém ale míč nebezpečně poskakoval ve vápně Turínských. Nic velkého se ale neudálo, neboť hned poté zapracoval i Ansaldi.
67'
Zappacosta dokázal zalepit na svou kopačku pas ze středu hřiště, ale levého obránce domácích si už neobhodil.
66'
Janov dokázal vybojovat balón a nyní si přihrává mezi svými obránci.
65'
Wilfried Stephane Singo si nedokázal zpracovat poměrně dlouhé přenesení hry z opačné strany. Balón tak doputoval až do autu.
64'
Eldor Šomurodov nedoskočil na dlouhý nákop, se kterým si bez větších potíží poradil N'Koulou.
63'
Ofenzivní snaha hostů skončila na pozorném defenzivním záložníkovi Rincónovi, jenž si splnil své obranné povinnosti skvěle.
62'
Zaza jen o kousek nedoskočil na centr, který letěl z pravé strany. Lépe si poradili hostující obránci, kteří míč odhlavičkovali.
61'
Z celkem uctivé vzdálenosti to zkusil sám domácí kapitán, ale jeho rychle padající střela přestřelila břevno zhruba o dva metry. Žádné vzrušení se tedy nekonalo.
59'
Edoardo Goldaniga dostal žlutou kartu po faulu na Belottiho. Domácí tak budou kopat přímý kop.
59'
Janov získal míč ve středu pole a nyní může postupovat směrem dopředu. Turín se rychle musí vracet k vlastní šestnáctce.
57'
Z ničeho nic vypálil Davide Zappacosta z velké dálky. Jeho rána zaplula přesně do tyče, takže Janov byl velmi blízko k otevření skóre.
57'
Je vidět, že se Turín více tlačí dopředu, tudíž se v obraně domácích otevírá prostor.
56'
Také hosté dostali možnost rozehrání rohového kopu, ale jejich snaha dopadla podobně jako před pár okamžiky na straně druhé.
55'
Turín se ale dostal do několika zajímavých pozic. V úvodu druhé půle je aktivnějším týmem.
55'
Rohový kop Cristiana Ansaldiho mířil k přední tyči, kde jej však janovští hráči dokázali bezpečně odvrátit.
54'
Lukić se pohybuje na velkém prostoru, ale ve finální fázi není tak vidět. Je dokonale bráněn fotbalisty v bílých dresech.
53'
Také hosté se snažili si dojít pro penaltu, ale ani tentokrát se pískat nemohlo. Pád byl ochotný až příliš.
52'
Ansaldiho bochánek na druhé straně zakončil Belotti, jenže nepříliš důrazně. Mattia Perin si tak s přehledem došel pro volný balón.
51'
Davide Zappacosta rozhodně nepředvedl špatnou individuální akci na pravé straně, avšak následný centr se mu nepovedl. Nutno ale říct, že Zappacosta patří mezi aktivnější hráče na hřišti.
50'
Rolando Mandragora odrazil míč do zámezí, takže autové vhazování zhruba z poloviny hrací plochy teď čeká na hosty.
49'
Penalta se kopat nebude, to by byla velmi přísná. Zaza svůj pád přifilmoval.
48'
Simone Zaza si chtěl vynutit penaltu, ale sudí napoprvé rozpažil. Uvidíme, jestli tento verdikt nakonec nezvrátí VAR.
47'
Andrea Belotti si ve vápně Janova našel prostor k rychlé střele, ale jeho pokus byl sražen hostujícími beky do náruče Perina.
46'
Domácí tak úplně nezvládli své presování, čímž se otevřel prostor pro hostující Janov. Centr ze strany v situaci čtyři na čtyři ale nebyl přesně mířen na Destra.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Eldor Šomurodov.
46'
Oba týmy už přibíhají na hrací plochu. Chystá se zřejmě jen jedno střídání.
Skončil první poločas, který branku nenabídl. Dlouho jsme žádné větší šance neviděli, až na konci poločasu se oba týmy dostaly do zajímavých příležitostí. Žádnou ale nevyužily, takže skóre zůstává bezbrankové. I herně to byla vyrovnaná půle, ve které nikdo netahal za delší konec provazu.
45+2'
45+2'
Mattia Perin ještě musel krotit malou domů, která mířila do jeho rukavic.
45+1'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty. Hned na začátku nastaveného času střílel Belotti z velké vzdálenosti, ale tento pokus si za rámeček rozhodně nedá.
45'
U přední tyče sice hosté zapracovali, ale k odraženému míči se dostal Armando Izzo, jenž velmi ostře vypálil. Jeho pokus zamířil jen pár decimetrů nad břevno Perinovy branky.
44'
Singo byl za svou aktivitu na pravé straně odměněn. Pro svůj tým získal výhodu rohového kopu.
43'
Nyní jsem zřejmě viděli zatím největší možnost k otevření skóre. Lennart Czyborra si počkal na odražený míč a v pokutovém území tvrdě vystřelil z voleje. Rána letěla doprostřed brány, ale Sirigu musel vytáhnout pohotový reflex.
41'
Andrea Belotti se následně pokoušel o zakončení patičkou, neboť přízemní centr ze strany letěl za něj. Tenhle těžký kop by však zvládl asi jen Zlatan, možná ani on ne.
40'
Střela z velké dálky v podání Rincóna pouze sestřelila hráče, který zrovna stál před ním. Následoval i útočný faul Belottiho, takže ani z tohoto pobytu na soupeřově polovině pro domácí nic nevzniklo.
39'
Turín se opět nastěhoval před pokutové území, ale v něm zatím není nebezpečný ani přesný. Oba týmy dnes dobře brání.
38'
Hned po odehrání míče musel hostující záložník zastavovat protiútok, tedy za to inkasoval žlutou kartu.
38'
Žlutou kartu dostává Nicolo Rovella (Janov CFC).
37'
Po delší době se dopředu dostali hosté, kteří si i vybojovali zisk rohového kopu, který pro ně bude vůbec prvním v dnešním zápase.
35'
Turín však celkem vysoko presuje a snaží se dostat hosty pod co největší tlak. I toho pramení fakt, že se brankář Mattia Perin musí často zapojovat do rozehrávek svého týmu.
34'
Ansaldiho centr do pokutového území si hledal Belotti, jehož hlavička ale minula cíl o celkem značnou vzdálenost.
33'
Následnou standardní situaci Turín nerozehrál zle, ale Simone Zaza při snaze vystřelit, si míč předkopl až příliš daleko od nohy.
32'
Janov se následně nedokázal dostat za půlku, domácí tedy mohou útočit opětovně.
31'
Načechraný centr ze strany hosté napoprvé odvrátili. Poté se k míči dostal Ansaldi, ale ani on neměl dostatek prostoru k přesnému centru.
30'
Saša Lukić to znovu zkusil po pravém křídle a znovu byl faulován, tentokrát Rovellou. Následovat bude standardní situace.
29'
Velmi nepřesný nákop Masiella skončil v moci domácích hráčů. Turín tedy bude moct postupovat vpřed.
28'
Goran Pandev se chystal střílet z voleje, ale také na druhé straně zapracovala obrana dobře. Poté přišel dlouhý nákop na Zazu, jenž se ale objevil v ofsajdu.
27'
Další přízemní kombinace hostů putovala znovu až přes Perina. Přišla však velká chyba, kterou mohl trestat střelec Andrea Belotti, který si naváděl míč do volného prostoru. Ve snaze vystřelit z hranice šestnáctky mu však pod nohy skočili hostující obránci.
25'
Zappacosta znovu zaútočil po pravém křídle, ale tentokrát si dal balón až moc daleko od nohy. Domácí jej tedy včas a rychle obrali o míč.
24'
Zakončení vzal na sebe Miha Zajc, který se snažil kroutit míč přes zeď. Právě dobře postavenou hradbu těl ve vínových dresech ale nedokázal obstřelit.
23'
Faul domácích nakonec přece přišel, ale zhruba pět metrů před vápnem. I tak bude mít Janov celkem zajímavou pozici ke střele z přímého kopu.
22'
Mohlo však být postaráno o první velký vzruch. Davide Zappacosta se šikovně protáhl po pravé straně až k vápnu, kde zřejmě jemným způsobem byl seslán na zem, ale penalta se kopat nebude.
21'
Máme za sebou dvacet minut, ve kterých jsme viděli pouze jedno zakončení, a to navíc zmíněná střela mířila vysoko nad bránu. Rozhodně se nedá říct, že bychom sledovali nějaký pěkný fotbal.
20'
Nyní už však zase hrají domácí, kteří zvolili rozehrávku i přes brankáře Sirigua, který je zatím bez práce.
19'
Zajc se neocitl zrovna v ideální pozici na své polovině, ale míč i s pomocí stopera Radovanoviće dokázal posunout do lepších pozic pro hosty.
18'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Domenico Criscito, přichází Edoardo Goldaniga.
18'
Kapitánskou pásku přebírá brankář Mattia Perin.
17'
Hra je ale opět přerušena, a to konkrétně kvůli zranění Criscita. Jedná se o svalový problém, takže kapitán Janova bude muset střídat už po necelých dvaceti minutách.
16'
Mandragora se snažil udržet balón na hrací ploše, ale to už nestihl. Janov tedy získává aut na útočné polovině.
15'
Criscita ale tento faul celkem bolel. Teď odkulhává z trávníku, ale zdá se, že ve hře bude pokračovat.
14'
Domenico Criscito zastavil celkem zbytečným faulem na polovině hřiště Zazu. Kapitán janovského týmu si musí dávat velký pozor, neboť už jednu žlutou kartu má.
13'
Andrea Belotti reklamoval případný faul v pokutovém území, ale nutno říct, že v danou chvíli spadl velice ochotně. Hlavní rozhodčí tedy samozřejmě nic nepískl.
11'
Zaza se sice po centru ze strany probíjel k zakončení, ale hned tři hráči hostů byli důraznější. Pro balón si poté došel Perin, který jej ukryl v rukavicích.
10'
Hlavní rozhodčí vytáhl první kartu v zápase. Domenico Criscito nedovoleně atakoval Sašu Lukiće, aby jej zastavil při průniku po pravém křídle.
10'
Simone Zaza byl velmi nespokojen s nákopem, který letěl z kopaček jeho spoluhráčů v obraně. Útočníci Turína moc v zápřahu nejsou, což samozřejmě vytáhlému forvardovi vadí.
9'
Balón se dostal do moci hostů, kteří se snaží rychle přenášet hru ze strany na stranu.
8'
Celkem kvalitní centr z pravé strany skončil u hlavičkujícího Destra, který však zakončil ze záklonu. Míč tedy minul horní tyč o poměrně hodně čísel.
7'
Perin včas vystartoval z brány, aby si volný míč nemohli doběhnout domácí. Stále platí, že střelu jsme žádnou neviděli.
6'
Janov se poprvé v utkání tlačil na soupeřovu polovinu, ale teď se musí spokojit pouze s autovým vhazováním.
5'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Andrea Belotti, jenž se drží za koleno. Závažnější zranění by to ale být nemělo.
4'
Armando Izzo si chtěl udělat prostor na pravé straně, ale hosté jej poměrně rychle doběhli. První minuty zápasu nabízí takovou vyčkávanou z obou stran.
3'
Nepřesnost však turínské fotbalisty zastavila. K balónu se dostal hostující brankář Mattia Perin, který však nepříliš ideální rozehrávkou poslal míč do autu.
2'
Nicolas N'Koulou diriguje rozehrávku domácích z vlastní poloviny. V úvodu mají míč na kopačkách pouze domácí.
1'
Sluší se dodat, že Turín dnes nastoupil v dresech vínově červených, hosté hrají v bílém.
1'
Utkání nám začne za pár chvil. Oba celky se už připravují k rozehrání.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – Singo, Rincón, Mandragora, Lukić, Ansaldi – Zaza, Belotti (C).
Náhradníci: Ujkani, V. Milinković-Savić – Lyanco, Gojak, Baselli, Ricardo Rodríguez, Verdi, Bonazzoli, Vojvoda, Murru, Linetty, Buongiorno.

Janov CFC: Perin – A. Masiello, Radovanović, Criscito (C) – Zappacosta, Zajc, Rovella, Strootman, Czyborra – Destro, Pandev.
Náhradníci: Marchetti – C. Zapata, Scamacca, Goldaniga, Behrami, Portanova, Ghiglione, Melegoni, Onguéné, Pjaca, Šomurodov, Pellegrini.

Rozhodčí: Pasqua – di Iorio, Mastrodonato.

TURÍN FC

Turínskému celku se letos vůbec nedaří. Rád by se totiž pohyboval minimálně ve středu tabulky, ale v lize je zatím výrazně namočen v záchranářských starostech. Turín je nyní sedmnáctý, když v jednadvaceti kolech uhrál 16 bodů. Hned za ním je Cagliari, které má jen o bod méně. Turín rozhodně nemá špatný kádr, ale zatím neumí prodat svůj potenciál. Naposledy vyhrál na začátku ledna a od té doby hned pětkrát remizoval a jednou prohrál. Zajímavá je statistika z posledních čtyř kol, ve kterých turínští fotbalisté vždy remizovali, konkrétně se Spezií, Beneventem, Fiorentinou a Atalantou. Jednoznačně nejlepším střelcem týmu je dlouholetý tahoun a kapitán v jedné osobě Andrea Belotti, který ve dvaceti kláních nasázel do sítí soupeřů 11 gólů.

JANOV CFC

Fotbalisté Janova jsou v tabulce soutěže na dvanácté příčce, když v jednadvaceti zápasech získali 24 bodů. Na sestupovou příčku mají v tuto chvíli náskok už devíti bodů. Tento tým by se rád posunul ještě výše a letošní sezonu dokončil v klidném středu tabulky. Janov jde tabulkou nahoru, protože dokázal zvítězit ve čtyřech z posledních pěti zápasů, v minulém kole navíc dokázal porazit 2:1 silnou Neapol. Právě svěřenci kouče Ballardiniho mají za uplynulých pět kol druhou nejlepší formu v Serii A, hned za římským Laziem. Nejlepším střelcem Janova je v letošní sezoně Mattia Destro, jenž nastřílel už devět branek.
Vzájemné zápasy

04.11.2020 Janov – Turín 1:2
16.07.2020 Turín - Janov 3:0
30.11.2019 Janov – Turín 0:1
20.04.2019 Janov – Turín 0:1
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z italské Serie A. V rámci 22. kola budeme sledovat souboj mezi Turínem FC a Janovem CFC. Střet mezi sedmnáctým a dvanáctým týmem tabulky začne v 15:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62