Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Salernitana - 4. prosince 2021   15:00

AC Milán
5' Kessié (Leão) • 18' Saelemaekers (B. Díaz)
2:0
(2:0)
AC Milán
Maignan – Florenzi, Tomori, A. Romagnoli, Hernández (62. Ballo-Touré) – Kessié (79. Tonali), Bakayoko (46. Binnásir) – Saelemaekers, B. Díaz, Leão (46. Messias) – Pellegri (15. Krunić).
Giua – Mokhtar, Miele
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Salernitana
Belec – Veseli, Gyömbér, Bogdan – Zortea (61. Kišrída), Schiavone, Di Tacchio (46. Kastanos), L. Coulibaly, Ranieri (79. Jaroszyński) – Ribéry (61. Djurić), Simy (61. Bonazzoli).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 14:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:8.
Utkání končí vítězstvím favorizovaného AC, které nedalo svému soupeři žádnou šanci. Salernitana se v podstatě po celý zápas nedostala do šance, jen k pár střelám, z nichž nebyla žádná nebezpečná. Naproti tomu domácí měli těch šancí poměrně dost, proměnit v gól dokázali pouze dvě z nich, ale i to jim stačilo. Dnes to bylo, dá se říci, na jednu branku...
90+4'
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Utkání se již pouze dohrává, o vítězi je již dávno rozhodnuto, AC si s přehledem hlídá svůj náskok.
87'
Junior Messias (AC Milán) nepustil dál Djuriće, míč končí v autu, vhazují domácí.
86'
Pak ale přichází nepřesný nákop dopředu, kterým Salernitana pouze odevzdává míč.
85'
Znovu velká nepřesnost ve hře hostů, jen díky faulu Florenziho získávají hosté zpět míč.
83'
Paweł Jaroszyński (Salernitana) si bere míč a bude vhazovat z levé strany, na polovině AC, vidíme dlouhý aut do vápna domácích, ti ale získávají míč.
82'
Další střelu (vedle branky Salernitany) si připisuje Sandro Tonali.
81'
Brahim Díaz (AC Milán) dostal parádní přihrávku do vápna, ale trochu zazmatkoval a svou střelu poslal pouze vedle branky Salernitany.
80'
Čeká nás poslední desetiminutovka řádné hrací doby, samozřejmě, že se ale bude něco nastavovat, takže hrát se bude jistě před deset minut, hosté dnes odjedou z Milána s prázdnou.
79'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Luca Ranieri, přichází Paweł Jaroszyński.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Sandro Tonali.
77'
...a po rohovém kopu se hlavou srazili ve vápně dva hlavičkující hráči, na hřiště musí lékaři.
76'
Hosté z volného kopu vybojovali roh, ten rozehráli z levé strany...
75'
Milan Djurić (Salernitana) faulován bránícím Romagnolim, volný kop pro Salernitanu.
74'
Mike Maignan (AC Milán) rozehrává od své branky, domácí v klidu kombinují u půlící čáry.
72'
Federico Bonazzoli (Salernitana) nyní jen odevzdal míč soupeři, když se chtěl pokusit pravděpodobně o přihrávku k vápnu AC, kterou ale totálně pokazil.
70'
Vid Belec (Salernitana) si připisuje důležitý zákrok proti střele Messiase, který zkoušel vstřelit třetí branku z pravé strany.
69'
Alexis Saelemaekers (AC Milán) zastavuje na levé straně a vrací míč v klidu k půlící čáře, domácí se již nikam neženou.
68'
Přesto stále platí, že hosté se v podstatě nedostávají ani do zakončení, těch střel a zakončení bylo hodně málo.
67'
Hosté ubránili i druhý roh, z hlediště San Sira se ozývá pískot, diváci byli navnaděni skvělým vstupem domácích do zápasu, ve zbývajícím průběhu to ale taková hitparáda není, z pohledu AC.
66'
Rohový kop AC, domácí rozehrávají z levé strany, následuje další roh, tentokrát ze strany pravé.
65'
Luka Bogdan (Salernitana) na opačné straně zastavuje akci Francka Kessiého, který se dral dopředu po pravém křídle.
64'
Hosté se snaží dostat dopředu po levé straně, kde ale Djuriće zastavil dotírající Florenzi.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré.
61'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Simy, přichází Federico Bonazzoli.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Milan Djurić.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Wadždí Kišrída.
59'
Centr domácích letí z levé strany do vápna Salernitany, tam ale odhlavičkovává do bezpečí obránce.
58'
Hosté připravují dvojí změnu v sestavě, zápas totiž předčasně skončil pro Nadira Zorteu.
57'
Na druhé straně končí útočná akce faulem domácích, takže hrát mohou hosté.
56'
Salernitana na útočné polovině, hosté se snaží něco vymyslet, ale individuálně se jim vůbec nedaří, přejít jeden na jednoho, to dnes nedokáží.
54'
Mike Maignan (AC Milán) rychle odkopává míč před dotírajícím Coulibalym a domácí se poté dostávají do útoku.
53'
Celkem zajímavá střela hostujícího Grigorise Kastanose, ovšem z dálky, míč letí pouze nad branku.
52'
Rohový kop pro AC, domácí rozehráli z levé strany, ale hosté se ubránili.
51'
Alessandro Florenzi (AC Milán) dostal míč z pravé strany do vápna, kam si nabíhal Kessié, který ale těsně míč minul.
50'
Brahim Díaz (AC Milán) si nabíhá do vápna soupeře, kam očekával přihrávku, té se ale nedočkal.
49'
Útočným faulem končí nyní akce domácích, za pískotu diváků rozehrávají hosté.
48'
AC se hned od začátku druhé půle žene dopředu.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Ismaël Binnásir.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Junior Messias.
46'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Francesco Di Tacchio, přichází Grigoris Kastanos.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas končí vítězstvím favorizovaného AC, které vyhrálo 2:0 a to mohou být ještě hosté rádi, že ten rozdíl ve skóre není větší. Salernitana byla od úvodních vteřin zápasu pod tlakem, hosté mohli zahrozit v podstatě jen rohovými kopy, jenže rozehráli je hodně špatně a jen to dokresluje to, jak je dnes Salernitana nemohoucí. Těžko se dá očekávat, že by se ve druhém poločase hosté měli zmátořit a ještě něco s výsledkem udělat, pokud si AC udrží současný herní standard.
45+1'
45'
Franck Kessié (AC Milán), střelec prvního gólu, o sobě dal vědět v závěru poločasu, kdy střelou z první, uvnitř vápna, minul těsně branku.
44'
Fikayo Tomori (AC Milán) zpracoval obtížný míč u vlastního vápna a hned ho posílá jednoduše dopředu.
42'
Mohlo to být 3:0, když se Alessio Romagnoli (AC Milán) dostal ke střele uvnitř vápna, ale gólman Vid Belec ho skvěle vychytal.
42'
Fotbalisté Salernitany mají velký problém dostat se s míčem alespoň přes půlící čáru, ten rozdíl v kvalitě hry, mezi oběma mužstvy, je výrazný.
41'
Čeká nás poslední pětiminutovka první půle, která jednoznačně patřila domácím.
39'
Domácí rozehráli roh poměrně rychle, jenže prosadit se z něho nedokázali, míč končí v autu, vhazují hosté.
38'
Další roh, tentokrát ho rozehrají domácí, a to z pravé strany.
37'
Rohový kop pro Salernitanu, hosté rozehráli z levé strany, znovu naprosto tragicky rozehraný roh.
36'
Malá domů v podání AC, gólman Mike Maignan se tak po delší době opět zapojí do hry.
35'
Přetažený centr letí z pravé strany na levou, ve vápně se snaží k míči dostal Rafael Leão (AC Milán), ale to se nepodařilo.
33'
Domácí rozehráli z pravé strany, míč se dostal před vápno, odkud vypálil Brahim Díaz, který ale branku vysoko přestřeluje.
32'
Jenže hosté o míč hned zase přišli a byl z toho protiútok domácích, zakončený zblokovanou střelou, roh pro AC.
31'
Theo Hernández (AC Milán) zkrotil na levém křídle neposedný míč, pak ale nepřesně přihrál, takže míč vybojoval soupeř.
30'
Žlutou kartu dostává Francesco Di Tacchio (US Salernitana 1919).
29'
Autové vhazování hosté, z levé strany, na vlastní polovině.
28'
Salernitana vybojoval míč, hosté se pokusili o rychlý brejk, jenže Ribery nenašel Schiavoneho, kterému adresoval nepřesný pas.
27'
Hosté se snaží napadat rozehrávku soupeře, domácí ale drží míč.
25'
Nadir Zortea (Salernitana) zakončil útočnou akci svého týmu, jeho střela zpoza vápna ale postrádala přesnost.
24'
Žlutou kartu dostává Tiemoué Bakayoko (AC Milán).
24'
Nakonec to byl pokus o nacvičenou akci, která ale domácím vůbec nevyšla.
23'
Volný kop pro AC, z pravé strany, od postranní čáry, je to na centr do vápna.
22'
Domácí rozehráli roh z pravé strany, odkud šel míč na bližší tyč, hosté se ubránili.
21'
Rafael Leão (AC Milán) již nedokázal zakončit, když mu v poslední chvíli ukopl míč obránce Salernitany, roh pro AC.
20'
Je za námi prvních dvacet minut, které jednoznačně patřili domácím, hosté jsou v podstatě celou dobu pod tlakem a po zásluze tak prohrávají již o dvě branky.
18'
AC Milán právě vstřelil branku!
ALEXIS SAELEMAEKERS zvyšuje náskok domácích, když se prosadil krásnou střelou z pravé strany, obstřelem obránce a gólmana Selarnitany.
17'
AC opět s míčem na polovině hostů, těm se ale povedlo soupeře vytlačit zpět za půlící čáru.
15'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Rade Krunić.
15'
Ale i druhý rohový kop hosté vůbec nerozehráli dobře a znovu se toho domácí snažili využít k brejku, který byl zakončení nepřesnou střelou.
14'
A z protiútoku vybojovali hosté roh, který budou rozehrávat z pravé strany.
13'
Brahim Díaz (AC Milán) si naběhl do vápna, kde na levé straně čekal pas z pravé strany, ten také přišel a Díaz dokázal míč ve skluzu zasáhnout, jenže trefuje jen boční síť.
12'
Hosté již rohový kop rozehráli, ale vůbec ne přesně, naopak chtěli zahrozit domácí, kteří vše ale sami pokazili špatnou přihrávkou.
11'
První roh vybojovali také hosté, kteří ho rozehrají z levé strany.
10'
Franck Kessié (AC Milán) lehce sklepával míč na hranici vápna soupeře na levou stranu, kde tušil spoluhráče Rafaela Leãa, jenže ten se k míči nedostal.
9'
Ale znovu jsou u míče domácí, kteří se nákopem dopředu snaží co nejrychleji dostat do blízkosti vápna Salernitany.
8'
Theo Hernández (AC Milán) rozehrál první roh v zápase, z levé strany poslal míč před branku, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů prosadit nedokázal.
7'
Rohový kop pro domácí, kteří ho rozehrají z levé strany.
5'
Rafael Leão zatáhl míč po levé straně do vápně AC a zpětnou přihrávkou na střed vyzval k zakončení FRANCKA KESSIÉHO, který vypálil z první a byť nešlo o kdovíjak povedenou střelu, zaplul míč nechytatelně k tyči.
5'
AC před pokutovým územím Salernitani, domácí nyní nepůjčují míč soupeři, sledujeme množství krátkých přihrávek.
4'
Lassana Coulibaly (Salernitana) nebyl nyní daleko, aby sebral míč obránci AC, který byl poslední v řadě, z toho hrozil nebezpečný brejk pro domácí branku!
3'
Na druhé polovině je pro změnu faulován Di Tacchiem jeden z domácích borců, takže míč zase získávají domácí.
2'
Theo Hernández (AC Milán) fauluje na útočné polovině, hosté tak získávají míč.
1'

AC Milán: Maignan – Florenzi, Tomori, A. Romagnoli, Hernández – Kessié, Bakayoko – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Pellegri.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Messias, Kalulu, Krunić, Ballo-Touré, Ibrahimović, Maldini, Binnásir, Tonali, Conti, Gabbia.
Trenér: S. Pioli

US Salernitana 1919: Belec – Veseli, Gyömbér, Bogdan – Zortea, Schiavone, Di Tacchio, L. Coulibaly, Ranieri – Ribéry, Simy.
Náhradníci: Guerrieri, Fiorillo – Obi, Jaroszyński, Delli Carri, Kastanos, Capezzi, Djurić, Vergani, Bonazzoli, Kišrída.
Trenér: S. Colantuono

Rozhodčí: Giua – Mokhtar, Miele.
US SALERNITANA
Letošní nováček Serie A neprožívá vydařenou nováčkovskou sezónu a po patnácti odehraných kolech se krčí na posledním místě s pouhými osmi body. Ligový peloton Salernitaně pomalu utíká již od šestnáctého místa, kde má Venezia již sedmibodový odstup. Zatím se situace krystalizuje tak, že o holé přežití v Serii A, z níž sestoupí přímo tři nejhorší týmy, budou bojovat Spezia, Janov CFC, Cagliari a právě Salernitana.
Jestliže milánskému AC nevyšly poslední ligové zápasy, pro Salernitanu to platí dvojnásob. Naposledy vyhrála 26. října, kdy zvládla veledůležitý souboj na hřišti Venezie, kde vyhrála 2:1, jenže od té doby přidala v dalších pěti kolech již pouze bod a to je strašně málo. Na druhou stranu je třeba zmínit, že bod dokázala vybojovat na hřišti také zachraňujícího se Cagliari a naopak nestačila na Neapol, Lazio, Sampdorii a Juventus, takže rozhodně žádná ostuda.
AC MILÁN
Druhý nejlepší tým Serie A v minulé sezóně i letos zatím okupuje druhou příčku, kdy se dokázal vklínit do silné trojky, mezi vedoucí Neapol a třetí Inter Milán. Městský rival na AC ztrácí pouhý bod, stejně tak i AC na vedoucí Neapol.
V lize ale spíše v posledních kolech AC vyklízí pozice (i proto se na čelo prodrala Neapol) a bilance z posledních kol není vůbec lichotivá – čtyřii zápasy a čtyři vybojované body. Ten první za domácí remízu 1:1 ve 12. kole v derby s Interem. Poté AC nestačilo na domácí Fiorentinu, která v divokém zápase přetlačila milánského favorita výsledkem 4:3 a v předposledním kole pak AC senzačně doma nestačilo na Sassuolo, kterému podlehlo 1:3.
Až v posledním kole AC opět zabralo a dokázalo vyhrát 3:0 na hřišti Janova.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 16. kola italské Serie A, v němž AC MILÁN přivítá na svém stadionu SALERNITANU CALCIO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62