Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Crotone - 10. ledna 2021   15:00

Verona
17' N. Kalinić (Barák) • 25' Dimarco (Zaccagni)
2:1
(2:0)
Crotone
55' Messias  (P. Pereira)
Verona
Silvestri – Lovato, Magnani (63. Günter), Ceccherini (46. Dawidowicz) – Faraoni (C), Tameze, Ilić, Dimarco – Barák, Zaccagni (75. Colley) – N. Kalinić (63. Di Carmine).
Massimi – Mondin, Schirru
Crotone
Cordaz (C) – Djidji, Golemić, Luperto – S. Molina (46. P. Pereira), Henrique (46. Nwankwo), Zanellato, Vulić, Reca – Messias, Rivière (78. Dragus).

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:16.
Fotbalisté Hellasu zdolali poslední Crotone 2:1 a upevnili si postavení v horní polovině tabulky. Domácím vyšel zejména první poločas, který góly Nikoly Kaliniće, jemuž asistoval Antonín Barák, a Federica Dimarca vyhráli 2:0. Po deseti minutách druhé půle vrátil hostům naději Junior Messias, ale nějakou větší příležitost, která by po vyrovnání volala, si už ve zbytku utkání fotbalisté Crotone nevytvořili. V závěru mohl naopak pojistit Veroně tři body Colley, jehož volej však skončil na břevně.
90+3'
90+3'
Barák si došel pro faul u rohového praporku. Tohle už by měli domácí dohrát do vítězného konce.
90+2'
Ebrima Colley napřáhl k voleji z levé strany šestnáctky a orazítkoval břevno hostující svatyně!
90+1'
Domácí to hrají takticky dobře a drží balón na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty!
89'
Pedro Pereira se ohnal rukou po Dimarcovi, který ho stíhal. Žlutá karta pro hostujícího fotbalistu.
88'
Z následného rohu domácí nic nevytěžili a dopředu vyráží celek Crotone.
87'
Ebrima Colley mohl domácí definitivně uklidnit! Míč dostal na levou stranu, v pokutovém území se uvolnil a levačkou pálil k bližší tyči. Cordaz balón vykopl pravou nohou!
86'
Domácí zahrávali rohový kop. S centrem Dimarca si obrana posledního celku tabulky poradila.
85'
Držení míče – 46 % : 54 %
83'
Denis Dragus to zkusil z dálky hned po převzetí míče. Bránu ale netrefil.
83'
Hostům se krátí čas na vyrovnání. Už musejí vrhnout všechny síly dopředu.
82'
Adrien Tameze byl na půlícím kruhu faulován Dragusem. Rozehrávají domácí fotbalisté.
80'
Standardku si nevykoledoval ani Simeon Nwankwo. Ten držel míč zády k bráně a upadl po kontaktu s Lovatem. Sudí opět nechal hru pokračovat.
79'
Denis Dragus se hned zapojil do akce. U šestnáctky si chtěl vymodlit faul, po jeho pádu se však nepískalo.
78'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Denis Dragus.
77'
Po autovém vhazování podržel Di Carmine u brankové čáry míč a přenechal ho Davidemu Faraonimu. Ten se ale do zakončení či možnosti přihrávat před bránu neprotlačil. Bude se jen kopat od brány hostí.
76'
Barák bojoval u pravé postranní čáry. Získal pro svůj tým aut.
75'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Ebrima Colley.
74'
Junior Messias si na pravé straně šestnáctky připravil míč do zakončení. Z ostrého úhlu a těžké pozice však bránu Verony neohrozil, respektive střílel hodně nepřesně.
73'
Tu rozehrával Dimarco. Před nabíhajícím Günterem si míč stáhl ze vzduchu brankář Cordaz.
72'
Antonín Barák byl faulován Zanellatem. Standardní situace pro domácí celek.
70'
Domácí se ubránili, centr Vuliće od rohového praporku odvrátili do bezpečí.
69'
Emmanuel Rivière se dostal k míči na levé straně. Jeho střelecký pokus srazil do zámezí Faraoni, hosté budou zahrávat roh.
68'
Reca to nyní Faraonimu vrátil v opačném gardu. Bude se kopat od brány Crotone.
67'
Arkadiusz Reca si naváděl z levé strany míč na střed přes Faraoniho. Domácí kapitán mu ale nic velkého nedovolil.
65'
Hostující útočník Simeon Nwankwo, který má na dresu přezdívku Simi, ukázal dobré krytí míče, který pak předal doprava Sebastianovi Lupertovi. Jeho centr odehrál do bezpečí Barák.
64'
Samuel Di Carmine se hned zapojil do hry. U postranní čáry mu ale vypíchl míč Luperto.
63'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giangiacomo Magnani, přichází Koray Günter.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Samuel Di Carmine.
63'
Na levé straně domácí ofenzivy si dobře rozumějí Zaccagni a Dimarco. Po kombinaci těchto hráčů přišel přízemní centr, po němž měl dobrou šanci Antonín Barák. Ten střílel z osmi metrů nad bránu!
62'
Ve druhém poločase se hostům podařilo vrátit do hry. Mají ještě zhruba půlhodinu na to, aby zabojovali o bodový zisk.
61'
Hosté zahrávali rohový kop. Na přední tyči zasahoval Davide Faraoni.
60'
Vše je už ale v pořádku. Rozhodčí dává pokyn k zahájení hry.
60'
Mattia Zaccagni skončil na zemi po souboji s Recou. Domácí hráč bude potřebovat ošetření.
58'
Tu rozehrával Federico Dimarco. Jeho centr odvrátila defenziva hostí.
57'
Arkadiusz Reca zastavil domácí akci taktický faulem. Dostal žlutou kartu, Crotone navíc bude čelit standardní situaci.
55'
Crotone právě vstřelilo branku!
Hosté dávají kontaktní gól! Arkadiusz Reca odcentroval z levé strany. Míč prošel až na vzdálenější tyč, kde ho nedokázal odehrát do bezpečí Dimarco. Pedro Pereira tak vrátil balón před bránu a JUNIOR MESSIAS ho zblízka napálil za bezmocného Silvestreho – 2:1.
53'
Žlutou kartu dostává Giangiacomo Magnani (Hellas Verona FC).
52'
Arkadiusz Reca posílal prudký míč do domácí šestnáctky. Tam si pro něj došel brankář Silvestri.
51'
Hosté zahrávali rohový kop. Vulićův centr odvrátil z domácího pohledu do bezpečí Ivan Ilić.
49'
Ten byl zahrán na bližší tyč, kde byla obrana Crotone připravena.
48'
Zaccagni získal pro domácí tým rohový kop...
47'
Koffi Djidji se postavil do cesty Dimarcovi, za což dostal žlutou kartu.
46'
K centru z levé strany se dostal Federico Dimarco. Míč dolétl do rukavic hostujícího brankáře Cordaze.
46'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Eduardo Henrique, přichází Simeon Nwankwo.
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Salvatore Molina, přichází Pedro Pereira.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Paweł Dawidowicz.
46'
První poločas vyzněl pro Veronu, která vede nad posledním týmem tabulky 2:0. Samotný začátek duelu byl herně poměrně vyrovnaný. V 17. minutě se však poprvé radovali domácí, když Antonín Barák zatáhl míč dopředu a po jeho přihrávce se trefil Nikola Kalinić. Ve 25. minutě pak po spolupráci se Zaccagnim zvýšil střelou, která prošla mezi nohama obránce, Federico Dimarco. Poté už Hellas hru kontroloval a diktoval její tempo.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Dobrým pokusem z větší vzdálenosti se prezentoval Junior Messias. Jistý zákrok však předvedl Marco Silvestry, který jedovatou přízemní střelu pokryl a ještě balón udržel v rukavicích.
44'
Domácí rozehráli nakrátko. Míč šel nalevo na Dimarca, jehož centr byl pokryt obranou Crotone.
43'
Emmanuel Rivière si přidržel Ceccheriniho a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
42'
Žlutou kartu dostává Matteo Lovato (Hellas Verona FC).
40'
Domácí jsou jasně lepším týmem. Většinu času nyní kombinují v blízkosti šestnáctky soupeře.
39'
Rohový kop domácích. Centr Dimarca si na vzdálenější tyči hledal zase Barák. Tentokrát se k zakončení nedostal.
38'
Další centr na vzdálenější tyč posílal Zaccagni, tentokrát si poradila hostující obrana.
37'
Šance pro Antonína Baráka! Český reprezentant hlavičkoval na zadní tyči po přesném centru Ivana Iliće. Hosty podržel reflexivním zákrokem Alex Cordaz!
36'
Domácí se ubránili. Hráči Crotone pak ještě chvíli drželi míč na útočné polovině, teď už však o něj definitivně přišli.
36'
Změnit se to snažil Junior Messias, který byl v běžeckém souboji s Ceccherinim. Ten před ním odehrál míč na roh.
35'
Hráče Hellasu vstřelené góly dostaly do psychické pohody. To hosté ztrácejí i jednoduché míče.
34'
Domácí hráči napadali rozehrávku soupeře a na útočné polovině získali míč. Z toho mohl těžit Antonín barák, který střílel z hranice šestnáctky vedle vzdálenější tyče.
33'
Po rohovém kopu míč zajímavě prolétl předbrankovým prostorem. Moc nescházelo a na zadní tyči se dostal k hlavičce Antonín Barák.
33'
Centr Dimarca z levé strany byl zablokován. Rohový kop pro hosty.
32'
Hostující akci zastavil ofsajd Messiase. Míč uvede do hry brankář Silvestry.
31'
Rohové kopy – 2:0
30'
Opět v akci Federico Dimarco. Ten zase zakombinoval se Zaccagnim a jeho přízemní centr byl sražen do zámezí. Nakonec se balónu zřejmě naposledy dotkl právě Dimarco, protože se bude kopat od brány Crotone.
28'
Zápas se zatím vyvíjí z domácího pohledu dle představ. Hellas načal poslední tým tabulky dvěma góly a míří za třemi body.
25'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí zvyšují svůj náskok! FEDERICO DIMARCO předal u levé postranní čáry míč Mattiovi Zaccagniovi a sám si naběhl do pokutového území. Jeho spoluhráč mu tam následně přihrál a Dimarco překvapil brankáře Cordaze střelou, která prošla mezi nohama obránce. Gólman Crotone tak balón viděl příliš pozdě a jen se smutně ohlédl ke své vzdálenější tyči, kam přízemní střela wing backa Hellasu zapadla.
24'
Balón se po centru Vuliće snesl až za domácí bránu. Vykopává Marco Silvestri, který v minulosti působil třeba také v anglickém Leedsu United.
23'
Kalinić je v pořádku a už je připraven pokračovat ve hře.
22'
Po souboji s obranou hostí zůstal ležet na hřišti Nikola Kalinić. Sami hráči Crotone pak raději odehráli míč do autu, aby mohl být útočník Hellasu případně ošetřen.
20'
Vypadá to, že hráči Verony se po vstřeleném gólu uklidnili a momentálně mají hru pod kontrolou.
19'
Opět Antonín Barák. Ten v krátkém sledu táhl hned dvě zajímavé akce domácích, které musela před Cordazem řešit defenziva Crotone.
17'
Domácí se ujímají vedení! Velkou zásluhu na tom má i český reprezentant Antonín Barák, který získal míč na půlce, vyvezl ho dopředu a nakonec přesně nahrál NIKOLOVI KALINIĆOVI, jenž z pravé strany šestnáctky překonal Cordaze střelou na vzdálenější tyč.
15'
Po standardní situaci vlétl nabíhající Eduardo Henrique do brankáře Silvestriho, který balón boxoval. Hráči Crotone je pískán útočný faul.
13'
Rozběhnutému Juniorovi Messiasovi se postavil o cesty Federico Ceccherini. Domácí obránce za to dostal žlutou kartu.
12'
K dalekonosné střele se odhodlal hostující Koffi Djidji. Ten ale trefil jen protihráče.
10'
Tu zahrával Federico Dimarco. Ten sice trefil bránu, ale také prostor, ve kterém stál připravený brankář Alex Cordaz.
10'
Po rohovém kopu hosté odvrátili míč před pokutové území, kde Vulić fauloval. Standardní situace pro domácí...
9'
Penalta z toho nebude. Jen roh pro Hellas.
8'
Rychlonohý Mattia Zaccagni se z levé strany tlačil do pokutového území přes bránícího Koffiho Djidjiho. Hostující obránce si pomohl tělem a fotbalisté Hellasu si žádají odpískání pokutového kopu. Rozhodčí se zatím nevyjádřil, přes vysílačku je zřejmě v kontaktu s kolegy u videa!
7'
Rivière tentokrát centroval z levé strany a míč si stáhl ze vzduchu do rukavic Marco Silvestri.
6'
Emmanuel Rivière proběhl s míčem více dopředu a před pokutovým územím ho předal Milošovi Vulićovi. Ten hned střílel, mířil ale dosti nepřesně a brankář Silvestri tak mohl zůstat v klidu.
5'
Hosté jsou v úvodu utkání o něco častěji na míči, což je možná trošku překvapení.
4'
Po přihrávce Nikoly Kaliniće utíkal z levé strany do poutového území Mattia Zaccagni. Ocitl se v obležení dvou hostujících obránců a upadl. Na penaltu to rozhodně nebylo a tak se hraje dál.
2'
Emmanuel Rivière si zabíhal za obranu domácích. U míče byl ale jako první brankář Silvestri.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Lovato, Magnani, Ceccherini – Faraoni (C), Tameze, Ilić, Dimarco – Barák, Zaccagni – N. Kalinić.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Çetin, Colley, Danzi, Dawidowicz, Di Carmine, Günter, Rüegg, Udogie, Salcedo, Bessa.

FC Crotone: Cordaz – Djidji, Golemić, Luperto – S. Molina, Henrique, Zanellato, Vulić, Reca – Messias, Rivière.
Náhradníci: Crespi – Crociata, Cuomo, Dragus, Magallán, Mazzotta, P. Pereira, Petriccione, Rispoli, Rojas, Siligardi, Nwankwo.

Rozhodčí: Massimi – Mondin, Schirru.
Oba soupeři se naposledy utkali v předminulé sezóně v rámci Serie B. Hellas zvítězil v Crotone 2:1, na domácí půdě pak uhrál se svým sokem remízu 1:1.
Hellas Verona FC (9. místo, 6 – 6 – 4, skóre 20:15, 24 bodů)
Hellas se nachází v klidném středu tabulky a proti Crotone bude chtít přidat další body, které by upevnili jeho postavení v první polovině. Veronský celek v posledních dvou zápasech bodoval. Nejprve si přivezl výhru 1:0 ze Spezie, naposledy pak remizoval 1:1 na hřišti Turína FC. Hellas zdobí kvalitní defenziva, 15 obdržených gólů je společně s Juventusem nejméně v lize.

Posledních 5 zápasů Verony:
Verona – Sampdoria 1:2
Fiorentina – Verona 1:1
Verona – Inter 1:2
Spezia – Verona 0:1
Turín FC – Verona1:1
FC Crotone (20. místo, 2 – 3 – 11, skóre 16:38, 9 bodů)
Crotone uzavírá tabulku Serie A. Na nesestupové příčky ztrácejí fotbalisté tohoto klubu momentálně pět bodů. Nováček soutěže disponuje nejprostupnější obranou v lize, v 16 zápasech inkasoval 38krát. Naposledy dostali hráči Crotone třtin góly v domácím duelu od AS Řím (1:3). Před tím si odvezli dokonce šestku z trávníku Interu Milan (2:6).

Posledních 5 zápasů Crotone:
Udinese – Crotone 0:0
Sampdoria – Crotone 3:1
Crotone – Parma 2:1
Inter – Crotone 6:2
Crotone – AS Řím 1:3
Srdečně zde vítám všechny fotbalové příznivce! V 17. kole italské Serie A přivítá devátá Verona poslední Crotone. Hellas tedy půjde do souboje s nováčkem v roli favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62