Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Juventus - 3. dubna 2021   18:00

Torino
27' A. Sanabria  • 46' A. Sanabria
2:2
(1:1)
Juventus
13' Chiesa  (Morata) • 79' Ronaldo  (Chiellini)
Torino
Sirigu – Izzo, Bremer, Buongiorno – Vojvoda, Rincón (66. Lukić), Mandragora, Ansaldi – Verdi (87. Baselli), Belotti (C) (72. Zaza) – A. Sanabria.
M. Fabbri, F. Meli, S. Alassio
Stadio Olimpico Grande Torino (Torino).
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro (87. Rabiot) – Kulusevski (71. Bernardeschi), Danilo (71. Ramsey), Bentancur, Chiesa – Ronaldo, Morata.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:15.
Také druhý poločas skončil nerozhodným výsledkem, domácí se velmi rychle ujali vedení a to dlouho drželi, mohli i navýšit, avšak soupeři se deset minut před koncem povedlo vyrovnat, v závěru pak přečkal dvě velké šance Turínu a oba soupeři se tak rozchází smírně. Turín by před zápasem bod asi bral, ale nyní zřejmě nejspíš lituje, to pro Juventus je dnešní remíza v boji o pohárové pozice velkou ztrátou.
90+5'
90+4'
Daniele Baselli pálil velmi dobře do horní části brány Juventusu, Wojciech Szczęsny excelentním zásahem vyrazil balón mimo tři tyče a zachránil svému celku aspoň bod.
90+3'
Hosté teď faulovali poblíž pokutového území a ještě se budou muset bát.
90+2'
Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (Juventus FC).
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Domácí mohli jít zpátky do vedení, Antonio Sanabria si vyskočil na centr a hlavou poslal míč do horní části brány, avšak Wojciech Szczęsny podržel svůj tým a vyrazil balón nad břevno.
88'
Žlutou kartu dostává Rolando Mandragora (Turín FC).
87'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Adrien Rabiot.
87'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Daniele Baselli.
86'
Šance pro domácí tým, Saša Lukić střílel z dálky, avšak Wojciech Szczęsny včas skočil a balón ukryl do rukou.
84'
Další příležitost pro hosty, Ronaldovu prudkou hlavičku zastavil před brankovou lajnou domácí gólman.
83'
Žlutou kartu dostává za faul na soupeře Antonio Sanabria (Turín FC).
83'
Teď měli domácí štěstí, střelu Rodriga Bentancura vytěsnil Salvatore Sirigu konečky prstů na tyč, od kterého se balón odrazil do zámezí.
81'
Alessandro Buongiorno hodně tvrdě fauloval, žlutou kartu nevidí, avšak hosté rozehrají ze středové čáry.
79'
Juventus právě vstřelil branku!
Po konzultaci s videem je gól nakonec uznán. CRISTIANO RONALDO se dostal do zakončení hlavou a zamířil z bezprostřední blízkosti k pravé tyči, kde bylo volné místo.
79'
Rozhodčí se ještě radí s videem.
79'
Teď už se Ronaldovi podařilo zblízka hlavou dostat míč do sítě, avšak portugalská hvězda stála v ofsajdu, takže branka není uznána.
77'
Salvatore Sirigu pomáhá svým spoluhráčům a po malé domů rozehrává na levou stranu.
76'
Ronaldo nejprve nedosáhl na letící míč, poté po přihrávce Cuadrada střílel z bezprostřední blízkosti vysoko nad břevno.
74'
Obléhání domácí svatyně pokračuje, ovšem Juventusu se krátí čas.
72'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Simone Zaza.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Federico Bernardeschi.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Aaron Ramsey.
70'
Ronaldo to znovu zkoušel hlavou, opět to bylo pro domácí svatyni docela nebezpečné, avšak balón letí nad břevno.
69'
Saša Lukić vysokým míčem přinutil Wojciecha Szczęsnyho k zásahu, ten si tak po delší době sáhl na balón.
68'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).
68'
Teď už si byl domácí brankář při svém zásahu jistý a míč uklidil do svých rukavic.
67'
Teď se Cuadradovi nepovedlo dostat se k balónu, v centru mu zabránil jeden z protihráčů, následovat bude roh.
66'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Saša Lukić.
65'
Centr Juana Cuadrada byl odvrácen, ale míč skončil před bránou Turínu znovu a Salvatore Sirigu jej neudržel v rukavicích, přesto stačil zareagovat rychle a zabránit nebezpečí.
64'
Nyní však dostane možnost v podobě přímého kopu.
63'
Juventusu se teď nedaří dostat do blízkosti domácí brány, Turín velmi dobře brání.
61'
Álvaro Morata bojoval proti přesile a o míč přišel, vynutil si ale faul.
59'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Tomás Rincón (Turín FC).
57'
Federico Chiesa střílel jen do protihráče, míč se pak vzduchem snesl k brankáři.
56'
A už útočí znovu Juventus, Cuadrado bude vhazovat aut poblíž šestnáctky domácích.
54'
Po delší době se do útoku dostali i domácí, kterým se daří držet míč ve své moci.
53'
Ronaldo byl blízko vyrovnání, jeho hlavičku vytáhl v poslední chvíli konečky prstů nad břevno Salvatore Sirigu.
51'
Federico Chiesa pálil nebezpečně z dálky a jen těsně minul pravou tyč brány.
51'
Matthijs de Ligt posílal z pravého křídla míč na levou stranu, tam chtěl Juan Cuadrado posunout na střed na Ronalda, ale k tomu balón už nedoputoval.
50'
Další faul Turínu přináší Juventusu znovu možnost ohrozit jeho svatyni.
49'
Matthijs de Ligt si nabíhal na letící balón, ale ten k němu nedoputoval.
48'
Domácí faulovali a hosté budou rozehrávat poblíž pokutového území.
46'
FC Turín právě vstřelil branku!
Hosté asi ještě zůstali v kabině. ANTONIO SANABRIA využil špatné přihrávky soupeře, naběhl do pokutového území a vypálil tvrdě na bližší tyč, Wojciech Szczęsny se míče sice dotkl, ale srazil jej pouze za brankovou lajnu.
46'
Hosté začali aktivněji a dostali se do několika slibných příležitostí, zaslouženě šli po necelé čtvrt hodině hry do vedení. Jenže to jim nevydrželo příliš dlouho a domácí po další čtvrt hodině dokázali vyrovnat. Nerozhodný stav i přes velké šance Juventusu v závěru zůstal až do závěru první půle. Kdo se bude radovat na úplném konci?
45+2'
45+1'
Ještě jedna střela v podání hráče Juventusu, která však mezi tři tyče nezamířila. První půle tak nejspíš už nic nepřinese.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Ronaldo obdržel pěkný pas od Cuadrada z pravé strany, jeho střela z voleje byla tečována do bezpečí.
44'
A domácí brankář opět zasahuje, když se včas položil na zem a zabránil přihrávce před jeho svatyni.
43'
Juventus si málem vzal vedení zpátky, Álvaro Morata si vyskočil na centr, avšak jeho zakončení hlavou dokázal Salvatore Sirigu výborně zásahem vyrazit.
42'
Žlutou kartu dostává Cristian Ansaldi (Turín FC) za faul na unikajícího Juana Cuadrada.
42'
Domácí rozehráli roh, avšak do žádné šance se nedostali.
40'
Tomás Rincón utrpěl nějaký šrám a zůstal chvíli ležet na trávníku, ale nebylo to nic vážného.
39'
Hostům se nepodařil přechod do útoku, o míč přišli a pak navíc faulovali u středového kruhu z čehož vzešla poměrně velká výměna názorů, hráči Turína se dožadovali žluté karty pro Federica Chiesu, hlavní arbitr však krotí oba tábory a hráči staré dámy pouze domlouvá.
36'
K pravé tyči hostující brány nabíhal úplně volný hráč Turína, míč k němu vzduchem ovšem nedoputoval, což bylo pro Juventus velké štěstí.
34'
Ronaldova rána byla zblokována do bezpečí, takže Salvatore Sirigu nemusel zasahovat.
33'
Stále stejný scénář, favorit sice drží míč na kopačkách, ale to je tak vše.
32'
Domácí velmi dobře napadají jejich rozehrávku a v posledních minutách se tak na hřišti toho moc neděje.
30'
Hosté nyní volí přihrávky mezi sebou u středového kruhu a hledají cestu k bráně.
27'
Domácí srovnávají a nejspíš zaslouženě. Tomás Rincón pálil z dálky, Wojciech Szczęsny předvedl vynikající zásah, ale míč vyrazil jen do vzduchu, k tomu pak doběhl ANTONIO SANABRIA, hlavou jej poslal do břevna a od něj se balón odrazil do hostující svatyně. Obrana Juventusu tady poněkud zaspala.
26'
Juan Cuadrado si autové vhazování u půlící lajny nevynutil a musí se se spoluhráči stáhnout.
26'
Wojciech Szczęsny byl připravený, pořádně se musel natáhnout, ale míč uklidil do rukou.
25'
Rohový kop pro domácí celek.
23'
Turín si teď faul nedaleko pokutového území soupeře nevynutil, rozhodčí stál poblíž a hned ukázal, že se hraje dál.
22'
Domácí zle dotírali před bránou Juventusu, střelu Tomáse Rincóna však zblokoval Aléx Sandro.
20'
Ani ten žádné nebezpečí nepřinesl a už útočí zase stará dáma.
19'
Střela Verdiho byla zastavena dobře postavenou zdí, následovat bude roh.
18'
Avšak z protiútoku zahrozili domácí, kteří si vynutili faul a budou rozehrávat přímý kop.
16'
Juventus pokračuje v útočné snaze a nadále obléhá pokutové území protivníka.
13'
Teď už se hostující celek raduje. FEDERICO CHIESA v pokutovém území sebral míč a z levé strany prostřelil brankáře domácího mužstva mezi nohama. Ten si poté inkasovaný gól docela vyčítal.
11'
Cristiano Ronaldo nedokázal doběhnout prudký balón a do šance se tak nedostal.
10'
Domácí posílají míč k bráně Juventusu, neboť to byli hosté, kdo předtím balón zakopl do autu, aby mohl být Belotti ošetřen.
9'
Domácí fotbalista je ošetřován a hra je přerušena.
8'
Matthijs de Ligt fauloval v pokutovém území Andreu Belottiho, nejlepšího střelce Turínu, ale faul to není, třebaže se domácí hodně zlobí.
7'
Hosté po špatné přihrávce posílají míč jen do zámezí, míč končí za postranní čárou.
6'
Ale zahrozili i domácí fotbalisté, Cristian Ansaldi vybojoval míč, prokličkoval s ním k pokutovému území a vybídl ke skórování Rolanda Mandragoru, který těsně minul vzdálenější tyč.
4'
Federico Chiesa měl po Ronaldově přiťuknutí hlavou před sebou zcela odkrytý prostor, místo zpracování však volil střelu z voleje a míč poslal vysoko nad bránu.
2'
Juventus si vypracoval první šanci už po osmdesáti vteřinách hry. Álvaro Morata se dostal do zakončení z ostrého úhlu, jeho střela by přesto šla do brány, ovšem Salvatore Sirigu předvedl výborný zákrok a levou nohou stačil míč tečovat do mimo bránu.
1'
Domácí po úvodním výkopu jen poslali míč za soupeřovu bránu, rozehrávat bude Wojciech Szczęsny.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, Bremer, Buongiorno – Vojvoda, Rincón, Mandragora, Ansaldi – Verdi, Belotti (C) – A. Sanabria.
Náhradníci: Ujkani, V. Milinković-Savić – Ricardo Rodríguez, Murru, N'Koulou, Ferigra, Lukić, Baselli, Gojak, Linetty, Zaza, Bonazzoli.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – Kulusevski, Danilo, Bentancur, Chiesa – Ronaldo, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Israel – Di Pardo, De Marino, Dragusin, Frabotta, Ramsey, Rabiot, Fagioli, Bernardeschi.

Rozhodčí: M. Fabbri, F. Meli, S. Alassio.
Posledních pět vzájemných zápasů

Juventus – Turín 2:1
Juventus – Turín 4:1
Turín – Juventus 0:1
Juventus – Turín 1:1

Turín svého slavného rivala porazil naposledy 26. dubna 2015, kdy na svém hřišti zvítězil těsně 2:1, třebaže musel v zápase otáčet nepříznivý stav.
Juventus FC

To hosté jsou ve zcela jiných vodách, nachází se na třetím místě s pětapadesáti body, o čtyři body za druhým AC Milán, spíše se však musí ohlížet za sebe. Čtvrtá Atalanta má stejný počet bodů a pátá Neapol, které už patří pozice nezaručující Ligu mistrů, je pozadu o body dva. Mimo svůj stadion odehráli fotbalisté "staré dámy" třináct zápasů a odvezli si třiadvacet bodů za šest vítězství a pět remíz, vstřelili slušných pětadvacet gólů a o dvanáct méně inkasovali. Poslední venkovní duel Juventus zvládl a po dvou ztrátách dokázal vyhrát na hřišti Cagliari 3:1.
Tabulku střelců mančaftu nevede nikdo jiný, než portugalská megastar Cristiano Ronaldo, s 23 góly zároveň nejlepší snajpr celé soutěže.
Turín FC

Domácí tým se nachází těsně nad sestupovými pozicemi, patří mu s třiadvaceti body sedmnáctá příčka, ovšem před osmnáctým Cagliari má náskok pouhého bodu a před devatenáctou Parmou čtyři body. Na svém hřišti se hráčům Turína navíc vůbec nejhorší, v pomyslné tabulce jsou na poslední pozici, když si ze třinácti zápasů odnesli pouhých deset bodů díky jedinému vítězství a sedmi remízám, vstřelili jen osmnáct gólů, zato třiadvacet inkasovali. Jediné výhry na své půdě dosáhli v posledním domácím utkání, kdy porazili Sassuolo a ani tohle vítězství se nerodilo snadně, soupeř ještě v 77. minutě vedl 0:2, Turín však třemi góly dokázal skóre otočit a ten vítězný vstřelil ve 2. minutě nastavení.
Nejlepším střelcem je s jedenácti zásahy Ital Andrea Belotti.
Dobrý den, kompletní 29. kolo dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší italská fotbalová liga. Na řadu přijde mj. i i turínské derby mezi Turínem a Juventusem, tedy týmů, které se nachází ve zcela rozdílném tabulkovém postavení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62