Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Cagliari - 6. prosince 2020   12:30

Verona
21' Zaccagni (Faraoni)
1:1
(1:0)
Cagliari
48' Marin
Verona
Silvestri – Dimarco, Ceccherini, Dawidowicz – Faraoni, Tameze (54. Salcedo), Veloso (C), Lazović (54. Lovato) – Barák, Zaccagni (67. Colley) – Di Carmine (68. Favilli).
G. Manganiello
Stadio Marc'Antonio Bentegodi
Cagliari
Cragno – Zappa, Walukiewicz, Carboni, Tripaldelli (83. Lykogiannis) – Marin (83. Ch. Oliva), Rog – Sottil (90+1. Tramoni), João Pedro (C), Faragò – Pavoletti (76. Cerri).

Avšak ani jejich závěrečný roh neznamenal druhou branku a oba celky se spravedlivě rozdělí. Druhý poločas nám přinesl o něco lepší hru. Oba celky se dostávaly více do zakončení, hlavně v závěru zápasu měla Verona dvě slušné šance, aby rozhodla zápas ve svůj prospěch. Cagliari zase mělo lepší vstup do druhého dějství, kdy se dočkalo brzkého vyrovnání.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
90+3'
90+3'
Ta se nyní zvýšila, neboť se domácí dostávají k zahrávání rohového kopu.
90+2'
Tvrdý faul kousek za polovinou a Verona po rozehrávce bude mít jednu z posledních příležitosti, jak ještě ohrozit branku Cagliari.
90+1'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Matteo Tramoni.
90'
Tři minuty čítá nastavený čas od hlavního sudí!
89'
Hráč Verony již nestihl míč na pravé straně. S největší pravděpodobností se dočkáme remízového rozuzlení zápasu.
88'
Po rohu propadl míč až na zadní tyč, kde zakončoval Federico Ceccherini, jenž zamířil míč nad horní tyč. No, Verona nyní spálila dvě velké šance k tomu, aby se opět dostala do vedení!
86'
A tu skoro našli skrze tento pěkný centr z levé strany, kde před brankou doráželi hned dva hráči. Ten první o kousek minul míč hlavičkou, druhý hráč o kousek netrefil letící míč svým skluzem a sám skončil v síti.
85'
Nyní to vypadá, že více sil mají domácí, kteří jsou aktivní a hledají cestu k brance soupeře.
84'
Pokud se podíváme pohledem do statistik, tak lze říci, že dnešní utkání je vyrovnané. Kupříkladu počet střel na branku je aktuálně 6:5, či na rohové kopy 5:5!
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Christian Oliva.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Tripaldelli, přichází Babis Lykogiannis.
82'
Časomíra již odpočítává závěrečnou desetiminutovku. Dokáže některý z týmů strhnout vedení na svou stranu?
81'
Žlutou kartu dostává Eddie Salcedo (Hellas Verona FC).
80'
Alessandro Tripaldelli byl skluzem poslán na trávník a tohle bude nejspíše žlutá karta pro faulujícího domácího hráče!
79'
Dobrá šance domácího hráče, který se z malého vápna dostal k míči a poslal míč nad horní tyč!
78'
Z rohového kopu jsme nebyli svědky ničeho zásadního. Nyní se pokouší Hellas zaměstnat defenzívu soupeře.
77'
Do individuálního úniku se dostal João Pedro, který se dostal až do vápna a v době, kdy chtěl vystřelit, mu míč vykopl bránící hráč. Roh pro Calcio.
76'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Alberto Cerri.
75'
K prvnímu střídání se nyní chystají i hosté.
73'
Ovšem rána v podání Dimarca už zaváněla brankovou příležitostí. Alessio Cragno musel skokem ke své levé tyčce zastavit letící míč!
73'
Tuto slibnou šanci domácí promarnili. Centr byl sice dobrý, ale obránce Calcia vyskočil nejvýše a odhlavičkoval míč z pokutového území.
72'
Verona nyní bude zahrávat standardní situaci z pravé strany, když se jeden z hráčů provinil faulem!
71'
Hráči Calcia nyní zastavili rodící se přechod do útoku a na levé straně posílají míč do autu.
70'
V tomto případě nikoliv. Jejich centr byl notně přetažený a míč se odkutálel následně do zázemí.
69'
Po dalším útoku hostů končí míč na rohovém kopu, podaří se hostům nyní udeřit?
68'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Samuel Di Carmine, přichází Andrea Favilli.
67'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Ebrima Colley.
66'
Tvrdá rána nyní vystrašila brankáře, který jen vyboxoval míč před sebe a nedokázal udržet tuto tvrdou ránu hostujícího střelce.
64'
Zatímco Calcio hýří pohybem v útoku a hledá cestu kudy k brance Verony.
63'
Kombinace Verony, která se odehrává daleko od branky Cagliari. Domácí celek zatím ve druhém poločase nepřišel s ničím překvapivým.
62'
Leonardo Pavoletti dostal zase dobrou přihrávku do běhu a jeho střelecký pokus minul prostor mezi třemi tyčemi.
60'
Hodina hry je za námi a nyní sledujeme snahu hostů o dosažení své druhé branky. Ti nyní opět zvýšili svůj tlak na soupeře.
59'
Cagliari nyní nebylo daleko od svého otočení skóre! Rychlý přechod do útoku skrze pravou stranu přinesl dobrou přihrávku od Zappy a Leonardo Pavoletti následně minul o kousek levou tyčku!
58'
...tento roh si hosté bezpečně ubránili a dostávají hru alespoň k půl kruhu uprostřed hrací plochy.
57'
Následně si vybojovali rohový kop...
56'
Snaha o rychlý útok po pravé straně se pro domácí minula účinkem a budou vhazovat aut.
55'
Alessio Cragno si došel pro míč a raději jej sebral do rukou a již vyhlíží kam rozehraje.
54'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Matteo Lovato.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Eddie Salcedo.
52'
Na straně domácích se chystá první střídání, nejspíše reakce na nový stav.
51'
Cagliari vyrovnání hodně povzbudilo a nyní jsou o něco aktivnějším týmem směrem dopředu. Marco Silvestri však zatím nemusel zasahovat proti jejich dalšímu zakončení.
50'
Hraje se na středu hrací plochy. Nyní mohou hosté něco vymyslet, neboť po faulu budou rozehrávat míč.
48'
Cagliari právě vstřelilo branku!
A máme tu vyrovnání! RĂZVAN MARINOVI se dobře odrazil míč od soupeře a zamířil si to rovnou na branku. I když byl v tísni hned tří bránících hráčů, dokázal podržet míč a přesně mířenou přízemní střelou k pravé tyčce rozradostnil sebe a své spoluhráče.
47'
Menší protesty po situaci ve vápně hostí, rozhodčí však v tomto případě neviděl faul.
46'
Je to tak! Hellas se dokázal v prvním poločase dvakrát prosadit, ale až jejich druhá trefa byla právoplatná. Ta první neplatila, protože VAR odhalil ofsajd. Cagliari si příliš šancí na branku Verony nevytvořilo, ovšem ani Verona se k šancím následně příliš nedostávala. Z toho vyplývá, že první poločas nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou.
45'
45'
Centrovaný míč z levé strany napálil obránce. Vypadá to, že v prvním poločase již branku neuvidíme.
44'
V závěru prvního poločasu se pokouší domácí o dosažení druhé branky a pohybují se na polovině soupeře.
42'
Alessio Cragno si pohlídal letící míč z levé strany a na krátko rozehrává na své spoluhráče v obraně.
41'
Standardní situace Verony přinesla centr na střed vápna, odkud se dostal jeden z hráčů k zakončení, ale míč šel hodně mimo branku.
41'
Paolo Faragò byl důrazný ve své snaze získat míč. Nakonec sám fauloval a ještě dostal při pádu do tváře od soupeře, kterého fauloval.
40'
Alessio Cragno si počíhal na tento roh a chytil míč do svých rukavic.
39'
Pobídka z levé strany přistála na kopačce bránícího hostujícího hráče. Ani další centr v podání Faraona nekončí na kopačce nabíhajícího spoluhráče a je tu roh pro domácí.
37'
Snaha Cagliari pokračovala i nadále, nakonec vše končí nepřesným centrem na zadní tyč.
36'
Ve vápně Hellasu se nyní pohyboval míč vzduchem. Nakonec obrána dokázala dostat hrací předmět z nebezpečného území.
35'
Leonardo Pavoletti je dalším faulovaným hráčem, který okusil tvrdou hru soupeře.
34'
Dobré napadání hostů nyní hodně ztěžuje kombinaci domácího celku, který hledá cestu k brance svého soupeře.
33'
Snaha Calcia a zakončení nevyšla nejlépe. Nejprve hráč dokázal zastavit přihrávku do vápna, následné zakončení šlo hodně mimo branku. Marco Silvestri se chystá k odkopu od své branky.
31'
Střílený centr z levé strany, který vyslal Darko Lazović se pokoušel do branky tečovat Samuel Di Carmine, který však při svém pokusu fauloval brankáře, který vyboxoval míč.
30'
Po půl hodině hry vedou domácí jedno brankovým náskokem. Obecně zatím nesledujeme příliš atraktivní hru. Nyní probíhá kombinace Verony...
29'
Po delší době tu máme zakončení ze strany Marina, jehož přízemní ránu si bezpečně pohlídal Marco Silvestri.
27'
Domácí celek nyní kombinuje na své polovině. Cagliari aktivně vykrývá prostory a spíše vyčkává na případnou chybu svého soka.
26'
V následné snaze vyvézt míč, došlo k dalšímu tvrdému faulu a domácí celek může nyní uklidnit svou hru a rozehrávat z vlastní poloviny.
25'
Nyní dobrá snaha Cagliari, kdy se jeden z hráčů dostal ve vápně k nůžkám, které zasáhly nejbližšího bránícího hráče do ramene.
23'
Další tvrdší faul, kterého se dopustil Mattia Zaccagni, když ostře fauloval soupeře u postranní autové čáry.
22'
Zatím je k vidění i poměrně dost faulů a oba týmy nehrají zrovna v rukavičkách.
22'
Žlutou kartu dostává Federico Ceccherini (Hellas Verona FC).
21'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Avšak tato branka domácích už bude platit! Autorem branky je MATTIA ZACCAGNI, který si dobře naběhl do vápna a i v tísni obránce dokázal tečovat dobrou pobídku Faraoniho z pravé strany. Asistence: Marco Davide Faraoni.
19'
Antonín Barák dal opět o sobě vědět, když se ve snaze zpracovat vysoký míč, dopustil faulu.
18'
Ten se jim nepodařil, stejně jako jejich soupeři, kdy Gabriele Zappa neměl šanci doběhnout tuto dlouho pobídku.
17'
Tento roh hostí nevedl k nebezpečnému zakončení. Hellas se snaží o protiútok.
17'
Ovšem byla tam nějaká teč a Cagliari se chystá k zahrávání rohového kopu...
16'
Răzvan Marin se dostal do zakončení a jeho rána míří mimo pravou tyč branky Verony.
15'
Hra se nám opět dostala spíše na střed hřiště, odkud nesledujeme příliš atraktivní podívanou.
14'
Dlouhý aut o šestnáctky byl dobře myšlený, avšak hráč Calcia zahrál vysokou nohou a je odpískán tento útočný faul.
12'
Z dalších pokus. Verony již nedošlo k nějakému nebezpečí a Cagliari nyní otáčí hru na druhou stranu.
11'
Hosté se snaží získat míč pod svou kontrolu, ale zatím se jim to nedaří. Jejich soupeř rozehrál další útok, kdy se míč dostal až před branku, kde jej vykopl jeden z obránců.
10'
Verona se opět tlačí před branku Cagliari, které je nyní rozhozeno.
8'
Verona zahrávala rohový kop. Centr na zadní tyči tečoval Samuel Di Carmine do horní tyčky. Následně došlo k závaru v pokutovém území, další zakončení skončilo na levé tyčce, od které se míč odrazil a Carmine na podruhé dostal míč do branky. Ovšem vybíhal již z ofsajdové pozice a branka není následně uznána!
7'
Nyní sledujeme dění hlavně uprostřed hřiště, kde jsou k vidění nepřesnosti v kombinaci na obou stranách.
5'
Ovšem hostující celek se ani z rohového kopu nedostal do nějakého zakončení. Cagliari však stále u míče a snaží se o další útočnou akci.
4'
Po odehrání centru se míč odrazil na rohový kop a defenzíva Hellasu musí být stále na pozoru.
3'
Barák se nyní provinil faulem a nabízí soupeři zajímavou standardní situaci ze střední vzdálenosti.
2'
Hráč Verony se pokoušel dostat míč z levé strany před branku. Nakonec je z toho jen odkop od branky Calcia.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Dimarco, Ceccherini, Dawidowicz – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Lazović – Barák, Zaccagni – Di Carmine.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Amione, Bertini, Colley, Danzi, Favilli, Ilić, Lovato, Magnani, Rüegg, Salcedo.

Cagliari Calcio: Cragno – Zappa, Walukiewicz, Carboni, Tripaldelli – Marin, Rog – Sottil, João Pedro (C), Faragò – Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Vicario – Caligara, Ceppitelli, Cerri, Contini, Lykogiannis, Ch. Oliva, Pinna, Tramoni.

Rozhodčí: G. Manganiello.

Hellas Verona FC

Verona drží sedmou pozici s celkovým počtem patnácti bodů! Jejich forma je aktuálně jako na houpačce. Před třemi zápasy remizovala 2:2 se silným (ale vytíženým) AC Milán, následně prohrála 2:0 s nevyzpytatelným Sassuolem a v posledním kole se radovala z výhry 2:0 nad (v poslední době) se trápící Atalantou Bergamo!

Cagliari Calcio

Cagliari se zatím vyhřívá uprostřed tabulky s celkovým počtem jedenácti bodů. Nicméně náskok na poslední pozice není příliš velký a Cagliari ví, že musí sbírat body, aby se nepropadlo mezi týmy na spodku tabulky. V minulém kole hosté remizovali 2:2 se Speziou, předtím prohráli 2:0 s Juventusem a ve třetím posledním zápase slavili výhru 2:0 nad Sampdorií. Jejich forma má tedy zcela opačný gard, než forma jejich dnešního soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62